KOTTER Voor uw tuin en kamerplanten ZURLOHE A.R. voelen niet voor belasting- verhooging. Mr. Teulings denkt in millioenen. LUIDSPREKERS Lessen Huisraad aangeboden Rijwielen Auto's Diversen Muziek instrumenten DOE HET NU! tweede kamer Evenmin voor verdere verzwaring van uit gaven met uitzondering van defensie. DEN HAAG Donderdag. Na een reeks hamerstukken, ging het alge meen debat verder. Eerste: spreker van dezen middae was de aanvoerder van de a.r. fractie, de heer Schouten (af.) Welk een gloedvolle overtuiging, welk een kracht weet deze afge vaardigde steeds in zijn redevoeringen te leg gen Zoo ook nu weer. Erkend dient, dat hoe men ook over den politieken inhoud van zijn hptoog moge denken, de vorm alleszins op rechte bewondering verdiende. De heer Schou ten heeft z'n zetel op het achterste bankje van Je rij van anti-revolutionaire afgevaardig den in een der uiterste hoeken van de zaal. Geen woord, geen lettergreep van wat hij te zeggen heeft, gaat echter voor wien dan ook van het gehoor verloren. Het is bepaald een genot de schoonheid van onze taal in de pakkende stoere stijl en in de voortref felijke uitspraak tevens van dezen afgevaardigde te kunnen bewonderen. Het eerste gedeelte zijner rede was aan den financieelen toestand gewijd, dien hij, in het licht o.m. van de in den loop der jaren sterk gestegen staats- ei gemeenteschulden en van de huidige budgetaire positie uuus.i. thans nog geen sprake kan wezen van" het doen van niet vol strekt noodzakelijke extra-uitgaven. En dus kon er niet worden gedacht aan een nadere voorzienmg voor ouden van dagen, aan ver betering van de leerlingenschaal en van de salarissen van het overheidspersoneel. Wat sommigen in dezen hebben bepleit, zou de schatkist minstens 50 millioen gulden per iaar kosten, ongeacht nog wat provincies en gemeenten zouden hebben te betalen. J, Schouten (A.R.) dusdanig acht, dat er Huishoudelijke vakkeu op de lagere school? Commissie ingesteld. De minister van Onderwijs heeft ingesteld een commissie, aan welke wordt opgedragen te onderzoeken, hoe het zevende leerjaar en de even tueel hoogere leerjaren van de school voor gewoon lager onderwijs kunnen worden ingericht, in het bijzonder ook in verband met de hier en daar opgekomen neiging om door toevoe ging van huishoudelijke vakken aan het onderwijs in die leerjaren een spe ciaal karakter te geven. In die commissie zijn benoemd: Tot lid en voorzitter: prof. dr. G. A. van Poelje, directeur-generaal van het onderwijs, Tot lid en ondervoorzitter: prof. dr. R. H. Woltjer, voorzitter van den onderwijsraad. Wielrijder door auto gegrepen en op slag gedood. Drie wielrijders, die van een bestuursverga dering van den Vierambachtspolder te Wou- brugge, Donderdagavond omstreeks half zeven huiswaarts keerden, zagen bij de kruising Hee- renweg—Alphen a. d. Rijn. te Woubrugge, uit de richting Alphen a. d. Rijn plotseling een auto naderen. Een van het drietal, de heer J. Visser kon niet tijdig voor de snel rijdende auto uitwijken, werd gegrepen en vijftig meter met den wagen meegesleurd. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Woubrugge overgebracht. De overval te Mook. Hof verhoogt de straf tot vier jaar. Het gerechtshof te Arnhem heeft Donder dag uitspraak gedaan in de zaak betreffende den overval met geweldpleging op een 73- Jarigen landbouwer te Mook, bij wien twee in dividuen het huis waren binnengedrongen en die na een worsteling met een inmiddels te hulp geschoten zoon op de vlucht waren ge slagen. De beide daders, afkomstig uit Nijmegen, werden door de rechtbank te Arnhem tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een van hen, de 26-jarige matroos F. A. van R. kwam in hooger beroep. Het hof achtte het gepleegde misdrijf zoo ernstig, dat het de aan dezen verdachte opge legde straf verhoogde tot vier jaar gevangenis straf. PLANVLAG EN UNIFORMVERBOD. Donderdag is aan het Amsterdamsche ge rechtshof de vraag voorgelegd of de Planvlag van S.D.A.P. en N.V.V. valt onder het uniform- verbod, dus dat deze vlag een opzichtig onder- scheidingsteeken is en uitdrukking geeft aan "^staatkundig streven van de S.D.A.P. De kantonrechter had de vraag ontkennend oeantwoord en den man, die op 1 Mei 1936 oe vlag droeg, vrijgesproken. Het O.M. teekende appel aan en conform den eisch van den oiticier van justitie veroordeelde de recht- ufÜ- Jerc1, tofc f 1 boete- De hooge raad ver nietigde echter dit vonnis der rechtbank en sterda,eS Zaak naar ^et gerechtshof te Am- Nadat de inspecteur was gehoord, die het procesverbaal had opgemaakt, en nadat het nor de planvlaggen had bezichtigd, was het woord aan het O.M. tPiiT .pro?.ureur generaal mr. dr. D. Reilingh. •ciae in zijn requisitoir, dat het plan den staat kundigen wil van de S.D.A P uitdrukt Rest nog de vraag of de markante teekening op de 'Ug uiting is van een staatkundig streven, «eze vraag meent spr. bevestigend te moeten orden- sPr- requireerde ten slotte een geldboete van f l subs. 1 dag hechtenis tnt vtrdediSer. mr. M. Mendels, concludeerde ontslag van rechtsvervolging. 4.a,r'- a e 200 Sing de heer Schouten voort is van oordeel, dat de defensie-uitga ven een volkomen afzonderlijke plaats inne men en met met de rest op één lijn gesteld kunnen worden, omdat de bescherming en de verdediging van het vaderland een primaire, van Godswege opgelegde, plicht is. Dit neemt echter met weg, dat de a.r. woordvoerder het bepaald gewenscht achtte en hij zeide dit met extra-nadruk dat de Regeering nog eens nagaat, of hetgeen zij op defensiegebied voorstelt, wel evident noodzakelijk is. Dit geldt zoowel ten aanzien van hetgeen wordt voorge steld voor het personeel als ook voor het ma teriaal. In aansluiting hieraan deelde spr. nog mee, dat de anti-revolutionairen voor belas- tmgverhooging nog niet gewonnen zijn en daartegen voorloopig bezwaren hebben. Na nog te hebben aangestipt, dat hij er tegen is ..machtigingen" te gaan gebruiken (misbrui ken) om tot protectie of tot ordening te ko pen. verklaarde de heer Schouten met be trekking tot de voorgeschiedenis van de kabi netsformatie niet volledig op de hoogte te zijn De stembusuitslag stond volgens dezen afge vaardigde aan de nu gevonden oplossing zeker met in den weg, want de meerderheid van de kiezers wilde z.i. stellig een op christelijke be ginselen gebaseerd staatsbeleid. Spr. ontkende ten eenen male, dat het pro- gramma-Colijn aan de vorming van een kabi net op breede basis in den weg zou hebben ge- Met vreugde had de heer Schouten hier en daar ter linkerzijde kenteekenen bespeurd van het daar ook opkomend inzicht dat het staats beleid wel degelijk op een geestelijken grond slag zou moeten berusten. Wat de Zondagswet aangaat, ook de anti revolutionairen, die warmen steun aan dit kabinet toezeggen, willen niemand dwingen om op bepaalde wijze den Zondag te heiligen, maar zij dulden geen bevordering van een toe stand (als nu), waarbij de vrijheid bestaat om duizenden