BEVERWIJK FEESTSTEMMING IN „TRIANON De gebruikelijke clubavond van Maandag van de Dansschool Trianon" droeg ditmaal in verband met het St. Nicolaasfeest een an der karakter dan gewoonlijk. De heer Van Rooyen bracht er al dadelijk een feeststem ming in met een door hem geleide polonaise Dansen en attracties wisselden elkander af en de jongelui amuseerden zich kostelijk. Dit gevoegd bij het gezellige interieur, dat „Trianon" gaandeweg heeft gekregen, maakte dat de lesuren zoo mogelijk nog sneller om vlogen dan anders. Toen St. Nicolaas even een bezoek bracht aan de school wachtte hem daar een harte lijke ontvangst. Sinterklaas is een schier alwetend man en zoo wist hij hier den juisten toon te treffen Hij bracht den heer en mevr. van Rooyen hulde voor de wijze, waarop zij niet alleen de lessen gaven, maar voral ook voor de wijze waarop zij een prettigen geest tusschen de leerlingen weten te bevorderen. St. Nicolaas had er maar één woord voor, namelijk: „keurig". Nadat de goede Sint de leerlingen had aangemaand de serieuze lessen getrouw te volgen en de gunstige reputatie, welke de dansschool al in zoo'n breeden kring bezit, ongerept te handhaven, nam hij afscheid! terwijl de dames en heeren hem nog eens voor de laatste maal een St. Nico laasliedje toezon gen. Ter gelegenheid van het hooge bezoek volg de nog een tractatie en waaruit zou deze an ders bestaan, dan uit de speciale St. Nicolaas- lekkernijspeculaas? Maar daarom liet de chocolade zich niet minder goed smaken. De vroolijke avond verliep ook verder in de grootst mogelijke orde en in de beste ver standhouding, die men maar kan verlangen. De heer en mevr. van Rooyen worden niet alleen om hun uitstekend werk wat het dans- onderwijs betreft door hun leerlingen bijzon der gewaardeerd, maar we zeiden het reeds, zeker ook niet het minst, omdat zij de kunst verstaan de jongelui prettig bezig te houden en een sfeer te scheppen, waarin men gaarne vertoeft. MARKTBERICHT. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Waschpeen per K.G. 3—6 cetnt. Spinazie per kist f0.050—f 1.05 Sla (100 stuks) f 1.10—f 4. Boerenkool per K.G. 1V2—4 cent. Andijvie per kist 3070 cent. Wortelen per bos 59 cent. Peterselie per bos 1V22 cent. Selderie per bos 24 cent. Prei per K.G. 1V23 cent. Bloemkool le soort per stuk 8—11 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 24 cent. Tomaten per K.G. 10—32 cent. Uien per K.G. 5V2—9cent. Witlof per K.G. 12—16 cent. Spruiten per K.G. 8—17 cent. Wortelen per K.G. 2—3 cent. Bieten per K.G. 3—4 cent. Nero per K.G. 2y2—11 cent. Knollen per stuk 2—4'/2 cent. Gele kool per K.G. 2'/2—3 V2 cent. Groene kool per K.G. 2%—5 cent. Appelen per K.G. 6—14 cent. Peren per K.G. 8—10 cent. VERGADERING VAN DEN A.N.G.O.B. De plaatselijke afdeeling van den A.N.G.OH. houdt Vrijdagavond ten huize van den heer P. Veth aan den Arendsweg een huishoude lijke vergadering. De agenda vermeldt o.m. een bespreking van de eventueel te stichten film-liga en van het Kinderkamp. RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De uitslag van den door de Rennersclub „Kennemerland" gehouden koppelrit, waar aan voor de leden een St. Nicolaas-attractie verbonden was, luidde als volgt: 1. Bakker-Mooy. 2. Duineveld-Ter Braak. 3. Leguit-Hollander. 4. A. Drenth-Koome, 5 H. Oudshoorn-Bak, 6. D. Oudshoorn-Vermast. 