In de nesten. BEVERWIJK Het overzicht van de Groenten- markt. De aanvoeren verminderen. De aanvoeren aan de veilingen beginnen Jj 'angzanfeifrand te verminderen en het is Sans vooral op de Woensdagsche markt merkbaar dat het aanbod belangrijk minder kals op de andere dagen He' verloop van den handel gaf over het al gemeen geen noemenswaardige prïjsverbe- ring Zoo werden andijvie van goede kwali- Jpft de laatste dagen iets beter afgenomen, noch de mindere soorten trokken hierdoor «oe niet in het minst aan, zoodat een groot gedeelte voor een luttelen prijs van de hand De noteeringen liepen dan ook op sommige „en uiteen van 60—1.50 per honderd stuks. *1 v00r spinazie was de handel iets williger ae-temd, ofschoon ook voor dit artikel de kwa- fifeit een groote rol speelt. Hiervoor varieer- JL de prijzen van 35—80 ct. per kist. De aanvoer van Bloemkool, waarvan het oinbod tot in het begin dezer week nog zeer ruim was. had op de veiling van Woensdag „oed als niets te beteekenen. Voor de hpste soorten waren de noteeringen zoo onge ler van 6—8 ct„ mindere soorten naar ver houding terugloopend tot 2 ct. per stuk. Van Je boonensoorten waren het de kassnijboonen Hie iu aanbod nog van beteekenis waren. Van andere soorten zijn het thans kleine restan ten Ook pronkboonen zijn geruimd en kwa len nos sporadisch voor. Snijboonen werden Üar kwaliteit verhandeld van 20—35 ct., nmnkboonen van 2—4 ct. en nog enkele par ti en dubbele boonen van 14—30 ct. per K.G. De spruitenhandel had een onregelmatig verloop De stemming was voor dit product op J. veiling van Maandag heel wat beter dan nn de overige dagen. De prijzen, die vorige week van 7—9 ct. gangbaar waren, verbeterden f van 713 ct. per K.G. Midden deze week waren echter deze noteeringen weer sterk ge laaid Voor de diverse koolsoorten als roode. Lie en groene kool staan de prijzen erg aan L ia<ren kant, wisselend van iy2—3ct. per KG Ook voor Boerenkool, waarvan de aan leren steeds meer in omvang toenemen is tot heden de kooplust gering. Hiervoor loopen de oriizen naar soort uiteen van 2—4 ct. per kg De aanvoer van bospeen was nog van dien aard. dat nog geen prijsverbetering in trad Besteed werd van 3—6 cent per bos en voor waschpeen. waarvan eveneens nog groote voorraden aanwezig zijn, van 2—4 ct. per kg Tomaten konden vrijwel hetzelfde nriisDeil handhaven en noteerden naar soort 517 ct. per K.G. Raapstelen en Radijs, die ««eregeld ook nog werden aangevoerd wer den "verhandeld van 1V2—2V- ct. per bos. cchorseneeren die werden aangeboden loopen naar kwaliteit in prijs uiteen van 3—11 ct. oer K G Ofschoon de laatste veiling prei iets williger werd afgenomen en de prijs weer een/4 ct per K.G. kon bereiken waren echter de doorsneeprijzen toch nog te veel aan den laeen kant. Ook voor andere soepgroenten is nog weini" opleving te bespeuren. De prijzen wisselen van lVs—2Vz ct. per bos. Voor uien werden naar kwaliteit prijzen van 5—7 1/2 ct. besteed De aanvoeren bepalen zich echter tot kleine partijen. Van het harde fruit zijn het in hoofdzaak appelen, die ruim aanwezig- zijn Peren zijn echter schaarsch. De notee ringen voor de stoofperen wisselen van 8-12 ct.. Voor fijnere soorten loopen de prijzen tot 18—20 ct. per K.G. PRIJSBERICHT VAN DE BLOEMBOLLEN- VEILING. Op de Donderdag gehouden bloembollen- veiling „Beverwijk" was de aanvoer gering. Er was veel kooplust, doch de prijzen wa ren iets minder. Besteed werd: Adoration 12 op 0.65, Jac. van Beieren 14 op 0.70, 12 op 0.60, 10---12 0.42, Crimson Glow 12 op 0.65, 1012 0.48, Halley 12 op 0.55, 10—12 0.45. Marianne 12 op 0.40, Poolijs 8—10 0.16, Scarletta 10 op 042 Prince of Wales 10 op 0.46, War 14 op 0.90,' 12 op 0.65, 10—12 0.46, 10 op 0.37, ft—10 0.20, White Giant 10 op 0.35, Lilium Tigri- num 12 op 1.05. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond gespeelde on derlinge wedstrijden van de Beverwijks>che Damclub waxen als volgt: Eerste klasse: D. Kikke—C. Peekei 2—0; S. D. HoogvorstJ. A. Oussoren 11D. Kikke W. Spanjaard 1—1; Th. KloesA. Peekei af- gebr.; P. StaalduinenJ. Bakker, afgebr,; C. Peekei—K. Kikke 0—2. 2e klasse: J. HoogerwerfM. Kemper 11; H. de Waard—L. Kluft 1—1, A. Hofland—C. Rietkerk 0—2; C. Snel—J. Hollenbrand 0—2; F. Hommes—N. Rompen 2—0; F. Wentink—P. Verdonk, afgebr. M.HoogvorstC. Kluft 20. BRIDGECLUB „SANS ATOUT". De uitslagen van de gespeelde onderlinge wedstrijden van de Bridgeclub „Sans Atout" waren als volgt: Groep 1, N.Z.-lijn: 1. J. RusW. de Boer 47 m.p. 2. Th. Braam—A. Roodzand 47 Vz m.p. 3. J. Pauw—L. Mouton 51 m.p. 4. H. PoolsA. Brood 54y2 m.p. O.W.-lyn: 1. K. v. d.WalH. Kluft 40y2 m.p. 2. G. C. Tabak—W. Kleine 48 mp. 3. de heer en mevrouw v. Essen 53 m.p. 4. P. AmseA. Tabak 58!/2 m.p. Groep 3, N.Z.-lijn: 1. Mevr. BlokdijkW. Mank 48 m.p. 2. R. HoenC. Geldermans 50 m.p. 3. H. KramerK. Kee 50 m.p. 4. C. SpruitG. Zoontjes 52 m.p. O.W.-lijn: 1'. Mevr. TabakJto. Broekhuizen 44y2 m.p. 2. Mevr. KokC. Nijman 48y2 m.p. 3. Mevr. BraamJ. v. d. Berg 49y2 m.p. L J. de VriesG. Steenbergen 57 Vz m.p. (De douane te Tandjong Priok heeft een groote smokkélzaak in eetbare vogelnestjes tijdig ontdekt. De Chineesche aanstichter is voort vluchtig). Er is in ons kleine landje Met het gild der smokkelaars, Ook heel dikwijls iets aan 't handje En alevel ook iets raars. Nooit zal echter een der snaken Op dit duistere terrein. Winst met vogelnestjes maken. Zelfs wanneer die eetbaar zijn. Maar 't is anders met die dingen In ons Oostersche gewest. Want de vreemde oosterlingen Eten vogel, ei en nest. Deze nesterijen geven De douane heel wat last, Dat geen smokkel wordt bedreven, Daar wordt danig op gepast. Om een nestje uit te halen Met dit ongewoon product, En ditmaal op grooten schale Is nu glorierijk mislukt. De bedrieger is bedrogen, Maar toch is hij niet gevat, Want de vogel was gevlogen, Voor hij in de nesten zat. P. GASUS. Concert Mannenkoor „Zanglust". Medewerking: Luc. Louman, bariton. Dirigent Van Dijk had het zich, voor zijn concert, dat hij met het mannenkoor „Zang- lust" Donderdagavond in het. Luxor Theater gaf, niet gemakkelijk gemaakt. Op het pro gramma kwamen o.a. voor Wierts' Broeder schap, Veni Creator van Diepenbrock en de zware compositie van Gerard H. Boedyn, Han- nibals overtocht over de Alpen. De voorzitter, de heer Blaauw, kon zijn openingswoord voor een goed bezette zaal uitspreken. Mr. A. Moens en echtgenoote be nevens de eere-leden werden in het bijzonder welkom geheeten. De eerste maten van Broederschap laten ons reeds hooren, dat er op het programma door Zanglust gestudeerd is; bijzonder fraai is de afwerking der nuanceeringen en van de koorklank. Daarbij had de dirigent de ver schillende registers zorgvuldig ten opzichte van elkander afgewogen, wat het geheel zeer ten goede kwam. Tenoren en bassen klonken uitstekend, daar schuilt bijzonder goed materiaal onder. Vooral eerstgenoemd register was hier geluk kig bezet, iets wat bij de meeste koren nog wel eens wat te wenschen overlaat. De bari tons schitteren nog niet zoo als hun collega zangers, maar passen