HET NIEUWE AVONDBLAD Het politieke steekspel is begonnen. ERRES Twee Steden: UMUIDEN 23e JAARGANG No. 15 DONDERDAG 18 NOV. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y, cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MU. VOORCOURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct.. elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid 2000.- overlijden ƒ400—, verlies van hand, voet ot oog ƒ200—, belde leden duim f 100—éen Ud duim ƒ50—, aUe leden wllsvmeer ƒ60, één Ot twee leden wysvmger ƒ25.-alle leden anderen vinger 15—éen ot twee leden anderen vinger ƒ5—arm- of beenbreuk 30—, enkelbreuk ƒ15—, polsbreuk ƒ15—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400/ tij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzeltde ongeval den dood van vijf ot meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. VELSEN. Voorloopig alleen nog maar op papier. Rapport van de afdeelingen uit den gemeenteraad en de memorie van ant woord van B. en W. daarop verschenen Het politieke steekspel is begonnen. De raad heeft den degen gekruist met het col lege van burgemeester en wethouders en met den burgemeester. Scherp waren de degens geenszins en pijnlijke treffers werden er weinig of niet uitgedeeld. Het is feitelijk bij een onschuldig spelletje van vraag en ant woord gebleven en aangezien dit spelletje zich straks bij de openbare behandeling der begrooting gaat herhalen, had dit vóórge- veoht zonder eenig bezwaar achterwege kun nen blijven. Maar de raad wilde het nu een maal en d'us heeft hij de kans gekregen. Wij beginnen met over te nemen dat deel van het rapport van de afdeelingen, dat be trekking heeft op de Algemeene beschouwingen. De raadsleden zijn dus aan het woord: Het algemeen beleid van het col lege besprekende, wilden verschei den leden niet nalaten een woord van dank en hulde te brengen aan Burgemeester en Wethouders voor de op verschillend gebied genomen maatregelen, zooals o.a. de conversie van geldleeningen, het invoeren van een contribufcieregeling voor Zieken fondsen, de reorganisatie van de in stellingen van Maatschappelijk Hulp betoon en het behouden van 150 op centen op de hoofdsom der Perso- neele belasting over 1936 en 1937. Zij merkten daarbij echter op, dat dit niet wilde zeggen, dat er op so ciaal-economisch terrein geen wen schen meer bestonden, doch men be greep, dat liet College onder de gege ven omstandigheden niet alles kon doen wat 't zelf of de Raad wenscht. Komende tot de verhouding tusschen het College en den Raad merkten enkele leden op, dat deze verhouding in het laatste jaar goed is geweest. Zij oordeelden, dat de keuze van de Wethouders is gebleken goed te zijn geweest; het College maakt een goeden in druk en geniet het vertrouwen in de ge meente. Een der leden bracht in herinnering, dat het vorig jaar bij de behandeling van de begrooting een incident heeft plaat-s gehad tusschen den Voorzitter en de fractie waar toe dit lid behoort. Dit incident is tot heden niet opgelost. Zelfs het breede gebaar van de fractie kon niet worden geaccepteerd. Spreker hoopte, dat hierin alsnog verande ring zou komen. Het Tinholthuis. Enkele leden vroegen aan het Col lege iets soepeler te zijn in hel tege moetkomen aan de wenscben van den Raad en niet een te starre hou ding aan te nemen. Men wees daar bij op de wenschen van den Raad in zake het „Tinholthuis" en de over legging van de rapporten van den Verificateur aan de leden van de fi- nancieele commissie. Verscheiden leden hadden in verband met de behandeling van de verpachting van het hotel Velserbeek in de laatst gehouden Raadsvergadering, geconstateerd, dat in het College geen homogeniteit bestaat en de verhouding te wenschen overlaat, blijkende oa. uit het voorval, dat een Wethouder in openbare vergadering zich genoopt gevoelde den Voorzitter opmerkzaam te moeten ma ken op vermenging van particuliere zaken met ambtelijke zaken. Men vond een