HET NIEUWE AVONDBLAD }3e JAARGANG NO. 16 VRIJDAG 19 NOVEMBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE R W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTTëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTTëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 01 meffeden wïsvtager ™5- ^lle teden ,?F ongesoUMlield I «XNl.- overlijden ƒ400.-, verlies van (land, voet ol oog ƒ200-, beide leden du.m r 100-, een lid duim ƒ50—, alle leden wijsvinger 60_ erTklnasdTOd door onÉeval tiidens de vaart tof«n E f/ - eén,°nf weeledenanderen vlnger 6—arm" "eenbreuk "0—, enkeibreuk ƒ15. -., polsbreuk f 15- Opvarenden van visschers-, marlnevaartuigen enz. ƒ400.- bii verdrinkinBsdoocl floor ongevMtfldms de vaarttot een maximum van ƒ2000-, mdlen hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzondeilijke verzekering voor a/bonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden IJMUIDEN Het collectieve contract voor de zeevisscherij. De wenschen der zeevisschers. Uitbreiding der bemanningen met één matroos wordt noodzakelijk geacht. Wat waren nu de verlangens, die het meest od' den voorgrond traden en over de geheeie linie der vloot het diepst werden gevoeld?" schrijft v. K. (de heer van Kleef) in het Or gaan van het O.K. Verbond van Vakvereeni- ?"voor de opvarenden komen de wenschen neer voornamelijk op le Een behoorlijke loonsverhooging, welke noodzakelijk wordt geacht in verband met de stijging van de kosten van het levensonder houd en de hoogere uitgaven voor bedrijfsklee- Het uitbreiden van de bemanningen der schepen met 1 matroos. 3e. Een behoorlijke loonsverhooging voor de schippers der kustbooten. Wat de eerste wensch betreft, zoo mogen wij er aan herinneren, dat in het contract van het vorige jaar een z.g. „duurte-clausuSe" werd opgenomen, die echter voor den arbeider geen resultaat heeft gehad. Wij zijn over deze duurteclausule heelemaal niet enthousiast ge weest, omdat zij verwachtingen heeft gewekt, welke'niet konden worden vervuld. Naast dezen alleszins billijken eisch tot loonsverhooging, mag als tweede verlangen worden uitgesproken, de uitbreiding van de bemanning van elk vaartuig met minstens 1 matroos. Van a'lle eischem is deze waarschijn lijk die welke reeds heel lanig en heel dieip onder onze leden leeft en er is dus geen reden om aan te nemen, dat auQiks in de an'dere or ganisaties niet het geval zou zijn. Daarom heeft onze organisatie dezen eisch reeds het vorige jaar bepleit. Onze bemoeiingen waren toen helaas tevergeefs. Ook onze andere poging om aan de bemanning na 24 uren onafgebro ken arbeid althans eenige uren rust te gunnen, moest zonder resultaat blijven, omdat daar voor geen meerderheid te vinden was. Thans meenden wij dezen eisch met klem te moeten herhalen. Wij meenden dit met des te meer vrijmoedigheid te kunnen "doen, omdat wij inmiddels tal van nauwkeurige inlichtin gen ontvingen, waaruit de noodzakelijkheid van de uitbreiding der bemanning met één man, zonneklaar is gebleken. Nog geheel afgezien van de vraag of er van eenige rust voor de bemanning sprake is. door de moderniseering van de vloot, het aanbren gen van steeds meer technische apparaten en de intensiviteit van het visschen zelf de eisch tot vergrooting der bemanning absoluut ge rechtvaardigd. Bijna allen, die het weten kunnen, verzeke ren dat deze toevoeging voor de reederijen heusch niet altijd geldelijk verlies beteekent, omdat zij door deze bijplaatsing in staat zou den worden gesteld de visch nog beter te ver zorgen met als gevolg een hoogere besomming. Een typisch verschijnsel is ook. dat het aantal opvarenden dat