VERWACHT WORDENDE SCHEPEN VELSEN giften voor de luiermand. Bij het bestuur van de afdeeling Velsen- jjmuiden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen zijn reeds eenige giften voor de luiermand- ui tzetJ'es ontvangen. Hieronder volgt de eerste verantwoording p B f 2.50, M. M. K. t 10, M. J. B. f 1, F. p' f 2.50, J. E. f 5, D. K. f 1, G. A. K. f 25, j M. A. M. K. f 25, N. V. M. V. f 5, M. K. H. f2.50. Aanvragen om hulp zijn reeds bij het be stuur ingekomen Het gironummer van de af deeling is 223607, waarop het bestuur gaarne giften, groot of yein in ontvangst neemt. PAPYRUS-AVOND ..ELK WAT WILS". In de groote zaal van „Concordia" werd Vrijdagavond wederom een Papyrus-avond eehouden. Ditmaal was het een gevarieerd programma, verzorgd door de „Papyrus Studie club" met medewerking van nen heer S. van der Wal (piano). Te kwart over acht sprak de voorzitter van Papyrus de heer C. Pels, bet openingswoord, memoreerde dat dezen avond geen grootheden voor het voetlicht zullen treden; spreker hoopte echter dat het niettemin een gezellige leerzame avond zal mogen zijn. Nadat het Papyrusclublied door de aanwezigen gezongen was, hield de heer C. Halff, voorzitter der Papyrus Studieclub een interessante causerie over „Het graf van Toet Anck Amon", waarbij de onderscheidene voorwerpen uit genoemd graf afkomstig en thans aanwezig in een museum te Caïro, door middel van lantaarnplaten aanschouwelijk werden voorgesteld. De met aandacht gevolg de yoordracht verwierf een hartelijk applaus. Daarna trad op mevr. H. Schut, met het on derwerp: „Hoe kleedde uw grootmoeder zich?" Ocflt hier werd de voordracht door lan taarnplaten verduidelijkt welke den ouden tijd nog weer eens voor ons deden herleven. Mevr. Schut oogstte met haar voordracht veel bijval. Vervolgens gaf de heer S. v. d. Wal een planosolo, Rondo Capriecioso Opus 14 F. Men delsohn Bartholdy. De heer van der Wal toonde zich een bekwaam pianist die zijn instrument volko men meester is. Een luid applaus viel hem ten deel. Daarop droeg mevr. Pels een tweetal Vlaamsche gedichten voor waarvan vooral het tweede Hoeder" heel mooi was terwijl de wijze van vertolking niets te wenschen over liet. Vervolgens speelde de heer Van der Wal .Aufforderung zum Tanz" van C. M. von Weber en Nocturne in Es Opus 9 No. 2 van F Chopin. Ook met deze gevoelvolle vertol- jjjno- verwierf de heer van der Wal een har telijk applaus. Ten slotte hield de heer C. Pels een zeer leerzame verhandeling over: Gevaarlijke zwemmen in zee", waarbij door teekeningen werd gedemonstreerd hoe ge vaarlijk de zoogenaamde muien kunnen zijn wanneer een krachtige land- of zeewind bo ven- en onderstroomingen teweeg brengt, soms nog verhoogd door den getijstroom langs de kust. Ook deze spreker oogstte veel bij val. Na het gezamenlijk zingen van „Het Jamboreelied", volgde sluiting. LEDENVERGADERING „KINDERVREUGD". In het clublokaal aan den Doodweg heeft de Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" Vrij dagavond een ledenvergadering gehouden, welke uitstekend bezocht was, waarover de voorzitter de heer P. Hanse in "zijn openings woord zijn groote