derge lijke behandeling van zaken niet in het be lang van de gemeente en sprak den wensch uit om in het vervolg in soortgelijke geval len de behandeling op andere wijze te doen plaats vinden. Een vierde wethouder? Een der leden meende, dat het goed zou zijn om in de naaste toekomst een 4en wet houder te benoemen, om daardoor een krach tige eenheid van het College naar buiten te doen blijken. Een ander lid, de door Burgemeester en Wethouders op financieel gebied getroffen maatregelen apprecieerende, oordeelde, dat de gemeente financieel te veel afhankelijk is van het Rijk en dat de financieele verhou ding tusschen Rijk en gemeenten op andere leest behoorde te worden geschoeid. Het moet voor ieder duidelijk zijn, dat op den duur de gemeente aan de lasten, die op haar worden gelegd, niet het hoofd kan bieden. Dit lid vroeg of het College niet wil over wegen om dienaangaande met de Regeering ln overleg te treden. Ditzelfde lid vroeg arti kel 65 van het Ambtenarenreglement in te trekken. Voorts vroeg dit lid over te gaan tot verhooging van de loonen van het ge- mpentp.oer<=onpp! in vprband met de stiieinf Vei bpt 1pvpncond°l*h0Ud. Nog een snrter lid wees er on dat H<- gemeente Haarlem een vereeniging is opge richt, onder voorzitterschap van een wet houder. om de bedriivigheid in de gemeente zooveel mogelijk te bevorderen. Dit lid. van oordeel zijnde dat de bedrijvigheid in onze gemeente niet vooruitgaande is, vroeg aan Burgemeester en Wethouders middelen te beramen om de welvaart in deze gemeente te bevorderen. Salarisverhoogingen buiten de begrooting om? Weer een ander lid vroeg of in het afge- loopen jaar bevorderingen van ambtenaren of salarisverhoogingen van bepaalde func tionarissen hadden plaats gehad buiten de begrooting om, alsmede of in de begrooting voor 1938 voorstellen verscholen liggen om in dat jaar dergelijke bevorderingen of sala risverhoogingen te doen. Dit zelfde lid vroeg in het vervolg in de begrootingen duidelijk te doen uitkomen welk personeel vast en welk personeel tijde lijk is aangesteld. Voorts merkte dit lid op, dat er ambtenaren zijn, die artikelen in kranten schrijven of mededeelingen aan de pers verstrekken. Hij zou gaarne weten of dit geschiedt met voorkennis van het Col lege of den betrokken Wethouder. Een der overige leden vestigde er de aan dacht op, dat met medewerking van de Re geering is opgericht een orgaan voor Cen traal overleg voor ambten aarszaken voor gemeenten boven 4000 inwoners. Dit lid vroeg aan het College te bevorderen, dat ook deze gemeente tot dit overleg toetreedt. Een der leden maakte de opmerking, dat voorheen meer vereeniglngen - n organisaties werden gesubsidieerd dan thans. Hij ver zocht, wanneer verzoeken om subsidie inko men van vereeniglngen, die nuttig maat schappelijk werk verrichten, deze in ernstige overweging te nemen en deze verzoeken zoo veel mogelijk in te willigen, zij het dan ook dat zij slechts met een laag bedrag kunnen worden geholpen. MEMORIE VAN ANTWOORD VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS. Algemeene beschouwingen. Eer bestaat geen „incident" meer. De Burgemeester is van oordeel, dat het „incident" niet meer bestaat. In uw vergade ring van 10 Juni 1937 (verslag blz. 203) deelde hi; o.a. mede dat, nadat mevrouw Barbiers erkend had, dat zij te ver was gegaan, door hem het standpunt was ingenomen, dat de zaak voor hem niet meer bestond. Tegenover den minister is mevrouw Barbiers in dezelfde vergadering in het openbaar op haar woorden teruggekomen. De meening dat ëen te starre houdmg wordt aangenomen wanneer niet tegemoet wordt gekomen aan de wenschen van den Raad, kunnen wij moeilijk als juist aanvaar den. Gaarne zijn wij bereid zooveel mogelijk met die wenschen rekening te houden, doch men mag niet uit het oog verliezen, dat ons College, evenals de Raad, zijn eigen verant woordelijkheid heeft. Wat betreft het Tinholthuis kunnen wij u mededeelen, dat