VERLENCD Vleeschwaren Firma H. Smit BEVERWIJK Robert Taylor. MINNEBRIEVEN M. STERK'S Banketbakkerij BREESTRAAT 124 - TELEFOON 3920 DE WIJNHANDEL GESCHENKEN-ETALAGE WIJK AAN ZEE TENTOONSTELLp van SCHILDERIJEN BEVERWIJK - BREESTRAAT 3 MODJO van majoor Baanstraat 88 HEEMSKERK SCHEEP/ TJUNCENl Uitspraken van de Rechtbank. BURGERLIJKE STAND Het nieuwe programma van het Kennemer Theater. Scène uit de komische film „Baron Tip". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Het Kennemer Theater vertoont in het nieu we programma het groote lachsucces van Broadway „Baron Tip" met Joan Blondell en Frank Mc. Hugh in de hoofdrollen. Baron Tip (Frank McHugh) is een genie, althans in de oogen van een drietal bookma kers, die in hem den man zien, die niet alleen mooie gedichten kan maken, maar bovendien, en dat is voor hen het voornaamste, een bui tengewone „feeling" heeft voor de paarden sport. In werkelijkheid is Baron Tip, eigenlijk heet hij Erwin Trowbridge, een arme drommel, die een schamel weekloon verdient als rijmelaar van prentbriefkaarten bij een firma, aan het hoofd waarvan een ongemakkelijke oude heer staat, en is hij de echtgenoot van een jamme rende vrouw, die bij de geringste oneenigheid met haar man, in een huilbui uitbarst en haar sterke broer te hulp roept om haar echtvriend de hevigste verwijten naar het hoofd te laten slingeren. Dit laatste is ook het geval op den dag, dat Erwin over zooveel huwelijksleed in een kwade bui, de deur achter zich dichtsmijt en inplaats van naar zijn kantoor te gaan een café bin- nenstrompelt om zijn leed weg te drinken. Hij slaagt hierin wonderwel, want alras heeft hij van den prins geen weet meer en valt hij in handen van bookmakers, die zijn kennis of liever gezegd zijn „feeling" op paarden, uitbui ten ten einde er hun voordeel mede te doen. De tips, die hij hen geeft, hetzij in dronken toe stand of in heldere oogenblikken, blijken steeds „raak" te zijn en zeer lucratief voor het gezel schap, reden waarom ze hem niet willen laten gaan, daar waar zijn plicht hem roept: naar zijn vrouw en zijn werk. Het gevolg hiervan is, dat hij zijn baantje kwijtraa.kt en dat zijn vrouw duizend angsten uitstaat over zijn weg blijven. Intusehen worden alle recruten gerè- quireerd om Erwin op te sporen en als deze hem eindelijk vinden is ook de winst- van Erwins laatste tip door het gezelschap in den wacht gesleept. Want Erwin is er van genezen zich nog! langer door bookmakers te laten exploitee- ren en na zoo'n lange afwezigheid, hebben èn zijn vrouw èn zijn baas begrepen, dat ze het buiten Efwin toch maar moeilijk kunnen stellen. DIPLOMA-UITREIKING R.K. VEREENIGING E. H. B. O. Gisteravond werden voor de eerste maal in het kortstondige bestaan van de R. K. Vereeni- ging E.H.B.O. „St.-Gerardus Majella". Dit geschiedde in tegenwoordigheid van een zeer groot aantal belangstellenden, waar onder Deken P. J. Simons, Dr. Lappöhn, Dr. Duterloo, het bestuur van het Wit-Gele-Kruis en twee bestuursleden van de Amsterdam- sche afdeeling „St.-Antonius". De voorzitter, de heer Van Hienen, memoreerde het vele werk, dat sinds de oprichting op 7 Mei 1937 door de jonge vereeniging is verricht. Met groot enthousiasme hebben 62 leden gedu rende 26 weken den cursus gevolgd, waarvan er 56 voor het diploma slaagden. De medi sche leider, Dr. Lappöhn was over dit bui tengewoon gunstige resultaat zeer tevreden. Alvorens Deken Simons nu de diploma's uitreikte, wees hij er op, dat de nu opgedane kennis voor de gediplomeerden geen aanlei ding mag zijn om zelf hier en daar te gaan dokteren. Zij zullen integendeel steeds moeten voort gaan hun kennis te verrijken. Weliswaar, zoo zei spr. hopen wij in Bever wijk voor ongelukken gespaard te blijven, maar