Eensgezindheid te Londen. TWEE POLITIEKE „UITSTAPJES" NAAR DUITSCHLAND. H THIJS IJS GAAT DQOR DIK EN DUN DI-NSDACt 30 NOVEMBER 1937 Overeenstemming op alle punten bij de Fransch—Britsche besprekingen. Mogelijkheid tot samen werking met anderen blijft. in de kringen der Londensche con ferentie heeft men gisteravond grootc voldoening te kennen gegeven over het verloop der besprekingen. Chautemps zeide: „Ik kan verklaren en ik doe dit met groote vreugde dat wij ten aanzien van alle onder werpen in volledige overeenstemming verkeerden. Het verheugde mij ten zeerste te constateeren, dat wij vol ledig solidair zijn. Gelijk bij een con clave zijn wij pas weer naar buiten gekomen, toen eensgezindheid bereikt was". Reuter meldt verder, dat aan den aanvang der bijeenkomst Lord Halifax een volledig rapport uitbracht van de indrukken van zijn Duitsche bezoek. De Pransche ministers be grepen ten volle de verre strekking van dit bezoek, evenals het feit, dat het beperkte doel, dat men zich had gesteld, bereikt was. Vervolgens werd de kwestie der koloniën met al haar aspecten besproken. Men was het er over eens, dat deze aangelegenheid verdere bestudeering vereisclit. Hierop volgde een be spreking van de reis van Delbos naar Centraal Europa, waarbij van gedachten gewisseld werd over den toestand in de landen, die Delbos zal bezoeken. Beide regeeringen zijn voorstandster van een handhaving van den vrede in deze landen, evenals elders. De toestand in het Verre Oosten vormde het volgende onderwerp van behandeling. Beide partijen waren het volkomen eens over den ernst van de situatie en de noodzakelijk heid waakzaam te zijn ter waarborging harer belangen. Ook Spanje werd besproken. Ge constateerd werd, dat de niet-inmengings- politiek volkomen juist is geweest. Alle deel nemers aan de besprekingen waren zeer vol daan. De bijeenkomst werd beschouwd als zeer succesvol. Aan beide kanten werd de krachtige wensch uitgesproken met alle landen samen te wer ken, ofschoon men er zich van bewust was, dat heel wat voorbereiding vereischt zal zijn, vóórdat eenige werkelijke onderhandelingen in zicht zouden kunnen komen. Overeenstemming met Duitschland en Italië blijft mogelijk. De Fransch-Engelsche samenwer king, aldus verklaart men volgens Havas in welingelichte Fransche krin gen te Londen sluit niet den wil uit van een overeenstemming met Hitier en Mussolini. De beide vrije en sterke landen, die Frankrijk en Engeland zijn, hebben niet het oordeel van hun openbare meeningen te vreezen, wanneer zij er met alle redelijke middelen naar streven Duitschland en Italië er opnieuw toe te brengen deel te nemen aan een stelsel van internationale samenwerking in plaats van te volharden bij hun politiek van'een wanhopig isolement. Bij de besprekingen te Londen is niet geble ken, dat het noodzakelijk zou zijn om te slagen het Europeesch statuut te wijzigen door het Rijk de vrije hand geven in Midden-Europa ten koste van zijn buurlanden. Ten aanzien van de Duitsche koloniale eischen schijnt het, dat de Britsche regeering, alvorens zich over dit principe zelve van deze teruggave ook maar uit te spreken, het pro bleem van alle zijden en met al zijn gevolgen te bestudeeren. Indien de regeering te Londen zich ten slotte bereid verklaart Duitschland het recht op koloniale gebieden toe te kennen, zal dit in ieder geval slechts als een besluit van een uitgebreide regeling zijn, betrekking hebben de op alle kwesties, welke door Berlijn omstre den worden. Reeds thans zouden de Fransche en Brit sche regeerders bereid zijn met Duitsche tech nische medewerking te beraadslagen over de oprichting van groote „chartered-companies", die zekex-e Afrikaansche koloniën zouden kun nen exploiteeren. Op deze wijze zou Duitschland de mogelijk heid krijgen zich zekere grondstoffen, die het thans ontbeert, te verschaffen. In strijd met de algemeene verwachting is niet breedvoerig gesproken over de Spaansche kwestie. Aan beide zijden prijst men zich ge lukkig over de resultaten der niet-inmen- gingspolitiek, welke het gevaar