en duizenden te dwingen op Zondag te arbeiden. Voor de afwisseling kwam hierna een fel tegenstander van de Regeering, de commu nist De Visser aan het woord. Deze nam eerst de N. S. B. onder handen, o.m. over de actie om te stemmen op den man zonder wien Nederland geen toekomst meer heette te hebben, waarna deze, toen hij gekozen was, „lekker niet kwam en iemand met 2 namen als contra-bande werd binnengesmokkeld". Ook de sociaal-democraten kregen het noo- dige te hooren. Hun woordvoerder Ir. Albarda nam de heer de Visser hoogelijk kwalijk diens uitlating van j.l. Dinsdag, dat de communis ten hun verkiezingsactie gevoerd zouden heb ben mét behulp van groote geldbronnen van geheimzinnige herkomst. Maar vooral was deze spr. boos over het feit, dat sociaal-demo craten en anderen een anti-fascistisch volks front, een samentrekken van de democrati sche groepen op een gemeenschappelijk pro gram hadden verhinderd. Dientengevolge zaten we thans opnieuw opgescheept met een Regeering van reactie, waarvan Dr. Colijn de leider is, met Mr. Goseling als z'n secondant. Dit is niet een positief christelijk, doch een positief reactionair kabinet. De heer de Visser, maakte verder o.a. nog kenbaar, dat ook zijn fractie, wegens het f cistische gevaar, tot belangrijke offers met het oog op de defensie bereid is. Maar dar moeten we hebben een volksleger onder een democratische Regeering! Laat op den middag rekende Mr. Teu lings (R.K.) voor, waarom z.i. de stelling gerechtvaardigd is, dat de Regeering te pessimistisch was ten aanzien van de uitgaven en niet genoeg optimistisch omtrent de inkoms ten, die de schat kist kunnen (zul len) binnenvloeien met name vooral uit de opbrengst van de inkomsten belasting, terwijl ook met betrekking tot wat andere hef fingen zullen ople veren de ramingen bepaald aan den zeer lagen kant blijken te zijn. Spr. geeft zich voorts de moeite aan te too- nen, dat er in deze begrooting tenslotte in werkelijkheid meer gesaneerd blijkt te wor den, dan de Regeering zelf wel erkent. Er wordt in de begrooting 1938 niet slechts 5V2 millioen gesaneerd maar bovendien 22V2 mil lioen aan zwakke plekken nog weggewerkt. Voorts dient men niet uit het oog te verlie zen, dat er nog speling in deze begrooting zit, naar spr. verder voorcijfert om dan met mil lioenen te tooveren, een sport, die vooral Jhr. Mr. de Geer (c.h.) met zekere spanning volg de! Aan het slot zijner rede 'n ander R.K. Kamerlid zal het politieke gedeelte voor z'n rekening nemen deed spr. de suggestie aan de hand om aan een noodoffer-in-eens ter dekking van de kapitaalsuitgaven voor de defensie de voorkeur te geven boven belas- tingverhooging. Tot besluit kregen we heden de bekende kritiek van den chr. dem. v. Houten op de christelijke coalitie-politiek te hooren, in welk verband deze afgevaardig de het laakte, dat Dr. Colijn geen kabinet op de breede basis gevormd heeft, wat o.m. op verzet van den heer Schouten zou zijn ge stuit. Een ware christelijke politiek zou een zegen zijn voor ons volk, doch die valt van dit zich veel te passief gedragende kabinet voorshands niet te verwachten. Kanonnen noodiger dan brood kan boven het huidige Regeeringsprogram staan! E. v. R. Mr. F. G. C. J. M. Teulings (R-K.) Unilever verhoogt het interim- dividend. In de Donderdag gehouden vergadering van den raad van bestuur van Unilever N.V. is be- sloten op de gewone aandeelen der vennoot schap een interim-dividend uit te keeren van f 30 per aandeel van f l.OOO. betaalbaar op 1 December as. Tevens werd besloten, dat de halfjaarlijksche dividenden op de preferente aandeelen der vennootschap, in plaats van op 1 Juni en 1 December, gelijk tot dusverre het geval is ge: weest in de toekomst op 1 Juli en 2 Januari van ieder jaar zullen worden voldaan. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuistoomende voor de Zaterdagmarkt: Cornelia de Boer Jr., IJM 268. Vangst: 27 last pekel- en steurharing en 70 kantjes ver- sche haring. AANVOER VERSCHE HARING. De aanvoer van versche haring tot heden morgen acht uur bedroeg 3598 kisten. KINHELM—METEOOR. In bovengenoemde wedstrijd, die voor Zon dag a.s. is ingelascht, komt Kinheim als volgt uit: Druyven, Kuypers, Stals, v. d. Kant, Groeneveld, de Vries, Kuilenburg, Rem, v. d. Wal, Versluis, Ellen. R.K. DAM- EN SCHAAKVEREENIGING „GEZELLIG SAMENZIJN". Deze week vond in „De Griffioen" alhier het eerste treffen plaats tusschen de tien tallen van G. S. en T. E. P. Haarlem. Na een spannenden strijd behaalden onze piaatsgenooten een 12—8 overwinning. De gedetailleerde uitslag luidt. „Gezellig Samenzijn"T.E.P. 1. G. MeijssenH. Rump ll 2. P. v. Buuren—P. Hollenberg 11 3. L. Haver—B. v. d. Kroft 1—1 4. P. Balm—J. v. d. Kroft 20 5. P. HeiligP. Klaver 20 6. Jac. BuurJ. Kramer 02 7. J. JasperseJ. Overtoom l1 8. S. NanneJac. v. d. Kroft 11 9. B. GjertsenJ. Valk ji 10. Chr. BakkerJ. Dijt 20 MEISJESVEREENIGING „ORA ET LABORA". Gisteravond heeft de Christelijke Meisjes- vereeniging ..Ora et Labora" onder leiding van haar presidente, mevrouw Vremdenberg Maters, de herfstsamenkomst van den ring Noord-Holland van Meisjesvereenigingen bijge woond. De samenkomst werd in het Jeugd huis aan de Donkerelaan te Bloemendaal ge houden. De bijeenkomst werd opgeluisterd door intermezzi. Het bonte programma bood veel afwisseling, zoodat de meisjes zich daar geen oogenblik verveeld hebben. Ver na het middernachtelijk uur kwamen de dames weer in Beverwijk aan. KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Op Dinsdag 16 November a.s. zal de afdee- ling Beverwijk en O. van de Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde in gebouw Odeon een ledenvergadering houden, die voor af wordt gegaan door een prijsuitreiking van de dezen zomer gehouden tuinenkeuring. Daarna wordt een verslag uitgebracht van de gehouden algemeene vergadering, gevolgd dooi de bespreking van de tuinenkeuring. Tot slot zullen de inzendingen van de leden aan een keuring worden onderworpen. VEILING VAN SCHORSENEEREN. De speciale schorseneerenveiling die giste ren voor den derde maal werd gehouden had een iets beteren aanvoer, dan vorige week. Aangeboden werd ruim 10.000 K.G. De kwali teit viel over het algemeen niet mee. Veel par tijen vertoonen nogal afwijkingen. Veel werd weer opgehouden. De prijzen, waarvoor werd afgenomen liepen naar kwaliteit uiteen van 310 cent per K.G. 12—8 D.C.IJ. WINT VAN HAARLEM. Voor den tweeden keer is het D.C.U. I gelukt van de Damclub Haarlem te winnen. Leverde de eerste ontmoeting in Hotel Kennemerhof D.CJJ. een eenigszlns geflat teerde 164 overwinning op, de tweede over winning was volkomen verdiend. De gedetailleerde uitslag luidt: D.C.IJ. IHaarlem. LigthartH. W. Zitman 1l B. DukelG. P. Roet 20 H. de BoerT. Berkemeijer 11 P. LeijteJ. Hartel 20 C. Suyk—C. Visse ii H. LarosG. P. Heek 20 H. Buis—P. Mollema Sr. 20 F. BasstraTh. v. Wamel 11 J. H. H. MertensP. v. Wamel 20 F. Postma—C. v. d. Werff l—1 Totaal 