7. A. Ollebek, alleen als reserve. De afstand was 25 K.M. Hedenavond wordt weer een begin gemaakt met de wintertraining op home-trainers in het veilinggebouw „Centrum". ST. NICOLAASFEEST VAN DE A. J. C. Met groote opgewektheid heeft de plaatse lijke afdeeling van de A.J.C. in de kleine „Odeon" het St. Nicolaasfeest gevierd. Het is voor de A.J.C.'ers een zeer prettig feest geworden, er is lustig gezongen en ge danst en voorts werden eenige tooneelstuk- jes opgevoerd. De vreugde steeg echter ten top toen St. Nicolaas arriveerde. De hooge gast had zich blijkbaar te voren op de hoogte gesteld van de gedragingen van de A.J.C.'ers. want de eerbiedwaardige grijsaard bleek uitstekend geïnformeerd te zijn. En zoo deelde hij beur telings complimentjes of standjes uit. Maar het feest eindigde toch tot ieders tevreden heid, want allen ontvingen een klein ge schenk van Sinterklaas. En nu wachten de A.J.C. weer ernstige werkzaamheden. Zooals men zich zal herinneren organiseer de de A.J.C. vorig jaar een kindermiddag voor kinderen van 8 tot 2 jaar. Het was de bedoeling met dit werk voort te gaan, maar wegens moeilijkheden met het gebouwtje was dit niet mogelijk. Thans heeft het A.J.C.-bestuur weer de beschikking gekregen over het gebouwtje van den speeltuin aan de Baanstraat. Op Zondag 12 December des middags te half drie zal de eerste kindermiddag weer worden gehouden onder goede leiding. De toegang tot dezen middagen staat evenwel slechts open voor kinderen van 8 tot 12 jaar van partijgenooten en modern georgani- seerden. SINT NICOLAASFEEST SOC.-DEM VROUWENCLUB. Maandagmiddag vierde de Soc. Dem. Vrou wenclub met de kinderen van de leden uit de moderne arbeidersbeweging het Sint Nico laasfeest in gebouw „Odeon". Toen mevr. Van Galen het feest opende waren niet min der dan 260 kinderen aanwezig. Het pro gramma begon met het zingen van eenige bint Nicolaasliedjes, waarna de kinderen wer den onthaald op een taaipop. De stemming zat er al aardig in, toen de Sint met zijn trouwen knecht arriveerde. Nadat de heilige man een korte toespraak had gehouden werden verschillende kinderen bij hem geroepen, die ernstig vermaand werden beter op te passen. Ook een tweetal dames kregen een standje, omdat zij de lees- club niet trouw bezochten. Allen beloofden voortaan beter op te passen en met deze be lofte nam de Sint genoegen, zoodat de gard er niet aan te pas behoefde te komen. De pop- penkastvertooning, die hierna volgde veroor zaakte veel vroolijkheid en de kinderen heb ben hier volop van genoten, Mevrouw Kemp-Haan sloot het feest met een woord van dank aan allen, die aan het welslagen hun medewerking verleenden. SANTPOORT CHR. DEM. UNIE. Onder leiding van den voorzitter van den Kring Kennemerland der C. D. U. werd alhier de nieuwe afdeeling geconstitueerd. Van deze afdeeling, die reeds uit 20 leden bestaat, werd de heer F. Smits voorzitter, mej. M. Alphenaar. Middenduinerweg 10 secretaresse en de heer T. W. Schmidt penningmeester. Tot verdere verbreiding der C. D. U. beginselen werd een propaganda-commissie gekozen. CASTRICUM CASTRICUMSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden luiden als volgt: P. Ruiter—C. Kerkmcer 2—0 G. Sprenkeling—G. Grobbe 2—0 P. Schenk—W. Baars 1—1 A. de ZeeuwR. Stet, afgebroken, v. d. HinustJb. Bos 20 C. Ory—C. Boot 1—0 V. Koeman—A. Huisman 0—2 C. S. V.