BEVERWIJK jjel jubileum van de Rederijkers kamer ,.Kennemerland". Een goede jubileum-voorstelling. Woensdagavond heeft de Rederijkerskamer K>nnemerland" onder groote belangstelling £ar 65-jarig jubileum herdacht. De zaal van het Kennemer Theater was stampvol en onder aanwezigen merkten wij verscheidene oud- wipn op o.a. zagen wij de heeren J. Heyne, H. En B. Groene veld. P. Visser e.a. Voor den aanvang van de voorstelling heeft ril voorzitter, de heer P. Fiege, in een kort historisch overzicht herinnerd aan het roem- ijk verleden van de Rederijkerskamer „Ken- ïïmerland", die in haar gloriejaren zoo'n ge vreesde concurrente was op de tooneelwed- Jriiden. niet alleen in het binnen-, maar Jok in het buitenland. Spr. huldigde degenen, riip Kennemerland" niet alleen steunden op Ji Janken, dus als werkend lid, maar ook als kunstlievend lid. Ook huldigde spr. mevr. A. iin Hattum en mevr. v. d. Bliek, die een wasje met inscriptie ontvingen, alsmede de heeren Jb. Heyne, mr. A. Moens en Herbert Slom aan wie de voorzitter een aschbak met inscriptie overhandigde. Zooals bekend is zal „Kennemerland" in haar jubileum-seizoen de geheele „Robbedoes- serie" van Henk Bakker opvoeren. „Robbedoes" «as daarvan het eerste stuk. „Kennemerland" heeft van dit aardige blijspel een zeer goede vooral een sluitende vertolking gegeven. L rolkennis liet niets te wenschen over, zoo- riat het vereischte tempo voortreffelijk ge handhaafd kon worden. De jonge garde, die de oude, roemrijke traditie van onze oudste Beverwijksche vereeniging poogt voort te zet ten zette dezen avond haar beste beentje voor en er viel op deze voorstelling dan ook weinig aan te merken, tenzij men zou wenschen, dat de articulatie aanmerkelijk beter zou mogen worden. En dan is dit een alleszins gerecht vaardigde wensch, want achter in de zaal ging er veei van den tekst verloren. Mej. C. van Veen maakte als „Robbedoes" een goede beurt. Zij typeerde deze figuur uit stekend en bovendien verrastte zij ons meer alen door haar gevoelvol spel. De heer V. Ph. Braun was een zeer goede Louis Terlaet. Zijn spel kende eenige hoogte punten en dat was daar, waar zijn rol hem ge legenheid bood tot samenspel met Bob. Een creatie alzoo, waarop maar weinig correctie te maken viel. Van mevr. M. HoflandVellekoop zagen wij een uitstekende tante Guusje, die een voor- treffelijken tegenspeler vond in den heer P. Steevens als Simon Geldens. Florence was een beste rol van mej. Joh. Galesloot. Zij gaf van deze moeilijke figuur een goed volgehouden creatie. De heer J. Hofland was dezen avond goed op dreef als Hein de Bont. Het huishoudelijk personeel vond in den heer J. Dee en mej. M. Smits goede vertolkers. De heer P. Fiege had voor een uitstekende regie-voering zorgge dragen. De huldiging. Het publiek heeft van deze voorstelling zeer veel genoten. Na afloop viel den optredenden een daverend applaus ten deel. Toen het gor dijn na de opvoering wederom vaneen ging was „Kennemerland" voltallig op het podium aanwezig, teneinde nog een serie huldebetui gingen in ontvangst te nemen. Achtereenvol gens spraken mr. A. Moens, mevr. A. van Hattum—Dekker, H. Blom, H. Strouoken, de 86-jarige J. Heyne, B. Groeneveld, die het in dichtvorm deed, J. Schelvis voor „Nieuw Leven", Fr. Brakenhoff namens de tooneel- vereeniging „Concordia", G. Sluis voor den Bond van Staatspensionneering, P. de Vries namens de K.O.V. en