eens een reis aan den wal moet blijven, alleen om „wat op te knappen' en weer op verhaal te komen, zoo groot is. Een ander opmerkelijk verschijnsel dat mij dezer dagen werd medegedeeld is, dat de IJmuidensche doktoren zich ongerust begin nen te maken over het ongewoon groot aantal maaglijders onder de opvarenden. Men spreekt zelfs van 20%, waaraan het gebrek aan tijd om te eten wel niet vreemd zal zijn. Zou aflleen uit een oogpunt van arbeiders bescherming deze eisch de meest logische zijn, omdat misschien daardoor den bemanningen tijd gegeven zou kunnen worden om enkele minuten rust te krijgen om te eten, wat thans niet kan gebeuren, daarnaast zou inwilliging van dezen eisch de werkloosheid onder de vis schers inkrimpen. De trawlv'loot vaart thans vrijwel op haar maximum-sterkte. Veel meer schepen dan op heden kunnen er niet aan de visscherij deelnemen. Alles wat thans niet in de vaart is, zal, naar het zic'h laat aanzien, gaan behooren tot diegenen die door minister Colijn zijn aangeduid met het afschuwelijke woord „permanent residu". Dat is in gewoon Nederlandsch „blijvend bezinksel". Bezinksel is zelden iets goed. Maar wanneer wij rondom ons heen zien, loopecn er nog tal van krachtige, gezonde arbeiders rond, die m de volle kracht van hun leven staande, en over gi'oote ervaring beschikkende, ten volle een plaats op de vloot kunnen vervullen. Uitbrei ding der bemanning beteekent dus: le, er komt althans gedeeltelijk een einde aan de moordende arbeidsprestatie op de sche- pen, 2e. een belangrijk aantal arbeiders krijgt een kans om aan den arbeid te gaan en voor zich en hun gezin een bescheiden boterham te verdienen. Daarom hebben wij ais Oud-Katholieke organisatie de volgende voorstelling voor het nieuwe contract in de gecombineerde be- sturen-vergaderingen bepleit en verdedigd: le. voor alle opvarenden een behoorlijke loonsverhooging van 15%. 2e. op alle schepen, een matroos meer onder dezelfde voorwaarden als de anderen. 3e. een gelijke loonsverhooging voor de schippers. In deze drie eisohen zijn de voornaamste verlangens die in onze oud-katholieke organi satie leefden, wat de opvarenden betreft, uit gesproken. het programma van r. c. brederode. Het programma van R. C. Brederode luidt ils volgt: Zaterdag 2.30 uur: Brederode adsp.V.S.V.-adsp. Zondag: 10 uur: Ripperda 2Brederode 1. 10 uur: Ripperda 4—Brederode 2. 1% uur-; Brederode JunSpaarnevogels-Juö» Foutieve verkeersaaiiduiding op het V eiser duinplein. Richtingpijl vóór den Wijk aan Zeeërweg sticht verwarring. Het is met de verkeersregeling op het Vel- serduinplein nog niet in orde; ten minste wij nemen aan, dat het niet de bedoeling der autoriteiten is, bepaalde routes zoodanig te doen rijden als thans overeenkomstig de aanduiding feitelijk noodzakelijk is. De ver- warringstichtster is de recht naar beneden wijzende pijl, die geplaatst is op het vlucht- heuveltje in het verlengde van het midden gazon van den Wijk aan Zeeërweg, welke pijl het verkeer de verplichting oplegt aan de zijde welke de pijl aangeeft dus rechts te passeeren. Een eigenaardige complicatie kan zich thans voordoen. Stel bijv. dat een automobi list, komende uit de Frans Naereboutstraat. naar den Velserduinweg wil rijden. Hij rijdt rechts het plein op en komt dan voor de be wust pijl, die hem den pas naar den Vel serduinweg afsnijdt, want dan zou hij de pijl in een andere richting als zij aanwijst moe ten passeeren. Hij is dus verplicht, den Wijk aan Zeeërweg op te rijden en moet dan maar zien hoe hij via den Oosterduinweg op den Velserduinweg komt. Hetzelfde geldt voor het verkeer van de Frans