HETNIEUWE AVONDBLAD VERDWENEN BUITENPLAATSEN IN DE GEMEENTE VELSEN. 5 December. St,-Nicolaas cadeaux! TAXI Brandwijk Visscherij-Snufjes. 23e JAARGANG No. 29 ZATERDAG 4 DECEMBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—6 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnês. één of twee leden wijsvinger 25.—alle leden ande.„. iWC11 ïïfhl; van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge"hebben. 0D Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. alle leden anderen 'TT "verlijden 1400—, verlies van hand, voet of oog 1200—, belde leden duim f 100—één Ud duim 50—, aUe ledén wijsvinger ƒ60—, "t rti een.°.f.ï?ee anderen vinger 5—, arm- of beenbreuk 1 30—, enkelbreuk 15—, polsbreuk f 15— Opvarenden van visschers-, marinevaartulgeni, 400— VELSEN. Westerveld en het torentje van Blaauw. Westerveld is geen vergeten naam. Inte gendeel, in geheel ons land en ook daarbuiten is Westerveld bekend als de prachtige parti culiere begraafplaats en de plek, waarop zich het eenige crematorium in ons land bevindt. De naam is zelfs zoo bekend, dat men in ad vertenties soms leest: „de crematie zal plaats hebben te Westerveld", alsof het een ge meente was. De buitenplaats Westerveld echter is wel verdwenen en, al is de naam in de begraaf plaats bewaard gebleven, huize Westerveld, dat er naast staat, is niet het fraaie buiten goed van eenige eeuwen terug. Kort na 1700 werd deze lustplaats hervormd door Jan van den Bosch, kapitein ter zee onder 't Edel Mo gende Collegie der Admiraliteit binnen Am sterdam en na diens overlijden door zijn we duwe, Cornelia Eliana Scott. In zegepralend Kennemerland staat het vermeld, terwijl laatstgenoemde bewoonster was. Toentertijd was Westerveld een groote en uitgestrekte bezitting. Een beschrijver deelt mede, dat de plaats toen een der prachtigste uit den omtrek was. De weduwe van den heer v. d. Bosch heeft Westerveld blijkbaar ver kocht aan den heer Gerrit Blaauw, een rijk Amsterdamsch koopman, die ook eigenaar was van de hofstede den Bilt in de gemeente Velsen. In het archief van Velsen bevindt zich een oorkonde, bevattende conditie en bestek, waarop genoemde heer Blaauw aanbesteden zal het weghalen van een groote partijzand, liggende op het verlaagde land voor de hof stede Westerveld, in Driehuis onder Velsen. Op de begraafplaats Westerveld kan men links van den ingang, aan het eind van de autoparkeerbaan, een flinke steenen toren zien, boven op een duin. Deze toren is gebouwd door den heer Gerrit Blaauw en naar andere schrijvers melden, moet daar eerst het huis den Bilt gestaan hebben. Of dit juist is, be twijfelen wij. Er is immers in het archief een akte van September 1805, bevattende een ver- zoekstrift van Gerrit Blaauw, om den Hee- renweg en Hofgeesterweg voor een klein ge deelte te mogen verleggen door de bosschen, genaamd de Bilten. Of dat dezelfde Gerrit Blaauw van 1752 is, weten wij niet, waar schijnlijk echter wel. Maar de hofstede den Bilt wordt hierin nog genoemd. De Hofgees terweg, die nog bestaat en die gelegen is ten Oosten van den Rijksweg VelsenHaarlem, doet ons vermoeden dat de hofstede den Bilt meer oostelijk heeft gestaan van Westerveld. Vermoedelijk was het geheel-e terrein tus- schen Westerveld en den Bilt eigendom van .den heer Blaauw. Van den heer Blaauw wordt verteld, dat hij het torentje heeft laten bouwen, om van het fraaie panorama van zee en duinen te kunnen genieten. Wie wel eens op het kopje in Bloemendaal heeft gestaan, kan dit begrijpen. Maar het torentje had een uitwerking, die de eigenaar van Westerveld zich blijkbaar niet had gedroomid. De vorige bewoner, de kapi tein ter zee van den Bosch, zou hier zeker wel aan gedacht