155 D.C.IJ. n moest tegen Oosterkwartier I uitkomen. Met 128 won Oosterkwartier. Naar onze meening heeft Oosterkwartier een goede kans op het kampioenschap. Voor Dinsdagavond is vastgesteld in Hotel Kennemerhof D. C. IJ. I, IX, m, IV, tegen Zaandam I, II, III, IV. De stand van de Hoofdklasse luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. D. C. IJ. 5 5 0 0 10 68—32 H. D. C. 5 4 0 1 8 66—34 Haarlem 5 2 0 3 4 41—59 Zaandam 4 1 0 3 2 3842 Wormer 5 0 0 5 0 28—57 BESOMMINGEN. Trawlers: manden Amsterdam UM 58 980 f 2060 Bergen UM 16 550 f 2460 Logger met pekelharing KW 153 (gedeelte lijke lading) f950. Loggers met versche haring: SCH 121 f1700, SCH 200 f540; SCH 50 f940; SCH 79 f1150; SCH 312 f 660; SCH 186 f880; SCH 116 f660 SCH 325 f730; KW 124 f800; KW 16 f570 KW 130 f380; KW 40 f730. Besomming loggers 11 November: SCH 46 f 1920; SCH 261 f 1450; KW 4 f870; KW 110 f920; SCH 198 f940; SCH 285 f1400: SCH 332 f210; KW 153 f390; KW 121 f580; KW 96 f380. Verkocht tot 8 uur 3598 kisten versche haring. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Umuiden 12 November 1937. Tarbot 84—76 ct. per K.G. Tong 116—84 ct. per K.G. Heilbot 10464 ct. per K.G. Kleinschol f 18f 13 per 50 K.G. Schar f 11,50—f2,40 per 50 K.G. Middel schelvisch f 31 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 26—f 15,50 per 50 K.G Kleine schelvisch f 14,50—f 6,30 per 50 K.G. Groote gul f 17,50—f 12,50 per 50 K.G. Wijting f3,70—f 1,25 per 50 K.G. Makreel f7—f 1,70 per 50 K.G. Versce haring f 3,90—f 1,70 per 50 K.G. Kabeljauw f72—f37 per 125 K.G. Vleet f 1,20 per stuk. Leng f 1,75 per stuk. Koolvisch f 0,83f 0,73 per stuk. MARKTBERICHT. IJmuiden, 11 November. (Versche visch) Tarbot 8636 ct. per K.G. Tong 104—88 ct. per K.G. Heilbot 110—58 ct. per K.G. Griet f 24—f 12 per 50 K.G. Groote schol f 19 per 50 K.G. Middel schol f 21 per 50 K.G. Zetschol f 26—f 20 per 50 K.G. Kleinschol f 20—f 4.50 per 50 K.G. Schar f 8.50—f 4.50 per 50 K.G. Groote schelvisch f 45—f 50 per 50 K.G. Middel schelvisch f 38f 36.50 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 30f 19 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 17—f 6.20 per 50 K.G. Groote gul f 22—f 17 per 50 K.G. Wijting f 5.60—f 1.60 per 50 K.G. Makreel f 5.50—f 1.65 per 50 K.G. Versche haring f 3.70f 2 per 50 K.G. Kleinmiddel heek f 27—f 25 per 50 K.G. Kleine heek f 18.50—f 9.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 98—f 48 per 125 K.G. Vleet f 2f 1 per stuk Leng f 2.16f 1.60 per stuk Rog f 21f 14.50 per koop Koolvisch f 0.85f 0.25 per stuk (Haring) Volle haring Eng. wal f 8.80f 7.90 per kantje. IJle haring Kanaal f 7.80 per kantje. Steurharing Kanaal f 7.10 per kantje. BEVERWIJK DIEFSTAL VAN EEN FORNUIS. Een bewoner van den polder deed bij de politie aangifte, dat uit een schuur achter zijn woning een fornuis was weggenomen. De politie is er in geslaagd, het fornuis bij een opkooper in beslag te nemen. Daardoor kwam zij ook in het bezit van het signalement var. den dader. Hij is tot nu toe niet aangehouden. VELSEN CONCERT „SOLI DEO GLORIA". Donderdagavond concerteerde het Chr. Gem. Koor „Soli Deo Gloria" onder leiding van haar dix-ecteur, den heer S. Wiersma "an Umuiden inde Gereformeerde kerk aan den Koningsweg. Medewerking verleenden het kinderkoor „Nachtegaaltje" en den heer Schouten organist der Ger. Kerk. Na gemeenschappelijk zingen van Ps. 75 v. 1, opende de voorzitter van „Soli Deo Glo ria" de heer Andra den avond op de