VERWACHT WORDENDE SCHEPEN CASTRICUM HET PROGRAMMA VAN VITESSE. 'Het programma van de R. K. S. V. „Vitesse" vermeldt voor a.s. Zondag de volgende wed strijden: VitesseV.V.E., 2 uur. Berdos II—Vitesse II, 2 uur. H.S.V. II—Vitesse HI, 2 uur. Vitesse aI.S.V. a, 2 uur. D.E.M. cVitesse b, 12,30 uur. Het eerste dat het Wijk aan Zeesche V.V.E. op bezoek krijgt, zal het niet gemakkelijk hebben. Een gelijk spel zal al een goed resul taat zijn. Het tweede zal bij Berdos 2 geducht op zijn tellen moeten passen. Het derde elftal ontmoet in H.S.V. 2 een van de sterkste tegenstanders in deze afdee- ling. Wordt er echter gespeeld als j.l. Zondag dan ligt een gelijk spel voor de hand. Ook de a-junioren zullen voor een verrassing door hun tegenstanders moeten waken. De B-junioren zullen Zondag in Beverwijk moeten trachten hun ongeslagen positie te handhaven. BIOSCOOPVOORSTELLINGEN VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. De directie van het Corso Theater heeft zich voorgenomen om op 12 December een gratis voorstelling te geven voor kinderen van werkloozen tot een maximum leeftijd van 14 jaar. Toegangsbewijzen gelieve men voor Woensdag a.s. schriftelijk aan te vragen. R.-K. SCHAAKVEREENIGING ST. THOMAS. De eerste competitiewedstrijd van de jeug dige schaakvereeniging „St. Thomas" tegen St. Bavo 2 uit Haarlem heeft een zeer pret tig verloop gehad. Weliswaar eindigde de ontmoeting in een nederlaag voor onze plaatsgenooten, maar het resultaat was toch niet onbevredigend. Het verloop van den strijd was: St. Thomas St. Bavo 2: den. Een nederlaag zou wel eens een einde kunnen maken aan alle kampioensillusies. Onze plaatsgenooten zullen wel hun best doen om in puntenaantal gelijk te komen met O. F. C. Het tweede elftal ontvangt Zaansche Boys 2 en kan wel winnen. C.S.V. 3, dat naar Dirks- horn trekt, vergezellen onze beste wenschen. De adspiranten ontmoeten Alcmaria Victrix d. IJMU1DEN BEVERWIJK 1 E. Sprenkeling—L. van Kessel 2 W. Briefjes—W. de Boer 3 A. ToepoelJ. Gigengack 4 Joh. LuteG. Eising 5 L. de Winter—C. Weber 6 G. CornelisseN. Balie 7 L. Res—L. v. d. Vout 8 N. Steeman—J. Meijer 9 J. Rozing—Th. Schroite 10 J. Lute—C. Castemiller Totaal De Pion II De Uil H 1 L. van Leeuwen—C. v. d. Ploeg 2 P. van LeeuwenL. v. Braam 3 C. W. Heeck Sr.—E. Wiedijk 4 W. v. Ravenzwaai—W. Verleur 5 J. van HoeveG. Marinus 6 W. van LeeuwenJ. Mortens 7 J. Zaal—J. Bol 8 H. A. Nijsen—G. Buwalda 9 A. NonnekesW. v. d. Zande 10 A. Prins—P. Kleefstra 0—1 0—1 0—1 0—1 lr-0 %—Yz 1—0 0—1 0—l 1—0 VA-GYz 0—1 Yr-Yz 0—1 1—0 0—1 Y-Vz O—l 0—1 1—0 1—0 Geboren: Anna Geertruida, dochter van C. van Duin en J. Zonneveld; Franciscus Gerar- dus, zoon van J. Zaal en W. C. G. Koper. Overleden: Wilhelmus Franciscus Johannes Steffens, oud 54 jaar. echtg. van T. Munster, wonende alhier, overleden te Amsterdam; Petronella Maria Wernink, oud 66 jaar, wo nende te Amsterdam; Jan Roos, oud 69 jaar, wonende te Amsterdam; Jan Tebrunsvelt oud S3 jaar, wonende te Amsterdam. SCHAAKCLUB „DE PION". De beide tientallen van de schaakclub „De Pioi" speelden voor de competitie tegen de twee teams van „De Uil" te Hillegom. Het eerste wist na een spannenden strijd een 4-3 voorsprong te behalen, welke na beslissing van de afgebroken partijen vermoedelijk een 6-4-overwinning zal opleveren. De uitslagen waren: De Pion—De Uil. 1. J. T. LigthartC. Smits afgebr. 