HET NIEUWE AVONDBLAD Volharding te Londen. ERRES 23e JAARGANG No. 25 DINSDAG 30 NOVEMBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umulden. Telex. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod i-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DB KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 KÏÏS vrtCTlïïï 25 TtiL Levenslange ongeschiktheid J00U.- overlijden J400.-. verlies van hand, voet or oog 1200.-. belde leden duim f 100—, éen lid duim 50—alle leden wijsvinger 60— hfwerdrlnkinasdood door OMevi^tiidens de vt.r. w Vmêer 1 een of twee l<Kten anderen ïin5er 5 arm" af beenbreuk 30—, enkelbreuk 115—, polsbreuk 15— Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 4<XL-^ TertXrta?lïLjSfj! l l ÏLf" maxlmum van /2000-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnès mocht tengevolge hebben. 6 Nog afzonderlijke ve ering voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Na het veel besproken bezoek van Halifax aan Hitier zijn nu de Fransche ministers Chautemps en Delbos op bezoek bij Cham berlain en Eden. Er wordt vergaderd in het Foreign Office, het ministerie van Buiten- landsche Zaken. En hoe! De tijden van de overvloedige diners, de officieele ontvangsten- met-veel-praal, de voorkeur voor bekoorlijke badplaatsen in het beste seizoen zijn voorbij. Het is bittere ernst geworden. Men wil geen afleiding meer. Men gaat zelfs niet buiten het departementsgebouw eten: de maaltijden worden in het Foreign Office opgediend, zoodat de besprekingen zelfs geen uur on derbroken worden. De eenige uitzondering zal een lunch in de Fransche ambassade zijn, maar die heeft ten doel andere leden van het Britsche kabinet ook op de hoogte te stellen van de inzichten der bezoekers. Dus feitelijk vergadert men daar dóór. Symptomen als deze hebben wel degelijk beteekenis. Men kan ze zwartgallig inzien en eruit afleiden, dat de internationale toe stand zóo ernstig geacht wordt dat men met de grootste haast tot overeenstemming wil komen. Maar aangezien overhaasting in het internationale beleid vrijwel nooit tot goede resultaten voert is het waarschijnlijker dat men de zaak blijmoedig moet inzien en dat de heeren tengevolge van Halifax' reis plot seling de ingeving hebben gekregen, dat er iets te bereiken is als men het nu maar met de Franschen eens wordt. Derhalve zouden dan de Engelschen een non-stop werklust aan den dag leggen, een volharding in het vergaderen die henzelf ove rigens meer verbazen moet dan hun bezoe kers. Want de Fransche zakenman, de Fran sche geleerde, de Fransche minister is ge wend aan lange werkdagen. De Engelschen daarentegen niet. Zij houden er niet van, niet zoozeer uit gemakzucht maar omdat het niet bij hun levensopvatting past, die ontspanning naast arbeid tenvolle huldigt en die alles, dus ook den arbeid, in mate wil toepassen. Daar bij komt dat de methode van onderhandelen, die de Britten onveranderlijk toepassen, sterk van de Fransche afwijkt. De Franschen bereiden zich nauwkeuriger voor, rekenen alle mogelijkheden precies uit, handelen volstrekt verstandelijk, zijn altijd in de eerste plaats rationalisten. De Engel schen zijn geen uitrekenaars maar volgen bij voorkeur den weg die hun intuïtie als de juiste aangeeft. Dit maakt het dikwijls zoo moeilijk voor Engelsche en Fransche onderhandelaars, elkaar te begrijpen. Dit heeft ook vaak ten gevolge gehad, ook in de laatste jaren bij her haling, dat de Engelsche methQde zoo traag schijntomdat men in Londen nog niet „aanvoelt" dat het tijd is om te handelen. Op dit oogenblik schijnt men dat wèl aan te voelen. Men wil kennelijk met het koloniale probleem tot beslissingen komen, waarbij de premier Chamberlain zich op