JftGtl ik 't ft set Gewichthefsters lafe ?éce«es aóUn hMer0eP$C,Ubs Su«eslooIe teams en BiMv S» onoverkomelijke moeilijkheden sende spelers Waa '"1 A'Sena' °p loek "aar pas" met het woo'rri^ ij "u "°rdl een Plaa,seliike wedstrijd .^Haarlem" ITa^EngeUmd aan9edU'd?i °e genbezoek zal brengen. Bovendien zal Ingel- se's elftal eveneens de Noordzee oversteken om eenige wedstrijden tegen onze leer meesters te gaan spelen. Rijwieldieven gearresteerd. De manager van een Engelsche beroeps voetbalclub heeft een ondankbare taak want niet alleen is hij verantwoordelijk voor den soeden gang van zaken, doch men verwacht tevens van hem, dat hij in slechte tijden voor weinig geld goede spelers weet aan te knoopen, die in het elftal passen en het team over een zwakke periode heen helpen Een dergelijke inzinking blijft bij de best bestuurde clubs niet uit, want zelfs als men voor geregelde verjonging van de ploeg zorgt, loopt men het risico, dat de nieuwe krachten niet voldoen of in hun spel-opvatting te veel ran de in de club gebruikelijke tactiek af wijken. Toen Billy Walker, de ex-Engeland ën dston Villa-voorwaarts, ruim drie jaar ge leden als manager van Sheffield Wednesday werd aangesteld, slaagde hij er in, een zoo sterk team op te bouwen, dat reeds in het eerste seizoen de beker te Wembley werd veroverd. Onnoodig te zeggen, dat Walker veel lof werd toegezwaaid en dat hij als een der beste managers van alle tijden werd ge doodverfd. Onmiddellijk na het Wembley- succes volgde de inzinking; de beide uit stekende vleugelspelers Hooper en Rimmer raakten over hun hoogtepunt heen, de doel- verdediger Brown werd vervangen en andere spelers werden verkocht. De nieuwe combinatie voldeed niet; het team boekte steeds slechtere resultaten en aan het einde van het vorige seizoen de gradeerde de club naar de tweede divisie, waarin thans de voorlaatste plaats op de ranglijst wordt ingenomen. Als het een amateurclulb niet voor den wind gaat, behoudt zij desondanks het meerendeel van .haar leden, terwijl tevens een groot percentage van haar geregelde supporters de vereeniging trouw blijft. Bij een beroeps-organisatie is dat anders; niet alleen het aantal seizoenkaartenhouders vermindert sterk, doch de groote massa toe schouwers, die komt om een succesvol team te kunnen toejuichen, richt haar schreden naar andere terreinen en deponeert haar shillings in de kas van een in vorm zijnde club. Het duurt niet lang, of de groote on kosten brengen de financiën van de ver eeniging in een ongunstigen toestand en -menige tweede- en zelfs eerste klasser van reputatie gaat gebukt onder een hooge bank- scliuld. Geld om nieuwe spelers te koopen is niet meer beschikbaar; soms springen de directeuren, meestal gegoede zakenlieden, die deze eerebaan als een „hobby" ambieeren uit eigen beurs bijmaar als het dan nog niet wil vlotten, krijgt de manager de schuld en.... zijn ontslag. Zoo is het ook Billy Walker yergaan en zijn collega van Manchester United, Scott Duncan, heeft zijn betrekking zelf opgezegd om zich in dienst te stellen van Ipswich Town. De United degradeerde terzelfder tijd als de Wednesday en hoewel het elftal Za terdag jl. voor de verrassing van den dag zorgde, door het hoog geplaatste Chester field in een uitwedstrijd met niet minder dan 7—1 te verslaan, zijn de kansen op her overing van het eerste klasseschap dit jaar miniem. Scott Duncan heeft eieren voor zijn geld gekozen, want Ipswich Town zal ver moedelijk het volgend seizoen een plaats in de derde divisie krijgen, omdat deze club, die kampioen van de Southern League is, over een zeer grooten aanhang beschikt, een om standigheid, waarmede de vergadering der groote vereenigingen, die bij stemming over toelating