DE PRINS MOET NOG GERUIMEN TIJD RUST HOUDEN. Gepantserde verdediging. U IN '■1 WEET! Personeel Lessen Huisraad aangeboden Muziek instrumenten Rijwielen Auto's Watersport Wintersport De Begrooting van Noord-Holland Het antwoord van Ged. Staten op de afdelingsverslagen der Prov. Staten. Aan de Memorie van Antwoord van Ged. Staten op het Algemeen Verslag der Afdee- lingen van de Proviciale Staten van Noord- Holland omtrent de Begrooting der Provin ciale inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar 1938 ontleenen wij Nog geen kostenverlaging. Gedeputeerde Staten zijn erkentelijk voor het door verschillende leden uitgesproken waardeerend oordeel over hun beleid. Of schoon ook zij zich ernstig hebben afge vraagd of thans reeds tot belastingverlaging kon worden overgegaan, zijn zij met genoem de leden van gevoelen, dat het oogenblik daarvoor nog niet gekomen is, omdat het, met het oog op de nog altijd onzekere toekomst, n0<r geenszins vaststaat, dat zoodanige ver laging zou kunnen worden gehandhaafd. Naar Gedeputeerde Staten gebleken is, is in geen enkele andere provincie een belastingverla ging voorgesteld, met uitzondering slechts van Friesland. Van verschillende zijden is het vraagstuk van de belastingverlaging met dat van de ver. hooging van de subsidies in verband gebracht. Gedeputeerde Staten vragen zich af, of, als dit verband wordt gelegd, aan herstel van de bijdragen, die in betere tijden werden toege kend, gedacht mag worden, alvorens tot belas tingverlaging zal zijn overgegaan. Het lenigen van den nood. Dat de Provincie niet in staat is gebleken den nood van tuinders, boeren, middenstan ders en arbeidere te lenigen, kan slechts in zooverre worden toegegeven, dat zij dien nood niet in zijn vollen omvang heeft kun nen verzachten. Dit zou trouwens hare krach ten ook verre te boven gaan. Intusschen wordt, naar de meening van Gedeputeerde Staten, door de Provincie in belangrijke mate tot de leniging van de onder bedoelde bevolkings groepen heerschende nooden bijgedragen. Gewezen zij in dit verband op de met mede werking van de Provincie verleende akker bouw- en tuinbouwcredieten, op de provinciale subsidies, ten behoeve van land- en tuinbouw verleend, op de belangrijke werken, welke met betrekking tot het Geestmerambacht worden ondernomen, op de stichting van een demon stratie-bedrijf voor de fruitteelt in de ge meente Haarlemmermeer, op de provinciale subsidieregeling ten behoeve van borgstel]ings- fondsen voor den middenstand, op de werk zaamheden van den Economisch-Technolo- gischen Dienst en op tal van objecten van werkverschaffing, met medewerking van de Provicie ondernomen. Wat dit betreft, kan, volgens het oordeel van Gedeputeerde Sta ten, de Provincie Noord-Holland de vergelij- Mng met verschillende andere gewesten zeer goed doorstaan. Devaluatie en loon. Het vraagstuk van de gevolgen van de de valuatie voor de loontrekkkenden in het alge meen is, naar Ged. Staten meenen, niet van gewestelijk, doch van nationaal belang en kan derhalve niet provinciaal worden bezien. De werkloosheid. D4t de. Provicie zich in zorgelijke tijden, als deze, voor een belangrijke taak geplaatst ziet en dat, juist in verband daarmede het streven gericht dient te zijn op de handhaving van de gezonde basis, waarop de financiën der Provincie immer hebben gerust, kan ge- reedelijk worden toegegeven. Ook moet wor den erkend, dat, al is hier en daar eenige op leving