-NIEUWS. De uitslagen van Zondag waren: Alcm. Victrix 4—C.S.V. 2—6 Alcm. Victrix adsp.C.S.V. adsp. 06 DirkshornC.S.V. 3 31 C.S.V. 2Zaansche Boys 31 In een zeer goed gespeelden wedstrijd heeft C.S.V. een flinke overwinning behaald. Het geheele elftal vertoonde een goed slui tend samenspel. Bij het ingaan van de rust was de stand 02. In de tweede helft, toen de stand spoedig 03 was, verslapte C.S.V. iets, waarvan Alc- maria gebruik maakte door het scoren van twee tegenpunten. C.S.V. maakte evenwel aan alle onzekerheid een einde door den eindstand op 2—6 te brengen. C.S.V. en O.F.C. hebben nu ieder 13 punten, zoodat het treffen tusschen deze beide rivalen, dat as. Zondag op het O.F.C.-terrein zal plaats vinden, met groote belangstelling wordt te gemoet gezien. ST. NICOLAASFEEST VAN BAKKUM'S BELANG Dank zij de eendrachtige medewerking van winkeliers en andere ingezetenen is het St. Nicolaasfeest van de Buurtvereeniging „Bak- kum's Belang" een waar succes geworden. Vooral mevr. Streuli, die als een ijverige pro pagandiste voor het feest rond ging, verdient een woord van bijzonderen dank. Het is in- tusschen wel gebleken, dat in Bakkum iets goeds tot stand kan komen, wanneer men de handen maar ineen slaat. In de zaal van café Borst heerschte een opgewekte feestvreugde onder de talrijke kinderen die dezen middag de gasten waren van de B.B.B.. een vreugde, die ten top steeg, toen St. Nicolaas in gezelschap van zijn trouwen knecht het feest met zijn hooge te genwoordigheid kwam opluisteren. De voorzitter van de B.B.B. sprak hem een welkomstwoord toe en uitte de verwachting, dat de vereeniging volgend jaar zeer veel le den zal mogen tellen. Hierna werden lekkernijen uitgedeeld en dat was natuurlijk een hoofdnummer van het programma. De feestelijke stemming werd steeds hoo- ger opgevoerd. De heer Smit gaf met veel succes een poppenkastvertooning. Ook St. Nicolaas werd door de feestvreugde aangetast en zelfs in die mate, dat hij met zwarte Piet onder daverende toejuichingen een dansje maakte. Dit alles is wel een bewijs, dat het feest uitermate slaagde. Tenslotte heeft St. Nico laas aan de kinderen omoie geschenken uit gereikt. Met het organiseeren van dezen f eestelij ken middag is Bakkum's Belang weer nieuw leven ingeblazen. Vrijdagavond wordt in café Borst een le denvergadering gehouden ter bespreking van verdere acties. Ook nieuwe leden zijn wel kom. R.-K. VOETBAL. Tweede klasse A. I. V. C. B. WIJK AAN ZEE gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. jisse 10 9 0 1 18 36—8 D. O. S. 10 9 0 1 18 40—14 O. I. V. 11 8 1 2 17 30—17 D. E. M. 9 5 1 3 11 22—16 A. D. O. 12 4 3 5 11 24—29 V. V. E. 10 5 0 5 10 25—25 Vitesse 9 3 0 6 6 27—26 Santpoort 2 10 3 0 8 6 24—25 D. S. S. H. 11 2 1 10 5 16—33 Teylingen 11 1 0 10 2 21—46 HEEMSKERK ST. NICOLAASFEEST. Voor de kinderen der leden van den R.K, Volksbond werd in het K. S. A.-gebouw een St. Nicolaasfeest gehouden. Ongeveer 200 kin deren, waren met hun ouders aanwezig, toen St. Nicolaas en zijn knecht binnenkwamen. Door den voorzitter van het comité werd de Sint verwelkomd. Vervolgens richtte de Sint zich tot de kin deren en vertelde hun, dat ze steeds gehoor zaam moesten zijn en goed op moesten pas sen. Hierna ging de Sint over tot het uitrei ken der cadeaux. Ieder kind ontving speel goed en verschillende versnaperingen. Aan het einde van het feest dankte de voorzitter van het comité, de heer Nic. Bruin. St. Nicolaas voor zijn vele goede gaven. De voorzitter van den R.K. Volksbond sprak een woord van dank tot de leden van het comité voor hun prachtige organisatie. Het ensemble Zonneveld luisterde met goe de muziek het feest op. CHR. JONGENMANNENVEREENIGING. Op Woensdag 15 December houdt bovenge noemde vereeniging een propaganda-avond in het