ICUEEP/ BEVERWIJK Vijf jaren Vreemdelingenverkeer, Het eerste lustrum van de V. V. V. Het was op Dinsdag 9 November vijf jaren geleden, dat alhier een Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werd opgericht. Ook eenige jaren daarvoor was een soortgelijke vereeniging gesticht, maar zij verdween na een kortstondig bestaan weer van het tooneel. Het was de heer J. F. Knipper, die in 1932 het initiatief nam om in Beverwijk een V. V. V. op te richten, nadat hij in zijn vijf-jarige er varing als secretaris van de toen nog bestaan de Breestraatvereeniging tot de overtuiging was gekomen, dat Beverwijk gaarne door vreemdelingen werd bezocht, mits maar op prettige wijze de aandacht op de gemeente werd gevestigd. Daaraan heeft de Breestraat vereeniging het nimmer laten ontbreken maar het ontbrak slechts aan de organisatie, die daarvan voir de plaats onzer inwoning de vruchten kon plukken. Op 9 November 1937 werd in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat een vergadering van belang stellenden gehouden, bijeengeroepen door een comité van voorbereiding, waarin zitting had den de heeren J. H. Bremmers, J. F. Knipper, F. A. van Loenen, W. J. Lubbers, Mr. A. Moens, N. J. Out, F. R. C. Rij kens, G. W. P. Stouten- beek, F. A. Teunissen en Joh. N. Tromp. Deze heeren werden, nadat de oprichting een feit was, in het bestuur gekozen, evenals de hee ren H. J. de Groot, W. de Groot, H. A. J. J. v. d. Bergh, D. Koster en A. v. d. Wel. Op 13 Maart 1933 werd de vereeniging Ko ninklijk goedgekeurd. Het bestuur had zich in de allereerste plaats te beraden over plan nen om de kasmiddelen te versterken. Reeds in de eerste vergadering van het algemeen bestuur werd op voorstel van den heer H. J. de Groot besloten tot het houden van een ten toonstelling voor handel en industrie, die van 3 t/m. 10 Mei 1933 in het Veilinggebouw „Kennemerland" werd gehouden. Deze ten toonstelling was, ondanks den ongunst der tijden een succes voor de jonge vereeniging. In den zomer van datzelfde jaar verspreidde de V. V. V. op ruime schaal een folder, waarin de aandacht van toeristen werd gevestigd op de voortreffelijkheid van de Beverwijksche aardbeien. Daarmede werd bereikt, dat de naam van Beverwijk nog eens weer onder de aandacht van zeer vele vreemdelingen werd gebracht. De arbeid van de V. V. V. begon langzaam, ma#r zeker de belangstelling van de burgerij op te wekken. Dit kwam tot uiting in het aantal leden, dat in het eerste vereeni- gingsjaar steeg van 35 tot 145. De V. V. V. heeft in deze eerste periode van haar bestaan groote activiteit ontwikkeld. Iedere poging, van welke zijde dan ook, om Beverwijk in de belangstelling te plaatsen heeft zij steeds zooveel in haar vermogen was gesteund. Zij bleef ook zelf niet achter, om feestelijkheden te organiseeren, die zich steeds kenmerkten door een vlotte organisatie en een groote belangstelling van de zijde van het publiek. Zoo organiseerde zij in 1934 b.v. een bloe mencorso ter gelegenheid van het veertig jarig jubileum der Harddraverij vereeniging in 1935 werd onder haar auspiciën in het Ge meentelijk Sportpark een voetbal tournooi gehouden om het kampioenschap van Ken nemerland. In 1936 organiseerde de V. v. V: een feestweek, teneinde de samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin op feestelijke wijze te herdenken. De toen gehouden feestelijkheden met de daar aan verbonden