2. H. A. van KleefW. A. Worsteling afgebr. 3. G. W. KochH. Gogoll, afgebr. 4. P. Bosch—P. Hofkes Yz—'h 5. Westendorp BoermaH. Muusse Jr. 01 6. Th. de SmalenJ. Brouckmann 1—0 7. T. SantifortJ. P. Koop YzV; 8. D. KeetbaasJ. Balm 1/21/2 9. C. W. Heeck Jr.—Mej. M. Marinus 1—0 10. E. Ranshuysen—P. M. Muusse Yz'/i VEILING „ONS BELANG". Spruiten le soort per K.G. 814. Spruiten 2e soort per K.G. 47. Roode kool per K.G. 35. Groene kool per K.G. 24. Prei per K.G. 24. Boerenkool per K.G. 35. Bloemkool le soort per stuk 8—10. Bloemkool 2e soort per stuk 46. Andijvie per kist 15—25. Sla per kist 3540. Veldsla per kist 2530. ST.-NICOLAAS BIJ BAKKUIVTS BELANG. Het bestuur van de Buurtvereeniging Bak- kum's Belang deelt ons mede, dat St.-Nicolaas Zondagmiddag niet om half zes, doch reeds om half drie op het feest van de Buurtver eeniging zal verschijnen. De Bakkummer mid denstand heeft zich van zijn beste zijde doen kennen en mede dank zij de giften van tal rijke particulieren is een fraaie collectie geschenken beschikbaar, die St.-Nicolaas persoonlijk zal uitreiken. Jaap Smit zal met zijn poppenkast den kin deren een vroolijken middag bezorgen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: R. K. Bargman en echtg. van Amsterdam, Geelvinckstraat 32; J. L. Knauf en echtg. van Amsterdam, Geelvinckstraat 65; J. Bouwes van Amsterdam, Duin en Bosch; J. M. Hol lander van Egimond-Rinnen, le Groene- laan 1. Vertrokken personen: A. M. C. Peeters naar Amsterdam, Palestri- nastraat 21; A. C. La Croixde Lange naai' Amsterdam, v. d. Helstplein 15 H; T. A. J. de Vries naar Amsterdam, le Hehnersstraat 104. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: 1 glacé handschoen, 1 belasting plaatje aan veiligheidsspeld, 1 doublé dames armbandhorloge Gevonden: 1 pr. handbeschermers; 2 bank biljetten; 1 belastingplaatje, 1 muts, 1 schoentje, 1 paar pantoffels. NEDERLANDSCH VERPLEGINGSFONDS. Het Nederlaiidsch Verplegingsfonds voor de vergoeding van Ziekenhuisverpleging en Operatiekosten, dat in het geheele land agentschappen bezit, heeft als agent voor Castricum aangesteld den heer v. d. Pot, Mr. Xiudwigstraat 23, alhier. C. S. V.-NIEUWS. De belangrijke wedstrijd om de voorloopige bezetting van de eerste plaats op de rang lijst tusschen O.F.C. en C.S.V. is uitgesteld tot volgende week. Voor morgen is vastge steld Mem. Victrix 4—C.S.V. Wanneer C.S.V, alle krachten inspant, kan er gewonnen wor« NIEUWE LEIDER VOOR DE JON GEMANNENVEREENIGING. Het bestuur van de Christelijke Jongeman- nenvereeniging „Excelsior" is er in geslaagd een goed en ervaren leider te vinden voor het jongenswerk, dat hier binnenkort weer ter hand genomen zal worden. De heer J. de Bree, die te Baarn reeds eenige jaren een knapenvereeniging leidde, heeft zich voor dit opvoedende werk onder de jeugd beschik baar gesteld. NATIONALE WERKMANSBOND. De Christelijk Nationale Werkmansbond houdt op Donderdag 9 December een leden vergadering