HET NIEUWE AVONDBLAD UMUIDEN St. Nicolaas inkoopen fte JAARCANC NO. 18 MAANDAG 22 NOV. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y* cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden f 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim f 50.—, alle leden wijsvinger f 60,—, één of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk f 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 40<L— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïïlus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Zaterdagavondmarkt geopend. Belangstelling liet niets te wenschen over. Of de oprichters van de Zaterdagavond- markt rechtstreeks profijt van hun werk zul len hebben valt te betwijfelen, maar het ge stelde doel, wat meer leven in de brouwerij te bréngen, hebben zij ongetwijfeld bereikt en als ze hiermede tevreden zijn, dan kunnen ze elkaar de hand drukken. Want de nieuwe weekmarkt, die Zaterdagmiddag door den voorzitter van IJmuiden-Centrum den heer Joh. de Waard met een korte toespraak tot de tientallen marktkooplieden en de honderden bezoekers geopend werd, heeft aardige roering gebracht in het anders zoo stille oud-IJmui- den. Het was den geheelen avond druk, niet alleen op het Willemsplein, maar ook in de aangrenzende straten en voorts in de Kenne merlaan, hetgeen er op wees, dat ook IJmui- den-Oost vele bezoekers leverde. Hoe dan ook de economische gevolgen voor den middenstand mogen zijn, oud-IJmuiden is een attractie rijiker geworden en dat is geen overdadige weelde, want het begon zoo lang zamerhand 'n vergeten hoofdstuk te worden. En de winkeliers van de Kennemerlaan kun ne hunne collega's uit de oude stad niet dank baar genoeg zijn voor hun initiatief, want zel den hebben zij meer kijkers voor hunne eta lages gehad dan Zaterdagavond en van kijken komt koopen. In zijn openingsspeech heeft de heer de Waard het gemeentebestuur bedankt voor zijn medewerking en voorts medegedeeld, dat deze markt een der punten is van het programma van „IJmuiden-Centrum", waarvan er spoedig nog meer tot uitvoering gebracht zullen wor den. Verder wees de heer de Waard er op, dat er van de zijde der marktkooplieden veel ani mo was, zoodat er lang geen ruimte genoeg was om aan alle aanvragen te voldoen. De eerste marktdag had het met het weer wel wat beter kunnen treffen, maar deson danks was het bezoek lang niet slecht. Op sommige tijdstippen was het er zelfs druk en verdrong zich een groote menigte voor de on geveer veertig stands, waar van alles te koop was: gerookte paling, fijne bokking, dassen, boekenlingerie, dameshoeden, sigaren, ge brande pindas enz. En alhoewel .er geen kapitalen verhandeld zullen zijn, werden door sommige standhou ders goede zaken gedaan want het is nu een maal een zwak van onze huismoeders, dat ze graag op koopjes uit gaan en een dubbeltje bieden als een kwartje gevraagd wordt. En tvaar kunnen ze dat beter dan op de Zater dagavondmarkt in de plaats hunner in woning? HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Dinsdagavond a.s. geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging een concert in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem. Solist is Sam Swaap (viool)dirigent is Frits Schuur man. Het uit te voeren programma vermeldt: Ouverture „Cyrano de Bergerac" van Johan Wagenaar, een eerste uitvoering van het viool concert in D-groot van Jules Dreese, drie fragmenten uit La Damnation de Faust van Berlioz, Introduction et Rondo capriccioso, van Saint-Saëns en Les Préludés van Frans Liszt. IJ. O, V. haall