DE WIJNHANDEL Citroen-Jenever BEVERWIJK Het overzicht van de Groenten- markt. Nog steeds zomerproducten. Het zachte, mooie najaarsweeer, dat on danks het vergevorderd seizoen zoolang be stendigd bleef, draagt er zeker niet weinig toe bij, dat de aanvoeren van sommige pro ducten zich ook langer konden handhaven. A! mag dan van enkele artikelen het aan bod niet veel meer te beteekenen hebben, toch blijft de verscheidenheid grooter, dan gewoonlijk. Zoo waren in de afgeloopen week nog steeds verschillende soorten boonen aan de markt en waren bij het fruit de aard beien ook nog van de partij. Van de groenten is het nog steeds de andijvie, die als hoofd- pruduct domineert. Met de prijzen blijft het nog slecht gesteld. Wat door den handel wordt afgenomen brengt weinig op en voor veel partijen is het lot doordraaien. Bloemkool had in het laatst der vorige week en ook Maandag iets meer belangstelling en kon voor aller beste kwaliteit nog tot ruim 10 ct. worden genoteerd. In het midden van deze week was de handel minder vlug en stonden de goede soorten weer van 68 ct. per stuk genoteerd. Ook de Sprultenhandel vertoonde hetzelfde verschijnsel. Hiervoor was de stemming vorige week en ook nog in het begin dezer week heel wat williger, dan op de laatste veiling van Woensdag. De noteeringen, die aanvan kelijk naar soort stonden van 6-12 ct. kwamen Woensdag niet hooger dan van 68 ct. per K.G. Sla, die nog werd aangevoerd bracht voor goede kwaliteit een behoorlijken prijs op. Voor mindere soort bestond weinig koop lust. De prijzen waren van f 0.70f 2.50 per 100 stuks. De groote aanvoeren van bospeen hadden nog geen prijsverbetering tot gevolg. De no teeringen bleven dan ook geregeld op een peil, naar soort van 46 ct. per bos. Wasch- peen werd verhandeld naar soort van 2J/24 ct. per K.G. Spinazie van goede kwaliteit ondervond nog al belangstelling, doch ook van dit pro duct Is de kwaliteit nog al uiteenloopend, zoodat de prijzen zich bewogen van 3055 ct. per kist. Nog enkele partijtjes postelein werden aangeboden doch dit product heeft- thans weer afgedaan. Tomaten bleven vrij wel geregeld noteeren van 617 ct. per K.G. Witlof komt geleidelijk meer naar voren. Hiervoor gingen de prijzen er ook niet op vooruit. Naar kwaliteit werd van 714 ct. per K.G. besteed. Met de boonen begint het ook naar het einde te loopen. Snijboonen noteerden van 1834 en dikke boonen van 1228 ct. per K.G. Pronkboonen kwamen eveneens nog ge regeld voor. Zij werden afgenomen naar soort van f 2—f 5 per 100 K.G. De prijs van de uien, die vorige week aar dig naar boven ging, is weer eenlgszlns terug- geloopen. In het midden dezer week waren de noteeringen zoo ongeveer van 46 ct. per K.G. Voor de soepgroenten is de belangstelling nog niet zoo groot. Prei, waarvan groote hoe veelheden aanwezig zijn, werd verhandeld van 23 ct. per K.G. Knollen staan tot nog toe ook nog laag genoteerd, namelijk van 23yz ct. per stuk. Ook van andere soorten bleven de prijzen zeer laag. De aardappelen- handel heeft nog altijd een traag verloop. De vraag houdt geen gelijken tred met het aan bod. De prijzen voor de verschillende soorten bewegen zich dan ook op zeer laag niveau. len al zoovele malen van haar hebben ge zien. De voorstelling viel zeer in den smaak van het pubhek, dat zich met dit amusante stuk wel vermaakte. Het Arbeiders Tooneelfonds kon weer op een zeer geslaagde opening van het seizoen terugzien. VEREENIGING OVER NATUURGENEES WIJZE. ARBEIDERS TOONEELFONDS OPENDE