Het Achterlicht. Katwijksche logger bij Egmond gestrand BEVERWIJK Niet tevreden niet zijn plaats op de ranglijst. Politieagent wendt zich tot Ged. Staten. De Beverwijksche politieagent J. J. Hugten burg was tot de annexatie van de gemeente van de gemeente Wijk aan Zee en Duin door Beverwijk veldwachter te Wijk aan Zee en Duin. Na de annexatie werd hij bij de Bever - wijksche politie aangesteld tot agent van po litie le klasse en op de ranglijst werd hem nr. 4 toegekend. Eerst wilde hij de zaak eens aanzien, maar op den duur meende hij, dat zijn tegenwoor dige functie niet gelijkwaardig was aan zijn vroegere; hij meende aanspraak te mogen maken op een hoogere plaats op de ranglijst. Hij had nu op die lijst jongeren boven hem, die hem bevelen konden en meende recht te hebben op de plaats, zoo al niet van brigadier, dan toch van nr. 1 op de lijst. Een en ander heeft hij onder de aandacht van Ged. Staten gebracht bij adres van 6 Juli 1937. B. en W. van Beverwijk hebben hiertegen over betoogd, dat de tegenwoordige financieele positie van Hugtenburg geheel gelijkwaardig is aan zijn vroegere en zien geen aanleiding, aan Hugtenburgs wenschen te voldoen. De belangen van requestrant werden verde digd door den heer M. L. A. Klein, van den R.K. Bond van Politiepersoneel, die er de aandacht op vestigde, dat Hugtenburg vroeger agent van politie is geweest te Rotterdam en te Haarlem, waar hij uitstekend voldeed. Te Wijk aan Zee had hij een drukkeren werkkring en een veel grooteren bewakingskring dan de chef-veldwachter. In zijn tegenwoordigen werkkring is van moreele gelijkwaardigheid geen sprake; hij moet nu b.v. het onderzoek van misdrijven aan boven hem geplaatsten overlaten en heeft on. het verkeer te regelen, waarin hij en ook collega's van hem een ach teruitzetting zien. Vol vertrouwen op Ged. Staten liet spr. het aan dezen over, het daar heen te leiden, dat aan Hugtenburg een hoo gere plaats op de ranglijst wordt toegekend. (Later wees spr. er nog op, bij de dienstjaren van Hugtenburg niet die van Rotterdam en Haarlem zijn gerekend). Mr. Kale trad op voor B. en W. van Bever wijk en betoogde, dat de positie van Hugten burg in overeenstemming is met zijn persoon lijkheid en omstandigheden. De positie van agent le klasse te Beverwijk is minstens even eervol als die van veldwachter te Wijk aan Zee en Duin was. Hugtenburg heeft ook in die ge meente, toen zij nog bestond, heele dagen het verkeer geregeld. De voorzitter, mr. dr. A. baron Röell, Com missaris der Koningin, wees er met nadruk op, dat hier ejgenlijk geen sprake is van een beroep. Er kan slechts gesproken worden van een verzoek aan Ged. Staten, hun be middeling te willen verleenen bij B. en W. van Beverwijk, om Hugtenburg een hoogere plaats op de ranglijst toe te kennen. Ged. Staten zullen zich over deze quaestie beraden en hun beslissing nader mededeelen. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". In de tweede helft van de maand Novem ber wei-den bij de winkelierscombinatie „Plan West" 200 zegelboekjes ingeleverd. De datum, waarop daarvoor een extra-premie werd ver leend was 23 November. Deze viel ten deel aan 16 inzenders, namelijk mevrouw A. Berghuis, T. Meijer, mej. de Boer, mevr. Van Dijk, J. Hugtenburg, E. Mulder, J. Duin, mej. A. van Wijngaarden, mevr. Lokhorst, mej. Kruishoop, mej. Muntjewerf, J. v. d. Berg, J. W. Bakker, mej. B. Baltus, mevr. Houtwipper. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: B. A. O. M. Gerdes, winkelbediende, van Kampen, Stumphiusstraat 2. W. van Meurs, fabrieksarbeider, van Haar lem, Alkm. weg 324. W. van Seggelen, zonder beroep, van Heem stede, Arendsweg 63. P. R. Park, vertegenwoordiger, van Zaan dam, Creutzberglaan 20 b. A. P. Rijnders, z. ber., van Blaricum, Arends weg 140, A. A. Keet, boerenknecht, van Zaandam, Alkm. weg 407. D. L. Boulogne en gezin, onderwijzer, v. Ned. Oost-Indië, H. Burgerstraat 33. Vertrokken. J. Hoogeduin, zonder beroep, n. Haarlem, Kenaupark 33. K. Nol en gezin, slager, naar Haarlem, Hoofdmanstraat 1 zw. A. M. Mooij, geleidster, naar Reden, De Steeg Rivierhuis. A. Overpelt, kapper, naar Zuidscharwoude, Dorpstraat B 94. A. D. Visser, employé KLM, n. Frankrijk, Le Bourget. E. v. d. Brande en gezin, grondwerker, n. St. Janssteen, Heikant. E. C. Aris, dienstbode, naar Heemstede. Bleekersvaart 4. H. M. Berendsen, dienstbode, naar Vlagt- wedde, Ter Apel, Ter Apelkanaal H 697. A. Huender, echtgen. C. Aalders, zonder beroep, naar Wymbritseradeel, Oudega NE, Pastorie. J. M. M. Brunning, religieuse, naar Nijmegen Hengstdal Paedagogisch Inst. E. Corbijn, dienstbode, naar Velsen, IJmui- den, Mahustraat 43. P. H. van Leeuwen, dienstbode, naar Maas tricht, klooster „Onder de Bogen". H. J. Debeefe, liefdezuster, naar Ginneken, St. Laurentgesticht. J. M. Blankers, religieuse, naar Amersfoort. St. Elis. Gasthuis. G. J. F. de Haas en gezin, serg. bij de genie, n. N.-O. Indië, Java, Mr. Cornelis. J. J. Hillen, ingenieur, n. Ned.-Oost-Indië Java. De nieuwe luoscoopprogramma's. Luxor Theater. Van Vrijdag af vertoont het Luxor Theater als hoofdnummer „Pleegkinderen". In deze boeiende film spelen Dickie Moore, Virginia Weidler en Sally Martin de hoofdrollen. Deze talentvolle Amerikaansche filmkinderen zul len met hun spel niet nalaten een diepen in druk op de toeschouwers te maken. Timothy neemt zich voor een grooten zwerftocht te ondernemen, om een moeder voor Gay, zijn zusje, te vinden. Een paar vriendelijke landloopers helpen hem aan een plaatsje in een bagagewagen van een pas- seerenden vrachttrein, en vroeg in den morgen arriveeren zij in Pleasant Valley. Timothy leidt zijn zusje door het dorp, overal rond kijkend of hij niet een moeder voor haar vin den kan in het vriendelijke plaatsje. Zij komen eindelijk aan een keurig uitziende boerderij, doch daar zij niemand thuis vinden gaan zij in den tuin zitten om wat te rusten, waar zij dan door Miss Cummins en Martha worden aangetroffen. Miss Cummins ziet wel in dat zij de hongerige kleinen niet zoo maar kan weg jagen. De kleine Gay mag dus blijven, maar zij huilt zoo vreeselijk bij het idee van haar broertje gescheiden te worden, dat Miss Cum mins er eindelijk in toestemt beide kinderen te houden totdat hun pleegouders hen komen halen. Timothy is zoo vastbesloten het Miss Cummins naar den zin te maken, dat hij werkt als een paard en zoo zoet is als hij maar kan. Intusschen sluit hij vriendschap met David, die hem af en toe een boodschap voor Martha meegeeft. Een scène uit Lloyds óf London. (Luxor Theater.) Intusschen tracht de dominee Miss Cum mins over te halen de kinderen aan te nemen en hen te laten doopen, doch zij weigert, want zij heeft den ouders geschrevers dat zij de kinderen kunnen komen halen. Eindelijk ar