Sinterklaas binnen. Zegetocht van den Heilige door IJmuiden- Oost. De traditie wil, dat Sinterklaas, als hij er gens zijn blijde incomste doet.' gezeten is op een schimmel en zijn zwarte knecht naast hem loopt om pepernooten te strooien. Maar de om standigheden zijn wel eens van dien aard, dat men het met de traditie op een accoordje moet gooien. Zoo ook Zaterdagmiddag, toen Sint Nicolaas op uitnoodiging van het reclame-comité van IJ.O.V. een bezoek bracht aan IJmuiden-Oost. Want er stond geen schimmel op den trein te wachten, waarmede de hooge gast verwacht werd; het was een sierlijke bruine vos, die de eer te beurt viel, den beminden Heilige op z-ijn glanzenden rug door de straten van IJmuiden- Oost te voeren. En toen de bruine vos zich met zijn hoogen berijder in beweging zette, wer den geen pepernooten, maar pinda's gestrooid, hetgeen trouwens uit een hygiënisch oogpunt ook wel zoo verstandig was. Het comité van ontvangst was op het Vel- serduinplein bijeengekomen; daar kwam ook een 12-tal leden van „Kunst na Arbeid", een reclamewagen stond er reeds en spoedig klonk er een vroolijke marsch in de Frans Naere- boutstraat. Omstuwd door eenige honderden jeugdige IJmuiden-Oostenaren trok men zoo naar den uitgang van het station aan het Tiberiusplein. Een gejuich barstte los toen Sint Nicolaas en zijn zwarten staf (er waren wel drie zwarte Pieten) zich aan de in spanning wachtende schare vertoonden. Met een zwaai, die hem velen zullen be nijden, steeg de goede Heilige op zijn paard; weer klonk een marsch en de intocht begon. Twee der zwarte Pieten gingeij op de reclame wagen, waar eenige balen pinda's gereed ston den, die met handenvol werden uitgestrooid. Alles wat kind was grabbelde naar de begeer lijke nootjes, en de ouderen pikten natuurlijk ook een nootje mee. Na een heele lange wandeling door de stra ten van IJmuiden-Oost, omstuwd door zoowat alle kinderen die IJmuiden-Oost herbergt en eenige honderden vaders en moeders kwam St. Nicolaas en zijn gevolg tenslotte voor „De Grif fioen" aan waar hij afsteeg en hij wel 'n war men oud-Hollandschen drank genuttigd zal hebben om wat van de oud-Hollandsche koude te bekomen. R.-K. Tooneelvereeniging „Kunstkring' Viering van het 15-jarig bestaan. 13 November bestond de R.K. Tooneelver eeniging „Kunstkring" 16 jaar; welk feit gis teravond feestelijk gevierd werd in de over volle zaal van de Witte Bioscoop ajan de Mahustraat. Oorspronkelijk is „Kunstkring" een onderafdeeling geweest van de St. Jozeph- gezellen welke 13 November 1922 onder leiding van praeses pastoor B. A. Lasanxe was opge richt. Het initiatief hiertoe namen de heeren A. Koene, A. Gomes en H. Gorter. De beide eersten zijn onafgebroken werkend lid van .kunstkring" geweest en herdachten dus ook hun 3de lustrum, terwijl de heer C. Jongejans 1<2 1/2 jaar werkend lid van „Kunstkring" was. In 1932 werd besloten in den werkenden kring dames op te nemen. Door een ruimere keuze in de op te voeren werken hebben de uitvoeringen van „Kunstkring" door deze or ganisatie een belangrijke verbetering onder gaan. De laatste jaren staat „Kunstkring" on der leiding van den heer J. F. A. Jungbarker. Er had zich een comité gevormd om „Kunst kring" een feestavond aan te bieden als blijk van waardeering voor zijn toewijding en ijve rig werken. Om 8 uur betrad het bestuur onder luid zingen van „Lang zullen zij leven" het u dium. Pastoor J. C. de Mevel opende den avond met den christelijken groet. Spreker gaf in zijn feestrede allereerst zijn blijdschap te kennen over het feit dat