HET SEIZOEN. Lord Lister Legende. Gisteravond heeft het Arbeiders Tooneel fonds het nieuwe seizoen geopend met een tooneelvoorstelling in het Kennemer Thea ter. Ook nu werd deze voorstelling verzorgd door de Jonge Spelers, die onder leiding van Ben Groeneveld een opvoering gaven van het blijspel „Lord Lister Legende". Voor den aanvang van de voorstelling heeft de voorzitter van het tooneelfonds, de heer A. L. van Groningen, medegedeeld, dat op 19 Januari het gezelschap van Alb. de Booy een cabaretprogramma zal uitvoeren. Op 31 Maart treden de Jonge Spelers andermaal voor het fonds op. Zij zullen dan „Spoken" van Hendrik Ibsen ten tooneele brengen. Met de, Lord Lister Legende hebben de Jonge Spelers den leden van het tooneel fonds een prettigen avond van ontspanning geboden. Het is een in vroolijken trant ge houden thriller van A. Defresne, waarin de fantastische gentleman-dief Lord Lister, alias Lord Aberdeen, benevens diens helper Charley en de directeur van de Olie-Company Hard- stone de hoofdrollen spelen. Het stuk heeft verrassende wendingen, waardoor het de aandacht gespannen houdt. Ben Groeneveld gaf een fijn afgestemde vertolking van den gentleman-inbreker en het was alleen maar jammer, dat de uit werking van het schot, waarmede het elec- trische licht onklaar werd geschoten, zoo'n kortstondig effect had. Hij nam en-passant ook nog een paar- transformaties voor zijn rekening. Ant. Burgdorffer voelde zich als de secretaris van Lord in zijn element. Hij typeerde deze rol kostelijk en hij was er juist de man naar, om het komische ele ment op den voorgrond te brengen. Jan Seves gaf een bulderbassenden en harden olie-magnaat, wiens hop'eloozen strijd tegen den inbreker met gespannen aandacht werd gevolgd. Gerrit Lindenberg was dezen avond nu eens in dienst der gerechtigheid. Hij gaf een kra- nigen inspecteur' van politie en een bobby, die zoo uit Londen scheen te zijn gekomen. De eenige vrouwenrol in dit stuk die van Fanny het bedelares je werd door Nelly Ernst uitstekend vertolkt. Ook nu trof zij weer door haar boeiend en meeslepend spel, zooals we dat de laatste jaren in verschillende rol Natuurlijke leefwijze in de praktijk. De heer J. Vonk uit Den Haag heeft Don derdagavond in het Witte Kruïsgebouw voor de plaatselijke afdeeling van de Nederland- sche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze een lezing gehouden over het onderwerp: „Na tuurlijke Geneeswijze in de praktijk". Natuurgeneeswijze en een natuurlijke leef wijze, aldus spr., zijn zeer nauw, zelfs onaf scheidelijk aan elkander verbonden. eerste vereischte voor een natuurlijke leef wijze is een goede voeding, immers uit een foutieve voeding kunnen allerlei ziekten ont staan. De ideale voeding bestaat naar spr.': meening voor een deel uit rauwkost en ten deele uit een warmen maaltijd. Het eten van visch en vleesch moet zooveel mogelijk wor den vermeden, ook de huidverzorging is van groot belang. Luchtige kleeding is aan te bevelen, evenals koude afwasschingen van het lichaam des morgens na het opstaan. Verder beval de heer Vonk aan het nemen van zonnebaden, kamergymnastiek en zwem men omdat dit een goede uitwerking heeft op huid en spieren. Bovendien moeten licht en lucht in voldoende mate in de woningen kunnen toetreden. Rooken en het gebruik van alcohol noemde sprè zeer schadelijk voor de gezondheid. Voor het lichaam moet men eerbied hebben, omdat het de woning is van de ziel. Tenslotte wekte spr. zijn gehoor op toe te treden tot de