Sint Nicolaas week. BEVERWIJK ST. NICOLAASFEEST VAN DEN J.V.O. De plaatselijke af deeling van den Jeugd bond voor Onthouding zal op Zaterdag" 4 December in het gebouwtje van de Espe rantisten aan de Baanstraat haar St. Nico laasfeest vieren. propagandavergadering i. F. l. De onlangs alhier opgerichte plaatselijke afdeeling van de International Friendships League heeft in gebouw „De Harmonie" een propagandavergadering gehouden. De heer A. Maters, voorzitter van de afdeeling hield een inleiding over het doel van de vereeniging De oprichter van deze organisatie in Neder land, de heer G. Noël Ede hield hierna een rede, waarin hij uiteenzette, dat de I. F. L. vriendschapsbanden wil aanknoopen tus- schen, jonge menschen van de geheele wereld met het uiteindelijk doel den vrede te be vorderen. Daarom worden I.Fi.-centra geor ganiseerd, waarin jonge menschen van alle nationaliteiten elkander ontmoeten. De jonge menschen leeren daardoor el kander begrijpen en zij leeren de talen van andere landen beter beheerschen. Spr. wekte zijn gehoor op kluchtig mede te werken aan de verwezenlijking van het ideaal, dat de IJL zich stelt. I.F.L.-leden vertoonden hierna eenige films waaronder die van de centra Londen en Brighton. Tot slot van den avond hield mej. L. F. Bosman een voordracht over een vacantie van de organisatieleden in Frankrijk. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan allen, die aan het welslagen van dezen propaganda-avond hun medewerking hadden verleend. de arbeidsbemiddeling in november. Het resultaat van de bemiddeling van de gemeentelijke Arbeidsbeurs was gedurende de maand November als volgt: mannen boven 18 jaar 311 (282); mannen beneden 18 jaar 4 (1); vrouwen boven 18 jaar 7 (3); vrouwen bene den 18 jaar 0 (2); tusschen haakjes plaatsten wij de cijfers van 1936. demonstratie van kleurenfoto grafie. De fotohandel Mart zal hedenavond in de bovenzaal van Hotel „Ter Brug" een demon stratie geven van kleurenfotografie. Ver toond zullen worden opnemingen uit eigen omgeving o.a. Scheybeeck, de bloemententoon stelling, „Marquette", Rooswijk enz. Tevens zullen de nieuwste camera's voor kleurenkino- film en fotografie worden getoond. Onder de bezoekers zal gratis een fototoestel worden verloot. het gebruik van sportterreinen en gymnastieklokalen Bij besluit van den Raad der voormalige ge meente Beverwijk d.d. 26 Augustus 1930 zijn tarieven vastgesteld voor het gebruik van sportterreinen en gymnastieklokalen. In de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin werd krachtens raadsbesluit van 5 Juni 1934 een vergoeding geheven voor het gebruik van een lokaal der openbare lagere school. Mede om technische redenen komt het B. en W. gewenscht voor deze regelingen in één verordening samen te vatten, waarin de ta rieven zijn opgenomen en waarbij voorzien wordt in de ingebruikgeving door B. en W. Naar de meening van B. en W. dient de ver goeding voor het gebruik van een sportterrein per speeltijd te worden berekend. Verder komt het B. en W. gewenscht voor, dat terzake van het gebruik van een terrein voor een*wedstrijd, waarbij publiek aanwezig is, een spéciaal ta rief in rekening wordt gebracht, dat verband houdt met de ontvangen entree-gelden doch tenminste 50.