in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Ds. C. M. Krijger hoopt het onderwerp „Een stormvogel" in te leiden. VERGADERING MAATSCHAPPIJ ZIEKENFONDS. Op Dinsdag 14 December wordt in Hotel Ter Burg een vergadering gehouden van de meerderjarige verzekerden van het Maat schappij Ziekenfonds .Beverwijk en Omstre ken". In deze bijeenkomst zal een verkiezing wor den gehouden van 10 vertegenwoordigers der leden en van 10 plaatsvervangers. PERSONALIA. De heer F. J. Knipper, Hendrik Burger straat 23, alhier is aangesteld als agent van het Nederlandsch Verplegingsfonds voor Ziekenhuisverpleging en Operatiekosten. JONGEMANNENVEREENIGING „EXCELSIOR". Op Maandag 6 December houdt de Chris telijke Jongeman nenvereeniging „Excelsior" een vergadering in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De heer C. F. Loi, secretaris van het Pro vinciaal Comité en hoofdbesturuslid van het Nederlandsch Jongelings Verbond, zal als spreker optreden. Tevens is deze avond een prachtige gelegen heid voor degenen, die met het werk van de jongemannenvereeniging kennis willen maken om een duidelijk beeld te krijgen van het doel en streven der N.I.V. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Nog slechts twee wedstrijden moeten ge speeld worden voor de hoofdklasse competitie, en juist bij één van deze ontmoetingen zal de beslissing vallen wie afdeelingskampioen wordt. Zooals de ranglijst ons toont, staan de landskampioenen 19361937 er schitterend voor en practisch gesproken kan hun den titel niet meer ontgaan alsde laatste wedstrijd niet tegen de Haarlemsche Damclub was. welke ontmoeting op 13 December in Haarlem wordt gespeeld. De stand der af deeling luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt v.—t. IJmuiden I H.D.C. I Haarlem I Zaandam I Wormer I 99— 41 92— 48 66— 94 61— 79 47—113 Daar het bordgemiddelde bij een eventueele gelijke aankomst beslist, moet de Haarlemsche Damclub met minstens 146 winnen om den titel te winnen. Bij een andere uitslag ten gunste van D.C.IJ. behoudt deze club den titel. Wormer heeft dit jaar wel een bijzonder zwak tiental gehad en deze club zal degrada tiewedstrijden moeten spelen. Hoewel de beslis sing om het kampioenschap le klas nog niet is gevallen, zal Wormer het o.i. niet redden tegen de vermoedelijke kampioenen Beverwijk of Oosterkwartier. ST. NICOLAAS BEZOEKT DE R.K. SCHOLEN. Vrijdagmiddag bezocht St. Nicolaas de R.K. scholen in de Kerkstraat. Om half twee arri veerde de goede Sint, voorafgegaan door mu zikanten in een landauer, aan de Fröbelschool waar alle kinderen in blij verwachten den Sint met liedjes verwelkomden. Behalve de vele ouders waren aanwezig de beide parochie geestelijken J. C. Moei en Jac. Betje, de over ste zuster Virginia, het schoolbestuur en nog vele andere zusters. Het hoofd van de Frö belschool, de zuster Felicia, heette den goeden Sint van harte welkom, ook namens haar me de-onderwijzeres, zuster Vastrades. De klein tjes zongen den Sint en Zwarten Piet toe en toen Piet eens rond ging met de noodige trac- tatie was al spoedig de eerste vrees overwon nen. St. Nicolaas nam te midden van de ge- noodigden plaats en