„DRIEMAAL OOSTENRIJK" HET BOEK VAN SCHUSCHNIGG. H' Nieuwe Uitgaven THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN DONDERDAG 2 DECEMBER 1937 De Oostenrijksche en de Duitsche mentaliteit. Vriendschapsverdragen aanbevolen. (Van onzen Weenschen correspondent.) ET met spanning verwachte boek van dr. Kurt von Schuschnigg, den Oos- tenrijkschen bondskanselier, is in den Weenschen Thomas-Verlag Jakob Onze Weensche correspondent schrijft ons: Hegner verschenen. Niet alleen in Oostenrijk, maar ook in andere landen, ja, ik kan genist zeggen overal in heel de wereld toonde men er al vóórdat het werk uitgekomen was groote belangstelling voor. Aanzienlijke hoeveelhe den exemplaren hebben reeds hun weg naar den vreemde gevonden en in de Weensche boekwinkels was het werk al op den dag, waarop het zijn intrede in den handel en in het openbare leven deed, voortdurend uitver kocht. Telkenmale moesten de boekhandela ren met den uitgever telefoneeren om te vra gen toch maar zoo gauw mogelijk op de vlug ste wijze, per auto of met een motorfiets, weer nieuwe exemplaren te sturen. Die dan, wan neer zij aangekomen waren, ook weer onmid dellijk verkocht werden. Men kan dus wel van kanseliers boek zeggen, dat het weg vliègt! Dr. Kurt von Schuschnigg. Dr. Ven Schuschnigg heeft alle ministeries en officieele personen laten weten, dat hij zijn werk als particulier mensch geschreven heeft en dus niet in zijn kwaliteit van bondskanse lier en staatsman of opperste leider van het Vaderlandsche Front en dat men dus van regeeringswege of van de zijde van staatsbu- reaux en met den staat samenhangende in richtingen niets behoeft te ondernemen om het boek een grootere verspreiding te geven. „Dreimal Oesterreich" heet het werk van den auteur Von Schuschnigg. Dat wil niet iets zeggen als „driemaal hoera" of zoo wat der gelijksU weet, dat „Oesterreich" hier in de laatste jaren een groet geworden is, die vooral op de bureaux van het Vaderlandsche Front gebruikelijk is. Daar zegt men bij het binnenkomen „Oesterreich" tegen elkaar, zoo als vroeger „Guten Morgen" of „Habe die Ehre"neen, de titel „Dreimal Oesterreich" wil er op wijzen, dat er drie verschillende pha- sen, drie verschillende periodes van Oosten rijk beschreven worden. Het oude keizerlijke Oostenrijk van vóór de omwenteling van 1918, het na deze revolutie onstane (of zooals u wilt: overgebleven stuk van) Oostenrijk, waar in dr. Ignaz Seipel heel vaak en gedurende langen tijd een belangrijke rol gespeeld heeft en dan ten slotte het nieuwe Oostenrijk, zooals dit onder Schuschnigg's voorganger dr. Dollfuss geschapen werd, wiens politiek door Schuschnigg voortgezet wordt. Duitsch- land heeft niet alleen het monopolie er een Derde Rijk op na te houden! Waaraan de monarchie stierf. Schuschnigg schildert in zijn werk zijn eigen leven en de betrekkingen, die er steeds tusschen zijn vaderland en hem zelf be staan hebben, den kijk, dien hij op de dingen had en heeft. Hij zegt belangrijke dingen om trent zijn eigen politieke werkzaamheden, omtrent de politiek van andere staten en over de vreemde staatslieden, waarmede hij per soonlijk in aanraking kwam. Hij vertelt van zijn jeugd, die zonnig en vreedzaam was, van zijn familie zijn vader en grootvader wa ren officier en verscheidene andere verwanten bekleedden vooraanstaande en geziene be trekkingen in de maatschappij hij vertelt van zijn gymnasiastentijd op een R.K. insti tuut te Feldkirch in VÓrarlberg, hij verhaalt, hoe hij in 1915 als vrijwilliger in het leger dienst nam en hoe hij in den oorlog aan het front gestreden heeft, het laatst als officier aan de Piave, hoe een geheel legercorps tij dens den wapenstilstand gevangen werd ge nomen en hij behandelt den ondergang van het oude, eens zoo machtige en groote rijk. „Waaraan Oostenrijk stierf?" heeft hij in een van zijn dagboeken geschreven, en hij geeft er zelf het