riveeren de ouders van de kinderen, maar Miss Velda vertelt hun dat zij van plan ver anderd is en de kinderen wil houden. Zij stemmen hierin toe. Dan is het in Pleasant Valley een groote dag, want Timothy en Gay zullen gedoopt worden en dan is er een einde gekomen aan Timothy's zwerftocht, aan de vreemde en sensationeele avonturen van den kleinen Timothy, zijn strijd en miskenning. Het tweede hoofdnummer is „Lloyds of Lon den". In dit historische filmwerk vertolken Tyrone Power en Virginia Field de hoofd rollen. PRAATAVOND VAN „KATHOLIEK BEVERWIJK." Het Comité „Katholiek Beverwijk"' zal op Vrijdag 10 December een praatavond houden in het gebouw van de K. S. A. Vooraf wordt in de kapel van het St.-Jo- zef Rustoord in de Peperstraat een Lof ge celebreerd waaronder een korte toespraak door Rector Olierook. In de daarna te houden bijeenkomst geeft Rector Olierook een uiteenzetting over Katholieke Actie. Voorts vermeldt het pro gramma een Vondelherdenking en een be handeling van onderwerpen, vragen, wen schen, enz. Tot slot van de bijeenkomst zal de geeste lijke adviseur de Adventsgedachte ontwik kelen. DE HEER N. J. M. DRESCH OVERLEDEN. Op 54-jarigen leeftijd is te Alkmaar vrij plotseling overleden de heer N. J. M. Dresch, archivaris van de stad Alkmaar. De heer Dresch was een kenner van de his torie van het gewest Kennemerland als wel licht geen ander. Eenige malen heeft hij daarover voor het Historisch Genootschap Midden-Kennemerland in onze gemeente le zingen gehouden. Voorts verwierf de heer Dresch hier ter plaatse bekendheid door de ordening van het oud-archief der gemeente Beverwijk. SCHAAKCLUB „WEENINK". De uitslagen van de voor de onderlinge competitie gespeelde wedstrijden van de schaakclub „Weenink" luiden als volgt: Groep 1: J. VisserK. Slings Ys-'-Yz F. van TuinenV. Ph. v. d. Kolk 10 H. Nijman—A. Mooi afgebroken. Groep 2: C. Kammeraat—D. Kikke Yz Groep 3: J. SchmitsF. Hendriks 10 Groep 4: H. Koenen—A. Peekei 10 G. J. OfferhausB. Broekman 10 G. J. Offerhaus—B. Broekman 1—0 E. TrompW. Molenaar 10 A. AardenburgJ. v. d. Veer V*Yz H. J. KoenesG. J. Offerhaus 10 De wedstrijd Bloemendaal IWeenink I is uitgesteld tot 15 December. (Met ingang van 1 Januari a.s. behooren alle fietsen voorzien te zijn van een rood achterlicht.) Vrienden, ik beschouw het heden Als een broederfietsersplicht, Dat ik u, 'k geloof met reden, Voorlicht over 't achterlicht. Als we één maand verder leven, Moet het al zijn aangebracht, Als ik u een raad mag geven, Is 't, dat u niet lang meer wacht. Hoe goedkoop het zijn mag, vrinden, Het is toch een dure plicht, En hoe Jicht" gij het moogt vinden, 't Is een zaak van groot gewicht. Want als strakjes de politie Achterlichtgevoelig doet, Dan verzwaart het uw positie, Die gij juist verlichten moet. Laat uw licht er, zoo te zeggen, Achteraf niet achter af, Ik hoef wel niet uit te leggen. Op verzuim volgt zeker straf. Koop een achterlicht en zet het Op uw fiets, 't is zóó verricht. Waak ervoor, dat gij straks met het Achterlicht niet achter ligt. Wacht niet tot ze allen komen, Licht loopt dan uw licht nog spaak, 't Lichtpunt thans ter hand genomen, Schaf u licht in deze zaak. Accepteer ook die plicht waardig, Mensch van een verlichten tijd, Toon u hierin niet lichtvaardig, Toon hierin licht-vaardigheid. P. GASUS. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerland en Vrije Veiling. Waschpeen per KG 2Yz4 ct. Spinazie per kist 30—50 ct. Boerenkool per KG 23 ct. Andijvie per kist 1540 ct. Wortelen per bos 57 ct. Peterselie per bos 1 Yz2 ct. Selderie per bos 1 Yz2y2 ct. Prei per KG 2—2'/2 ct. Tomaten per KG 1227 ct. Aardappelen 2.502.60. Uien per KG 79 ct. Spruiten per KG 813 ct. Wortelen per KG lJ/2—2'/2 ct. Bieten per KG 3 ct. Knollen per stuk 24Yz ct. Roode kool per KG 1 Yz3 ct. Gele kool per KG iy22 ct. Groene kool per KG 23 ct. Appelen per KG 6—12 ct. Peren per KG 8—10 ct. HEEMSKERK RAADSVERGADERING Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. M. J. A. Vreugde. Voor den aanvang der vergadering herin nerde de burgemeester aan het ongeval, dat Prins Bernhard getroffen heeft. Spr. uitte wenschen voor een spoedig herstel van Z. K. H., vooral nu de Prinses met een vreugdevolle gebeurtenis in het verschiet den steun van Haar Gemaal meer dan anders zal noodig hebben. Op voorstel van den burgemeester werd be sloten in dezen geest een schrijven te richten tot de leden der Koninklijke Familie. Na goedkeuring der notulen werd de reke ning van het Algemeen Armbestuur over 1936 vastgesteld in ontvangsten op f 81442,94, uit gaven f80.164,73, batig saldo f 1278,21. In verband met de vergoeding van de zie kenhuiskosten stelde de heer Muyen voor de ziekenfondspremie van armlastigen voor rekening der gemeente te nemen, wanneer zij de premie zelf niet kunnen betalen. Ook zou spr. de aansluiting bij een ziekenfonds voor armlastigen verplichtend willen stellen. De voorzitter achtte het wenschelijk deze aangelegenheid bij de behandeling der begrooting voor 1938 nader te bezien. Goedgekeurd werd een wijziging van de ge- meentebegrooting dienst 1937. Hierna werden de begrootingen van de gemeente en van het Woningbedrijf voor 1938 aangeboden. In de commissie van onderzoek der begroo tingen werden benoemd de heeren P. Klaas- sen, R. Muyen en J. de Wit. Op voorstel van B. en W. werd besloten een tweetal rekening-courantovereenkomsten aan te gaan met de bank voor Nederlandsche Gemeenten resp. groot f 120.000 en f 10.000, deze laatste leening ten behoeve van de des tijds verstrekte tuinderscredieten. Een conversie-annuïteitsleening werd gewij zigd. Deze leening, per resto groot f 253.242,62, werd opnieuw aangegaan tegen een rente van 3y2 pet. voor de eerste 5 jaren, later 3 3/4 pet. De rente was oorspronkelijk 3 3/4 pet. Een voorstel tot vaststelling van een ge meenschappelijke verordening tot wijziging der verordening, regelende de heffing van rechten voor gebruik van het Openbaar Slachthuis werd goedgekeurd. Eveneens werd vastgesteld een verordening betreffende het autovervoer van personen. In verband met het overgaan van het Ge meentelijk Electrïciteits Bedrijf aan de pro vincie op 1 Maart 1938 werd aan den ambte naar J. Kloes administrateur, P. de Boer, hoofd-lijnwerker en H. Sprengers, lijnwerker, die in dienst der provincie overgaan, eervol ontslag uit den gemeentedienst verleend. De heer Kloes werd aangesteld tot admi nistrateur van het Woningbedrijf in tijdelij- ken dienst, welke functie hij reeds vervulde, tegen een vergoeding van f200 'sjaars. De heeren Zuurbier en Klaassen drongen er bij B. en W. op aan de mogelijk heid te onderzoeken deze functie door een ambtenaar ter secretarie of door een ander persoon in de gemeente te doen vervullen. Het raadsbesluit tot overneming