door ons aan den ad ministrateur van het Tinholthuis is bericht, dat wij bereid zijn, tot wederopzegging, vrij stelling van de betaling van belasting op openbare vermakelijkheden op de toegangsgel den te verleenen, indien wordt overgelegd een wijzigingsakte, waaruit blijkt, dat „het resteerende batig saldo" geheel zal worden gebruikt voor uitbreiding van collecties of gebouwen. Wij achten het beter niet meer terug te komen op het verhandelde inzake de ver pachting van het hotel Velserbeek c.a. De benoeming van een vierden wethouder is naar onze meening thans niet aan de orde. Er is reeds zoo dikwijls en zoo veelvuldig aan de Regeerine geschreven en ln de Staten- Generaal gesproken over de financieele af hankelijkheid' der gemeenten van het Rijk en over de wenschelijkheid tot wijziging der financieele verhouding, dat er voor ons geen reeden is hierover thans te adresseeren. Zoodra de Regeering haar standpunt ter zake wijzigt, zal een herziening van art. 65 van het Ambtenarenreglement door ons aan de orde worden gesteld. Van een verhooging der loonen kan eerst sprake zijn wanneer de Regeering haar stand punt hieromtrent wijzigt. Van een Vereeniging om de bedrijvigheid te bevorderen verwachten wij zeer weinig re sultaten. Het nut van zoodanige vereeniging is vrij problematiek. De vragen inzake bevordering of salaris- verhooging van bepaalde ambtenaren zouden wij gaarne nader zien gepreciseerd om daarop nauwkeurig te kunnen antwoorden. Hetzelfde is het geval ten opzichte van de vraag inzake ons niet bekende verscholen voorstellen in de begrooting voor 1938. Er bestaat geen bezwaar tegen in de be- rooting te laten uitkomen of een ambtenaar vast. tijdelijk of op arbeidscontract werk zaam is. Ambtenaren die in kranten schrijven. Gaarne zouden wij vernemen welke ambte naren, die in kranten schrijven hier bldoeed worden en welke artikelen men op het oog t-7,nri^or de-r.o Is do ovasf.oido -rr,nn m'ot vnor bean+wvard'tr af.baar. De gestelde vraag geeft ons aanleiding tot het maken van een opmerking inzake de pu blicatie in dagbladen van de door ons alleen aan de leden van uwen Raad toegezonden stukken, betreffende de uitvoering van de Bouwexploitatieregelen. Volgens onze in- (Twee courantillustraties brengen resp. in beeld: Hollywood, dat thans 25 jaar bestaat en Tsjapei, het Chineesche gedeelte van Sjanghai, dat geheel door de Japanners in puin geschoten is.) Ik zie twee plaatjes in de krant, Van Hollywood en van Tsjapei, Twee plaatjes uit verschillend land, Maar stadsgezichten allebei. De sterrenhemel Hollywood Bestaat thans vijfentwintig jaar, Het gaat die droomfabriek heel goed, Aanschouw dat trotsche plaatje maar. De wolkenkrabbers staan er fier Te glanzen in den zonneschijn, Men voelt, dat voorspoed en plezier Naast arbeid, daar aanwezig zijn Een kwarteeuw is 't geleden pas, Dat daar voor 't eerst wat werd gebouwd, Dat toen nog onbeduidend was, 't Is wonderbaarlijk, welbeschouwd. Een trotsche wolkenkrabberstad, Een kwarteeuw na dat klem begin, Je mag er wel van zeggen: dat Is eerst een stad met schot erin.... En de Chineezenstad Tsjapei, Die is niet nieuw, maar eeuwen oud, Ook vele huizen, rij naast rij, Een deel van steen en veel van hout. Er woonden tot voor korten tijd Tweehonderdduizend menschen daar, Zij streden er hun levensstrijd, Vol zorg en zwoegen met elkaar. Dat is nog maar zoo kort gelêe, Sindsdien is elk er weg gerend, En van die gansche huizehzee Staan slechts ruïnes overend. Tsjapei stond aan een oorlog bloot, Dien het onmooglijk kon weerstaan, Tsjapei. de oude stad, is dood. Elk leven is er uit gegaan. Zoo toont ons ook de tweede plaat, Al is het dan in andren zin, En ook in een heel andren staat, 't Beeld van een stad metschot erin. Ik zie twee plaatjes in de krant, Van Hollywood én van Tsjapei, Waaraan, zij 't in verschillend land. De menschen bouwden, allebei. P. GASUS. lichtingen zijn de gegevens voor die publicatie