zich zeer zeker aan. Klankvol zongen de bassen hun partij in Veni Creator; de voorname compositie van Diepenbrock met de verschillende stemmen- gangen is een dankbaar werk voor een en semble als Zanglust is. Behoudens enkele haastige inzetten van sommige zangers in den slotzang en hier en daar een zweving van het accoord, was de uitvoering alleszins het aanhooren waard. Heinze's Bede was in het tweede couplet beheerschter dan in de openings- en derde strofe; de baritonsolo gesteund door het koor werd een staaltje van gezonden mannenzang; meer bewogenheid zou het geheel nog ten goede kunnen komen. Over de opvatting van den dirigent van der Fremdenlegionar zullen de wenschen wellicht uiteen loopen; de heer van Dijk hield het vrij van felle contrasten, waartoe dit werk zich zoo gemakkelijk laat leiden en zooals wij het eveneens gaarne gehoord zouden hebben. Het soldatenkoor uit Faust moest strakker en scherper gerhytbmeerd worden, dan Zang lust deed. Voor de forti, die steeds beschaafd bleven, willen we de zangers een worod van lof niet onthouden. Hannibal was rhythmisch in het marsch- tempo niet altijd in orde (bassen), de rots blokken tuimelden ook niet regelmatig, de hai'monieën slaagden nog niet altijd. Er wa ren dus nog weliswaar onvolmaaktheden, maar in de unisonizangen zat het qua samen zang goed in elkaar. De tenoren leverden van hun zware partij een vaardige vertolking en al zal het nummer nu direct wel niet inge slagen zijn bij het publiek (evenmin als bij ons) het wasteen formidabele prestatie van het koor! Een graag- gehoorde zanger is altijd Luc. Louman, diet ook ditmaal met zijn warm baritongeluid het publiek voor zich wist in te nemen. Schubert is Louman's fort en zoo kreeg die Litanei een diepdoorvoelde vertol king. Hoe fraai Louman zijn stem beheerscht „be speelt" viel in „Die Allmacht" te beluisteren; in het Arioso uit de opera Hamlet was de solist niet geheel vrij van detoneeren; beter klonk Addio van Tosti, waarin Louman ook in zijn voordracht zich zelf overtrof, alle hulde. Mevr. A. v. d. Heijde—Dierx, verzorgde de begeleiding aan den vleugel en deed dit op accurate wijze, zich zeer loffelijk bij den solist aappassend. „Zanglust" heeft met dit concert een waar- digen avond aan den reeks harer uitvoerin gen toegevoegd. W. TOEGANGSKAARTEN VOOR WERKLOOZEN Voor den competitiewedstrijd Kinheim— Beverwijk zullen Zondagmiddag van 11.30 tot 1.30 uur aan de loketten van het terrein aan den St. Aagtendijk toegangskaarten voor werkloozen verkrijgbaar zijn. In verband met de te verwachten drukte zullen houders van diploma's en plaats- kaarten uitsluitend toegang hebben door de hoofddeuren. Concert van de Harmoniekapel. Goede uitvoering van een mooi programma. Het eerste winterconcert van de Bever- wijksche Harmoniekapel, dat gisteravond in het Kennemer Theater werd gegeven, was in tegenstelling met de gewoonte, maar zeer ma tig bezocht. Het feit. dat in deze week de con certen en uitvoeringen elkander opvolgden zal daaraan natuurlijk niet vreemd zijn en alle pogingen om daaraan in onderlinge samen werking voor goed een einde te maken ten spijt werden nu zelfs twee concerten op één avond vastgesteld. De voorzitter, de heer Scheuer, verwelkomde de bezoekers en hij deed dat in het bijzonder burgemeester en mevr. Scholtens en Mevr. A. A. van Hattum-Dekker, de beschermvrouwe van de kapel. Voor dit. programma was een zeer mooi en dankbaar programma samenge steld. dat geopend werd met den marsch van de priesters uit „Athalia" van