xSSë. Japansche troepen dringen Nantau binnen. Ook Nantsiang in hun bezit? Japan niet naar de negen mogendheden conferentie. Incident bij de Wapenstil standsherdenking te Londen. LITERAIRE FEESTDAGEN IN M' Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil VRIJDAG 12 NOVEMBER 1937 Branden in beide steden. Gistermiddag zijn de Japansche troepen van het Westen, Nantau binnengedrongen. De Chineezen bieden steeds minder tegenstand. Tweeduizend Chi- neesche soldaten zijn naar de Fran- sche nederzettingen gevlucht, wara zij werden ontwapend. De burgemeester van Sjanghai heeft een bezoek gebracht aan den Fransehen ambas sadeur en hem medegedeeld, dat Tcjang Kai Sjek order heeft gegeven te Nantau niet langer weerstand te bieden. De burgemeester riep de medewerking der Fransche autori teiten in voor de ontwapening der troepen, die Nantau ontruimen. Een Chineesch Bataljon, dat weigert Nantau te verlaten, heeft zich ver schanst in het aan de ka'dö gelegen gebouw der Chineesche scheepvaart douane. Van Japansche zijde wordt boven dien verklaard, dat hedenmorgen Nantsiang in bezit is genomen, ontkend. In officieuze Chineesche kringen te Sjanghai wordt dit bericht echter ontleend. Evenals in Poetoeng wrdden thans ook in Nantsiang en Nantau geweldige branden. In verband met de verklaringen van den opperbevelhebber van het Japansche expeditie korps, generaal Matsoei, die zich over het ge brek aan samenwerking met de autoriteiten der internationale concessie heeft beklaagd, puMcèèrt de „Todo SJimboe", het eenige te Sjanghai verschijnende Japansche dagblad, een aantal eischen. Het blad verlangt voor de internationale nederzettingen onderdrukking van de anti- Ja,pansche bewegingen, uitwijzing van alle Chineesche politieke- en bestuursorganen, versterking van de Japansche vertegenwoor diging in den gemeenteraad, herziening van de tusschen de Chineezen en het consulaire korps getroffen landbeschikkingen en ophef fing van het monopolie der Engelschen in de leiding der politie. Indien de internationale autoriteiten, aldus schrijft het blad verder, den toestand zouden miskennen, zoude de Japanneezen gedwon gen zijn, maatregelen te nemen om de alge- heele neutraliteit van de internationale ne derzettingen te waarborgen. Buit van de Japansche troepen in Noord-China. Het Japansche ministerie van oorlog heeft medegedeeld, dat de Japansche troepen in Noord-China tusschen 15 Augustus en 10 October 4296 geweren hebben buit gemaakt op de Chineezen, verder 40 zware mitrail leurs, 22 stukken veldgeschut, drie houwitsers, ruim een millioen houders met patronen, 14.540 banden mitrailleurpatronen, 1144 bajo netten. 46 lichte mitrailleurs, 373 Chineesche zwaarden, 16 loopgraaf mortier en. 4853 hand granaten. 1639 granaten voor loopgraaf mortieren, 7000 houder met dumdumpatronen 178 revolvers en 32.438 houders met revol ver-munitie. Brazilië. Antwoord aan Brussel. In het Japansche antwoord aan Brussel wordt de uitnoodiging tot deel neming aan de Zuidzeeconferentie af gewezen. Het antwoord zal, nadat het de kei zerlijke goedkeuring heeft verkregen, aan den Belgischen ambassadeur te Tokio worden overhandigd en tevens aan den Japanschen ambassadeur te Brussel geseind worden. Nobelprijzen toegekend. Voor literatuur, scheikunde en natuurkunde. De Nobelprijs voor Letterkunde voor 1937 is door de Koninklijke Zweedsche Academie toegekend aan den Franschen Letterkundigen Roger Martin du Gard. Martin du Gard werd in 1881 te Neuilly-sur- Seine geboren. Nadat eenige oudheidkundige studies van zijn hand het licht