waarneembaar, de werkloosheid in Noord-Holland nog groot is en dat de toe stand in den tuinbouw en de industrie nog veel te wenschen over laat. Gedeputeerde Staten kunnen niet inzien, dat de aanleg en verbetering van wegen en de aanleg van kanalen „straffer" ter hand zou den dienen te worden genomen, dan thans geschiedt. Dat meer zou moeten worden ge daan met betrekking tot de verzorging van de reservaten in provinciaal bezit, kunnen Gede puteerde Staten evenmin beamen. De moge lijkheden, welke het bezit van deze reservaten biedt tot het verschaffen van arbeidsgelegen heid aan werklooze arbeiders, worden ten volle benut. Een nieuwe crisis? De vraag of men weer aan het begin staat van een nieuwe crisis wagen Gedeputeerde Staten niet te beantwoorden, doch zij zou den, indien moeilijker jaren mochten volgen, niet het verwijt willen verdienen, dat zij met de reserves niet spaarzaam waren omgegaan. Het in betere jaren gekweekte fonds tot reser veering van batige saldi, waarin op 31 De cember 1935 nog f 1.000.000.— aanwezig was, zal inderdaad, nadat daarvan ook in 1939 we derom f 250.000,— ten behoeve van de werk verschaffing zal zijn verbruikt, geheel zijn verdwenen. Alleen de batige saldi van de drie naast elkaar loopende diensten der Pro vincie vormen dan nog een stille reserve. Ge deputeerde Staten zouden er geen bezwaar te gen hebben deze stille reserve, voor zoover zulks zonder afbreuk te doen aan de noodige elasticiteit van de begrooting mogelijk is, over te brengen naar het bestaande reserve fonds, ware het niet dat in 1933 de minister van Binnenlandsche Zaken, naar de Staten zich uit den geleidebrief bij de begrooting voor 1934 zullen herinneren, de goedkeuring van de begrooting afhankelijk gesteld heeft van het intact blijven van het reservefonds. DE BELASTINGOPBRENGSTEN. Gedeputeerde Staten hebben volstaan met op grond van een te verwachten accres van de opbrengst der belasting op de bebouwde eigendommen de raming van de opcenten op die belasting 20.000 hooger te stellen dan die in de vorige begrooting. De opbrengst van de belasting op de ongebouwde eigendommen blijft nagenoeg stationnair. Met de belastingen naar inkomen en vermogen is het geheel an ders gesteld. De opbrengst van de vermogens belasting hangt geheel af van de waarde van het vermogen op 1 Mei van het komende jaar. Het is duidelijk, dat een raming daarvan steeds min of meer een slag in de lucht is. De opbrengst van de inkomstenbelasting is hi tijden als wij thans beleven zeer verander lijk. Bij de raming daarvan kunnen intusschen gissingen gebouwd worden op het verloop van zaken in het voor een deel reeds verstreken jaar, waarin de raming gemaakt moet worden. In het onderhavige geval is er aanleiding een matige stijging te verwachten ten opzichte van het verleden jaar geraamde bedrag, doch niet ten opzichte van het in 1935 ontvangen DE TOOENEM3NG DER BEVOLKING. Voor zoover de verwachting, dat de bevol king van Noord-Holland binnen afzienbaren tijd van ruim iy2 millioen tot 2,a 2Va millioen inwoners zal toenemen, mocht hebben geleid tot het denkbeeld, dat een streekplan voor de geheele provincie zou moeten worden ont- I Is een weet, steeds praclische en nut tige cadeaux vgor huisgenooten, 'vooi hem of haar te bedenken. In practische en nuttige geschenken, die den smaak van de(n) gever(ster) verraden, zult U in onze magazijnen steeds een zeer groote keuze vinden. Komt U ons dezer dagen eens bezoeken, wij