Kunst kring zijn io-jarig bestaan herdenkt. Tot voor kort geleden was Kunstkring ten doode opgeschreven, maar door een goede pro paganda de laatste maanden gevoerd, is de vereeniging met 1>00 pCt. vooruit gegaan en daar is spreker dankbaar voor. IJmuiden kan niet buiten zijn Kath. Tooneelvereeniging. De 100 pCt. vooruitgang geeft dezen avond rede om te jubelen. Spreker richtte zich toen tot de 3 jubilarissen. Den voorzitter den heer A. Koene roemt spr. voor zijn wijs beleid en onvermoeid werken. Den heer A. Gomes dankte spreker voor zijn omvangrijken arbeid welke hij als secretaris maar vooral door zijn tooneelwerk gedurende 15 jaar heeft verricht. Obk den heer Jongejans mocht woorden van dank in ontvangst nemen voor het groote optimisme waarmede hij altijd Kunstkring heeft hoog gehouden. Spreker bood een fraaie bloemenmand aan. Tot slot gaf spreker in een klein gedichtje nogmaals zijn grooten blijdschap te kennen over dit feestelijk gebeuren. Hierna was het woord aan den heer Scherpenzeel die als ver tegenwoordiger van het comité van donateurs het bestuur en leden van Kunstkring harte lijke woorden van dank bracht voor alles wat Kunstkring gedurende 15 jaar voor Katholiek IJmuiden heeft gedaan. Namens „Kunst zij' ons Streven" werd een bloemstuk onder eenige toepasselijke woorden aangeboden. Na deze huldiging dankte voor- ziter A. Koene namens zijn mede-jubilarissen en het bestuur op de allereerst plaats pastoor J. C. de Mevel voor zijn hartelijke geluk- wenschen. Spreker richtte nog een bijzonder woord van dank aan den regisseur den heer J. F. A. Jungbacker voor zijn steun aan Kunstkring gegeven. Hij sprak den wensch uit dat onder zijn regie „Kunstkring" zijn zilveren jubileum mocht vieren. Hiermede was het officieele ge deelte ten einde. Onder de vroolijke toonen van Donkers Band werd de vroolijke avond ingezet, waaraan hebben medegewerkt: Jack Tunny, Mevr. Dora Arisz Schrama, Jan Vogez en de heer Maas. OOK DE MAKREELVANGSTEN VERMINDEREN. Was het met den aanvoer van haring door de trawlers al zoo goed als afgeloopen, thans raakt ook het seizoen van de makreelvisscherij ten einde. Enkele booten komen nog met hoog stens 'n paar honderd manden aan de markt, maar de meeste vangen in het geheel geen makreel meer. De aanvoer van makreel is dit jaar wel bui tengewoon groot geweest, wat mede het ge volg is van den vooruitgang van de visscherij- techniek. Ofschoon de handel steeds vlot is geweest, is nog lang niet alles verkocht. Naar wij ver namen liggen in de verschillende koelhuizen wel 25000 kisten makreel opgeslagen, zoodat er voor de rookerijen voorloopig nog makreel genoeg is. COLLECTE VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING De collecte ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose zal Zaterdag 27 November a.s. in Santpoort gehouden wor den. VOOR DE LUIERMAND-UITZETJES. Hieronder volgt de tweede verantwoording van de giften ingekomen bij de Nederl. Ver eeniging van Huisvrouwen te Velsen-IJmui- den voor de luiermand-uitzetjes voor de be hoeftige kindertjes die in Januari geboren zullen worden. lste Verantwoording f 57. P. v. D. 5.— M. J. J. F.—K 25.— R. B.—V. 1 A. d. G. 2.50 F. C. G. D 1 G. D. S. 2.50 J. Th. G. 2.50 J. J. H. 2.50 J. C. v. W. 2.50 W. A. D. 5-— T. F. H. 2.50 Totaal f 109. Bovendien mag bij een winkelier in IJmui den-Oost f 25.