hadden gezien, publiceerde hij in 1913 een roman, „Jean Barois". Op dezen roman volgde een serie boeken, getiteld „Les Thibault", een studie over de sociale en psychologische evolutie van Frankrijk, geweven door de geschiedenis van een Fransche familie. Dit is zijn hoofdwerk, dat nog niet vol tooid is en waaraan hij nog steeds werkt. Van de werken van Martin du Gard moeten voorts nog genoemd worden „Farces Paysan- nes", „Le testament du père Leleu" en ,Xe Gonfle". Nog kort geleden is Martin du Gard de door de stad Parijs beschikbaar gestelde li teratuurprijs, ten bedrage van 25.000 francs, die dit jaar voor het eerst werd uitgereikt, verleend. De Nobelprijs voro Scheikunde werd toege kend aan prof. d r. W. N. H a w o r t h en prof. dr. Paul Karrer. Paul Karrer, doctor honoris causa in de medicijnen en in de pharmacie, werd in 1889 geboren. Sedert 1919 ls hij hoogleeraar in de scheikunde aan de universiteit van Zürich. Van zijn hand verschenen verschil lende publicaties, o.m. „Einfuehrung in die chemie der polymeren Kohlenhydrate" (1925), Leerboek der organische chemie (1930). „Pflanzenfarbstoffe und natuerproduekte" en tal van publicaties over vitaminen. Walter Norman Haworth werd in 1883 ge boren. Hij studeerde scheikunde aan de uni versiteiten van Manchester en Goettingeri Van 1915 tot 1925 was hij leeraar in de or ganische chemie op Armstrong College (New- Castle-on-Tyne) en proctor aan de univer^- teit van Durham. Sedert 1925 is bij hor~ leeraar in de scheikunde en directeur van d' afdeeling scheikunde der universiteit vav Birmingham. Sedert 1931 is hij lid van het bestuur der Royal Society. Hij is medewerker aan het journal of the Chemical Society. Van rim hand verschenen vele artikelen over de -- menstelling van carbohvdraten. Hü is schrijver van „the constitution of sugars". Davidson en Thomson deelen den prijs voor natuurkunde. De Nobelprijs voor natuurkunde is ten deel gevallen aan den New Yorkschen hoogleeraar Clinbton Joseph Davidson en Londenschen professor George Pa gel m h o m s o n voor hun ontdekking op het ge bied der interferenties bij de uitstraling der kristallen der elèctronen. Ministers dienen hun ontslag in. De ministers van Brazilië hebben den president hun collectief ontslag aangeboden om zijn taak te verge makkelijken. De minister van justitie. Campos, heeft te genover een vertegenwoordiger van Havas verklaard, dat in het geheele land de grootste rust heerscht. Het land heeft den nieuwen stand van zaken met voldoening en vertrou wen aanvaard. De nieuwe grondwet beant woordt inderdaad aan de economische en so ciale behoeften van Brazilië. Zij biedt de ruim ste mogelijkheden voor economischen en so cialen vooruitgang. Het corporatieve stelsel in den geest der nieuwe grondwet komt slechts tot uiting in een uitnoodiging tot alle klassen der bevolking zich te organiseeren in overeen stemming met de corporatieve beginselen, zon der overhaasting, maar met kracht. Havas meldt nader: Artikel 145 van de nieuwe Brazi- liaansche grondwet verbiedt aan ban ken en verzekeringsmaatschappijen, waarvan de aandeelhouders geen Brazilianen zijn, in Brazilië te arbei den. De firma's, welke op het oogen- blik in Brazilië werken, krijgen een bepaalden termijn om hun zaak in overeenstemming te brengen met deze wet. In de grondwet wordt, naar verluidt, de doodstraf weer ingevoerd voor landverraad, revolutionnaire actie en moord onder verzwa rende omstandigheden. Verder zullen, aldus verklaart men, banken en verzekeringsmaat schappijen genationaliseerd worden. In