komen ze, dan zullen de R.K. E.H.B.O.'ers hun taak met christelijke naastenliefde ver vullen. Spr. eindigde met het uitspreken van den wensch, dat de leden zich waardige be zitters van het diploma zullen toonen. De De ken reikte na dit korte woord de diploma's en de verbandtaschjes uit. De voorzitter wenschte de gediplomeerden geluk en richtte vervolgens een hartelijk woord van dank tot den medischen leider, Dr. Lap pöhn, die zich belangeloos in dienst der ver eeniging stelde. Namens de leden bood spr. hem een aquarel aan, terwijl mevr. Lappöhn bloemen ontving.. Ook de voorzitter en de secretaris van „St.- Antonius" te Amsterdam werden in deze dankbetuiging betrokken. Zij toch hebben als eerste een tweede instructeur de vereeni ging belangrijke diensten bewezen. Als blijk van waardeering ontvingen zij resp. een (De beroemde Jihnspeler Robert Taylor heelt een bezoek, dat nog geen etmaal duurde, aan ons land gebracht.) Robert Taylor is gekomen En hij is alweer gegaan, Het heeft weinig tijd genomen, Vóór hij Holland had „gedaan". Robert Taylor, stadgenooten, Is, zooals u toch wel weet, Filmster van de eerste grootte, Haast een (staartlooze) komeet, Hij is stellig een der sterren, Die het allersnelst verschiet Heden hier en morgen verre, Zoo zag j' em, zoo zie j' em niet. Waarom is hij niet gebleven, Vraagt u zich wel af misschien, Om het Nederlandsche leven, Ook eens rustig aan te zien. Er is toch om te aanschouwen. Iets dat mooi is, intressant, In de steden en landouwen Van ons lieve vaderland. Taylor moet zich laten kijken, Even maar, een kort moment, Dat zal Holland al verrijken, 't Worde echter niet verwend. En het zou hem weinig baten Voor zijn kennis bovendien, Als men hem eens vrij zou laten. Om hier kalm wat rond te zien. Ei- is niets, dat hij hier miste, Ieder land heeft één model: Camera's en journalisten, Bakvissehen en een hotel. moesten altijd met Boterletters ge schreven worden. Zij zouden welis waar korter worden, doch bedui dend winnen aan inhoud. DE LEKKERSTE BOTERLETTERS BAKT (Adv. Ingez. Med.) Komt ook naar onze zien. Het brengt U op een idee Breestraat 63 J. DE SWART hoek Nieuwsfr. Beverwijk Tel. 3709 (Adv. Ingez. Med.) boekwerk en een actetasch. Voor hun dames werden mooie bloemen aangedragen. Nadat ook nog de Instructrice een blijk van waar deering in ontvangst had genomen stelde de voorzitter tenslotte nog den voortreffelijken geest, die onder de leden heerscht in het- licht. Dr, Lappöhn zei in zijn dankwoord voor de hem gebrachte hulde, dat hij zeer gezellig met de leden had samengewerkt. Het was hem steeds een genoegen te zien met hoeveel ernst en toewijding de leden de lessen volg den. Spr. hoopte vele. jaren in de gelegenheid te zijn de cursussen te mogen leiden en dat op het werk rijke zegen zou mogen rusten. De heer Smit sprak hierna als lid van de Nationale commissie een propagandistisch woord, waarin hij vooral in het licht stelde hoe de bekwaamheid voor Eerste Hulpverlee ning voor alle menschen nuttig en noodig is, want overal in het leven komt deze kennis van pas. Spr. deed een krachtig beroep op de aanwezigen om zich voor den nieuwen cursus aan te melden. Het officieele gedeelte van den avond be hoorde hiermede tot het verleden en kon wor den overgegaan tot de tweede helft van het programma: het gezellig samenzijn. Daaraan werd o.m. medewerking verleend door den heer Cor Peperkamp van Uitgeest, die met zijn liedjes en karakterschetsen een daverend succes oogstte. Niet minder voldoening wekte de opvoe ring van een één-acter, die speciaal voor deze gelegenheid was geschreven. Het stukje had een propagandistischen inslag en bovendien gaf het een drietal leden gelegenheid hun be kwaamheid in het verleenen van eerste hulp te toonen. De avond had verder een zeer geanimeerd verloop. Hij werd met een dansje besloten. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris J. H. Bremmers werd gistermiddag in het veilinggebouw „Cen trum" in het openbaar verkocht een perceel tuingrond gelegen aan den Rijksstraatweg ter grootte van 2 H.A. 15 A. De veiling geschiedde in 3 perceelen. Perceel 1: 79 A, 60 c.A. Hoogste bieder B. Castricum 3200. Niet gemijnd. Perceel 2: 49.90 A. Hoogste bieder B. Castri cum 2600. Op 100 gemijnd door D. Teer. Perceel 3: 85 A. 15 cA. Hoogste bieder E. Rus 3300. Niet gemijnd. De combinatie staande op 9200 werd op 5 afgemijnd voor mevr. Asjes te Den Haag. Opbrengst 9205. Vara-avond in Luxor. Concert van Fantasia. Gisteravond heeft de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. een propaganda-avond ge houden in het Luxor Theater, welke druk be zocht was. mede, dat het aan een onjuiste berichtgeving Na een woord van welkom van den voorzit ter, den heer A. L. van Groningen, deelde deze van een blad te wijten is, dat de zaal niet uit verkocht was. Spr. hoopte, dat de afdeeling Beverwijk voortaan van dergelijke berichten verschoond mag blijven. De medewerkenden waren Emmy Arbous, Jan Lemaire en het ensemble Fantasia onder lei ding van Eddy Walls. „Fatasia" opende het programma. Onder de uitmuntende leiding van Eddy Walis werd het eerste optreden in Beverwijk van dit ensemble een enorm succes. Vervolgens kwam de be kende V. A. R. A.-voordrachtkunstenaar Jan Lemaire voor het voetlicht met een aardige voordracht, waarmede de. aanwezigen zich uit stekend geamuseerd hebben. Na het optreden van Fantasia zong Emmy Arbous eenige lied jes, waarvan de refreinen gretig werden mee gezongen. Met de „Serenade van Toselli op verzoek" oogstte het ensemble van Eddy Walis een wel verdiend applaus. Hierna heeft de heer E. Grimm, lid van het hoofdbestuur een propagandarede uitgespro ken, waarin hij o.m. zei, dat buitenlanders die een bezoek komen brengen aan de studio in Hilversum, eenparig de uitzendingen roemen. En als men dan vertelde, dat voor deze pro gramma's niet behoeft te wórden betaald, kent hun verbazing geen grenzen. In alle landen, met uitzondering van Amerika, moeten de luisteraars voor de uitzendingen, aldus spr. betalen. Dit verplichte systeem van bijdragen heeft volgens spr. voor- en nadeelen. Immers het voordeel van dit systeem is, dat „klap- loopen" hierdoor uitgesloten is. Maar met de verlangens der luisteraars wordt echter geen rekening gehouden, terwijl in Nederland daar juist terdege rekening mee wordt gehouden. Voorts wees de heer Gfimm op de enorme bedragen, die door de VA.R.A. voor de uitzen dingen worden bestemd, want alleen het pro gramma komt al op 7 ton, aldus spr. Voor de auteursrechten werd eenige jaren geleden door de omroepvereenigingen 100.000 opge bracht. Daarvan betaalt de V.A.R.A. alleen al 25.000. Ook de werelduitzendingen zijn van groote beteekenis, volgens spr., vooral in de fascis tische landen, die de groote zenders gebruiken voor propaganda tegen de democratie. Het is echter ook de opvatting van de regeering en den radioraad, dat ook daarmee een aanvang gemaakt moet worden. Deze uitzendingen brengen voor de V.A.R.A. groote kosten mede, die door kleine bijdragen opgebracht moeten worden. Spr. verheugde zich er over, dat voor al in de laatste maanden hét ledèntal belang rijk stijgt. De tegenstanders zijn er nu van overtuigd, dat de V.A.R.A. een geweldige plaats inneemt in de arbeidersklasse. De heer Grimm besloot zijn rede met een opwekking aan de leden om zooveel mogelijk leden te winnen. Na de pauze heeft het ensemble „Fantasia" zich nog eenige malen laten hooren, waarvan de „Serenade van Toselli", ditmaal zonder „op verzoek", ongetwijfeld het hoogtepunt was. Ook Emmy Arbous en Jan Lemaire hebben met hun komische voordrachten, een liedje en een praatje de stemming er uitstekend in weten te houden, zoodat voor velen het uur van afscheid veel te vroeg kwam. MET DR. v. d. SLEEN IN AFRIKA. Voordrachtavond van het Nut. Gisteravond hield Dr. W. v. d. Sleen een lezing voor de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in het Kehnemertheater. De voor zitter Ir. Telders heette de aanwezigen en in het bijzonder Dr. v. d. Sleen hartelijk wel kom. Hierna was het woord aan Dr. v. d. Sleen. Spreker begon met in herinnéring te brengen hoe, toen de Engelschen vasten voet in de Kaapkolonie kregen, een groot aantal boeren naar het Noorden trok en daar de Oranje-Vrijstaat stichtten. Toen er bij Johan nesburg goud gevonden werd en de Engel- sehen ook dezen staat inpalmden, trok een gedeelte van deze boeren nog verder noord waarts, waarna de boerenstaat Transvaal ont stond. Toen ook echter na een bloedigen strijd dit land in handen van de Engelschen kwam werden deze 3 staten samengetrok ken en zoo ontstond de Unie van Zuid- Afrika Dr. v. d. Sleen vertoonde eenige lantaarn plaatjes van de rotsachtige, maar mooie kus ten van Zuid-Afrika en tevens van den tafelberg en van Kaap de Goede Hoop. Een afbeelding toonde aan, dat Johannesburg eigenlijk een stukjs Amerika is. Deze stad heeft haar opkomst te danken aan het feit, dat daar goud gevonden werd. Een tegen stelling met Johannesburg is Pretoria, want deze stad is geheel een villa-stad. Hierna was de flora aan de beurt. De mooie gekleurde foto's van verschillende cactussoorten en van de Aronskelk wekten bewondering op. Hoe wel Zuid-Afrika zeer vruchtbaar is, is de planten groei op verschillende plaatsen zeer schaarsch. Ook treft men er weinig of geen bloemen aan of zij moeten door de menschen geplant zijn. Dit is een gevolg van het feit, dat er te kort water is. Op sommige plaatsen regent het in 2 of 3 jaar niet. Ook werden nog eenige beelden vertoond van den Kriiger- wildtuin, het natuur-reservaat van Zuid- Afrika. Leeuwen, olifanten en nijlpaarden waren menigmaal op slechts enkele meters afstand gefotografeerd. Vervolgens liet Dr. van der Sleen nog eenige lantaarnplaatjes zien van Durban, dat een drukke suikercul tuur heeft. Deze stad is tegelijk handelsstad; zeehaven en vacantie-oord. De filmvoorstel ling zoowel als de lezing werd door het tal rijke publiek met belangstelling gevolgd. Ir. Telders dankte ten slotte Dr. v. d. Sleen voor zijn interessante en leerzame lezing Het overzicït van 3e Groenten- markt. De handel is williger. Het verloop van den handel schijnt de laatste dagen een weinig gunstiger te wor den. Althans, de inzet bij het begin dezer week was van dien aard dat de stemming zeer willig was en doordraaien zoo goed als niet voorkwam. In hoeverre deze gang van zaken bestendigd zal blijven, is onzeker. Vermoede lijk heeft het koude weer de kooplust van sommige producten wel eenigszins beïnvloed. Van de verschillende koolsoorten staat de aanvoer van bloemkool aan de spits en al waren de prijzen nu juist niet hoog, toch komt geleidelijk voor dit product wat meer belangstelling. De noteeringen waren dan ook dezer dagen stijgend en wisselden soms van 2—5 ct. per K.G. Ook de spruiten maakten bij het begin der week betere prijzen en wer den naar kwaliteit afgenomen voor 815 ct per K.G. Het aanbod van bloemkool onderging, ver geleken bij vorige opgaven, een belangrijke vermindering. Vooral de laatste dagen was de aanvoer zeer gering. Ook hiervoor was de prijs iets beter en kwamen voor de beste soorten weer noteeringen voor van 810 ct per stuk. Andijvie, waarvan nog flinke voorraden een extra partij voor beteren