verstrekt door één der leden. Wij achten dit niet juist, omdat het hier betrof stukken, toegezonden aan de leden voor een vertrouwe lijke bespreking. Wij hebben nog geen beslissing genomen over de vraag of wij zullen voorstellen toe te treden tot het bedoelde Centraal Overleg. In beginsel gevoelen wij voor toetreding. Verzoeken van vereenigingen om subsidie worden door ons steeds in ernstige overweging genomen. De financieele toestand der ge meente laat echter veelal niet toe op deze verzoeken in te gaan. Op de vragen en antwoorden, verband houdende met de verschillende posten komen wij nog terug. Comité voor Kleeding en Dekking. LIEFDADIGHEIDS-AVOND IN „CONCORDIA". Ten bate van het Comité voor Kleeding en Dekking, zal op 13 December a.s. een lief dadigheidsavond georganiseerd worden. De directie van de Koninklijke Papierfabriek heeft daartoe de zaal „Concordia" welwillend ter beschikking gesteld. Verschillende dames hebben hun medewerking toegezegd waardoor een afwisselend programma kan worden sa mengesteld. Mevrouw Rambonnet zal met haar kinder en meisjeskoor liedjes en zangspelletjes uit voeren. Er zal worden voorgedragen door mevrouw S. Brandsvander Linde. Een dameskoor zal tezamen met een meisjeskoor een cantate van Catharina van Rennes uit voeren onder leiding van mevrouw Rambon net. Na de pauze zullen eenige jonge meisjes onder leiding van mevrouw A. SuringGroen o.m. verschillende gecostumeerde Beiersche volksdansen uitvoeren, waarmede in de ge meente Beverwijk reeds veel succes werd ge oogst. Tijdens de pauze zullen de comitéleden zorgen voor verschillende attracties, waardoor ongetwijfeld een aantrekkelijke avond wordt verzekerd. Verantwoording der ontvangen gelden. In aansluiting aan het vorenstaande volgt hier nog de eerste verantwoording van de reeds ontvangen gelden voor het Comité: Mevr. E. K.H. IJmuiden-Oost f 100. N. N. 10.— M. v. 't H. Velsen 1.50 Mevr. P. v. D. Umuiden 2.— A. A. v. P., Umuiden 2.— Zusters v.h. A. K. J. Velsen-Noord 10. P. v. d. P. Velsen 2.50 K. B. Umuiden 1.— J. H. U. Velsen 2.50 L. T. O. Umuiden 1 G. H. Umuiden 2.50 R. W. F. Velsen-Noord 10.— Mevr. F. K. Santpoort 20. J. B. O. Santpoort 10. J. H. A. M. A. Velsen 5.— J. S. Umuiden 3. Mi*. A. v. d. F. IJmuiden-Oost 5. A. de G. Santpoort 2.50 Dr. J de G Velsen 5.— O D S Velsen 5.— F. B. 2.50 D. B. 2.50 Dr. J. F. K. 25.— M. O. 5.— Dr. A. S. L. M. 2.50 Vondel herdacht in de R. H. B. S. Totaal f 238.- Dr. Haje vertelt van Vondel's leven en werken. Gisterochtend heeft de leeraar in het Ne- derlandsch aan de H. B. S. te Velsen voor een aandachtig gehoor den grooten dichter Von del herdacht. Spr. liet vooraf gaan een her innering aan zijn collega wijlen den heer Fuldauer, onder wiens leiding eertijds Von del's Lucifer door leerlingen der school werd opgevoerd. Slechts vier hoofdfiguren uit de Ned. Let terkunde worden op passende tijden onder de algemeene belangstelling gebracht, t.w. Kloos, Bilderdijk, Multatuli en Vondel. De leer lingen der school zonden Willem Kloos, op diens 70sten verjaardag een telegram, als antwoord waarop hun een beeltenis van den schrijver werd gestuurd, dat een vaste plaats in het schoolgebouw heeft gekregen. De heer Haje noemt dan eenige herdenkingsdata. Zoo kreeg Vondel zijn grooten gedenktijd in 1929 (hij overleed n.l. in 1679) en thans her denkt men zijn geboortejaar. Stond Vondel in zijn tijd hoog aangeschreven, ook in onzen tijd heeft zijn naam een goeden klank be houden. Hij wordt - dan ook in wijde kringen geëerd, wat tot gevolg heeft dat men wel eens te veel in bijzonderheden treedt. Volgens de tooneelschool en Royaards moet men zijn werken op heel aparte manier voor dragen, een meening die spr. niet deelt. ALs voorbeeld droeg Dr. Haje dan voor uit de Gijsbracht van Aemstel, in de davertoon der 17de en 18de eeuw. Deze toon zou Vondel's lyrische poëzie zelfs veel afbreuk doen. Dan behandelde spr. Vondel's overgang tot het