antwoord op „Aan wilszwakte!" Dan komt een tijd vol verwarringen. Een tijd ook, waarin de Oostenrijksche sociaal democraten naar „Anschluss" bij Duitschland streefden. Scherp en duidelijk teekent Schuschnigg de portretten van Seipel en Schober en later van Rintelen en Dolfuss. In 1927 heeft de jeugdige Innsbrücksche advo- vaat Von Schuschnigg zijn intrede in het politieke leven gedaan, hij werd afgevaar digde van de Christelijk Sociale Partij, maar hij dacht toen nog niet aan een beroeps loopbaan als politicus, hij behield zijn wo ning in Innsbruck. Later werd hij minister van justitie in een kabinet-Buresch, waarin dr. Dollfuss als minister van landbouw voor het eerst een portefeuille bezat. Nog later wordt Schuschnigg minister van onderwijs, hij is een van de trouwste volgelingen en aan hangers van Dollfuss geworden, die inmid dels tot bondskanselier is opgeklommen. Weer later wordt hij Dollfuss' opvolger, op denzelfden dag nog, waarop Dollfuss in het Bundeskanzlerambt aan den Ballhausplatz vermoord werd. Hij leidde toen des avonds den historischen kabinetsraad in het mi nisterie van oorlog aan den Stubenring. Vergelijking met Duitschland. In Schuschnigg's boek worden voor de aller eerste maal geheel volledig de protocollen over den moord op Dollfuss gepubliceerd. In teressant is wat de schrijver over zijn bui- tenlandsche reizen en over zijn ontmoetin gen met Hindenburg, dien hij treffend weet te schilderen, met Mussolini, Goemboes en anderen vertelt. Het werk is geen droge op somming van politieke en staatkundige ge beurtenissen. Schuschnigg tracht ook steeds de ziel der dingen te benaderen, hij citeert regels van Goethe, Grillparzer en van Hugo Hofmann von Hofmannsthal en beschrijft de geestelijke verschillen tusschen Duitschers en Oostenrijkers. „Dat men in Oostenrijk „Samstag" zegt in plaats van zooals in Duitschland „Sonna- bend", zegt hij, „dat men hier „Unsinn" zegt in plaats van daarginds „tolle Sache" en dat men elkaar hier met „Grüss Gott" begroet in plaats van met „Sieg Heil", daarin ligt ze ker niet de bijzonderheid van het Oosten rijksche wezenMen zou het rustig ook anders kunnen zeggen. Het ligt ook niet", zoo gaat de kanselier voort, „in den slapperen vorm en in den kleineren aanleg voor organisatie en propaganda, in de af en toe te voorschijn ko mende minderwaardigheidscomplexen en de andere beklagenswaardige gebreken, die ons eigen zijn. Veel eerder in het talent naar vermogen, harde kanten te vermijden, tegenstellingen te verzachten, Duitsche geest en cultuur op een wijze aan de wereld te geven, dat zij niet al leen bewondering, maar ook liefde en per soonlijk gevoel opwekken. Dat is het, dat de taak van den Oostenrijkschen mensch blijft, die nog steeds als vlaggedrager van zijn volk op de bruggen staat, die de verschillende be schavingen met elkaar verbinden!" Schuschnigg behandelt natuurlijk ook den toestand, waarin Oostenrijk zich op het oogen- blik bevindt, en drukt tevens zijn verwach tingen voor de toekomst uit, Oostenrijk, zoo zegt hij, heeft drie mogelijkheden: neutrali teit, die natuurlijk afhankelijk is van den goe den wil van andere staten; aansluiting bij een statenbond; of géén verbond, doch vriendschapsovereenkomsten, zoogenaamde „politiek met een open venster"! Schuschnigg is voor dit laatste te vinden en verwacht daar ook het meeste van. Vrijheid en vriendschap met alle staten, die eens binnen het bereik van het oude Oostenrijk behoorden. Geen wrijvingen meer in Midden-Europa en geen oneenigheid met Duitschland. Schuschnigg's boek, dat uit 335 bladzijden bestaat, eindigt met een facsimile van een stukje compositie van Ludwig van Beethoven: „Wenn es nur will, ist Oesterreich immer über alles; es will, es will!" (Als Oostenrijk maar wil is het altijd „über alles"; het wil, het wil!) W. M. BEKAAR. kan van de Daily Telegraph verwachten, dat het de