hebben. Die uitwerking was, dat de menschen op zee ook het torentje zagen en dat zij dit, evenals de Beverwijksehe toren, als baken gingen gebruiken. Een histo rieschrijver verhaalt, dat op een avond, toen de toren ter gelegenheid van een landelijk feest verlicht was, een schip op dat vermeen de baken zijn koers zou hebben gericht er zijn vergaan. De eigenaar van Westerveld zou toen een hooge boete hebben moeten be talen en er zou zelfs beslaglegging gevolgd z-ijn. Ook zou de heer Blaauw de kosten hebben moeten betalen van het veranderen der zee kaarten, waarop de plaats van het torentje werd aangebracht, ter voorkoming van meer ongelukken. De volksmond wilde, dat de bouw van het torentje den heer Blaauw duizenden guldens kostte, het gebruik er van zal hem dus waar schijnlijk nog wel meer gekost hebben. In het begin der negentiende eeuw is de buitenplaats Westerveld verkocht en gesloopt geworden, evenals zoo vele andere. Ook Schoonenberg en wat later Middelo werden toen gesloopt. Op Westerveld, maar niet op dezelfde plaats, werd later een klein land huis gebouwd en op Schoonenberg het te genwoordige heerenhuis. Bij den verkoop van Westerveld kwamen de bijbehoorende gron den in verschillende handen, in 1847 be hoorde een groot deel dier gronden aan den heer A. J. 't Hoen te Amsterdam, die toen ook Middelo bezat. De laatste bewoners van Westerveld zijn geweest Mr. G. Heshuyser te Amsterdam en zijne weduwe, die te Haarlem woonde en die eenige jaren geleden gestorven en op Wester veld begraven is. O.g. 50 jaar geleden werd het buitengoed begraafplaats en thans rust hier het stoffelijk overschot van honderden landgenooten, waarbij vele bekende. Wanneer men nu langs de prachtige lanen en boven op de duinen loopt, ziet men hier de graven van ministers, dichters, schrijvers, architecten, generaals, admiraals, diplomaten, geleer den, van vele groote mannen uit Indie enz In het voorjaar en den zomer bloeien de bloemen op de graven en ruischen de boo- men een litaney: „Ruh'n in Frieden, alle See- len'. In het najaar woeden de stormen vallen de takken en des winters rusten de ven onder het blanke kleed. Wat hebben de buitenplaatsen in Velsen ons veel, te vertellen! Nog geen 200 jaar ge leden woonde hier de rijke Amsterdamsen? koopman, die een toren bouwde op het duin en deze des avonds verlichtte, als hij voor familie en vrienden een feest maakte. Thans rusten hier de dooden en de gewijde rust in deze schoone natuur doet ons denken aan de woorden van Matthias Claudius, als hij den dood laat zeggen: Gib deine Hand, du schön und zart gebild! Bin Freund und komme nicht zu strafen. Sei gutes Muts! ich bin nicht wild, Solist sanft in meine Armen Schlafen. Ermelo. G. V. ST. NICOLAAS BIJ DE „GIETEUNG". In de groote zaal van de Pont-Bioscoop vond Donderdagavond het St. Nicolaasfeest voor de leden van „de Gieteling" plaats. Het interieur der zaal was in zooverre gewijzigd dat de aan wezigen gezellig aan tafeltjes zaten terwijl de middenruimte vrijbleef. Te ruim acht uur opende de voorzitter van de Gieteling Ir. Kalff met een hartelijk woord van welkom den avond. Deze werd verder verzorgd door den humorist Reusink en zijn Band. Het was een vroolijke, gezellige avond, waar humorist, mu ziek en dans elkaar steeds afwisselden. Dat deze gezelligheid niet onopgemerkt bleef, bleek wel toen te ongeveer halftien zoowaar St. Nicolaas in eigen persoon een kijkje kwam nemen en het beviel den Sint zoo goed dat hij zich nog ge ruimen tijd met de aanwezigen onderhield en men kwam tot de overtuiging dat St. Nicolaas ondanks zijn hoogen leeftijd nog helder van geest is en gezellig in den om gang. Het was een zeer goed geslaagde feest