tentoonstellingen, versiering en illuminatie, de opvoeringen van het Landsspel „Kennemerland's Glorie", het schit terende vuurwerk enz. trokken tienduizenden bezoekers naar Beverwijk en plaatsten de al oude Kennemer Marktstede in het centrum der belangstelling. Een prettige herinnering vormen ook nog altijd de door de V. V. V. ge organiseerde sportdagen. v luc ii'r KLM i u cm f v f k a t h o i u c A PISTES DA 31 BATAVIA 13 NOVtMSt» i VJ/ i X a n a ai L a c li f v a a r f i De taak der V. V. V. Het organiseeren van feestelijkheden is evenwel niet de voornaamste taak van de V. V. V. Haar bemoeiingen strekken zich uit over het geheele terrein van het maatschappelijk leven. De V. V. V. streeft naar verbeteringen op allerlei gebied, want haar uiteindelijk doel is, dat nieuwe burgers zich in Beverwijk zul len komen vestigen. Daarom is het voor den arbeid van de V. V. V. van het allergrootste belang, dat onze woonplaats aantrekkelijk zij. Daaraan wijdt zij veel aandacht, al is het door de minder gunstige tijdsomstandighe den lang niet altijd mogelijk, dat aan haar wenschen op dit gebied gevolg kan worden gegeven. Wij herinneren voorts nog aan de talrijke pogingen, die de V. V. V. heeft aangewend om verbetering te krijgen in de langen wacht tijden aan de loketten van het postkantoor, een zaak, waarmede zij zich trouwens nog steeds bezighoudt, aan de rondritten voor vreemelingen en plaatsgenooten, waarmede zij de aandacht vestigde op de bezienswaar digheden van stad en omgeving. Ongetwijfeld is al dit werk niet zonder re sultaat gebleven. Inderdaad hebben zich in de laatste jaren vele nieuwe ingezetenen in Be verwijk en omgeving gevestigd en daaraan heeft de arbeid van de V. V. V. veel bijgedra gen. De basis, waarop in 1932 de vereeniging werd gesticht was, zooals destijds werd opge merkt, Beverwijk zelf. En terecht, want Be verwijk is een centrum met mooie omstreken, een badplaats ligt op korten afstand, het heeft de mooie Breestraat, het ligt in de on middellijke nabijheid van groote steden, het heeft uitstekende treinverbindingen en dat al- ging voor Vreemdelingenverkeer is een groot algemeen belang. De viering van het lustrum. Ter herinnering van het eerste lustrum van de V. V. V. werd in het Kennemer Hotel een feestelijke bijeenkomst gehouden van de leden met hun dames. De voorzitter, de heer Mr. A. Moens herinnerde in zijn openingswoord aan de vele werkzaamheden van de V. V. V. Hij dankte de bestuursleden, die onafgebroken zitting in het bestuur hadden, voor het vele werk, dat zij voor de V. V. V. verricht hebben. Spr. hoopte, dat de bestuursleden in de ko mende periode met evenveel ambitie werk zaam zouden zijn. Hierna werd een bont programma afge werkt, waaraan medewerking werd verleend door de soubrette Truus Keiler, Johny Prins, den 16-jarigen humorist, de footlight girls en de xylophoon-virtuoos Lajos Heros. Roemer's Band zorgde voor de muzikale opluistering, Alle optredenden hebben er het hunne toe bijgedragen, dat de V. V. V.