weldra was het feest in vollen gang. Zeer vele kleintjes mochten voor St. Nicolaas verschijnen en boden met hun spel en voordracht hun beste wenschen aan. Niet alleen de Sint en de genoodigden maar ook de ouders hebben met bewondering het werk van hun kinderen gade geslagen. Na een dankwoord ging het nu naar de leerschool, waar de onderwijzeressen met de kinderen vol ongeduld de komst van St. Ni colaas afwachtten. Hier was de stemming Schip Achilles (Ned.) Adalia (Du.) Alchiba (Ned.) Agamemnon (Ned.) Alcinous (Eng.) x) Apollo (Du.) Amstelland (Ned.) Baden (Du.) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Caithness (Eng.) Chr. Huygens (Ned.) Xj Caribia (Du.) x) Cottica (Ned.) Crijnssen (Ned.) Carras (Gr.) D. G. Thermiotis (Gr.) Douro (Ned.) Dover Hill (Eng.) Essen (Du.) Enggano (Ned.) x) Eemland (Ned.) Flintshire (Eng.) Finanger (Noor) x)... Grootekerk (Ned.) x) Glenfinlas (Eng.) x) Hercules (Ned.) Helder (Ned.) Hamm (Du.) Hanau (Du.) Jagersfontein (Ned.) x Jaarstroom (Ned.) Laomedon (Eng.) x) L. N. Condylis (Gr.) Lunula (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Moena (Ned.) Medon (Eng.) x) Marylyn (Eng.) Montferland (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) x) Nijkerk (Ned.) x) Nereus (Ned.) Nic. Maersk (Deen) x Orestes-(Ned.) Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Palatia (Du.) Poelau Roebiah (Ned Poelau Bras (Ned.) x) Pres. Sergent (Belg) x) v. Rensselaer (Ned.) Salland (Ned.) Saturnus (Ned.) Stonegate (Eng.) Sembüan (Ned.) Sardinian Prince (Eng. Springfontein (Ned.) x Simon Bolivar (Ned.) Sesostris (Du.) Stella (Ned.) Temple Mead (Eng.) Tiberius (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) x) Titus (Ned.) Triton (Ned.) Uckermark (Du.)' Venus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zwarte Zee )via R'dan W. Indië West Afrika West Indië Batavia Huelva Zuid Amerika Ned. Indië Chili Chili (via Londen) Chili Batavia Chili Hamburg Alexandria Rosario Batavia Pto Barrios West Indië West Indië Rio Janeiro Buenos Aires Oporto Liverpool Ned. Indië Batavia Hamburg Japan Grangemouth Japan Japan Alexandria Chili Ned. Indië Ned. Indië Beira West Afrika Batavia Buenos Aires Pt. Arthur Batavia Ned. Tndië Batavia Batavia Santa Fé Buenos Aires Zuid Afrika Z. Afrika Stettin Ned. Indië Chill Alexandrië Danzig Batavia Mexico Hamburg Batavia Batoum West Indië Buenos Aires Stamboul Macassar Ned. Indië Buenos Aires Z. Afrika Hamburg Pto. Barrios Bourgas Macassar Bourgas Batavia Ned. Indië Midd. Zee Midd. Zee Batavia Midd. Zee Midd. Zee Japan Verm. aankomst Laatste bericht 5 Dec. 8 Dec 1 Jan. 5 Dec. 10 Dec. 22 Dec. 21 Dec. 11 Dec. 5 Dec. 7 Dec. 10 Dec. 30 Dec. 4 Dec. 3 Dec. 12 Dec. heden 24 Dec. 8 Jan. 18 Dec. 18 Dec. 2 Dec. 5 Dec. 8 Dec. 5 Dec. 14 Dec. 4 Dec. 24 Dec. 5 Dec. 8 Dec. 29 Dec. 6 Dec. 25 Nov. 6 Dec. 18 Dec. 24 Dec. 5 Dec. 10 Dec. 8 Dec. 29 Dec. 14 Dec. 5 Dec. 6 Jan. 20 Dec. 9 Dec. 8 Jan. 10 Dec. 20 Dec. 12 Dec. 2 Dec. van Ouessant. 24 Nov. van Trinidad. 30 Nov. van Las Palmas. 1 Dec. te Londen. 1 Dec. van Belawan. 30 Nov. van Huelva. vertr. 10 Dec. v. B.-Aires. 3 Dec. van Port Said. 26 Nov. van Curasao. 23 Nov. van Los Angelos. 