verklaringen van Hitier op 30 Januari j.l. niet heeft gekend, waarin uitdrukkelijk gezegd is: Duitschland heeft geen koloniale aanspra ken jegens landen, die het geen koloniën ont nomen hebben. Het Duitsche Nieuwsbureau voegt hieraan een redactioneele aanteekening toe: de ten dentieuze bewering van de Daily Telegraph is intusschen ook reeds verschenen in andere buitenlandsche dagbladen. Voor deze bladen kan hetzelfde gelden, wat hier de Boersen- zeitung schrijft ten aanzien van de Daily Tele graph. DE TOESTAND VAN GENERAAL LUDENDORFF. Omtrent den toestand van generaal Luden- dorff is gisteravond het volgende communiqué uitgegeven „De toestand van generaal Ludendorff is op het oogenblik ongewijzigd. Er is derhalve niets veranderd in den ernst van den toe stand. DE FIETS WINT AAN POPULARITEIT IN FRANKRIJK PARIJS, 1 Dec. (Reuter). Volgens zoojuist gepubliceerde cijfers waren het vorig jaar in Frankrijk 7.568,139 rijwielen in gebruik, het geen 500.000 meer is dan in 1935. Gemiddeld heeft één op de vijf inwoners een rijwiel. Voor ieder rijwiel moet in Frankrijk twaalf franken belasting per jaar worden betaald. Italië 193 millioen lire voor vloot- uitbreiding. De Kamer heeft het decreet van 27 October j.l. goedgekeurd, waarbij opnieuw een bedra; van 193 millioen lire wordt toegestaan ,voor den bouw van nieuwe vlooteenheden. Oostenrijk TSationaal-socialisten betoogen weer. Achthonderd nationaal-socialisten hadden zich gisteren voor de gevangenis te Weenen verzameld, waarin zich een twintigtal natio naal-socialisten bevinden, die reeds sedert ongeveer een week in hongerstaking zijn. Zij eischten op luidruchtige wijze hun invrijheid stelling; doch werden uiteengejaagd door de politie, die 25 personen arresteerde. Brazilië, Vele rechters en generaals tot aftreden gedwongen. Het D.N.B. meldt uit Rio de Janeiro: De ontwikkeling van den binnenlandschen politieken toestand heeft binnen het kader van de rechtspraakhervorimng geleid tot af treden van talrijke federale rechters. Tevens zijn verscheidene generaals ontslagen. De afgetreden rechters en ontslagen gene raals waren niet tevreden over den nieuwen toestand Ierland „lersche Vrijstaat'' „Ierland" ivordt De regeering van den Ierschen Vrijstaat heeft den Volkenbond medegedeeld, dat vol gens de lersche grondwet, die 29 December a.s. van kracht wordt de officieele naam van den Ierschen vrijstaat voortaan eenvoudig in het Iersch „Eira" en in h et Engelsch „Ireland" (Ierland) zal zijn. Duitschland Dr. Meissner tot Staatsminister benoemd. Rijkskanselier Hitier heeft verordend, dat de staatssecretaris en chef der „Praesidial- kanzlei" in het vervolg staatsminister en chef der „Praesidialkanzlei" zal heeten en in rang met de rijksministers gelijk staat. Op grond van deze verordening heeft Hitier staatssecretaris dr. Meissner tot staatsminis ter benoemd. De koloniale eischen. De Berliner Boersen Zeitung wijdt een be schouwing aan het artikel van de Daily Tele graph, waarin dit blad meldt, dat de Fransche ministers Maandag de besprekingen te Londen verlaten hebben met de overtuiging, dat Duitschland zijn oogen meer richt op den Belgischen Congo en op Portugeesch Angola dan op de gebieden, die thans onder Zuid- Afrikaansch of Engelsch mandaat staan. Na tuurlijk moet de opvatting gesuggereerd wor den, aldus de Boersenzeitung, dat deze Fran sche indrukken tot stand zijn gekomen op grond van het rapport van Lord Halifax over zijn bezoek aan Duitschland. Het doel is Duitschland bij de andere landen verdacht te maken en het te betichten van begeerten naar vreemde bezittingen. Dat met deze be richten bewust iets onwaars tot uitdrukking is gebracht ligt voor de hand, want niemand Zweedsch postvliegtuig verongelukt. Noodlanding op het ijs. Een postvliegtuig van de lijn Stockholm- Helsinki heeft een noodlanding gemaakt op een bevroren meer bij Stockholm. De beide