zullen U gaarne een goeden tip geven. Onze sorteering in: tafel- en divankleeden, dressoir- en schoorsteenloopers, kussens, theemut sen, Perzische kleedjes en -kussens, plaids, tafeltjes, fauteuiltjes, tijdschrii- tenbakjes, leeslampen, kapstokken, parapluiebakken enz. is zeer uitgebreid Toestand blijft bevredigend. MTRENT den toestand van Prins Bernhard heeft de particuliere secretaris van Z. K. H., jhr. mr. C. Dedel, hedenmorgen het volgende communiqué verstrekt Prins Bernhard is tevreden over zijn nachtrust. De hoofdpijn is minder geworden. De hoofdwonde werd hedenmorgen opnieuw verbonden. Zij blijkt goed te genezen. Overigens is de toestand onveranderd. De Prins zal nog geruimen tijd absolute rust moeten houden. Koningin en Prinses blijven in het Ziekenhuis. COMPLETE WONINGINRICHTING BARikUORiSSTRAAT 13-17 HAaKLEM (Adv. Inqez. Med.) worpen, kan worden medegedeeld, dat de in den loop der jaren door de Vaste Commissie gemaakte bevolkingsramingen voor de geheele provincie en voor de dichtstbevolkte gedeelten der provincie een dergelijke verwachting voor de naaste tokomst niet wettigen. Voor een verdere toekomst (b.v. tegen het jaar 2000) is een dergelijke omvang van de bevolking niet geheel onwaarschijnlijk, doch waar deze dan in hoofdzaak het gevolg zou zijn van den be volkingsaanwas in bepaalde, dichtbevolkte ge deelten der provincie, is het zeer de vraag, of zelfs dan streekplannen anders dan voor die gedeelten noodzakelijk zouden zijn. Deze vraag valt intusschen voorshands nog niet te beantwoorden. SALARIEERING PROV.-PERSONNEL. De van velerlei zijde gestelde vragen en ge maakte opmerkingen aangaande de salariee- ring van het provinciaal personeel, meenen Gedeputeerde Staten niet beter te kunnen be woorden dan door een uiteenzetting van hun eigen opvatting. Nu de indexcijfers van de kosten van het levensonderhoud sedert September 1936 met meer dan 5 pCt. zijn gestegen, zou het niet onbillijk zijn, dat de 5 pCt. loonsverlaging, welke de Noord-Hollandsche salarissen met ingang van 1 Maart 1936 tot het laagste tot dusver bereikte punt deed dalen, ongedaan werd gemaakt. Men kan echter in de huidige verhoudingen niet uitsluitend rekening houden met de billijkheid maar men moet ook reke ning houden met de practische uitvoerbaar heid. Het is immers uitgesloten, dat, nadat de salarissen van het provinciaal personeel tot het peil van de rijksbezoldigingen zijn terug gebracht, door de Regeering aan het Provin ciaal Bestuur de vrije hand zou worden ge laten voor het invoeren van een salarisverhoo- ging, waarin zij de eigen Landsdienaren voor alsnog niet meent te kunnen doen deelen. In deze opvatting der regeering zal een besluit dei- Provinciale Staten tot het ongedaan maken der 5 pCt. loonsverlaging geen wijziging brengen. In het Georganiseerd Overleg is dezer dagen over de billijkheid en de opportuniteit van salarisverhooging beraadslaagd, nadat één der organisatievertegenwoordigers het voorstel had ingediend om bovenbedoelde 5 pCt. ver laging ongedaan te maken. De afgevaardigden der personeelsbonden namen bij die gelegen heid vrijwel algemeen het standpunt in, dat de beslissing in deze zaak afhankelijk is van wat in het Rijksoverleg nu of later tot stand zou kunnen worden gebracht. Men zou, zoo betoogden zij, door thans voor Noord-Holland een besluit te forceeren, allicht den loop der onderhandelingen in het Rijksoverleg ver storen. Gedeputeerde Staten zien in den