— aan goederen worden be steed. Het giro-nummer van de vereeniging is: 223607, waarop elke gift, hoe klein ook, gaarne ingewacht wordt. Aanvragen om hulp komen in steeds grooteren getale binnen. verschillen wel maar de mooiste cadeautjes zien anderen ook. Wacht daarom niette lang met uw DAMCLUB T.O.P. De damclub T.O.P. zal voor haar leden een wedstrijd organiseeren in het oplossen van problemen. Deze wedstrijd zal 10 problemen omvatten, waarvan er iedere week een aan de deelnemers worden voorgelegd. Voor elke goede oplossing wordt 1 punt verstrekt. De gene die het hoogst aantal punten verzameld ontvangt als belooning een boekwerkje over dammen. De leiding van deze wedstrijden be ruste bij den heer Th. de Reus, lid van de vereeniging. De uitslagen van de voor de onderlinge competitie gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Zonneveld—Smit 0—2; Poelma—Diemeer 20; KnapenSelderbeek 02; OortwijnW. de Smit 02; D, ReusAsjes 20; v. d. Ak ker—v. d. Kooi 2—0; Dijkstra—Ketting 11; Ketting—Dijkstra 20; Dijkstra—G. Smit 0—2. Vrijdag a.s. speelt T.O.P. haar derden thuis wedstrijd voor de competitie d'erde klasse van den Nederlandschen Dambond tegen Hoofd dorp. Nieuwe leden voor T.O.P. kunnen zich aan melden bij den secretaris, den heer H. Oort wijn, Westerwijkstraat 4. MOOI SUCCES. Het dubbelmannenkwartet St.-Caecilia, sa mengesteld uit leden van het R. K. Kerkkoor alhier, heeft onder leiding van zijn directeur den heer H. J. v. Kaam op het Nationaal Zang concours te Overschie een mooi succes ge boekt. Het kwartet behaalde in de tweede afdee- ling met 297 punten een tweeden prijs. Concert R.-K. Harmonie „St. Caecilia"* Over belangstelling lieeft het bestuur der R.K. Harmonievereeniging „St. Caecilia" op haar concerten zeker nooit te klagen, want ook Zondagavond was de Volksbondzaal tot de laatste plaats bezet om de prestaties van de kapel, die door ziekte van enkele hoofdperso nen nogal gehandicapt was, aan te hooren. Na zich met den Steeds Voorwaarts marsch ingeblazen te hebben gaf St. Caecilia het woord aan haar J. L. Harsveld, die allen wel kom heette. Suppé's ouverture Pique Dame is een geliefd nummer van het corps, dat zichzelf voor een zware opgave stelde toen het dit werk in stu die nam. Directeur Joosen heeft in den loop der maanden de gelegenheid benut de punt jes op de i's te zetten en dit was dan ook duidelijk te hooren. Al was de stemming on derling het zwakke punt, het geheel klonk al leszins aannemelijk voor St. Caecilia. Al koes teren we aangaande den klank van 't hout in de hoogte zeker nog wenschen (de klarinet ten zijn niet dicht bezet) het evenwicht tus- schen de verschillende registers was afgewo gen en de saxen en laag koper klinken be schaafd, Het tempo van het middendeel nam de dirigent vrij langzaam, maar dat is een kwestie van opvatting. Popy's Suite Oriëntale had eveneens onder dissidente harmonieën te lijden vnl. uit de af- deeling klarinetten. De gevaarlijke patrouille- signalen werden door het koper goed geblazen. De fraaie compositie van Wettge Silvio Pel- lico kreeg een alleszins goeden inzet; de door werking en het passagespel hield de directeur mooi doorzichtig. Ook hier waren het de kla rinetten, die door schelle rieten en verschil in stemming afbreuk deden aan het geheel. Uit stekend klonken hier ook weer de saxen en het koper; er was op gewerkt, zoowel qua tech niek als klank; de hobo blies een fraai solo trekje. Het geheel was beter dan we tot nu toe op de zaalconcerten van het ensemble hoorden. De Schülerconcerten nr. 1 en 2 van Seitz voor viool en piano genoten een vlotte ver tolking door de zoontjes van den directeur. De jonge Frits Kreisler speelde zijn les zeer ver dienstelijk, zijn broer de pianist stak hem ech ter nog de