voldoening uitsprak. Daar na werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris den heer H. J. van_ den Heuvel voorgelezen; zij werden ongewijzigd goedgekeurd. Het zelfde geschiedde met het flnancieele overzicht van den penningmeester den heer A. Pirovano. Uit het financieel ver slag over het laatste halfjaar bleek dat „Kin dervreugd", ondanks de tijdsomstandigheden, geen reden tot klagen had al blijft de uiterste zuinigheid geboden. Het St. Nicolaasfeest, voor de kinderen van 5 tot en met 13 jaar, zal worden gehouden in de Pont-bioscoop; de kleinere kinderen zullen een feestmiddag krijgen in het Club gebouw. In de pauze heeft de heer H. Wijker de aanwezigen vergast op een humoristische voordracht en werd tevens thee met koek geserveerd. Het korfballen zal gedurende de wintermaanden worden stopgezet. De heer Mol vroeg of zich niet meer personen konden be schikbaar stellen voor de diverse clubs, welke zich in een gezonden groei mogen verheugen. Tot slot heeft de heer Wijker nog eenige aardige voordrachten ten beste gegeven zoo dat van een goed geslaagden avond kon wor den gesproken. DAMCLUB T.O.P. De uitslagen van den voor de competitie ge speelden wedstrijd tegen H.D.C. 4 waren als volgt: P. SmitJ. Stammis 20 T. H. de Reus—W. J. Matla 2—0 J. H. v. d. AkkerJ. Helmer 0—2 L. v. d. AarJ. Kuntze 0—2 J. AsjesJ. H. Spoor 20 H. Maks—C. B. de Laat 2—0 G. SmitM. Rietdijk 11 L. KettingJ. Merts 0—2 W. van TunenW. Jonkhof 02 H. de SmitC. Bourvans 11 Totaal 10—10 Onderlinge competitie: Seldebeek—Postma 11 G. J. KnapenA. Dijkstra 20 CastricumZonneveld 02 Op Vrijdag 26 November speelt T.O.P. een thuiswedstrijd tegen Hoofddorp. HEEMSKERK DAMMEN. De heer G. Zonneveld, leider der Heems- kerksche Damclub, zal hedenavond voor de R.K. Damclub te Assendelft een simultaan- séance geven. Vrijdagavond speelde D. C. H. I haar eersten competitiewedstrijd tegen „Gezellig Samenzijn" 2 uit IJmuiden. De Heemskerkers behaalden met 137 de overwinning. De uit slag: D. C. H.: Gezellig Samenzijn: 0. Bleijendaal—W. Gomes 11 Je. BeentjesJ. Mors 0—2 Je. Koper—B. Haver 20 1. Pekel—J. Buur 2—0 P- BleijendaalB. Zonneveld 02 Joop VendelH. v. d. Linden 20 Door het niet opkomen van vier spelers van Gezellig Samenzijn werden twee partijen voor D. C. H. gewonnen verklaard; voor de andere twee werd remise gegeven. V. V. E.—A. D. O. (5—1). Door beter veldwerk is A. D. O. iets in de meerderheid. Adrichem in het V. V. E.-doel moet er reeds dadelijk aan te pas komen. Bij een aanval van V. V. E. weet Beentjes een mooien kopbal van Schelvis te keeren. Als bij feil aanval van A. D. O. Meijer wordt vast- krijgen de gasten een vrijen schop ten"v v' v I?6 ,rrdt stekend ingescho" grh^TiiW.' 5,-heeft SeIuk. de bal op onbe- Hetbliikt we?5 .u!' het doel verdwijnt, net blijkt echter uitstel te zijn. want als Meijer den bal weet in te houden, zet hii °ued J^aa^A^frSf ha°d.ige Seelt Koopman v t? £drichem het nakijken (0—1) hierdrL haar felling en komt nieraoor meer m den aanval. Uit een ervan 5n.im ginter onder den vallenden A. D. O - doelman den gelijkmaker te scoren. nul?rtiI°0eLde vust„ verdwynt een schot van A D n rfnfi S^U2ers van Beenties in het ïSnr rff J" ,Met dezen stand komt de rust. Door het falen der A. D. O.