inzittenden, bestuurder en radiotelegrafist, zijn verdronken. Japanners op 70 K.M. van Nanking. Het meldt: De Liyang bezet. Japansche persbureau Domei Jamaica zwaar geteisterd. Overstroomingen verwoestten liet grootste deel van het eiland. Talrijke slachtoffers. Volgens een gisteravond door het Britsche ministerie van koloniën ont vangen telegram zijn 53 personen gedood of verdwenen tijdens over stroomingen, die het grootste ge deelte van het eiland Jamaica hebben verwoest, en voor meer dan vijftig duizend pond sterling schade hebben aangericht. Meer dan driehonderd personen zouden op het oogenblik dakloos zijn. Marseille—Djiboeti zonder tusschenlanding. Japy vestigt lange afstandsrecord voor lichte eendekkers. De Fransche vlieger Japy is gisteren te Djiboeti aangekomen. Hij is er in geslaagd, het wereldrecord voor een lange-afstandsvlucht met lichte een dekkers op zijn naam te brengen. Japy startte Dinsdagmorgen te Istres bij Marseille en is zonder tusschen landing te maken in rechte lijn in 25 uur en 50 minuten naar Djiboeti ge vlogen. Zijn toestel had een Renault- motor van 100 P.K. Den afstand van 5000 K.M. heeft hij afgelegd met een gemiddelde snelheid van 195 K.M per uur. Campinchi maakte geen toe spelingen op Italië. Bemanning der „Général Bonaparte" dementeert de Italiaansche berichten. In verband met de campagne, die in de Italiaansche pers tegen den Franschen mi nister Campinchi is gevoerd, publiceert de bemanning van de „Général Bonaparte" een rechtzetting, waarvan de belangrijkste pas sages als volgt luiden: .Allereerst willen wij in enkele woorden het bezoek vertellen van den minister aan boord van den „Général Bonaparte" toen het schip te Toulon lag. waar juist minister Cam pinchi aanwezig was, die een inspectiereis maakte. Ieder moet weten, dat de schepen van den heer Fraissinet bemanningen hebben, die voor een groot gedeelte bestaan uit Corsica- nen, hoofdzakelijk uit het arrondissement Bastïa voor zoover den „Général Bonaparte" betreft. Nu was het ons volkomen natuurlijk, dat niet de minister, maar de afgevaardigde van onzen kieskring een bezoek bracht aan zijn kiezers. Wij kunnen zelfs zeggen zijn vrien den. Het is waar, dat minister Campinchi eenige flesschen ohampagne heeft aangebo den, maar dat hoort zoo. Het is ook waar, dat de minister zijn land- genooten mededeelde, een inspectiereis te hebben ondernomen door de versterkingen rondom Toulon. Daarentegen is het onwaar te zeggen, dat de minister toespelingen heeft gemaakt op het Italiaansche volk, Evenmin trouwens als op Rusland, tijdens het bezoek van den mi nister aan boord was de bemanning geheel aanwezig. Het zou dus voor ieder gemakke lijk zijn den inhoud van de woorden van den minister te leeren kennen. Tegenover alle insinuaties van de Italiaansche pers. je gens minister Campinchi stellen wij, zee lieden van den „Général Bonaparte", het meest formeele deminti". Japansche troepen, die van Ihsing uit in westelijke richting-op rukken, hebben het dertig km. ver der gelegen Liyang bezet, terwijl de Japansche strijdkrachten, die langs den spoorweg SjanghaiNanking op rukken, laatstgenoemde stad tot op 70 km. genaderd zijn. Verder hebben de Japansche troepen het station van Tanjang veroverd. Men verwacht, dat deze stad binnenkort zal vallen. De Chi- neesche verdedigers zijn reeds begonnen zich hi de richting van Tsjinkiang terug te trek ken. Sjausjan gebombardeerd. Naar de Chineesche pers bericht, hebben de Japansche vliegtuigen tot twee keer toe Sjausjan bij Hankau gebombardeerd. Hierdoor zijn verschei dene branden uitgebroken en een dui- zendtal woningen is vernield. Vijfhon derd dooden zijn inmiddels herkend, het totaal aantal slachtoffers is nog niet bekend. De woordvoerder van het Japansche leger heeft medegedeeld, dat de forten van Kiang- sin nog voor een deel door de Chineesche ver dedigers zijn bezet, hoewel reeds werd mede gedeeld, dat de forten waren gevallen. 