prijzen in aan schijnen aanwezig te zijn, kwam wel eens voor merking, maar het grootste gedeelte staat nog op te laag prijspeil. De noteeringen va rieerden voor dit product dan ook van 15-45 cent per kist. Het aanbod van bospeen, ofschoon nog ruimschoots voor de vraag voldoende, begint toch langzamerhand te verminderen. Ook hiervoor werden de prijzen iets gunstiger en stonden de laatste veilingen weer naar soort van 58 ct. per bos. Voor waschpeen, waarvan het aanbod nog van beduidenden omvang is, bleven de prij zen vrijwel ongewijzigd varieerend naar kwa liteit van V/z—4 ct. per K.G. Sla, die nog werd aangevoerd, kon voor goede kwaliteit behoorlijke, prijzen maken, doch afwijkende soorten hadden weinig waar de. Spinazie was voor dezen tijd nog ruim vertegenwoordigd, doch hiervan loopt de kwaliteit sterk uiteen. De prijzen wisselden dan ook van 20—50 ct. per kl. kist. Soepgroenten trok op sommige dagen weer iets beter aan, ofschoon de veiling van Woens dag niet zoo vlot was. Prei stond in prijs naar soort ongeveer van 24 ct. per K.G.. Knollen, welke de laatste tijd sterk terug- geloopen waren haalden weer eenigszins bij en kwamen voor sommige mooie partijen weer eens van 4—6 ct. per stuk. Selderie en peterselie waren eveneens iets beter en noteerden van 24 ct. per bos. Uien zijn duur doch het aanbod is zeer be perkt, zoodat dé besomming weinig te be- teekenen heeft. De tomatenhandel heeft thans een gunstig verloop, de goede soorten gaan voor behoor lijke prijzen van de hand. Naar kwaliteit werd van 7—20 ct. per K.G. betaald. Enkele partijtjes snijboonen die nóg voor kwamen, wisselden in prijs van 2030 ct. per K.G. Witlof kwam deze week wéinig voor; de pri.jzen bewogen zich van 10—15 ct. per K.G. Schorseneeren van verschillende kwalitei ten werden naar soort verhandeld van 312 ct. per K.G. In de aardappelenhandel gaat weinig om; van de groote voorraden is de afname van geringe beteekenis en de prijzen sterk aan den lagen kant. OPRICHTING VAN EEN FILMLIGA. Op uitnoodiging van den Beverwijkschen Be- stuurdersbond zal op Woensdag 1 December in den foyer van het Luxor Theater een ver gadering worden gehouden om te komen tot oprichting van een Liga voor het geven van voorstellingen van cultureele, opvoedkundige films en films met bijzondere strekking. Een èn ander zal in een te houden inleiding nader worden uiteengezet. Voor deze bijeenkomst zijn uitgenoodigd: Ontwikkelings Club Animo, Ned. Arb. Sport bond, I. O. G. T., Ned. Ver. tot afsch. Alc.h. dranken, A.N.G.B., A.J.C., Zangvereeniging D O. V., Zangver. De Daad, Arb, Hulp bij On gelukken, Int. Ver. Bellamy, Ver. van Esperan tisten, Ver. van Huisvrouwen, Vredesgroep, Vrouwen Vredesbond, S. D. Vrouwen Club, S. D. A. P., V. A. R. A., Inst, voor Arbeiders Ont wikkeling, alle afdeelingen aangesloten bij den B. B. B. en het P. A. S. R.K. BOUWVAKARBEIDERSBOND ST. JOSEPH. Gisteravond heeft in café „De Zon" een al- gemeene vergadering van den R.K. Bouwvak arbeidersbond St. Joseph afd. Wijk aan Zee plaats gevonden. In zijn openingswoord heette de voorzitter de heer Fr. van der Mey, den aanwezigen districts-bestuurder, den heer Vollaerts har telijk welkom, zoomede de talrijke aanwezige leden. De heer Vollaerts behandelde „Het weder zijds verplicht lidmaatschap", t.w. dat van Stands- en Vakorgenisatie. Spreker achtte het lidmaatschap van den Volksbond voor de leden der vakorganisaties van een bijzondere waarde. En passant legde spr. den nadruk op laatste alinea van het bekende art. 4, dat zegt, dat het lidmaatschap van één of andere standsorganisatie verplichtend is. Ter vergadering werd het besluit genomen, dat de leden der R.K. vakorganisaties van heden af en bloc tot den R.K. Volksbond zullen toetreden. WORDT