-middenlinie is era 7' ,E* sterker- Winter maakt niv, 7~ van- Door twee fouten van °e° D- O.-doelman brengt Schelvis den om r?PnP!^hJ' ^6l 50et A" D' nog haar best Ï5L2? achterstand in te halen, doch het mocht met baten. Verdere uitslagen zijn: A- D. O. 2H. B. C. 2 io Y" ïl' y," aA- a 01 A. D. O. b—S. D. E. b 3__o WIJK AAN ZEE VERLOREN. Zilveren broche met munt ter grootte van een gulden. CHR. JONGELINGSVEREENIGING „DE ZEEMEEUW". Op Vrijdag 3 December zal de Chr. Jonge- lingsvereeniging „De Zeemeeuw" een ouderlin gen reciteerwedstrijd houden. DAMES MANDOLINE-CLUB. Naar wij vernemen bestaan er plannen om tot oprichting van een dames-mandoline club te geraken. Verschillende dames heb ben zich reeds bij den heer D. Schellevis, De Zwaanstraat opgegeven. Binnenkort zal men tot oprichting van een voorloopig bestuur overgaan. SUPPORTERS VEREENIGING ROOD-GEEL. Zeer geslaagde feestavond. Bestuur en leden van de supportersvereni ging Rood-Geel kunnen met groote voldoe ning terugzien op een uitnemend geslaagde feestavond, welke zij aan bestuur en elftaïle'n van de V. V. „Excelsior" gisteravond in café „De Zon" aangeboden hebben. Na het openingswoord van den voorzitter der Supportersvereniging, den heer Q. Zui derduin, werd deze door de heer J. de Boer een hulde gebracht voor het vele werk, dat inmiddels door hem verzet was om tot dezen feestavond te geraken. De voorzitter van de V. V. E. de heer F. van der Mey sprak hierop het vertrouwen uit, dat de band tusschen Supportervereeniging en voetbalvereeniging steeds hechter zou worden. De feestavond zelf was zeer gezellig en werd uitnemend geleid door den heer Jacques Berlijn, die krachtig bijgestaan werd door den humorist J. Brink en de band. Zoo is het een bijzonder geslaagde avond geworden waaraan de deelnemers slechts prettige her inneringen zullen bewaren. ORANJEVEREENIGING. De Oranjevereniging zal Dinsdag 16 Oc tober in café „De Zon" haar algemeene jaar vergadering houden. ORANJE WIT II—V.V.E. II. Deze wedstrijd kon wegens het niet opko men van den scheidsrechter niet doorgaan. R. K. VOETBALBOND. Tweede klasse A I.V.C.B. V. V. EXCELSIOR—A.D.O. (5—1). In een wedstrijd die het aanzien ten volle waard was heeft A.D.O. de meerderheid van V.V.V. moeten erkennen. Na 20 minuten spelen opent de A.D.O.- rechtsbinnen de score (0—1) welke stand na vijf minuten te niet gedaan wordt door de V.V.E.-linksbinnen P. de Winter. (1—1) Het spel gaat inmiddel snel op en neer. Toch zal B. Duin V.V.E. voor rust de leiding bezorgen (2—1). Als het spel na de rust hervat wordt, bren gen W. Snijders, P. de Winter en W. Schel vis de stand op 51, waarmede het einde komt. IJMUIDEN Schip Alkmaar (Ned.) Aalsum (Ned.) Aurora (Ned.) Achilles (Ned.) Adalia (Du.) Ajax (Ned.) Argun (Rus) Amstelkerk (Ned.) x) Agnita (Ned.) Attendant (Eng.) Alchiba (Ned.) Baden (Du.) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Bodegraven (Ned.) Berenice (Ned.) Bennekom (Ned.) Bodegraven (Ned.) British Princess (Eng.) Bameveld (Ned.) Ceres (Ned.) Caithness (Eng.) Cordillera (Du.) Chr. Huygens (Ned.) 3 Costa Rica (Ned.) Caribia (Du.) x) Deucalion (Ned.) Demerteton (Eng.) Eemland (Ned.) x) Eva (Fin) Fauna (Ned.) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Helder (Ned.) Hamm (Du.) Irene S. Embiricos (Gi Jevlngton Court (Eng. Kurmark (Du.) Kaldfonn (Noor) x) Luneburg (Du) x) Leonian (Eng.) Laomedon (Eng.) x) Laertes (Ned.) x) L. N. Condylis (Gr.) Myrmidon (Eng.) M.v.St.Aldegonde (Nd.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Moena (Ned.) Medon (Eng.) x) Merope (Ned.) Marylyn (Eng.) Marisa (Ned.) Montferland (Ned.) x) Miralda (Ned.) x) Nijkerk (Ned.) x) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Oberpr. Delbrück (Du.) Odysseus (Ned.) Polydorus (Ned.) x).. Phrygia (Du.) Poelau Roebiah (Ned.): Poelau Laut (Ned.) x) Perseus (Ned.) Poseidon (Ned.) Rozenburg (Ned.) Serooskerk (Ned.) x) Simaloer (Ned.) Salland (Ned.) Soesterberg (Ned.) Saturnus (Ned.) Stad Zwolle (Ned.) Stonegate (Eng.) Simon Bolivar (Ned.) Sembilan (Ned.) Stad Zaandam (Ned.) Telamon (Ned.) Temple Mead (Eng.) Themis (Noor) Terlings (Eng.) Tiberius (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Uckermark (Du.) Unja (Rus) Varmdö (Zw.) Zuiderkerk (Ned.) x) van Verm. aankomst Chili Buenos Aires Midd. Zee Zwarte Zee W. Indië Stettin Karazee West Afrika Curacao Duinkerken West Afrika 16 Nov. 1 Dec. 19 Nov. 30 Nov. 8 Dec 16 Nov. 18 Nov. 24 Nov. 17 Nov. Ned. Indië Chili Zuid Afrika Chili Midd. Zee Chili Chili Abadan Chili 16 Dec. 30 Nov. Alexandrië Rosario Hamburg Batavia Hamburg Pto Barrios 19 Dec. 21 Nov. 21 Dec. 21 Nov. 11 Dec. Zwarte Zee Samarang 16 Nov. 16 Nov. Buenos Aires Trangsund 28 Nov. Hamburg 18 Nov. Alexandrië (via Hbg) Alexandrië Chili Ned. Indië 20 Nov. 26 Nov. Buenos Aires 23 NOV. W. Afrika 20 Nov. ^ed Indië Curacao 16 Nov. 19 Nov. Ned. Indië W. Afrika Batavia Hamburg Buenos Aires 29 Nov. 18 Nov. 25 Nov. 18 Dec. Batavia Batavia Batavia Ned. Tndië Batavia Batavia Danzig Santa Fé Rotterdam Buenos Aires Curacao 21 Nov. 30 Nov 6 Dec. 8 Nov. 6 Dec. 12 Dec. 14 Nov. 4 Dec. 21 Nov. 24 Dec. 27 Nov. Z. Afrika Danzig 18 Nov. Chili Hernösand Stettin 29 Nov. 16 Nov. 23 Nov. Batavia T.ampico Batavia Batavia Livorno Midd. Zee 18 Nov. 25 Nov. 24 Nov. 18 Nov. 16 Nov. Bilbao (v. IJm.) Japan Ned. Indië Buenos Aires Kotka Stamboul Les Falaises (v. IJm.) Macassar West Indië Ned. Indië Bilbao (v. IJm.) 25 Nov. 10 Dec. 22 Nov. 17 Nov. 22 Nov. 17 Nov. W. Indië Macassar Omsköldsvik Tunis Bourgas Batavia 16 Nov. 15 Nov. Batavia Archangel 22 Nov. 15 Nov. Lulea (v. IJm.) Japan Laatste bericht 15 Nov. van Antwerpen. 3 Nov. vertrokken. 9 Nov. van Malta. 11 Nov. van Stamboul. 15 Nov. van Pto Colombia. 13 Nov. vertrokken. 9 Nov. te Londen. 8 Nov. van Port Bouet. 3 Nov. vertrokken, vertrekt 16 Nov. 10 Nov. van Duala. 7 Nov. 9 Nov. 14 Nov. 10 Nov. 12 Nov. 3 Nov. 10 Nov. 6 Nov. 10 Nov. van Batavia, te Liverpool, te Rotterdam, van Tocopilla. van Catania, te Vancouver, van Tocopilla. van Aden, van Callao. 12 Nov. vertrokken, vertrekt 17 Nov. vertrekt 20 Nov. vertrekt 24 Nov. vertrekt 20 Nov. vertrekt 20 Nov. 13 Nov. te Antwerpen. 10 Nov. van Gibraltar. 