van den Noord-Madeweg werd zoodanig gewijzigd, dat de aan dien weg wonende belanghebbenden gezamenlijk een bedrag van f 50 in de onder houdskosten bijdragen. Van de bewoners van den Kleinen Houtweg was een Verzoek ingekomen om dien weg te verbeteren, mede op grond van het feit, dat de tuinbouwproducten, die over dezen weg naar de markt worden vervoerd beschadigd worden. De voorzitter deelde mede, dat voor de ver betering van dezen weg op de begrooting 1938 een post is uitgetrokken. B. en W. zullen onderzoeken of het mogelijk is de weg door de batterijen van Defensie te leiden, waardoor de gevaarlijke bochten zou den kunnen verdwijnen. Van eenige bewoners van de Anthonie Ver- herentstraat (Marquettepad) was een verzoek ingekomen om wegverbetering. De voorzit ter zei, dat B. en W. bereid zijn eenige ver beteringen aan het wegdek aan te brengen. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat het presentiegeld van de raadsleden met in gang van 1 April 1937 gebracht wordt van f 3 op f 2.50 per bijgewoonde vergadering. Van een ingezetene was een stuk ingekomen, waarin werd aangedrongen op een spoedige beslissing inzake een bouwvergunning voor een perceel grond aan den Rijksstraatweg. De voorzitter deelde mede, dat deze bouwvergunning, destijds verleend, ter ver nietiging aan de Kroon is voorgedragen. De beslissing van de Kroon moet dus worden af gewacht. De heer Zuurbier stelde bij wijze van mo tie voor bij de Kroon op een spoedige beslissing aan te dringen. De heer Muyen drong er op aan het bou wen in de gemeente niet te bemoeilijken en vooral niet aan den Rijksstraatweg. Castricum en Beverwijk bouwen steeds verder en spr. vreest daarvan in de toekomst, dat de gemeen te Heemskerk door de naburige gemeenten zal worden „opgeslokt". Wethouder Henneman deelde deze mee ning. De wethouders waren van oordeel, dat de voorzitter de verleende bouwvergunning niet ter -vernietiging had mogen voordragen. Deze vergunning was volkomen in overeen stemming met de woningwet en de bouwver ordening. De heer Muyen vreesde, dat het Streek plan tot gevolg zal hebben, dat de landeige naren van Heemskerk de dupe zullen worden van de uitbreiding der naburige gemeenten. Spr. vestigde daarop met grooten nadruk de aandacht van B. en W. Men zal niet te streng moeten zijn met het opleggen van bouwver- boden. De voorzitter antwoordde, dat Heems kerk moet beginnen met goede uitbreidings plannen te maken, wanneer er behoefte aan bouwen bestaat. De bouwondernemers moeten de leiding van het bouwen niet hebben. Een uitbreidingsplan ontbreekt tot. nu toe. De be- oordeeling geschiedt nu aan de hand van de bouwverordening. De gemeente verkeert thans in een moeilijke overgangsperiode. De heer Muyen drong er op aan, dan een voorloopig uitbreidingsplan vast te stellen. Wethouder Van-Du-i ven voor de vrees de, dat de vaste commissie voor uitbreidings plannen en Ged. Staten Heemskerk een plan zullen voorleggen, dat voor de gemeente niet te aanvaarden zal zijn. Spr. merkte op, dat in Heemskerk de zaak reeds lang in orde had kunnen zijn, wanneer er maar eenige medewerking van de zijde der autoriteiten was geweest. De heer Klaassen klaagde nogmaals over het traineeren van deze aangelegenheid, waarop wethouder Henneman te kennen gaf: „Het heeft al 3 Yz jaar geduurd, Piet, en het zal nog wel 3y2 jaar duren. Maar om de 7 jaar. krijgt de