van gegadigden naar de Football League beslist, ernstig rekening houdt. Er ligt voor Mr. Duncan te Ipswich dus een dankbaarder arbeidsveld open dan bij Man chester United. Zelfs een club als Arsenal ondervindt de gevolgen van de publieke wisselvalligheid. De „Reds" hebben tot dusverre van de 15 matches er 5 verloren en evenveel gelijk ge speeld. De draw op eigen veld tegen West Bromwich Albion, dat tevoren vier achter eenvolgende wedstrijden had verloren, was al even poover als eenzelfde resultaat tegen den hekkesluiter Portsmouth, dat nog steeds geen enkele overwinning heeft behaald. Arsenal heeft middenvoor Drake en spil Roberts op de ziekenlijst en vooral de eerste wordt noode gemist. Mr. Allison heeft het met Bowden (thans naar Newcastle ver kocht) en den ex-Tottenham-speler Hunt geprobeerd, doch geen van beiden bleek te gen de moeilijke taak opgewassen. Indien de manager er niet spoedig in slaagt, een wer kelijk eerste klasse middenvoor te verkrijgen, zal de club dichter bij de laagste dan bij de hoogste plaats eindigen. Van hoeveel waarde een goede aanvalsleider in het modernë En gelsche voetbal is, blijkt uit het succes van Leicester City, sinds deze club de beschik king kreeg over Bowers van Derby County. Omstreeks November van het vorige jaar De -jockey Heapy, een Engelschman, die de laatste jaren in België heeft gereden, heeft een alleszins merkwaardig record gevestigd met de 3000ste zege in zijn loopbaan. Geen jockey ter wereld heeft ooit zooveel paarden ter overwinning geleid. Diefstal van zeven rijwielen bekend. De Haarlemsche politie heeft Zaterdagmid dag een 33 jarigen loswerkman en een 17- jarigen loswerkman en een 17-jarige fabrieks arbeider aangehouden, die bij hun verhoor bekende, hier ter stede zeven rijwielen te heb ben ontvreemd. Ten huize van den oudsten verdachte werden een rijwiel, eenige frames en verschillende onderdeelen in beslag geno men. Verder verklaarden de verdachten, enkele frames in het Spaame te hebben ge worpen. De onderdeelen hadden zij verkocht aan twee onbekende, Amsterdammers, waarvan de politie er gisteren één, een 26-jarigen slager, heeft gearresteerd. Het onderzoek wordt in middels voortgezet. De beide verdachten en de Amsterdammer zijn in bewaring gesteld. Op de permanente XJitvinders-Beurs te Leipzig 25 een vernuftig apparaat te zien waarmee men zich in de kameren zelfs, zooals uit de illus tratie blijkt op een tafel, kan oefenen in de moeilijkste figuren van het kunstrijden op schaatsen. stond Leicester er in de tweede klasse heel slecht voor, doch niet zoodra werd Bowers opgesteld, of de successen volgden elkaar op, zoodat zelfs promotie het resultaat werd. En ook thans is deze middenvoor een kracht van beteekenis. Intusschen is het zoo goed als zeker, dat na Leslie Jopes van Coventry de meer be roemde Bryn Jones van Wolverhampton de Arsenal-gelederen zal komen versterken, al zal de destijds bedongen prijs van 13.000 pond sterling wel sterk verlaagd zijn. En ook Ro binson van Sheffield Wednesday zal binnen kort het roodwitte shirt van de Highbury- club dragen. Of daardoor de tanende publie ke belangstelling weer blijvend zal worden opgevoerd (er waren Zaterdag jl. „slechts" 38.000 toeschouwers) mag voorloopig worden betwijfeld. Chelsea zakte naar de derde plaats af door een gevoelige 41nederlaag tegen Everton (19), een herhaling van het resultaat van den wedstrijd tusschen beide clubs, die 30 jaar geleden als demonstratie op het H.F.C.