11 Nov. van Bahia. in lading. vertrekt 17 Nov. 10 Nov. van Gibraltar. 6 Nov. te Izmir. 11 Nov. te Valparaiso. 11 Nov. van Macassar. 10 Nov. van St. Vincent. 10 Nov. van Las Palmas. 11 Nov. van Gibraltar. 31 Oct. vertrokken. 2 Nov. van Colombo. 7 Nov. van Freetown. 13 Nov. vertrokken, vertrekt 20 Nov. vertrekt 16 Nov. 8 Nov. van Port Said. 10 Nov. van Colombo. 8 Nov. van Colombo. 7 Nov. van Colombo. 4 Nov. van Sabang. 9 Nov. vertrokken. 11 Nov. van Kopenhagen. 7 Nov. van Montevideo. 12 Nov. te Gothenburg, vertrekt 20 Nov. 9 Nov. te Londen 13 Nov. van Pt. Said. 15 Nov. vertrokken. 8 Nov. van Curasao. 10 Nov. vertrokken, vertrekt 20 Nov. 12 Nov. te Havre. 10 Nov. van Trinidad. 10 Nov. van Pt. Said, vertrekt 17 Nov. 13 Nov. van Finisterre. 11 Nov. v. Thessalonika. 8 Nov. vertrokken. 8 Nov. van Aden. 11 Nov. van Pt. Said. 12 Nov. vertrokken. 12 Nov. te Trangsund. 11 Nov. van Thessalonika. 11 Nov. van Gibraltar, vertrekt 24 Nov. 11 Nov. van Barbados. 13 Nov. van Sabang. 12 Nov. vertrokken. 12 Nov. van Bordeaux, vertrekt 19 Nov. 10 Nov. te Sundsvall. 12 Nov. vertrokken in lading, in lading. 12 Nov. van Batavia. 9 Nov. van Lodingen. in lading. 10 Nov. van Miike. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton V1SSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Euwc wint de 17e partij. Aljechin heeft hedenmorgen de gisteravond afgebroken 17de partij gewonnen gegeven. Installatie van dr. H. Faber. Arl). Mandolineclub „Excelsior''. Plechtigheid in den Ned. Protestanten Bond te Schiedam. Zondagmiddag heeft prof. dr. L. J. van Holk, hoogleeraar te Leiden, dr. H. Faber, overgekomen uit Velsen en laatstelijk voor ganger der Vrijz. Hervormden te Velsen (IJmuiden-Oost)in het kerkgebouw aan de Westvest te Schiedam als predikant van den Nederlandschen Protestantenbond aldaar, ge ïnstalleerd. Nadat het zangkoor lied 314 ten gehoore had gebracht, sprak prof. dr. van Holk, het votum uit en ging voor in gebed om vervolgens als tekst van zijn predikatie te kiezen Efeze 4 vers 11 en 12; „En dezelve heeft gegeven sommigen tot Apostelen, en sommi gen tot Profeten, en sommigen tot Evangelis ten, en sommigen tot Herders en Leeraars, tot de volmaking der heiligen tot het werk dei- bediening, tot opbouwing des lichaams van Christus". Na de bevestiging van den nieuwen voor ganger, zong men hem lied 204 vers 1 toe, waarna dr. Faber een toespraak hield naar aanleiding van 2 Corinthe 4 vers 7a: „Maar wij hebben dezen schat in aarden vaten". Spreker wees er hierbij op, dat de kerk ondanks haar tekorten in onze verdeelde wereld de groote eenheidbrengende centrale is, daar zij 's menschen aandacht op het meer dan inenschelijke richt, Menschen weten zich in haar één in hun geloof. Voor persoonlijk en maatschappelijk leven beteekent geloof, dat er voor den mensch in de wereld, ondanks de krachten van den neergang, uitzicht is. In de figuur van Christus ziet dr. Faber dit steeds weer bevestigd. Uit dezen schat heeft elke godsdienstige gemeenschap te leven en deze waarheid hebben predikant en gemeente ge zamenlijk uit te dragen. Beide opgaven zijn moeilijk, maar zeker niet onvervulbaar. Wel is