Vereeniging van Natuurgenees wijze. De heer Vonk behandelde na de pauze de ingekomen vragen. De voorzitter, de heer J. P. Rijken sloot met een woord van dank aan den spreker de bijeenkomst PROPAGANDA VOOR DE GOEDE TEMPELIEREN. Bont-programma in Luxor. Gisteravond heeft de Internationale Orde van Goede Tempelieren een propaganda- avond gehouden in het Luxor-Theater, waar voor de belangstelling niet groot was. De Kennemer Orkestvereeniging en de Geheel- onthouderstooneelvereeniging verleenden aan dezen avond haar medewerking. Woens dagmiddag was reeds voor de kinderen in hetzelfde theater een poppenkastvoorstelling gegeven. Ongeveer honderd kinderen heb ben zich uitstekend vermaakt met de avon turen van Jan Klaassen en zijn vrouw. De voorzitter van de plaatselijke afdeeling, de heer J. van Reeuwijk, hoopte in zijn ope ningswoord, dat deze avond meer bekend heid aan het werk van de I.O.G.T. te geven, daarom betreurde spreker het, dat de be langstelling niet zoo groot was als het be stuur verwacht had. Hierna hield de heer Antonisse een pro- paganda-rede. Als onderwerp had hij geko zen „Wat wij eischen". De Internationale Orde stelt den eisch een wereld zonder alcohol, een nuchtere maat schappij. Volgens velen zijn er echter gewich tiger onderwerpen dan die van de drankbe strijding. De bestrijding van dit kwaad, aldus spr., is echter in dezen tijd noodzakelijker dan ooit tevoren, omdat er nog overal sprake is van drankleed en alcoholisme. De ge dachte is volgens spreker bij de meeste menschen nog. dat het zoo erg niet meer is met het gebruik van sterken drank. Maal ais er vaak in naaste omgeving nog sprake is van overmatig drankgebruik, dan bewijst dat toch wel het tegendeel en de I.O.G.T. moet zich daar met groote kracht tegen ver zetten. De strijd, die er wordt gevoerd is hard. maar broodnoodig, aldus spreker, om dat het drankleed in al zijn ontstellende ze kerheid er nog is. Hoeveel verkeersongevallen gebeuren er niet, waarvan het gebruik van alcohol vaak de ooi-zaak is. Het snelverkeer vraagt hierdoor offers, die misschien niet gevraagd waren geworden, wanneer de be stuurders nuchter waren geweest. Vele drankgebruikers zouden wel van den drank af willen, maar zij kunnen het niet. Alle geheelonthoudersverenigingen moeten in deze gevallen bemiddelend optreden. De heer Antonisse besloot zijn rede met een op wekking om zich bij deze internationale be weging aan te sluiten. Hierna trad de Kennemer Orkestvereeni ging op, onder leiding van den heer Louis Sfciens. De orkestvereeniging bracht achter eenvolgens ten gehoore „Marsch Americain" van Sousa. „Tancrède" van Rossini en „Hochzeit der Winde" van Von Hall. In het laatste stuk viel de' klarinet-solo op van den heer Oosterwaal. Na de pauze kwam de Geheelonthouders- tooneelvereeniging .Nieuw Leven" voor het voetlicht met „De gevolgen van een. telefoon tje". De toeschouwers hebben vaak onbedaar lijk gelachen om de komische verwikkelin gen. De rollen waren in handen van de hee- ren C. Smit. Th. Berghuis, J. van Straaten en de dames mevr. Jansen-Koppenol. mevr. Evering-v. d. Kolk en mevr. Vlottes^van Diemen. Mevrouw Kerkhof-Pet, die ook aan het bonte-programma zou medewerken, was door ziekte verhinderd. Nadat de Kennemer Orkestvereeniging zich nog eenige malen had laten hooren, wat blijkens het applaus ze#r op prijs werd ge steld. werd de propaganda-bij eenkomst met een woord van dank aan de medewerkenden gesloten. DE ALLERFIJNSTE PER LITER 2.90 J.DESWART Breestraat 