De Reis van Lord Halifax. Amerikaansch. MIJNHEER! J. WELBEDACHT Duitsch piloot vestigt een nieuw snelheidsrecord ICUEEP/ T'JMNCENjj Heden gaat Lord Halifax, Engelands ,Lord President of the Council" dewelke titel men zoo ongeveer kan weergeven met „viee- premier" naar Berlijn. Hij onderneemt deze reis ingevolge een uitnoodiging van Duitsche zijde om de internationale jacht- tentoonstelling te bezoeken. Het is niet bekend of de symboliek opzettelijk is. Het moet overi gens velen wel opvallen dat een internationale jachttentoonstelling op zeer treffende wijze aan den huidigen toestand van de wereld her innert. Vervang slechts de dieren in uw ge dachten door menschen, vervang hun kudden door volken en gij zijt er. Beter waarborg dan de dieren voor hun leven hebben is den men schen niet gegeven, zeker niet in hun kudden, zeker niet „internationaal". Maar het is de vraag of eenige symbolische opzet bij de Duitschers aanwezig is geweest. Zulk een uiting schijnt niet in hun geest. Het kan de godin Fortuna zijn, die bij tijden, zeker bij tijden als deze, ook wel eens grijns- inplaats van glimlacht. Lord Halifax gaat naar Berlijn het wordt openlijk erkend om met de leiders van het Derde Rijk de internationale jachttentoonstel ling te bespreken die de geheele wereld thans is en te trachten te bereiken, dat de huidige spanningen verminderen. Want zij worden on dragelijk. Zij zijn zóó hevig geworden, dat men dit bezoek als veel belangrijker moet beschou wen dan de vele voorgaande visites, door Europeesche staatslieden in de laatste jaren over en weer aan elkaar gebrachten dat zonder eenig duurzaam resultaat. In mijn vorige artikel heb ik de aandacht gevestigd op mededeelingen van het Fransche pers bureau Havas betreffende de voornemens die bij Duitsehland, Italië en Japan, de ondertee kenaars van het Anti-Komintern-Pactr zouden bestaan om China den vrede aan te bieden mits het zich in militairen en economischen zin bij hen aansloot. Zonder voorbehoud kan men deze mededeelingen niet aanvaarden. Maar de mogelijkheid die zij inderdaad, logisch geredeneerd, opleveren dat een geweldig blok zou worden gevormd dat Europa zou splitsen en het Gele Gevaar ontketenen in een machts vorm zooals nimmer tevoren bestaan heeft, rechtvaardigen reeds een ernstige beschou wing. Men weet niet tot welke verregaande middelen de Duitsche en Italiaansehe dicta turen, zich wel bewust van hun economische zwakheid, in staat zijn om zich voor een nabije toekomst nieuwe welvaart en macht te ver zekeren. Men weet niet of zij deze voordeelen niet zouden stellen boven de veiligheid en het herstel van Europa, of zij niet bereid zouden zijn terwille van spoedige triomfen op econo misch terrein en op koloniaal gebied het Gele Gevaar te riskeeren. Lord Halifax wacht ongetwijfeld een uiterst zware taak. Hij vertegenwoordigt een regee ring die zich zooals de Fransche journalist Pertinax terecht heeft opgemerkt zeer wel bewust moet zijn van den in het Britsche volk overheerschenden wensch om iederen oorlog te vermijden. Hij gaat op bezoek bij een re geering die gewend is haar eigen volk een voudig haar bevelen te dicteeren en die ver bonden is met twee andere regeeringen die niet alleen dezelfde methode toepassen maar die bovendien haar volken alweer in recente oorlogen hebben gedreven. Bovendien zal men in Berlijn Lord Halifax zeker aanspreken over den