Roosevelt voorziet geen langdurige depressie. België Havascorrespondent moet Duitschiand verlaten. BELOONING NA ARBEID OP DE PARIJSCHE EXPOSITIE. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil RADIO p IN S P A G 16 NOVEMBER 1937 Amerika 's economische toestand. Grondslag voor herstel kan thans gelegd worden. Meer werkgelegenheid noodzakelijk. In een boodschap die president Roo sevelt aan het congres heeft doen toekomen, zegt hij o.a. dat de daling ^er industrieele voortbrenging geen ernstige afmetingen heeft aangeno men. Niettemin veroorzaakt deze daling een vermindering van het nationale inkomen en daarom is zij een zaak van groote beteekenis. Roo sevelt verklaart met vele zakenlieden besprekingen te hebben gehad en daaruit te hebben opgemaakt dat er voldoende vernuft in het land is, niet alleen om den achteruitgang voor het oogcnblik te doen ophouden, maar ook om den grondslag voor een duurzamer herstel te leggen. Indien men de gewone voorzichtigheid in acht neemt is er geen gevaar voor een langdurige depressie. Afgezien van eenige slechte regclingene. die verbeterd kunnen worden, zijn de bestaande omstandigheden niet ongunstig. Roosevelt geeft dan een overzicht van den tegenwoordigen stand van zaken, vergeleken bij dien van 1929 en zegt, dat de dringendste taak ~be- staat in de uitbreiding van het ge bruik van het particuliere kapitaal cn in het scheppen van werkgelegen heid. Het particuliere bedrijf kan in samenwer king met de regeering tot een hooger peil van industrieele activiteit komen dan in het be rin van het jaar. In dien het particuliere be drijf ™et aan de verwachtingen beantwoordt zal de regeering tusschenbeide moeten komen. Er zullen voorstellen worden ingediend, die ten doel hebben de belegging van particulier kapitaal in den bouw van huizen op groote schaal aan te moedigen. Commissies van het Congres, aldus de bood- schau stellen reeds een onderzoek in naar de mogelijkheid van het verwijderen van on rechtvaardigheden uit de belastingwetten. Wii moeten onze bijzondere aandacht wij den aan de verlichting van de lasten der kleine zakenlieden: zoo kunnen wij wellicht ook steun vinden bij het zoeten naar een be tere methode om de groeiende concentratie van economische belangen on de daaruit voortvloeiende monopolistische practijken, die, den anti-trustbepalingen ten spijt, blijven bestaan, tot staan te brengen." Naar het spoorwegbedrijf en andere „public utilities" wordt een nieuw onderzoek inge steld maar tengevolge van het sedert jaren ^voerde ongezonde financieele beheer zal een oplossing moeilijk te vinden zijn. Roo sevelt herinnert het Congres er dringend aan, dat de regeering een uitgebreid doel heeft, nl. het-bereiken van een hoogeren levensstan daard en een rechtvaardiger verdeeling dei- vruchten van den vooruitgang der bescha ving. Daarmede hangt samen het streven naar stabilisatie en handhaving van de koopkracht der natie en naar verbetering der machinerie Spanje's Oostkust geblokkeerd. De Nationalistische Spaansche auto riteiten deelen mede, dat de rechtsche anijnenleggers hun werk langs de Spaansche Oostkust-voltooid hebben. De wachtschepen en oorlogsschepen der rechtsche vloot leggen in de na bijheid van de Spaansche havens dei- Oostkust een regelmatigen controle dienst ten uitvoer. Brusselsclie conferentie oppert staking der vijandelijkheden als proef. Italië stemt tegen resolutie. In de verklaring, die de negen mogend- hedenconferentie gisteren heeft aangenomen, wordt o.a. gezegd: De te Brussel b jjegekomen staten zijn van meening, dat er geen enkele reden bestaat voor het gebruik van wapengeweld door welk land ook, met het doel zich te mengen in het binnenlandsch regime van een ander land en dat de algemeene erkenning van zulk een recht, een voortdurende oorzaak van con flicten zou zijn. Het is niet aan te nemen, dat tusschen Japan en China alleen een recht vaardige en blijvende regeling zou kunnen worden verkregen. Integendeel zou het ge wapend conflict met zijn gevolgen voor onbe- paalden tijd voortduren. De te Brusse'1 Dij eenzij ae staten blij ven de meening toegedaan, dat, indien de partijen in het conflict accoord zouden willen gaan met een staking der vijandelijkheden, teneinde het