1 Dec. van Antofagasta. 1 Dec. te Valparaiso. 24 Nov. van Callao. 4 Dec. vertrokken. 1-Dec. te Duinkerken. 21 Nov. van Buenos Aires. 1 Dec. van Colombo. 1 Dec van Barbados. 4 Dec. van Havre. 2 Dec. van de Azoren. 10 Nov. vertrokken. 24 Nov. te Rosario. 30 Nov. van Vigo. 30 Nov. vertrokken. 1 Dec. van Macassar. 1 Dec. vertrokken, vertrekt 11 Dec. 28 Nov. van Colombo. 1 Dec. vertrokken. 2 Dec. van Kobé. 28 Nov. van Dairen. 30 Nov. van Ouessant. 1 Dec. van Callao. 24 Nov. van Padang. 30 Nov. van Batavia. 27 Nov. van Kaapstad. 27 Nov. van Pt. Bouet. 1 Dec. van Pt. Said. 19 Nov. van Montevideo. 14 Nov. vertrokken. 4 Dec. van Londen. 30 Nov. van Marseille. 29 Nov. van Gibraltar. 30 Nov. van Pt. Said. 13 Nov. van St. Vincent. 2 Dec. van Santos. 25 Nov. van Mombassa. 4 Dec. te Hamburg, vertrekt 5 Dec. 27 Nov. van Macassar. 2 Dec. te Antwerpen. 28 Nov. van Beyrouth. 3 Dec. vertrokken. 22 Nov. van Sabang. 3 Dec. van Pto. Colombia. 4 Dec. van Bremen, in lading. 30 Nov. van Stamboul. 30 Nov. van Paramaribo. 24 Nov. van Bahia. 28 Nov. van Ouessant. 28 Nov. vertrokken. 30 Nov. van Pt. Said. Nov. te Santa Fé. 29 Nov. van Lorenzi Marques 4 Dec. vertrokken. 4 Dec. vertrokken, in lading. 25 Nov. vertrokken. 30 Nov .van Izmir, vertrekt 8 Dec. 25 Nov. van Padang. 30 Nov. van Susa. 30 Nov. van Palermo. 1 Dec. van Pt. Sudan. 1 Dec. van Livorno. 1 Dec. van Catacolo. 3 Dec. van Colombo. weer anders dan bij de kleuters, want hier moest St. Nicolaas nog wel eens een ernstig woordje spreken. Wegens het feest te zijner eere deelde hij toch zoo min mogelijk straf uit. Wel spoorde hij de kinderen aan, gehoor- zaam-te zijn. Ook hier deelde Piet met milde hand zijn lekkernijen uit en bij het naar huis gaan kre gen allen, zoowel op de Fröbel- als in de leer school een zak met lekkers en een cadeautje. Met een tot weerziens in het volgend jaar was dit mooie feest voorbij. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Muys v. d. Moer, Zeestraat 96, telef. 3450. In de week van 512 December is de Apo theek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. Circuspaarden door electrischen stroom gedood. Aan den Slingerweg te Breda, waar het be kende circus Van Bever zijn winterkwartier heeft opgeslagen, vond een ernstig ongeval plaats in een der stallen, waar de paarden ondergebracht waren. Vermoedelijk is bij het verrijden van een der circuswagens de rubber bekleeding van een der electrische voedingskabels ten deele afgescheurd, zoodat de ijzeren stangen, waar aan de 32 paarden stonden vastgebonden met kettingen, onder stroom kwamen te staan. Op het vreeselijke leven, dat de dieren maakten, snelde het personeel naar de stal. Daar zagen zij een angstwekkend schouwspel alle paarden lagen als een verwarde kluwen zenuwtrekkend, dooreen. Terstond werd de electrische stroom uitge schakeld en voorzichtig werd gepoogd de dieren op te helpen. Drie dezer, een prachtige schimmel en twee beroemde rood-oogige Isa- bella-paarden waren door den stroom gedood. De paarden waren, volgens Het Volk, niet verzekerd. Wielrijder stak onvoorzichtig over. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur is een wielrijder bij het oversteken van den Harder wijkerstraatweg te Ermelo, door een auto ge grepen en tegen een boom gesmakt. De man kreeg een schedelbasisfractuur en werd op slag gedood. De wielrijder, die uit de richting Putten kwam, had reeds geruimen tijd vlak achter een langzaam rijdende autobus gefietst. Ter hoogte van de Wilhelminalaan gekomen kwam hij plotseling van achter de autobus te voor schijn en wilde oversteken. Hij werd daarbij door een auto uit tegenovergestelde richting gegrepen met bovenstaand gevolg. Protestvergadering van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Tegen de verlaging der loonen van de leerling- verplegenden. De Centrale Nederlandsche Amb tenaarsbond had gisteravond in het Gem. Concertgebouw een vergade ring georganiseerd waarin geprotes teerd werd tegen de verlaging van de loonen der leerling-verplegenden in de provinciale ziekenhuizen. Deze verlaging wordt namelijk door het Rijk van de provincie Noord-Holland ge- eischt terwijl ook een eventueele verlaging van de loonen van andere groepen behoo- rende tot het personeel der Provinciale Zie kenhuizen wordt overwogen. Van heinde en verre was het ziekenhuis personeel gekomen om deze bijeenkomst bij te wonen. Voornamelijk het personeel van de provinciale ziekenhuizen te Castricum, Medemblik en Santpoort was per bus ter vergadering gearriveerd. De heer W. Luberti, voorzitter van den C.N.A.B. opende de vergadering met een korte rede waarin hij er op wees dat gedu rende de crisisjaren de positie van het over heidspersoneel aanmerkelijk slechter is ge worden. Door de devaluatie is eenige ople ving gekomen en het overheidspersoneel had gemeend dat nu aan deze verslechteringen een einde zou komen. Verschillende provinciën en gemeenten worden nu echter door het Rijk gedwongen om tot loonsverlagingen over te gaan. Het betreft hier voornamelijk het verple gend personeel dat getroffen wordt. Hierte gen wil de C.NA.B. een krachtig protest la ten hooren. De CJN.A3. is overtuigd hiermede niet alleen te handelen in het belang van het per soneel, maar ook in dat van de geheele ver pleging. De heer H. Schipper die vervolgens sprak begon met er op te wijzen dat de arbeids voorwaarden van het overheidspersoneel in Noord-Holland verre van rooskleurig zijn. Er zijn in het tijdperk 19331936 niet min der dan zeven loonsverlagingen geweest. Nu komt de Regeering weer met een loons verlaging en wel voor de leerlingverpleegsters in de provinciale ziekenhuizen. Deze loonen moeten gelijk worden aan die, welke het verplegend personeel In dienst van het Rijk ontvangt. Het streven van de commissie-Frederikse is er op gericht zooveel mogelijk de kosten van de verpleging te verlagen. De loonen zijn thans echter van dien aard dat een verdere verlaging absoluut ongewenscht zou zijn. De verplegenden die eigenlijk zoo hoog mo gelijk betaald moesten worden, worden zoo laag mogelijk bezoldigd. Zij, die van dag tot dag het zoo moeilijk verplegingswerk doen hebben toch zeker recht op een behoorlijk loon. riep spreker uit. Men zou kunnen zeggen, aldus spreker, het geldt hier slechts leerling-verplegenden. Zij die dit zeggen, vergeten echter