het standpunt stelt dat de koloniën geen middel tot „om- kooping" van Duitschland mogen zijn maar onderdeel moeten uitmaken van politieke en economische overeenkomsten. Moge hij slagen in dezen opzet! Een wereld herstel zou er het gevolg van zijn. R. P. Een alles overtreffende collectie ZELFBINDERS vindt U in 't Heerenmodehuis JOH. ELZER ZEEWEG 78 (Adv. Ingez Mea.s IJMUIDEN IJmuiden krijgt een tweede Geref. Kerk. Aan de James Wattstraat bij de Burgemeester Rambonnetlaan. Naar wij vernemen, is in de vergadering van Kerkbestuur en bouwcommissie van de Gere formeerde Kerk (West) besloten, na tot stand gekomen financieele regeling, over te gaan tot den bouw van een nieuwe kerk met pasto rie, op het terrein aan de James Wattstraat nabij de Burgemeester Rambonnetlaan, dat reeds eigendom der kerk is. In beginsel werd besloten, een kerk te bou wen, bevattende 450 zitplaatsen. VERGADERING TURNVER. „IJMUIDEN". In de laatst gehouden vergadering in Hotel Kennemerhof van de Turn ver. „IJmuiden werd het dagelijksch bestuur als volgt sa mengesteld: P. J. Verwaijen, voorzitter; me vrouw G. Roos—Krab, secretaresse: mej. D. Krab, penningmeesteresse. Aan de leden werd medegedeeld, dat Don derdag 16 December een uitvoering zal wor den gegeven door de Zwitsersche kunsttur ners in de Gem. Concertzaal te Haarlem. Het plan is een bustocht naar deze uitvoering te organiseeren. Tevens werden de leden opge wekt, in verband met de komende uitvoering, de oefenavonden trouw te bezoeken. De Crisissteun aan de verre visscherij. De voorwaarden, waaraan moet worden vol daan, om voor dezen steun in aanmerking te komen. Aan den steun uit het Landbouw-Crisis- fonds aan de „verre visscherij", waaronder wordt verstaan de visscherij in gebieden, ten minste 1100 mijl van IJmuiden gelegen, met uitzondering van de visscherij bij IJsland en met inbegrip van die bij de Lofoden, zijn de volgende verplichtingen verbonden. Vermeld dient nog, dat de trawlers, die hieraan kun nen meedoen, verdeeld zijn naar hun grootte. Groep 1 omvat de grootste als Erin, groep II de kleinere als Norma Maria, Alkmaar enz. Volgens art. 3 der beschikking is voor de reeders, die aan de verre visscherij deelnemen met vaartuigen, behoorende tot groep I, ten hoogste 30.000 voor steunuitkeeringen be schikbaar; voor de reeders, die aan de verre visscherij deelnemen met vaartuigen, behoo rende tot groep II, ten hoogste 20.000. 4. Geen steun zal worden uitgekeerd, indien in totaal slechts één vaartuig aan de verre visscherij deelneemt. Indien slechts één vaar tuig, behoorende tot groep I, aan de verre visscherij deelneemt, wordt het voor die groep in het vorig lid van dit artikel bepaalde steun bedrag vastgesteld op ten hoogste 20.000. Indien slechts één vaartuig, behoorende tot groep II, aan de verre visscherij deelneemt, wordt het voor die groep in het vorige lid van dit artikel bepaalde steunbedrag vastgesteld op ten hoogste 15.000. Indien uit de eene groep geen vaartuigen aan de verre visscherij deelnemen en uit de andere groep twee of meer vaartuigen, wordt voor de laatste groep het totale in artikel 2 genoemde steunbedrag beschikbaar gesteld. Artikel 5. 1. Aan de reeders wordt voor het in artikel 2 genoemde tijdvak voor elke ter uitoefening van de verre visscherij gemaakte reis een opbrengst gegarandeerd, welke ten minste be draagt de door de Centrale voor die reis vast gestelde kosten, vermeerderd met 6 pCt. 2. De vaststelling van het aan léderen ree der toekomend steunbedrag geschiedt door de Centrale. Artikel 6. 