loef af met z'n vlot en leidend ac compagnement. Terecht werden beide jeug dige studiosi met een daverend applaus be loond. De fluitist van St. Caecilia, de heer Lute, blies op vaardige wijze en met goeden toon en techniek een solo met variaties, waaruit bleek, dat het corps in hem een flinke muzi kant zal verliezen; hij gaat n.l. Velsen-Noord verlaten. De heer P. N. Joosen begeleidde hem aan de piano en paste zich op waardige wijze bij den solist aan. Na -de pauze voerde de Damestooneelelub „Opwaarts" een klucht op. getiteld „Juffrouw Groenmeijer is zenuwachtig", die de aanwezi gen zeer amuseerde. W. TECHNISCHE ONTWIKKELINGSCLUB ANIMO. De eerste winterlezing van de Technische ontwikkelingsclub Animo zal op Dinsdag 30 November in het Cacino bij het Hoogoven- bedrijf worden gehouden. Spreker is de heer A. Vermeulen, hoofdbestuurslid van Hoo; ovenstaten over het onderwerp: Smering. IJzerverscheping. Het met stukgoederen beladen Zweedsche stoomschip Embla kwam van Amsterdam om bij de Hoogovens een partij ijzer in te nemen, waarna het de reis naar Malmö voortzette. Scheepsbouw voor het buitenland. Op de werf Gideon bij Groningen werd met goed gevolg een voor Engelsche rekening ge bouwde motorboot te water gelaten, welke met den naam Sandhill gedoopt in den wekelijkseh dienst van de Tyne-Tees Shipping Cp. te New Castle gebracht zal worden. Het schip is uit gerust met een Deutz Diesel-motor van 825 P.K. en kan ongeveer 1000 ton lading vervoeren Op het oogenblik bevonden zich op deze werf nog twee andere motorschepen voor Engelsche rekening in bouw. Vrijz.-Dem. Jongeren Organ. Kolonel De la Rocque en zijn raadgevers tijdens het geruchtmakend proces, dat de leider der Fransche Sociale Partij voert tegen eenige Fransche kranten. Rede van den heer D. J. A. Geluk. De algemeen-voorzitter der Vrijzinnig De mocratisch Jongeren Organisatie, de heer D. J. A. Geluk hield Zaterdag in een bijeen komst der V.D.J.O. in het gebouw der Vrijz. Herv. aan den Stationsweg een rede over de beginselen dezer organisatie. Verschillende belangstellenden uit Sant poort, Beverwijk en Alkmaar bevonden zich onder het auditorium, dat door den spreker verwelkomd werd. Hij zette uiteen, dat men zou pogen opnieuw een afdeeling van de VT.J.O. op te richten in deze gemeente. Het doel der V.D.J.O. is in de eerste plaats de jongeren met de politieke vraagstukken van dezen tijd op de hoogte te brengen, op dat zij later bij de verkiezingen zullen be seffen hoe waardevol hun stemmen zijn voor het besturen van het land. Daarnaast is het tweede doel der V.D.J.O. het verbreiden van de beginselen der Vrijz. Democr. gedachte. Jongelui van 17 jaar en ouder kunnen zich bij deze organisatie aan sluiten; de maximum leeftijd is 27 jaar, zoo dat de leden zich dan een bepaalde politieke richting kunnen kiezen. Spr. zette de beginselen van den Vrijz. De- mocratischen Bond uiteen; deze beginselen kennen drie hoofdpunten: Vrede, Vrijheid en Sociale gerechtigheid. Godsdienst en Staatkunde kunnen moeilijk samen gaan, zeide spr. en toont dit daarbij met eenige voorbeelden aan. De VD.B. is niet dogmatisch, zeker niet op staatkundig terrein, want de staatkunde zal zich steeds moeten aanpassen aan de gemeenschap, aan de maatschappij. De maatschappij stoort zich niet aan ver ankerde dogma's, want zij is steeds in be weging en verandert voortdurend. Daarom moet de koers wel vrijzinnig, d.i. zonder dog ma's zijn. De democratie houdt rekening met de be langen der gemeenschap; in de staatsge- meenschap is dus een democratische ge dachte