voor een inter nationalen oorlog heeft kunnen afwenden. Daar de Vereenigde Staten niet bereid zijn te handelen, kunnen Engeland en Frankrijk zich tegenover den ernst van den toestand, die hun belangen in het geheele Verre Oosten bedreigt, slechts bepalen tot steeds waakza mer houding. Einde van den economischen oorlog met Ierland voorspeld. Het Iersche blad Evening Mail voorspelt, dat binnenkort een nieuw verdrag tusschen Groot Brittannië en den Ierschen Vrijstaat zal worden aangekondigd, dat gelijk zou staan met een beëindiging van den economischen oorlog, die sedert 1932 tusschen beide landen gevoerd wordt. Italië Amerikaansch schip aan de Mexicaansche kust in nood. Onder de officieren bevindt zich de kapitein van de verbrande „Morro Castle". Het Amerikaansche schip „Cauto" heeft draadloos meegedeeld, dat het bij de Mexi caansche kust in nood verkeert. In den storm is een sloep, welke was uitgezet, omgeslagen, waardoor een man is verdornken. Men tracht thans de 48 opvarenden van de kust door middel van boeien te redden. Het water is het ruim van het schip binnen gedrongen. Onder de officieren van het vaartuig be vindt zich William F. Warms, .die kapitein aan boord van de „Morro Castle" was, toen deze in 1934 op enkele K.M. afstand van de kust van New-Yersey door brand werd ver nield, waarbij 134 personen om het leven kwa men. De „Cauto" is het eerste schip van Warms na de ramp van de „Morro Castle". De moord op de Nederlandsche Mandsjoekwo erkeiul. De Italiaansche regeering heeft, naar Ste- fani meldt, besloten, Mandsjoekwo te er kennen. De minister van buitenlandsehe zaken, Ciano, heeft aan zijn Japan- schen ambtgenoot Hirota een tele gram gezonden, waarin hij in op dracht van den Duce mede deelt, dat- de fascistische regeering besloten heeft over te gaan tot formeele er kenning van Mandsjoekwo en tot vestiging van een gezantschap in dezen staat. De Italiaansche consul- generaal te Moekden heeft opdracht gekregen dit officieel ter kennis te brengen van de regeering van Maiidsjoekwo. Ciano heeft eveneens aan den mi nister van buitenlandsehe zaken van .Mandsjoekwo een telegram gezonden, waarin hij de beste wenschen uit voor de toekomst van Mandsjoekwo. De bouwbedrijvigheid, zoo verklaart presi dent Roosevelt, in zijn boodschap, vormt het breedste en meest belovende terrein voor par ticuliere ondernemingen van het standpunt van duurzaam economisch herstel. De bouw bedrijvigheid heeft geen gelijken tred gehou den met de behoeften en den groei van de bevolking. Huizen moeten gebouwd worden tegen prij zen en tegen huren, die de groote massa kan betalen. De president beveelt het congres aan maat regelen aan te nemen ter vergemakkelijking en financiering van alle soorten huizenbouw, met inbegrip van voorzieningen voor een uit gebreid programma van reparaties en mo derniseeringen. Roosevelt stelt o.m. voor den rentevoet te verlagen van 5!/2 op 5 pCt.; voorts verlaging van de premie op hypotheekverzekeringen, en verhooging van de verzekerbare limiet van pCt. der geschatte waarde tot 90 pCt. voor huizen, niet duurder dan zesduizend dollar. Tevens stelt de president voor om het ver- leenen van hypotheken gemakkelijker te ma ken door de desbetreffende bepalingen eenigs- zins losser te maken. Het succes van het program is hoofdzake lijk afhankelijk van de bereidwilligheid der industrie en der arbeiders tot samenwerking bij het bouwen van huizen tot prijzen, die binnen het bereik zijn van de groote massa. Roosevelt is voornemens een reeks bespre kingen te openen met vertegenwoordigers uit bouwbedrijvigheid, de arbeiderswereld en fi- nancieele kringen, ten einde den huizenbouw in het komende jaar opnieuw aan den gang te brengen en een herhaling te voorkomen van de omstandigheden, die de tegenslagen van dit jaar met zich mede hebben gebracht. Frankrijk Amerika Grootseli woningbouwplan van Roosevelt. President Roosevelt heeft aan het congres een boodschap gericht over den huizenbouw, waarin plannen be handeld worden tot het bouwen van drie tot vier millioen woningen in de