Ned. Herv. Vereen.gebouw De heer de Hond zal dien avond de propaganda-film van de provinciale commissie vertoonen. DAMNIEUWS. Door de damclub D. C. H. werden onder linge wedstrijden gespeeld voor de lagere tien tallen. De uitslag was als volgt: C. LammersJn. Koper 02 Jc. BalkumH. Welbpren 02 K. RozingJc. Zonneveld 02 C. LomanJoop Tuin 20 N. FatelsP. Balkum 02 A. Blankendaal—C. v. d. Kolk 20 D. HunnekerH. Lammers 11 Het overige gedeelte van den avond werd door den leider den heer G. Zonneveld tech nische voorlichting gegeven. CHR. TOONEELVEREENIGING. De Chr. Tooneelvereeniging heeft in studie genomen „Branding", een spel van dezen tijd in 5 bedrijven, door B. de Nie. Het stuk zal gespeeld worden op den Gemeenteavond. O.I.V.—A.D.O. (3—3). A.D.O. had twee invallers terwijl tot over maat van ramp de invaller-doelman door een misverstand op 't appèl ontbrak, zoodat bijna den geheelen wedstrijd met 10 man gespeeld werd. Reeds van den aftrap af heeft O.I.V. succes, als Hendriks een hoog schot inzendt dat de doelman laat glippen (10). Als Meijer wordt „genomen", krijgt A.D.O. een vrijen schop. Deze, hoewel slecht genomen, belandt na eenige heen en weer getrap bij v. d. Kolk die onhoudbaar inschiet (11). Als even later Koopman Jr. den bal op de zijlijn te pakken krijgt, zet hij goed voor doel, waar Groot klaar staat om A.D.O. de leiding te geven (1—2). Bij een algemeenen aanval van O.I.V. weet Sneekes den gelijkmaker te scoren (2—2). Nog voor de rust besluit Brasser een rush met een hard schot, dat Nieuwendijk laat glippen (2—3) Na de rust is O.I.V. iets sterker, haar aan vallen stranden echter alle op de goed in grijpende A.D.O.-verdediging. De uitvallen, welke de A.D.O.-voorhoede onderneemt, eischen de voortdurende aandacht der IJmui- der defensie. Ongeveer 10 minuten voor tijd weet O.I.V. door Hendriks den gelijkmaker te scoren (3—3). Direct hierna komt eindelijk de elfde man de A.D.O.-ploeg completeeren. In den stand komt echter geen verandering meer. De verdere uislagen zijn: A.D.O. 2—T.Y.B.B. 2 2—5 A.D.O. 3Zeevogels 3 1- S.V.A bA.D.O. b terrein afgek. VOETBAL. DERDE KLASSE B: NED. HERV. KERK. Het mandaat van den hulpprediker, de heer M. Foeken hetwelk een dezer dagen afliep, werd met zes maanden verlengd. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem BI'daal 9 6 2 1 14 38—17 1.56 D. E. C. 8 5 1 2 11 21—15 1.38 Kinheim 9 4 4 1 12 19—14 1.33 Beverwijk 8 4 1 3 9 25—21 1.13 Zeemeeuwen 8 4 1 3 9 16—17 1.13 Meteoor 10 4 2 4 10 26—22 1.— Schoten 9 3 2 4 8 19—23 0.89 Zandvoort 8 1 5 2 7 19—20 0.88 Ahrends 8 2 2 4 6 11—15 0.75 W. M. S. 9 2 2 5 6 14—24 0.67 S. D. Z. 8 0 2 6 2 10—31 0.25 VIERDE KLASSE D: Ripperda 9 8 1 0 17 38—11 1.89 V. V. B. 9 6 2 1 14 29—17 1.56 Goldstar 9 5 3 1 13 26—17 1.44 E. H. S. 9 6 0 3 12 30—23 1.33 A. E. D. 8 4 0 4 8 25—17 1 Sloterdijk 9 2 3 4 7 20—24 0.78 T. H. B. 9 1 3 5 5 21—39 0.56 Spaarnevogels 8 1 2 5 4 15—20 0.50 Halfweg 9 2 0 7 4 12—29 0.44 D. I O 9 1 2 6 4 15—38 0.44 WTELRÏJDEN. Henk Ooms door zijn club- genooten gehuldigd. Henk Ooms. De Halfwegsche Sportclub „De Bataaf" hield een feestavond in de zaal van café Cor- nelissen te Halfweg. Het hoofdnummer van het programma was de huldiging van het lid Henk Ooms, voor zijn prestaties in het afge- loopen seizoen. Deze huldiging geschiedde door den voor zitter, den heer Van der Linden. Deze herinnerde aan de vele wedstrijden, waaraan Ooms in het afgeloopen seizoen heeft deelgenomen. „Uw prestaties in dit jaar zijn buitengewoon