gebrui- kelenijke wijze en riep daarna de aanwezigen een hartelijk welkom toe en wekte hen op door toetreding als lid de gelederen der zan gers te versterken of door een financieele bij drage te steunen Daarna zong het koor „9Avondlied" van H. van Rheenen en „Ecce Quomodo (Handel). Beide nummers werden zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. Bij het laatste nummer was de orgelbegeleiding wat zwaar. Vervolgens was de beurt aan het kinderkoor „Nachtegaaltje" dat achtereenvol gens Morgenroep in het bosch, De Regenboog en Nacht, allen van C. van Rennes, benevens het altijd mooie en teedere Wiegelied van Bramhs ten beste gaf. Ook hier werd goed gezongen. We zouden echter liever zien dat een volgende maal de steun der ouderen sopranen en alten achterwege bleef. Dan volgde een orgelsolo door den heer Schouten. Hierna gaf het koor „Vrede" (W. F. Kools en Geuzenvendel op den thuismarsch (H. W. de Wolff). Dit laatste nummer is voor een klein koor als Soli Deo Gloria te zwaar en hier heeft de heer Wiersma wel wat te hoog ge grepen. Daarop betraden de Nachtegaaltjes weder het podium met: a. Het Zonnelicht, b. Twee canons (C. van Rennes) en Wordt Wak ker. De klokken van Haarlem, Slotzang Schoonste ffeestdag (C. v. R.). Ook hier werd met ambitie gezongen. De heer Schouten gaf thans op het orgel een Improvisatie over Engelsche melodiën. Dit nummer was heel mooi en werd met aan dacht door de aanwezigen gevolgd. Vervol gens solozang met orgelbegeleiding. Hier zong Mevr. Slotboom een tweetal nummers (Largo van Handel en Panis Angelicus). Mevr. Slotboom beschikt over een mooie so- praanstem, beide nummers werden zeer mooi vertolkt, ook de orgelbegeleiding was goed. Dan volgden nog O. Gulden Hoofd (Jac. Bonset), en Evang. Gezang 22, met orgelbe geleiding. Beide nummers werden zeer goed gezongen en we kunnen met genoegen constateeren dat het koor oxxder de bekwame leiding van zijn directeur op den goeden weg is en in het af- geloopen jaar zeer veel vooruit is gegaan. Met dankzegging werd dit concert dat vrij goed bezocht was, gesloten. De N.V. Beverolfabrieken te Be verwijk vragen een jongste bediende (vr.) UJLi.O. opleiding. uit Kennemeriand 13 Regels 25 cent Eikeregel meer 10ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur "s och tends aangeboden, kunnen niet op den zelfden dag worden geplaatst, SINT BERNARD, reu, met stam boom te koop. Kalverstraat 23, IJmuiden Oost. TE KOOP goed onderhouden fornuis, prijs 5.50. Koekoek straat 1, Umuiden Oost. RAPPORTEN H.B.S. VELSEN. Huiswerk, dagelijks leeren en maken onder leiding van erva ren leeraar 10 p. mnd). Br. IJ 1769 bur. v. d. blad NET DAGMEISJE gevraagd, Loon 5 per week, met kost. Denijs, Da Costalaan 1, Driehuis Nieuwe Clubs v. Engelsch, Duitsch Boekhouden, Steno en Typen. JUBILEUMCOXDITIE geldend tot 16 Nov. a.s. Inst. „Mercurius", Houtplein 1 rd. Gratis prosp. Tel 17764. P. SCHOEN, MEUBELM., biedt aan gr. dress., 160 cM., bl.m., gr tafel, 4 stoel-, 2 faut., zw. eiken. 