mogelijk te maken, een proef te nemen met "het voeren van besprekin gen met een beperkt aantal mogend heden, op succes kan worden gerekend. De Chineesche delegatie heeft verklaard, öat zij bereid zou zijn, zich bij deze procedure aan te sluiten. Hoewel zij hopen, dat Japan niet in zijn weigering zal volharden, dienen de te Brussel vertegenwoordigde staten na te gaan, welke hun gemeenschappelijke houding moet zijn ten aanzien van de toestand, dien Japan in het leven heeft geroepen. Italië stemde tegen de resolutie en de Scandinavische landen onthielden zich van stemming. De vertegenwoordiger van Italië in de negen mogendhedenconf eren tie verklaarde, dat de resolutie de deur opende, niet voor een rege ls van het conflict, doch voor de meest ern stige verwarring. Italië wenscht niet de ver antwoordelijkheid te dragen voor hetgeen meruit zou kunnen voortvloeien en het stemt öaarom tegen, waarbij het zijn houding ten ^anzien van de volgende phases van het ge schil voorbehoudt. De conferentie komt op 22 November op- keuw bijeen bij de uitvoerende en wetgevende taak der regeering. Bij de formuleering van het landbouw programma moet men rekening houden met de vruchtbaarheid van den grond, de wel vaart der boerengezinnenen der consument-en en. met de belangen der Amerikaansche de mocratie. Tenslotte dringt de president erop aan, dat er regionale commissies gevormd zullen worden, die plannen zouden moeten maken voor het behoud en de ontginning der nationale hulpbronnen, opdat verspilling voor komen worde. Janson aan den arbeid. Paul Janson heeft, sedert hij van den ko ning opdracht gekregen heeft zich op de hoogte te stellen van de mogelijkheden tot vorming eener nieuwe regeering, in het diep ste geheim gewerkt aan de uitvoering van zijn taak. Hij zal geen ontmoeting hebben met den koning vóórdat deze uit Londen terug keert. De koning bevindt zich op het oogenblik te Zoute (Knocke) vanwaar hij Maandag in de vroegte zou vertrekken naar Londen. Vrij dagavond de koning zal dan weer terug z n zal Janson op audiëntie gaan. Duïtschland Lord Halifax' bezoek. Naar te Londen vernomen wordt zullen de besprekingen van Lord Halifax met Hitier een uitgestrekt terrein bestrijken, o.a. het anti- kominternverdrag. In sommige Duitsche krin gen is men van meening, dat Hitier gaarne opheldering wil hebben over de Britsche hou ding ten aanzien van de Duitsche en Itali- aansche inmenging in Spanje en ten aanzien van de Duitsche politiek in Centraal Europa. Duitschiand is verder niet tevreden over den toestand van de Sudeten Duitschers in Tsjecho Slowakije en het zou willen, dat deze een grooter zelfbestuur zouden hebben. Zonder twijfel zal ook de koloniale kwestie ter sprake komen, hoewel men in Duitsche kringen deze zaak niet wil verbinden aan de vraagstukken in Midden Europa. Men is van meening, dat Hitier elke kwestie afzonderlijk wil regelen, wanneer de gelegenheid zich voor doet. Noch te Londen, noch te'Berlijn is men van meening, dat de besprekingen meer zullen zijn dan een gedachtenwisseling. Damtzig Ariër-paragraaf zal binnenkort worden ingevoerd. Albert JForster, de leider der nationaal- socialisten in Dantzig, heeft verklaard, dat binnenkort in de Vrije Stad' nieuwe wetten zullen worden uitgevaardigd op het gebied van de „verdediging' van het ras en het bloed". Roemeniië Ook de pogingen van Tatarescu mislukt? Tatarescu's pogingen een nieuwe regeering op breede basis te vormen, schijnen te zijn mislukt. Junian, de leider der radicale boerenpartij weigert deel te nemen aan een regeer ingscom- binatie waarvan liberalen deel uitmaken vóór nieuwe verkiezingen zullen zijn gehouden, ter wijl de besprekingen met de afgescheiden li berale groep van Bratiano feitelijk als afge broken worden beschouwd. Gisteravond was de algemeene indruk, dat Tatarescu tenslotte belast zal worden met de samenstelling van een uitsluitend uit liberalen bestaand kabinet, dat ongetwijfeld niet veel van de vorige regeering zal verschillen. Deze regeering zou dan verkiezingen moeten uit schrijven. Van kwaadwillige berichtgeving" beticht. Berichten over mond- en klauwzeer stichtten verwarring. Het D. N. B. meldt uit Berlijn, d.d. 15 No vember: „De rijksregeering heeft zich ge