Ba- hia en Pernambuco, waar de gouverneurs zich niet solidair met den president verklaard heb ben, zijn gevolmachtigden der regeering be noemd, evenals in R10 de Janeiro. Het is overal rustig. In het kader van den strijd te gen het communisme zijn 870 menschen in hechtenis genomen. Nadeelige gevolgen op de betrek kingen met Noord-Amerika. Uit Washington: Zuid-Amerikaansche diplo matieke kringen zijn van meenhig, dat de eventueele losmaking van Rio uit de invloeds sfeer van de Vereenigde Staten de noodlottig- de gevolgen zal hebben voor het economische bestaan van Brazilië. De aanzienlijke voordeelen, welke Brazilië trekt uit het ruilverkeer met Noord-Amerika brengen deze kringen op de gedachte, dat Vargas zich niet licht in nauwe samenwerking zal begeven met de totalitaire staten, indien deze samenwerking de belangen van de Ver eenigde Staten en Brazilië zou bedreigen. De gebeurtenissen in Brazilië zullen hun directe reactie hebben op het congres: De se naatscommissie van buitenlandsche zaken, welke thans het Braziliaansche verzoek aan gaande den huur van oorlogschepen bestu deert, zal niet nalaten rekening te houden met de tot stand gekomen wijziging in de politieke oriënteering. Politieke kringen zijn van meening, dat alle senatoren zich zullen voegen naar de meening van Borah, die verklaard heeft vijandig te staan tegenover ieder systeem, dat in strijd is met alle principes waarop de republikeinsche regeering berust. Hier wordt aan toegevoegd, dat de finan- cieele overeenkomst van Juli j .1. waarbij mach tiging werd verleend Brazilië 50 millioen dol lars goud te verkoopen, opnieuw ter sprake zou kunnen komen door de dreiging van Bra zilië met een schuldmoratorium, dat zwaar zou drukken op de Amerikaansche beleggingen in Brazilië. Uitwisseling van handelsagenten tusschen Londen en Salamanca. Echter geen erkenning van Franco. Havas meldt uit Londen, dat de Britsche regeering en de junta van Salamanca de noo- dige bepalingen hebben opgesteld inzake de benoeming van handelsagenten. Te Londen is gisteravond het volgende communiqué gepubliceerd: 1) Gezien het belang, dat gelegen is in de vestiging van meer bevredigende betrekkin gen dan thans bestaan tusschen de Britsche regeering en de autoriteiten van het gebied, dat onder controle staat van generaal Franco, voor de bescherming hunner onderdanen en hun handelsbelangen in de onderscheiden gebieden, werd besloten, dat te dien einde een agent van de Engelsche rëgeering zal worden benoemd, die de Salamanca of elders zal zetelen en dat daartegenover de Britsche regeering voor hetzelfde doel een agent van generaal Franco zal krijgen. 2) Behalve deze agenten zullen, tot een bepaald aantal, in andere door de twee par tijen aangewezen steden, sub-agenten wor den benoemd. 3) De toelating van een agent te Londen impliceert geenszins een erkenning van de atuoriteiten van het onder controle van ge neraal Franco staande grondgebied door de Britsche regeering en geen der beide partijen zal toestaan of er op rekenen, dat haar agen ten den diplomatieken status zullen ontvan gen. Erkenning van Franco door Japan en Portugal. Binnenkort te wachten. Reuter meldt uit Londen, dat de regeering van Franco binnenkort de diplomatieke er kenning zal verwerven van de Japansche en Portugeesche regeeringen. Op het oogenblik zijn nog {feen nadere bijzonderheden bekend omtrent den juisten stand der onderhande lingen, maar wel is bekend, dat Franco ver wacht, dat de erkenning vrij spoedig een feit zal worden. Man verbrak de afzetting en liep op den