— per speeltijd bedraagt. Het tarief voor het gebruik van een lokaal dient op een zoodanig bedrag gesteld te wor den, dat de door de gemeente te maken kos ten van verlichting en verwarming enz. onge veer gedekt worden, hetgeen thans niet het geval is, doch wel te bereiken zal zijn bij toe passing der nieuw-ontworpen tarieven. De nieuwe regeling gaat, mede ter tege moetkoming aan de wenschen der grootere vereenigingen uit van een degressieve heffing. Wordt het lokaal b.v. gedurende vier achter eenvolgende uren gebruikt dan bedraagt de vergoeding per uur 0.72,/2. B. en W. hebben overwogen, dat b.v. de verwarming van een lokaal bij gebruik gedurende meerdere ach tereenvolgende uren naar verhouding goed- kooper wordt, zoodat hiermede bij de vaststel ling der tarieven rekening kan worden gehou den. De vergoeding voor het gebruik van een schoollokaal, dat in de praktijk in een zéér beperkt aantal gevallen plaats heeft, kan op 0.50 per uur gehandhaafd blijven. Dit be trekkelijk geringe bedrag is naar de meening van B. en W. niet vatbaar voor toepassing van bovenbedoelde degressie. Voorts achten B. en W. het van groot belang, dat hun voor bijzon dere gevallen de bevoegdheid gelaten wordt om van de verordening af te wijken. Het be hoeft geen nader betoog, dat B. en W. zich voorstellen van deze bevoegdheid een spaar zaam gebruik te maken doch er kunnen zich omstandigheden voordoen welke een dergelij ke afwijking volkomen wettigen. Voor het gebruik van een gemeentelijk sport terrein gedurende één speeltijd per week is blijkens de verordening voor een voetbalveld 2.50 verschuldigd en voor een terrein ter beoefening van athletiek 1.50. Voor het ge bruik van een gemeentelijk gymnastieklokaal is verschuldigd een recht van 1— voor het eerste uur, 0.70 voor elk der twee onmiddel lijk daarop volgende uren en 0.50 voor elk der daarop onmiddellijk volgende verdere uren. Voor het gebruik van een gemeentelijk schoollokaal is verschuldigd een recht van 0.50 per uur. belasting voor radiodistributie- geleidingen 42Bil d»niIikbïkJieu1Uit Van 13 AprU 1937 n°- vStocÏÏrirt 4 Flbl'uar' 1937 d°°r den Raad lm at! verordenmg op de heffing van ten hehn g voor het hebben van geleidingen 'lï™'e ™n radio-distributie in de ge meente Beverwijk goedgekeurd tot 1 Januari hehhmeZ,!en era zich gcen omstandigheden wemeheiut°rs op grond waarvan het wenscheluk zou zijn genoemde verordening weri™ fg6VeP B' en W' den over- w, J .e opnic™ onveranderd vast te stel- mal?woriUm vap inwerkingtreding kan be- paald worden op l Januari 1938. st.-nicolaasfeest r.k. fröbelschool. Het jaarlijksche St. Nicolaasfeest voor de leerlingen van de R.-k. Fröbelschool aan de Koningstraat zal op Donderdag 2 December worden gehouden. St.-Nicolaas en zijn knecht zullen des mid dags te 2 uur hun intocht houden. Na afloop zal St. Nicolaas ook nog een be zoek brengen aan de ouden van dagen van 't St.-Joze fgesticht. inlevering leverbare bloem bollen. Op Donderdag 2 December a.s. zal van de Bloembollenveiling „Beverwijk" N.V. gelegen heid bestaan voor het inleveren van overge bleven leverbare narcissen voor het surplus- fonas. Op Woensdag 8 Dec. kunnen de tul pen en hyacinten worden ingeleverd. Veel re sultaat wordt van deze inlevering niet ver wacht. omdat dank zij den vluggen handel op de gehouden veilingen het leverbare goed wel geruimd zal zijn. de automatenhal. De automatenhal in de Breestraat schijnt een dankbaar object te zijn voor degenen, die zonder geld toch een smakelijk hapje willen consumeeren. In den nacht van Zondag op Maandag wer den eenige loketruitjes vernield, waardoor de lekkernijen maar voor het grijpen lagen. Dit is nu binnen korten tijd al de tweede maal, dat de automatenhal het op deze wijze moet ontgelden. Van het gebeurde is aangifte gedaan bij de politie. aanrijding op het stationsplein. Op de kruising Velserweg-Breestraat-Ko- ningstraat werd een autobus, rijdende in de richting Haarlem aangereden door een per sonenauto, die in dezelfde richting reed. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor, maar de autobus liep aan de achterzijde nogal schade op. De politie heeft tegen den bestuurder van den personenauto procesverbaal opgemaakt. CASTRICUM Afscheid van Zuster A. Plas. Als adjunct-directrice Duin en Bosch. Een eervolle loopbaan afgesloten. Vandaag. Dinsdag 30 November is voor Mej. A. Plas, de adjunct-directrice van het Provin ciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch" de dag aan gebroken, waarop zij afscheid gaat nemen van raar werkkring, welke zij zich eenmaal heeft gekozen en waaraan zij zich met den inzet van haar geheele persoon gedurende 30 jaren heeft gegeven. Het kostte heel wat moeite om Zuster Plas, zooals iedereen in Castricum en Bakkum haar zoo gaarne noemt, te bewegen een praatje „voor de krant" te maken over de langdurige periode van haar leven, dat zij zich in dienst stelde van de lijdende menschheid. Maar ten slotte wisten wij haar toch te overtuigen, dat onze lezers in Castricum en Bakkum daarop toch wel eenig recht hadden, vooral ook, om dat zij in onze gemeente zooveel voortreffelijk werk heeft gedaan op sociaal terrein, waar door zij voortdurend met de bevolking in con tact kwam. .Ik heb", zoo zeide Zuster Plas ons, „mijn roeping die ik mij als jong meisje gesteld heb, namelijk mij als verpleegster in dienst te stel len van de lijdende menschheid in vervulling zien gaan en ik acht mij gelukkig mijn zieke medemenschen te hebben kunnen bijstaan om van veel leed tenslotte toch ook nog lief te kunnen maken. U moet U indenken, dat de indeeling van het werk in het begin van mijn loopbaan heel anders was. De werktijden waren veel langer en er was geen spoor van organisatorische regeling te bespeuren. Alles moest nog groeien, ook in ons ziekenhuis. Het geeft bijvoorbeeld zoo'n intense voldoening te weten, dat dingen, die vroeger als een „uitstapje" voor de patiën ten golden, thans een soort van burgerrecht hebben verkregen en nu als het ware als een onderdeel van de verpleging in de inrichtin gen zijn opgenomen. Het heeft heel wat overredingskracht ge kost om de doktoren te bewegen hun toe stemming te verleenen toen ik voor de eerste maal met een aantal patiënten een fietstocht naar Den Helder wilde maken. Maar goed, het lukte toch en met geleende of gehuurde fiet sen werd de tocht aanvaard. Onderweg liet ik eens „opsteken" zooals dat heet een sigaartje hoorde er ook zoo bij en de dankbaarheid, die uit de oogen van m'n patiënten straalde was de mooiste belooning, die een verpleegster kan ontvangen. Met steeds grooter succes heb ik deze toch- Dit is de tijd van naarstig denken Aan Sinterklaas en zijn geschenken Cadeautjes voor *t verlangend kind Of voor een blij verrasten vrind, Een aardig ding voor vader, moeder. Een kleinigheid voor zuster, broeder. Als 't kan nog wat voor neef en nicht Dien gunt men ook een blij gezicht. Al turend door de winkelruiten, Tracht elk tot keuze te besluiten, Uit alles wat men er ziet staan, Die keus is niet zoo licht gedaan. En als 't probleem is afgeloopen. Van waar, en wat precies, te koopen, Kan men verheugd, schoon zwaarbelaan Met alle pakjes huiswaarts gaan. Daar zweven kostlijke geheimen, Sfeer van surprises en van rijmen. Daar wordt gejaagd op lijm en touw, Door zoon en dochter, man en vrouw Daar heerschen stille binnenpretjes Daar wordt gedroomd in kinderbedjes. De tijd die 't best wordt opgesomd Door 't oud gevoel: hij komt.hij komt. P. GASUS. ten gehouden en ik vind het heerlijk, dat deze uitstapjes nog jaarlijks worden gehouden. En ik ga de inrichting wel verlaten, maar ik ge loof niet, dat ik aan den aandrang, om den fietstocht mee te maken, weerstand zal kun nen bieden." Wij vroegen voorts of Zuster Plas haar functies in verschillende organisaties bleef vervullen ofdat zij Castricum zou ver