Naereboutstraat naar het nieuwe ge deelte van den Wijk aan Zeeërweg of van laatstgenoemden weg naar den Velserduin weg. Het is ons gebleken, dat fietsers zich aan deze pijl niet storen. Maar er zullen zeker automobilisten zijn, die zich door deze pijl in den war laten brengen. avro-excursie. De AVRO organiseert voor de luisteraars uit IJmuiden en omgeving een interessante excursie naar de studio's in Hilversum op Woensdag 24 November a.s. Niet alleen, dat de deelnemers aan deze excursie een goede gelegenheid zal worden geboden waar te nemen, hoe en waar de uit zendingen in Hilversum worden verzorgd, doch tevens heeft een mooie autotocht plaats, met o.a. een bezoek aan Naarden's Raadhuis en het Comenius Mausoleum. Wij twijfelen er niet aan, dat de AVRO den deelnemers (-sters) een prettigen dag zal bezorgen. de nationale plulmvee- tentoonstelling. A.s. Maandag wordt begonnen met den op bouw van de Nationale Pluimveetentoonstel ling, tevens Bondstentoonstelling van de N. W. Bond, in het Patronaatsgebouw Zeeweg IJmuiden Oost. Er is hard gewerkt. De secre taris heeft de laatste weken zijn handen overvol gehad om den stroom van inschrijvin gen te kunnen verwerken. Er zijn 780 inschrij vingen n.l. 187 groote hoenders, 20 trio's groote hoenders, 6 toornen groote hoenders, 123 krielhoenders, 12 trio's krielhoenders, 1 toom krielhoenders, 185 sierduiven, 61 post duiven, 178 konijnen, 1 duo kalkoenen, 1 duo ganzen, 2 duo's fazanten en 3 duo's eenden. Zooals reeds eerder gemeld hebben H. M. de Koningin en H. K. Hoogheid Prinses Juliana van hare belangstelling blijk gegeven door het toekennen van een zilveren medaille. Verder ontving het bestuur behalve de reeds eerder gemelde gouden en zilveren medailles en gel delijke ondersteuningen een zilveren medaille van den minister van Economische Zaken en van den burgemeester der gemeente Velsen. Woensdag 24 November zullen de Nederland- sche Spoorwegen het druk hebben met het vervoeren en bezorgen der dieren aan het ten toonstellingsgebouw. De keuring -zal Donder dag 25 November door 8 keurmeesters plaats hebben. Het bestuur hoopt het zoo ver te kunnen krijgen, dat bij de opening, welke Vrijdag n.m. 2 uur door den burgemeester van Velsen zal geschieden, alle kooien voorzien zullen zijn van den prijs, eereprijs en beoor deeling. De tentoonstelling is geopend Vrijdag, Za terdag en Zondag 26, 27 en 28 November. Een gang naar het tentoonstellingsgebouw zal zeker de moeite loonen. LANCS DE STRAAT Een blijspel in de arena Bij ons in IJmuiden zijn vele menschen, die er bepaalde „knobbels'' op na houden. (Een gek woord, maar ik weet er geen beter voor te vinden). Zoo loopen er tientallen inwoners rond, die er een sterk-ontwikkelden dam- knobbel op na houden. De voetbalknobbel, die ook vele jaren tientallen jongens tot buiten gewone prestaties op het groene veld in staat stelde, laat ons den laatsten tijd een beetje in den steek, maar dat loopt niet zoo in de gaten, omdat dit een algemeen voorkomend verschijnsel is. Waar we ook sterk in zijn is de humor en daarom praten we niet meer over het- Velser- duinplein maar over Sarrasani, vanwege de arena, die er rondom het gazon ligt. En het is wat een fraaie arena. Je kunt er het langst van genieten als je van den Vel serduinweg naar den Oosterduinweg fietst, of van de Frans Naereboutstraat naar de Kalver- straat. Tjonge, wat rijdt dat fijn op die mooie vlakke steentjes. Er zijn wielrijders, vooral onder de jongelui natuurlijk, die het zoo fijn vinden, dat ze er nog een extra rondje bij pakken en dat mag natuurlijk, als ze er maar geen gewoonte van maken. Maar er