Koning toe. Bij de herdenking van den wapen stilstandsdag te Londen heeft een incident, dat onder de menigte, welke de gebruikelijke plechtigheid bij den Cenataph in Whitehall bijwoonde, veel opschudding teweeg gebracht. Nadat de koning, die vergezeld was van de hertogen van Gloucester en Kent, vor de eerste maal tijdens zijn regeering een krans bij het monu ment had neergelegd en vervolgens de gebruikelijke „twee minuten stil te" in acht werd genomen, verbrak een man plotseling het militaire cor don onder het uitroepen van den kreet „Dat is allemaal huichelarij". De man werd onmiddellijk door agenten van politie omringd. Toch hoorde men hem nog schreeuwen: „Jullie bereiden je welbewust voor den oorlog". Op dat oogenblik spron gen de agenten op hem af. hielden hem de hand voor den mond en dwongen hem te zwijgen. De man stond nog geen twintig meter af van den koning, die doodstil bleef staan.. Uit zijn optreden kon men zien, dat hij het voornemen had naar den koning toe te loopen. Nadat de twee minuten stilte verstreken waren, werd de man weggevoerd. Volgens Reuter joelde de menigte en moest de po litie handelend optreden om de menschen in bedwang te houden. Later bleek, dat de man Stanley Storey heette en in Februari jl. opgenomen was in een tehuis voor zwakzinnigen, waaruit hij in September wist te ontsnappen. In het Lagerhuis heeft minister Hoare nog medegedeeld, dat Storey niet het plan had, een aanslag te plegen op den koning of iemand anders. Er werden op hem geen wa pen gevonden. In Januari van dit jaar had de man op de tribune van het Lagerhuis eveneens een incident verwekt. Belangstelling van Nederlandsche zijde. Nederlandsche en Belgische schooljeugd bij de opvoering van „Lucifer". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Na verloop van eenïgen tijd waren ook Thijs en Sim uit hun benarde positie verlost. Ze liepen snel het hol uit en jullie zien ze hier, drui pend van het koude water, loopen. Ze kijken nu niet bepaald tevre den. vinden jullie wel? Maar dat is ook niet te verwonderen, want ze zijn leelijk bij den neus genomen door de boeven! Laten we maar rustig naar huis gaan, stelde oom Mopperniet voor. Het heeft toch geen succes om dit voort te zetten. Wel neen, zeker niet, oom, zei Thijs opgewonden. We laten die boeven zoo maar niet ontsnappen. Ik denk er niet aan en dat zal Speurgoed ook wel niet willen. Ze waren nu spoedig bij het huis aangekomen. Oom voelde zijn goed humeur al weer terugkeeren en ook Thijs en Sim keken al.weer wat opgewekter. Maar toen viel oom Mopperniets oog op het huis. BRUSSEL, November. et Vlaanische praal en luister zullen op 13. 14 en 15 November a.s. in het Paleis voor Schoone Kunsten te Brussel voor het eerst de driejaar lijksche „Hoogdagen van de Vlaamsche Lette ren" gehouden worden, aangekondigd als „een weelde van Nederlandsche kunst en cultuur' en reeds thans blijkt uit het onverwacht groot aantal deelnemers, dat deze feesten een over weldigend succes zullen hebben, waarvan de weerklank zich ver buiten België zal laten hoo- ren. De organisatoren zijn overstelpt met aan vragen en hebben handen vol werk om het programma aan deze verheugende, doch niet voorziene, belangstelling aan te passen: voor het feestmaal bijv., waarvoor men zeker een honderdtal aanzittenden mocht verwachten, hebben zich thans reeds meer dan duizend personen opgegeven, en steeds blijven de inschrijvingen binnenvloeien, zoodat deze toe vloed van belangstellenden in verschillende restaurants ondergebracht zal moeten worden. Niettegenstaande de drukte stond de Vlaam sche romancier Maurice Roelants, ziel en ontwerper dezer feesten, ons gaarne te woord om ons de laatste bijzonderheden over de Hoogdagen mede te deelen. Het idee ontstond verleden jaar, op de jaar, lijksche vergadering van de Vereeniging van Letterkundigen. De penningmeester had met voldoening op een batig saldo gewezen, doch juist daarop oefende Roelants, in een vlotte improvisatie, critiek uit.