laten. „Nee, integendeel," zei de zuster, „ik krijg nu meer vrijen tijd en kan mij dus beter wij den aan het sociale werk. En ik blijf in Cas tricum wonen." Dit dus ter geruststelling van de vereni gingsbesturen, die zich al bezorgd hadden gemaakt, dat zij Jiun Zuster zouden moeten missen. Een boekdeel zou te vullen zijn van alle wederwaardigheden, die haar loopbaan maak ten tot een aaneenschakeling van opofferen- den arbeid. Maar de plicht riep haar weg en Zuster Plas is bovendien geenszins wat men neemt een „willig slachtoffer" voor een in terview. Toch kunnen wij nog wel eenige bijzonder heden mededeelen. De scheidende adjunct-directrice begon haar loopbaan als verpleegster in het Jood- sche Ziekenhuis te Amsterdam, waar zij vijf jaar werkzaam bleef. Na korten tijd gewerkt te hebben in Brinkgreven boven Deventer ging zij over naar de Gemeentelijke Inrichting voor Zenuwzwakken op den Zwanenburgwal te Amsterdam. In 1909 werden de patiënten van deze inrichting, 130 in getal, overgebracht naar Duin en Bosch. Dit geschiedde in zes reizen onder leiding van Zuster Plas. Intus- schen was zij geslaagd en aangesteld als hoofd verpleegster. In 1934 werd Zuster Plas tot ad junct-directrice van Duin en Bosch benoemd. Achtereenvolgens arbeidde zij in Duin en Bosch onder de geneesheer-directeuren Dr. Jacobi, Dr. Melchior, Prof. dr. v. d. Scheen, Dr. Benders en den laatsten tijd Dr. P. E. M. Feenstra. En nu is dan haar afscheidsuur gekomen. Men zal haar noode zien vertrekken van Duin en Bosch, want zij heeft medegebouwd aan de totstandkoming van een inrichting, die op perfecte wijze zooveel onnoemelijk leed dra gelijk maakt. De naam van Zuster Plas is on afscheidelijk aan Duin en Bosch verbonden. Hoezeer men haar waardeerde zal hedenmid dag blijken, wanneer zij in de tooneelzaal van de inrichting officieel afscheid neemt, een plechtigheid waaraan zij zich gaarne had wil len onttrekken, maar waaraan zij zich nood gedwongen wel moést onderwerpen. Zuster Plas kan "afscheid nemen in het prettige besef, dat zij haar levenstaak, welke zij zich eenmaal stelde tot een goed einde heeft gebracht. Het sociale werk heeft haar altijd aange trokken. welnu, het moge haar nog vele jaren gegeven zijn ook op dit terrein haar arbeids kracht te kunnen ontplooien. De opvolgster van Zuster Plas is Mej. B. M Kos, wijkverpleegster van het Witte Kruis te Amsterdam. veiling „ons belang". Spruitjes 1 e soort per K.G. 813. Spruitjes, 2e soort per K.G. 47. Groene kool per K.G. V/s2. Boerekool per K.G. V/22. Gele kool per K.G. V/s—3. Prei per K.G. 2—4. Sla per kist 2025. Andijvie per kist 1035. DRIEHUIS sint nicolaas komt. Op zijn jaarlijksch bezoek aan ons land zal Sint Nicolaas ook nu weer Driehuis niet links laten liggen. Morgenmiddag kwart voor twee arriveert de goede Sint aan de halte Driehuis- Westerveld. Hij gaat dan te paard naar de fir ma Mentink, waar den bezoekers een verrassing wordt bereid. WIJK AAN ZEE chr. jongelingsvereeniging. „excelsior" „De Chr. Jongelingsvereeniging „Excelsior" zal in combinatie met de Chr. Meisjesver- eeniging in Februari een opvoering geven van Potgiëter's „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd". Het batig saldo, hetwelk deze avond zal op leveren, zal dienen tot ondersteuning van het Vereenigingsgebouw. NOORD- EN ZUTD-HOLLANDSCHE REDDING-INLYATSCIIAPPIJ. Nieuw bcveiligingstoestel in gebruik genomen. Daar het meer malen in de geschiedeni. van het Reddingswezen aan onze kust is voorgekomen, dat een reddingsboot omslaat bijv. door het „kleven" aan een hooge golf en dit omslaan dikwijls met het verlies van men- schenlevens gepaard ging, heeft de N. Z. H. R. M. een haspel laten construeeren. waarop