EENIGE DAGEN BEZICHTIGING VRIj. uiv'"BK to. IMMER geïmiteerd. NIMMER geëvenaard. Nu ook in doozen van 10 stuks CEn[. (Adv. Ingez. Iiu.) BEVERWIJK - TELEFOON 3964. zijn HEERLIJK. Dat zult U ook zeggen, als U ze den volgen den dag gebruikt, want onze VLEESCHWAREN blijven langer smakelijk. (Adv. Ingez. Mei) Nadat de heer Vollaerts het vertrouwen had uitgesproken, dat in de naaste toekomst de vakorganisaties en Volksbond naar elkaar toe zullen groeien en eventueele meeningsver- schillen op de juiste organisatorische wijze overbrugd zouden worden, was een bespre king over de vacantiebonnen aan de orde, Alle leden, zoowel werkenden als werkloo- zen zullen in zooverre dit misschien nog niet geschied is, een plakboek je voor vacantie bonnen ontvangen. Deze boekjes zullen op naam en genum merd zijn. Deze nummering heeft ten doel moeilijkheden bij verandering van woonplaats te voorkomen. Dit boekje dient regelmatig te worden bij- gehouden. In plaats van een bon, zullen da werkloozètri een stempel in het boekje ont vangen. De ongeorganiseerde arbeiders zullen een defgelijk boekje van hun werkgever dienen te ontvangen, de georganiseerden van hun vak organisatie. Op bepaalde tijden zullen de boekjes gecon troleerd worden. In deze quaestie wordt ook contact met de Arbeidsbeurzen gezocht, Onderhandelingen zijn gaande, dat patroons, welke weigeren hun arbeiders bonnen te verschaffen, van de Arbeidsbeurzen geen bemiddeling In zake personeelmeer te verwachten hebben. Nadat spr. nog enkele belangrijke punten betreffende de landelijke collectieve arbeids overeenkomsten, contract 1 „Brug en Utili teitsbouw", en contract 2 „Spoor- en Wegen bouw", alsmede artikel 1638, c en d van bel Burg. Wetboek, aan een nadere beschouwing had onderworpen, sprak de secretaris den wensch uit, dat de heer Vollaerts, alvorens den bond eind Februari te verlaten, nog eens te Wijk aan Zee zou komen. In hartelijke be woordingen dankte de voorzitter, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze geslo ten werd. ST. NICOLAASFEEST R.K. VOLKSBOND, Op Zondag 5 December wordt in het ESA- gebouw het St. Nicolaasfeest voor kinderen van leden van den Volksbond gehouden, LEZING VOOR HET „WITTE KRUIS", Voor de afdeeling Heemskerk van M „Witte Kruis" hield dr. Meier een lezing over de „Ontwikkeling en groei van den memcn De voorzitter, de heer P. de Vries, opende den avond met een kort welkomstwoordJ® sprak daarbij ziin vreugde uit over de groote opkomst. Hierna hield dr. Meier zijn lezing over fle ontwikkeling en groei van den mensch m gu stige en minder gunstige omstandlgheüen, m de pauze verduidelijkte dr. Meier deze lozin, met lichtbeelden. Aan het einde van den avond .danKW voorzitter den spreker voor zijn en leerzame lezing. HALCYON LIJN. Rozenburg, 25 v. Rott. te Gothenburg. Stad Haarlem, Odessa n. Londen 24 et Falmouth. Stad Dordrecht, 23 v. Genua te Benisaf voor Rotterdam. Stad Zwolle, 25 v. Rott. n. Sfax. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfont. (u.) 24 te Pt. Natal, vertr. 27. Bloemfont. (u.) 25 (n.m.) v. Kaapstad. Randfontein (u.) 25 v. Suez. Meliskerk (t.)24 te Mombassa. HOLLAND— WEST-AFRIKA LUN. Reggestroom (u.) 24 v. Dakar. HOLL.-AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 23 te Seattle Delftdijk, Rott. n. Vanc.21 v. Cristobal. Edam, 26 v. Baltimore te Rott. Boschdijk, 25 v. Rott. n. N.-Orleans. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (t.) 25 v. Yokohama. Zuiderkerk (t.) 25 te Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ganymedes, Rott. n. Napels p. 25 Gibraltar. Stella, 24 v. Thessalon. te Izmir. Ulysses, 25 van Savona te Livorno. Odysseus. 