avond. KENNISGEVING INZAKE TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Biezen- weg te Santpoort van de Kweekerslaan tot den Hagelingerweg van Vrijdag 3 December a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afge sloten. De loonen aan de papierfabriek. Organisaties verzoeken een technische herziening der loonregeling. De samenwerkende organisaties hebben aan de directie van de N.V. Ver. Kon. Papierfabrie ken Van Gelder Zonen dd. 16 November 1937 het volgende schrijven gezonden: „Op de onlangs met Uw directie gehouden bespreking in zake herziening van de regeling van vergoeding bij verzuim wegens gedeelte lijke werkloosheid, deelden onze besturen U mede, dat het in ons voornemen lag U binnen kort een onderhoud te verzoeken teneinde een aantal punten met U te behandelen betref fende toepassing van de loonregeling 1937. Zooals wij U mededeelden, lag het in onze bedoeling een technische herziening van de loonregeling van beperkten omvang aan de orde te stellen. Inmiddels hebben wij nu met onze afdeelin- gen overleg gepleegd en de desbetreffende punten verzameld. Het heeft onze aandacht getrokken, dat hier bij een aantal punten zijn, welke zich eigen lijk minder goed leenen voor een behandeling door de hoofdbesturen, omdat ze meer behoo- ren te worden beschouwd als kwesties van plaatselijken aard, welke trouwens in enkele fabrieken ook reeds plaatselijk zijn behandeld. Aangezien het echter moeilijk is om de punten te rubriceeren in punten betreffende een technische herziening van de loonregeling en die betreffende plaatselijke toepassing der loonregeling, hebben wij gemeend alle opmer kingen hieronder te moeten weergeven. Bij de bespreking er van kan dan in overleg met U worden nagegaan, welke punten even tueel naar plaatselijke behandeling zouden moeten worden verwezen. Naar wij meenen zijn er ook punten bij. welke eerst vruchtdragend plaatselijk kunnen worden besproken, nadat Uw hoofddirectie in principe accoord zal zijn gegaan met kleine wijzigingen in de algemeene loonregeling. Beleefd verzoeken wij U ons, zoo mogelijk, in den loop van de volgende week hierover wel een onderhoud te willen toestaan. Wat de fabriek te Velsen betreft, worden de volgende wenschen naar voren gebracht: 1. Betere belooning voor den zandstraler. 2 De arbeidstijd aan machine 18. Bij stop zetting van machine 3 komen waarschijnlijk 21 arbeiders vrij en zou er personeel over kunnen zijn om aan machine 18 met 4 ploegen te gaan werken. Geklaagd wordt over het feit, dat de rollenjongens en de hulp-bobineurs 8 uur aaneen moeten werken en geen tijd heb ben om een boterham te nuttigen. Indien mocht blijken, dat een 3de pershulp aan deze machine noodzakelijk is, dan mag dat niet gaan ten koste van het loon der anderen. 3. Een verhoogde premie voor de arbeiders aan de Bifvarmachine. Deze verdienden voor heen iets extra met doekopleggen en als res.- cellulosemaker. Zij missen dat nu gedeeltelijk Wel hebben ze f 1 vergoeding er voor ont vangen, maar ontvangen 5 pet. premie minder dan de cellulose-arbeiders. 4. Verhooging van premie van eenige arbei ders in de papiermakerij, nl. smeerders, afval- opruimers en 1ste hulpen bij de callander. Ze hebben wel verantwoordelijkheid doch wor den in premie gelijkgesteld met pershulp en hulp-bobineurs. De direct!» heeft hierop geantwoord, dat zi.i binnenkort nader op deze verzoeken terug zal komen. CEDERSTRAAT 5 New-York's bevolking organiseerde een protestdemonstratie tegen de hooge melkprijzen. Moeders en kinderen trokken door de stad met borden, waarop opschriften als „Goedkoopere melk beteekent meer melk", voorkwamen. Als u 't eventjes kunt lappen, Maak het één dag tot een deugd, Om