was ook een juffrouw, die er an ders over dacht; misschien was ze bang dat van al dat gedraai draaierig zou worden. Ze kwam uit de Frans Naereboutstraat en moest de Kalverstraat in. En nam daarvoor den kortsten weg, die ook nu lang niet de beste was, n.l. naar links. Zoo dacht ze, toen ze op het punt was de Kalverstraat in te rij den: dat heb ik 'em nu eens netjes geleverd Ja, ik ben daar mal om dat heele plein rond te rijden, 't Is me ook maar niks! Maar er is ook nog een motorbrigade in IJmuiden. Die had zich ergens verdekt opge steld - Als een spin in haar web op den loer naar een argelooze vlieg, die zich in het web laat ver strikken, loerden de politiemotormannen naar verkeerszondaars of -zondaressen in het cir cuit van Sarrasani. En dat was o.a. deze juffrouw, die zonder ergens op verdacht te zijn, plotseling ge- enterd werd door den motor met zijspan. Juffrouw u heeft verkeerd gereden! Wat zeit-u? U heeft verkeerd gereden; stapt u maar eens af. Daar was geen ontkomen aan. Ziezoo en gaat u nu maar eens met ons mee. Toch niet naar 't bero zeker? Nee, we zullen u eens leeren hoe het moet. En de juffrouw steeg op haar zadel; de politiemotor zwenkte en warempel, daar wilde ze weer naar links, nu den nieuwen Wijk aan Zeeërweg op. Neen, juffrouw, zoo! En netjes begeleid door den motor met zij span toerde de juffrouw het rondje van Sa- rasini rond. Tot ze weer daar was, van waar ze voor het rondje gestart was. En toen mocht ze verder rijden. Wat zijn sommige vrouwen toch hardleersch. S. B. R.-K. Tooneelvereeniging „Kunstkring". De Zaterdagavondniarkt op liet Willemsplein. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen de volgende Hinderwetsvergunningen zijn verleend: a. aan Jac. Boon te Velsen tot het uitbrei den van zijn deurenfabriek in het perceel Wijkerstraatweg no. 128 A; b. aan de N.V. Kristalijsfabriek en Koelhuis „Groenland" te IJmuiden tot het uitbreiden van haar ijsfabriek en koelhuis, in het per ceel Trawlerkade nos. 3133; c. aan Th. C. Böhm te Santpoort, tot het oprichten van een banketbakkerij, in het perceel Hagelingerweg no. 3. lichtbeelden en lezing over spanje. Maandagavond zal in het Verenigingsge bouw aan de Kerkstraat een lezing worden gehouden met lichtbeelden over Spanje (ont staan van revolutie, personen, toestanden, enz.) Viering van het 15-jarig bestaan. De R.K. Tooneelvereeniging .Kunstkring" zal Zondagavond a„s. met een feestavond in het R.K. Vereenigingsgebouw haar 15-jarig bestaan vieren. In ons aan dit jubileum gewijde overzicht van 23 September j.l. hebben wij de ups en downs van Kunstkring reeds uitvoerig ge memoreerd. Sindsdien hebben bestuur en le den door hun ijverig werken het getal dona teurs met 100 pet. omhoog weten te voeren, zoodat de financieele basis van de vereni ging heel wat gunstiger geworden is. Meer en meer komt Kunstkring in de publieke be langstelling te staan, ook al omdat het spel peil de laatste jaren (nu Kunstkring repeteert onder regie van den heer J. F. A. Jung backer) zoo zienderogen is gestegen. Met dat is Kunstkring steeds een bescheiden vereni ging, die in zekeren zin nog geen algemeene bekendheid geniet. Langzaam maar zeker weet het ensemble echter naar buiten meer van zich te doen spreken; dit is niet in het minst te danken aan de taaie volharding waarmede het zich door den moeilijken tijd heeft weten heen te slaan. Zoodat voor den werkenden kring be tere dagen aanbreken, zoowel financieel als artistiek. Ook het aantal jonge werkende krachten beweegt zich in stijgenden lijn. Het publiek stelt hoogere eischen dan in de dagen van het eerste lustrum; daarom