wensch tot te ruggave der Duitsche Afrikaansche koloniën, die onder Britsch en Fransch mandaat staan. (De Aziatische ex-Duitsche kolonie Kiautsjau is door Japan ingerekend, waarin Duitsehland blijkt te berusten). In Engeland zijn in den laatsten tijd vele stemmen opge gaan die deze teruggave bepleiten; daarte genover staat nog een zeer krachtig verzet van meer dan éen zijde. Zal Lord Halifax, zelfs als hij deze teruggave als „voorwaarde lijk onderhandelings-object" bezigt, al of niet met voorkennis van het Fransche stand punt, daarmee Duitsche concessies na tuurlijk aan de verwezenlijking der terug gave* gebonden kunnen afdwingen? Zal hij indruk kunnen maken met een plei dooi voor Europa en de redding der Wester- sche». beschaving tegenover het Gele Gevaar? Zal hij want dat is de hoofdzaak een basis voor een nieuwe Europeesche samenwer king kunnen voorstellen nadat de Zondag- met Chamberlain en Eden zijn reis heeft voorbereid? Dit zijn enkele belangrijke vragen die van zelf rijzen aan den vooravond van dit bezoek, op een uiterst critiek oogenblik in de wereld geschiedenis. R. P. HET REGLEMENT VAN DE WERK.LOOZENKASSEN. De directeur van de Arbeidsbeurs, de heer V. Ph. Braun, zal op Vrijdag 19 November in de vergadering van de afdeeling Wijk aan Zee van den Ned. R.K. Volksbond een in leiding houden over „Het reglement van de werkloozenkassen BEVERWIJK Een Beverwijksche harddraver in training. Douglas H een gewillige leerling. De Beverwijksche harddravers hebben ger durende een reeks van jaren vele successen geoogst op de korte banen in Nederland. Quita en Harvest Lee waren paarden van het ware draversbloed en men zag ze gaarne op de banen verschijnen. Van deze beide paar den, waarvan Harvest Lee intusschen is ge storven, st'amt af het hengstenveulen Douglas H, dat 19 maanden geleden in de Beverwijk sche draversstal werd geboren. Deze jeugdige afstammeling van tweec.goe- de dravers moet wel alle goede eigenschappen van vader en moeder hebben meegekregen. Zeventien maanden lang heeft de jeugdige Douglas in. de wei gedarteld, hij heeft zijn beenen leeren gebruiken en de wereld min of meer leeren kennen. Een deel van die we reld was de claxon van den auto van „den baas". Hij kende dit geluid uit duizend andere; want den ganschen dag raasden de auto' langs zijn weiland en hij reageerde er niet op. Maar niet zoodra hoorde hij het hem beken de geluid of hij liet de gewichtige bezigheid van het grazen in den steek en holde naar het hek. Daar was „de baas" met klontjes. En nu is Doug op school. Indei'daad op school, want hij moet harddraver worden en dat vereischt een lange en deskundige voorbereiding. En zoo zagen wij na 19 maanden Douglas H te rug met zijn leermeester Age Witte veen, in wiens entrainement de ruin thans „op kost school" is. Hij is nu bijna een volwassen paard. Maar aan de „kwajongensstreken", welke hij nog bedrijft, zou men dat niet zoo zeggen. Hij ont kleedde den baas, die hem tusschen twee haakjes verwent omdat Doug z-ou „pienter' is, om bij de klontjes te komen. Tien weken is Doug op school en hij maakt in. de eerste klasse een best figuur. De heer Witteveen was een en-al lof over zijn leerling die zulke snelle vorderingen maakt. En om dat te bewijzen spande hij hem voor de sulky en reed een baantje. Het galoppeeren door de wei was draven geworden. Keurig netjes en zonder een misstap. Een