F. Mendelssohn- Bartholdy. Het werk werd goed van stemming en met veel voordracht uitgevoerd. De ouverture „Peter Schmoll" van C. M. von Weber hebben wij dezen zomer wel eens beter gehoord. Het was hier en daar nog al „romme lig". Bassen en clarinetten leverden hier ove rigens een goede prestatie. Het wekt den in druk of men de ouverture, die nu al zoo lang op het repertoire staat heeft „doodgestu- deerd". „La voix des Cloches" van Luigini prijkte voor de eerste maal op het programma. Een mooi nummer, dankbaar voor het gehoor en voortreffelijk geïnstrumenteerd. Een nummer, waarvan de inzet zeer riskant is voor de stem ming, die dan ook niet feilloos was. De heer Hofmeester bewees dit muzikale schilderijtje alle eer en liet het met mooie schakeeringen uitvoeren. Prachtige muziek leverde Grieg in zijn „Si gurd Jorsalfar", de compositie, waarmede de Harmoniekapel dezen zomer op de concoursen zulke fraaie successen oogstte. De bezetting, die in het houtwerk door het ontbreken van eenige krachten gehandicapt was, sloeg er zich kranig doorheen. De Prelude en het in termezzo werden muzikaal voorgedragen. De Marche Solennelle genoot een uitstekende vertolking. De prachtige ouverture „Oberon" van C. M. von Weber prijkte ook weer eens op het pro gramma. De uitvoering kon zeer verdienste lijk worden genoemd. De hoornist verdient wel een complimentje voor zijn zuiver gespeeld signaal. Hoewel het evenwicht nu en dan wel even werd verstoord kon hier toch van een zeer goede prestatie worden gesproken. Het allegro werd scherp gerythmeerd en in een prettig tempo gespeeld. De muziek van Thomas' Ballet uit „Ham let" bracht de heer Hofmeester in een licht tempo, waardoor deze charmante compositie een levendig karakter kreeg. De wals Tout Paris van Waldteufel besloot het programma, dat dezen avond voor de mu ziekliefhebbers heel veel te genieten bood. Tijdens het concert viel mev'r. Hofmeester in verband met het jubileum van de kapel een alleraardigste hulde ten deel. De vrouwen en verloofden van de werkende leden hadden het initiatief genomen om de echtgenoote van den dirigent een blijvende herinnering aan dit ju bileum aan te bieden. Namens deze dames bood de voorzitter mevr. Hofmeester een fraai theemeubel aan. waarvoor de dirigent harte lijk dankte. De heer Hofmeester maakte er met vol doening melding van, dat hij gedurende een kwarteeuw bij de Harmoniekapel een pretti- gen werkkring had gevonden. Zelfs was er nog nooit sprake geweest van een meeningsver- schil. Spr. zei, dat dit voornamelijk aan de oude garde, waarvan de voorzitter ook reeds in zijn openingswoord gewag had gemaakt, te danken was. De dirigent verklaarde zich wel eens te hebben afgevraagd, hoe het moet gaan, wanneer deze oude garde er eenmaal niet meer zijn zal. Spr. hoopte tenslotte maar, dat de jongeren later het werk zullen voortzetten. Nadat hij mede namens zijn echtgenoote voor het geschenk een woord van dank had ge sproken, bracht het publiek het echtpaar Hof meester een hartelijke ovatie. Het concert werd met het gebruikelijke bal onder leiding van den heer Leo Peelen en met medewerking van Roemer's Band besloten. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Mr. A. Moens werden in het veilinggebouw „Centrum" in het openbaar verkocht de navolgende ontroe rende goederen: 1. Woonhuis, erf en grond, Assumburgstraat 4, groot 1 A. 46 cA„ behoorende tot de na latenschap van H. Faber. D. Teer f 1750, niet gemijnd. 2. Dubbel woonhuis, Arendsweg 103.105 2 A. 31 cA. Eigendom van C. P. van Hasselt. D. Koger qq. f 1700. 