HETNIEUWE AVONDBLAD Gevonden Paradij 22e JAARGANG NO. 316 VRIJDAG 12 NOVEMBER '37 IJMUiDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Teler 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT' BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis 9ngeVfAHpnV wiisvlneer ledsn^H^rT L?ïensla?|e ongescbiktneto 2000.- overlijden 400.—, verlies van hand, voet ot oog 200—, belde leden duim f 100—, een lid duim 1 50—, alle leden wijsvinger één o! twee leden wvsnij olie leden anderen vinger 15—, een ol twee leden anderen vinger 5—, arm- o£ beenbreuk 30—, enkelbreuk 115—, polsbreuk f 15— Opvarenden van visschers-, marlnevaartulgen enz. ƒ400— s verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. 6 Nog afzonderlijke verzekering voor aoonnes op net Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN t Zieufeltl, de revuekoning, in „De Pont". De hoofdfilm van het nieuwe programma nTheater ..De Pont" is de bekende Ameri- Hansche film Ziegfield de revuekoning met ïYank Morgan, Fannie Brice, Virginia Bruce, nz in de belangrijkste rollen. De film is ontleend aan het volgende ge- gfofl883 treedt de jonge Florenz Ziegfeld op 1, jjnpressario van Sandiow, den sterksten man ter wereld, op de Wereldtentoonstelling van Chicago. In een tent vlakbij, presen teert Jack Billings een groep Oostersche dan seressen. Ziegfeld en Billings, jeugdig en overmoedig, hopen nog eens groote „show- men" te worden. Hoewel concurrenten mogen zij elkaar graag lilden en Billings is dolblij als 'n groote men- schenmassa naar zijn Oostersche danseressen komt kijken. Ziegfeld slaagt er niet in veel publiek te trekken voor Sandow en tenslotte komt hij ertoe zijn tactiek te wijzigen in het reclame maken voor zijn sterken man. In nlaats van den nadruk te leggen op San- dow's enorme kracht, vestigt hij de aandacht op den schoonen bouw van zijn sujet, waarop de vrouwen zijn tent bestormen om zich te verlustigen in de physieke kwaliteiten van den Adonis. Ziegfeld verdient zooveel geld, dat hij een reis naar Europa gaat maken. Aan boord van het schip, waarmee zij naai de Oude Wereld reizen, ontmoeten Ziegfeld en Billings elkaar. Laatstgenoemde wil naar Londen om er een contract te sluiten met een liedjeszangeres, wier naam hij zorgvuldig schuilhoudt. Ziegfeld's doel is, zooals hij in vertrouwen aan Billings mededeelt, de bank in Monte Carlo, te laten springen. Doch het Is niet de bank van Monte Carlo maar Ziegfeld's portemonnaie. die springt. Eenigen tijd later ontmoet hij, volkomen platzak. Billings te Londen, van wien hij 500 dollar leent om naar Amerika terug te kun nen. Hoewel Billings den naam van de ster, die hij hoopt te engageeren, niet verklapt, weet de schrandere Ziegfeld te ontdekken, dat het hier een vrouw van grooten naam betreft en door een list, verneemt hij, dat de dame in kwestie de beroemde Parijsche chanteuse Anna Held is. Van het geld, dat Billings hem leende, koopt Ziegfeld 'n enorme bouquet orchideeën, wel ken hij Anna stuurt. De schoone vrouw is zeer ingenomen met deze milde gift; als Ziegfeld en Billings tegelijkertijd bij haar kleedkamer verschijnen, besluit zij den eer sten te ontvangen. Zij raakt onder de be koring van Ziegfeld's charmante manieren en ofschoon hij erkent geen geld te bezitten, accepteert zij hem als haar impressario voor een tournee door de Vereenigde Staten. Ziegfeld slaagt er in geld te leenen om Anna Held als ster in New York te pousseeren Op echt-Amerikaansche wijze maakt hij re clame voor haar en binnen een jaar is hij de belangrijkste impressario van Amerika en Anna een schitterende ster. Van het eerste oogenblik af, dat zij hem ontmoette, heeft zij een groote