0.a. zijn de Chineezen nog in het bezit van de bat terijen luchtdoelartillerie aan de oevers van de Jangtse. Hij voegde hieraan toe, dat de strijd ten westen en zuidwesten van het Taimeer zich langzaam ontwikkelt. Het verloop van den strijd is bevredigend. Dit schijnt er op te wij zen, dat de opmarsch naar Nanking in lang zamer tempo geschiedt. De Japansche troepenlanding bij Sjikkai. De geruchten dat vijftig duizend Japansche troepen bij Sjikkai aan land zouden zijn gezet worden te Hongkong overdreven genoemd. Het is niet mogelijk het juiste aantal te weten te komen, doch van conservatieve Chineesche zijde wordt dit aantal geschat op driehonderd man. Een verdachte brief aan Léon Blum. Buisje met poeder in de enveloppe. Volgens de Paris Soil* werd gistermorgen bij het sorteeren van de post op het post kantoor aan den Quai Valmy te Parijs de aandacht getrokken door een enveloppe, ge richt aan „den heer en mevrouw Léon Blum. Quai Bourdon, Paris" die een hard voorwerp scheen te bevatten. De onmiddellijk gewaarschuwde politie opende de zonderlinge enveloppe, waarbij bleek, dat de inhoud bestond uit een ge broken glazen buisje, dat een zwart poeder bevatte. De inhoud zal nader worden onder zocht. Detective slaat zichzelf in de boeien. Politieman in précaire situatie. Een Hongaarsche detective werd van Boe dapest naar Kecskemet in Hongarije gezon den om een misdadiger af te halen en begaf zich per trein op weg met een stel hand boeien in zijn zak. Peinzend zat hij met de boeien te spelen, toen deze zich plotseling om zijn pols sloten, waardoor hij zich genoodzaakt zag met den volgenden trein naar de hoofdstad terug te keeren ten einde zich te laten bevrijden van de handboeien. Tijdens de terugreis probeer de hij zijn toestand zooveel mogelijk voor zijn medepassagiers te verbergen, maar hier door verwekte hij juist grooten argwaan on der hen. Een treinbeambte werd gewaar schuwd en het kostte den detective heel wat moeite om dezen er van te overtuigen, dat hij inderdaad een politieman en geen ontsnapt misdadiger was. Jef Hindcrdael: Een spel van groote kinderen. Jef Hinderdael heeft met het schrijven van dit verhaal de bedoeling gehad te getuigen van het leed en het onrecht, dat, naar zijn oordeel en dat van geestverwanten, het Vlaamsche volk bij het begin van den we reldoorlog door de Belgische overheid is aan gedaan. Daarnaast houdt het boek een protest in tegen de clericale politiek, die het vóór-oor- logsche België heeft gekenmerkt. Ten derde heeft de schrijver een pleitrede willen houden voor vrede en gerechtigheid. Het boek, dat een voorrede van dr. P. H. Ritter Jr. bevat, is een uitgave van de N.V. G. A. Ruys' Uitgeversmaatschappij te Zut- phen. DE DE „MAN OF THE STREET" VOOR MICROFOON. De Britsche radio-omroep, heeft voor Oudejaarsavond een interessante nieuwig heid op het programma staan. Op dien avond zal, naar wij in de Daily Telegraph and Mor ning Post lezen, een medewerkers van de B.B.C. zich met een microfoon in een der Lon- densche straten opstellen en tot enkele wille keurige voorbijgangers het verzoek richten zich voor de microfoon te laten hooren. Hij zal hun bijv. vragen, wat zij zich bij de in trede Van het nieuwe jaar hebben voorgeno men. Hetzelfde denkbeeld is reeds op uitgebreide schaal in Amerika toegepast en met verma kelijke resultaten. DALBO PRDERAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Zeg, Sim, ik vertrouw het zaakje niet, ik moet er meer van weten! Dickie zag ik daar net bijna vallen .En nu zie ik dien man heelemaal alleen voorbij komen! Ga oom Mopperniet roepen! Ik geloof, dat er iets met Dickie gebeurd is. Kom, schiet op! Sim holde de trap op en wekte oom Mopperniet We zijn bang, dat er iets met Dickie gebeurd is! Of U dadelijk beneden wilt komen! zei Sim angstig. Wat is er dan? vroeg oom verschrikt. Er