mensch een anderen smaak." De motie van den heer Zuurbier, waarin de Kroon om een spoedige uitspraak wordt ver zocht, werd met algemeene stemmen aange nomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Klaas sen bij het P. E. N. aan te dringen op maan- delijksehe- inplaats van twee-maandelijksche inning der verschuldigde gelden. De voorzitter deed de toezegging daar omtrent met het P. E. N. in overleg te zullen treden. Ook informeerde de heer Klaassen of op de begrooting een post is uitgetrokken voor noodlijdende tuinders voor den aankoop van mest enz. De voorzitter zei, dat op de begrooting van het Armbestuur voor dit doel een bedrag van f 5000 is uitgetrokken. De vraag is even wel of deze post goedgekeurd zal worden. De heer Zuurbier vroeg hij het stond met den aanleg van een weg naar het strand. Wethouder Henneman: „Hou op met die droom!" De voorzitter antwoordde, dat destijds deze zaak onderzocht is. Zij is thans evenwel op het doode punt gekomen. De heer Zuurbier was ook niet te spre ken over het aanstellen van personeel voor de gemeente. De voorzitter antwoordde dat dit door den gemeenteopzichter geschiedt. Tenslotte verwonderde de heer Zuurbier zich er over, dat bij de werken van het gas- i bedrijf in Heemskerk geen enkele ingezetene aan den arbeid is. Op deze manier, zei spr., hebben wij aan de aansluiting bij de Bever- wijksche Arbeidsbeurs ook al niets De Voorzitter zei, dat in het contract, dat Beverwijk met den aannemer sloot, een bepaling is opgenomen, dat uitsluitend van arbeidskrachten uit Beverwijk gebruik moei worden gemaakt. De heer Zuurbier ontkende dit en y*. van oordeel, dat het werk in eigen beheer door het gasbedrijf te Beverwijk wordt uit- gevoerd. De vergadering werd hierna gesloten. TOONEELUITVOERING T. A. V. E. N. IJ Zondag 19 December geeft de tooneelvér eeniging T. A. V. E. N. U. een uitvoering in Ca« „Flora". Opgevoerd wordt „Polly Perkins" blijspel in 3 bedrijven van Douglas Murray' bewerkt door G. Nielen. ST. NICOLAAS OP DE SCHOOL. Vrijdag 3 December zal St. Nicolaas'een bezoek brengen aan de laagste klassen der R.K. Jongens en Meisjesschool. VERBETERING VOETBALTERREIN Het hek dat „A. D. O." van het uitvoerend comité der bloembollententoonstelling aangekocht, is thans op het voetbalterrein geplaatst De ingang van het speelveld u hierdoor verbeterd en verfraaid. DAMMEN. Stabiel I ging op den goeden weg voort en klopte H.D.C. Hl met aan duidelijkheid rüe'- te wenschen overlatende cijfers. De voorloo! pige uitslag luidt 124. KERK EN VREDE. Alhier is op initiatief van ds. Oldeman een afdeeling van de vereeniging „Kerk en Vrede" opgericht. SANTPOORT WIJK AAN ZEE „ONTWIKKELING ZIJ ONS DOEL". Woensdag 8 December zal de heer R. su. rink in „Welgelegen" een lezing met lantaarn- plaatjes en bedrijfsfilm houden over de K, i M. Als bijzondere attractie zal aan leden en introducés een exemplaar van het tijdschrift „De Vliegwereld' worden aangeboden. Einde December op een nog nader te bepa len datum zal de heer Nyveldt een causerie houden over Zeden en Gewoonten bij Geboor ten, Huwelijken en Begrafenissen in de Gel- dersche Achterhoek. Tevens zal de heer Nijveldt eenige humo ristische voordrachten houden betreffende Achterhoeksch proza en poëzie. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. V. V. E. zal Zondag a.s. een bezoek aan Vitesse te Castricum brengen. V. V. E. II zal A. F. C. II gaan bekampen, Bemanning door reddingboot van boord gehaald. Tegen zes uur is Woensdagavond op vier kilometer ten zuiden van Egmond de logger KW. 57 bij mistig weer gestrand. Het schip keerde na een reis van negen dagen met een vangst van 150 kantjes huiswaarts. Den geheelen dag had men mist gehad, doch tegen den avond werd het zicht miniem. Voortdurend werd daarom ge peild. Na de laatste peiling, waarbij 8y2 vaam water werd gemeten, raakte het ijzeren schip met een harden stoot op een bank. Daar het schip water begon te maken, gaf de schipper order om te staketen om daardoor de aan dacht van de kustwacht te trekken. Zoodra deze de waarschuwing zag, werd de redding boot klaargemaakt. Zonder moeite kon de be manning met bagage en bezittingen op de reddingboot overgaan, nadat een anker was uitgeworpen en de luiken waren dichtgesjord. Twee sleepbooten van bureau Wijsmuller uit IJmuiden zijn er hedennacht te om streeks half drie in geslaagd den logger vlot te trekken. Schipper van de KW 57 is de heer J. v. d. Best, Het schip behoort aan de reederij N. Haas noot. Verstrekkende koloniale eiscten van Duitschland? LONDEN, 1 December (Havas). Hoewel nog steeds de grootste geheimhouding wordt betracht over de bijzonderheden van de be sprekingen van Lord Halifax te Berlijn, pu bliceerde de pers hedenochtend bijzonderhe den over de koloniale eischen van Duitsch land. De Daily Telegraph deelt mede, dat de Fransche staatslieden in groote trekken het onderhoud van Lord Halifax vernamen. Zij waren verbaasd over de koloniale eischen vai Duitschland. Adolf Hitler zou krachtig heo- ben aangedrongen op het recht van Duitsch land uitgestrekte koloniën in Afrika te be zitten, niet alleen in de gebieden, welke he' vroeger heeft bezeten. De Fransche ministers zijn vertrokken in de overtuiging, dat de oogen van Duitschland zich met meer aan dacht vestigen op de mogelijkheden in de Belgische Congo en Portugeesch Angola, dan op de gebieden, welke op het oogenblik onder Zuid Afrikaansch of Belgisch mandaat staan. HOLL-AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rotterdam naar Vancr. 30 van Bermuda. Damsterdijk, Vanc. n. Rotterdam 30 te St. Francisco. Binnendijk 29 v. N.-Orleans n. Rott. Boschdijk, Rotterdam n. N.-Orleans 29, 315 m. W.Z.W. v. L'End. Beemsterdijk, Philad. n. Rotterdam, 30 te Londen. Blommersdijk, N.-Orleans n. Rotterdam 29 te Londen. Drechtdijk. Vanc. n. Rott. 30 te Londen. HOLLAND—AFRIKA LLJN. Bloemfont. (u.) 1 v. Pt. Natal. Algorab (u.) p. 30 Beachy Head. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJ? Amstelkerk 30 v. Amst. n. W -Afrika HOLLAND-AUSTRALIë LLJN Heemskerk (t.) 30 v. Melbourne. Almkerk (u.) 30 v. Algiers. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 30 v. Narvik. Rott.-Vlaar- dlngen. Flensburg 3 (v.m.) v. Narvik te Rott, verw. Stad Arnhem v. Pt. Kelah n. Rott. p. 28 Gibraltar. Stad Zaandam 30 v. Vaertan n. Rott.-Vlaar dingen HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaast erker k (u.) 1 te Singap. Meerkerk 1 v. Hamburg te Rott Grootekerk (t.) 29 v. Osaka. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk 1 v. Rott. n. Amst. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (u.) 30 te Montev. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, Caibarien naar Queenstcwn p. 30 Lizard. Baarn 30 v. Antwerpen te Amst. Calypso. Amst. n. W.