liefde voor hem opgevat en na eenigen tijd trouwen zij. Anna is extatisch- gelukkig en hoewel Ziegfeld zijn vrouw op recht liefheeft, zijn zijn eerzuchtige gedach ten gevestigd op het scheppen van over weldigende kijkspelen, waarin nieuwe en verschillende sterren zullen uitblinken. Als Anna Held, wier leven geheel vervuld is van baar liefde en van haar wensch om voor haar man te werken, bespeurt, dat hij shows wil .anceeren zonder haar. heeft zij veel ver driet. Ziegfeld ontwerpt het plan operettes en revues op, touw te zetten, waarin de mooiste vrouwen ter wereld in groote massa's zullen Zo° ontstaat de naam „Ziegfeld rollies maar niettegenstaande het groote succes, dat hij met Anna Held bereikte, heeft zijn buitensporige levenswijze hem van zijn contanten beroofd. Hij slaagt er in, zijn ouden mend Jack Billings te bewegen om hem het Mnoodigde geld voor zijn nieuwe plannen te verschaffen. De eerste editie van de „Ziegfeld Follies" verwerft enormëh bijval. ru?ar spoedig komen de tegenslagen. Er oigt een echtscheiding, een nieuw huwelijk, oimiwe roem en tenslotte de ineenstorting, voor de pauze wordt vertoond de sensatie- nun „De Geheimzinnige". SCHAAKCLUB „KIJK UIT". Deze week speelde Kijk Uit II een competi- lewedstrijd tegen V.V.V. II uit Alkmaar. Het eindresultaat was 8V2—1V2 voor Kijk Uit. Hoewel de verwachtingen omtrent het re- citaat van deze match wel zoo waren, dat Hyk Uit een overwinning zou behalen, had toch niemand op een dergelijke zege durven nopen. Reeds spoedig stonden de Velsenaren 4—0 voor; daarna werd het 51. Aan oe overige borden bood Alkmaar echter nog nevigen tegenstand, maar kon toch ten wte niet verhinderen, dat bovengenoemd einoresultaat bereikt werd. De opstelling der teams was als volgt: Kijk Uit n—V.V.V. H. J- S. Woldringh—C. Kieft 0—1 2- D. j. van Rijswijk—J. H. Voort 1—0. 3- P. Lanser—H. Booi 1—0' 4- A. F. H. HarmsD. Appel Sr., 10 I- J- Plugboer—G. S. Groenewoud 1hV2 J' B. Bakker—H. Vlug 1—0 H. Koelemeij—A. van Vliet 1—0 J- H. de Vries—J. de Haan 1—0 G- A. Schuurman—D. Franken 1—0 •O-J.Falk-j. van Dijk 1—0 Scène uit „Ziefield de revuekoning EEN ONPRETTIGE ONTMOETING. Deze week liep op een avond iemand te wandelen in de Oranjestraat. Dat gebeurt wel meer, maar wat er verder gebeurde is ze ker iets, dat niet dagelijks voorkomt. Want zonder dat de man er op verdacht was, kreeg hij plotseling een harden klap op z'n gezicht, onmiddellijk gevolgd door een tweeden. Beide klappen waren met zooveel energie uitgedeeld dat de ontvanger de hulp van een dokter moest inroepen. De dader bleek een opvarende te zijn van een Texelsch visschersvaartuig. Hij werd achterhaald en de politie maakte procesverbaal tegen hem op wegens mis handeling. COLLECTE T.B.C.-BESTRIJDING. De collecte, uitgaande van de Vereeniging tot bestrijding der T.B.C. zal Zaterdag 13 November a.s. in de deelen IJmuiden-Oost en Driehuis gehouden worden. Maria Stuarl in Thalia. Totaal 81/:V/2 Fredric March als Bothwel in Maria Stuart. Het veelbewogen leven van de ongelukkige koningin en martelares van Schotland, Ma ria Stuart, naar de roman van Maxwel Ander son. is op onvergetelijke wijze op het witte doek gebracht door den genialen John Ford. Het leven van Maria Stuart heeft vele ro manschrijvers geïnspireerd, wat wel blijkt uit de twaalf verschillende werken, die hier over verschenen zijn. Voor de verfilming werd Maxwell Anderson's tooneelstuk als basis ge kozen en de regie opgedragen aan John Ford, den genialen regisseur, die reeds menige °Toote film vervaardigde, o.a. Verraad, waar voor hem in 1935 een hooge onderscheiding door de Academy of Arts verleend werd. Op zijn beurt was het John Ford, die