-leden met hun dames een recht gezelligen avond beleefden. HET COMITé VOOR HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Het dezer dagen alhier opgerichte comité voor huishoudelijke voorlichting zal zijn ar beid aanvangen met het organiseeren van eenige cursussen. Als het mogelijk is, wordt direct begonnen met twee naaicursussen, één op Dinsdagavond van 7.309.30 uur en één op de Donderdagmiddagen van 24 uur. Deze cursussen zullen respectievelijk op 23 en 25 November aanvangen. Iedere cursus duurt 10 weken en de kosten bedragen 2lh cent per keer. Het ligt in de bedoeling van het comité om, wanneer de nieuwe huishoudschool gereed is, ook een kookcursus te organiseeren. Kranslegging op het graf van Vondel. Het onderwijs in Indië. Naar wij vernemen is het gemeentebestuur voornemens ter gelegenheid van de Vondel herdenking te Amsterdam een krans te leggen op het graf van den grooten vaderlandschen dichter in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Deze plechtigheid zal vermoedelijk geschieden op Donderdag 18 November des namiddags te 2 uur. De krans zal worden vervaardigd van groen en bloemen, afkomstig van de buitenplaats „Scheybeeck" alhier, waar, zooals bekend is, Vondel zoo gaarne vertoefde. Waarschijnlijk zal de plechtigheid ook wor den bijgewoond door Mevr. A. A. van Hattum Dekker, de tegenwoordige bewoonster van de buitenplaats „Scheybeeck". VRIJWILLIGE DIENSTNEMING BIJ DE LANDMACHT. Het gemeentebestuur verzoekt ons opneming van het volgende: Voor belangstellenden is ter gemeentesecre tarie, 3e afdeeling (ingang Raadhuisstraat) ter inzage neergelegd een boekje, bevattende in lichtingen omtrent dienstneming als beroeps militair en plaatsing als onderofficier-capitu- lant bij de Koninklijke Landmacht. Waar blijkbaar behoefte bestaat aan voorlichting op dit gebied, en bij flinke, nette jongelieden de vraag kan rijzen, hoe langs den weg van het Capitulantenreglement 1935 een levens positie kan worden verworven in den burger lijken overheids- en semi-overheidsdienst, wordt de aandacht hierop gevestigd. Tevens wordt hierbij herinnerd aan de toe lating bij de Koninklijke Marine-Luchtvaart dienst. In het voorjaar 1938 n.l. kunnen bij de op leiding voor officier en bij die voor onder officier-vlieger worden toegelaten candidaten die op 1 Februari 1938 reeds 19 jaar doch nog niet 24 jaar oud zijn. Vereischt voor officier-vlieger: einddiploma B. gymn.; einddipl. H.B.S. 5 j.c.; dipl. Zee vaartschool B; dipl. 3e Stuurman groote vaart of diploma Zeevaartschool A, beide met als grondslag tenminste M.U.L.O. (B); einddiplo ma M.T.S. (Afd. Werktuigbouw, vliegtuigbouw of electrotechniek) met als grondslag tenmin ste diploma M.U.L.O. Vereischt voor onder-officier-vlieger: eind diploma M.U.L.O.. einddipl. Zeevaartschool les maakt de plaats aantrekkelijk. De V. V. V-dipl. 3e stuurman groote vaart; getuigschrift heeft van al deze aantrekkelijkheden een nuttig gebruik weten te maken en zij zal dat onder aanvoering van haar ijverig bestuur hopelijk nog vele jaren blijven doen, want de arbeid van een goed functioneerende Vereeni- ambachtschool of dipl. A. als machinist koop vaardijschepen, Aanmelden vóór 1 December 1937. Inlichtin gen bij het Departement van Defensie IHe Af deeling A. Lezing van Ds. H. Holtrop. De Christelijke school vereeniging hield in het schoolgebouw aan de Meeresteynstraat een ledenvei-gadering. Na het zingen van Ps, 97 las de voorzitter Ds. C. M. Krijger een ge deelte uit Lucas 9, waarna hij voorging in gebed. Nadat de notulen waren vastgesteld gaf de heer C. Dingier een overzicht van de begrooting voor 1938. De heer H. H. Kraan bracht verslag uit overf het Hulpfonds. Daar uit bleek, dat de propaganda voor dit fonds bemoeilijkt wordt door het verschuiven van den cursus van Mei tot September. Het fonds heeft besloten een boekje, getiteld: „Twee Helden", handelend over Dr. Kuiper en De Savornin Lohman, uit te reiken aan ieder die voor de Unie-collecte heeft ingeteekend en aan de ouders van de leerlingen. Hierna werd het woord verleend aan Ds. H. Holtrop, die sprak over het onderwerp: ..Het onderwijs in. Indië". Spr. behandelde in zijn lezing de geschiedenis van het onderwijs van 16001900, van 1900 tot heden, om te besluiten met een beschouwing van het hedendaagsche onderwijs. Toen de O. I.