25 v. Amst. n. Gdynia. Aurora, 25 v. Amst. n. Hamburg. Breda, 24 v. Anist. te Callao. Nereus 25 v. Amst. n. Kopenhagen. Satumus, 24 v. Gibr. n. Sunderl. Simon Bolivar, 25 v. Barbados te Amst. Titus, 24 v. Civ. Vecchia te Livorno. Trajanus, 24 v. Genua n. Thessal. Triton, 24 v. Trapani te Catania. Ulysses, 24 v. Savona n. Livorno. Vulcanus, 24 v. Pyli n. Calamata,. Helder, Chili n. Amst. 22 v. Valparaiso. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (t.) p. 25 Sagres Baloeran (t.) 25 te Suez. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. Alpherat, 25 v. Hbg. te Rotterdam. Alcor, 24 v. Rott. te B.-Ayres. Aldabi (uitr.) 24 te Montevideo. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. P. Bras (uitr.) 25 v. Sabang. Sembilan (thuisr.) 25 v. Aden. Singkep (uitr.) 25 v. Suez. Soemba (uitr.) pass. 24 Ouessant. Marnix v. St. Aldegonde (t.) 25 v. Algiers. Temple Mead, 25 v. Macassar n. Amst Joh. de Witt (u.) 25 te Southampton. Tajandoen, 25 v. Antw. n. Amst. STOOMVAART MIJ OCEAAN Myrmidon, Batavia n. Londen 25 v. Amst. Agamemnon, 24 v. Kobe n. Rott, Flintshire, Darren n. Amst. 24 te Penang. City of Athene, Kobe n. Rott. 23 v. Manilla. Phrontis, Amst. n. Java p. 24 Gibr.. Laertes, 224 v. Bremen n. Amst. Hector, Dairen n. Rott. 25 te Londen, ver trekt 1 December. Scheepsbouw voor buitenland. De scheepswerf der Gebrs. van Diepen te Waterhuizen heeft met goed gevolg het voor een Londensche reederij gebouwde motor vrachtschip Paul M. te water gelaten. Dit schip heeft een laadvermogen van 670 ton en is uitgerust met een Deutzmotor van 300 P.K. Verscheping teerolie. Het Duitsche stoomschip Usedom is hier in ballast van Glasgow aangekomen om een la ding teerolie in te nemen uit de tanks bij het Hoogovenbedrijf in de buitenhaven. Groote diepgang. Het van Ned. Indië aangekomen Nederland sche motorschip Poelau Roebiah passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diep gang van 8,2 meter. Terug naar het station. De Engelsehe sleepbooten Norman en Englishman, welke het Amerikaansch stoom schip Nashaba van Havre naar hier brachten zijn wederom naar haar station in Engeland teruggekeerd. Om te dokken. Het Nederlandsche stoomschip Rambon is in ballast van Boness naar Amsterdam ge> passeerd om in één der droogdokken aldaar eenige herstellingen uit te voeren. AANGEKOMEN. 24 November: Henrik Ibsen s.s. Kristansand Vechtstroom s.s. Fowey Floristan s.s. Middlesbro Usedom s.s. Glasgow 25 November: Borthwick s.s. Leith- Queenworth s.s. Sunderland Simon Bolivar s.s. West Indië Hakefjord s.s. Gent Gateshead s.s. New Castle Svint s.s. Honfleur Rambon s.s. Boness Att S. m.s. Britonferry I-Iontestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 24 November: Amstelkerk s.s. Hamburg Leonian s*s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Hilda s.s. Rotterdam Ljusterö s.s. Lulea 25 November: Henca m.s. Rotterdam Nereus s.s. Kopenhagen Aurora s.s. Hamburg Ostmark m.s. Bremen Englisman sl.b. Huil Norman sl.b. Huil Tegen een 39-jarigen sigarenwinaei». -■ IJmuiden was wegens het gelegenheid g tot hazardspel, 100 boete geëischt. De r» bank sprak verd. vrij. HAARLEM, 25 WW* Ondertrouwd 24 November: G. ell M. van Schagen; 25 November: P. wumuu C. G. Binnerts. „w. en C. Getrouwd 25 November: J. C. de Kien van Luijken. MMS. Bevallen 23 November: C. H- A. winkelKoelemeijer, d.; J. Diependaa-- merrrian, d.; H. van. Willigen— J. Groenenberg—Visser, .z; A. U M., Besseling, d.; 24 November: A. „«.«n.- z.; L. G. Reinink— Bosch, z.; W.G.Jg» ft Roest, d.; A. Snel—v. d. Weerthof. z.,, L. G. Hulsebosch—d'Hane, NieB1Ui- verleden 24 November: E. Cl0%7f gil ler. 73 j„ Gasthuislaan; H. Colvoort,zoj, - paert v. d. Wielenstraat; J.,1 V Heinsbergen, Reigerstraat; L. G., J" L. Q. Bleecke, Kamperlaan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2