1. Geen steun zal worden uitgekeerd ten aanzien van: a. reizen, na afloop waarvan een hoeveel heid zeevisch wordt aangevoerd, van welke na keuring door of vanwege de Centrale ten min ste 10 pCt. niet voldoet aan door de Centrale vast te stellen minimum qualiteitseischen; b. reizen, welke wegens schade aan casco of machines moeten worden onderbroken; c. reizen, tijdens welke hulp aan derden tegen vergoeding wordt verleend. 2. van het bepaalde onder b in het tweede lid van dit artikel kan in bijzondere gevallen, ter beoordeeling van den Minister van Eco nomische Zaken, in zooverre worden afgewe ken, dat voor een zoodanige reis steun zal kunnen worden gegeven tot ten hoogste een bedrag, gelijk aan het verschil tusschen de voor die reis gemaakte, door de Centrale vast te stellen, werkelijke kosten en de opbrengst van de aangevoerde zeevisch. 3. Boeten, welke aan buitenlandsche Regee- ringen moeten worden betaald voor tijdens de uitoefening der verre zeevisscherij begane overtredingen, worden niet als kosten be schouwd. Artikel 7. 1 De reeders, die voor steun in aanmerking willen komen, zijn verplicht de exploitatie rekeningen hunner ondernemingen, voor zoo ver het de uitoefening der verre visscherij be treft. op te zetten en uit te werken volgens de aanwijzingen van de Centrale, alsmede de scheepsjournalen van de vaartuigen, welke aan de verre visscherij hebben deelgenomen ter inzage te geven aan de Centrale. 2 Ten aanzien van den schipper zal de Centrale, indien haar dit noodzakelijk voor komt. kunnen voorschrijven, dat een anderp thinner in dienst genomen moet worden. 3 De reeders zijn verplicht ten aanzien vai - >-eee]ina van het uitvaren en binnenkomer der vaartuigen, waarmede de verre visscherij wordt uitgeoefend, overleg te plegen met de Centrale. RADIO'S - STOFZUIGERS - RIJWIELEN - HAARDEN - HAARDKACHELS - WASCH- MACHINES. Desgewenscht gemakkelijke betaling. HANDELSONDERNEMING „U N I C", HOUTMANSTRAAT 4, bij den Watertoren, IJMTJIDEN. SOLAR ELECTR. RIJWIELLAMPEN. (Adv. ingez. MecL.) van ij. o. v. Dinsdag 23 November kwam uit de bus. Het Reclamecomité IJ.O.V. deelt ons mede, dat in het tweede tijdvak van 17 tot 26 Novem ber 164 volle zegelboekjes zijn ingeleverd. De geluksdatum bleek bij opening der enveloppe te zijn vastgesteld op 23 November. Op dien dag zijn 24 boekjes in geleverd, zoodat 24 IJ.O.V.-spaarders een extra premie verkregen van drie gulden. Deze zijn inmiddels reeds aan de gelukkigen toegezonden. Inmiddels is j.l. Zaterdag de derde ronde begonnen en wel tot 6 December. HELDER ZICHT. De nacht van Maandag op Dinsdag was van een ongewone helderheid. De droge atmosfeer en de afwezigheid van nevels of damp maak ten het mogelijk, dat men, langs den Burge meester Rambonnetlaan gaande, duidelijk het geleidelicht van Schiphol, het draailicht van Scheveningen en langs den Kanaalkant het ..flapperen van den langen Jan", d.i. den vuurtoren van Kijkduin bij den Helder, kon waarnemen. Deze lichten zijn resp. 28, 46 en 56 K.M. van IJmuiden verwijderd en gewoon lijk door allerlei atmosferische omstandig heden niet zoo duidelijk zichtbaar als in deze heldere November nachten wel het geval kan zijn „Monteur" werkte ook in IJmuiden. Eenige jongelui aan een betrekking geholpen. Ontzag zich niet, werkloozen op te lichten. Zooals in ons blad van gisteren werd ver meld, heeft de politie van Leiden op verzoek van de Amsterdamsche politie een 40-jarigen „monteur" gearresteerd, die er van wordt ver dacht een reeks oplichtingen in de hoofdstad Je hebben gepleegd. De man maakte er zijn werk van werkloozen voor te spiegelen, dat hij hen aan een betrekking kon helpen. Naar wij vernemen heeft de man ook in IJmuiden „gewerkt". Ofschoon zijn signalement niet bekend is gewor den is het althans waarschijnlijk, te oordeelen naar de wijze, waarop hij tewerk ging, dat het dezelfde persoon