Vereenigde Staten gedurende de eerst volgende vijf jaren. De kosten worden geraamd op minstens 12 tot 15 milliard dollar. In Wallstreet en over het algemeen in za- kenkringen had men met spanning deze bood schap verwacht in de hoop, dat zij een krach tig program zou behelzen, dat de mogelijk heid zou bieden tot samenwerking tusschen regeering en particuliere ondernemingen. In zijn boodschap zegt Roosevelt, dat de particuliere ondernemingen en het particu liere kapitaal den last moeten dragen van den bouw van het grootste gedeelte der nieuwe woningen. De regeering zal echter medewer ken door het verstrekken van faciliteiten voor de financiering van huizenaankoop, o.m. door verlaging van den rentevoet voor leeningen en hypotheken. Om te beginnen zal een som van 50 millioen dollar beschikbaar gemaakt worden voor hypotheekinstellingen, welk be drag een basis zal vormen van een milliard dollar om de particuliere ondernemingen tegemoet te komen. Het proces van De la Rocque. De behandeling van het proces dat De la Rocque tegen 17 van zijn tegenstanders aan hangig heeft gemaakt, is gistermiddag na een onderbreking van twee weken te Parijs her vat. Pozzo di Borgo, een der voornaamste personen in het proces, die Vrijdagavond in verband met de zaak der „Csar" is gearres teerd, was ter terechtzitting aanwezig met een commissaris van Politie naast zich. Mar- chandeau, die zelf niet was verschenen, had een brief gezonden, waarin de oud-minister verklaarde, dat de verklaringen van oud-mi nister Lemery over een in het ministerie van Justitie gehouden ministerieele conferentie niet geheel juist waren. Hij was er zeker van de woorden „La Rocque heb ik in de hand", niet te hebben gebezigd. De president las verder een brief voor van Tardieu, daarin deze protesteert tegen de woorden van Ybarnegaray. Ybarnegaray, zegt Tardieu, heeft van mij 30.000 franken ontvangen voor de kosten, die hij bij de verkiezingen van 1932 heeft ge maakt. Daarna werd eenige opschudding ver wekt door de voorlezing van een brief van de dochter van wijlen president Doumergue, waarin zij verklaart, dat haar vader groote genegenheid koesterde voor'de Parti Social Francais en zijn leider, en als haar meening te kennen geeft, dat liij in het geheim in vloed uitoefende op de oriënteering der par tij. Pozzo di Borgo legde daarop een verkla ring af, waarin hij een hoogen ambtenaar dei- republiek in het gediiig; bracht, die eveneens aan De la Rocque geld' uit de geheime fond sen zou hebben verstrekt. Vervolgens ver klaarde een vroegere medewerker van den propagandadienst der Croix De Feu, dat De la Rocque nog andere bedragen had ontvan gen, o.a. naar hij zeide van Michelin. Lord Haldane in 1912, Lord Halifax in 193j ET kort geleden door den Engelschen minister Lord Halifax aan Duitsch land gebracht bezoek, doet in enkele opzichten denken aan het uitstapje van staatkundigen aard in 1912 door Lord Haldane ondernomen. Het is dan ook heel begrijpelijk, dat onlangs de Times juist met zekeren nadruk waarschuwde tegen het tref fen van een vergelijking tusschen deze twee reizen, als men bedenkt, dat Haldane's reis op een mislukking uitliep, en dat, erger nog, twee jaar later de wereldoorlog uitbrak. Het is te hopen, dat aan de ongetwijfeld aanwijsbare punten van verschil straks de toekomst er nog een zal kunnen doen toevoe gen en wel dit punt, dat thans de mili taire botsing tusschen Duitschland en Enge land, anders dan destijds, achterwege zal blij ven. Gelijk intusschen reeds kenbaar gemaakt, vallen er nog meer contrasten tusschen nu en den gang van zaken in 1912 te vermel den. Daar was en is allereerst de voorberei- ding van de ministerieele reis. In 1912 was de brug, waarover zich een lid van het Engelsche kabinet Berlijnwaarts kon begeven om nader contact met de machtigen in Duitsch land te kunnen komen, gelegd door middel van twee pai-ticulieren. Eenerzijds was het Ballin, de leider der Hamburg-Amerika-lijn, persoonlijk vriend van keizer Wilhelm II, die zich voor die ontmoeting veel moeite ge geven had en andei-szijds