schooljongen probeert na de eerste onwennigheid te hebben overwon nen er achter te komen, hoever hij bij den meester wel kan gaan. Ook die periode heeft Doug gekend. Hij voelde voor de eerste maal het tuig om zijn leden spannen en hij lag drie keer op den grond, om die dingen weg te werken. Hij slaagde er niet in en het was niet anders. Die sulky achter hem was heelemaal een raar geval. En prompt probeerde hij er mee vandoor te gaan. Het volgende oogenblik was deze poging, die hem in geval van slagen voor zijn heele loopbaan gemaakt zou hebben tot een paard, dat men „in de gaten" moet houden, in de kiem gesmoord. Tot zijn groote verbazing maakte hij opnieuw kennis met moeder aarde op een voor hem vreemde wijze en toen sloten zich de „schooldeuren" achter hem. Hij schikte zich in den schooltucht en er kende „den bovenmeester" volledig. Zoodat Doug nu voor de sulky keurig baantjes draaide en dien middag een 10 kreeg. Hij' kreeg een kameraad naast zich, die „Buziau!" heet en nochtans o, ironie, van alle humor gespeend bleek te zijn. Douglas trok er zich niets van aan, maar hij trok wel mee op. „Een best peerd', zei Age „en een leerling, zooals ik er nog zelden een had". Douglas wilde en-passant zoo maar het hek uit en den stal in. Dat mocht niet. Eerst een rondje maken voor het hek en dan pas naar stal. In een school moet orde zijn. En zoo is Douglas H voorbestemd om Be verwijks naam in de wereld van de drafsport hoog te houden. Wij geven van het jonge dier hierbij een plaatje. Op de sulky had de voorzitter van de Harddraverij vereeniging „Prins Bernhard" plaats genomen. Want ook den heer A. Blom als grooten liefhebber van de drafsport, gaat de opvoe ding van Douglas H. wel zeer ter harte. Dit nu is het eerste rapport van den leer ling. Het zal in het eerste studiejaar vrij ze ker nog door meer goede rapporten gevolgd worden. HET LEDIGEN VAN BEERPUTTEN Krachtens de overeenkomst van 7 April 19.32 was in de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin voor den tijd van vijf jaren op min of meer bevredigende wijze voorzien in de ledi ging van beerputten en menagewaterputten der perceelen in die gemeente. De aannemer moest daartoe gebruik maken van een automobiel met tank en mocht aan belanghebbenden een vergoeding van ten hoogste 1.50 per M3. in rekening brengen. Als tegemoetkoming in de kosten van aan schaffing en onderhoud van den automobiel enz. en de exploitatiekosten genoot hij van de gemeente een toelage ten bedrage van 800 per jaar. Het komt B. en W. gewenscht voor, dat met bedoelden aannemer een nieuwe overeenkomst wordt aangegaan, welke ter verzekering van een goeden gang van zaken eenlgszins moet afwijken van de vroegere regeling. De automobiel met tank dient aan een alge- heele revisie te worden onderworpen, hetgeen voor rekening van de gemeente zal geschie den. De kosten daarvan zullen op den eersten termijn van betaling der toelage in mindering worden gebracht. De pompinstallatie met toebehooren zal door de gemeente worden aangeschaft en den aan nemer om niet in bruikleen worden afgestaan. De door de gemeente aan den aannemer uit te keeren toelage zouden B. en W. willen berekenen naar 600 per jaar. Bij de vast stelling van deze som hebben zij overwogen, dat een bepaald bedrag bestemd moet worden voor afschrijving en onderhoud van de pomp installatie enz., waarmede voorheen door de fGedurende