uw zorgen te ontsnappen, In een onbezorgde vreugd, Keer eens weer met enkele stappen, Reuzenstappen, tot uw jeugd. Laat de ernst één dagje varen, Vier eens opgewekt van geest, Zonder de jolijt te sparen, Met, en als, uw kindren feest. Zooals het in vroèssr jaren. Soms veel vroeger is geweest. Zie de menschen en de aarde, Zoo als u ze gaarne hadt, Dat u louter rozen gaarde, Op uw zonbeschenen pad, Zoo'n illusie heeft de waarde Van een koel verfrisschend bad. Wees één dagje vastbesloten, Kind te wezen met het kind. Geef aan vriend en huisgenooten, Wa,t uw hart te geven vindt. Vier als kindren, zij het groote, 't Jaarfeest van den goeden Sint. 't HEERENMODEHUIS JOH. ELZER ZET 'EG 78 (Adv. Inyez. Med.) VOETBALVEREENIGING V.V.B. A..s Zondag speelt V. V. B. een uitwed strijd tegen Sloterdijk. Spelers en supporters vertrekken Zondagmiddag te 12.30 uur per autobus van het Luxor Theater. Het tweede elftal speelt thuis tegen Bever wijk 3, terwijl het derde R.C.H. 12 ontvangt, IJMUIDEN Wie niet liooren wil moet voelen. Bestuurders van viscnauto s op de bon. Bestuurders van vischauto's, vooral die van Amsterdam, hebben altijd veel haast en over hun rijden is meermalen geklaagd. Ze nemen het liefst den kortsten weg en dat dan zoo snel mogelijk. Nu het verkeer door den spoorwegtunnel weer mogelijk is, ligt de Kalverstraat weer op hun route, maar deze is van de Oostzijde af voor alle verkeer gesloten, hetgeen duidelijk staat aangegeven. Maar de vischkoopers heb ben altijd haast en daarom stoorden eenigen van hen zich niet aan het bekende roode verbodsbord met witte balk. En het gevoli was, dat ze keurig op de bon kwamen. Wie niet hooren wil moet voelen. SPECIALE TREIN NAAR VISCHVEILING. Om tijdig op de vischveiling te IJmuiden aanwezig te kunnen zijn hebben de Neder- landsche Spoorwegen, ingaande Maandag December as. de volgende speciale treinver binding, derde klasse, op werkdagen ingesteld: Amsterdam C.S. vertrek 5.37, Haarlem vertrek 5.56, Velsen-IJmuiden Oost vertrek 613. IJmuiden aankomst 6.21 uur. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Versche visch. Tarbot 60—90 ct. per KG. Griet 40—70 ct. per KG. Tong 100120 ct. per KG. Vüddel schol 12.40—15.80 per 50 KG. Xleinschol 5.8010.60 idem. Schar 5.60—6.40 idem. Schelvisch 1314 idem Versche haring f 1.60—2.30 idem. Chr. Metaalbewerkers jubileeren. TELEF. 5563 (Adv. Ingez. Med.) Gisteravond is op feestelijke wijze in het Herv. Vereen, gebouw het 20-jarig bestaan van de afd. IJmuiden van den Chr. Metaalbewer- kersbond herdacht. Na een kort openingswoord van den voor zitter den heer M. Schouten gaf de secretaris de heer A. J. Huising een overzicht over de afgeloopen 20 jaren. Hierna was het woord aan den heer Wetselaar, lid van het hoofdbestuur uit Dordrecht, die tot onderwerp had: „Vol harden bij het Ideaal'. Spreker zeide, dat de af deeling nu 20 jaar voor sociale verbeterin gen gestreden heeft. Deze strijd, gedreven door de kracht van het Chr. beginsel was tot welzijn ook van het algemeen. Het Christelijk beginsel is de grond van het ideaal dat hoog gehouden moet worden. Vervolgens memoreerde de heer Wetselaar het vooroordeel waartegen de Christ, organi satie te kampen heeft gehad. Ofschoon de strijd niet voorbij is, het vooroordeel is zoo goed als verdwenen dank zij het vasthouden aan het ideaal. Vervolgens bracht de heer Wetselaar den zegen van het organisatieleven naar voren en wat een goede organisatie ver mag. Met de opwekking, het Christ, beginsel op het terrein van het sociale leven uit te dragen, het ideaal hoog te- houden en pal te staan in den strijd voor loon- en lotsverbete ring eindigde de heer Wetselaar zijn rede. Hierna kwam de