de Engelsche ban kier van Duitsche afkomst Sir Ernest Cassel; beide heeren dat is heden ten dage zeker ook wel bijzondere vermelding waard be hoorden tot die groep van menschen, welke men heden ten dage in Duitschland als niet- Arisch pleegt aan te duiden! Een ander verschilpunt: Haldane, die zijn studententijd zelfs deel had uitgemaakt van het duelleerende corps „Hildesia" hij had n,l. ook in Duitschland gestudeerd was de Duitsche taal machtig, terwijl er nu, bij het onderhoud tusschen Lord Halifax en Hitier een tolk aan te pas moest komen, omdat de een geen Duitsch, de ander geen Engelsch kent! Nog een verschil. Terwijl dit keer pas na de terugkomst van Halifax een overleg- met de Fransche regeei-ing aan de beurt komt, had Sir Edward Grey, de minister van buitenlandsehe zaken in 1912 te voren aan Frankrijk duidelijk gemaakt, dat het zich over het voorgenomen uitstapje niet be zorgd hoefde te maken, dat de goede betrek kingen tusschen de twee leden van de „entente cordiale" er in geen enkel opzicht onder te lijden zouden krijgen mededeeling die eveneens aan Rusland gedaan werd, iets waarvan nu, wat Moskou betreft, geen sprake is. Vredescampagne van kunstenaars. Activiteit in de Engelsche artistenwercld. Vertegenwoordigers van zeven verschillende artistieke beroepen zullen oo 3 December te Londen een meeting houden teneinde him collega's op de hoogte te stellen van den arbeid, die verricht wordt door de Kunste naars Vredescampagne en zich van hun steun te verzekei-en. De kunstenaars Vredescampagne werd in Engeland in het leven geroepen door tooneel- spelers, filmai-tisten en musici. Thans hebben journalisten, schrijvers en beeldende kunste naars hun medewerking aan deze organisatie toegezegd. Het plan bestaat in de naaste toekomst een bijeenkomst te houden, waarvoor buitenland sehe artisten als gasten aanwezig zullen zijn. (R.V.P.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC missionarissen. Niet door Mandsjoerijsche soldaten gepleegd. De woordvoei'der van het Japansche leger te Peking heeft met stelligheid ontkend, dat bij den moord op drie Nederlandsche en eenige andere missionarissen soldaten uit Mandsjoe kwo betrokken zouden zijn geweest. Hij zeide, dat Mandsjoerijsche troepen nooit in de streek van Tsjengtinfoe, waar de mooi-d gepleegd is, in het vuur zijn gebracht en gaf als zijn meening te kennen, dat de geestelijken het slachtoffer zijn geworden van overblijf selen der Chineesche tx-oepen, die Peiping verdedigd hadden en de missionarissen zouden hebben aangevallen, toen de stad nog in een toestand van verwarring verkeerde. Naar aanleiding van het bericht, dat de aaxivallers khaki-uniformen droegen, opper de de woordvoerder de mogelijkheid, dat de uniformen van gesneuvelde Japanners ge stolen waren. Dickie liep snel de deur uit en Sim keek hem lachend na. Laat hij ook eens een pleziertje hebben, dacht hij. Hij heeft zoo'n langen tijd alleen gezeten. Nu gaan we samen een kleine wandeling maken, zei de man en hield Dickie stevig vast. Het is niet zoo ver, hoor. Ik vind het best, antwoordde Dickie. Ik heb zoo'n langen tijd thuis gezeten, dat ik een wandeling wel prettig vind. Maar waar gaan we eigenlijk heen? Ssssttt, zei de man. Dat vertel ik je niet, dat moet een ver rassing blijven. Maar let maar goed op, het wordt een leuke ver rassing. Ze liepen snel voort. Maar Dickie bemerkte niet, dat de man hem moe wilde maken en dat ze steeds maar in een zelfde kringetje rond het huis liepenWat heeft die man voor? ]Ep N thans de punten van overeenstemming Ook in 1912 was de opzet aarx de reis vooral niet een te officieel tintje te geven. Daarom werd ze niet door den minister van buitenlandsehe zaken, maar door een ander lid van het kabinet ondernomen en gelijk thans als formeele aanleiding voor het uit stapje een bezichtiging van de jachttentoon- stelling te Bei'lijn moest dienen, aangezien Lord Halifax een hartstochtelijk vriend van jagen is, zoo heette het in 1912, dat Haldane. welke behalve staatsman tevens geleede was. ui Duitschland het universiteitswezen