dat de leer ling-verplegenden een groot deel van de werkzaamheden te doen krijgen, die in zie kenhuizen nu eenmaal verricht moeten wor den. Het zijn dan ook niet in de eerste plaats leerlingen doch werkkrachten. „Op hoog peil". De minister van Binnenlandsche Zaken roemde onlangs in de Tweede Kamer het hooge peil waarop de verpleging van arm lastige geesteszieken in ons land staat. Er heerscht echter in deze inrichtingen geen luxe. er zijn zelfs dikwijls nog tekorten aan te wijzen. Op het oogenblik hebben de besturen van de verschillende inrichtingen veel moeite om goede leerling-verplegenden te krijgen. Dat de verpleging op dit hooge peil staat is te danken aan den vooruitzienden blik van den medischen staf van de diverse inrichtin gen en aan de vooruitstrevendheid van de esturen. Regeeringsbemoeiihg met de exploitatie van deze inrichtingen kan slechts remmend verken. In 1936, dus vóór de devaluatie, heeft de commissie-Frederikse geadviseerd om loonsverlaging van de leeriing-verpiegenden in provincialen dienst over te gaan. Dat deze verplegenden f 25 a f 50'per iaar méér verdienen dan de leerling-verpleegster* bij het Rijk kan volgens deze commissie nt»? door den beugel. De regeering stelt in dezen tijd echter eischen, aldus spreker, die niet toelaatbaar zijn. Wij willen echter niet terug naar den toe stand waarbij het verplegend personeel voort durend in kommer en zorg zijn werk moet verrichten. Spreker eindigde zijn rede met de aanspo ring om de moderne vakbeweging en in het bijzonder den C.N.A.B. te steunen en daar door een krachtig protest tegen deze verla ging mogelijk te maken. De heer Luberti las vervolgens een motie voor waarin de vergadering ten sterkste pro testeerde tegen de voorgestelde verlaging van de loonen der leerling-verplegenden. Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen en zal aan de betrokken autori teiten ter kennis worden gebracht. Als een bewijs hoe deze vergadering de be langstelling van het ziekenhuispersoneel had mag wel vermeld worden dat tegen het einde van de bijeenkomst nog een groot aan tal verplegers en verpleegsters per autobus arriveerden, die niet eerder vrij hadden kun nen krijgen. BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: M. M. Ronde—van Rooden, z., D. Hartoghstraat 56, IJmuiden; J. de Graaf— van Schoor, d., Frogerstraat 24, IJmuiden; W. Th. de Waard—van Olst, d., v. d. Vondellaan 26, Velsen; T. Bom—Kruithof, z., Kievitlaan 6. IJmuiden; J. Tromp—Brij der, z., Anna- straat 10 rd., IJmuiden; H. Velde—Mulder, d., Tusschenbeeksweg 62, LJmuiden; G. Hom burgDreijer, d., Hoofdstraat 25, Santpoort; H. Visser—Akkerman, z., Schulpweg 10, Vel sen; A. C. van Splunter—Francis, d., Meer- vlietstraat 92, Velsen; C. J. Heiligenberg— Brouwer, d., Alb. Cuijpstraat 16, IJmuiden; K, Schippers—Scholder, d., Wijk aan Zeeërweg 150, IJmuiden; M. J. Sinten ie—Alders, z., Ter burgstraat 17, Santpoort; A. P. Dijkhuizen- van Wolf eren, z., C. Drebbelstraat 36 rd., IJmuiden. Ondertrouwd: Ch. Pointl en J. Groeneveld, Driehuizerkerkweg 87, Velsen; J. H. Schoo en J. J. van Beek, Dekenwarenstraat 33, Bever wijk, Melklaan 85, Velsen N.; E. de