3. Perceel grond aan den Kanaalweg groot 10 A. 95 cA. Eigendom van W. v. Zutphen. D. Koger f 1500. 4. Woonhuis Meeresteynstraat 6, 1 A. 26 cA. behoorende tot de nalatenschap van J. v. Hilte. C. Dingier Sr. f 2135. 5. Woonhuis Romerkerkweg 47. groot 1 A. 38 cA., behoorende tot de nalatenschap van J. v. Hilte, W. v. Straten f 1301. 6. Woonhuis Albert van Saxenstraat 3, groot 1 A. 15 cA. f 950. Opgehouden. 7. Woonhuis Albert van Saxenstraat 7, groot 98 cA., eigendom mevr. wed. Numan, D. Groeneveld f 1030. Niet afgemijnd. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Donderdagavond heeft de afdeeling Be verwijk van de Jong Hervormden in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat een druk bezochte ledenverga dering gehouden. De vergadering werd ge opend met het zingen van lied 136 en gebed en het voorlezen van Handelingen 16, waar na de waarnemend voorzitter de leden een welkom toeriep, speciaal den heer M. Foeken, hulpprediker uit Wijk aan Zee en Duin. Naar aanleiding van het voorlezen bijbelgedeel te werd een inleiding gehouden. Vervolgens las de secretaresse, mej. J. C. van der Ploeg, de notulen voor. die onder dankzegging werden goedgekeurd. Na de be handeling van het huishoudelijk gedeelte werd besloten om op 3 Februari in het Ver eenigingsgebouw het tooneelstuk „Eigen We gen" van S. de Jong op te voeren. Na de pauze heeft de heer M. Foeken het boek .De vrije terugkeer" van André Guide behandeld. Spr. schetste André Guide als een goed Christen, die later vrijdenker werd en naar Rusland vertrok. Hij heeft toen een boek geschreven, dat een fel requisitoir tegen Rusland was. Rusland heeft het werk dan ook in den doofpot gestopt. Vervolgens be handelde spr. hoe André Guide zich van het communisme afkeerde en zijn terugkeer. De waarnemend voorzitter heeft aan het slot van deze interessante inleiding den heer M. Foeken dank gebracht voor zijn betoog. De heer Foeken heeft de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. ALGEMEENE PENSIOENBOND. Gisteravond heeft de plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Militairen Pensioenbond in het Wijkgebouw aan de Baanstraat. een ledenvergadering gehouden, welke maar ma tig was bezocht. De waarnemend voorzitter, de heer Evers, heette de aanwezigen in zijn openingswoord hartelijk welkom en deelde mede dat de voorzitter van deze afdeeling zijn functie op medisch advies heeft neergelegd. De verkie zing van een nieuwen voorzitter zal nog eenigen tijd worden aangehouden. Vervolgens las de waarnemend voorzitter de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Van het hoofdbestuur was een groot aantal stukken ingekomen, waaruit duidelijk bleek dat de huidige pensioenregeling groote aan dacht van het hoofdbestuur trekt en alles geprobeerd wordt om hier verbetering in te krijgen. Naar aanleiding hiervan werden eenige besprekingen gevoerd. De ledenwerving zal krachtig ter hand worden genomen en door huisbezoek zal men het aantal leden van de afdeeling Be verwijk trachten op te voeren. Na de behandeling van de inning der con tributie werd de rondvraag gehouden, waar van enkele leden gebruik maakten, waarna de heer Evers de vergadering sloot. FEESTVERGADERING VAN HET WERKLIEDENVERBOND. Het Christelijk Werkliedenverbond .Patri monium" heeft in het lokaal van de Gere formeerde kerk aan het C. H. Moensplein een feestelijke jaarvergadering gehouden. Na de gebruikelijke opening heette de voorzitter, de heer C. Slings, de aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens bracht de se cretaris. de heer M. G. J. van Eek, het jaar verslag uit. Het financieele verslag van den penningmeester, den heer W. van Zalingen, vermeldde een batig saldo. Vervolgens heeft de heer Pelikaan, lid van het bondsbestuur, een propagandawoord gesproken en verschil lende afgevaardigden van andere corpora ties het woord gevoerd. De vergadering werd afgewisseld met declamatie en muziek. De heer N. Passchier heeft de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. SANTPOORT DAMMEN. Het tweede tiental van Stabiel bewerkte tegen D. C. IJ. 5 een 10—10 gelijk spel De gedetailleerde uitslag was: Stabiel D.C.IJ: M. Piek—H. Lichtendahl C. OudendijkJ. Broek E. OudendijkO. Hühl P. H. Maakenschijn—P. F. Hoek J. Oosterling—P. van Veen J. Zaal—L. Boon G. ZuiderduinK. Ligt J. KrabJ. Bal p. de KortW. F. Zeeders P. KlaasenE. Broek 2-0 2—0 2—0 0—2 1—1 0—2 0—2 0—2 2—0 1—1 10—10 CASTRICUM AANRANDING Op den Gestichtsweg in de omgeving van Duin en Bosch is op een der vorige avonden een jongedame lastig gevallen door een tot nu toe onbekend gebleven man. De juffrouw trad evenwel zoo kordaat tegen haar aan rander op, dat hij snel het hazenpad koos. Ouders zullen er goed aan doen hun kinde ren vooral tegen het vallen van den avond en liefst ook overdag uit deze omgeving van daan te houden. Portret van H.M. de Koningin, geschilderd door den heer W. G. Hofker in opdracht van de Kon. Paketvaart Maatschappij. DAMMEN. COMPETITIE NED. DAMBOND. Voor de derde klasse competitie van den Ned. Dambond (district Noord-Holland) speel de te Velsen-Noord de Haarlemsche Damclub IV tegen de Damclub „T.O.P." I (Hoogovens). De uitslag was een 10—10 gelijk spel. SCHEEP/ LTUMNCENl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, Rotterdam n. N.-Orleans 17 v. Tampico. Lelftdijk, Rotterdam n. Vancouver, 17 te Willemstad. Damsterdijk, 17 v. Rotterdam te Vancouver Beemsterdijk, 17 v. Philadelphia n. R'dam. Spaamdam, 17 v. Rotterdam te Baltimore. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam 17 Cristobal. Lochgoil. Rotterdam n. Vancouver 17, 44 m. 0- van Niton. Breedijk. 18 v. Rotterdam n. Tampico. HOLLAND-AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk. (u.) 18 te Fremantle. Heemskerk. 18 v. Rotterdam te Newcastle IN. Z. W.) Tajandoen, (t.) 17 v. Le Verdon, 18 (v.m.) m. v. Ouessant. HALCYON LIJN. Stad Vlaai-dingen, 20 (10 n.m.) v. Narvik te «hardingen verwacht. Stad Arnhem. 17 v. Rotterdam te Bagnoli. Flensburg, 18 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Zwolle, 18 v. Les Falaises te Umuiden. Maasburg, 17 v. Vlaardingen te Narvik voor Rotterdam 'Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein. 17 v. Bremen te Hamburg. Jagersfontein, 18 v. Beira n. Rotterdam. Randfontein, (u.) 18 te Marseille. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Simon Bolivar, Barbados naar Amsterdam, p. 18 Azoren. Hermes, 18 v. Hamburg n. Vlaardingen. Cottica, 18 v. Paramaribo n. Amsterdam Bacchus, 17 v. N.-York n. Curacao. Hebe, 16 v. Amsterdam te Paramaribo. Ganymedes, 18 v. Amsterdam n. Rotterdam. Achilles, 17 v. Candia n. Calamata. Baarn, Antwerpen n. Hamburg, p. 18 Vlis- singen. Colombia. 17 v. Curacao n. Sta. Marta. Mars. 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Oberon, 17 v. Tunis n. Alexandrië. Orion, 17 v. Thessal. n. Stamboul. Perseus, 18 v. Livorno te Amsterdam. Venus. 17 v. Crotone n. Venetië. Eennekom, Vancouver n. Londen, 15 v. Victoria (B.C.) Bodegraven, Chili n. Amsterdam 16 v. Callao. Douro. Amsterdam n. Oporto p. 16 B. Head. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo. 17 v. Rotterdam te Hamburg. Tapanoeli. (t.) 18 v. Beïawan. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LLTN. Alwaki, (th.) p. 17 Madeira. Alhena, (th.) 18 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka, 18 v. Amsterdam te Batavia. Simaloer, (t.) 17 v. Marseille. Tawali, (u.) p. 17 Beachy Head. Marnix van St. Aldegonde, (th.) 18 te Suez. Moena, (th.) 18 te Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Rhesus, Batavia n. Liverpool, p. 17 Smalls. Glenaffaric, Dairen n. Rotterdam 17 van Casablanca. City of Pittsburg, Jap. n. Rotterdam, 18 v. Aden. C. of Athens, Japan n. Rotterdam 17 van Dahikan. Perseus, Japan n. Rotterdam, 18 te Pen. AANGEKOMEN. 17 November: Deucalion s.s. Zwarte Zee Nicolaou Georgios s.s. Antwerpen Themis (Du.) s.s. Bremen 18 November: Brookwood s.s. Trangsund Perseus s.s. Livorno Argun s.s. Kara-Zee Stad Zwolle s.s. Bilbao Zaanstroom s.s. Londen Britania s.s. Hamburg VERTROKKEN. 17 November: Begerin m.s. Gent Walborg ss. Esbjerg Rhein s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Pluto s.s. Gdynia Stockholm s.s. Methil Kingsland s.s. Newport Mars (Ned.) s.s. Hamburg 18 November: Sams s.s. Baltimore Wilbo m.s. Londen Het nieuwe programma van Kennemer Theater. Kennemer Theater vertoont in de nieuwe bioscoopweek als hoofdnummer de spannen de film „Onder vreemde vlag", met Wallace Ford en John Hills in de hoofdrollen. Jimmy Tracey wordt buiten zijn schuld ge wikkeld in een moordzaak. Hij vlucht en wordt door de politie gezocht, die hem voor den moordenaar aanziet. Hij heeft in de verwar ring kans gezien de papieren van den ver moorden Jimmy Dean bij zich te steken en vertrekt naar Southampton, waarbij hij groote moeite heeft zijn meisje Jean, dat met hem mee wil, te ontwijken. In Southampton neemt hij dienst in het Engelsche leger. Door zijn eigenaardig karak ter heeft hij veel moeite, aan de discipline te wennen. Bert Dawson, Sally Briggs' vriend en tevens wapenbroeder van Jimmy, twijfelt af en toe aan diens identiteit en hij heeft dan ook vaak de grootste moeite zijn werke lijke afkomst te verbergen. Voor Jimmy's regiment naar China ver trekt wordt er een afscheidsconcert gegeven. Teneinde het programma aan te vullen, wordt er van een reizenden artistentroep een danse res gevraagd om op het regimen tsfeest als gast op te treden. De danseres blijkt Jean, het vroegere meisje van Jimmy te zijn: Zij dreigt Jimmy aan de politie te verraden. Jimmy, die dit dreigement als ernst opvat, deserteert en haalt een zeeman over hem als verstekeling mee te nemen naar Zuid-Amerika, Door een vergissing komt hij echter toch op het schip terecht, dat met het regiment en Sally naar China vaart. Daar blijkt dat zijn oude meisje hem niet verraden heeft. Als zij te Hongkong aankomen, blijkt dat Sally naar Kang Loo in het binnenland, dat door een groote Chineesche bandietenbende wordt be dreigd, is vertrokken. Jlmmy ziet kans, met gevaar voor eigen leven door de vijandelijke stellingen te breken en bereikt het Britsche Consulaat, waar iedereen zijn toevlucht heeft gezocht. Jimmy organiseert daar de verdediging zoo goed mogelijk. Hij wordt tenslotte gewond en sterft, maar dan ver schijnen de troepen met Dawsonen het Con sulaat en de vluchtelingen zijn gered. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „De geheimee code" een spionnagefihn met William Powell in de hoofdrol.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5