Katholicisme. De strijd, tusschen Roomsch en Onroomsch over dit punt gevoerd, heeft tot goed gevolg gehad dat Vondel voor geheel Nederland als Nederlander wordt gezien. Van zijn hoog- geestelijk Nederlanderschap legt zijn Gijs- brecht van Aemstel getuigenis af. Vondel heeft de1 Hollandsche taal gemaakt tot een pijler van het Duitsche Noorden, waarnaast later door toedoen van Guido Ge- zelle het Vlaamseh zich als -gelijkwaardige zou scharen. Al is soms Vondel's taal wat ruw in zijn hekeldichten, wat te streng onder worpen aan tooneelwetten en is het misschien waar dat vele zijner hoofdpersonen leven en natuur missen, toch heeft hij er, met Hooft, voor gezórgd, dat het Hollandsch is geworden tot een taal, die bestand bleek te zijn tegen vreemde invloeden en vervalsching. Vondel in 't bijzonder is de grondvester van het Hol- landsch-Nederlandsch taaleigen. Om Vondel's strijd tegen vervalsching der taal beter te doen uitkomen citeerde spr. een gezegde uit de Aenleidinge ter Nederauitsche Dichtkunst; waarin Vondel waarschuwt tegen den invloed van het Latijn, dat in die dagen hoog gevierd was. Zoo Vondel in onzen tijd geleefd had, hij zou onversaagd van leer zijn getrokken tegen de ontbindende krachten, die nu het Neder- landsch bedreigen, in de eerste plaats het Duitsch. Spr. vertelde daarna uitvoerig van Vondel's leven en wees op zijn groote beteekenis voor de Nederlandsche letterkunde. Als een merk waardigheid vertelde Dr. Haje van de moei lijkheden waarmee het gezin van vader Vondel in Keulen te kampen had, waar het den Protestanten zeer moeilijk werd gemaakt om welke reden het gezin naar Amsterdam trok. Had er een milder wind over Keulen ge waaid dan was de vader van onzen grooten dichter wellicht in Keulen blijven wonen. Spr. vroeg zich af of in dat geval niet de Duitsche in plaats van de Nederlandsche dichtkunst Vondel onder haar grootmeesters zou begroet hebben. Aan het eind van zijn causerie droeg spr. eenige fragmenten uit Vondel's dichtwerk voor. De directeur der school, ir. Spruyt dankte Dr. Haje voor zijn geestige voordracht; hij leidde uit het applaus af dat deze in den smaak was gevallen. NIET GELOST. De haringlogger KW 22, die met versche haring aan den afslag was, heeft gisteren de vangst niet gelost omdat de reeder verwachtte, heden een beteren prijs te kunnen maken. DANKUUR VOOR VISSCHERU EN MAATSCH. ZEGENINGEN. Het jaarlijksche dankuur voor visscherij en maatschappelijke zegeningen in de Gerefor meerde Kerk (West) is door den Kerkeraad bepaald op Vrijdagavond 8.15 uur. Voorganger is Ds. P. Prins van Deventer. AQUARIUM EN TERRARIUMVEREENIGING KENNEMERLAND. Bovengenoemde vereeniging heeft gister avond in Hotel Kennemerhof haar maande- lijksche vergadering gehouden. De vergade- ringe, die geopend werd door den voorzitter den heer Vermeulen, droeg een gezellig ka rakter. Na voorlezing der notulen en behandeling der ingekomen stukken werden door den heer R. van Lunzen uit Beverwijk eenige films ver toond. Als eerste nummer werd op het doek gebracht „Van tabaksplant tot sigaret" ge volgd door een film over walvischvangst. Tot slot werd nog een komische tweeacter afge draaid. Tijdens de pauze had een verlotLng plaats waarna zooals op de agenda stond aangege ven, „een liefhebberij bespreking" plaats had waarbij behandeld werd de aankoop van eenige bel ere soorten visch" door de vereen i ging met het doel deze door ervaren liefheb bers tot telen te brengen en dan de nakome lingen onder de leden der vereeniging te distribueeren. De vergadering, die goed bezocht was, was voor aquariumbezitters leerzaam en interes sant. RADIO'S - STOFZUIGERS - RIJWIELEN - HAARDEN en HAARDKACHELS. Desgewenscht op gemakkelijke betaling. HANDELSONDERNEMING „U N I C", HOUTMANSTRAAT 4, bij den Watertoren. IJMUIDEN. (Adv. Ingez. Med.) R.K. DAM- EN SCHAAKVEREENIGING „GEZELLIG SAMENZIJN". Dinsdag toog „Gezellig Samenzijn" naar Heemstede om aldaar het sterke