zich een 150 M. lange lijn bevindt. Deze lijn eindigt in een boei. In het vervolg nu, zal bij het omslaan van de boot, door een daartoe aangewezen per soon, deze lijn aan de omgeslagen reddings boot bevestigd worden, teneinde haar op de snelst mogelijke wijze wederom op het, strand te krijgen, waarop eventueele slachtoffers, welke onder de boot zijn geraakt uit deze positie bevrijd kunnen woirden. Zoowel bij noodgevallen als reddingsdemon- stnsties zal dit nieuwe instrument steeds aan wezig zijn. Alle stations der N.Z.H.R.M. aan onze kust. zullen met een dergelijk toestel verrijkt wor den. a.d.o.V.V.E. (3—2). Nadat beide teams het terrein verkend heb ben, forceert V.V.Ev een corner, welke na goed genomen te zijn wederom tot corner ver werkt wordt. Ten tweede male genomen komt de bal bij P. de Winter, die in eens scoort (01). Na twintig minuten maakt A.D.O. gelijk (1—1), Direct, na de rust een overwicht van V. V. E W. Schelvis geeft over aan P. de Winter, die zich niet bedenkt en er 1—2 van maakt. Uit een penalty brengt A.D.O. den stand op 22. Als V.V.E. dan gaat verslappen, legt A.D.O. er nog een schepje op en weet de win nende goal te scoren (32). V.V.E. II—G.V.O. II (3—4). In een snel op en neergaand spel weet de linksbuiten van G. V. O. II na een kwartier spelen het net te vinden (01). G.V.O. II blijkt iets sterker te zijn. Bij een snellen V.V.E.-aanval komt J. Starmans alleen voor den Krommenie-keeper en scoort onhoud baar (1—1) waarna de beurt aan den midvoor van G. V. O. II is. Bij een scrimmage voor het doel maakt deze er 1—2 van. Rust komt met 1—3. Het einde van den strijd komt met een 43- overwinning voor G.V.O. II. zich achter den bal en de stand is gelijk (2—2). Kort voor het einde trekt Meijer er snel tusschen uit en hoewel hij door drie V.V.E.'ers wordt gehinderd, weet hij juist over Adrichcm in het net te plaatsen (32). Verdere uitsla gen zijn: Onze Gezellen 2—AD. 2 34 P.S.CJC. 2AD.O. 3 1—5 W.Z. aA.D.O. a 3—2 V.V.Z. d—A.D.O. b 0—0 HEEMSKERK EXAMENS. INSTITUUT „MERCURIUS". Bij de aan het Instituut „Mercurius" aan het Plein alhier, gehouden examens voor Machineschrljven zijn geslaagd: de dames: H. Baak (50 lett. gr.); A. Langerhuizen (50 lett. gr.); T. Leunuls (45 lett. gr.); J. Nieu- wenhuis (45 lett. gr.); J. Alberdlng (60 lett. gr.); A. J. Bos (45 let. gr.); M. A. Pijnakker (50 lett. gr.) allen te Haarlem; E. M. Rijn bende (45 lett. gr.); M. J. van Weel (45 lett. gr.); M. Kortenhuevcn (60 lett gr.), allen te Heemstede; J. M. van der Vlis (60 lett. gr.) met lof; K. C. van der VUs (60 lett. gr.) met lof; K. C. van dor Vlis (50 lett. gr.), belden te Bloemendaal; F. A. Dahlhaus (45 lett. gr.) te Overveen; O. J, van Kooten (60 lett. gr.) te Santpoort; en de heer D, Vogel (65 lett. gr.) te Haarlem. Voor stenografie Neder- landsch (130 lettergrepen per minuut) slaag den de dames; A. H. Marwitz, met lof te Haarlem; R. Winter, met zeer eervolle ver melding, te Heemstede. RAADSVERGADERING. De raad dezer gemeente komt in. openbare vergadering bijeen op Woensdag 1 December des namiddags ten 2 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Voorstel goedkeuring rekening algemeen Armbestuur 1936. 3. Voorstel wijziging gemeentebegrooting 1937. 4. Aanbieding gemeentebegrooting en be grooting woningbedrijf dienst 1938. 5. Voorstel tot het aangaan van een twee tal rekening-coürant overeenkomsten met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 6. Voorstel wijziging eener conversie-annui- teitsleening. 7. Voorstel gemeenschappelijke verordening tot wijziging der verordening regelende de heffing van rechten voor gebruik openbaar slachthuis. 8. Voorstel vaststelling verordening be treffende Autovervoer Personen. 