hier weer gegeven gedachtengang een bevestiging van hun eigen inzicht. De havenaanleg te Haarlem. Wat nu de diverse objecten betreft, welke in het verslag zijn genoemd als voorbeelden van ten onrechte voor uitvoering in werkver schaffing in aanmerking gebrachte werken, zij medegedeeld, dat slechts voor één dier werken t.w. den havenaanleg te Haarlem, een provinciale bijdrage is toegezegd. Ten aanzien van dit zeer nuttige werk stond het voor Dedeputeerde Staten vast, dat de uit voering daarvan achterwege zou moeten blij ven, wanneer daarvoor geen werkverschaffings subsidie beschikbaar werd gesteld; voor dit werk is van Rijkswege naast het subsidie uit het Werkloosheidssubsidiefonds tot een ge- geraamd loonbedrag van f 215.546, een voor schot uit het Werkfonds ten bedrage van f 221.00 toegekend. De Hoogovens te Velsen. Ter zake van de oprichting van een wals- werk bij het Hoogovenbedrijf wordt verwezen naar hetgeen in de Memorie van Antwoord op het Algemeen Verslag betreffende de be grooting voor 1937 is medegedeeld. Ook thans zijn Gedeputeerde Staten nog van meening. dat het niet op den weg van den Dienst ligt zich ongevraagd met de aangelegenheden van dat bedrijf in te laten. Het Hoogovenbedrijf is voldoende geoutilleerd om na te gaan in welke richting uitbreiding mogelijk is. Dit is ook dit jaar weder naar buiten gebleken. De Hoogovens hebben, na lange voorbereiding zooals in het Algemeen Verslag reeds is op gemerkt besloten een oven voor de staal- productie aan hun bedrijf toe te voegen en de firma Van Leer is voornemens op de ter reinen van de Hoogovens een walswerk te vestigen, dat staal uit dezen oven zal ver werken tot platen, die zij voor haar producten noodig heeft. Opgemerkt moge nog worden, dat Gedeputeerde Staten nooit de oprichting- van een walswerk onmogelijk genoemd heb ben. De luchtbescherming. Met betrekking tot de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen heeft de pro vinciale overheid als zoodanig geen taak te vervullen. Zooals mede blijkt uit de geschiedenis van de tot standkoming van de desbetreffende wet, is het de bedoeling van den wetgever geweest, de uitvoering van de te dezer zake vereischte overheidsmaatregelen, onder de centrale leiding van den Minister van Bin nenlandsche Zaken en de onder diens depar tement ressorteerende inspectie, in handen te leggen van de burgemeesters. Anders staat het met de z.g. „zelfbescher ming". teii aanzien van provinciale eigendom men van vitaal belang, zooals de gebouwen en werken van het P.E.N., het P.W.N. en de Ziekenhuizen. In verband met de afmetingen van deze objecten men denke aan de Centrale te Velsen, aan de hoogspanningsverdeelstations, aan de pompstations en de watertorens zullen hier geen andere maatregelen in aan merking kunnen komen dan de verduistering bij nacht, waartoe de noodige voorbereidingen zijn getroffen Fout van Euwe op den 29ste zet, aldus Reshevsky. Dr. Aljechin, die de Nimzowitsch-verdedi ging toepaste, speelde goed en ontwikkelde zijn stukken. Dr. Euwe zocht zijn toevlucht tot verschillende tactieken, doch de uitda ger vond de correcte verdedigingen; de stel ling werd spoedig vereenvoudigd, waarna het eindspel intrad. Op den 29sten zefrkon de wereldkampioen remise gemaakt hebben. Hij koos echter een inferieuren zet. die zijn te genstander in staat stelde een pion te win nen. Ofschoon Dr. Aljechin een pion voor is in de afgebroken stelling, is het niet waar schijnlijk, dat