de eerste negen maan den van 1937 zijn in Amerika bijna 30.000 ■personen gedood bij uer- keer song elulcken, hetgeen bij 1936 vergeleken een stijging van bijna 10% beteekent.) Wij doen hier graag Amerika Getrouw in vele dingen na. Tot aan die neger-zang„kunst" toe Van 't soort doedoepoedoepidoe, En Jazzband tonen, extra hot, (O. denk niet, dat ik'ermee spot) De Hollywoodsche kleur van haar, De film in taal ook en gebaar De echte Yankee kauwgomsport, Zoodat haast elk een kauwboy wordt De cocktail, 't cafetaria, Ja, komt het uit Amerika, Dan doen w'er meestal graag aan mee, Dan is het, wat je noemt oké. Maar in die slachting door 't verkeer, Die jaarlijks meer wordt, steeds maar meer; Die nu weer haast met tien procent Gestegen is en waar is 't end. Met dertigduizend bij elkaar Aan dooden in slechts driekwart jaar, Daarin doen wij Amerika Ook in verhouding vast niet na. P. GASUS. wenscht U goed geknipt en geschoren te worden? DAN IS HET ADRES: Zeestraat 46 - Beverwijk (Adv. Ingez. Med.) gemeente geenrekening behoefde te worden gehouden. Plet aan belanghebbenden in rekening te brengen tarief ware zoodanig te wijzigen, dat bij meerdere ledigingen voor hetzelfde per ceel in één kalenderjaar een afloopend bedrag per M3. verschuldigd wordt. Zooals uit arti kel 1, tweede lid der ontwerp-overeenkomst blijkt, zal dit tarief ten hoogste 1.50 per M3. mogen bedragen, welk bedrag voor de vierde en volgende ledigingen daalt tot ten hoogste 0.75 per M3. Met een dergelijke heffing kan voor de belanghebbenden, die b.v. door den aard van hun bedrijf (hotels, pensions) genoodzaakt zijn meermalen per jaar van de diensten van den aannemer gebruik te maken een meer be vredigende regeling verkregen worden. De commissie van bijstand in het beheer der openbare werken kan zich met het voren staande volledig vereenigen. B. en W. stellen den Raad voor met den aannemer deze overeenkomst aan te gaan. OUDERAVOND CHRISTELIJKE SCHOOL. Op Maandag 22 November zal in het Ver- eenigingsgeibou'W aan de Populierenlaan een ouderavond van de Christelijke school wor den gehouden. De heer J. II. Reinders, onderwijzer aan de school, zal een referaat houden over het onderwerp: „-Karakterkennisen Opvoeding". Daarna leidt mej. N. S. Meyer het onderwerp: j ,De nuttige handwerken" in Douglas H., de zoon van Harvest Lee en Quita, in training. HET OPHALEN VAN HAARDASCH EN VUILNIS. Krachtens raadsbesluit van 30 November 1936 is de ophaling van haardasch en vuilnis op het grondgebied der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin over 1937 voor de Af deeling Wijk aan Duin opgedragen aan J. Th. Borst en voor de Afdeeling Wijk aan Zee aan A. Durge. De aannemingssom bedraagt res pectievelijk 1574.— en 575. Het zou naar de meening van B. en W. aan beveling kunnen verdienen de bestaande re geling te continueeren. Hiertegen bestaat bij de aannemers geen bezwaar doch zij zijn van oordeel, dat de aanhoudende uitbreiding van de bebouwing, hetgeen een voortdurende verzwaring van hun werkzaamheden tengevolge heeft, eenige ver hooging van de aannemingssom zou billijken. Toegegeven moet worden, dat dit argument niet geheel ongegrond is, hoewel de bebouwing te Wijk aan Zee niet in die mate is toegeno men als in Wijk aan Duin. Te verwachten is, dat de bebouwing' van het terrein „De Ronde Boogaard" in het komende jaar nagenoeg vol tooid zal zijn, aldus geven B. en W. aan den Raad te kennen. Met de commissie van bijstand in het be heer der openbare werken is het college van meening, dat verhooging van de eerstgenoem de aannemingssom tot 2000 en voor Wijk aan Zee tot 600 redelijk is te achten. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten om met de aannemers een overeenkomst aan te gaan. ACTIE VAN DEN A.N.G.O.B. De plaatselijke afdeeling van den A.N.G.O.B. heeft in haar jongste vergadering besloten propaganda te voeren voor het orgaan „De Geheelonthouder". Half Januari zal in tiemen lering he-t 140-jarig bestaan van den Pond worden her-dacht. Bij die gelegenheid zal tevens de jubileum-uitgave van „De Ge heelonthouder" worden verspreid. VERHURING VAN GEMEENTEGROND. Daar het in de bedoeling lag ter plaatse een nieuwe vuilnisbelt te stichten is in het vorige jaar van de publieke verhuring der gemeente- landerijen een perceel uitgezonderd. Nu daarvoor krachtens raadsbesluit van 8 October j.l. een ander terrein is bestemd, komt het B. en W. juister voor, dat bedoeld gedeelte evenals de overige gemeente-landerijen en De chef-piloot van de Bay- rische Flugzeugwerke, dr. Wurster, heeft onlangs bij Berlijn met een Messer- schmitt-vliegtuig, in aan wezigheid van de commissie van de Internationale Lucht vaart Federatie het snel heidsrecord voor landvlieg- tuigen verbeterd. Hij be haalde een snelheid van 610.21 kilometer per uw. Dit record stond tot nu toe op naam van den Amerikaan Hoghes, met 567.115 kilo meter per uur. Het absolute wereld-snel heidsrecord stond tot nu toe op naam van den Italiaan Agello, die met een water vliegtuig een gemiddelde van 708 kilometer per uur heeft bereikt. Publiek onder de gebruikelijke voorwaarden verhuurd wordt. De huur zou kunnen worden voor den tijd van een jaar, ingaande";'»" vember j.l., waarbij de huurder het reêki optie van jaar tot jaar, uiterlijk t0t i SÏ,Viln bei- 1941, verkrijgt. ™£»- Onder mededeeiing, dat de commit. bijstand in het beheer der openbare Li"1 zich daarmede kan vereenigen, stellen n W. den Raad voor hen te machtigen 01 huring bij publieke inschrijving over te n SANTPOORT KORFBALCLUB ..SPORT VEREENT" De uitslagen der laatste wedstrijden luiden Watervliet 1S.V. 1 S.V. 2—Blauw Wit 4 Het programma voor deze week luidt- Zaterdag 3 uur: Haarlem 3—S.V. 2 Zondag 2 uur: Blauw Wit 3—S,V. (ter. rein van Speykstraat) 2 uur: D.S.V. 1—S.V. 3 2 uur: S.V. 4r—Zwaluwen 1 Oud-minister Bosboom overleden, Minister van Oorlog in het kabinet- Cort van der Linden. 's-GRAVENHAGE, 15 November. Op 82-jarigen leeftijd is Zondag te dezer stede overleden de gep. luitenant- generaal N. Bosboom, oud-minister van oorlog. De heer Bosboom maakte van 29 Augustus 1913 tot 15 Mei 1917 deel uit van het ministerie-Cort van der Lin den. Geboren te 's-Gravenhage, 30 September 1855, trad hij in 1871 bij de instructie-com pagnie te Schoonhoven in dient en na het volgen van den voorbereidenden cursus der artillerie te Utrecht en van den hoofdcursus te Delft werd hij in 1877 tot tweede-luitenant der artillerie benoemd, waarna hij de subal terne en hoofdofficiersrangen doorliep tot zijn pensionneering als kolonel in 1912. Later werd hem de rang van generaal- majoor en eenige jaren daarna die van luite nant-generaal verleend. Generaal Bosboom was lid van verscheidene commissies, o.a. van de leger-commissie. Publicaties van zijn hand verschenen o.a.: over de militaire maatrege len, door Nederland te nemen tot handhaving eener gewapende neutraliteit (in 1888 uitge geven door de Ver. tot bevordering van de Krijgswetenschap), welker grondslagen in 1914 toepassing hebben gevonden; oyer Vol kenbond en ontwapening (1928), artikelen in tijdschriften en dagbladen, artikelen over mi litaire onderwerpen, zoomede een boek onder den titel „in moeilijke omstandigheden" (Aug. 1914-Mei 1917), dat in 1933 werd uitgegeven. Als luitenant gaf de heer Bosboom een brochure uit over de artilleristische verdedi ging van de nieuwe Hollandsche waterlinie, doch meer bekend werd hij door de beant woording van een prijsvraag, uitgeschreven door het bestuur der vereeniging ter beoefe ning van de krijgswetenschap, luidende: „wel ke militaire maatregelen moeten worden ge nomen, indien Nederland bij een oorlog tus schen andere mogendheden, zich tot een ge wapende neutraliteit wenscht te bepalen?" Als minister van defensie is de heer Bos boom op 15 Mei 1917 afgetreden naar aanlei ding van het aannemen door de Kamer van de motie-Marchant betreffende het oproepen van de landstormklasse 1908. In het boven genoemde boek heeft oud-minister Bosboom een apologie geleverd tegen de critiek op zijn beleid in de Tweede Kamer. De teraardebestelling zal geschieden op Woensdag 17 dezer, te half vier op de alge- meene begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag. Van de „Ino" niets meer te zien. Van het Engelsche stoomschip „Ino", dat hedenmorgen in het vaarwater Wielingen is gezonken, is niets boven water zichtbaar, zoodat verondersteld wordt, dat 't schip met slagzij aan bakboord, dwars gevallen is. De sleepbooten „Goliath" en „Noordzee" heb ben nog getracht het schip weg te sleepen, doch doordat het verankerd lag, is het niet gelukt. De sleepbooten zijn naar Vlissingen teruggekeerd. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 14 te Londen. Nebraska, Rotterdam n. Vancouver 14 v. Pta Edani, 13 v. N.-York n. Rotterdam. Boschdijk, Philadelphia n. Rotterdam 13 te Londen. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 13 v. San Francisco. Volendam, N.-York n. Rotterdam 15 (8 man. G T.) te Plymouth verwacht. Beemsterdijk 14 v. Rotterdam te Philadel phia. Loehmonar, Vanc. n. Rotterdam p. 15 Prawle Point. Bilderdijk Rotterdam n. Philadelphia 14, 600 m. W. van Scilly. Burger dijk, N. Orleans n. Rotterdam via Lon den, 14, 900 m. Z.W. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein, 15 v. Rotterdam n. Bremen. Springfontein (p.) 14 v. Dar-es-Sal. Meliskerk 13 v. Rotterdam te Beha, l16 naar Rotterdam vertr. HALCYONLIJN. Stad Maassluis 14 v. Morphoubaai n. Rot terdam. Stad Amsterdam 13 v. Rotterdam te Bagnoli. Stad Zaandam 16 (v.m.) v. Bilbao te Velsen verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, (u.) 14 v. Suez. Serooskerk, (t.) 13 v. Port Said Zuiderkerk, (t.) 15 v. Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, .14 v. Bremen te Hamburg. Heemskerk, (u.) 14 v. Burnie. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk, 15 v. Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom, (u.) 15 te Bordeaux. Amstelkerk, (t.) 12 van Dakar KON. NED STOOMBOOT MIJ. Flora, Amsterdam n. W. Ind. p. 13 Dungeness Vesta, 15 v. Hamburg te Amsterdam. Venezuela, Amsterdam n. W. Indië 14, 120 m. O. v. Land's End. Nereus, 15 v. Danzig te Stettin. Pluto, 15 v. Gothenburg te Amsterdam. - Telamon, Bordeaux nJ Amsterdam p. 15 Lydd Perseus, Livorno n. Amsterdam p. 15 Oussant Triton, 14 v. Savana n. Livorno Venus, 14 v. Catania te Crotone. Helder, 12 v. Valparaiso n. Corral. Bennekom, 12 v, Vancouver n. Londen. Rhea, Rotterdam n. Tanger p. 14 Dungeness. Ulysses, Amsterdam n. Algiers p. 14 Dun geness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 15 v. Hamburg te Amsterdam. Saland (t.) v. Montevideo. Alkmaar, 15 v. Hamburg te Antwerpen. Amor, til v. Curacao naar Maracaibo. Ariadnë, Amsterdam n. Kopenhagen, p. 14 Holtenau. Atlas, 11 v. Curacao n. Maracaibo. Aurora, Calam. n. Amsterdam 14 v. Gibraltar Baarn, Chili n. Amst. 13 v. Liverpool via Antwerpen. Berenice, 13 v. Messina n. Palermo. Bodegraven, 14 v. Arica n. Pisco. Crijnssen, 14 v. Cristobal n. Cartagena. Deucalion Const, n. Amsterdam, 13 te Ant werpen. Dido,'13 v. Curacao n. Maracaibo. Fauna, 14 v. Amsterdam te Hamburg. Hermes, Alex. n. Hamburg, p. 14 Ouessant. Mars, 14 v. Catania te Amsterdam. Midas, 11 v. Curacao n. Maracaibo Medea, 12 v. N.-York n. Pt. au Prince. Merope, 14 v. Kopenhagen te Amsterdam Nero, 14 v. Amsterdam te Port of Spain. Oberon, Rotterdam n. Tunis p. 13 Gibraltar. Odysseus 14 v. Kopenhagen te Odense. Oranje Nassau 13 v. Amsterdam te Para maribo. Poseidon, 15 v. Yerakini te Katunia. Theseus, 14 v. Amsterdam te Kopenhagen Tiberius, 13 v. Stamb. te Bourgas. Trajanus, 14 v. Lissabon n. Olhao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, (t.) 14 v. Sabang. Dempo, (u.) p. 14 Finisterre. Indrapoera, (t.) 15 te Southampton, 16 (8 v.m.) verwacht. Sibajak, (u.) p. 14 Guardafui. Kota Gede, (t.) 14 van Suez. Kota Nopan, 15 v. Bremen te Rotterdam. Tapanoeli 14 v. Batavia naar Rotterdam. Soekaboemi (th.) 15 te Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat, 15 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Laertes, 12 v. Amsterdam te Hamburg. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam p. 15 Gi braltar. Bengloe, 11 v. Otaru n. Rotterdam. Laomedon, 13 v. Batavia n. Amsterdam. Flintshire, Dairen n. Rotterdam 12 v. Hong kong. Menelaus, Jap. n. Rotterdam, via Londen 13 500 m. Z.W. v. L. End. Phrontis, Amsterdam n. Java 14 te Swansea. Rhesus, Batavia n. Liverpool, p.-13 Gibraltar Theseus, Gdynia n. Java 14 van Suez. Polydorus, Bat. n. Amsterdam 14 te Londen Soekaboemi, (th.) vertr. 16 v. Londen. K. Agoeng, 15 v. Rotterdam n. Batavia WIJK LIJN Randwijk, R'dam n. Bizerta p. 13 Gibraltar". Katwijk, Antwerpen n. Lissabon p. 14 Oues sant! Aanvaring. Hefc van Aarhuus aangekomen motorschip Douro rapporteert in hefc Oostzeekanaal m aanvaring te zijn geweest' met het Deensche stoomschip Finland. De schade van beide schepen was gering zoodat ze de reis konden voortzetten. Vischkaren vernield. In de Deensche haven Saeby zijn door den storm en de wilde zee vele vischkaren tegen elkander geslagen en stukgestooten, waar voor eenige duizenden kilogram levende scnoi verloren ging. Voor de handelaren beteekenc dit een groote schadepost. AANGEKOMEN. 14 November: Merel s.s. Londen Merope s.s. Kopenhagen IJstroom m.s. Leith 15 November: Henca m.s. Huil Prowess m.s. Londen Waterland s.s. Hamburg Hebe Nobel m.s. Swansea Rhein s.s. Hamburg Monica m.s. Frederikstad Dorine s.s. Sfax Trito s.s. Fowey VERTROKKEN. 15 November: Evgenïa Chandris s.s. Gdynia.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6