St. Bavo te bekampen. De IJmuidenaren waren gehandi capt door het niet-meespelen van twee hunner beste krachten. Mede hierdoor moesten zij dan ook met 15—5 in St. Bavo de meerdere erkennen. De gedetailleerde uitslag luidt: St. Bavo; Gezellig Samenzijn: 1. B. H. StevensG. Meijssen 11 2. J. DrayerP. v. Buuren 20 3. J. Warmerdam—L. Haver 20 4. P. Veen—P. Balm 11 5. J. Weyers—J. Jasperse 20 6. J. StevensS. Nanne 2—0 7. J. v. d. ZwanB. Gjertsen 20 8. A. Masteling-Chr. Bakker 11 9. G. HesselmanG. Haver 02 10. F. BroekmanJ. Mors 20 Totaal 155 HAARLEMSC'HE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Vrij dagavond 19 November a.s. een concert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem onder leiding van Frits Schuurman. Solisten zijn Hélène Ludolph (zang), Hans Bijvanck (viool) en Fred. Leidner (altviool). Het uit te voeren programma vermeldt: Ouverture Figaro's Hochzeit en Symphonie concertante (voor viool en altviool), beide van W. A. Mozart; Hymne an die Nacht van Alphons Diepenbrock (voor sopraan en orkest, eerste uitvoering te Haarlem); Henri Ra- baud's Procession nocturne; Rudolf Mengel- berg's Salve Regina (voor sopraan en orkest! en de ouverture Tannhauser van Richard Wagner. ST. NICOLAAS BIJ IJ. O. V. Zaterdagmiddag zal „de blijde incomste" van St. Nicolaas, in Umuiden-Oost, plaats hebben. 's Middags twee uur komen bestuur en le den van U. O. V. op het Velserduinplein bij een om gezamenlijk, voorafgegaan door mu ziek, naar het station Velsen IJmuiden-Oost te gaan om aldaar den Sint, die om half drie zal arriveeren, officieel te begroeten. Sint Nicolaas zal hierna, met groot gevolg, een tocht door Umuiden-Oost maken, waar bij twee zwarte knechts ondertusschen de jeugd mild zullen bedenken door het strooien van pepernoten. MARKTBERICHT Vlaardingen, 17 November 1937 (ANP) Volle haring Eng. wal f 8.408.50 p. kantje. IJle haring Eng. wal f 8.10 per kantje Steurharing Eng. wal f 7 per kantje Volle haring Kanaal f 8.20 per kantje. Stemming zwak. EENJARIG BESTAAN „ONDER ONS". In verband met haar 1-jarig bestaan zal de Chr. Damclub „Onder Ons" op 29 November a.s. een gezelligen avond organïseeren voor de leden met hunne dames. Er zal dien avond niet gedamd worden, al leen zullen twee leden van D.C.IJ. n.l. B. Dukel en H. Laros een blindpartij tegen elkaar spelen. Dit is wel iets bijzonders in de dam wereld. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Voor de Vereeniging van Jong Hervormden te Umuiden-Oost za! Vrijdagavond 19 Novem ber a.s. in het Hervormd Vereenigingsgebouw de evangelist J. Sevensma uit Amsterdam een lezing houden over het onderwerp „Op het Levenspad". PROPAGANDA V.D. JONGEREN ORGANISATIE. A.s. Zaterdagavond zal in het gebouw der Vereeniging van Vrijz. Hervormden aan den Stationsweg een propaganda-avond van de Vrijz. Democratische jongeren Organisatie gehouden worden. Ais spreker treedt op de heer D. J. A. Geluk, algemeen voorzitter der V.D.J.O. over „Doel en Streven der V.D.J.O." ST. NICOLAASFEEST IJMUIDER FEDERATIE. Het St. Nicolaasfeest zal dit jaar door de Umuider Federatie op grootsche wijze worden gevierd. De kinderen van alle leden die daar voor in aanmerking komen, zullen van het feest kunnen genieten. Het bestuur heeft een flink bedrag er voor uitgetrokken en voorts wordt met spaarbusjes en verkoop van zegels de rest gedaan. MAN ONDER VRACHTAUTO GEDOOD. De 53-jarige W. Timmer, kapitein van en wonend aan boord van de aan de Nassaukade te Rotterdam liggende sleepboot „Fiat Volun tas 2" geraakte Woensdagavond op deze kade onder een zware vrachtauto, bestuurd door den 20-jarigen P. V. E. uit Hillegersberg Men beeft noe- niet kunnen vaststeken c\ de man bü het nym-tri crf>~H"'Mrp1ri - nj -In' bp yn' rijdende tram is afgesprongen De man die onder de wielen van de vrachtauto raakte, is met zware inwendige kwetsuren en een sche delfractuur per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1