-Ind. p. 30 Lizard. Ceres, Morphoub. n. Duink. p. 30 Ouessant. Douro 30 v. Vigo n. Amsterdam. Euterpe 1 v. Bordeaux n. Amst. Poseidon, Thessal. n. Amst. p. 30 Ouessant Tiberius 30 v. Izmir n. Amst. Titus 30 v. Savona te Susa. Ulysses 30 v. Livorno te Bari. Van Rensselaer 30 v. Paramaribo n. Am sterdam. Barneveld Chili n. Amst. 27 v. Valparaiso Nero 28 v. W.-Ind. te Cristobal. Merope, Faro n. Genua 30 v. Gibraltar. Triton 30 van Palermo naar Algiers. Hercules, Izmir n. Amst. p. 1 (8.40 v.m.) Lydd. Achilles, Constantza n. Rotta 1, 140 m. Z.W. v. Ouessant. Irene 30 van New-York naar La Guayra. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita 1 van Amsterdam naaT Curasao. Mirza 27 v. Curac. te Rio Jan. Agatha 27 v. Singapore n. Saigon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Weltevreden (u.) 30 v. Padang. Brastagi (t.) 30 te Belawan. Buitenzorg (u.) 20 van Singap. K. Agoeng (u.) p. 1 Perim. Sibajak 1 v. Batavia n. Rott. K. Baroe (t.) p. 1 Finisterre. Indrapoera 1 v. Rott. n. Batav. STOOMVAART MIJ OCEAAN Laomedon, Batavia n. Amst. 1 v. Port Sudan. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. Menestheus, Japan n. Rott. vertrok 3 van Marseille. Melampus, Batav. n. Amst. via Londen, 30. 90 m. Z.W. v. Niton. Medon, Batav. n. Amst. 30 v. Port Said. Polydorus, Amst. n. Swansea 30 v. Shields. City of Pittsburg, Japan n. Rotterdam p. 1 Gibi altar. Alcinous, Batavia n. Amst. 1 van Belawan. Polyphemus, Liverpool n. Batavia 30 v. Sigapore. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens (t.) 1 v. Colombo. Joh. de Witt (u.) 30 v. Algiers. ROTTERDAMZ.-AMERIKA LLJN Alphacca (t.) 29 van Rio Jan. WIJKLIJN. Winterswijk Rott. n. Stratoni p. 30 Malta. AANGEKOMEN. 30 November: Aurora s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Vega s.s. Gefle Vechtstroom s.s. Huil Baarn s.s. Chili Henca m.s. Middlesbro Britanica s.s. Rotterdam Stchors s.s. Archangel 1 December: Depa m.s. Dordrecht Hada m.s. Danzig Euterpe ss.. Bordeaux VERTROKKEN. 30 November: Melissa m.s. Londen Wilja m.s. Londen Holland m.s. Stockholm Merel s.s. Londen Carl Rehder s.s. Gdynia IJstroom m.s. Leith Amstelkerk ss.. West Afrika Demeterton s.s. Newport (Mon) Amstelstroom m.s. Huil 1 December: I. S. Embiricos s.s. Cardiff Eendracht maakt macht. Op IJsland is een bureau opgericht, cat voor gemeenschappelijke rekening van be langhebbenden bij de visscherij een conser- venfabriek wil oprichten teneinde den uitvoer grooter te maken en daardoor de visscherij t« bevorderen. Aan de regeering is een garantie gevraagd voor de betaling van 940.000 Kro nen, welke op het oogenblik wegens vroegere leveranties aan Spanje aldaar „bevroren' liggen. Bovendien wil men elk jaar een be drag ter beschikking stellen om daartoe op geleide jongelieden uit te zenden ter opspo ring van nieuwe afzetlanden. Schroef verloren. De sleepboot Holland heeft benoorden Ter schelling het Portugeesche stoomschip Ze Manel aangetroffen, dat de schroef verloren had. De sleepboot brengt het stoomschip nu naar Antwerpen. Om te dokken. Het Engelsche stoomschip Dover Hill en het Noorsche motorschip Finanger worden te Amsterdam verwacht om te dokken. Aanvoer papierhout. Dinsdagavond arriveerde het stoomschip „Stchors" met een lading paPiet" hout van Archangel aan de papierfabriek te Velsen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6