A. Docter namens de tooneelvereeniging ..Tavenu" te Heemskerk. De meeste sprekers lieten hun gelukwenschen van een bloemstuk vergezeld gaan. Mevr. A. van Hattum schonk de Kamer een fraai uit gevoerd felicitaitie-register. De voorzitter deelde hierna mede, dat schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen van mevr. E. v. d. BliekLos, mej. A. Smit, de heeren P. Veerbeek, Rijpma, Henk Bakker, den burgemeester, Gorter, N. Luyt, H. R. Nunes Vaz en Schönfeld. Tenslotte huldigde de heer V. Ph. Braun mevr. HoflandVellekoop en de heeren P. Viege P. Stevens, die in moeilijke tijden het aloude „Kennemerland" niet in den steek lie ten en gedurende een lange reeks van jaren hun beste krachten aan de vereeniging gaven. Hij overhandigde hun als blijvend aandenken aan dezen gedenkwaardigen avond een blij vende herinnering. De stampvolle zaal onderstreepte deze hulde betuigingen met een langdurige ovatie. De jubileum-voors-telling werd besloten met een bal. dat de feestvierende Kennemerlanders nog vele uren prettig bijeen hield.. YEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK 17 November 1937. Prijsnoteering Waschpeen per K.G. 23 Spinazie per kist 3565 Boerenkool per K.G. 23J/2 Andijvie per kist 1235 Wortelen per bos 35 Raapstelen per bos 22Vfe Peterselie per bos IV22 Selderie per bos 12 Prei per K.G. 2—4 Tomaten per K.G. 7—15 Uien per K.G. 7—9 Spruiten per K.G. 6—8 Wortelen per K.G. IV2—2 Bieten per K.G. 2%—'3 Snijboonen per K.G. 2530 Nero per K.G. 6—8 Knollen per stuk 24y2 Roode kool per K.G. 1V2—2 Gele kool per stuk 1%2 Joost van den Vondel en Beverwijk Hartelijke betrekkingen met „Scheybeeck" Een krans op het graf van den dichter. Burgemeester H. J. J. Scholtens legde namens het gemeentebestuur en de burgerij van Beverwijk op het graf van den dichter Joost van den Vondel te Amsterdam een krans, ver vaardigd van groen en bloemen, afkomstig van de buitenplaats „Scheybeeck", waar Vondel zoo gaarne vertoefde. Ook Beverwijk is ingeschakeld in de reeks herdenkingen, die georganiseerd zijn bij ge legenheid van het feit, dat 350 jaar geleden de grootste Nederlandsche dichter Joost "van den Vondel te Keulen werd geboren. Woens dagmiddag' heeft het gemeentebestuur een krans gelegd bij het graf van den prins onzer vaderlandsche dichters in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Deze krans was, zooals wij reeds berichtten, vervaardigd van groen en bloe men afkomstig van de buitenplaats Schey beeck, waar Vondel zoo gaarne vertoefde en waar hij ook eenige weken een veilige schuil plaats vond toen hij wegens zijn „Palame des" met vervolging werd bedreigd. Ondanks de eenvoud, waarmede deze krans- legging geschiedde, werd het toch een indruk wekkende plechtigheid. De kranslegging ge schiedde door den burgemeester van Bever wijk, Mr. H. J. J. Scholtens, in tegenwoordig heid van mevr. Seholtens-Regout, de beide wethouders, de heeren N. J. Out en W. van Dok, den gemeentesecretaris den heer A. A. Post, den heer F. R. C. Rij kens, lid van den gemeenteraad, de heeren J. W. A. C. van Loe- nen en C. H. Moens, bestuursleden van het Historisch Genootschap Midden Kennemer land, den ZeerEerw. heer J. M. Lucassen, oud deken van Beverwijk, thans pastoor te Am sterdam, mevr. A. A. van Hattum-Dekker, de tegenwoordige bewoonster van de buitenplaats „Scheybeeck", Ds. H. G. H. van Hoogerhuizen, predikant van de Nieuwe Kerk