- terrein plaats vond. Het zou een wonder zijn, als het wisselvallige Chelsea zich tot het einde van het seizoen in de hoogste gele deren zou kunnen handhaven en we zullen er dan ook maar niet op rekenen. Haar stadgenoote, de derde klasser Mill- wall, die het het vorig seizoen tot den hal ven eindstrijd van den beker bracht, schijnt vast van plan, promotie te behalen; het elf tal gaat met een punt voorsprong op Notts County aan den kop en de thuiswedstrijden trekken 25.000 toeschouwers. Het dezer da gen gelanceerde bericht, dat de club 22' procent dividend had uitgekeerd, is natuur lijk onjuist, want de F. A. heeft bij regle ment het jaarlijksche dividend op ten hooo.e- ste 5 pet. vastgesteld. Wel is het juist, dat de directie manager Hewitt voor zijn goede werk een auto ten geschenke heeft gegeven, maar dat is al een half jaar gegleden. Het noemen van Notts County brengt ons Hugh Gallagher in herinnering, die volgens loopende geruchten, naar Bristol City zou worden verkocht. Dat zou dan zijn vijfde Engelsche club zijn, want voordien heeft de Schot voor Newcastle, Chelsea en Derby County gespeeld Men heeft ons de vraag gesteld, waarom in de sportjournalistiek het woord „derby" gebruikt wordt om den strijd tusschen twee plaatselijke voetbalclubs aan te duiden. Het is een gewoonte geworden en, zoo men wil. een verkeerde gewoonte om den naam van een beroemde Engelsche paardenrace aan de voetballerij te verbinden. In 1780 was het een Engelsch edelman, Lord Derby, dië een race voor drie-jarige paarden organiseerde, welke allengs tot de belangrijkste van de geheele wereld uit groeide en die van het begin af met den naam van den insteller (spreek uit: Daarby) werd aangeduid. Het kon er nog mee door, dat men ook in andere landen een ren voor driejarige paarden den titel van de Engel sche race schonk, maar wat had voetbal hiermede te maken? Waarom spreekt men wel van een „derby", doch niet van een „davis", een „schneider", een „florio", als men een plaatselijke ontmoeting wil aan duiden. Is de schenker van de Davis-Cup of de Insteller van de Schneider-trofee minder belangrijk dan Lord Derby, de stichter van een paardenren? Het antwoord hierop valt moeiliik te ge ven, slechts kan worden gezegd. dat het hier een ongerijmdheid betreft, die in den loop der jaren is Ingeworteld en dat de uitdruk king „derby" voor vele sportliefhebbers een vast begrip is geworden. Nu er den laatsten tijd zooveel over ver kapt en zuiver beroepsspel in de Nederland- sche voetbalwereld wordt gesproken, hoort men dikwijls de verzuchting slaken, dat het vroeger anders en beter was. En er wordt dan bijgevoegd, dat men 25 jaar geleden louter voor zijn plezier speelde en aan professio nalisme niet dacht. Echter is ons dezer dagen by het naslaan van oude kronieken gebleken, dat reeds in Februari 1910 de heer W. Muiier een open brief aan het bestuur van den N.V.B., het be roepsspel betreffende, heeft gericht. Er is dus niets nieuws onder de zon. Onlangs vermeldden we de «rroote activi teit die het bestuur van de Flamingo's te'- oozicMe van het volgend cricketseizoen aa'- den dag legt en we gaven een opsommin- van de vele op het programma staande, be langrijke internationale wedstrijden. Doch ook de cricketclub .Haarlem" zr zich in den komenden zomer niet onbetuigd laten, want onze stadgenooten gaan een tou door Engeland maken, waarna een Engelsch team onder leiding van Mr. Hancox een te- Noodweer teistert Java. Verscheidene slachtoffers; talrijke tabaks- loodsen vernield. SEMARANG, 22 November (Aneta/A. N. P.) De tabakslanden in de buurt van Solo zijn gisteren opnieuw door noodweer geteisterd. Een tropisch onweer barstte los, vergezeld van hevige stormvlagen en zware hagelbuien. Drie tabaksloodsen zijn door den bliksem ge troffen en geheel afgebrand. 