noodig, die de belangen van verschil lende groepen in de maatschappij kent en er naar handelt. De grondgedachte van den democraat is, dat alle menschen gelijkwaardig zijn. Dit wil dus niet zeggen, dat de democratie alle men schen gelijk stelt. Maar wel, dat zij allen zijn: de kinderen van één Vader. Daarom ver werpt de democratie de dictatuur van een enkel persoon over al deze gelijkwaardige individuen. Juist omdat niemand van ons een hooger recht heeft zonder anderen er in te willen kennen, moeten zooveel mogelijk menschen aan het bestuur van den staat deelnemen. Verschillende soorten van bestuur eener gemeenschap werden door den heer Geluk besproken, waarbij deze wees op de voordee- len van het bestaan eener volksvertegen woordiging. Het parlement is de beste vorm van demo cratie en de eeuigst mogelijke. Van de con stellatie der politieke stroomingen en -par tijen gaf spr. in verband hiermede een uit eenzetting. De V.D.B. is een voorstander van de vrije meeningsuiting en van de vrijheid van gods dienst. Waar deze vrijheid heerscht is demo cratie; in tegenstelling tot de dictatoriale landen, waar van hoogerhand gedecreteerd wordt hoe en wat de volksmeening zeggen en denken moet, zelfs wat zij belijden moet. De bevordering van den vrede in onze maatschappij wordt door den V.D.B. krach tig nagestreefd. Het onderwerp sancties zette spr. eenigs- zins uitvoeriger uiteen. Het merkwaardige, zeide de heer Geluk. is. dat de staten die dictatoriaal geregeerd worden de laatste ja ren misbruik hebben gemaakt van deze in ternationale rechtsorde-lacunes. Hij gaf daar van eenige voorbeelden. Al zou men bij dit alles wellicht het ver trouwen in den Volkenbond verliezen toch moet de democratie deze rechtsorde voor staan. ja zelfs agressief optreden tegen hen die deze orde zou durven schenden. Wan neer het aan de democratie niet gelukken zou den overtreder in de toekomst „tot de orde" te roepen, ook al zou dit dan wellicht moeten geschieden met krachtdadige mid delen, dan voorzag spr. een nieuwen wereld oorlog. die zeker onze Westersche beschaving vernietigen zou. Wat het begrip sociale rechtvaardigheid voor de democratische gedachte beteekenen moet bepleitte spr. aan het eind van zijn rede. Dank zij de baanbrekende begrippen, door de democratie gebracht, is reeds ont zaggelijk veel op sociaal terrein gedaan. Ech ter toch nog niet .genoeg, als wij denken aan b.v. de jeugdwerkloosheid. De gemeen schap zal veel sterker moeten ingrijpen in o.a. de mechanisatie, opdat de arbeidstijd verkort wordt en meer menschen aan het werk kunnen gaan. Daarom strijdt de V.D.B. voor een korte- ren arbeidsdag en een lageren ouderdoms- grens dan 65 jaar. Dit sluit in een ijveren voor staatspensioen voor iedereen. Waar stuit dit echter steeds nog op af? Op gebrek aan solidariteit van de voorstanders en be langhebbenden. De democratie is nog niet aan het einde van haar mogelijkheden, zooals de dictatuur wel eens beweert. Opdat wij goed beseffen moeten, wat een zegenende democratie eigen-' lijk is. wil de V.D.J.Ó. deze gedachte propa- geeren en de jongeren tot een sterker aan een sluiten brengen. De propagandamiddelen besprak de heer Geluk daarna. Jongeren van allerlei rangen en standen zijn in de V.D.J.O. gegroepeerd, alles in den geest der democratie, die waar deering heeft voor een ieders werk en per soonlijkheid. De heer N. Kots dankte den spr. hartelijk voor zijn interessante rede, waarna de ver gadering tot een huishoudelijke 2itting over ging.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1