Katharine Hepburn voor de hoofdrol uitverkoos, en haar daarmede de kans bood, haar talenten waar dig Mocht er nog twijfel bestaan omtrent de kwaliteiten van Katharine Hepburn, dan is dit door haar grootsche creatie als Maria Stuart voor altijd ontzenuwd. Haar vertolking van deze rol plaatst haar onder de allereer ste sterren van het witte doek. Frederic March, de acteur, die reeds m zoo vele °roote films verscheen, versterkt zijn 'reputatie door zijn vertolking van Both- well, de instuimige Schotsche legeraanvoer- deren de aanbidder van Maria Stuart. De film pakt van het eerste beeld af aan. De strijd van Maria Stuart tegen de intri- geerende onafhankelijke Schotsche edelen is eindeloos en dit dreigende element laadt de film met spanning, terwijl haar verlangen naar menschelijk geluk en liefde de ontioe- rende kant daarvan vormt. LEDENVERGADERING VAN „DE HANZE". Woensdagavond hield de R.K. Midden standsbond „De Hanze" afd. IJmuiden een buitengewone ledenvergadering in het Patro naatsgebouw aan den Zeeweg. De voorzitter opende te circa half negen deze vergadering op de gebruikelijke wijze en heette in het bij zonder den spreker Dr. Holthuys van harte welkom, eveneens den Geestelijken adviseur en den Pater Rector. Na zijn spijt te hebben be tuigd, dat zoo weinig leden aan den oproep tot deze vergadering hadden gevolg gegeven, verleende de voorzitter het woord aan den spreker. In een kort overzicht gaf Dr. Holthuys een uiteenzetting van het ontstaan van de z.g. Oxford-beweging en verduidelijkte aan de hand van verschillende citaten hoe de aan hangers van deze beweging dit trachten te be leven en na te komen. In het tweede deel zijner rede, zette de spreker uiteen welk stand punt de Katholieken tegenover deze nieuwe ideeën moeten innemen. Hij eindigde met een opwekking, dat alle katholieken nu eens hun geloofsleven ook in het openbaar zouden gaan beleven, dan zou al heel spoedig hierdoor blij ken, dat de Oxfordbeweging feitelijk geheel en al overbodig zou zijn, want al wat deze be weging zich voor oogen stelt 'te bereiken is van oudsher, en op veel betere grondslagen, in de katholieke kerk vastgelegd. Een hartelijk ap plaus uit de vergadering toonde aan, hoe men deze uiteenzetting op prijs stelde. Met een woord van dank aan den spreker wekte de voorzitter de aanwezigen op om, als straks de tweede lezing zal worden gehouden over het Bellamy-systeem, allen hiervoor zoodanige propaganda te maken, dat elk één der mede leden tot de a.s. vergadering medebrengt. Na dat door de vergadering nog gebruik werd ge maakt van de gelegenheid tot vragen stellen welke door den spreker uitvoerig werden be antwoord, werden vervolgens de diverse agenda-punten afgehandeld. Er werd voorts nog besloten, een feestavond te houden. PROPAGANDA-FEESTAVOND E. H. B. O. Voor de eerste maal sedert haar bestaan gaf de afdeeling IJmuiden van de Ned. Ver. E.H.B.O. gisteravond een propaganda-feest- avond in „Het wapen van Velsen". De voorzitter der afdeeling, de heer H. Germs, opende dezen avond en spr. zeide, dat het hem verheugde, dat zoovelen belangstel ling toonden voor het werk van de E.H.B.O., gezien de meer dan volle zaal. Spr. bracht daarbij dank aan alle mede werkenden. Aan mevr. van Leusen en mevr. Van den Hof werden bloemen aangeboden. Arts A. J. van Leusen, medisch leider van den cursus, richtte zich daarna met een tref fende inleiding ten opzichte van het vernie lend werk van den oorlog elders en het menschlievend werk van de E.H.B.O. tot de aanwezigen en schetste daarbij de vroegere methode van eerste hulpverleening. Juist door het menschlievend werk moet men sympathie hebben voor de opofferingen van