24 tabaksloodsen zijn door den windhoos vernield. De omvang van de schade, aan het gewas toegebracht, is nog niet vastgesteld, doch is waarschijnlijk aanzienlijk. Door het noodweer zijn in de buurt van Solo een inlander gedood, één zwaar gewond en één licht gewond. In de buurt van Djocja zijn twee kinderen gedood. Ook in de buur van Dj ember heeft gisteren noodweer gewoed. In de omgeving van Rambi- poetji werd stormschade aangericht aan ver schillende tabaksschuren en kanfpongwo- ningen. De te velde- staande tabak werd even eens beschadigd, de telefoonverbinding werd vernield. In de buurt van Kalisat is een ta- baksschuur van de Besoeki Tabak-maatschap pij door den bliksem getroffen en afgebrand. Hierbij is een persoon gedood en vijf gewond. Een leege tabaksschuur is omgewaaid, ter wijl aan andere schuren schade werd aange richt. Ook het gewas werd door den storm neergeslagen. Te Malang werden leidingen van telefoon en electriciteit vernield, waardoor ernstige storing ontstond. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 22 Nov. 1937. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 431 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 72—78, 2e kw. 62—70, 3e kw. 52—60 ct. per K.G. slachtgewicht. 93 melk- en kalfkoeien f 180—250 per stuk. 72 vette kalveren. 2e kw. 5864, 3e kw. 52- 56 ct. per K.G. levend gewicht. 67 nuchtere kalveren f 8—13 per» stuk. 39 schapen f 20—30 per stuk. 438 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 7475, zware varkens 7374, Vette varkens 72—73 ct. per K.G. slachtge^ Wicht. 12 paarden f 100—150 per stuk. Aangevoerd 2 wagons. (Dit zijn twee Engelsche dames, die als sport het ge wichtheffen hebben gekozen en daar veel in schijnen te p resteeren.) Zie, ook deze twee zijn leden Van wat heet het zwak geslacht, Die elkaar onlangs bestreden Op 't gebied der vrouwenkracht Worstelen of ander vechten, Kwam niet in dit stuk te pas, 't Ging er om, om te beslechten, Wie het meest „zwaartillend" was. Dames, die dit mochten lezen, Zien geen nut erin, wellicht, Elk haar smaak, het was voor deze Wel een kwestie van gewicht. Hoe men het ook mag beschouwen. Zie dit tweetal maar eens aan En besef dat deze vrouwen, Elk haarmannetje wel staan. Beter dat men met haar t' eten, Dan met haar te vechten heeft, Daarbij ook niet te vergeten, 't Laatste is heel onbeleefd. Maar men kan hier ook aan hechten: Wat nog zit, wanneer men eet. Wordt tot zekerheid bij 't vechten: Men krijgt vast z'n portie beet. Wat die vrouwen wel presteeren, In het heffen, weet ik niet, En ik zal niet concurreeren Met haar, op dit sportgebied, Maar wat ook haar hefvermogen, (En misschien is 't lang niet mis) Ik beken dat 't in mijn oogen, Toch niet erg verheffend is. P. GASUS. Ernstige treinbotsing in de Ver. Staten. Twee dooden, 53 ernstig' gewonden. Bij Bluefield in den Amerikaanschen staat West-Virginië heeft een ernstige treinbotsing plaats gehad, waarbij twee personen werden gedood en 53 ernstig gewond. Twintig passa giers liepen lichte kwetsuren op. Nieuwe wapenvondsten in Frankrijk. Organisator van geheime wapendepóts gearresteerd. Met betrekking tot de zaak der „Cagoulards" is Zaterdag de ingenieur Jean Moreau de la Meuse, administrateur eener textielonderne ming, gearresteerd, die een der leiders van de complotten zou zijn, meer in het bijzonder belast met het organiseeren van wapen depots. De gearresteerde wordt beschuldigd van sa menwerking met misdadigers en het in het bezit hebben van wapens. Tijdens een in de Parijsche voorstad Ville- monble verrichte huiszoeking zijn o.a. 27 kis ten, bevattende 32 geleden handgranaten, een kist met negen machinegeweren en een groote hoeveelheid patronen in geslag geno men. Kinderen levend verbrand. De Dames-Hockeyclub Strawberries. Het heerenelftal van de Hockeyclub „Strawberries". Noodlottige ontploffing in Nieuw Mexico. PORTALEiS, (Nieuw Mexico), 