noodzaakt gezien den Berlijnschen correspondent van het Fransche Nieuwsbureau Havas, Ravoux, uit Duitschiand te wijzen. Hij moet het land binnen drie dagen verlaten. Ravoux. die zich van oudsher heeft onder scheiden door een bijzonder kwaadwillige be richtgeving over het nationaal-socialistische Duitschiand en derhalve door zijn berichten- politiek herhaaldelijk de grootste verwarring in de publicistische betrekkingen tusschen Duitschiand en Frankrijk stichtte, heeft een bericht uitgegeven over het in West Duitsch iand heerschende mond- en klauwzeer. In dit bericht dorst hij de ziekte in verband te brengen met het vierjarenplan en de uitwer king die dit zou hebben. Hij schrok evenmin terug voor de bewering, dat de Duitsche pers, teneinde de aandacht af te leiden een cam pagne moest voeren, om te kunnen verklaren, dat de ziekte uit het buitenland was binnen gedrongen. Dit terwijl het vaststaat," aldus de verkla ring, „dat het mond- en klauwzeer, dat in Mei van dit jaar uit Afrika naar Frankrijk werd overgebracht, zich daar zeer snel ver breidde. en van den Elzas uit haar Baden en den Palz is overgeslagen. Ook de bewering van den Berlijnschen Ha vascorrespondent, dat de ziekte in Duitsch land bijzonder hevig woedt, is volkomen uit de lucht gegrepen, het is eerder waar, dat zij in Duitschiand in tegenstelling met Frank rijk geen kwaadaardig karakter draagt en dat de verliezen onder het vee dank zij de direct genomen afweermaatregelen binnen matige grenzen blijven." De Berlijnsche correspondent van de Tel. meldt in tegenstelling met bovenstaand offi cieel Duitsch bericht over den stand van de epidemie, die in West-Duitschland in de ge- heele grensstreek woedt, dat zij zich blijkbaar nog steeds uitbreidt en naar het schijnt voor al in Noordelijke richting. Correspondent mag Duitsch iand niet meer betreden. Hedenmorgen is den Berlijnschen corres pondent van Havas schriftelijk het bevel tot verlaten van het land overhandigd. Het bevel houdt in, dat hij binnen drie dagen het land zal moeten hebben verlaten, anders zullen maatregelen van geweld genomen worden en zal hij over de grens worden gezet. Boven dien is het den correspondent verboden latex- weer in Duitschiand te komen op straffe Van opsluiting in de gevangenis voor een tijd, die tot een jaar kan oploopen. Kenner van Duitschiand. Paul Ravoux had in 1933 de leiding op zich genomen van het Berlijnsche bureau van het agentschap. Hij had een universi taire studie in het Duitsch voltooid en woon de sedert 1919 in Duitschiand. Van 1930 tot 1935 was hij secretaris van het Fransch- Duitsche comité. Hij heeft derhalve de ge- heele oixtwikkeling van Duitschiand na den oorlog van nabij waargenomen, zoodat hij doorging voor een der beste kennei-s van het tegenwoordige Duitschiand. De Duirsche ochtendbladen publiceeren op de eerste pagina vetgedrukt het bericht om trent de uitwijzing van den correspondent van Havas. Een zeker aantal dagbladen voegt, zichtbaar geïnspireerde, commenta ren toe aan dit bericht. De algemeene strek king daarvan is, dat de Duitsche regeering goede betrekkingen wenscht met Frankrijk en dat de correspondent van Havas een hin derpaal vormt voor die goede betrekkingen. Bijgevolg verwacht men van de Fransche openbare meening en de Fransche regeering goedkeuring van de tegen den Franschen journalist genomen maatregel. In dit ver band kan er aan herinnerd worden, dat sooi'tgelijke overwegingen de uitwijzing van den correspondent van de Times, Norman Ebbutt begeleid hebben. Nederland's toeristische inzending wacht de hoogste onderscheiding. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELL1NC Oom rende naar de auto en sprong er vlug in. Hij schakelde vlug in en reed zoo hard als de auto maar loopen kon terug naar het bosch van-hou-je-maar-stil Ik zal die boeven wel krijgen, mompelde hij opgewonden. Om ons huis zoo toe te takelen. Wacht maar, leelijk gespuis, als ik jullie in mijn handen krijg, dan zullen jullie er van lusten! En hij reed zoo mogelijk nog harder. Hij reed op twee wielen door de bochten, maar hij had succes, want nog geen uur later zag hij den rand van het bosch al voor zich opdoemen. Het begint alweer aardig donker te worden, hier, zei hij. Maar ik zal maar geen lichten aansteken, want dan krijgen de boeven me veel te gauw in de gaten. Het is weer oppassen geblazen, oompie! Let maar op, kinderen, want het gaat weer volkomen fout. Tot morgen, dan kunnen jullie het zien! Parijs, 15 November. 