63 - Tel. 3709 - Beverwijk (Adv. Ingez. MedJ De nieuwe bioscoopprogramma's „Daniël Boone". George O'Brien als Daniël Boone (Kennemer Theater, Beverwijk.) Kennemer Theater vertoont in de nieuwe bioscoopweek als hoofdnummer „Daniël Boo- In deze avonturenfilm speelt George O'Brien de hoofdrol. Al de film begint maakt een dertigtal fa milies zich gereed om een nieuwe neder zetting te stichten achter de Cumberland Mountains, waar zich rijke en vruchtbare grond moet bevinden. De trekkers willen eerst Girty, die talrijke misdaden op zijn geweten heeft, ter plaatse lynchen, maar Boone haalt hen over, het recht zijn loop te laten. In de primitieve be- rechting die dan volgt, beweert Girty tot de Wyandottenstam te behooren en hij eischt de bescherming, waartoe besloten werd bij de vredesovereenkomst. Een expeditie gaat op weg en heeft een moeilijken tocht. Het gaat door stroomversnel iingen en noodweer over bergen en door da len. Onder de mannen, die zich aan Boone's zijde scharen, bevinden zich Burch, Finch en Moody, harde werkers van Boone's type en in scherp contrast daarmede, Marlow, een jong gewetenloos advocaat-. Deze behoort tot een politieke groep in Richmond, die tegen Boo ne samensmeedt, ten einde het nem onmoge lijk te maken, bezit te nemen van het land. dat hij op het oog heeft. Verder is er de sympathieke figuur van sir John Randolph, die de voor hem ongewone gevaren trotseert, met zijn dochter Virginia en zijn zoontje Jerry, :ten einde zijn verloren fortuin terug te winnen. Twee maanden later bereikt de expeditie de prachtige Kentuckyvallei, door Boone uitge kozen als plaats voor de nieuwe nederzetting. Vier maanden later is een kleine sterke stad gereed, die „Boonestad" wordt gedoopt. Men viert een opgewekt feest en de verlegen woud- looper en het aristocratische meisje verkla ren elkaar hun liefde. De feestelijkheden hebben hun hoogtepunt bereikt, als een koerier te paard arriveert met een officieele proclamatie, waarin de Ken tucky-vallei wordt ingelijfd bij den staat Vir- ginië, welke bepaalt dat alle landen van ko lonisten in wettigen vorm op een bepaalden datum moeten worden ingeschreven in Rich mond. De korte toegestane tijd maakt hei voor de kolonisten onmogelijk aan deze veror deningen te voldoen en de vroolijkheid maakt plaats voor woede en vertwijfeling. Den volgenden dag opent Boone de poort om eens poolshoogte te nemen. Kleine Jerry volgt hem en als Girty schiet op Boone treft hij Jerry, die gedood wordt. Girty neemt de vlucht met Boone dicht op zijn hielen. De ach tervolging leidt naar den top van een rots, waar het tot een gevecht van man tegen man komt, waarbij Boone zijn tegenstander van de rotsen werpt. Teleurgesteld in hun nieuwe land, volgen de kolonisten Boone naar de nieuwe streek Westwaarts en aan zijn zijde heeft hij Virginia als zijn vrouw. Het tweede hoofdnummer is „Corsikaansche Liefde" met den bekenden zanger Tino Rossi in de hoofdrol. DE BLOEMBOLLENVEILING VAN DONDERDAG. Vlotte handel in plantgoed. Op de Donderdag door de bloembollenveiling „Beverwijk" gehouden veiling werd de aan voer zoowel wat de gladiolen als het plantgoed betreft vlot verkocht. Besteed werd: Gladiolen: America 12 op 0.65, 10-12 0.31, Jac. Beieren 10-12 0.41, Bleriót 14 op 1.00, 12-14 0.60, 10-12 0.47, Crimson Glow 12 op 0.60, 10-12 0.38, Early Sunrise 10-12 0.41, Orange Brillant 12 op 1.00, 10-12 0.46, 8-10 0.20, Picary 10-12 0.63, Poolijs 10-12 0.40, Souvenir 12 op 0.75, 10-12 0.44, 8-10 0.14. Tunefolium 10 op 0.45, 8-10 0.20, Vesuvius 12 op 0.85, 10-12 0.46, 8-10 0.18. Prince of Wales 12 op 0.85, 10-12 0.52, 8-10 0.14, War op 0.90, 12 op 0.75, 10-12 0.39, 8-10 0.16, Wilbrink 12 op 0.60. 