en van den. heer Mr. W. C. N. de Bruin van Melis en Mariekerke, kerkvoogd. Onder orgelspel heeft de burgemeester den fraaien krans gelegd naast die van de stad Keulen, waar Vondel geboren werd, en naast den krans van de ge meente Amsterdam. Boven den groet van „Scheybeeck" hing de krans van H.M. de Ko ningin met smetteloos-witte linten, waarop de gekroonde W. Rood-wit, de hoofdkleuren van het Beverwijksche wapen waren de lin ten van den Beverwij kschen krans en in gul den letters droegen zij het opschrift: „Be verwijk aan Vondel" en de letters S. P. Q. B als afkortingen van de woorden S(enatus) P(opules) Q(ue) B(evervicensis). (Bestuur en burgerij van Beverwijk) Na de kranslegging schaarde het gezelschap zich een wijle rond den eenvoudigen graf steen van den grooten dichter en herdacht hem als een grooten vaderlander, wiens roem voor een klein deel ook afstraalt op Beverwijk De organist bracht tot slot van de eenvou dige maar toch zoo treffende plechtigheid het Wühelmus ten gehoore. SCHAAKCLUB „WEENINK". De uitslagen van de onderlinge gespeelde wedstrijden van de schaakclub „Weenink luiden als volgt: Groep I. P. HartG. van Lint V. Ph. v. d. KolkA. Mooi J. van Eek—H. Nijman K. Slings—P. Hart T. PfaltzgraffPh. Bakker Groep 2. v. KammeraatF. van Zon A. v. d. KraanIJ. Mooy A. van BalenG. Z. Wijsman D. Kikke—J. Mugen V2V2 1—0 1—0 1—0 1—0 Hendriks—J. Arts D. KikkeJ. Dil Wiesell—G. Dil Groep 3. w. Visser—J. Schmits N. Rampen—L. Prijs Groep 4. G. J. Offerhaus—F. Geisler D. VergunstN. Molenaar J. v. d. Veer—B. Broekman A. Aardenburg—E. Tromp G. J. Offerhaus—A. Aardenburg F. Geisler—B. Broekman 1—0 V2V2 0—1 V2-V2 1—0 1—0 afgebroken 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 0—1 0—1 1—0 Stelt U prijs op een prettige en vak kundige bediening? Dan is HET aan gewezen adres J. WELBEDACHT, ZEESTRAAT 46 BEVERWIJK. (Adv. ingez. Medj De nieuwe bioscoopprogramma's. Luxor Theater. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer „De Man, die een ander was", met Robert Taylor, Barbara Stanwijck en Gictor McLaglen in de hoofdrollen. Omstreeks het jaar 1900 ging Amerika ge bukt onder een ontzagwekkende reeks van in braken, waardoor het nationale bankwezen dreigde te worden ontwricht. Het scheen, dat. geen pantser kluis sterk genoeg was, geen bewaking voldoende scherp en secuur om een reeks van inbrekers af te houden van hun duister handwerk. Kennelijk was het steeds weer het werk van eenzelfde bende. De politie stond machteloos, want ieder spoor ontbrak. Op dit tijdstip nam de President der Ver- eenigde Staten van Amerika een besluit. Hij ontbood een jong marine-officier, luitenant Perry, van wien hij louter goeds had verno men. Hij hield met dezen jongeman een ge sprek onder vier oogen, waarbij hij hem op droeg, alleen en zonder nuip op onderzoek uit te gaan. Perry zou daarvoor moeten afda len in de misdadigerswereld, medeplichtig worden aan misdrijven en het vertrouwen zien te winnen van het geboefte. Teneinde nu beschermd te worden voor langdurige gevangenisstraf sprak President William Mc.Kingley met hem af, dat in ge val van nood hij hem een brief zou schrijven, die een geheim kenteeken zou dragen: een cirkel met een kruis er doorheen. De pre sident zou dan ingrijpen en hulp bieden. Perry volvoerde de opdracht. Hij deed af stand van de geordende samenleving en ver dween in de wereld der misdadigers. Hij wist het