is, die in Amsterdam op zulk een schandelijke wijze werkloozen geld af handig maakte. En ook hier maakte hii eenige slachtoffers. Bij eenige klanten" die hij bezocht, gaf hij zich uit voor ingenieur of monteur aan den Centrale van het P.E.N. Hij gaf voor, dat hjj eenige jongelui aan een betrekking bij de Centrale kon helpen. Hij moest echter een voorschot hebben, om daarvoor gereedschap pen aan te koopen. En inderdaad vlogen eenige goedgeloovige ouders, die graag een betrekking voor hun zoon wilden hebben, er in. De man had zijn schandalig bedrijf zoover doorgedreven, dat hij zeide. dat de jongens zich op een bepaal den tijd aan het bedrijf moesten melden. Toen de jongens zich gekleed in overall presenteer den. kwamen zij tot de onaangename ontdek king, dat zij bedrogen waren. Naar wij nog vernamen waren het slechts kleine bedragen, die door de gedupeerden aan den man betaald werden. De eischen der werknemers in liet Visscherijbedrijf. Voorgestelde gages aanzienlijk hooger dan de tegenwoordige. In ons blad van Zaterdag hebben wij reeds in extenso opgenomen de eischen, door de or ganisaties gesteld in verband met de nieuwe, met de Reedersvereeniging af te sluiten col lectieve contracten voor de zeevisschers en de vischlossers. Aan de hand van de Toopende contracten kan worden geconstateerd, dat de nieuwe eischen. ten aanzien van de loonen, aanzien lijk hooger zijn dan de thans geldende, het geen wij hieronder zullen aantoonen. De nieuwe looneischen komen ongeveer daarop neer. dat wanneer deze mochten worden in gewilligd. ze ongeveer gelijk zijn aan die, welke vóór de ingevoerde loonsverlagingen werden betaald. De schippers. Ter bepaling van het loon voor de schippers wordt een verschil gemaakt tusschen booten grooter en kleiner dan 200 ton, welk verschil in het oude contract niet bestaat. Volgens het oude contract bedraagt het loon van den schipper 4% over de eerste f 5000 en 5% over het meerdere, in hetzelfde jaar bij dezelfde reederij besomd. Het nieuwe contract maakt den overgang naar een hooger percentage ge makkelijker waarbij de schippers der kustboo- ten gebaat zijn; immers wordt voorgesteld 4V2% over het besomde boven f 20.000 tot f 30.000 en 5% over het besomde boven f 30.000, alles besomd in hetzelfde jaar bij dezelfde reederjj. Het garantieloon, thans berekend naar een bedrag van f 1^00 per dienstjaar voor de sche pen tot en met 175 ton en van f 1500 voor de schepen boven 175 ton, wordt voorgesteld op f 1500 voor alle booten. Zeevisschers. Hieronder volgen de nieuwe eischen, met tusschen haakjes daarachter de thans gelden de loonen: Stuurman f 90 per maand en 1.35 pet. (f 77.25 en 1.35 pet.) Machinist f 105 per maand en 1.85 pet. (f 83.75 en 1.85 pet.) 2e Machinist f 95 per maand en 1.1 pet. (f 82.25 en 1.1 pet.) Stoker en matroos f 85 per maand en 0.85 pet. f 73.75 en 0.85 pet.) Lichtmatroos f 57.50 per maand en 0.5 pet. (f 40 en 1/3 pet. beneden en f 50 en Vz% boven 300 zeedagen). Kok beneden 20 jaar f 75 per maand en 0.6 pet. (f 63.25 en 0.6 pet.); boven 20 jaar f 75 per maand en 0.85 pet. (f 63.25 en 0.85 pet.) Tremmer f 75 per maand en 0.55 pet. (f 63.25 en 0.55 pet.) Excursie Personeel Hoogovens en Nevenbedrijven. Vertooning der Mannesmannfilm in het City Theater te Amsterdam. Zooals wij de vorige week reeds meldden, zou het personeel van Hoogovens en neven- bedrijven j.l. Zaterdag een excursie hebben naar het City-theater te Amsterdam, waar de film „Wonderen der techniek", een bedrijfs film der Mannesmannfabrieken. gedraaid werd in een speciale voorstelling, door de directie van het v. Leer's concern aangeboden, Deze excursie is een waar succes geworden. Een extra-trein, bestaande uit