-compagnie in Indië vasten voet kreeg, aldus ds. Holtrop, nam de ver breiding van het Evangelie een aanvang. Spoedig werden er ook scholen gesticht, al moet men zich van deze scholen geen al te groote voorstelling vormen, want het onder wijs omvatte slechts het leeren van het „Onze Vader", de tien geboden en van wat lezen en schrijven. Hoewel in de 19de eeuw, ook wel de zen dingseeuw genoemd, door de opkomst van de zending eenige verbetering in het onderwijs intrad, werd toch eerst omstreeks 1900 de toestand beter. Vele Hollanders vestigden zich in Indië en het gevolg daarvan was, dat Ne derland zich meer verantwoordelijk ging voelen. Ondanks het feit dat de crisis allerlei be zuinigingen noodig maakte, heeft het onder wijs zich in Indië kunnen uitbreiden. In Batavia, waar ongeveer 40.000 Europeanen woonachtig zijn, vindt men zeven groote Christelijke scholen. Spr. noemde het een schaduwzijde, dat de scholen voor de crisis te weelderig werden ingericht, terwijl het onderwijs een al te Westersch karakter kreeg, waardoor de inlanders al te veel in een voor hen al te vreemd millieu werden geplaatst. Nochtans heeft het onderwijs in Indië de mogelijkheid voor de zending vergroot. Wij moeten bidden, aldus eindigde spr., dat ook in de paradijzen van Indië de Boom des Levens zal mogen groeien. Ds. Holtrop ant woordde tenslotte op de naar aanleiding van zijn causerie gestelde vragen. Na de rondvraag sloot ds. Krijger de verga dering op de gebruikelijke, wijze. VOORDRACHTMIDDAG VOOR DE. HUISVROUWEN. Op Maandag 15 November zal mej. Truus Hooyer in gebouw ,,De Harmonie" voor de leden van de afdeeling Beverwijk en om streken van de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen een voordracht houden. Na een korte causerie met fragmenten uit de nieuwe roman Diefde" van Alie van Wijhe-Smeding zal mej. Hooyer vordragen: ,De voorbijgang" van Marie Koenen, „Hol land in de Rimboe" van Henri van Wermes- kerken, ,,'t Verbeterhuis" van Felix Timmer mans. „De Minnaar" van Aagt v. d. Leeuw. „Het Erge", van Alie van Wijhe—Smeding .Ruitjespak" van Henri van Eijk, „De twee riksdaalders" van F. de Sinclair en tenslotte „Waterval" van Henri van Wermeskerken PROPAGANDA-VERGADERING CHR. BESTURENBOND. Gisteravond heeft de Christelijke Besturen bond in het Ned. Hervormd Vereenigingsge- bouw aan de Oosterwijkstraat een propa- ganda-vergadering gehouden, waarvoor de belangstelling niet groot was. Na de gebruikelijke opening door den voor zitter, den heer M. G. J. van Eek, waarbij hij speciaal de' sprekers, de heeren J. Augusteyn en J. Veldwijk welkom heette, werd de film „Nederland aan den Arbeid" vertoond. Nadat nog een komische film was gedraaid, kreeg de heer J. Augusteyn, voorzitter van P. C. B. van Spoor- en Tramwegpersoneel het woord voor de behandeling van het onderwerp „Keerend Getij". Spreker begon zijn rede met er op te wijzen dat na zeven crisisjaren, eindelijk het getij