- „Wij zijn geen ver eeniging van kleine spaarders; wij kunnen niet volstaan met ons traditioneel letterkundig banket. Wij moeten contact scheppen met ons publiek en daar belangstelling wekken voor ons letterkundig leven". De Vereeniging doet wat men in zoo'n geval doet: zij benoemde een commissie, en deze noodigde Roelants uit om nu eens nader met een plan voor den dag te komen. Hij ontwierp toen het schema van de driej aarlij ksche Hoogdagen. Doch niet zonder veel aarzelen, want men vond het idee veel te grootsch, en men had iets dergelijks nog niet in Brussel aangedurfd, werd de sprong waagd: thans blijkt dat men niet bewust was van de overgroote belangstelling welke in alle Belgische kringen en in het buitenland voor de Vlaamsche letteren bestaat. Het thema van de Hoogdagen van dit jaar, deelde ons Roelants mede, bestaat in het on derzoek van de betrekkingen tusschen volk (of staat) en literatuur. De Fransche schrijver Jules Romains zal daarover het democratische en vrijzinnige standpunt te kennen geven de Italiaan G. Ungaretti de opvatting in de autoritaire landen. In verband daarmede zal tevens de 100ste verjaardag van het verschij nen van „De Leeuw van Vlaanderen" van Hen drik Conscience worden herdacht, den 50sten verjaardag van het overlijden van Multatuli, en den 350sten verjaardag van de geboorte van Vondel. Een belangrijk deel van het con gres zal gewijd worden aan de betrekkingen tusschen de Noord- en Zuid Nederlandsche litteratuur. Vrijdagavond 12 November worden de bui tenlandsche gasten ontvangen: de Duitschers Rud. Alex. Schroder, H. H. Erkelens, Kippen- berg, de Franschen Jules Romains, Louis Gil let, J. Supervielle, de Italianen G. Ungaretti, Prampolini, de Engelschen Hermon Oult, Hum- bert Wolfe en vele anderen uit Zuid-Afrika, Polen, Tsjecho-Slovakije, Denemarken enz. Uit Nederland verwacht men P. C. Boutens, D. Coster, Top van RijnNaeff, dr. Bierens de Haan, V. E. van Vriesland, A. van Duinker ken, J. W. F. Werumeus Buning. Een belang rijke delegatie van Fransch schrijvende Bel gen getuigt ten overvloede van de waardee ring welke de Vlaamsche letteren ook bij hen wekken. Zaterdag wordt Antwerpen bezocht en des avonds biedt minister Hoste den deelnemers een soirée aan in de Rubenszaal van het Museum van Oude Kunst. Zondag heeft de congreszitting plaats, gevolgd door het feest maal en de opening van de boekententoon stelling in het Paleis voor Schoone Kunsten en van de tentoonstelling van documenten van rederijkerskamers en tooneelvereenigin- gen. Tenslotte wordt het nieuwe tooneelstuk van Herman Teirlinck „De Ekster op de Galg" opgevoerd, met Albert van Dalsum als gast in de hoofdrol. Maandag bezoeken de deelnemers Brugge en des avonds heeft de opvoering van .Lucifer" plaats in tegenwoor digheid van Koning Leopold. Meer in het bijzonder wees Roelants ons op het uitgebreid radioprogramma, dat velen in staat zal stellen de luisterrijke Hoogdagen te volgen, en waarop ook de voorstelling van „De Ekster op de Galg" voorkomt, Aaast tal van lezingen van Vlamingen en buiten landers. Een alleraardigst idee van de organisatoren was de