fraai geweest", zei spreker. „Overal waar ge startte, hield ge de Holland- sche driekleur en den naam van „De Bataaf" hoog, o.a. in Kopenhagen, Berlijn, Londen en Manchester. Overal vierde ge triomfen. Ook verwierf u de hoogste eer als amateur in ons land door het nationale kampioenschap te ver werven. In Kopenhagen bezette u de derde plaats in de wedstrijd om het wereld kampioenschap en bij de revanche in het Am- sterdamsche Stadion wist ge alle tegenstan ders te kloppen. Ik hoop dat u nog vele jaren amateur zult blijven en dat ge nog eens het wereldkampioenschap zult winnen. Dit is mo gelijk door uw goede training onder leiding van Guus Schilling, die veel tot uw succes heeft bijgedragen. „De Bataaf" heeft gemeend het niet bij deze woorden te moeten laten. Deze bloemenkrans is mooi, maar vergaat en dan is alles weer vergeten. Daarom schenken wij u deze vulpen met inscriptie. We hopen, dat u hiermee nog menig contract zult mogen teekenen. We wenschen u in het volgend sei zoen nog vele successen toe". Hierna sprak St. Nicolaas onze kampioen eenige hartelijke wooi'den toe. Met-een gezellig dansje onder leiding van den heer M. Witzies werd deze avond besloten daalders zoo netjes In de kast van den 65- jarige had weggestopt, kon geen geloof vinden. De officier althans vroeg 3 maanden ge- angenisstraf. Mr. v. Dam, de verdediger, pleitte vrijspraak, omdat het toch niet onmogelijk was, dat een ander dan verdachte de rijksdaalders had ver borgen, maar de politierechter ging met den officier mee, doch bepaalde de straf op 6 we ken met aftrek van de maand voorarrest. Het strafblad deed er geen goed aan: wee den wolf die in een kwaad gerucht staat. De man ging niet in hooger beroep, naar hij Een, die zijn baas liet wachten. Een 26-jarig reiziger vertegenwoordiger heet dat thans had een eigenaardige opvat ting van zijn taak. Als de menschen wat bij hem bestelden bracht hij die bestelling grif over en liet zijn baas het gevraagde leveren, maar als de menschen hem het geleverde be taalden, bracht hij dat geld niet grif over, maar deed hij of hij de baas zelf was. Zoo doende was er tenslotte een bedrag van zes a zevenhonderd gulden, waarop hij den baas liet wachten en welk geld hij. goeddeels omgezet in drank, door het keelgat liet glijden. Dat bracht hem buiten betrekking en voor den rechter. De officier van justitie was van meening dat een voorwaardelijke straf hier niet moest ge geven worden, want dat deze een slechten in vloed op anderen moest uitoefenen. Het kan best zijn, zei de officier, dat als dergelijke verregaande oneerlijkheid met een voorwaar delijke straf wordt beboet, anderen zullen den ken: „We wagen het er maar op!" De kans, dat de man de schade zal vergoe den is buitengesloten en de officier twijfelde aan beterschap, waarom hij een gevangenis straf van 3 maanden eischte." De man verklaarde zich gesteld te hebben onder de leiding van „de goede Tempelieren", wat beteekent, dat hij het drankgebruik heeft afgeschaft en hij zou zien een betrekking te krijgen als hij, naar hij zei, hier schoon schip had gemaakt. VOORDEN- I -POLITIERECHTER—J De verborgen schat. Men leest zoo wel eens, speciaal in den tijd dat de zeeslang verschijnt, van iemand, die een onooglijk kastje bij een uitdrager had ge kocht, welk voorwerp bij het naar boven dra gen van de trap rolde of op een andere ma nier onzacht terecht kwam, zoodat er een poot of wat anders afbrak en dan rolden er geld en speciaal goudstukken uit het meubel, tot