Groot en E. Kramer, J. P. Coenstraat 45, IJmuiden O., Pr. Hendrikstraat 90, inw., IJmuiden; C. van Leeuwen en P. M. de Jong, Bataviastraat 6 belétage, Amsterdam; L. W. Noomen en M. H. de Custer, Pelsstraat 89, Velsen N., Wester wijkstraat 24, Velsen N.; C. Visman en M. Nij- man, Tasmanstraat 13, IJmuiden, Groeneweg 37, IJmuiden O.; B. Zwanenburg en A. Groen, Ruysdaelstraat 13, IJmuiden O., Ahornstraat 14, IJmuiden O. Gehuwd: G. Stoker en A. Zwart, Schiedam; G. Wijntjes en A. van Duijn, Haarlemmer meer; E. M. Gorter en F. A. van der Kuil, van Galenstraat 14, IJmuiden; F. Tupker en C. W. L. van Gert, van Dalenlaan 8, Santpoort; G. Jordens en M. M. van Santen, Willemsbeek- weg 193, IJmuiden; A. H. Scholts en C. Brou wer, Beverwijk. HAARLEM, 3 December. Getrouwd 3 December: H. C Nienhuijs en J. G. Beukenkamp. Bevallen 2 December: H. M. Peper—Plant, d.; C. M. Haldermanv. Roon, z.; M. A. B. dt Braai—Steijn, d.; E. Nelis—Hoogeboom, d.; M. BruinMonster, z.; H. v. d. Bosch—Waa lewijn, z.; 3 December: S. M. W. v. Emmerik— Root, d. Overleden 1 December: E. J. Abspoel, 73 j., Gen. Cronjéstraat; E. Koeman—Gruijs, 56 j., Jac. van Looystraat; 2 December: A. Wiekart v. Faassen, 84 j., Kenaupark. GEBOREN, VERLOOFD, ONDERTROUWD? Dan uw drukwerk van DRUKKERIJ GROENEWOUD KALVERSTR. 55, TEL. 4871, UMUIDEN-0. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 4 DECEMBER Thalia Theater: „De Drie Musketiers" en „Rivalen", 8 uur. Theater de Pont: „Het groote Démasqué' en „De Bannelingen van het Duivelseiland" 8 uur. ZOND AG 5 DECEMBER Thalia Theater: „De Drie Musketiers" en „Rivalen", 8 uur. Matinée 3 uur: „George O'Brien". Theater de Pont: „Het groote Démasqué en „De Bannelingen van het Duivelseiland 8 uur. Matinée 3 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 4 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: .Lloyds of Lon don" en „Pleegkinderen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De goede aarde", 8 uur. Perceel Breestraat 3: Schilderijententoon stelling, 12—8 uur. ZONDAG 5 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: Lloyds of Lon don" en „Pleegkinderen", 2.30—7 uur en 8 u. Kennemer Theater, Zeestraat: „De goede aarde", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 6 DECEMBER. Luxor Theater, Breestraat: Lloyds of Lon don" en „Pleegkinderen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De goede aarde", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 4 DECEMBER Frans Hals Theater: Uit de wereld van het onbewuste, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Heinz Rühmann in De model Echtgenoot. Geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone: De Zee roept, met Heinrich George, doorloopende voorstelling van 1.305.30 en 7—11 uur. Luxor Sound Theater: Massa-Justitie, 2.3U, en 9.15 uur. Cinema Palace: Lunapark met Eddie Can tor. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 5 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en. des avonds. MAANDAG 6 DECEMBER Stadsschouwburg: A. B. C.-Cabaret. 8.15 u. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend -50 ïinuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6