de E.H.B.O.'ers. Daarna werd den voorzitter een kolossale hamer aangeboden door één der damesleden, welke hamer verschillende surprises bleek te bevatten en eindelijk een mooie voorzit tershamer te voorschijn bracht, die in dank werd aanvaard. Een origineel idee. De tooneelgroep van „Snelverband" uit Haarlem bracht een aardig inslaand propa gandistisch stuk ten tooneele. Jack Funny zette met liedjes en praatjes zijn beste beentje voor en bleef voor de rest van den avond de conference op prettige wijze verzorgen. Eenige dames voerden de dol-komische één acter „De Kunstschilder" op, welke eindigde in een bijzonder op de lachspieren werkende ontknooping. Vervolgens bracht de Hawailan-groep van „Excelsior" eenige aardige gespeelde Zuid- zeeliedjes, waarbij mej. van Baarsel den re freinzang voor haar rekening had. Mevr. Germs-Jonge jan bracht een goed gezongen propaganda-lied bij een tableau van ongelukken, weergegeven door E.HB.O.'ers. Ook het zangspel door leden „Het Vissche- rijbedrijf" dat weergaf een beeld van de vis- scherij van IJmuiden met al zijn lasten en rouw, werd onder ademloze stilte aange hoord. Zelfs de .JNeeltje Jacoba" ontbrak niet. Een optimistisch slot was het einde. Er was verder muziek van de Rhythm Boys, zang van de Johnson Brothers, een tooneelstukje en dans. Al met al een mooie avond. Kerkconcert „Wilhelmina". Medewerkenden: Kit en Bets Nederkoorn. Het door de Chr. Muziekvereeniging „Wil helniina". directeur Marinus Adam, gegeven concert in de Ger. kerk mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Solistische medewerking verleenden aan dezen avond de dames Kit en Bets Neder koorn uit Haarlem, resp. zang en orgel. De laatste is een pianiste, die reeds meermalen met succes voor het forum getreden is; zij heeft in Parijs gestudeerd en heeft bij de H.O.V. eenige malen solistische medewerking verleend. De hernieuwde kennismaking met haar muzikale prestaties was van den aan- genaamsten aard al hadden we haar als or- ganiste nog niet gehoord. De zangeres stond zij lofwaardig ter zijde, Boëllmann's welbekende Toccata speelde zij op waarlijk brilliante, parelende manier, uit stekend in een woord. Eigenaardig is de reactie van het publiek in dit kerkgebouw altijd op een orgel- of piano-solo; wij hebben meermalen kunnen opmerken, dat dit musiceeren een gereede aanleiding is tot discussieeren. Het kerkorgel is conditioneel zeer verbe terd. Haar naamgenoote Kit is een veelbeloven de zangeres, die dezen zomer haar einddi ploma-solozang behaalde en dus nog aan het begin van haar artistieke loopbaan staat. De veeleischen aria Nun beut die Flur uit Die Schöpfung ging in de figuratie nog bo ven haar krachten; het vergt een grootere adembeheersching, die met de jaren zeker wel rijpen zal. Het muzikale inzicht en een welluidende stem mag de zangeres de hare noemen; het aanzetten van een klank doet zij met een soepelheid, die een goede trai ning verraadt. Door verdere studie moet de stem in de lage regionen nog aan kracht winnen. Van haar repertoire, dat ze met gevoel voordroeg, kon ons Grieg en Trunck het meest voldoen. Beide dames ontvingen bloe men voor hun prestaties. Van Wilhelmina hoorden we een inzet door het koper van de Willem Tell-fantaisie. die minder dan matig was. En dat was jammer, omdat het werk getuigde van serieuze studie. De directeur heeft aan den klank zeer veel ten goede gedaan in den tijd, dat hij het corps leidt. Er is evenwicht onderling, het blazen geschiedt beschaafd, in 't bijzonder bij hoog en laag koper. Minder gelukkig was Wilhelmina in de stemming; vermoedelijk was de temperatuur schuld aan deze zwevingen. Sinds de laatste maal, dat we het