tooneelelub „Onder Ons" voor het voetlicht met een blijspel in drie ac- ten getiteld: „Oom Nico", Van dit vlot ge speelde stuk, speelt het eerste bedrijf zich af op een kamer, vier hoog in Brussel. Hier woont een zoon van een rijken land jonker die tegen den wil van zijn vader ge huwd is. Het ongenoegen van papa die zelfs de vrouw van zijn zoop niet kent, is zijn deel. Door samenloop van omstandigheden komt de jonge vrouw op het landgoed en wordt door papa, die zweert dat de vrouw van zijn zoon nooit over den drempel zal komen, als huis houdster aangenomen. Deze huishoudster vindt hij een model van een vrouw en hij stelt haar aan anderen ten voorbeeld. De zoon komt ook op het landgoed en later volgt de ontknoo ping. Het stuk werd vlot gespeeld en deed ge regeld lachsalvo's losbarsten. Hierna was het woord aan den districtsbestuurder, den heer Kooij uit Amsterdam die tot onderwerp had: „Wees op uw hoede". Spreker herinnerde aan de moeilijkheden van de crisisjaren. De storm schijnt nu eenigszins te gaan bedaren. Toch dient men op zijn hoede te zijn. want de tijd van sociale en geestelijke verwording is nog niet voorbij. Er zijn in ons land nog 300.000 werkloozen. Wat zal de toekomst voor dezen brengen? Ook voor hen moet gewerkt worden De dictatuur dient zich aan. Hiertegen waar schuwt spreker met klem. Ook hiertegen dient de Christelijke arbeider op zijn hoede te zijn. Spreker wekte op, getrouw te zijn aan het beginsel het ideaal hoog te houden en te doen wat de hand vindt om te doen en te streven naar een goede sociale verhouding tusschen werkgever en arbeider. Met een „Weest op uw hoede" waarschuwde spreker tegen verslap ping in het vereenigingsleven waarna hij ein digde met de beste wenschen voor de jubi- leerende vereenigiiig die hij toeriep: volhard bij uw ideaal. Hierna vond een huldiging plaats van den heer C. Dijkhuizen die 20 jaar als bestuurslid zijn plaats heeft ingenomen. Vervolgens brachten de afgevaardigden van den Christ. Besturenbond IJmuiden en Be verwijk hun gelukwenschen over. waarmee de vergadering gesloten werd. ST. NICOLAAS IN DE WERKINRICHTING. Het is een zeer goede gedachte geweest van de Winkeliersvereeniging „De Hanze" en het Comité „IJ.O.V." om de tewerkgestelden in de werkinrichting van de Ver. voor Zwak zinnigenzorg ook van het St. Nicolaasfeest te "ioen genieten. Donderdagmiddag waren de tewerkgestel- len zeer onrustig. Er was wat op komst! Toen de voorzitter der vereeniging dan ook /erscheen werd de emotie sterker .want nu zou er dan toch zeker wel iets op til zijn. Eenige oogenblikken later waren aller oogen gericht op den ingang van het gebouw en daar verscheen St. Nicolaas in al zijn waardigheid met zwarte Piet. St. Nicolaas werd gévolgd door bestuur? leden van genoemde Winkeliersvereeniging welke laatsten zwarte Piet behulpzaam wa ren bij het binnen brengen van de geschen ken. ccxxxn. Nog in dezelfde krant als waarin ik (de vorige week) schreef, dat het verlanglijstje van de werknemers nog niet openbaar was gemaakt, kon dit lijstje dat naar ik vernam door een gunstigen wind naar de redactie was gewaaid worden opgenomen. Men heeft gezien, dat het lang niet kort is en inwilli ging der wenschen beteekent zoo ongeveer, dat we komen bij het uitgangspunt vóór de invoering der loonsverlagingen. Het lijkt me maar beter, dat ik me van commentaar onthoud. Liever ga ik naar den overkant, waar ik deze week 42 trawlers. 