vertrouwen te winnen der schurken en toog met hen uit op de nachtelijke misdrij ven. Hij hield dit vol, tot het hem tenslotte mogelijk was, te waarschuwen en ervoor te zorgen dat de misdadigers en hijzelf erbij, zouden kunnen worden gearresteerd. Dus werd Perry gevangen genomen en door toe vallig samenloopende gebeurtenissen ter dood veroordeeld. Nu schreef hij zijn brief met het geheime kenteeken aan Mc. Kinley WIJK AAN ZEE Een der spannendste scènes uit „De man, die een ander was", met Robert Taylor, Barbara Stanwyck en Victor McLaglen in de hoofd rollen (Luxor Theater, Beverwijk). Maar op dat oogenblik werd de president tijdens een tentoonstellingsbezoek door een revolveraanslag doodelijk getroffen en 11a enkele dagen overleed de eenige man, die Perry's geheim deelde. Hij zou ter dood ge bracht zijn, als hij niet hulp had gevonden van Lil Durya, een meisje uit de onderwereld, dat hem op haar wijze te hulp snelde. Op welke wijze zij er in slaagde, door te dringen tot Mc Kinley's opvolger en hoe Richard Percy werd gered, zullen wij u niet verklappen. Maar hij is zijn redster dank baar gebleven en heeft haar tot zijn vrouw gemaakt. Het tweede hoofdnummer dat wordt ver toond is ..Hals over kop" met Jessie Matthews in de hoofdrol. HEEMSKERK R.-K. VROUWENBOND. In het gebouw der K.S-A. hield de R.-K. Vrouwenbond een ledenvergadering onder presidium van mevr. v. Lieshout-Castricum. Na het lezen der notulen werd het woord gegeven aan zuster Heynen van Bethanie. Deze hield een lezing over het apostolisch werk van Bethanie in Nederland. Na de lezing deelde de presidente mede, dat in Haarlem met steun van de regeering een cursus wordt gehouden voor dienstbo denopleiding. Het is de bedoeling, aldus de presidente, om goed geschoold dienstperso neel te krijgen, opdat de Hollandsche dienst bode niet meer door de buitenlandsche zal worden verdrongen. Deze cursus werd door de presidente warm aanbevolen. Tot slot deelde de presidente mede, dat de Moedercursus ongeveer half Januari zal aanvangen. BLIJDE GEBEURTENIS IN HET VORSTENHUIS. Wij vernemen, dat de Oranjevereeniging plannen in bestudeering heeft, ten einde de blijde gebeurtenis op gepaste wijze te vieren. Op de binnenkort te houden bestuursver gadering zullen de details nader uitgewerkt worden Ds. HOVY. Ds. Hovy is thans zoover van zijn ziekte hersteld, dat hij het bed mag verlaten. De patiënt gaat goed vooruit. ST. NICOLAAS KOMT. Zaterdag 20 November zal St. Nicolaas zijn eerste bezoek aan ons dorp brengen. Zaterdagmiddag 3 uur zal St. Nicolaas voor de geheele dorpsjeugd receptie houden op het Julianaplein. Zwarte Piet zal hem behulpzaam zijn bij het uitreiken van versnaperingen. V. V. E.TEYLINGEN. In de tweede klasse A der I.V.C.B. zal Zon dag a.s. de wedstrijd V.V.E.Teylingen plaats hebben. V.V.E. zal met het volgende elftal verschij nen:. P. Adrlchem, L. Snijders, N. Durge, v. d. Mey, P. Durge, A. Duin, B. Duin, P. de Winter, W. Schelvis, W. Snij ders, De Boer. SANTPOORT De C. D. IJ. en de plannen der regeering. Rede van den heer H. van Houten. Gisteravond hield het lid der Tweede Kamer, de heer H. van Houten, voor de C.D.U. een rede over: „De C.D.U. en de plannen der regeering". De belangstelling was zeer groot. „De plannen der regeering", aldus spr., „zijn bekend en als wij daarover ons oordeel willen geven, dan luidt dat: „Helaas, niet veel goeds!" Als de regeering