keert. Er Is een klein lichtpunt gekomen, al dus spreker, dat langzamerhand uitgroeit tot- ochtendgloren. De werkloosheid is in de twee laatste jaren verminderd, het scheepvaartver keer neemt weer toe, de arbeidsgelegenheid wordt grooter en deze teekenen wijzen op een keerend getij. De tijdsomstandigheden heb ben ook de Christelijke vakbeweging belem merd in haar groei, maar er is in dien tijd niet stil gezeten. Het inwendige, aldus spr., is in deze crisisjaren zeer versterkt. Toch zijn er volgens spreker, ondanks de lichtpunten, nog teekenen van duisternis. In naburige lan den kookt en bruischt het. Het fascisme strekt zijn armen tot zelfs in het Verre Oosten uit, doch ondanks deze minder goede symptonen blijft de vakbeweging de meening toegedaan, dat het getij gekeerd is. Spreker meende, dat met het vertrouwen in God de vakbewe ging nog vele stormen en moeilijkheden zal overwinnen. Na, de pauze hield de heer J. Veldwijk, Cen traal bestuurslid ovan den Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond een rede over het onderwerp ,,'t Zeil geheschen". In een gloedvol betoog heeft spreker ge wezen op de voordeelen van de Chr. Vak beweging. Hij wees er op, dat meer aandacht aan de jeugdigen arbeider geschonken moet worden. Een verheugend verschijnsel was volgens spreker echter, dat de Christelijke jeugdorganisaties ruim 200.000 leden tel len. Hierna werden nog eenige films vertoon, o.a. het Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Na een kleurenfilm over Nederland werd de propaganda-vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. OUDERAVOND VAN DE U.L.O. SCHOOL. In het gymnastieklokaal van de Juliana- school werd een ouderavond gehouden voor de ouders van de leerlingen der openbare U.L.O. school. De heer A. Visser, hoofd van deze school, hield een causerie over het U. L. Onderwijs in den tegenwoordigen tijd. Spr. vestigde daarbij in het bijzonder de aan dacht op de veel te groote klassen, waarin de onderwijzers tegenwoordig moeten wer ken, Toch wisten nog veertien leerlingen het M.U.L.O.-diploma te behalen, waarvan vijf in drie jaar. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het bekende adres aan de Tweede Kamer van alle onderwijs-organisaties. DE TOCHT NAAR DE A.V.R.O.-STUDIO. In het bericht in ons blad van gisteren over de herfsttoer naar de A.V.R.O.-studio te Hilversum vermeldden wij als datum Za terdag 18 November. Dit was onjuist, want de tocht zal op Don derdag 18 November a.s. plaats vinden HEEMSKERK AUTO TE WATER GERAAKT. Dinsdag moest een luxe auto bestuurd door den heer C. K. uit Limmen, plotseling voor een wandelaar uitwijken. Door de gladheid van den weg slipte auto, met het gevolg dat de wagen de naast den weg gelegen sloot in reed. De chauffeur wist zich tijdig in veilig heid te stellen. De auto was hoegenaamd niet beschadigd. Later is de auto door een kraanwagen op het droge gebracht. R. K. VOLKSBOND. In het R.K. Vereenigingsgebouw hield de af deeling Heemskerk van den Ned. R.K. Volks bond, een ledenvergadering onder voorzitter schap van den heer A. Zuurbier. Direct na de opening, werd de nieuw be noemde geestelijk-adviseur kapelaan J. Reiber geïnstalleerd. Kapelaan Reiber sprak hierna nog een kort woord. Spr. beloofde zijn volle medewerking voor de afdeeling, zoowel op geestelijk als op stoffelijk gebied. Het bestuur had pogingen in het werk ge steld, om bij de werkzaamheden aan den Rijksstraatweg, werklooze Heemskerkers ge plaatst te krijgen. Door den aannemer was toegezegd, dat zoodra de werkzaamheden op vollen kracht zullen worden uitgevoerd, hij zooveel mogelijk plaatsgenooten aan het werk zal laten deelnemen. Door het centraal bestuur waren met het gemeentebestuur besprekingen gevoerd, ever de tijdelijke stopzetting van werkverschaf fing en steunregeling, die in den afgeloopen zomer heeft plaats gevonden. Het resultaat was, dat deze regeling werd opgeheven. Van het St.