is toch geen ongeluk gebeurd? Ik heb ook al zoo naar gedroomd. Gaat er weer een ander avontuur beginnen? Misschien wel, oom, maar komt U nu gauw mee! Oom schoot haastig zijn kleeren aan en liep met Sim de trap af. Thijs vertelde hem de toedracht van de zaak en oom keek ernstig. Dat was erg onvoorzichtig van je. Sim. Dat had je nooit moeten doen. Wie weet, waar ze Dickie hebben heengebracht! Ik ga hem zoeken! schreeuwde Thijs en rende de deur uit. VRIJDAG 3 DECEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (Gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Ge- lukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 Zang en piano 12.Berichten 12.15 Gramo foonmuziek. 12.30 Ensemble van der Horst en gramofoonmuziek 2.— Gramofoonplaten 2.30 Christelijke lectuur. 3.Trioconcert 4.15 Gra mofoonplaten 4.30 Orgelspel 5.30 Gramofoon muziek 5.45 Hobo en piano 6.30 Voor tuinlief- hebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Literaire causerie 7.45 Reportage 8.— Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten 8.15 NCRV-Orkest 9.— Ge schiedkundige causerie. 9.30 Vervolg concert (Om 10.— Berichten ANP) 10.30 Gramofoon muziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00—12.— Gra mofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM H 301 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.— Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.— Ko- vacs Lajos' orkest en soliste 2.Causerie „Boe ken over de schoonheid van ons land", 2.30 Zang en piano. 3.15 AVRO-Dansorkest 4.— Gramofoonmuziek. 5.Voor de kinderen 5.30 De Ramblers 6.— Optreden van amateurs. 6.35 Politiek radiojournaal 6.55 Gramofoonmuziek 7.— „Jeugd in crisistijd", causerie 7.20 Gramo foonmuziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Lezen in den Bijbel", causerie 8.00 Trio concert 3.30 Literaire causerie 9.VARA-Or- kest, gemengd koor en solisten 10.00 „Fanta sia" mmv. solisten 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.Harp en hobo. 11.30 Jazz muziek (Gr.pl.) 11.5512.Gramofoonmuziek DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Pianosoli 12.10 Viool en orgeL 12.50 Henry Hall en zijn dansorkest. 1.352.20 Trioconcert 4.20 Causerie over neger-jazz (met gr.pl.) 4.50 Reportage 5.20 Frank Walker's Oc tet 6.Zang. 6.20 Berichten 6.45 Literaire causerie 7.05 Orgel en zang. 7.30 „Remark and repartee in music", causerie. T.50 Pianovoor dracht. 8.20 BBC-Revuekoor, en -orkest, en solisten 9.20 Berichten 9.40 „Coal: The Present 19141937", causerie. 10.10 BBC-Zangers 10.20 BBC-Orkest en solist 11.35 Jack Jackson en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.20 Blareau-orkest en zang. 3.05 Zang 3.20 Piano voordracht 4.35 Zang 5.20 Hamelinkwartet en solisten 3.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gra mofoonmuziek 11.20—1.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politiemuziekkorps. 7.50 Omroepschram- melensemble 11.20 Omroep klein orkest. 1.35 Omroepkleinork. 7.20 Reportage 8.30 Bonnsche Madrigaal-vereeniging 9.5011.20 Egon Kai ser's orkest en accordeonduo. BRUSSEL, 322 M. 12.23 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepklein- orkest 1.502.20 Gramofoonmuaiek 5.20 en 8'.20 Gramofoonmuziek 8.23 Omroepkleinor- kest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 481 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.40 Zang 12.50 Om- roepsalonorkest 1.30 Gramofoonmuziek 1.50 Zang. 2.002.20 Gramofoonplaten 5.20 Om- roepsalonorkest 6.Pianovoordracht 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Pianovoordracht. 7.35 Zang. 8.20 Belgisch Nationaal Orkest 10.30 11.20 Gramofoonmuziek. BEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroepklein orkest 3.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.50—11.20 E. Kaiser's orkest en accordeonduo. Om 10.05 Weerbericht.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3