zegt, dat Gods Wet als op perste richtsnoer moet gelden voor heel ons politieke leven, dan zijn wij het met haar eens, maar dan moet zij ook dienovereenkomstig handelen. De Bijbel geeft op elke vraag geen recht- streeksch antwoord. Hij antwoordt niet op deze vraag: „Hoeveel steun moet een werk- looze hebben, hoeveel moet hij in werkver schaffing verdienen?" Maar hij leert ons wel, welke levenshouding wij tegenover den werk- looze moeten aannemen. Deden we dat, dan was meteen het heele probleem van de werk loosheid opgelost. Johannes de Dooper zei niet: „Gij moet dienstweigeraar worden", maar wel: „Gaat heen en doet niemand overlast". Handelde men daarnaar en naar „Hebt u vijanden lief' een moderne oorlog was onmogelijk. Op deze manier brengt de Schrift levens vragen tot een oplossing. Wij, C.D.U.-ers, zeggen niet: „Ons program ma kan men in den Bijbel vinden", maar wel „Ons programma wordt gedragen door den geest, welken de Bijbel ademt". Als de regee ring zegt, dat zij Gods Woord tot opperste richtsnoer neemt, dan moet dit blijken uit haar houding. Aan vrome klanken is geen be hoefte, maar wel aan sprekende daden van Christelijke liefde. Maar zoolang de politiek gebaseerd blijft op geweld en geld, dan zullen de twijfelaars zie afkeeren van dat Christendom, dat vrome woorden spreekt, doch koude, hartelooze daden pleegt. De plannen der regeering zijn in dezen zin samen te vatten: Alles voor defensie. In de verkiezingsdagen hebben de regee- ringspartijen gezegd: „Als er een Christelijk kabinet is, zullen er maatregelen genomen worden ten opzichte van de Zondagswetgeving, de gezinspolitiek. En wat komt er van terecht? „De gezinspolitiek moet worden bevor derd", zeggen de R.K.. Hèt middel zou zijn verlaging van de indirecte belastingen. Dan zouden de groote gezinnen in eens geholpen zijn. Dit middel wijst de regeering echter af. Om de groote gezinnen echter te helpen, wil zij bevorderen, dat deze percentsgewijze de minste soldaten leveren, als er vrijstellingen zullen worden gegeven. En als het groote ge zinnen van enkel meisjes zijn? vraagt spr. In de Kamer zei de heer Schouten, dat we in de laatste 6 jaren 800 millioen waren inge teerd. Hij vergat er echter bij te zeggen, dat wij in de voorafgaande 7 jaren 800 millioen hadden opgespaard, zoodat in 1937 de staats schuld niet grooter was dan in 1922. De regee- •ging zegt: „Vraagt ons niets, want er is toch geen geld". Maar als de heeren komen met militaire eischen, dan zegt de regeering: „Dat geld zal er komen". De C.D.U. verkondigt, dat de mensch recht heeft op arbeid, en als die er niet voor hem is, danx hebben zij, die werken willen, recht op levensonderhoud. Komende tot de verhoogde leerlingenschaal, zeide spr.: „Dit is een zuinigheid, die de wijs heid bedriegt". Hierna onderwierp spr. de defensie-uitgaven aan een beschouwing. Verzet tegen deze uitgaven ontbreekt bij 98% der Kamerleden. Een als Christelijk aangekondigde politiek, die in werkelijkheid liberaal-economisch brengt het Christendom in discrediet. Tenslotte eindigde spr. met: „Het is nie- man geraden, iets tegen zijn geweten te doen. Wij hebben alles tegen ons, maar God is met ons. Hij roept ons tot deze levenshouding". VOETBAL. De Streekeommissie te Haarlem, Eerste trainingsavond uitstekend geslaagd. „Ik zal de volgende week Woensdag beter weer bestellen!" zei de heer J. Keppels, voor zitter van de