10-12 0.37. Contant: Jac. v. Beieren 12 op 0.60, Lady Bo- reel 12 op 0.55. 10-12 0.37, Early Orange 12 op 0.50, 10-12 0.36. Rubini 12 op 0.85, 10-12 0.50, Prince of Wales 10-12 0.38, War 12 op 0.50, 10-12 0.37. Plantgoed: Bartigon 9.— King Harold 10.—, Imperator 28.—, King of the Yellows 9.Mrs. Fame. Sanders 12.— White Excelsior 10.— Zulu 10.per H.L. DE VIERING VAN ST. MAARTEN. Gisteravond heeft de Beverwijksche jeugd Sinter-Maarten gevierd, waarmede zij over vloedig eer bewees aan een oud gebruik. Ge wapend met veelkleurige lampions, uitge holde suiker bleten en oude doozen, waarin de kaarsjes brandden, trokken groote groepen kinderen van huis tot huis. Vooral de Bree straat stond in de belangstelling van de jeug dige St. Maartenvierders, die met de bekende liedjes van „Sinter Sinter Maarten, de koeien dragen staarten enz." van de winkeliers ver snapering of geld daarvoor probeerden mach tig te worden. Na sluitingstijd verminderde de belang stelling van de kinderen, die de winkeliers wel eens overlast bezorgden. In de woonwij ken werd den ganschen avond huis aan huis het oude liedje opgedreund. Het is wel merkwaardig, dat er ieder jaar steeds meer belangstelling komt voor dit oude gebruik, dat vele huismoeders gister avond tot wanhoep heeft gebracht. Want om het met deze huismoeders te zeggen: „De bel stond geen oogenblik stil". dediger Löwenfisch en den uitdager n. nik, is door Löwenfisch gewonnen stand werd hierdoor: eind. Löwenfisch 5 gewonnen, Botwinniv - wonnen. 3 remise-partijen. K a ge- Volgens de overeenkomsten voor rt gemaakt, blijft Löwenfisch nu in van zijn titel, waarmede hij een n van den eersten rang verrichtte sterkte van Botwinnik is genoée&w^5 kend. Tevens werd aan den karnni titel van grootmeester verleend Prins Bernhard Koninklijk Commissaris bij de padvinders Aftreden van Staatsraad hoofdverkenner. 's-GRAVENHAGE, 11 November prins Bernhard heeft zich bereid verti.' a om met ingang van 22 November l»S J,i treden als koninklijk commissaris bil é,°V! derlandsche Padvinders", terwijl met i van dien datum staatsraad J. j poLi aftreedt als hoofdverkenner] welk? Tv' functie voorloopig onvervuld biijft ste Inmiddels heeft het bestuur 'reed* hoofdkwartierscommissaris voor vphT en SANTPOORT SINTER-MAARTEN. Al wordt hier de naamdag van St. Maarten niet zoo spontaan gevierd als in de Zaanstreek bijv., toch was het gisteren in den namiddag en vooravond een drukte van belang langs de straat. Tien tallen kinderen trokken al of niet voorzien van een lampion, uitgeholde koolraap, enz. langs de huizen der ingezete nen, om daar, al was het geheel in strijd met de waarheid te verkondigen, dat het toch „zoo koud was" en dat ze om „een turfje of een hout" kwamen. In werkelijkheid echter hadden ze liever de een of andere versnapering of.... „klinkende munt". Merkwaardig was het, hoe gauw de goedgeefsche adressen bij de verschillende groepjes bekend waren. Een dezer jeugd vrienden kwam tot de ontdekking, dat zijn goedheid tot gevolg had, dat hij meermalen van dezelfde zangers bezoek kreeg. Hij be sloot toen de namen te vragen der meisjes en jongens, die hierna kwamen. Of 't geholpen heeft? HEEMSKERK DAMMEN. Voor de 2e klas van den R.K. Haarlemsche Dambond speelt Vrijdagavond D.C.H. een competitiewedstrijd tegen „Gezellig Samen