-Nicolaas-comité was een schrij ven ingekomen om een bijdrage voor het a.s. kinderfeest van den R. K. Volksbond. Een be drag van f 65 werd hiervoor uitgetrokken. Hierna werd het woord gegeven aan den districtsadviseur Dr. Holthuizen. Deze sprak een propagandistisch woord, over de 3-jarige verbondscursus welke op initiatief van het R.K.W.B., te Beverwijk zal worden gehouden. Vervolgens werd het winterprogram van de afdeeling samengesteld. Er zullen 3 spreek- avonden worden gehouden door den heer Angenent uit Haarlem, terwijl op den vierden avond een film zal worden vertoond. Uit de rondvraag bleek dat de kindertoe slag voor werkloozen land- en tuinarbeiders in omliggende plaatsen hooger is dan hier Het bestuur zal dit onderzoeken. R. K. V. V. A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: V.V.EA.D.O. 2 uur. A.D.O. 2—H.B.C. 2 2 uur. Zeevogels 3—A.D.O. 3 12 uur. U.S.V. a—A.D.O. a 12.30 uur. A.D.O. bS.D.E. b 12.30 uur. WIJK AAN ZEE Ontwikkeling Zij Ons D0e] Lezing van den heer E. \V. Venen Gisterenavond hield de heer E w uit Haarlem voor leden van „OntiSnenia ons Doel" een interessante cau^Pri g „Gebruiken der primitieve volken t ov*r zonder die van Ned. Oost-Indië) P blijfselen daarvan in onze samen>?VeN Waarom bezitten vele vliegeniers mascottes? In de geschiedenis kunnen Wii PPBn woord op deze vragen vinden, voor pp ant" dere verklaring zullen wij ons tot ri na" en gebruiken der primitieve volkp* wenden. ®oeten van hetgeen zich onbewust van de Hi n motieven, welke aan een of andere vere ten grondslag liggen, voltrekt. In alle wezens en voorwerpen 2iet Hp mitieve mensch krachten, welke od arJri* menschen of voorwerpen kunnen om»» Gelijktijdig meent hij door bepaalde fin' lingen een verschijnsel te kunnen beÏÏ!" den en legt dikwijls daar verband Srloe: voor onze begrippen niet bestaat at Bij het bouwen van een huis,' zal de nu mitieve mensch een offer aan de goden V den grofid willen brengen, wat hii 7ai door in het gat, waarin de hoofdpaal het huis komt te staan, een offer te dpn neeren. epo" Zoo werden bij ons in de Middeleeuwen bij dijkaanleg nog kinderen geofferd TW treft men de steenlegging bij gebouw, waarvan men groote verwachting koestert' De moderne mascotte komt in wezen over een met den steen, welken de Toradja-moeder van Celebes bij het hoofd van haar Vind legt. opdat de krachten, welke men aan den steen toekent, op den jonggeborene zullen overgaan en deze krachtig zal opgroeien Wanneer de Toradja's na een lange droog te-periode naar regen verlangen, gaan zii onder parapluies om een vijver zitten en kwaken dan als kikvorschen, in de meening dat de regens dan wel zullen komen. 