ensem ble hoorden is het zeer vooruitgegaan; er is een sterker orkestverband gekomen en de dirigent heeft het orkest discipline geleerd Zoodat hij het bestaan kon een lastig werk als deze Tell-fantaisie zeer loffelijk te laten uitvoeren. In het bijzonder het laatste deel klopte ook bij de anders wel eens spijbelende klarinetten. Een arrangement van Bizet l'Arlésiènne- suites moet een prettige studie geweest zijn. Het Intermezzo klonk alleszins aannemelijk, goed van voordracht met in acht nemen der nuanceeringen. Fraai waren hierin het lage koper en de bugles; over de avonturen van de middensatz der prelude zijn we daaren tegen weer niet enthousiast: een weinig op lettendheid had hier foutjes kunnen voorko^ men. Van zijn fluitsolo in het Menuet had de heer G. J. van Leeuwen extra werk gemaakt en hij blies het dan ook alleszins o.k. met weeken toon en vlotte techniek. Minder fraai waren de vele slordigheden in de begelei ding. In dergelijk werk evenals in het Adagio (voor de strijkers origineel) komen de zwakke plekken naar voren, euvelen die met tertijd zeker door de bekwame hand van Marinus Adam wel weggeretoucheerd zullen worden. De Farandole en het slotkoraal mochten daarentegen gehoord worden. De stemming en het rhythme waren hier weer in orde. De voorzitter, de heer Kr. Brouwer, heeft met enkele welgemeende woorden en op de gebruikelijke wijze den avond gesloten. W. AANVOER VERSCHE HARING. De aanvoer van versche haring bedroeg gis teren 5884 kisten. AANVOER PEKELHARING. Gedurende de maand October zijn alhier door Katwijksche haringschepen aange voerd 52131 kantjes haring, welke naar Kat v/ijk werden verzonden. CHRIST. KLEUTERONDERWIJS. Door de vereeniging voor Christ. Kleuter onderwijs was gisteravond een gezellige avond georganiseerd in het Herv. Vereenigingsge- bouw. De avond werd met een kort inleidend woord geopend door den voorzitter, den heer K. van Gelder. Het hoofdnummer van het program was de vertooning van de film van den heer A. de Graaf. Deze film, die reeds eerder in IJmuiden werd vertoond, bestaat uit een serie fraaie beelden van een N.W. storm, van het vergaan van den logger KW 68 enz. Verder werd weergegeven, onder den titel ,Oranjeflitsen". de feestweek in Amsterdam, gehouden ter gelegenheid van het bezoek van Prinses en Prins. Typische straattooneeltjes, zooals die zich bij dergelijke gelegenheden voordoen, wekten danig de lachlust der aanwezigen op. Voorts werd de kleurenfilm „Rondom de Visschers- haven van IJmuiden" en een film van Hol- landsche kleederdrachten vertoond. De avond werd opgeluisterd door den heer K. Nooy met declamatie, met zangstukjes van eenige leer lingen der school en muziek van „Juliana". Deze avond, die belegd was ter versterking der financiën van het Chr. Kleuteronderwijs, heeft ten volle aan het doel beantwoord. Er was flink bezoek, de aanwezigen hebben genoten, zoodat van een goed geslaagden avond kan gesproken worden. l|S. (De gemeenteraad van Maashees heeft besloten, de gemeentelijke belastingen sterk te verlagen. Dit is in korten tijd reeds de derde verlaging.) Men heeft wel in mijn jonge jaren, Moet ik in dankbaarheid verklaren, Met moed en met beleid getracht. Mij aardrijkskunde te doen leeren. En. 'k zeg het niet mijzelf tot eere, Daarbij ook iets tot stand gebracht. En toen het eindlijk was bekeken, Heeft het mij eerlijk toegeleken. Dat er geen dorp meer denkbaar was, In 't dierbaar land van mijn geboorte, Van grootste tot de kleinste soorten, Dat nooit genoemd was in mijn klas. Maar ach, ik moest sindsdien ervaren. Dat er toch steeds nog andre waren En als ik dit berichtje lees, Dan zeg ik; ik heb veel vergeten. Maar dit heb ik toch nooit geweten: Waar ligt in vredesnaam Maashees? 