hij winst kan forceeren. Analyses van de voornaamste momenten. De volgende zetten geven mij aanleiding tot commentaar: 15. Pf6e4. Een goed alternatief is hier: 15c5— c4; 16. b3xc4 (indien 16. La3xe7 dan Dd8xe7; 17. b3xc4, d5xc4! en zwart kan over zijn stel ling tevreden zijn), Pb6xc4; 17. La3xel, Dd8x el: 18 Pd3f4. Tf8—d8 met gelijk spel. 16. Pb6d7. Wederom kan hier 16c5c4 aanbe volen worden. Ingeval 17. La3xe7, Dd8xe7: 18. Delxa5, c4xd3; 19. Da5xb6 (indien 19. e2xd3, Pe4c5; 20. Da5xb6, Tc8c6; 21. Db6a5. Pc5xb3; 22. Da5el, Tc6e6 en zwart kan winnen), d3xe2; 20. Tflel, Pe4c5 en zwart staat beter. 20. Pf4xd5. Solider was hier: 20. La3b2, Dd8b6: 21. Lb2xf6, Le7xf6; 22. Lg2xd5, Db6xb5; 23. Ld5x b7; 24. Pf4d5 en wit staat minstens gelijk. Op 20. e2e4, d5—d4; 21 e4—e5, Pf6—d5 en zwart staat veilig. 22. La3xe7. Gedwongen. Na 22. La3b2 (op 22. La3cl volgt Le7b4; 23. Del—e2, Pd5—c3!)c4—c3; 23. Lb2—cl, c3c2; 24. Tdl—d3, Le7—b4; 25 Dele2, Pd5c3 en wint. 26. Tc8b8 Hier ziet goed uit: 26a5a4; 27. d6d7, Tc8a8; 28. Tel—e3 (indien 28. b5b6, b3b2!29. b6—b7, Ta&—d8 en zwart staat beter), Tf8d8; 29. b5—b6. b3b2; 30. Te3—a3 (na 30. b6—b7, Ta8—b8: 31. Tdl—el. g7—g6; 32. Te3—e8+, Kg8—g7: 33. Te8Xd8. Tb8Xd8; 34. Tel—e8, b2—bl; 35. Te8Xd8, DblXb7; 36. f2—f3, Kg7—h6 en wint), Td8Xd7; 31. Tdl-^bl, Td7—b7; 32. TblXt>2, g7g6 meh als waarschijnlijk re- ultaat: remise. 28. Tdl—al Misschien is hier beter: 28. Tele3, a5a4; 29. Te3—e4, a4—a3; 30. Te4r—e3. Tb8Xb5: 31 d7d8. Tf8Xd8: 32. TdlXd8 Kg8— g7; 33. Td8a8, b3b234. Te3—el, Tb5—b3; 35. Tel—bl gevolgd door Ta8Xa3 met remise. Dit communiqué sluit aan op dat van Dinsdagavond, waarin werd gemeld, dat de toestand van den patiënt bevredigend bleef, al leed de Prins nog wel aan hoofdpijn. Reeds vroeg in den avond was de Prins in slaap gevallen Wat de toestand van den hof jager Van der Spek betreft, wordt in het communiqué van neden gezegd, dat hij eveneens een goeden nachtrust heeft, gehad en dat de operatie van de knieschijf vermoedelijk aan het eind van de week zal plaats hebben. De geneesheeren. dr. C. Knapper en dr. C. F. van Valkenburg zijn volgens de Tel. over het verloop der verschijnselen tot dusver te vreden. Maandagavond zou consult zijn ge houden met dr. üljenick, den neuro-chirurg. De Koningin en de Prinses moeten voor nemens zijn voorloopig haar intrek in het ziekenhuis aan de Linnaeusstraat te houden. De toestand van de Prinses is zeer goed. Naar aanleiding van het auto-ongeval, Z K. H. prins Bernhard overkomen, heeft de Koninklijke Nederlandsche Middenstandsbond zoowel den Prins als H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana telegrafisch van het medeleven zijner leden doen blijken. In de vergadering van den Amsterdam- schen gemeenteraad heeft burgemeester De Vlugt Dinsdagmiddag uiting gegeven aan den diepen indruk, welke het ongeluk in ons land heeft gemaakt en aan de dankbaarheid, dat volgens de officieele mededeelingen de wel stand van den Prins bij voortduring bevre digend wordt geacht, tengevolge waarvan de hoop op beterschap wordt versterkt. In de vergadering van de Eerste Kamer heeft de voorzitter mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. de gevoelens der Kamer aldus vertolkt- „Deernis met H.K.H. de Kroonprinses heeft ons allen diep vervuld, toen Maandagmorgen de mare zich verspreidde van 't ongeval Hoogst derzelver Gemaal overkomen. Naar H.M. de Konigin gingen onze deel nemende gevoelens mede zeer