Streekeommissie te Haarlem, toen hij de vorige week Woensdag genoodzaakt was, de teleurgestelde jeugdige voetballers, die uitgenoodigd waren de eerste training bij te wonen, onder leiding van den Bondsoefen- meester Bod Glenöenning op het terrein van H. F. C„ dat toen wegens de hevige regenbuien in een moeras was veranderd, naar huis te zenden. Inderdaad, het was nu beter weer, tenminste voor de flinke voetballers van Hillinen, Zee meeuwen, D. I. O., Ken nemers, Stormvogels, Kemphaan en V. S. V., wier beurt het was aan de training deel te nemen, Zij voelden weldra niets meer van den striemenden Noordoosten wind, die zoowaar al bloemen op de ruitjes van de H. F. C.-tribune tooverde. Men kon liet de jongelui aanzien, hoe prettig zij het von den, van Glendenning les in de fijnere fines ses van het voetbalspel te krijgen. Bob liet ze eerst drie rondjes van 300 M. hardloopen, om de spieren los te werken. Langzaam loopende moesten ze toen ademhalingsoefeningen ma ken. Vervolgens werden ze uitgenoodigd, den bal hardloopende langs de lijn voort te bewe gen, eerst met het rechter- en toen met het linkerbeen. Dit laatste bleek voor velen moei lijker te zijn, dan met 't recherbeen. Het was intusschen goed te zien, dat er voetballers onder waren, die al eerder van een dergelijke training hadden geprofiteerd. De oefeningen waren vol afwisseling, zoodat de animo er tot het laatst in bleef. Veel aan dacht werd door Glendenning besteed aan het zuiver naar elkaar plaatsen; wie het- fout de den kregen een vriendelijke terechtwijzing en hij gaf pluimpjes aan de jongelui, die de oefeningen goed uitvoerden. „Goed zoo," riep hij dan; „ik kan wel zien dat je het méér ge daan hebt!" Het gebeurde een enkelen keer, dat de jon gens bij het snel opdrijven den bal kwijt raak ten. Dan galmde Bob's stevige stem over het veld: „Kijk nou-es! Hé. je moet den bal óók meenemen!" Op deze gemoedelijke wijze ging het den ganschen avond, tot groot genoegen van de leden der commissie, die aan den kant stonden te blauwbekken van de kou. Ook nu weer wa ren de leden J. Keppels en H. J. Slingenberg present en in den loop van den avond kwam ook de heer C. J. van Dijk. Ook de voorzitter van den Haarl. Voetbal bond, de heer A. van der Aart, gaf een blijk van belangstelling. Maar waar waren nu de bestuursleden van de betrokken clubs? Nu was er alleen de heer Ponstein, voorzitter van DIO. Het is gewenscht, dat ook de andere bestuurs leden af en toe eens komen kijken; dat zal het enthousiasme onder de voetballende jeugd nog grooter maken. Het zal haar goed doen, als ze ziet, dat de „grooten" naar hun vorde ringen kijken. Nadat eenigen tijd midden op het veld het positiespel beoefend was en Glendenning de jongens nog eenigen tijd heerlijke losmakende oefeningen had laten maken, liet hij ze tot slot met groote snelheid een rondje loopen, zoo dat ze door en door warm in de kleedkamers terug keerden, waar ze behalve een verkwik kende warme douche, ook een dampenden kop thee kregen. „En hoe vond je dit uurtje?" vroegen we één hunner. „O, wat ging dat fijn! Zulk een training heb ik nog nooit bijgewoond. En wat gaat Bob aardig met ons om! Tot nog toe werden we door een oud-speler van onze eigen club ge traind, maar hoewel we de goede bedoeling prijzen, begrijpen we toch, dat de fijne trekjes van het spel ons toch lang zoo goed niet kun nen bijgebracht worden, als het nu door Bob gebeurt! Een eigen clubman heeft ook lang niet zulk een gezag. Ik ben blij, dat ik aan deze training mee mag doen!" Tenslotte sprak de heer Slingenberg de jon gens nog eens geestdriftig toe. „De animo, om aan deze oefening deel te nemen, was onder de jongelui zóó groot, dat we er op dezen j avond wel zestig naar het H. F. C.