groote verbazing van den eigenaar. We willen maar zeggen, dat het heelemaal niet gek is als iemand beweert dat er ergens in zijn woning op een onvindbare plaats geld verborgen is geweest. Waarom moest de po litie en nu ook weer de rechter zoo ongeloovig staan tegenover den 65-jarigen man met zijn zes veroordeelingen achter den rug, die vol hield niet geweten te hebben, dat in een kast, bij hem in gebruik, tusschen een plank en een klamp, waarop deze rustte, twee rijksdaalders hadden gelegen? Ja, het gelukte hem zelfs bij zooveel ^ongeloof, twee tranen langs zijn grij zen knevel uit te drijven. Nu is het natuurlijk heel goed mogelijk dat, indien hij werkelijk de aanwezigheid niet had geweten en hij door een of ander toeval de rijksdaalders gevonden had. hij zou beweerd hebben, dat hij ze daar zelf had geborgen, maar nu de politie ze had gevonden, wist hij van niets. Maar hoe kwam het, dat de politie in die kast ging zoeken? In het huis, waar de man woonde en kost ganger was, waren nog meer kostgangers, die ieder een eigen kamertje hadden en een hun ner had op een dag uit zijn nachtkastje uit een enveloppe een bankbiljet van 10 en twee rijksdaalders vermist, wat er daags te voren nog lag en nu begrijpt men, waarom de politie op de kamertjes ging zoeken en waarom zij bij de ontdekking van de twee rijksdaalders dacht, dat de man ze uit het laatje van zijn medekostganger had gestolen. Het bankbiljet werd niet gevonden, misschien is dat nog vei liger opgeborgen en komt het pas terecht als het huis wordt afgebroken. Als gezegd ontkende de man den diefstal en niemand had hem in het kamertje van den bestolen kostganger gezien; er waren nog vier kostgangers en er was ook een kostvrouw, die de kamertjes schoon hield, maar de veronder stelling. dat een hunner de twee gestolen rijks Ja, zei de rechter, maar het schoon schip maken moet allereerst bij je zelf beginnen; het is eigenlijk van minder belang welke straf wordt gegeven: hoofdzaak is of er weer wat goeds van je te maken is. Daarom moet je be ginnen met het vaste voornemen om je van oneerlijkheden te onthouden en je gezin niet door drankmisbruik te benadeelen. Als je dit wilt belooven en je gedragen naar de aanwij zingen, die „de goede Tempelieren" je geven, wil ik het nog eens met een voorwaardelijke straf probeeren, maar begrijp, dat dit een groote gunst is en dat je moet trachten de schade te vergoeden. De man beloofde dat alles en zag zich daar op veroordeeld tot een voorwaardelijke straf van 2 maanden. Als men verhaal zoekt. Een steuntrekker had gewerkt en zijn ver diensten niet opgegeven, wat uitkwam en ten gevolge had, dat hij geen steun meer kreeg. Dat had hij zichzelf moeten verwijten en hij had zichzelf geducht de les moeten lezen over zijn oneerlijkheid, maar dat deed hij niet, doch ging naar de woning van iemand, die een zwager van hem was, met het voornemen de zen de les te lezen. Hij meende namelijk, dat hij bij de steuncommissie was aangebracht door dien zwager en vond dat een schande en gebrek aan solidariteit. De zwager en zijn vrouw zagen hem op hun huis afstevenen en verwachtten een minder vriendschappelijk onderhoud, gelet op de min der goede verstandhouding, doch zich geheel onschuldig voelende omtrent de „verraderij". Zekerheidshalve gingen ze echter samen naar beneden en gaven hun kostbaas, wailt ze woon den in pension, een seintje om ook in de buurt te blijven. Hetgeen verwacht was, gebeurde. Nauwelijks stonden zij tegenover den bezoeker of deze maakte armbewegingen. De bezoeker zei, dat het wijsbewegingen waren geweest, terwijl hij had gezegd: „Jij hebt het gedaan of jij hebt het gedaan". De anderen noemden het stootbewegingen en de kostbaas vond het een dreigende hou ding. Hoe het zij, de zwager reageerde erop door een mes te trekken en den bezoeker een steek in de borst te geven en stond daarvoor terecht. 