120. Schagchelstraat 39 Haarlem HARDE TURF «0 ct. de 100. Schip Hendrika, Zijlvest t.o. H.B.S. WEGENS VERTR. N. INDIë te koop, z. g. a. n. winterjas, br. maatw., gr. maat, gek. 70, voor f 42.50, en ten.sax. 65. Te zien Brouwersplein 15, Haarlem AUTO- en MOTOR-ACCU's, Bou gies vanaf 60 cent. A.M.I.C., Spaarne 82, tel. 103S2 Hrl. NASH 18-80 te koop agb. Leld- schevaart 50, Haarlem TE KOOP lo klas eiken sjoelbak ken m. 30 schijven ln doos. Lange Heerenstraat 10, Haarlem SOEPKIPPEN 32 ct. p. p. Tamme konijnen 40 ct. p. p. Versche Duin- konijnen. B. Nijboer, Breestraat 4 Haarlem, tel. 12858 HEEREN RIJWIEL met lamp remnaaf 7.50. Camphulsstraat 18 AUTO- en MOTORBANDEN, -MOTORKETTING, b. en b.kabels. A.M.I.C., Spaarne 82, tel. 10382. TE KOOP mantel, maat 42 a 44, donkerblauw met echt Nertz haute couture, gekost hebbende 375, voor 100, z. g. a. n. Br. G 4146 bur. van dit blad TE KOOP gr. hang-legkast, zw. em. kolenfornuis m. pijp, 2 3-pits Ilaller petr.stellen, 1 bridgetafel, alles spotprijs. K. v. Mander- straat 90, Haarlem TAMME KONIJNEN p. p. 40 ct. Versche duinkonijnen, soepkippen eendvogels enz. L. v. Vueren, tel 17619. Lange Wijngaardstraat 31 .Haarlem KLEINE VERLOF- OF BUITEN ZAAK in onmiddellijke omgeving Haarlem te huur of te pachten gevraagd. Br. met uitvoerige InL G 415S bur. van dit blad ST. NICOLAAS ARR. MORGEN 2 uur station Haarlem en is als gast in 't feestgebouw Roxy, Cor- nelissteeg 9 Haarlem NIEUW IN AANBOUW, voor snurrevaad en trawlvaart. Afmetingen. 23.50 x 5.75 x 2.65 M Motor naar verkiezing. Adres: Werf „De Dageraad", voorheen Wed. 1. BOOT, Woubrugge. DAMES! Laat Uw haar PERMANENTEN bij MAISON „WILLY". GOED EN GOEDKOOP. PERMANENT COMPLEET ƒ1.50 KRULPERMANENT 0.90 Beleefd aanbevelend, MAISON „WILLY", Willemsplein 19, IJmuiden. SPOTKOOPJE. 20 els karpet 5.50, 12 els 3.50. Smoking v. kellner m. 48, 7.50. Winkel KI Houtstraat 67 zwart ANTOINE MESS PIANO, moder ne krulssnarige piano, prima in strument 225. N.V. Hees en Co. Haarlem, Kruisstraat 33 RADIO te koop, type 19 37 van 115 voor 46, volle gar. Zaa- nenlaan 9, Hrl.Nrd. Struik-, Stam- en Klimrozen, Laan- en Sierboomen, Vrucht- boomen vanaf 50 ct., Bloemheesters, Sparren, Randpalm en Ligusterum f 2.— per honderd, Conifeeren, Rotsplanten, Bloem bollen zooals Narcissen f 1.50 per honderd, Tulpen 2 en 3 ct., Hyacinten 2, 4 en 6 ct., Crocussen per honderd 50 en 75 cent. Blauwe Druifjes 75 ct. per honderd, enz. enz. keus uit meer dan 20.000 stuks in soorten, Turfstrooisel, Mest, Zwarte Grond, Riet matten, Rots- en Stapelsteenen, Graszoden, Tonkinstokken, na tuurlijke bemesting, Thomas Slakkenmeel in balen van 25 kg. f 1.40, Kalkmergel 25 kg. f 1.10, Super 10 kg. 90 ct.. enz., losse Bloemen zooals Rozen, Anjers, Fresia's, groote en kleine Chry santen, verder al wat het seizoen brengt, Kamerplanten. Ka- merpalm f 1,00, Cyclame 15, 25 ct., Varentjes 6 ct., Nethrolopis Varen 35 ct.. Primula 20 ct., Bloemenmanden, Kransen, Graf stukken, Bruidsbouquetten, beneden elke concurrentie, enz. enz. Even kijken en prijsvragen verplicht U niet tot koopen, maar u slaagt altijd, alleen bij P. MAKKELIE, Burgwal 36, Haarlem. Alles franco huis, tel. 12584, Onze zaak heeft geen filialen of ventwagens aan huis. Zoek reeds nu Uw ST. NICOLAAS GESCHENKEN uit. U koopt thans rustiger en U hebt de eerste keuze. Wij helpen U graag uitzoeken en hebben voor elk wat wils. Voor HEEREN Voor DAMES PULLOVERS SHAWLS HANDSCHOENEN ZAKDOEKEN TOMPOUCHES JAPONSTOF KOUSEN OVERHEMDEN ZELFBINDERS SLIPOVERS PULLOVERS SHAWLS HANDSCHOENEN ZAKDOEKEN Voor KINDEREN HANDSCHOENEN TOMPOUCHES PULLOVERS ZAKDOEKEN KOUSEN SHAWLS INTERLOCK PYJAMA'S EEN GESCHENK IN HANDWEEF IS ALTIJD WELKOM. Een Handweef Tafelkleed met bijpassenden Dressoir- en Schoorsteen- looper maakt Uw kamer huiselijker. Desverlangd bezorgen wij Uw aankoopen aaarne op St. Nicolaasavond BREESTRAAT 41 TELEFOON 5568 BEVERWIJK.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3