01 Met een groot aantal voorbeelden illustreer de de heer Venema het Dynamisme. Ook het Animisme, het toekennen van een ziel aan alle wezens en voorwerpen, vond een zeer aandachtig gehoor. Een hartelijk applaus van de talrijke aan- wezigen was de belooning voor deze uit muntende voordracht. SUPPORTERSVEREENIGING VIERT FEEST De supportersvereniging „Geel-Rood" biedt de voetbalvereniging Excelsior op Zondag 14 November in café „De Zon" een feestavond aan. Halberstadt's band de humorist Louis Dupont en de heer Jac. Berlijn zullen hier aan hun medewerking verleenen. HET WEILAND EN ZIJN OMRASTERING, Wijk aan Zee dankte zijn schoonheid o,ra, aan het in hoefijzervorm onbebouwde wei land met daarachter als beschermende muur de hooge duinen. Weilanden en omringende duinen beheer- schen het dorpsaspect. Met de omrastering van dit weiland is het echter zeer treurig ge- steld. Paaltjes van verschillende grootte en vorm, hier van ijzer en daar van hout, verbonden door een verscheidenheid van draden, welke men gevoegelijk met den naam „oud roest" mag bestempelen, bieden een somber beeld bij het binnenkomen van ons dorp. Het wordt hoog tijd, dat er maatregelen genomen worden ten einde een nieuw uni formhek te plaatsen. CASTRICUM VEILING „ONS BELANG". Spruiten per K.G. f 0.07—0.14. Roode wool per K.G. f 0.03—0.04. Gele kool per K.G. f 0.02—0.03. Groen kool per K.G. f 0.020.03. Boerekool per K.G. f 0.020.03. Sla per kist f 0.250.35. Andijvie per kist f 0.10—0.16. Prei per K.G. f 0.03—0.06. SANTPOORT STABIEL VERLIEST VAN D. C. IJ. in Voor de tweede klas competitie speelde Dinsdagavond Stabiel I in Hotel „Kennemer- hof" tegen het derde tiental van D. C. IJ. De strijd ging in het eerst geheel geliji op en toen zelfs destand 66 was, kon niemand nog den uitslag voorspellen. Ten slotte is het D. C. U. IH gelukt een kleine zege te bevechten, waarbij Fortuna echter ook een woordje meesprak. De gedetailleerden uitslag luid: D. C. ÏJ. m: Stabiel I: H. Schaap—F. W. Schmidt J. v. StratenW. Dinkgreve J. SnelJ. v. d. Berg BrandJ. Bakhuys F. VrijhofJ. H. Jansen 8. BroekA. Buyk G. LandwehrM. H. Jansjen A. SchagenHouwelingen P. Kok—W. Haver ZoontjesE. Zuiderdam Totaal voor D. C. IJ. IH H—9 'ÏJÏINEENjj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine (t.) 6 v. L. Angeles. Rotterdam, 8 v. W.-Indië te N.-York. Breedijk, N.-Orleans n. Rott. 9 te Antwerpen verw. Damsterdijk, Rott. n. Vanc. 8 te Los Angeles. Binnendijk. Rott. n. N.-Orleans p. 7 Niton. Boschdijk, Philad n. Rott. via Londen 7, 1000 m. W. v. L. End. Veendam, Rott. n. N.-York 7, 120 mijl West van Land's End. Delftdijk, Rott. n. Vanc. 7. 550 m. ZZW v. Valencia. Blommersdijk. Galveston n. Rott. 7 te New- Orleans. HALCYON LIJN Rozenburg, 7 v. Lorient te Bilbao, voor Velsen Stad Zwolle. 8 v. Les Falaises n. Oran, v. Velsen. Stad Maassluis, 8 v. Pto. Ferrajo te Morpho- baai, voor Rott. Maasburg, 9 v. Narvik te Vlaard. Stad Amsterdam, Rott. n. Bagnoli p. 9 Gibraltar. Vredenburg, 9 v. Narvik te Vlaard. Stad Arnhem, Rott. n. Bagnoli p. 7 Dunge- ness. HOLLAND—WEST- AFRIKA LIJN. Amstelkerk (t.) 8 v. Port Bouet. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 9 te Antw. Boschfontein (t.) 8 v. Southampton via Duinkerken. Bloemfontein (u.) p. 8 Ouessant. Meliskerk (u.) 8 te Lor. Marq. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekei'k (u.) 8 v. Alleppey. Heemskerk (u.) 9 te Adelaide. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Grootekerk (u.) 9 te Manilla. Streefkerk, 8 v. Schiedam te Bremen KON. NED STOOMBOOT MIJ. Stuyvesant, 9 v. W.