is een ruimer keuze van speelkrachten van groote waarde voor Kunstkring, die zich voor zijn tweede opvoering in dit seizoen gekozen heeft het sensatiestuk „De Spooktrein", dat in Fe bruari a.s. ten tooneele gebracht zal worden, Wel een bewijs, dat de jubilaris durft energie bezit, want dit werk vergt grondige studie en voorbereiding en een vlotte rolken- nis. Wij twijfelen er niet aan of onder de be proefde leiding van den regisseur, den heer J. F. A. Jungbacker zal het den werkenden kring (bestaande uit de heeren A. Koene, A. Gomes, M. Jungbacker, Nic. Berkhout, C, Jongejans, P. G. van Lieshout-, J. Meesters, W. Versteeg, C. Gorter en de dames v. KolkVersteeg, J. Meesters, J. v. d. Kolk. Tr Klaassen, M. Jacobs. A. Schouten, P. Ver steeg) gelukken er een kloppende uitvoering van te geven! w. PERSONALIA. Op 1 December a.s. zal de heer J. Prins, be. steller bij de Posterijen te IJmuiden den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst der Posterijen trad. Haarleinsch inbreker krijgt 2 V2 jaar. Inbraken te Velsen en Santpoort. AMSTERDAM, 18 November. Een inbreker uit Haarlem, die reeds dertien maal is veroordeeld, werd vandaag door het Gerechtshof tot twee en een half jaar gevangenis straf met aftrek van vijf maanden voorarrest veroordeeld. De man had ditmaal twee inbraken ge pleegd, nl. in een manufacturenmagazijn te Velsen en in een villa te Santpoort. De buit bestond uit manufacturen, sieraden en twee bankbiljetten van f 500. Verdachte ontkende zich aan de diefstallen te hebben schuldig gemaakt. De rechtbank te Haarlem had hem tot twee jaar met aftrek van voorarrest ver oordeeld. BILJARTEN. kampioenschap nederland 3e klasse klein-biljart. De inschrijving voor dit kampioenschap, dat op 7, 8 en 9 Januari e.k. te Amsterdam bij de biljartclub „Wilhelmina" zal verspeeld wor den, is door het bestuur van den Ned. Biljartbond tot uiterlijk 25 November opengesteld. x Rondsoefenmeester Bob Glendenning (geheel rechts) maakt up het H. F. C.-terrein de veelbelovende jeugdige voetballers uit Haarlem u en omgeving fit. Opening met muziek. Zooals wij reeds meldden wordt de markt op het Willemsplein a.s. Zaterdagmiddag 4 uur geopend. Had men aanvankelijk gedacht, dat de aanvraag voor deze markt niet zoo groot zou zijn. het blijkt nu. dat het mogelijk zou zijn geweest twee oppervlakten zoo groot als het Willemsplein vol tenten te krijgen. De markt- commissie heeft dan ook vele mai-ktkooplui moeten teleurstellen, daar de beschikbare ruimte zeer beperkt is. Voor elk wat wils zal op de markt aanwe zig zijn en vooral de dames zullen op deze markt heur hart kunnen ophalen, terwijl haar dan tevens zal blijken, dat zij zich voortaan de reis naar Haarlem kunnen be sparen. Gedurende den markttijd zal een aardig stukje muziek ten gehoore gebracht worden, zoodat deze eerste markt een eenigszins feestelijk karakter zal hebben. Daar het doel van de stichting dezer markt is het trekken van publiek naar Oud-IJmui- den en de bewoners van dit stadsgedeelte dit zeker allen zullen moeten toejuichen. doet de markt commissie een beroep op allen (par ticulieren en zakenmenschen) om a.s. Zater dag Oud-IJmuiden in feestgewaad te steken en allen onze nationale driekleur te laten wapperen. Tevens doet de commissie een beroep op de leden van de buurtvereeniging 't Centrum om bij de opening aanwezig te willen zijn. NON-STOPREVUE DER RADIO-CENTRALES. De tweede non-stoprevue die gisteravond door de radio-centrales in onze gemeente aan haar abonnés word aangeboden, is evenals de eerste een daverend succes geworden. Thalia was overvol en alle aanwezigen hebben zich