1 (Van onzen Parijschen correspondent.) EEN laatste maal heeft de commissa- ris-generaal der Nederlandsche regee ring bij de Parijsche tentoonstelling de Nederlandsche correspondenten te Parijs bijeengei-oepen om hen in afwachting van de definitieve toekenning der bekronin gen die waarschijnlijk aan het einde dezer week gepubliceerd zullen worden het een en ander over de wex-kwijze der jury te ver tellen. Gemakkelijk is dat werk der heeren en da mes jury-leden niet geweest en enox-m veel vermoeienden arbeid is door hen in betrek kelijk korten tijd verzet moeten worden. Doch de Franschen hebben zich ontzettend veel moeite gegeven om dit omvangrijke werk tot een goed einde te brexigen en zeer veel Fraxx- sche kunstenaars met een internationalen naam hebben er hxxn tijd aan gegeven, o.a. de beeldhouwer Despxau, de architect August Per- ret, de sierkunstenaar Jean Dunand, Paul Va- léry en tallooze anderen. Ook door de deelne mende landen waren vele vooraanstaande kunstenaars in de jury benoemd en zoo had bijv. Duitschiand niet minder dan 40 land- genooten naar Parijs afgevaardigd. Voor Ne- dax-land hadden in de klasse-jury zitting de comnxissax-is-generaal en zijn plaatsvervan ger, prof. W. van der Pluym, verder px-of. N. Lansdorp, prof. H. J. Wolter, prof. ,T. Bron- ner, Joep Nicolas, Cax-el J. A. Begeer, Jhx\ W. J. H. B. Saxxdbex-g, J. C. Pollones, en mej. Erna van Osselen. Sommigen hunner kregen boven dien nog zitting in de groepenjurys. terwijl de commissaris-generaal en prof. W. van der Pluym als zijn plaatsvervanger deel uit maakt van de Jury Supérieur. Wat het verschil is tusschen die verschil lende jurys? Geregeld door intexmationale conventies is de eene jury als het ware een raad van beroep op de andere en zoo ge schiedt daxx ook de eerste beoox-deeling door klasse-jury's, die 114 in getal waren. Wan neer men dan weet, dat hat aantal juryleden per klasse gemiddeld een 25-tal was, dan kan men hieruit opmaken, hoe velen belangeloos hun medewerking vex*leend hebben. Na deze beoordeeling volgde een jureering per groep, waarbij onjuiste xxitspraken van de 1<' jury's hersteld konden worden en tenslotte stelt de Jury Supérieur, waarin elk land door één afgevaardigde vertegenwoordigd Frankrijk een evexi groot aantal ledexx telt als alle vreemde landen bijeen en bovendien gedelegeerden van de intexmationale conven tie zitting hebben, zoodat alles bijeen hier een honderd personen vergaderen, de prijzen vast. Met een paar korte woorden is het mecha nisme der jux-y dus uiteengezet, maar heel veel woorden zouden er noodig zijn om dit vexmxoeiexxde en lastige werk der dames en heeren te beschrijven. Eén behoeven we er slechts op te noemen: de enorme afstanden, die dagelijks door hen afgelegd moesten wor den, daar alle inzendingen beoordeeld moes ten worden en deze. rechts en links over het énorm uitgestrekte terrein verspreid liggen. Vergeleken bij andere tentoonstellingen is te Parijs buitengewoon snel gewerkt, daar im mers pas den 28sten September met de werk zaamheden begonnen werd en nu reeds de uitslag toegemoet gezien kan worden. De jury kan vijf prijzen toekennen: de hoogste onderscheiding is de Grand Prix, hierop volgt de Diplome d'Honneur en verder gouden, zilveren en bronzen medailles. Deze beoordeeling geschiedde volstrekt niet uit sluitend naar de aesthetische waarde, want de technische kwaliteiten speelden een minstens even groote rol exi daarom zaten dan ook in alle jury's deskundigen om deze eigenschap pen te beoordeelen. Het gevolg was dan ook dikwijls een grappig tooneeltje, wanneer om de beurt twintig of dertig juryleden het ge mak van een stoel proefondervindelijk wilden onderzoeken of de deugdelijkheid van een kast onderzochten door alle laden een voor een open te trekken. Van de deelnemende landen wenschten sommigen hun geheele inzending buiten be. schouwing te laten, zooals bijv. Zweden en Zwitserland, terwijl Engeland alleen ééix beoor deeling wenschte en wel als geheel.'t