niet minder den 9 wagons, die om 15.20 uur uit Beverwijk vertrok, bracht het „bonte" gezelschap van rond 700 personen, dat in groote groepen op de stations Beverwijk, Velsen-Hoogovens en Velsen-IJmuiden-Oost met spanning de reis tegemoet zag, naar de hoofdstad. Op het Centraal-Station te Amsterdam waren speciale maatregelen getroffen, zoodat de normale uitgang niet gebruikt behoefde te worden en het gezelschap via den Westelijken uitgang de wandeling door de stad kon begin nen. In een honderd meters langen stoet, die zich langs Amsterdam's straten en grachten slingerde, werd onder geleide van een der heeren van het van Leer's concern de wan deling door Amsterdammers als stille omgang" betiteld, door een der jeugdige deel nemers echter als .schoolreisje" getypeerd in goede orde volbracht. In het City-theater, waar alles door van Leer was geregeld, ver liep het plaatsnemen zeer vlot, zoodat na een geestig teekenfilmpje en een welkomstwoord met korte toelichting het eerste deel der Mannesmannfilm gedraaid kon worden. Dit deel toonde de verwerking van de grond stoffen, cokes en ijzererts tot ruw ijzer en tot staal, benevens het walsen van het aantal tot platen en naadlooze pijpen. Het werd met groote aandacht door alle aanwezigen in de geheele bezette zaal gevolgd en vele beelden herinnerden aan het eigen bedrijf te IJmui den. Het tweede deel toonde het staal en zijn toepassingen voor gas-, water- en electrici- teitsbedrijven, in scheepsbouw en Olie-in dustrie, in vliegtuig- en carrosseriebouw. enz. enz. Mede door de vele fraaie natuuropnamen was ook dit deel zeer interessant. Na afloop van de voorstelling deed het City orgel zich weer hooren en verliet de groote schare in een vlot tempo het theater om ruimte te maken voor de avondvoorstellingen Het groote gezelschap heeft nog geruimen tijd in Amsterdam vertoefd en eerst tegen elf uur was de trek naar huis waarneem baar. De door de Sp- "wegen om 11.25 uur ln- ■elaste extra-treir racht echter het grootste redeelte der excursisten huiswaarts. Af gaande op hetgeen gehoord en gezien is, zoo vel in theater als in stad en trein, mag wel zeconcludeerd worden., «lat deze excursie in alle opzichten geslaa" ^av heeten. waar voor niet alleen dn^'- "ectie van het van Leer's concerr y aan de directie van Hoogovens. Natriuinverlichting op alle Noordzeesluizen. Belangrijke technische verbetering. Na de gunstige resultaten verkre gen met de natriumverlichting op de Noordersluizcn is de technische dienst van den Rijkswaterstaat er toe over gegaan, ook bij de Middensluizen de gewone gloeilampen door natrium- lampcn te vervangen. Weldra zullen de Zuidersluizen volgen. Ook de spoorwegen hebben hun emplacement van het station IJmuidcn-West tot aan de Juliana-brug van deze mo derne lichtbronnen voorzien. Het nieuwe is niet altijd beter dan het oude, zegt de voorzichtige Nederlander. Soms is deze uitspraak waar, maar zeker geldt dit gezegde niet wanneer het natriumlicht be treft. Immers ervaren automobilisten bewe ren. dat met natrium verlichte wegen zonder eenig bezwaar met een snelheid van 100 K.M. per uur bereden kunnen worden, terwijl dan de koplampen gedoofd zijn. Zelfs bij mist kan de bestuurder de voorwerpen op den weg tot op 150 M. afstand nog duidelijk zien. Hoe zoo'n natriumlamp eigenlijk werkt? In de gewone gloeilamp wordt het licht opge wekt door een Wolframdraad van hooge tem peratuur (p.l.m. 2500 gr. C.) tot gloeien te brengen; in een natriumlamp zendt het gloei draadje zelf nagenoeg géén licht uit. In de ballon bevindt zich o.m. een kleine hoeveel heid natriummetaal. De stroom door de lamp wordt zoo gekozen, dat de ballon op onge veer 300 gr. C. komt; bij die temperatuur