't Is niet, dat ik er wil gaan wonen, Al zou me dat fiscaal wel loonen, Maar 'k wou er weieens heen op reis. Naai- wat ik van Maashees mocht lezen, Lijkt het mij eens voor al bewezen: Daar ligt het aardsche paradijs. P. GASUS. ERRES STOFZUIGERS GEMAKKELIJKE BETALING. Handelsonderneming U N I C HOUTMANSTRAAT 4, bij den Watertoren IJMUIDEN. (Adv. Ingez. Med.) Kovacs Lajos verovert Tlialia. Zoo heeft dan Donderdagavond de welbe kende Kovacs-Lajos-trein ook te IJmuiden weer eens gestopt en waren honderden luistervinken in het Thalia-station bijeenge komen om de afgezanten van de AVRO te verwelkomen en om zich zelf weer ééns op een ouderwetschen, gezelligen avond te fuiven. (Het spreekt vanzelf, dat de gezelligheid ouderwetsch was, het repertoire was echter „kersversch1') Door Bob Scholte werden de openingspre- limlnairen verricht, hij speelde tevens voor conferencier, refreinzanger, gids en gangma ker. als een ware Manus-van-alles. Het is eensdeels prettig, dat de AVRO- trein altijd eerst een avondje te Beverwijk stopt voordat IJmuiden aangedaan wordt, want we zijn zoodoende van te voren via ons blad reeds voldoende ingelicht over de schotels van bijzondere geneugten, die uit de AVRO-keuken ons worden geserveerd. Zoo heeft ook nu weer onze collega te Beverwijk in ons blad van gisteren uitvoerig over het programma uitgeweid en is een ge detailleerd verslag overbodig. We kunnen volstaan met te schrijven, dat de IJmuiden- sche luistervinken tal van oude bekenden weer eens gezien en gehoord hebben: Kovacs Lawajos, Guus Weitzel. Bob Scholte, Han Hollander, Nina Dolce, Minna Revelly, Koos Koen oftewel Wam Heskes, juffrouw de Bonk en AVRO's directeur. De heer Willem Vogt dan heeft voor de pauze een kort woord gesproken, waarbij hij gelegenheid vond te wijzen op het enorme succes van den bonten Dinsdagavondtrein. Hij vestigde de aandacht op den herfsttoer naar Hilversum van IJmuiden uit, die Woensdag 24 November a.s. gehouden zal worden. Behalve natuurlijk de AVRO-studio zullen het Hilversumsche raadhuis (de schep ping van den architect Dudok), het Come- nius-mausoleum in Naarden en het Gooi bezocht worden. In het studio-restaurant zal de lunch gebruikt worden; de reis gaat per autobus. Een z.g. Dinsdagavondtrein naar Hilversum zal eveneens van IJmuiden uit rijden, maar wanneer dit zal zijn? Als men den heer Vogt verhalen hoort van het bijna beangstigende succes van dit instituut dan zal de IJmuiden- sche trein in dit jaar nog wel niet rijden. Spr. eindigde met een beroep te doen de AVRO vrijwillig te blijven steunen. Ook Guus, die zich in onze gemeente echt „thuis" gevoelt, zooals hij het uitdrukte, droeg zijn woordje bij tot het welslagen van den avond. Het orkest is stevig op elkander ingespeeld, er mag echter wel voor gewaakt worden dat men door het vele „cliché-werk" niet in dommelt. Het gevaar voor een vervlakking van het nu reeds vrij alledaagsche program ma is heusch niet denkbeeldig. W. LEZING OVER PEER GYNT. Voor den Nederl. Bond van Abstinent Stu deerenden (NB.A.S.) zal Drs. J. de Voogd a.s. Zaterdagavond een lezing houden over het tooneelstuk Peer Gynt van Ibsen. De lezing, die gehouden wordt in het gebouw van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden aan den Sta tionsweg, wordt afgewisseld door muziek uit de Peer Gynt-suite van Edv. Grieg op gramo- foonplaten. HET PROGRAMMA VAN BREDERODE. Het programma van R. C. Brederode voor a,s. Zondag luidt: Kenau—Brederode l (St.-Ed.-beker.) 10 u. Brederode 3—Kenau 2, 12 uur. Brederode Jun.—E.H.S. Jun., 2 uur.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1