Is natuur lijk duidelijk dat deze jurybeoordeeling vrij op pervlakkig is moeten blijven: het zou immers onmogelijk zijn in den betrekkelijk korten tijd, dien de jux-y tot haar beschikking heeft, alle' uitgestalde voorwerpen aan een diep gaand onderzoek te onderwerpen en zoo komt het natuurlijk, dat die taak van jureeren vrij ondankbaar is: degenen, die een hoogen prijs krijgen, vinden het gewoon en toonen weinig dankbaarheid en diegenen, die zich met een lageren prijs moeten tevreden stellen, protes teeren en zijn kwaad! Nederland. En nu Nederland in het bijzonder. De com missaris-generaal is absoluut niet onte vreden over het aantal ondrescheidingen, dxe aan de Nederlandsche inzending zijn toege kend En dit des te meer, waar de critiek in ons land bijna onverbiddelijk scherp is ge weest. Doch „gedeelde smart is halve smart want dit verschijnsel heeft men in bijna alle landen kunnen waarnemen, waar juist de na tionale inzending het meest becritiseerd is, terwijl die van andere landen met heel wat meer lof werden besproken. En daarom is ook een weldoende troost voor de Nederlandsche tentoonstellingscommissie, dat de buiterxland sche kunsttijdschriften vrijwel zonder uitzon dering onze inzending en ons paviljoen met vee1 waardeering beoordeelden. Een modern en om zijn origineele opvattingen wereldberoemd architect als Le Corbxxsier schreef in een der Parijsche avondbladen, dat het Nederlandsche paviljoen een der meest geslaagde was. terwijl bijv. de Poolsche commissaris-generaal onze deelneming zoo geslaagd achtte, dat hij land- genooten, die naar Parijs waren gekomen om de moderne kunst en techniek te bestudeeren, steeds naar ons paviljoen verwees. Zoo heeft klaarblijkelijk ook de jury ge oordeeld, want al is de einduitspraak nog niet bekend, we mogen toch verklappen, dat met algemeene stemmen door de' betrokken jury een Grand Prix is toegekend aan onze inzen ding op het gebied van toerisme, die juist het scherpst door sommigen is aangevallen. Verder werd de inzending der grafische kunsten zeer hoog aangeslagen, terwijl de architectuur en stedenbouw zeer sterk de aandacht trokken en de inzending in de zaal voor religieuse kunst zeer belangrijk tot het vrij groot aantal der hoogste onderscheidingen heeft bijgedra gen. Eenige Grand Prix ontgingen ons echter door de overigens zeer juiste bepaling, dat in zendingen van juryleden buiten beschouwing blijven. Hierdoor ontging ons land een Grand Prix voor het glas in lood van Joep Nicolas, dat anders deze prijs zeer zeker verworven had. terwijl ook de geheele inzending van de N.V. Kon. Nederl. Edelmetaalbedrijven met ontwer pen van C. J. A. Begeer, mej. Christina Ehrlich en Charles Eysk buiten beschouwing bleven. Hierna besprak de commissaris-genei'aal de critiek, die op onze inzending is uitgeoefend en hierin kunnen wij hem niet geheel volgen. Wanneer hij als zijn meening te kennen geeft, dat Nederland op het gebied van toegepaste kunst in verschillend opzicht ten achter staat bij andere landen en speciaal dan wijst op de meubelkunst, kunnen wij het volstrekt niet met hem eens zijn. Dat zeer groote moeilijkhe den door de tentoonstellingscommissie onder vonden werden en dat niet overal de ge- wenschte samenwerking tusschen industrie en kunstenaar gevonden werd, willen wij gaarne toegeven. Doch dat bijv. onze meubelkunst er zoo slecht voor zou staan, gelooven wij niet en wij weigeren dan ook absoluut de paar poovere ameublementjes, die in ons paviljoen stonden uitgestald als de weex-gavee van onze meubel kunst te beschouwen. En evenmin kunnen wij meegaan met de vergelijking tusschen deze meubeltjes en die in het reusachtige Fransche paviljoen van de Arts Décoratifs in de eerste plaats om de reeds genoemde reden en vervol gens omdat die honderden Fx-ansche ameuble menten prachtig expositiewex-k zijn, doch in de practijk absoluut onbruikbaar zullen blij ken te zijn. En waar de beoox-deeling niet al leen volgens de aesthetische waarde, maar ook volgens de technische kwaliteiten geschieden moest, meenen wij, dat de tentoongestelde Fransche meubelen grootendeels niet aan de gestelde voorwaarden voldoen en zeer zeker niet als vergelijkingsobject kunnen gelden. Men zou dan oordeelen