verdampt er zooveel natrium, dat deze ver dampende deeltjes tegen de in de ballon zijnde electronen botsen en deze botsing veroorzaakt licht. Daar dit laatste dus niet door gloeiing ont staat wordt het natriumlicht onder het z.g. koude licht gerangschikt evenals b.v. het Neonlicht, het licht der glimlampen en der z.g. Geislersche buizen, in de natuurkunde welbe kend. Het natriumlicht is van een bepaalde kleur geel, of zooals met dat noemt: mono- chromatisch. Hierdoor zijn kleurverschillen niet meer waar te nemen. Een blauw en een rood voorwerp doet zich in natriumlicht als zwart aan ons voor. Er blijven, evenals op een foto, slechts helder- heidsverschillen over. Voor een modemagazijn zou dit licht dus ten eenenmale onbruikbaar zijn. Deze kleurenblindheid bij het natrium licht levert voor een openbare verlichting geen bezwaar op. integendeel zelfs. Bij het lezen van zwarte letters op een wit ten achtergrond blijkt' onmiddellijk, dat het natriumlicht hier zelfs groote voordeelen biedt. De inkt lijkt bij dit licht veel zwarter; men kan er veel gemakkelijker en minder vermoeiend bij lezen, 's Avonds na zonsonder gang weten we, dat langzamerhand de kleuren beginnen te verdwijnen en we de voorwerpen slechts zien door hun helderheidsverschillen; hier ligt dus nu een zeer gunstige toepassings mogelijkheid voor de natriumlamp. De gezichtsscherpte is bij natriumlicht vergeleken met die bij wit licht, buitenge woon groot, terwijl de verblinding bijzonder gering is. Die grootere gezichtsscherpte ont staat, omdat het menschel ijk oog voor 'icht van verschillende kleuren lang niet even ge voelig is. Het oog is b.v. slechts weinig gevoelig voor rood licht, voor geel reeds veel meer, in geelgroen wordt het maximum bereikt, voor blauw licht daalt de gevoeligheid weer sterk, om bij violet tot nul te naderen. Daarbij behoeft bij deze geel-groene kleur maar weinig energie door de lamp uitge straald te worden om op den toeschouwer den indruk van veel licht te maken en dat ver klaart tevens de mogelijkheid van het gerin gere stroomverbruik bij natriumverlichting. COLLECTE VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING. De in de laatste weken in verschillende dee- len onzer gemeente gehouden collecten voor de Vereeniging tot Bestrijding der Tubercu lose hebben opgebracht f 467.48, waarvan werd gecollecteerd in IJmuiden f 181.98, in Driehuis f 114.48, in Velsen-Noord f 87.02 en in Sant poort f 84. Het bestuur der vereeniging verzoekt ons collectrices en milde gevers dank te zeggen voor hun medewerking. BESOMMINGEN. Trawlers: Alkmaar, IJM. 31, 900 m. f 4590. De Hoop IJM. 46, 260 m. f 1730. Loggers: KW 60 f 490; KW. 169 f 380; KW. 175 f 600; KW. 89 f 340; KW. 162 f 350; KW, 91 f 450; KW. 178 f 380; KW. 27 f 420; KW. 108 f 410; KW. 177 f 410; KW. 112 f 320; KW. 104 f 520. KW. 105 f 450; KW. 52 f 350; KW. 155 f 510; KW 35 f 530; KW. 28 f 430. Noordkaapvisch Groote schelvisch (Jumbo's) f 8—6.95 Groote schelviscn f 7.50—5.50. Middel schelvisch f 5. Kleinmiddel f 4.704.20. Kleine f 4.40. Kabeljauw f 9—8.10. Groote gul f 3.30—2.770. Kleine gul f 3.10—1.80. Roodbaars f 5.145.90. Nagekomen besommingen IJmuiden loggers met versche haring. KW 47 f 270; KW. 9 f 160; KW. 140 f 120; KW. 38 f 590; KW. 34 f 1190; KW. 102 f 220; KW. 141 f 800; KW. 22 f 270; KW. 97 f 780; KW. 31 f 520; KWè 153 f 520; KW. 96 f 500; KW. 95 f 500; KW. 69 f 740; KW 138 f 510; KW. 25 f 680; KW. 70 f 700; SCH. 289 f 800; SCH. 285 f 880; SCH. 104 580; SCH. 186 f 1230, SCH. 312 f 340; SCH. 9 f 690; CCH 69 f 710; SCH. 5 f 1370; SCH. 102 f 650; SCH. 201 f 600; SCH. 4 f 360; SCH. 305 f 760; SCH. afiO f 350.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1