aing be studeeren: daarom ondernam hij zijn reis naar Berlijn, niet in zijn hoedanigheid van minister van oorlog, maar in die van voor- 21 tt ij van u.nivei'srteits-commissie Haldane had niet tot opdracht een verdrag met de Duitsche regeering te gaan sluiten neen. hij moest alleen het terrein eens ver kennen en probeeren door mondeling contact den weg voor toenadering, althans voor ont spanning tusschen de beide landen te banen Hij mocht de heeren in Berlijn polsen, van zijn kant ook wel suggesties doen, maar van een volmacht voor het aangaan van bindende afspraken was heelemaal geen kwestie. Dan zou trouwens Grey zelf wel gegaan zijn, die thans diende af te wachten wat voor resulta ten Haldane's reis zou opleveren. De Duitsche plannen in zake vlootverster- kmg vormden, naar het schijnt, een belang rijk punt voor het beraamde overleg. Daarom juist was iemand als Von Tirpitz. de chef van het marine-departement van het Duitsche Rijk, allesbehalve gesticht over Haldane's komst. Haldane en Rijkskanselier Von Bethmann Hol weg werden het eens over de formuleering voor een ontwerp-politieke overeenkomst, die Britsche tegemoetkomingen aan Duitschland op koloniaal gebied inhield ook toen speelde dus 't koloniale vraagstuk mede een rol bij 't bezoek en waarin voorts werd vastgelegd, dat geen der beide partijen tot een onuitge- lokten aanval op den ander zou overgaan In zooverre keerde dus Haldane wel huiswaarts met iets in zijn koffer. Doch overeenstemming ten aanzien van de vlootkwestie had hij niet kunnen bereiken. Mocht er tusschen Londen en Berlijn inderdaad een politieke overeen komst tot stand komen, als men bij de be sprekingen op het oog had gehad, dan zou de Duitsche Keizer terstond aan zijn volk ken baar maken, dat dit totaal nieuwe feit zijn oorspronkelijke wenschen aangaande de vloot wet gewijzigd had en dan zou uitstel van aan bouw plaats vinden. Reeds de eerstvolgende maand na Halda ne's bezoek aan Berlijn bleek, dat men het niet eens kon worden. Ten deele zat hieraan in den weg, dat van Duitschen kant een indruk van machtswellust werd gemaakt, waartoe onder meer Keizerlijke redevoeringen met allerlei dreigende geluiden aan het adres van Engeland, het noodige bijdroegen. Merk waardig was ook, in het licht van het heden, de oneenigheid, door Haldane zelf tusschen de leiders van het Keizerrijk ervaren. „In deze ontzaglijk georganiseerde natie zoo gaf hij als zijn indruk te verstaan wordt men, als men bij den hoogsten top is aange land, niet slechts verwarring, doch chaos." Met andere woorden: voor de poort van bui tenlandsehe zaken in Berlijn bleek alles wat op organisatie lijkt, rechtsomkeert gemaakt te hebben. et is, op zijn zachts uitgedrukt, niet on mogelijk, dat Halifax, als hij oogen en ooren goed den kost heeft gegeven, thans dezelfde ervaring heeft opgedaan. Ook in dat opzicht zóu er dus weer overeenstemming zijn waar te nemen met hetgeen zich in 1912 openbaarde. Voor de wereld, voor Duitschland en En geland in het bijzonder, ware het te hopen, dat hier de overeenkomst met het verleden zou ophouden, en dat met betrekking tot den verderen gang van zaken, nu een t tegenstelling aan den dag zou treden"" Voorshands zou het in elk geval niets ve bazingwekkend zijn, indien zou blijken Ti evenzeer als de reis van Haldane van n? een kwart eeuw geleden, niets positiefs n leverde, nu ook het uitstapje van Halifax tÈ een resultaat zou leiden, dat de conclusie rechtvaardigen, dat hij tenslotte van koude Duitsche kermis is thuis gekomen" DR- E. v, RAALTE, Franco's luchtmacht bestookt Guadalajara. Meer dan 40 dooden. Naar Havas uit Madrid meldt k Guadalajara gisteren opnieuw door vliegtuigen der opstandelingen „e bombardeerd. Bommen vielen op de huizen en doodden of verwondden vrouwen en kinderen. Ook de dorpen Torrejon de Ardoz en Alcala de Henares op den weg naar Valencia zijn gebombavderd Te Guadalajara zouden er meer dan veertig dooden zijn. Generaal Ludendorff ernstig ziek. Geneesheeren achten den toestand ernstig, Uit particuliere bron wordt vernomen rf.i generaal Ludendorff reeds geruimen tijd' rnn een ernstige blaasziekte lijdt Ludendorff, die 72 jaar is, werd od 4 m vember door professor Kielleutner tJ Munchen geopereerd. In de laatste daeen is tengevolge van storingen in den bS omloop een verergering ingetreden zmö.'t de behandelende dokters den toestand emstï acnoen. PROGRAMMA WOENSDAG 1 DECEMBER 1937. HILVERSUM I 1875 M.. N.C.R.V.