volgens normen, die niet aan de practische behoeften voldoen. Wanneer echter gezegd wordt, dat de critiek vaak zeer onredelijk is geweest, dan kunnen wij met dit protest meegaan. Meer dan op welk gebied ook, zijn juist op dat der moderne kunst de opinies zeer verdeeld, vooral daar deze kunst nog zoekende en tastende is en geen vaste richtingslijnen heeft. En daarom moet ook de critiek gematigd zijn, meer dan ooit meer opbouwend dan afbrekend. En hieraan heeft het bij de bespreking van onze inzending wel eens ontbroken. Wanneer echter die critiek tot resultaat heeft, zooals de heer F. Tjeenk hoopte, dat de samenwerking tusschen indus trie en kunstenaar grooter wordt en ook dat het kunstnijverheidsonderwijs gunstig onder het oog wordt gezien, dan heeft zij zeer zeker nog een goede zijde gehad. J. W. KOLKMAN. (Nadruk verboden.) PROGRAMMA WOENSDAG 17 NOVEMBER 1937. HILVERSUM I 1875 M.. N.C.R.V.-uitzendiixg. 6.30—7.00 Onderwijs fonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek, 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Kwintetconcert. 12.00 Berichten. 12.15 Gramo foonmuziek. 12.30 Orgelspel. 1.30 Vervolg kwintetconcert. 2.25 Voor jeugdige postze gelverzamelaars. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Zang en piano. 4.45 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouw- halfuur. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „Briefwisseling van Mr. G. Groen van Prinsterer met Dr. A. Kuyper". 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Herha ling S.O.S.-berichten. 8.15 Enkrateia-Uur. 9.15 NCRV-Hai-monie-orkest. 10.00 Berich ten ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Vervolg con cert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg con cert. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. Hierna Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. VARA-Uitzcnding. 10.00—10.20 v.m. V.P.R.O. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek en Vondelherdenking. 11.30 Causerie: „Het sociaal-economisch program en de werkloo- zen". 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 VARA- orkest. 12,45 De Ramblers. 1,151.45 Vervolg concert. 2.00 Kniples. 2.30 Voor dc vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.50 Een praatje over armenzorg. 6.00 „The Luckey Birds". -6.30 Causerie. „De mensch in het heelal". 7.00 Zang. 7.30 Causerie: „God en de Kosmos". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia 8.15 Sopraan, tenor en orgel. 8.30 „Standwerkers op Uilen burg", reportage. 8.45 Noviteiten-orkest. 9.15 Vondel-programma, radio-tooneel en koor zang). 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA- orkest. 11.00 Causerie: „Sexualiteit en huma niteit", 11.20—12.00 Gramofoonmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 8.00, 8.50. 10.49 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Loyon-orkest. en zang. 3.05 Gramofoon muziek. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Vioolvoor dracht. 5.20 Cantrelle-orkest. 7.20 Gramofoon muziek. 8,50 J. Bouillon-orkest en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 5.20 Rheinische Landesorkest. 7.35 Solis ten. 5.20 Omroeporkest. 3.20 Dresdener Philharmonisch orkest en solisten. 5.20 Radio- tooneel met muziek. 6.50 H. Schroder's Ka merorkest en solisten. 8.10 Koorconcert m.m.v. leden van het Stedelijk orkest. 8.30 Piano voordracht. 9.50—11.20 Omroepsalonorkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep orkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Kleinorkest. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Om roeporkest. 9.05 Vondel-programma. 9.50 Om roeporkest. 10.3011.20 Gi'amofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans- orkest. 1.30 Salon-orkest. 1,502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.00 dito. 6.20 Letlands programma. 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Radiotooneel. 10.05 en 10.30 Gramofoon muziek. 10.50—11.20 Het Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Causerie: „D-Anoy bezwingt den Pamir" 7.50 Otto Dobrindt's orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.50 Weerbericht. 10.20— 11.20 Oskar Joost en zijn orkest

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3