22 trawlloggers, 145 haringloggers en 10 kotters heb geteld. Er waren wel enkele trawlers met mooie reizen, zooals de Alkmaar en de Norma Maria, maar over het algemeen was het niet erg schitterend met de besommingen. Ook niet met die van de Erin, die ondanks haar 2500 a 3000 manden f 5800 besomde. En nu lijkt dit wel een heel bedrag, maar er komt voor zoo'n reis heel wat kijken en daardoor is deze besomming dan ook onvoldoende. Desondanks gaat de Erin weer visschen „on der den rook van Nova Zembla", maar de visch zal wel niet in IJmuiden, maar in Huil aan de markt komen, zoodat we toch voor het eigenaardige feit komen te staan, dat deze trawler, die men in Engeland feitelijk overcompleet had. thans onder een vreemde vlag weer in het Engelsche productie-appa raat wordt opgenomen maar thans met een 10 pet. handicap en bovendien in het voor uitzicht, dat de Fish Industry Bill, die bin nenkort in het Lagerhuis in behandeling komt, er nog een handicap opgooit, of zelfs een startverbod uitvaardigt. Want van alles, wat deze visscherijwet beoogt, is wel het voornaamste beperking, ik mag wel zeggen: verdere beperking vair den vischaanvoer. En daaro mzal men goed doen, niet al te veel te bouwen op Engeland, want dat kon wel eens tegenvallen. Heelemaal duidelijk is de zaak mij niet, maar dat zal wel aan mij liggen. Waarom niet nog eens in IJmuiden geprobeerd? Hoe het met de haringvisscherij zal loopen, zal ook nog afgewacht moeten worden. Met de pekelharing is het nu afgeloopen. Daar van hebben we nu genoeg in voorraad, maar nu zullen we moeten afwachten, hoe het verder met de versche haring zal gaan. Met den prijs was het leelijk mis en als die niet beter wordt zullen ongetwijfeld spoedig vele loggers afsnijden. Ik hoor, dat de Gorredijk eenige reizen naar het Kanaal gaat maken. PIETERMAN. Of de tewerkgestelden meer het oog hiel den op het groote pak of op St. Nicolaas, kunnen we gevoegelijk in het midden laten doch vol verwachting klopte hun hart. Toen St. Nicolaas hen een voor een onder handen nam, kwamen ze zeer zeker onder den indruk. Even later troonde St. Nicolaas op zijn verhevenheid en werden allen op hun beurt bij den goeden Sint ontboden. Voor elk naar zijn bijzonderheid had de Sint een gepasten wensch met een ge schenk. Men kon hen de blijdschap van het ge zicht lezen en ook den ernst van het oogen- blik. Ook de werkmeester had eenige waardee- rende woorden ln ontvangst te nemen, voor zijn arbeid. De heer H. Groeneveld, voorzitter der ver eeniging, bracht dank aan St. Nicolaas en waardeerde het medegevoel en het medele ven met deze daad tot uiting gebracht door genoemde organisaties voor het maatschap pelijk werk der vereeniging. De werkmeester de heer Bouman dankte met eenige woorden den goeden Sint voor zijn geschenken. Tenslotte voerde nog het woord het be stuurslid van IJ.O.V. de heer Glas waarna St. Nicolaas zijn weg vervolgde. VERKEERSONGEVAL. Op het kruispunt VelserduinwegWil- lemsbeekweg vond Vrijdagmorgen een bot sing plaats tusschen een autobus uit Katwijk- aan Zee en een vrachtauto van den brand- stoffenhandelaar O. alhier. Ongevallen kwamen niet voor. Het voorwiel van den vrachtauto was iets verwrongen. Matroos over boord geslagen. Ongeluk moet ter hoogte van Terschelling gebeurd zijn. De bemanning van het motortankschip „Ransdorp", dat hier Vrijdagmiddag te IJmui den om twee uur is binnengeloopen, deed me- dedeeling, dat de matroos Stork in den afge loopen nacht over boord is geslagen en ver dronken. Stork had de wacht en zou Vrijdagmorgen om zes uur worden afgelost door een ander lid van de bemanning. Toen deze op den af gesproken tijd verscheen, was Stork niet te vinden. Men voer een eind terug en zocht nauwkeurig de omgeving af. evenwel zonder resultaat. De man kon niet zwemmen. De „Ransdorp" was op weg van Hamburg naar IJmuiden. Het ongeluk moet ter hoogte van Terschelling gebeurd zijn.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1