levendig uit. Van ganscher harte verheugen wij ons over de bevredigende berichten, welke ons sinds dien bereikten. We bidden het Koninklijk Huis en de natie toe, dat het God den Heere goedgunstiglijk moge behagen, de ernstige zorge, welke over Nederland is gebracht, als nog moge het spoedig zijn weg te ne men". De minister-president dr. H. Colijn, die met zeven ministers achter de regeeringstafel had plaats genomen, heeft namens het kabi net verklaard, zich van heeler harte aan te sluiten bij de warme woorden van sympathie, door den voorzitter gesproken. „Ook wij", al dus de minister-president, „verheugen ons er over. dat de berichten van hedenavond de hoop doen koesteren, dat de gevolgen van het aan Z.K.H. overkomen ongeval niet zoo ern stig zullen mogen zijn als aanvankelijk moest worden verwacht en de regeering vereenigt dat het God moge behagen een spoedig en zich gaarne in uw bede, mijnheer de voorzitter geheel herstel te schenken". AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 1 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Bulldog Drum mond ontsnapt" en „De roem van 't regiment" 8 uur. Perceel Breestraat 3: Schilderijententoon stelling. 128 uur. DONDERDAG 2 DECEMBER Perceel Breestraat 3: Schilderijententoon stelling, 128 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 1 DECEMBER Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette „Sag ben Abschied leise servus". 8,15 uur. La Gaité: „The Harlem Kings". Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Raskolnikov", 7 en 9.15 u, Rembrandt Theater: Heinz Rühmann ln „De model echtgenoot". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Souls at Sea" (de on dergang van de .William Brown"), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Paniek op Broad way", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater: „Gravin Maritza" gepro longeerd. Doorloopende voorstelling van 1.30 —5.30 en 711 uur. DONDERDAG 2 DECEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. LUIDSPREKERS uit Kennemerland 1 3 Regels 25 cent Elke regel meer 10 d. uitsluitend t»ij vooruitbetaling) Luidsprekers, na S uur 's ocli- lends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden geplaatst, Jonge AIREDALE-TERRIERS te koop, prijzen bill. Kcnnemer- laan 68, tel. 5624, IJmuiden TE KOOP GEVR. een in goeden staat zijnde electr trein met rails enz. Kennemerlaan 59. IJmuiden. TE KOOP lief zaakje in kruide nierswaren voor hen die in be zit zijn of kunnen komen van eenige trawlers. Een broodwin ning. Br. IJ 1783 bur. v. d. blad Dame met 2 kinderen vr. DRIE KAMERS met voll. pens., ge deelt, eigen meubels, event, ge- stof f., vrije woning. Br. no. B 1016 bur. van dit blad FLINKE HULP IN DE HU1SH. gevraagd, loon 6 p. w. Adres te vern. bur. van dit blad gevraagd Voor huishouding Gevr. FLINK NET MEISJE, niet ben. 15 j., voor Ma., Do. en Zat. van 912.30 uur. Koninginneweg 20, Haarlem NET MEISJE gevraagd als hulp in de huish., gen. alle voorkomen de werkz.h. te verrichten. Aanm. "s avonds na 8 uur Heemst. Dreef 272, Heemstede FLINK DAGMEISJE gevraagd. Adres Mevr. den Hoed. Bachlaan 1 bij de Dreef, Heemstede NET MEISJE gevraagd, van 8—5 uur. Zondags vrij. Mevr. Zijlstra, Staten Bolwerk 18, Haarlem NET MEISJE gevr., van 8.30 tot 5 uur. 3 dagen per week. Loon n. ov. te k. Mevr. Sikkens, Pr. Mau- ritslaan 99, Ov. NET DAGMEISJE gevr., v. 8.30- 2 uur, loon 3.50. Aanm. dagel. tusschen 79 uur Mauricialaan 29, achter de Jullanalaan, Overv Voor direct gevr. NET MEISJE, ongev. 