uitnoodiging, welke zij tot de Holland- sche schooljeugd richtten en waaraan ruim 500 jeugdige landgenooten gehoor gaven. Samen met de Belgische schooljeugd zullen zij de groote zaal van het Paleis voor Schoone Kunsten, welke meer dan 2000 plaatsen bevat, geheel vullen voor de opvoering van Lucifer. In den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg zullen verder voor hen 15de eeuwsche kluch ten opgevoerd worden. Ook voor hen is er een feestmaal waar zij toegesproken zullen worden door Herman Teirlinck, Jan Crauls, en ten slotte door Maurice Roelants, welke zij bij deze gelegenheid eens extra warm toe vunnen juichen daar het initiatief van de uitnoodiging van hem uitging. De Nederland- •ehe schooljeugd staat onder leiding van mej. .1r. Portengen. Dr. van Poelje, directeur-gene raal van ons departement van onderwijs., heeft eveneens zijn tegenwoordigheid toe gezegd. Het wordt meer en meer usance dat de schooljeugd van beide landen met elkaar In contact wordt gebracht en op deze wijze naderen de schoolreizen, welke elk jaar meer succes hebben, het doel dat de organisatoren voor oogen hadden: een hartelijke verstand houding- ook na de reizen hetgeen h.i. door studieverloven, vacantiecursussen enz. be reikt moest worden. Het voornaamste bleef evenwel het logeeren van de kinderen bij eiikaar, hetzij door uitwisseling, hetzij als betalende logés en dit geldt vooral voor de Belgen, welke het koninklijk voorbeeld vol gend. steeds meer de behoefte gevoelen hun ons land laat zich hier sterk voelen dels zal het ook rechtstreeks con)i\ a.s. Hoogdagen daarin ten deele de Het programma van de Hoo°dW wel zeer veelomvattend en wanneeT" 14 vergelijkt met het prospectus da) weken geleden werd rondgezonden men, dat het zich gaandeweg HaJ men, aas net zien gaandeweg rinnr a val. die het ondervond, uitgebreid doende nadert deze Vlaamsche w r00* in de hoofdstad reeds thans het dop?I?ïtin? zich voor de toekomst, vt ^t het zich voor de toekomst gesteld heTê ïhet Hoogdagen niet tot de letteren te SLÜde maar uit te breiden tot het gp.wu kunstleven. (Nadruk verboden). Franco bereidt offensief voor, burgeroorlog. Grootste aanval uit den Blijkens een Havasbericht uit Bnr g^-.is du. hergroepeering van strijdmacht van Franco voor h« komende offensief gereed. Men scha' dat aan beide zijden meer dan zeven' honderdduizend man in het vuur zul len worden gebracht. Franco zal ge bruik maken van vijf legercorosen doch het oppercommando bewaar) het strengste stilzwijgen omtrent zlln plannen. 1 De regeeringstroepen wachten den aanval af, welke zeker de grootste zal zijn van den geheelen oorlog. VIER DOODEN BIJ EEN VLE5GTIIJC, ONGELUK IN POLEN. Een lijntoestel van den dienst Krakau Warschau is te Piaseczno bij Warschau «7 vallen en vernield. Vier inzittenden kwamen om het leven. Zes liepen verwondingen od Een der slachtoffers is een Zweedsch in. dustrieel, de andere zijn Polen. Gij Apoth. en Drogisten (Adv. Ingez. Mei.) PROGRAMMA l K.ouznewuuo Eloward en zijn orkest. 6.35 Cemo;aloj® - ,7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsj P inderen gedurende geruimen tijd naar ons« nie-orkest en solisten. 9.20 Radioto_oneeL^ 'and te zenden om er onze taal grondig te '°eren. Op de vele aanvragen van Belgische rijde is het maar al te vaak onmogelijk aar het verzoek te voldoen. Terloops zij opge merkt, dat er in België een voortreffelijk uit- ■visselingebureau bestaat- onder leiding van rof. dr. Closset en onder toezicht van het ministerie van openbaar onderwijs, De be hoefte aan een dergelijk centraal bureau in ZATERDAG 13 NOVEMBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO -Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten A. N. P. 12.15 KRO-orkest en gramofoonplaten, 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuur. .4.00 De KRO-Melodisten en solist. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Vervolg KRO-Melodisten. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmu ziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten. 7.00 Inleiding volgende uitzending, 7.10 „Der Rosenkavalier", opera. (Om 8.20 Be richten A. N. P. Om 8.25 Katholieke R.V.U. Om 9.45 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. Om 10.05 Berichten A. N. P.) 11.15 Sport- overzicht. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.3» —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 VARA-orkest, solisten, de Lucky Birds en Souvenir-orkest (gr.pl.) 12.001.40 Gra mofoonmuziek. 2.00 „Verbetering van den economischen toestand in het Geestmer- ambacht", causerie. 2.20 Orgelspel. 2.45 Op treden van amateurs. 3.20 Damcursus. 3.35 „De Stem d.s Volks", afdeeling Den Haag, het Haagsch Arbeiders Symphonie-orkest en „De Kleine Stem" (gr.pl.). 4.30 Esperanto- uitzending. 4.50 VARA-orkest en solist. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel en zang, 6.30 ,,De Wielewaal". 7.00 „Filmland". 7.30 Cause rie „Bijbelvertelingen". 8.00 Herhaling SOS- Berichten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 Bonte Avond uit Zutfen. 8.45 „The Lucky Birds" en solist. 9.15 VARA-orkest, de Killma Hawaians, de twee Cavelli's en solist. Om io.ki Berichten A.N.P. 10.30 Gramofoonmuz et 11.00 Vervolg van 8.15. 11.30 Berichten. 11.* 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 bbo- Dansmuziek, (gr.pl.) 1.20 Commodore Grana- Orkest. 2.25 BBC-Zangers. 2.50 Gramofoon muziek. 3.20 Orgelspel. 3.50 Troise's Mando line-orkest en solist. 4.20 BBC-Schotsch or kest en soliste. 5,00 Declamatie. 5.20 Kenry Hall's Band. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-orkesi en soliste. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété programma. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaanscft overzicht. 9.55 Militair concert. 10.20 Decla matie. 10.40 BBC-Theater-orkest en sow. 11.35 Ambrose en zijn Band. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 Vervolg Ambrose en zijn Banc. KEULEN, 456 M. 5.50 Hanns Kallies' orkest. 7.o0 Omroep- kleinorkest. 8.50 Zang bij de luit. 11.20 om roepkleinorkest. 1.35 Hans J. Fierkes orke 2.20 Zang. 3.20 OmroepschrammelensenwK, -koor en soliste, en H. Hagestedt's orkest. 3. Pianovoordracht. 6.30 Gramofoonmuziek Omroeporkest. 8.05 Radiotoonee 9.50-JJJ Egon Kaiser's orkest en W. Raatzke s kwin BRUSSEL, 322 M. ntW 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Gramofoon ziek. 2.20 Kamermuziek. 3.20 Zang P 4.40 Kleinorkest. 5.20, 6.20. 6.50 en 7.10 wa mofoonmuziek. 7.20 Cellovoordracht. Kleinorkest, Omroepkoor en soHsteü. Gramofoonmuziek. 11.3512.20 Omroep BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepjaaf orkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonm ziek. 2.20 Voor de vrouw. 3.20 Gramof<x>nmu ziek. 4.40 Choura Kouznetzoff's orkest. Omroepdansorkest. 11.20—12.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. Gra. 6.30 Omroeporkest. 8.20 Berichten. wj mofoonmuziek. 8.50 Uit Parijs: Het symphonie-orkest, het Raugel-koor e ,jj__ ten. (Om 9.20 en 10.05 Berichten). r 12.15 E. Kaiser's dansorkest en het «a»

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2