zijn" 2 uit IJmuiden in het R.K. Verenigings gebouw. KINDERFEEST. Donderdagavond werd door de Heemskerk- sche jeugd, het feest van Sinte Maarten weer op aardige wijze gevierd. Zoodra de duisternis intrad, trokken groepjes kinderen door het dorp. Allen waren in het bezit van een lam pion of lantaarn. Sommigen hadden op kunstige wijze van een biet, een gezicht ge sneden, en in de biet die hol gemaakt was, brandde een lichtje. Een en ander, bood in de donkere avond een fantastische aanblik. De tocht ging van huis tot huis, het tradi- tioneele liedje zingend van „Sinte Maarte had een koe". Overal werden de kinderen onthaald op koekjes, appels, noten, enz. Met tot den rand gevulde zakken, trokken zij weer huiswaarts. Hier werd met de kleineren, die het feest op straat nog niet mee hadden kunnen maken, genoten van de vele heerlijke lekkernijen. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE TUSSCHEN RONDE KENNEMERLAND - BEKER. No. 6 V V IJ—Tweede Jeugd, 2.30, W. v. Loenen Afd. A Telefonia—Kennemerland 2, 2.30 u., Chr. Klerk Afd. B. V V R A—S I Z O, 2.30 u., F. Hendriks. Z S V—V V IJ 2, 2.30 u„ H. J. Boeree V E W—Kennemerland 3, 2.30 u. C. de Waard Kennemerl. 4-V V B, 2.30 u. E. W. Boswinkel Afd. C. JOHEZ 2—V E W 2, 2.30 u., A. van Kampen. V J B 2—V G S 2 2.30 u., A. C. J. Lorjé S I Z O 2—Kennemerl. 6, 2.30 u. M. Bloemink Kennemerland 5Kennemerland 7, 2.30 u., A. Zomer Jr. A. Oosterlee, benoemd tot en deze zal tijdelijk de functie Van den"» verkenner waarnemen. a00Id* SCHAKEN. LÖWENFISCH BLIJFT KAMPIOEN VAN RUSLAND EN VERKRIJGT DEN GROOT MEESTERTITEL. Uit Moskou: De dertiende en laatste partij van den schaaktweekamp om het kampioen schap van Rusland tusschen den titelver ARROND RECHTBANK Een naspel der JamUrtt. Er schijnt, na afloop der Wereld-Jamt™, te Vogelenzang, door omwonenden en ander van het terrein meegenomen t! zijn, voornamelijk levensmiddelen zonder riat dit gebeurde met toestemming der Jamborw leiding. De Bloemendaalsche politie heeft ln samenwerking met haar collega's uit de ee meente Noord wij kerhout, verschillende huis* zoekingen gedaan, waarbij zooveel in beslae" werd genomen, dat men een vrachtauto noodig had, om de goederen te vervoeren Bij het onderzoek bleek evenwel, dat 'de menschen, bij wie men deze goederen had gevonden, eenstemimg verklaarden, deze van de padvinders te hebben gekregen. En waar deze weer naar alle deelen der wereld zijn uitgezwermd, was het zeer moeilijk, deze ver klaringen te controleeren, zoodat de heele geschiedenis tenslotte weinig aanknopings punten bood. Een 46-jarige inwoner van Heemstede had zich evenwel Donderdag voor de rechtbank te verantwoorden, wegens diefstal van een kleine hoeveelheid verpakte levensmiddelen, die hij echter volgens eigen verklaringen van een Engelsch sprekenden padvinder had gekregen. De getuigen verklaarden, dat zij bij de tent, waaruit de goederen waren ver dwenen, geen Engelsch sprekenden padvin der hadden gezien, en ook verdachte, die reeds onmiddellijk na het verlaten van het Jamboree-terrein werd aangehouden, had den jongen niet meer kunnen aanwijzen. Doch dezelfde getuigen verklaarden ook, dat het niet onmogelijk was, dat de bewuste pad vinder bij de tent is geweest. De Officier was echter van meening dat deze padvinder wel de „groote onbekende" zal zijn geweest, ditmaal in padvinderscos- tuum gestoken, en eischte, mede in verband met het - hardnekkig ontkennen van verd., een gevangenisstraf van drie maanden. Mr. B. W. Stomps