17 jr.. in kl. gezin, zelfst. kunn. werken, van half 9 tot 4 u. Zond. vrij. Mevr. Blom, Ver- spronckweg 133, Haarlem. Wordt gevraagd MEISJE pl.m. 16 jaar, voor halve dagen. Lanck- horstlaan 26. Gevra. met 1 Jan. KEl'KEN- WEKKMEISJE, v. g. g. v. 2de meisje en werkster aanw. Aanm. 's av. na 8 uur Mevr. Klein, Wes- terhoutpark 9, Haarlem Gevraagd een flinke WERKSTER voor het schoonhouden van kan toren. Br. G 6175 bur. van dit blad Gevr. per half December MEISJE voor halve dagen, pl.m. 17 jr., netjes kunnende werken. Mevrouw üyttenbroek, Stuyvesantstr. S3zw. Gevr. FLINK MEISJE, van 9—5 uur. Zondags vrij. Uitst. kunnende werken. Heemsteedsche Dreef 142 Gevr. FLINK DAGMEISJE, geh. zelfst. kunn. werken en koken. Zondags vrij. Teding van Berk houtstraat SS, H.O. Terstond gevraagd een FLINKE NAAISTER. Nieuwe Groenmarkt 24A Haarlem Gevraagd een net DAGMEISJE, van 8.303 of 4 uur, of werk ster. LeidsChevaart 90, Haarlem NET MEISJE gevr., v. d. en n. Januari, in gez. van 2 p., k. ko ken. Aanm. 's av. na 7 uur. Adres te vern. bur. van dit blad NETTE MEISJES gevr. voor de«i mangel. Stoomwasscherij „Anna" Bleekersvaartweg 4, Heemstede. Voor bedrijf Gevraagd AANKOMEND MON TEUR, leeftijd 18—22 jaar, voor wisselenden ochtend-, dag- en avonddienst. Brieven met opgaaf van vorigen werkkring en verl. salaris no. 6099 bur. van dit blad CO STUUM NAAISTER VRAAGT LEERLINGEN. Br. G 6177 bur van dit blad NETTE JONGEN gevraagd. Vis- ser's Delicatessenhandel, Zand- voortschelaan 16, bij den Heeren- weg, Heemstede. JONGSTE BEDIENDE (vrouw.) op assur.kantoor gevraagd. Sala ris 10 per maand. Br. G 6102 bur. van dit blad Gevraagd GARAGEJONGEN, n. o dan 14 jaar. Sterreboschstraat 59 Haarlem Terstond gevraagd STRIJKSTER. Wouwermanstraat 17, Haarlem AAXK. SLAGERSBEDIENDE gevraagd. L. H. Eeltjes, Zijlstraat 60, Haarlem Wij zoeken voor direct AANK. VR. KANTOORBEDIENDE voor schrijf-, reken- en eenvoudig kan toorwerk. Br. met voll. inl. om trent schoolopleiding ervaring en verlangd weeksalaris no. G 6222 bur. van dit blad TOEZICHT en IIULP BIJ HUIS WERK door ervaren Onderwijze res 1015 p. m. Meer uit een gezin reductie. Bijwerken v. kin deren met zwakke gezondheid. A. R. Wille, J. Haringstraat 70. Wie wil 5 jongelui op Vrijdag avond DANSLES geven? Billijke cond. Br. G 6093 bur. van dit blad 2 CR AP. 4 STOELEN (m. eiken w. trijp) 20. Luxe salamander- It. 6. 2 p. L. spiraal 1. Wester houtstraat 38. NW. VARLEY RADIO, modern, m. gar. 47.50. N.S.F. wlsselstr. 15. Kruisweg 50, Haarlem. Overjarige »TII LI PSTOESTEL- LEX 30. Eenige nieuw toestellen van 115 voor 40. Zaanenlaan 9. H.N. MOOIE STUDIEPIANO 85. merk Neumeyer, met gar., voll® loon. Zijlvest 33, I-laarlem ACCORDEONS, Giiaars. Mando lines, Banjo's, Mondorgels enz. enz., nieuw en ook gebruikt, ailea tegen zeer lage prijzen. Joh. Kie kens, Breestraat 24, Haarlem. TE KOOP jongensfiets, als nieuw, leeftijd 10—14 jaar. Prijs 12.—. Wijde Geldeloozepad 7, Haarlem AC 11 TE 1i1JCITTEN V EïlPLICHT. Laat uw rijwieldynamo nazien, opsterken v. magneten ond. gar. v.a. 50 ct. Het bekende adres: "l Centrum, Barrevoetestraat 2, Tel. 15894 TE KOOP sloep, tevens kleine zeilbootjes. Iepenlaan 49, Rl'daal. IJSCLUB „DUIN WIJCK", Tennis park „Duinwijc!:". .Joh. Verhulst- weg, Bl'daal, vr. Dam-., Meeren en Kind. leden, contr. 2 en 3, Br. G 6160 bur. van dit blad

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3