9. Voorstel eervol ontslag personeel G.E.B. met ingang van 1 Maart 1938. 10. Ingekomen stukken en mededeelingen. R.K. KIESVEREENIGING. Op Dinsdag 30 November houdt de R.K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering in het gebouw der K.S.A. De agenda vermeldt o.a.: Jaarverslag van secretaris en penningmeester, verkiezing van een bestuurslid. Candidaten voor de vacature in het bestuur kunnen tot de vergadering wor den ingediend. DAMMEN. De damclub D.C.H. speelde Zaterdag een competitiewedstrijd tegen St. Joseph I te Haarlem. De uitslag luidt als volgt: St. Joseph D.CR. J. LuitO. Bleijendaal 1l l. ZegwaardJc. Beentjes 0—2 H. Teeuwen—Jc. Koper 1l H. Springveld—J. Pekel 1—1 N. Teeuwen—P. Bleijendaal 1—1 T. HulseboschJ. Vendel 02 P. KampADutter 02 S. Bogaard—H. Zonneveld 02 J. SlaatsJ. van Duivenvoorde 02 J. Kistenmaker—Jn. Koper 1l 5—15 A.D.O.—V.V.E. 3—2. In een goed gespeelden wedstrijd heeft A. D. O. de op 14 November te Wijk aan Zee ge leden nederlaag gewroken. AD.O. heeft één invaller terwijl V.V.E. vol ledig is. Reeds kort na het begin krijgt AD.O. een goede kans doch Koopman schiet tegen den keeper. Uit een corner op het A.D.O.-doel, goed door De Boer genomen, schiet De Winter fraai in (01). AD.O. komt hierna meer in den aanval. Bij een dezer aanvallen zet Meijer goed voor. Adrichem stompt den bal onvol doende weg en Koopman Jr. trekt den bal op handige wijze in het doel (11). Tot aan de rust blijft A.D.O. sterker. Na rust heeft de strijd aan snelheid niets in geboet. Na ongeveer 25 minuten spelen ont staat door handig spel van Schelvis en P. de Winter op keurige wijze den tweeden goal voor V.V.E. uit een schot van De Winter (12). Als even daarna Duin bij een aanval van A.D.O. onnoodig „hands" maakt, krijgt A.D.O. een penalty te nemen. Koopman Jr. plaatst De Provinciale ziekenhuizen. „Medemblik" kan niet gemist worden. Aan de Memorie van Antwoord van Ged. Staten op het algemeen verslag der afdeelin- gen van de Provinciale Staten van Noord- Holland betreffende dc balansen en rekenin gen over 1936 en de begrootingen voor 1938 der Provinciale Ziekenhuizen nabij Santpoort, Duinenbosch te Bakkum en te Medemblik. ont- leenen wij: t Ook Gedeputeerde Staten stemt het tot vol doening, dat de bestuursorganen der Provin ciale Ziekenhuizen gedurende opeenvolgende jaren er in geslaagd zijn de Provinciale bij dragen, d.w.z. de nadeclige saldi van de ex ploitatie der ziekenhuizen, beneden de daar voor geraamde bedragen te houden. Reeds in vorige jaren hebben Gedeputeerde Staten zich uitgesproken tegen verwezenlij king van het denkbeeld, het Provinciaal Zie kenhuis te Medemblik op te heffen. In hun standpunt is sindsdien geen wijziging geko men. Zoodanige opheffing zou zeker niet direct en op eenvoudige wijze de exploitatie van de Provinciale Ziekenhuizen ten goede komen. In de mannen-gestichtsafdeeling te Sant poort zijn practisch geen plaatsen vrij, zoodat geen enkele patiënt uit Medemblik naar Sant poort zou kunnen worden overgeplaatst. Een dergelijke overplaatsing zou alleen denkbaar zijn bij een ingrijpende wijziging van het plaatsenschema te Santpoort en een totale verandering van de mannen- en vrouwen bezetting aldaar, waarvan de economische voordeelen geenszins a priori vaststaan. Aangezien voorts in het Provinciaal Zieken huis Duinenbosch de plaatsen in de oudere paviljoens geheel bezet zijn, zou, bij even- tueele opheffing van het Ziekenhuis te Me demblik en overplaatsing van een deel der verpleegden naar Duinenbosch, voor deze (uit sluitend mannelijke) verpleegden van Medem blik, onder de tegenwoordige omstandigheden het nieuwe, thans nog onbezette, vrouwen paviljoen