22 Novem ber (Havas-A.N-P.) tengevolge van het ont ploffen van een stof, welke wordt gebruikt voor het onbrandbaar maken van houten huizen in het dorp Causey op veertig kilo meter afstand van Portales, zijn zes kinderen levend verbrand. Twee andere kinderen zijn niet teruggevonden. DE „VAN GALEN" HEEFT EEN ZWAREN TOCHT. BATAVIA, 22 November. (Aneta-A.N.P.) H. Ms. „Van Galen" was op weg van Sjanghai naar Manilla ter hoogte van Zuid-Formosa gedwongen een omweg te maken, ten einde den typhoon, welke op 19 November jl. Luzon teisterde, te ontgaan. Tijdens het stormweer zijn in de omgeving van den typhoon Zater dagavond door overkomende zeeën twee sloe pen en een reddingsboei overboord geslagen. De schipper kneusde een heupbeen, ter wijl een matroos werd gewond. Zondagavond seinde de commandant .Alles wel". De „Van Galen" wordt 23 November te Ma nilla verwacht. Liquidatie van de „Wereld jamboree 1937". Oprichting van een kampeercentrum in Noord- of Zuid-Holland. Vrijdag en Zaterdag heeft dc hoofdver kenner van de Nederlandsche Padvinders af scheid genomen. Officieel is het ontslag Zaterdag ingegaan en heden is de benoeming van Z.K.H. Prins Bernhard tot koninklijk commissaris van de Nederlandsche padvinders van kracht ge worden. Voor zijn afscheid heeft vice-admiraal Rambonnet, in zijn hoedanigheid van hoofd verkenner, de vergadering van de stichting Wereldjamboree 1937 gepresideerd. De vergadering besloot tot liquidatie van de stichting en benoemde tot leden der com missie van liquidatie de heeren: A. Oosterlee, hoofdcommissaris, A. H. van Leeuwen, pen ningmeester van de Nederlandsche Padvin ders en C. W. Becking, penningmeester van de Jamboree 1937. Het voordeelig saldo, dat de Jam boree heeft opgeleverd en welk be drag nog niet is vastgesteld, zal be steed worden voor de herstelling van het Rambonnet-fonds en zoo moge lijk voor de aanschaffing van een kamneercentrum in het Westen des lands, hetzij in Noord- hetzij in Zuid- Holland. Het Rambonnet-fonds was oorspronkelijk bestemd voor de stichting van een buiten- centrum ter opleiding van leiders in de pad vindersbeweging en voor de aanschaffing en inrichting van een hoofdkwartier, Het bui tencentrum kwam in Ommen en het hoofd kwartier in de Alexanderstraat in Den Haag. Nu de middelen van dit fonds vrijwel zijn uitgeput en men het fonds in stand wil hou den is besloten een gedeelte van voordeelig saldo van de Jamboree ter versterking van de middelen van het Rambonnetfonds te ge bruiken. Het afscheid van den hoofdverkenner van commissarissen had. naar reeds is gemeld, Vrïidag op het bureau in de Alexanderstraat plaats. In boerderij ..de Hoogwerf" in Marlot heb ben de hoofdverkenner en de commissaris sen van de N.P.V. Zaterdagavond een maal tijd aangeboden aan de commissarissen der Jamboree en ^e hoofden van de afdeeling dezer organisatie. De hoofdcommissaris, de heer Oosterlee heeft den scheidenden hoofdver>°nner bij deze gelegenheid een album aangeboden met foto's van de Jamboree. Auto voor den hoofd verkenner. Commissaris van Leeuwen dp°ide namens alle Nederlandsche padvinders mede. dat be sloten was aan vice-admiraal Rambonnet een auto met chauffeur ten aeschenke te geven. Alle kosten aan het bezit van een auto ver houden worden door de Nederlandsche pad vinders eedragen. Met d't geschenk hebben de Nederlandsche ■advinders hun dankhaorv,oiH rrr>*nnnd voor 'o jojdlncr van dan lr«n'(1,,nr,'"P"r»ori Gen era al-majoor Colette heeft in de hul diging. welke den hoofdverkenner ten deel •iel. ook mevrouw Rambonnet betrokken. Hij bracht haar warmen dank voor „moed, beleid en trouw", vooral tijdens de ziekte van haar echtgenoot, betoond.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7