hechtte als verdediger meer geloof aan de woorden van verd., en was van meening dat deze „neef uit Ca nada" wel degelijk kan hebben bestaan, De padvinders waren, dank zij het slagen van hun Jamboree in een vroolijke stemming en dan is het niet zoo wonderlijk, dat een van hen in een royale bui zou hebben gezegd: Neem maar mee!", zelfs al had hij daar misschien niet het reeht toe. PI. meende dan ook op vrijspraak te mogen aandringen en verzocht de rechtbank in elk geval een voor waardelijk vonnis te willen overwegen. Een ffSpeelhol" in IJmuiden. De 39-jarige sigarenwinkelier uit IJmuiden: Oost, die zich te verantwoorden had, omdat nij zijn clientèle gelegenheid had gegeven, met dobbelen een paar kwartjes of eer rookertje te verdienen, had weinig weg van het type speelholhouder, dat we kennen uit film en roman. En ook het misdrijf bleek heel wat minder sensationeel en romantisch te zp. dan de dagvaarding, die van „hazardspel sprak, deed vermoeden. De man toch, had in zijn winkel een paar fleschjes met dobbelsteenen, waarmee de'Be zoekers wel eens dobbelden, onderling prijzen vaststellend, die enkele kwartjes beliepen oi uit sigaren bestonden. Verschillende getuigen verklaarden, dat zij zich in den winkel van verd. wel eens aan dit „misdrijf" hadden schul dig gemaakt, en ook verd. had wel eens een keertje meegedaan. Hij had hen nooit aange boden, te dobbelen, en bovendien geschiedde het steeds tusschen leden van een soort kaart club, zoodat zij er geen kwaad in hadden ge zien. Verd. had het hen nooit verboden, naar hij thans verklaarde, eveneens omdat hij er geen kwaad in had gezien. De officier vond het echter wel erg, want met die kaartclub was het ook geen zuivere koffie geweest, wat hier evenwel niet ten laste werd gelegd. Hij wilde echter aannemen, dat verd. er de ernst niet van in had gezien, doch achtte het toch noodig hem het verkeer de van zijn handelwijze bij te brengen, door van hem een geldboete van f 100, subs. 50 dagen hechtenis te eischen. wat verd. wel een neei dure les vond. HOLLAND—AMERIKA LIJN Nebraska, Rott. n. Vane. v. Cristobal. Beemsterdijk, 9 v. Rott. te Boston. Edam, Baltim. n. Rott. 10 te N.-York. Rotterdam, 10 v. N-York n. West-Indië. Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 10 te Portland (O.) Nebraska, Rott. n. Vanc. 10 v. Cristobal. Boschdijk, Philad. n. Rott. via Ldn. 10, 278 m. WZW v. Valencia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (th.) 10 v. Pt. Sudan. Springfontein (u.) 11 v. Mombassa. Boschfontein (t. vertr. 12 v. Duinkerken via Antwerpen. Meliskerk (u.) 10 v. Lor. Marq. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Alchiba (uitr.) 10 van Duala. Reggestroom, 10 v. Hbg te Amst. Maaskerk (uitr.) 10 v. Dakar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Heemskerk (u.) 11 te Melbourne. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Meerkerk 11 v. Hamb. te Schiedam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (t.) 10 van Madras. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, 9 v. Odessa n. Gibraltar v.o. Vredenburg, 11 v. Vlaard. n. Kirkenes. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (u.) 11 te Santos. KON. NED STOOMBOOT MIJ Orion, 11 v. Genua n. Thessalonika. Fauno, 11 v. Calamatra te Amst. Pluto, 11 v. Halmstad te Gothenb. Deucalion ,Constantza n. Antw. 11' op 50 m. ZW v. Ouessant. Mars, Catania n. Amst. 11 (12 n.) 250 m. ZW v. Ouessant. Theseus, 11 v. Amst. n. Kopenhagen. Valcanus, 11 v. Malta n. Piraeus. Venus, 11 v. Amst. te Palermo. Alkmaar, 10 v. Antw. te Hamburg. Berenice, 10 v. Bari n. Catania. Colombia, 10 v. Amst. te Barbados. Costa Rica, 10 v. Amst. n. Hbg. Douro, 10 v. Aarhuus n. Amst. Ganymedes, 11 v. Rott. te Amst. Odysseus, 10 v. Amst. n. Kopenh. Poseidon, 10 v. Thessal n. Yerakini. Tiberius, 11 v. Izmir te Stamboul. Trajanus, Rott. n. Lissabon p. 10 Finisterre. Vesta, 11 v. Amst. n. Hamburg. Crijnssen, 9 W.-Ind. te Cristobal. Iris, 9 v. Kingston (Ja.) n. W.-Indië. ROTTERDAMPCHE LLOYD K. Gede (t. p. 11 Perim. Dempo (u.) 11 te Southampton. Soekaboemi (th.) p. 11 Gibr. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alhena, 9 v. B.-Ayres n. Rott. Alphacca, 10 v. Rott. te B.-Ayres. Alpherat, 11 (5 n.m.) v. B.Ayres te Rott. verw. Aldabi (uitr.) 11 v. St. Vincent. Alcyone, 11' v. Hbg. te Rott. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. P. Bras (uitr.) 11 v. Port Said. Simaloer (t.) 11 v. Port Said. STOOMVAART MIJ OCEAAN Laertes, Batavia n. Hbg., 11 v. Amst. Menestheus, Kobe, n. Rott. 10 v. Singa pore. Bellerophon, 9 v. Rott. te Osaka. Diomed, Rott. n. Japan p. 11 Gibr. Ajax. Japan n. Rott. vertr. 16 v. Ldn. WIJK LIJN. Naaldwijk, Oulu n. Aberdeen p. 10 Skagen. Randwijk, Rott. n. Bizerta p. 10 Finisterre. Reis voortgezet. Het Nederlandsche motorschip „Henca", hetwelk met verschoven deklading uit zee te rugkeerde heeft deze in de Visschershaven met behulp van een kraan laten verhelpen, waarna het de reis naar de haven van be stemming, Huil. kon voortzetten. Aanvoer steenkolen. Met een lading steenkolen arriveerde giste ren het Britsche s.s. „Wallsend", komende van Newcastle aan het Hoogovenbedrijf. AANGEKOMEN. 10 November: Johan de Witt s.s. Ned. Indië Laurent Meeus m.s. Houston Chevyehase s.s. Gdynia Carica Milica s.s. Rotterdam Reggestroom s.s. Hamburg Venern s.s. Hudiksvall 11 November: Borthwick s.s. Leith Poitiers s.s. Boulogne Omberg s.s. Oulu Cordillera m.s. West Indië Hontestroom s.s. Londen Barbara Marie s.s. Trangsund Trsat s.s. Kings Lynn Wallsend s.s. New Castle Cabo m.s. Maassluis Ganymedes s.s. Alexandrië VERTROKKEN. 10 November: Saga s.s. Brussel Bureia s.s. Leningrad Helene Russ s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Freiburg s.s. Hamburg Costa Rica s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Lenda m.s. Narvik 11 November: Odysseus s.s. Kopenhagen Vesta S.S. Hamburg Margareta s.s. Rotterdam Mira m.s. Teignmouth Cordillera m.s. Hamburg Henca m.s. Huil IJzerverschepin?' Na de lading hout in Zaandam te hebben gelost is het Deensche stoomschip Skagen m ballast in de buitenhaven van bet Hoog ovenbedrijf aangekomen om een lading Ijzer in te nemen. Met hetzelfde doel kwam het Joego-Slavi- sche s-s. „Trsat" van King's Lynn aan ae Hoogovens. Groote diepgang. Het Belgische tank-motorschip •^aurja" Meeus" passeerde gisteren het NoomzeeKa- naal met een lading petroleum van Housco naar Amsterdam met een diepgang van Meter. Stukgoederen gelost. Het van West Indië komende Duitsche mo torschip Cordillera heeft de voor Amsterdam bestemde stukgoederen in de Buitennaven gelost en tegelijkertijd de passagiers ont scheept. Vervolgens ging het motorschip naar Hamburg verder om over eenige weken we derom naar hier terug te keeren teneinde a passagiers voor West Indië in te schepen. MARKTBERICHT. Vlaar dingen, 11 Novemoer. (Haring) Volle haring Eng. waJ f 8.50f 8.80 IJle haring Eng. wal f 8.20 Steurharing Eng. wal f 7.20—f 7.80

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6