-terrein j hadden kunnen krijgen. Maar dat zou zelfs voor een oefenmeester als Bob Glendenning te veel van het goede geweest zijn. Daarom hebben we de jongens in twee i groepen moeten splitsen en overwogen wordt, er nog een derde groep ge- I formeerd kan worden. Onze commissie is ver- i heugd over zooveel en thousiasme. Dat is voor i haar het bewijs dat h. J. Slingenberg. haar werk niet tever- geefsch zal zijn. Intusschen heb ik van een voorzitter van één der clubs, aan wiens oor deel ik groote waarde hecht, gehoord, dat hij bevreesd is dat jullie door deze training over het paard getild zullen worden. Nu we jullie vanavond echter aan het werk gezien hebben, evenals de groote onderlinge kameraadschap, geloof ik dat er geen grond voor deze vrees behoeft te bestaan. Maar toch geef ik jullie dringend in overweging, bescheiden te blijven, zooals je tot nu toe was. Daarmee bewijs je je zelf en ons een dienst. Het is een groot voor recht voor jullie te mogen trainen onder lei ding van Neerland's eersten oefenmeester, die zoozeer het vertrouwen van het K. N. V. B.- bestuur geniet. Hij reikt je de hand en wil goede voetballers van je maken. Welnu, pro fiteert van zijn lessen en blijft bescheiden; dan zal het succes groot zijn! De jongelui beloonden den heer Slingenberg met een dankbaar applaus. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk 17 v. Philad. te Rott. Veendam 15 v. Rott. te N.-York. Boschdijk Philad. n. Rott. 17 (4 n.m. G.T.) Yoorgaats verw. Damsterdijk Rott. n. Vanc. 16 te Seattle. Volendam 17 v. N.-York te Rott. Uochmonar, Vanc. n. Rottm. 16 te Londen. Spaarndam 15 v. N.-York n. Baltimore. Drechtdijk Vanc. n. Rottm. via Liverpool 15. "10 m. Z.W. van Valentia. HALCYON LIJN. Rozenburg 16 v. Bilbao n. Velsen. Stad Amsterdam 17 v. Bagnoli n. Port Kelaii *oor Rott. Vlaard. Stad Dordrecht 16 v. Vlaard. te Genua. Flensburg 18 (v.m.) v. Narvik te Rott.'Vlaard. verw. Stad Zaandam 17 van Velsen te Rotterdam. Stad Zwolle 18 (v.m. )v. Les Falaises te velsen verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (u.> 17 v. Hongk. duiderkerk (t.) 17 te Manilla, o, HOLLAND-BR.-INDIë LIJN. streefkerk (u.) 17 te Antw. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (t.) 20 te Havre verw. Maaskerk (u.) 16 v. Port Bouet. Alchiba (u.) 15 v. Takoradi. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein 16 v. Bremen n. Hamburg. Algorab 17 v. Rotterdam te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orpheus 17 v. Amst. n. Kopenhagen. Ceres 17 v. Alexandrette n. Amsterdam. Tiberius 17 v. Varna te Constantza. Odysseus 17 v. Odense te Stettin. Pluto 17 v Amst. n. Gdynia. Deucalion 17 v. Constantza te Amsterdam. Hercules 16 v. Izmir n. Algier. Hermes 17 v. Alexandrië te Hamburg. Nereus 16 v. Stettin n. Amsterdam. Perseus Livomo n. Amsterdam p. 16 Lydd. Bodegraven 14 v. Corral te Callao. Bacchus 15 v. Curacao te N.-York. Helder 15 v. Valparaiso te Talc. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland 16 v. Amstm. n. Hamburg. NED.