-uitzending. 6.30—7.00 Onderwijs- fonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30. Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11,15 Pianovoordracht. 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 1.00 Amsterdamsch Salonor kest. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.15 Solisten concert. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinde ren. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 6.30 Taalles en causerie over het binnenaanvaringsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie over de Wereldgebeds- week 1938. 7.30 Boekbespreking. 7.45 Berich. ten ANP Herhaling SOS-berichten. 8.00 Ge mengde Zangvereeniging „Koorzang", Christ. Vrouwenkoor „Sursum Corda", Christ. Man nenkoor „Kunst na Arbeid", de Amhemsche Orkest-vereeniging en solisten. (Om 9.05 „Be gin van het Kerstgesprek", (causerie). 10.40 Berichten ANP. 10.45 Berichten ANP. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmu ziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. V.P.R.O. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Jeugd in Crisis tijd", causerie (gr. platen) en gramofoonmu ziek. 11.00 „Voedingsleer en warenkennis voor de huisvrouw", causerie. Om 11,30 Cau serie over de steunregeling. 12.00 Gramofoon muziek. 12.30 VARA-orkest. 1.15—1.45 „Fan tasia". .200 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.55 „The Lucky Birds" en solist. 6.30 Interna tionaal politiek overzicht. 7.00 Zang. 7.30 's Menschen levenshouding jegens God", cau- sehoe. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Radiotoo- neel. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 De Ram blers. 10.00 Berichten ANP., 10.05 Nieuw Hongaarsch Strijkkwartet. 11.00 „Sexualiteit en humaniteit", causerie. 11,20—12.00 VARA- orkest DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35—11.50 Gramofoonmu ziek. 12.05 Het BBC-Schotsch orkest en so liste. 1.05 Het Amington-orkest. 1.50—2.20 H, Engleman's kwintet en solist. 3.50 Gramofoon muziek. 4.05 „Children from the point of view of a Psychologist", causerie. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Ernesto Rittez' Cu- baansch Orkest. 6.20 Berichten 6.40 Landbouw praatje. 7.00 Herman Darewski's Band. 7.50 BBC-Variété-orkest het Tin Pan Alley-Trio en solisten. 8.35 BBC-Symphonie-orkest, BBC-koor en solist. 9.35 Berichten. 9.55 Ver volg concert. 10.40 Het BBC-Television-or kest en solisten. 11,25 Jack Hart en zijn Band. 11,50—12.20 Jazzmuziek (gr. platen.) RADIO PARIS 1648 M. 7.50—9.10 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.ZJ Jane Evrard's orkest en zang. 3.05 Zang. 3.zu Pianovoordracht. 4.35 Zang. 5.20 Giaröina- orkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.50 Piano- voordracht. 9.20 Variétéprogramma. 10-5"' 11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 5.50 Hermann Hagesteddt's orkest. 7.50 sa- orkest. 11.20 Orkestconcert. 1.35 Omroep- sextet en solisten. 4.00 Rheinische Landesor- kest. 8.50 Zang. 9.50—11.20 Omroepkleinor- kest. en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 °®r0Be£ klein orkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. o.zu Brusselsch Instrumentaal kwintet. 7,20 Zang, 8.20 Omroepklein orkest, -dansorkest en.so listen. 10.30 Zang en harmonica. 10.50-u.*" Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.30 Omroep salonorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuzies- 5.20 Kouznetzoff-orkest. 6.00 Gramofoonmu ziek. 6.20 Solistenconcert. 7.35 Gramofoon muziek 8.20 Omroeporkest. 9.05 Solistencon cert. 9.30 Cabaretprogramma. 10.30— Dansmuziek, (gr. pl.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2