het noodig, steeds voor oogen te hou den, dat wij als menschen in dit werk slechts „aarden vaten" zijn. Bij een intrede als deze, stelt men zich onwillekeurig de vraag: „hoe zal het gaan?" Het zal goed gaan, zeide spr., als de menschen zich bewust zijn, dat zij samen hebben te staan in het licht van Gods waarheid en elkaar moeten verdragen in hun eigenaardigheid en, wat meer is, elkaar moe ten dragen in hun beperktheid. Na enkele korte woorden tot gemeente, bestuur en ge- noodigden, sloot spr. zijn toespraak met het uitspreken van de hoop, dat men in deze nieuwe verbondenheid gezamenlijk trouw en arbeidzaam zou mogen zijn. Tijdens zijn toespraak, memoreerde dr. Fa ber met groote waardeering het werk van zijn voorganger, den heer Rook, die meer dan 35 jaar voorganger is geweest van de af deeling. De voorzitter van het bestuur der afdee- ling, de heer P. Schaberg, uitte zijn dankbaar heid aan het gemeentebestuur van Schiedam, het hoofdbestuur van den Ned. Protestanten bond, alsmede aan de talrijke kerkgenoot schappen, die vertegenwoordigd waren en door hun aanwezigheid blijk van belangstelling gaven. De burgemeester van Schiedam, dr. dr. F. L. J. van Haaren, woonde deze plechtigheid bij. PERSONALIA. Voor het eerste gedeelte van examen B, het hoogere vakexamen in de gemeente-admini stratie is geslaagd de heer Ph. ten Napel te IJmuiden. KATWIJKSCH VISSOHERSVAARTUIG BINNENGEBRACHT. Hoogovens Hoogovens Hoogovens Duitsch Noorsch Engelsc'n S.S. s.s. m.s, Orla Akershus Lottie R. Bremen Amsterdam Gent laden laden laden Zaterdagmiddag omstreeks zes uur ont moette het Nederlandsche stoomschip „Rans- dorp", dat om kwart over drie de haven van IJmuiden had verlaten, op de Noordzee op vijf anijl West-Noord-West van Noord wijk het Nederlandsche motorvisschersvaartuig K.W. 77, „Twee Gezusters", schipper Van Duin. Deze verzocht den kapitein van de „Ransdorp", den heer Schuring, assistentie te verleenen, daar de Katwijker motorschade had gekregen en dreigde te stranden. De .Ransdorp" heeft hierop het visschersvaartuig op sleeptouw genomen, en Zaterdagavond be houden te IJmuiden binnengebracht. Tegen elf uur meerde de K.W. 77 aan den Touristen- steiger. De .Ransdorp" heeft hierna zijn reis voort gezet. AANGEKOMEN. 12 November: Orla s.s. Bremen Wilbo m.s. Londen 13 November: Flandria s.s. Rotterdam Escaut m.s. Rotterdam Wild Rose s.s. Llanelly Juno s.s. Hamburg Kingsland s.s. Huelva Douro m.s. Aarhuus Memas s.s. Gdynia 14 November: Melissa m.s. Manchester Holland m.s. Gr. Yarmouth Lottie R. m.s. Gent Evgenia Chandris s.s. Rotterdam Walborg s.s. Boston Trompenberg s.s. Tornea Mars s.s. Midd. Zee VERTROKK: 12 November: Venezuela s.s. West Indië Hada m.s. Gr. Yarmouth Flora s.s. West Indië Singkep s.s. Ned. Indië Akershus s.s. Oslo Ariadne s.s. Aarhuus Phrontis m.s. Swansea Ask s.s. Malmö Rhea m.s. Rotterdam 13 November: Reggestroom s.s. West Afrika Wallsend s.s New Castle Trsat s.s. Swansea Vechtstroom s.s. Plymouth Chevychase s.s. New Castle Escaut m.s. Parijs Themis s.s. Bremen Gateshead s.s. New Castle Poitiers s.s. Bona Soemba s.s. Batavia Carica Milica s.s. Pernis Ransdorp m.s. Vilvoorde Borthwick s.s. Leith Attendant s.s. Duinkerken Fauna s.s. Hamburg Ulysses s.s. Midd. Zee Wild Rose s.s. Rotterdam Flandria s.s. Gothenburg Zaanstroom s.