-Indië te Amst. Stella, Rott. n. Patras 7, 30 m. O. v. Niton. Agamemnon, 7 v. Kingston (Ja.) te Pto. Ta- rafa. Ajax, 9 v. Odense n. Stettin. Alkmaar, Antw. n. Hbg. p. 9 Vlissingen. Baralt, 6 v. Curacao n. Bovenw. Eil Berenice, 8 v. Fiume n. Susak. Cottica, 7 v. Curasao n. Pto Cabello. Douro, 8 v. Amst. te Aarhuus. Merope, 8 v. Danzig n. Kopenhagen. Orestes. Chili n. Amst. 8 v Curasao via Liverpool. Orpheus, 9 v. Stettin te Amst. Perseus, 8 v. Cadix n. Lissabon. Poseidon 7 v. Volo n. Thessalonika. Ulysses, 9 v. Varna te Amst. Fauna, Calamata n. Amst. p. 9 Ouessant. Orion, 9 v. Gibraltar te Genua. Pluto 9 van Amst. te Kopenhagen. Triton, 9 van Olhao te Genua. Venus. 8 van Oran n. Palermo. Oberon, Rott. n. Tunis p. 7 Dungeness. Titus, Amst. n. Bord. p. 8 Ouessant. Trajanus, Rott. n. Lissabon p. 8 Ouessant. Van Rensselaer. 8 v. W.-Indië te New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. K. Baroe (t.) p. Pt. de Galle. Indrapoera (t.) 9 van Marseille. Soekaboemi (t.) 8 v. Marseille. Garoet, 9 v. Batavia te Rotterdam. Marken, 9 v. Batavia n. Rotterdam. Sitoebondo (t.) 9 (9 nm.) v. Londen. Indrapoera (t.) 9 v Marseille STOOMVAART MIJ OCEAAN. Benreoch, Hongk. n. Rott. 9 v. Antw. en p. Vlissingen. Myrmidon, Bat. n. Amst. 8 v. Pt. Said. Mentor, Jarrow n. Bat. p. 8 Wight. Bendoran, Japan n. Rott. 9 te Penang. Melampus, Bat. n. Amst. 8 v. v. Col. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 9 v. Port Said. Flintshire, Dairen n. Rott. 8 v. Woosung. Glenshiel, Dairen n. Rott. 8 v. Manilla. WIJKLIJN Randwijk Rott. n Bizerta p. 8 Ouessant. Naaldwijk, Oulu n. Aberdeen p. 9 Kopenh. Winterswijk 9 v. Archangel te Terneuzen. Katwijk, 9 v. Rott. n. Antwerpen. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. P. Roebiah (t.) 9 te Suez. Simaloer (t.) 9 van Port Said. Breedijk, N.-Orleans n. Rott. 9 te Antwerpen Joh. de Witt (t.) 9 v. Southampton 10 (1.30 n.m.) verw. Johan v. Oldenbarnevelt (u.) p. 8 Gibraltar ROTTERDAM—ZUID -A MER EKA LIJN. Alphacca (u.) 8 te Montevideo. Alwaki (t.) p. 8 Fern. Nor. AANGEKOMEN. 8 November: Euterpe s-s. Hamburg Ransdorp m.s. Hamburg Freiburg s.s. Macassar Oranje m.s. Fowey 9 November: Ima m.s. Rouaan Texelstroom s.s. Liverpool Nic. M. Embiricos s.s. Necochea Orpheus s.s. Stettin Ulysses s_s. Varna VERTROKKEN. 8 November: Lowestoft Trader m.s. King's Lynn Tubo m.s. Ipswich Wilbo m.s, Londen Ramö s.s. Riga 9 November: Ingeborg S. s.s. Kopenhagen Scheepvaart Noordzeekanaal. Te IJmuiden kwamen in de afgeloopen week binnen 90 schepen, waarvan 66 schepen bestemd waren voor Amsterdam, 11 schepen voor IJmuiden, 11 schepen voor Zaandam. J schip voor Wormerveer en 1 schip voor Be verwijk. Een zoet winstje- Het Engelsche tankstoomschip Otokia, -at in 1925 gebouwd werd en in 1935 verkocht is voor £45.000 ging nu aan een andere reeaenj over voor den niet geringen prijs van 120.000. v Turksche scheepsbouw. Het eerste op een Turksche werf gebouwae stoomschip is dezer dagen met goed gevoi0 van stapel geloopen. Het betreft een sust- bootje van 160 ton, dat het verkeer op ne Bosporus zal onderhouden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 November. Ondertrouwd 8 November: H. C. Nienirur] en J. G. Beukenkamp. Overleden 7 November: K. v. d. Meij6.'U" Jansstraat; J. W. H. A„ 13 d.; z. v. A. n. Westhof. Wichersstraat- 8 November, n Molnar, 24 j., Kamperlaan; J. v. Botte.odu 79 j., Teijlerstraat; C., 14 mnd„ z. v. C. noo gendijk, Hazepa terslaan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6