't Ging er nu om of het noodweer was en of er drift in het spel was, maar de officier moest niets van messenstekerij hebben en hier was in dit geval geen reden voor. 't Was zelfs heel niet noodig geweest, dat men naar beneden ging, toen de man met opgestoken zeil op het huis kwam aanzetten. Daarom eischte de officier 1 maand gevangenisstraf. Mr. Slotemaker. de verdediger, zag er wel noodweer in en ook veel familiekwestie, zoo dat hij op vrijspraak of een lichte straf aan drong. De politierechter gaf 14 dagen voor waardelijk, omdat de steuntrekker ook niet vrij uit ging. Een huizenbouwer vrijgesproken. Een huizenbouwer die de vorige week terecht had gestaan, omdat hij een steuntrekker be hulpzaam geweest zou zijn om fraude te ple gen, is vrijgesproken. Geëischi, was 2 maan den; verdediger was Mr. v. Löben Seis. Een tonguitsteker. Als men zijn tong uitsteekt tegen den dokter is dat onschuldig, maar als men het op straat tegen een politie-inspecteur in uniform doet, kan het noodlottig worden. Dat ondervond een bewoner uit Haarlem, die er 8 dagen gevangenisstraf voor kreeg, niette genstaande zijn verweer, dat hij het niet had gedaan en dat hij, indien het zoo geschenen had, slechts den mond had geopend om een dropje uit te spuwen: hij is namelijk dol op drop vanwege zijn chronische keelkriebelingen. mmm 'TlJMNCtNl HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochmonar, Rott. n. Vanc. 4 v. Swansea. Burgerdijk, 6 Rott n. N. Orleaens. Lochgoil, Rott. n. Vanc. 4 v. Kingston (Ja.) Edam, Rott. n. Philadelphia p. 4 Lïzzard. Drechtdijk. 5 v. Vancouver te Rott. Beemsterdijk, 5 v. Philad. te Rott. Leerdam, N. Orleans n. Rott. 4 v. Havana. Maasdam, 4 v. Rott. te New-York. Bilderdijk, 4 v. New-York n. Rott. Blommersdijk, N.-Orleans n. Rott. 5 te Antw. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 4 te Los Angeles. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk, 5 van Rott. te Hamburg. Meliskerk (thuisr.) 4 v. Port Sudan. Springfontein, 6 v. Beira n. Rott. Bloemfontein, 5 v. Rott. te Beira, vertr. 9. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 5 v. Le Verdon. Maaskerk (thuisr.) 4 v. Port Bouet. NED-IN D TANKSTOOMB MIJ Mirza. 2 van Santos naar Curacao. HALCi UoN LxJN Stad Arnhem, 5 v. Pt. Kelah te Vlaard. Stad Vlaard. 5 v. Narvik te Rott. Stad Dordrecht, 5 v. Benisaf te Vlaard. Stad Haarlem, 6 v. Antw. te Vlaard. Maasburg, 3 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam, Vlaard. n. Casablanca p. 5 Beachy Head. Stad Zaandam, 6 v. Vlaardingen te Rott. Stad Zwolle, 6 v. Rott. te Sfax. HOLLAND-AUSTRALIë LLJN. Almkerk (uitr.) 6 v. Suez. HOLLAND— OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 5 v. Antw. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (uitr.) 5 van Antwerpen. KON NED STOOMBOO'l MIJ Breda, 4 v. Valparaiso te Talcahuano. Deucalion, Rott n. Tunis p. 5 B. Head. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 5 Dungeness. Hermes, Rott. n. Algiers p. 5 Dungeness. Nereus, Stettin n. Amst. p. 6 Brunsbuttel. Perseus, 6 v. Kopenhagen n. Stettin. Pluto, 6 van Amst. te Odense. Triton, 5 v. Algiers te Malaga Telamon, 6 v. Amst. te Stamboul. Alkmaar, Amst. n. Chili 4 te Cura?ao. Astrea, 1 van Curasao n. Maracaibo. Barneveld, 3 van Arica naar Pisco. Bernice, 6 v. Hamburg te Amst. Cottica, 5 v. Paramaribo te Amst. Dido, 29 v. Curasao n. Maracaibo. Douro, 5 van Vigo te Amsterdam. Fauna, Rott. naar Midd. Zee p. 4 Gibraltar. Flora, 5 van Curasao n. N.-York. Ganymedes, 4 van Alexandrië n. Jaffa. Hebe, 4 v. Curasao n. Kingston (Ja.) Hercules, 5 v. Amst. te Hamburg. Iris, 2 v. Curacao n. Cristobal. Juno, 6 van Izmir naar Stamboul. Mars, 4 v. Gibraltar n. Genua. Odysseus, 6 van Danzig te Amsterdam. Orestes, 5 van Amst. naar Hamburg. Orion, 5 v. Lefkandi te Canea. Rhea, 5 v. Arsa te Triest. Simon Bolivar, 5 v. Hamburg te Amst. Stella, 5 van Varna te Constantza. Strabo, 4 v. Curacao n. Haiti. Theseus, 6 van Kopenhagen te Amst. Ulysses, 4 v. Barletta te Piraeus. Venezuela. 3 v. Barbados te Curacao. Vesta, 5 van Tunis te Piraeus. Vulcanus, 4 van Catacolo te Tunis Crijnssen, Barbados n. Amst. 5, 5.10 m. Z.W. van Land's End. Achilles, 6 v. Rott. n. Amst. KON HOLL. LLOYD Zaanland (u 4, 60 m. O. van Niton. Montferland (thuisr.) 3 van Rio Janeiro. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LUN Alphacca (thuisr.) 4 v. Bahbia. Aldabi, 4 v. Buenos-Ayres n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD Brastagi (thuisr.) pass. 6 Point de Galle Brastagi (thur.) pass. 6 Point de Galle Kedoe (thuisr. 6 v. Port Said. Tapanoeli (thuisr.) 6 v. Port Said. Dempo (uitr.) 6 te Belawan. Kota Gede, 6 v. Londen te Hamburg. Kota Baroe (thuisr.) 4 te Liverpool. Soekaboemi, 6 v. Rott. te Bintang. Kota Nopan (uitr.) pass. 6 Perim. Indrapoera (uitr.) 6 v. Lissabon, Baloeran (thuisr.) 6 v. Southampton. STOOMVAART MIJ OCEAAN Polydorus, 3 v. Jarrow te Swansea. City of Pittsburg, Japan n. Rott. via Havre, 5, 50 mijl ZZW v. Niton. Glenfinlas, Dairen n. Amst. 3 v. Shanghai. City of Athens, Kobe n. Rott. 6 v. Penang. AANGEKOMEN. 5 December: Simon Bolivar s.s. Hamburg Theano s.s. Belfast Moena s.s. Batavia Neptun m.s, Lappvik Douro m.s. Oporto Flandria s.s Gothenburg Rijnstroom I s. Bristol Theseus s.s. Kopenhagen Adriana s.s. Hamburg Rheinland s.s. Gdynia IJstroom m.s. Leith Carras s.s. Rio de Janeiro 6 December: Joma m.s. Dieppe Berenice s.s. Hamburg Sten (Noon s.s. Foldafoss Odysseus s.s. Danzig Granta s.s. Newcastle Eden Force s.s. Swansea Usedom s.s. Tallinn VERTROKKEN. 6 December: Niets. Groote diepgangen. Het naar Chili vertrokken Nederlandsche stoomschip Baarn en het naar Ned. Indië ver trokken Nederlandsche stoomschip Laertes passeerden het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van resp. 8,3 en 8,4 meter. Duitsche haringvisscherij. Volgens de jongste statistiek bedroeg de totaalaanvoer van haring in Duitschland tot 1 December van dit jaar 906.183 kantjes tegen 683.248 kantjes in het vorig jaar. Deze wer den aangevoerd door 173 (v. j. 171) schepen in 1229 (v. j. 1009) reizen. Cellulose voor de papierfabriek. Het Noorsche s.s. „Sten" arriveerde giste- den met een lading cellulose van Foldafoss aan de papierfabriek te Velsen. Aanvoer Braziliaansch ijzererts. Met het Grieksche s.s. „Carras" werd een lading Braziliaansch ijzererts aangevoerd, hetgeen voor het Hoogovenbedrijf een novi teit is. daar er tot nog toe geen erts vanuit Zuid-Amerika naar IJmuiden is verscheept. Naar ons ter oore komt zullen nog meer la dingen vandaar worden aangebracht.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7