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Cabo m.s. Londen Vliestroom s.s. Huil 14 November: Sakko s.s. Leningrad Keti Chandris s.s. Athene Servis m.s. Rotterdam Orla s.s. Rotterdam Herdenking 15-jarig bestaan. In „Ons Huis" aan den IJmuiderstraatweg gaf de arbeiders mandolineclub .Excelsior", dir. Johan B. Kok. Zondagavond een concert, dat zeer goed bezocht was. Dit concert was tevens een belangrijke ge beurtenis in het leven der mandolineclub daar het tevens de herdenking van het 15- jarig bestaan der vereenïging was. Excelsior, dat 6 December 1922 met een sterkte van 8 man werd opgericht, is nu tot een compleet orkest van ca. 40 werkende le den plus een onderafdeeling „Jong Excel sior" gegroeid en heeft zich onder leiding van haar eminenten directeur Johan B. Kok tot een zeer goed ensemble opgewerkt. Ook maakt 'de goed bekend staande Hawaiangroep deel van deze vereeniging uit. De heer ten Hagen sprak in zijn openings woord zijn vreugde uit over de groote op komst en heette in het bijzonder welkom de zustervereenigingn Apollo uit Haarlem en Palvu uit Amsterdam. Een aantrekkelijk programma werd uitge voerd, dat veel bijval van het met ingespan nen aandacht luisterende publiek oogstte. Jong Excelsior, dat in samenspel steeds vooruit gaat, opende met een pittige marsch en een Zigeuner Romance, in de laatste kwam het er op aan den dirigent in de wis selende tempi te volgen en dat dit, behou dens een enkele oneffenheid zoo vlot slaagde, pleit voor de stevige studie die de jeugd er aan besteed had. Excelsior startte met een 3-tal werken van Joh. B. Kok en Lavitrano. Het meest te waar- deeren in de programma's, welke de mando line-club ons in den loop der jaren, dat de heer Kok leider van het ensemble is, heeft laten hooren is wel de specifieke mandoline- muziek. Al is het repertoire hiervan niet zoo groot als men wel zou wenschen, men heeft zich toch nooit te buiten gegaan aan het ver vormen van symphonische werken en zich steeds bepaald uitsluitend datgene te brengen, wat speciaal voor deze tokkelinstrumenten geschreven is. En de leider heeft ook in het samenstellen dezer composities een werkzaam aandeel! Qua uitvoering zijn wij van Excelsior niet anders gewend dan een goede; de forsche, scherp gerhythmeerde inzet deed het beste verwachten. Het samenspel was goed in orde; minder was de stemming onderling, v.n.l. het mandola-register trad als harmonie verstoor der op. Gecombineerd met Apollo en Palvu voerde het orkest o.a. Wölkl's die grosse Stunde uit, waarin Kok artistieke effecten wist te berei ken. De klank was waarlijk prachtig, in het bijzonder de lage instrumenten. De Hawaiangroep was present met een 3-tal zoetvloeiende liederen uit deze verre gewes ten; die zij op de wijze, zooals we van de da mes gewend zijn, ten gehoore gebracht werden. Een verrassing was het optreden van Jong Excelsior en Jong Apollo, dat een uitstekend ensemblespel liet hooren en somtijds de ouderen de loef