-IND. TANKST. MIJ. Agatha 12 v. Haiphong n. Pladjoe. Mirza 11 v. Curasao n. Rio Jan. \gnita 23 v. Curasao te Purfl. verw. ROTTERDAM-—Z- AMERIKA LIJN. Alhene (t.) 16 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Sibajak (u.) 17 te Singapore. Kedoe (th.) 16 v. Padang. Baloeran (th.) 17 v. Colombo. Soekaboemi 17 v. Bat. te Rott, HOLLAND-AUSTRALIë LIJN. Tajandoen (t.) 17 te Le Verdon. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas Japan n. Rotterdam 16 te Hongkong. Ajax 17 van Japan te Rotterdam. Menelaus Jap. n. Rott. 16 te L. Polydorus 17 v. Batav. te Amst. Flintshire Dairen n. Rottm. 16 van Singa pore. Glenshiel, Dairen n. Rotterdam 16 van Sin gapore. Phrontis, Amstm. n. Java 16 v. Swansea via Liverpool. Laomedon, Batav. n. Amst. 17 v. Padang. Glenaffaric, Dairen n. Rottm. p. 15 Gibraltar. Rhesus, Batav. n. Liverpool 16, 100 m. Z.W. van Land's End. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Simaloer (t.) 17 te Marseille. Soemba (u.) 17 te Antwerpen. Tawali 16 v. Amstm. n. Batavia. Poelau Laut (th.) 17 v. Batavia. WIJK LIJN. Winterswijk 17 v. Temeuzen. Katwijk Antw n. Lissabon 17 60 m. N. v. Finisterre. Hout voor Velsen. Het Grieksche stoomschip Evanthia, dat voor de Russische regeering gecharterd is, kwam met een lading hout van Archangel bij de papierfabriek te Velsen aan. AANGEKOMEN. 17 November: Elli s.s. New Castle Coen m.s. Shoreham Unja s.s. Archangel Demterton s.s. Semarang Varhaug s.s. Skoghall Embla s.s. Sandarne Evanthia s.s. Archangel Oise m.s. Parijs Algorab s.s. Rotterdam Samsö s.s. Hamburg Themis s.s. Sundsvall Polydorus m.s. Batavia Volgoles m.s. Archangel VERTROKKEN. 16 November: Lottie R. m.s. Swansea Attendant s.s. Dover Nordsee s.s. Kopenhagen Monica mi. Aalborg Zaanland s.s. Hamburg Hebe Nobel m.s. Rotterdam Merel s.s. Londen Henca m.s. Huil IJstroom m.s. Leith Tawali m.s. Batavia 17 November: Begerin m.s. Gent Oise m.s. Middelhamis Stad Zaandam s.s. Vlaardingen. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche s.s. „Embla" arriveerde gis teren met een lading cellulose van Sandarne aan de papierfabriek te Velsen. Na lossing van deze lading vaart het schip op naar Am sterdam ten einde aldaar de voor de hoofd stad bestemde hoeveelheid stukgoederen te lossen en verder bij te laden voor Zweden. Van kabellegger tot vrachtschip. De Amerikaansche kabellegger „Relay" is aan een reederij te Shanghai verkocht. Het schip zal evenwel onder Grieksche vlag varen. Het passeerde gisteren van Newcastle in bal last naar Amsterdam waar het in het Amster- damsche Droogdok opgenomen is om eenige reparaties te ondergaan. Verkochte schepen. Het te Delfzijl thuisbehoorende motorschip .Ransel" is onderhands aan een reederij te Rotterdam verkocht. Het schip is herdoopt in „Servus", in ballast naar Rotterdam vertrok ken om aldaar te laden. Storm op de Noorsche kust. De van Archangel aangekomen stoomsche pen „Unja" en .Evanthia", respectievelijk van Russische en Grieksche nationaliteit, rap porteerden bij aankomst alhier onder de Noorsche kust door een zwaren storm te zijn beloopen, waardoor een gedeelte van de dek lading hout verloren is gegaan In tijdelijke huur. De Holland-Afrika Lijn heeft het s.s. „Al gorab" uit Rotterdam tijdelijk in huur geno men voor het doen van een paar reizen naar Zuid-Afrika. Het schip passeerde gisteren van Rotterdam naar Amsterdam om aldaar te laden.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5