moéten worden opengesteld (met een maximum plaatsruimte voor 155 patiën ten). Laatstgenoemde maatregel ware evenwel zeer ongewenscht, aangezien het nieuwe pa viljoen uitsluitend als vrouwenpaviljoen is aangetvezen en. hoewel van de andere vrou wenpaviljoens afgescheiden, toch in de on middellijke nabijheid daarvan is gelegen en daarop uitzicht heeft. Eene zoodanige wijzi ging van bestemming zou dan ook neerkomen op een aantasting van het beginsel, dat in een psychiatrisch Ziekenhuis een scheiding der seksen streng dient te worden doorgevoerd. Bovendien zou. in aanmerking genomen, dat voor niet minder dan circa 285 mannelijke patiënten plaats zou moeten worden gevon den. slechts een zeer beperkt aantal patiënten naar de contractgestichten van verschillende religleuse schakeering kunnen worden overge bracht. Nagenoeg alle in Medemblik verblij vende patiënten of hunne families prefe reerden n.l. bij opneming een verpleging ln een neutrale omgeving. Niet aan te nemen is, dat men thans te dien aanzien andere ver langens zou koesteren. De regelmatige daling van het aantal pa tiënten in Medemblik, welke destijds viel waar te nemen, heeft zich sedert ongeveer een jaar niet in dezelfde mate voortgezet. Ge deputeerde Staten vertrouwen, dat door de verlaging van het gemeentelijk aandeel in de verpleegkosten verdere verbetering zal intre den. Na de oplevering van het nieuwe paviljoen ln Duinen bosch, werd een berekening gemaakt teneinde na te gaan, met welk bedrag de ver pleegkosten zouden dalen, indien het geheele ziekenhuis normaal zou zijn bezet, zulks in vergelijking met den kostprijs, welke, bij een onvoltallige bezetting der oudere paviljoens, in 1935 in werkelijkheid werd berekend. Het verschil bedroeg ruim f 100. Het aantal armlastige Noordhollandsche patiënten in andere gestichten dan de Pro vinciale Ziekenhuizen verpleegd, bedroeg in 1936 gemiddeld 1935 en op 1 November jJ. 1988, terwijl dit aantal voor 1938 op ten hoogste 2080 is geraamd. De mutatie onder het vrouwelijk verplegend personeel is te Santpoort in het algemeen groot. Tengevolge hiervan daalt het aantal der in de formatie opgenomen gediplomeerd- verplegenden en stijgt het aantal der leer lingen en der adspirant-gediplomeerd-verple- genden en daarmede ook het aantal inwonen- den. Het nieuwe Zusterhuis, dat de klachten over de inwoning geheel zal doen verdwijnen, is in aanbouw. JCUEEP/ [IJMNSENI HOLL.-AMERIKA LIJN. ,Burgerdijk, N.-Orl. n. Rott. 28 te Antw. Volendam, Rott. n. N.-York p. 28 Lizard. Rotterdam, N. York n. Rott. 29 Plymouth 30 (2 v.m.) verw. ontscheping 8 v.m. Spaarndam, 27 N.-York n. Rott Beemsterdijk, Philad. n. Rott. via Ldn. 28, 360 m. W. v. L. End. Blommersdijk, N. Orl.. n. Rott. *oa Ldn. 28, 70 m. ZW van Land's End. Lochmonar, Rott. n. Vanc. 27 to Londen. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. p. 28 Prawle Pt. Nebraska, Rott. n. Vanc. 26 v. San Francisco. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, Benisaf n. Rott. 27 van Or an. Stad Maassluis 29 v. Morphoubaai te Rott. Stad Amsterdam, 29 v. Port Kelah te Vlaard. Flensburg, 27 v. Narvik n. Rott. Rozenburg, 28 v. Rott. te Gothenburg voor Oxelosund. Stad Zaandam, vertr. 30 v. Vaertan naar Rott./Vlaard. Stad Arnhem, Bagnoli n. p. 28 Gibraltar. HOLLAND-AUSTRALIë LUN. Aagtekerk (u.) 29 v. Brisbane. Almkerk (u.) 27 v. Lissabon. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (u.) 29 te Genua. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Jagersfontein (t.) 27 v. Kaapstad. Nijkerk (t.) 29 te Antwerpen. HOLLAND— WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 29 v. Hbg. te Amst. Maaskerk (u.) 27 van Duala. Alchiba (t.) 26 van Dakar. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 29 v. B.-Ayres te Amst. Montferland (t.) 26 van Montevideo. Zaanland, Hbg. n. Amst. 29 (v.m.) bij Ter schelling geank. Zaanland, 29 v. Hamburg te Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Pluto, 29 van Danzig te Amst. Odysseus, 28 v. Amst. te Gdynia. Teïamon, Amst. n. Constantza p. 29 Gibr. Merope, 29 v. Faro n. Genua. Ceres, Morphoubaai n. Duink. p. 29 Fini- Triton, 28 v. Lipari n. Palermo. Fauna, Rott. n. Tanger p. 28 Dungeness. Orestes. Chili n. Amst. 28 te Lvp. Achilles, Const, n. Rott. p. 27 Gibraltar. Ajax, 28 v. Aarhuus te Amst. Ariadne. 28 v. Amst. te Hbg.. Atlas, 27 v. Curasao n. Maracaibo Aurora, 28 v. Hbg n. Ams. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 27 Schiedam te Hbg. Serooskerk, 29 v. Japan te Rott. Baarn, 29 v.. Hbg. to Antw. Boskoop. Amst. n. Chili 26 te Cristobal. Calypso, 28 v. Bremen n. W.-Indië. Costa Rica, Amst. n. W.-Indië p. 27 Dunge ness. Cottica, Param, n. Amst. 28 v. Madeira. Douro, 28 v. Oporto n. Vigo. Euterpe, Bord. n. Amst. 28 v. La Pallice. Hercules, Lissabon n. Amst. p. 28 Finisterre. Medea, 26 v. Cur. n. Maracaibo. Midas, 27 v. Curasao n. Maracibo. Nereus, 28 v. Beyrouth n. Zighi. Orion, 29 v. Pyli te Candia. Orpheus, Stettin n. Amst. p. 29 Brunsbuttel. Perseus, 29 v. Kopenh. te Amst. Pluto, Danzig n. Amst. p. 28 Brunsbuttel. Plato, 28 v. Belize n. Pto Barrios. Rhea, 27 v. Malta n. Palermo. Saturnus, Susa n. Sunderl. 28, 70 m. ZW v Ouessant. Sim. Bolivar, 28 v. Amst. te Hbg. Stella, 27 v. Izmir te Stamboul. Theseus, Amst. n. Kopenh. p. 29 Holtenau Titus, 27 v. Savona n. Susa. Venus, 27 v. Bari n. Livorno, ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (t.) p. 28 Kaap del Armi. Dempo (u.) p. 27 Perim K. Gede, 28 v. Batavia te Rott. K. Nopan (u.) 29 K. del Armi. Willesden <t.) 27 Pt. Said, 14 verw. Marken (t.) 29 van Port Said. Brastagi (t.) 29 v. Singapore. Buitenzorg (u.) 29 te Singapore. K. Baroe (t.) p. 29 Gibraltar. Nolisement (t.) 28 v. Pt. Said, 13 verw. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. Alwaki, 29 v. Rott. te Hamburg. Alphacca (t.) 27 van Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. Tello (u.) 28 20 m. Z. v. Niton. P. Roebiah, 29 v. Amst. te Hamb. Bintang, 28 v Batavia n. Amst. Chr Huygens (t.) 28 v. Sabang. Joh. van Oldenbarnevelt (u.) v. Sabang. Marnix v. St. Aldegonde (t.) 30 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amst. verw. Simaloer, 28 v. Bat. te Amst. Soemba (u.) p. 27 Gibraltar. STOOMVAART MIJ OCEAAN Achilles, Rott. n. Japan 28 te Liverpool. Euryades, Amst. n. Bat. 27 van Singapore. Polydorus, 28 v. Amst. n. Newc. Menestheus, Kobe n. Rott. 28 v. pt. Said. Titan, Rott. n. Japan 28 v. Suez. Alcinous, 27 v. Batavia n. Amst. Aeneas, Japan n. Rott. 27 v. Pen Antilochus, 28 v. Rett, te Darren. Sarpedon. 27 v Dairen te Rott. Glenfinlas, 28 v. D/iren te Amst. Calchas, 26 v. Yokohama n. Rott. Bendoran, Japan, n. Rott. 28 te Suez. WIJKLIJN. Katwijk, 27 v. Lissab. n. Pomaron. Haulerwijk, 28 v. Zaandam te Melilla. Naaldwijk, 23 v. Aberdeen te Riga. Stolv-Jk, Newcastle n. Bayonne 27, 70 m. ZW. v. Niton. AANGEKOMEN. 28 November: Ajax s.s. Kopenhagen Valerii Mejlauk m.s. Leningrad Farö s.s. Aalborg Cornelia B. m.s. Danzig Ek s.s. Oslo IJstroom m.s. Leith Aspen s.s. Otterbacken Rhein s.s. Hamburg Amstelkerk ss. Hamburg 29 November: Carl Rehder s-s. Hamburg Perseus s.s. Kopenhagen Balmoralwood s.s. Trangsund Trito s.s. Fowey Eemland s.s. Buenos Aires Zaanland s.s. Hamburg Miralda m.s. Curasao VERTROKKEN. 28 November: British Princess s.s. Falmouth Biarwood s.s. Durban 29 November: Wcser pol.kr. Noordzee

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9