afstaken. We hoorden een mooie mandola-solo, de klank van de combi natie was rond met een solieden ondergrond, ook qua muzikaliteit. De Johnson-brithers vormden een gewaar deerd intermezzo. Namens de federatie der S. D. A. P. in de gemeente Velsen complimenteerde de heer Van Berkum de jubilaresse. Hij wees er op, dat Excelsior steeds de eereplaats onder de plaatselijke cultureele organisaties heeft inge nomen. Hij hoopte, dat dit zoo zou mogen blijken en overhanadigde een cadeau onder couvert. De afgevaardigden van Apollo uit Haarlem, van Palvu uit Amsteradm, van IJmuidens a capello koor (de heer A. de Waal), van de too- neelvereeniging Palvu, IJmuiden (de heer Boersma) brachten eveneens gelukwenschen. al dan niet van geschenken vergezeld. De voorzitter dankte alien, die dézen avond Excelsior gefeliciteerd hadden en wees een groot deel der gebrachte hulde terug aan den eminenten diri.gent. En zoo was de officieele huldiging op dit lustrum weer ten einde. W. TE VERWACHTEN TRAWLERS. Onderstaande trawlers, de z.g. schelvisch- booten voorzien van een *e bevonden zich Maandagmorgen 7 uur nog op zee. Vertrokken Dinsdag 2 November: R. 15*). Vertrokken Woensdag 3 November: IJM. 6*); ÓJM. 91. Vertrokken Donderdag 4 November: IJM. 83; IJM. 97; IJM. 106; IJM. 48*), IJM. 54*) IJM. 31*). Vertrokken Vrijdag 5 November: IJM 46*) IJM. 29, IJM 179 IJM. 118, IJM 7'). Vertrokken Zaterdag 6 November: IJM 12*) IJM 41, IJM. 133, IJM. 107, IJM. 37*) IJM. 112*), R.O. 53*). Vertrokken Maandag 8 November: IJM 4*), IJM. 135, '-IJM. 111, IJM. 115*), IJM. 189*), IJM. 10'), IJM. 8*), KW. 76. Vertrokken Dinsdag 9 November: IJM. 89*), IJM. 167*). IJM. 49*), IPJM. 39*), IJM. IJM. 19*), IJM 21*) IJM. 114, IJM. 87, IJM. 44*), IJM. 60'), IJM. 73*). Vertrokken Woensdag 10 November: IJM. 2*), IJM. 70, IJM. 85*), IJM. 417*). Vertrokken Donderdag 11 November: IJM. 26*), IJM. 129, IJM. 253*), IJM. 184*), IJM. 159, IJM. 177, IJM. 64, IJM. 45, IJM. 195*). Vertrokken Vrijdag 12 November: IJM 432, IJM. 72, IJM. 42, IJM. 77*), IJM. 96. IJM. 86, IJM. 147, R.O. 46*, IJM. 59*), IJM. 82*), IJM. 1*), IJM. 50. Vertrokken Zaterdag 13 November: IJM. 16*), IJM. 58*), IJMè 384»), IJM. 116*). Er bevonden zich Maandagmorgen 7 uur nog 70 trawlers op zee; in bedrijf zijn 83 trawlers, d.i. 3 meer dan vorige week; aan de markt waren heden 13 trawlers. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen DE ADMINISTRATIE. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 15 NOVEMBER Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cineone Theater: Ein Mann mit Herz, ge prolongeerd; doorloopende voorstelling van 1.30—5.30 en 7—11 uur. Cinema Palace: Slavenschip, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Shall we dance met Gin ger Rogers en Fred Astaire. 2.30, 7 en 9.15 u. Frans Hals Theater: Wie is Wie? 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Ronald Colman hl Verloren Paradijs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan- dags. Toegang vrij. DINSDAG 16 NOVEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bi oscoop voorstellingen, 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7