weer kostelij k vermaakt. Het programma was in hoofdzaak gelijk aan dat van den eersten avond en ook nu weer gingen de harmonica-virtuozen The Hodlars met het meeste applaus strijken. Hun spel verdient dit trouwens ten volle. Verder waren John en Betty Corellio er weer. ook The Crooners en andere bekende altisten terwij] The Moressey Girls and boys (er was er maar één) zich voor de eerste maal lieten zien. Het was weer een succesvolle avond, die ein digde met een dansje. VELSEN. IN „DE PONT" DRAAIT TARZAN'S VLUCHT. Liefhebbers van een spannende film kun nen hun hart ophalen in het Theater de Pont waar Johny Weissmuller, Maureen O'Sullivan en de aap Cheetah in de film Tarzan's vlucht ondervinden, dat menschen uit de beschaafde wereld er slechte gewoonten op na houden. De tweede hoofdfilm is „Nocturne". De korte inhoud van Tarzan's vlucht is als volgt: Ergens in de Afrikaansche wildernis stappen uit een der rivierbooten Erie Parker en zijn zuster Rita aan wal, opzoek naar hun nicht Jane, die volgens hen ergens op de Mutia Hoogvlakte moet leven in gezelschap van een leider der groote apen, van dien men zegt, dat hij de heerscher is over de geheeie wilder nis, terwijl zijn huidskleur blank moet zijn. Een oom van Jane is namelijk voor korten tijd gestorven en heeft de helft van zijn vermogen aan Jane nagelaten, op voorwaarde, dat zij naar de bewoonde wereld zal terugkeeren. Zij krijgen de medewerking van kapitein Fry, een bekend jager, die er echter op uit is, dezen geheimzinnigen aanvoerder der die ren te vangen en mee te nemen naar Europa, waar hij geld met hem hoopt te verdienen. Onder deze omstandigheden gaat de expeditie dus op weg, waarbij ze nog vergezeld worden door Rawlins, den bediende van Fry, Na vele moeilijkheden overwonnen te hebben, naderen Fry en zijn gezelschap de hoog vlakte, waar zij door de gevreesde stant der Gaboni's worden aangevallen. Na een hevi- gen strijd, waarbij enkele inboorlingen om komen, slagen zij er echter in zich een weg te banen in de richting der hoogvlakte. De enorme stijle rotsen, waardoor de hoog vlakte is omringd, worden beklommen en eenmaal boven gekomen, besluit kapitein Fry een valstrik op te zetten voor den blanken aap, door enkele kleine apen in een kooi op te sluiten en den aanvoerder dus op die manier naderbij te lokken. Inderdaad komt Tarzan (de witte aanvoerder) 's nachts naar het kamp. Hij slaagt erin zijn lievelingsaap Chee tah. te bevrijden zonder gevangen genomen te worden. Alvorens te vertrekken gaat Tar zan Rita's tent binnen, waar Cheetah een gedeelte van haar kleeding steelt. Den volgenden morgen is Tarzan bij Jane teruggekomen, die er op aandringt haar naar de blanken te brengen, waarvan Cheetah het kleedingstuk gestolen heeft. Dolgelukkig zijn Eric en Rita, wanneer zij Jane terugzien en het geheeie gezelschap vertrekt naar de wo ning In het oerwoud, welke Tarzan voor Jane gebouwd heeft. Hier trachten Eric en Rita hun nicht over te halen met hen terug te keeren naar de bewoonde wereld en hoewel het Jane moeilijk valt van Tarzan afscheid te nemen, besluit ze er tenslotte toch toe om op die manier haar vrienden te helpen. Fry heeft intusschen zijn inlandschen bediende Bomba naar een der negerstammen gestuurd, die op oe hoogvlakte wonen, om voedsel en oooten fce vragen, waarvoor hij in ruil be looft den witten aap te verwijderen en twee blanke vrouwen en een blanken man uit te leveren. Zoo hoopt hij zich van Eric, Rita en Jane te ontdoen en tevens Tarzan mee te nemen naar Europa. Maar Fry kwam van een koude kermis thuis.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1