SJOEMADIJA, DE BAKERMAT VAN SERVIE. M' „Zware jongens" gaan praten, Waar struikroovers in tel zijn. Lange reeks van inbraken bekenl In het mausoleum der Koninklijke familie Ka rage o rge vits j. Het fraaie interieur van het mausoleum der Koninklijke Familie Karageorgevitsj met zijn prachtige mozaieken. Dreigt een revolutie in Joego-Slavië BELGRADO, (Van onzen weenschen correspondent) ET een paar Joego Slavische kennis sen heb ik in een auto van een van de ministers een heelen dag een tocht gemaakt door de Sjoemadija, de streek ten zuiden van de Joego Slavische hoofdstad, de bakermat van het oude Servië en van de vroegere bloedige opstanden tegen de overheersching van de Turken. De Sjoe madija is een buitengewoon romantische streek, rijk aan bergen en aan wouden Sjoemadija beteekent dan ook eigenlijk „Woud- land" maar veel van het hout is in den loop van de laatste zestig, zeventig jaar ge kapt om plaats te maken voor akkergrond, die door de bevolking in haar kleurige kleedij be bouwd wordt. De bewoners van de Sjoemadija hebben een kolossalen vrijheidsdrang in zich. Zij zijn er trotsch op in dit gedeelte van het land op de wereld te zijn gekomen en zij be schouwen zich altijd als beter en voornamer dan de Serven uit andere gedeelten van het land. In de Sjoemadija verheft zich hoog op een berg, van alle kanten al van heel uit de verte zichtbaar, het mausoleum van de koninklijke familie Karageorgevitsj, dat den vorm heeft van een kerkgebouw in Byzantijnschen stijl. De grafkelder van de Karageorgevitsj en be vindt zich hier, en niet in de hoofdstad des lands, omdat hier in het jaar 1804 de groote opstand tegen de Turken begon, welke door den oprichter van het huis, Kara Georg „Kara" is een Turksch woord, dat „Zwart" be teekent en „Kara Georg" wilde dus zeggen „de Zwarte George" geleid werd. Het gebouw, dat dag en nacht door soldaten bewaakt wordt, is van binnen rijk aan de schitterendste bont-gekleurde mozaieken, die alle wanden geheel bedekken. In de gewelven beneden, die ook één groote pracht van mo zaïekwerk zijn, bevinden zich de grafkelders onder gladde marmeren deksteenen. Aan het hoofd van den sluitsteen van de laatste rust plaats van den te Marseille vermoorden ko ning Alexander ligt een klein, verguld kroon tje en brandt voortdurend een rood lampje. Alleen hier ook lagen bloemen. De mannen van de vrijheidslievende streek der Sjoemadija zijn, evenals ook die koning het geweest is, met hart en ziel soldaten en strijders voor de onafhankelijkheid van hun Servische vaderland. Ook in vredestijd heb ben zij bijna allen altijd kleine opvouwbare mutsjes op, zooals die in het leger gedragen worden. Het zijn kalotjes zonder kwast er aan. Zij, die in den oorlog een rang van laten- we-zeggen onderofficier behaald hebben, dra gen het zichtbare onderscheidingsteeken daarvan nu nog op hun dagelijksche petje, waarmee zij eiken morgen en eiken avond naar en van hun arbeid tijgen. Gevierde bandieten In de Sjoemadija komen ook nog heidoeken voor, dat zijn roovers, die een romantisch le ven leiden en alleen rijke boeren en reizigers overvallen en bestelen. Vaak kloppen zij des nachts bij boeren aan, van wie bekend is, dat zij hun gouden munten thuis bewaren. Het is geen sprookje, dat deze heidoeken vaak een deel van het geroofde aan arme lieden ten ge schenke geven. Verschillende bonte verhalen worden door de bevolking om hun gestalten heen geweven. Heidoeken zijn in de oogen van het volk geen gewone schurken of bandieten, neen, het zijn mannen, die zooveel voor de vrijheid voelen, dat zij geen enkelen dwang kunnen velen en geen geregeld leven kunnen leiden. Het terrein is uiterst gunstig voor hun „handwerk", het is overal golvend en nergens volkomen kaal. Overal zijn er tenminste strui ken, waarachter zij zich kunnen verbergen. Soms zoekt men al jaren en jaren naar den j[ n een der kleine stadjes in de Sjoemadija, Tsjasjak (Cacak) geheeten, dat 6500 in woners telt en een zeer primitieven indruk maakt, wilde een dag of tien geleden een van de ministers van het vroegeere kabinet van Stojadinowitsj zooals men weet, heeft dezer dagen een reformatie van het kabinet plaats gehad een politieke voordracht houden. Nu had de bevolking van het stadje niet veel met hem op. Bovendien is zij ook niet al te enthousiast over de methodes van de tegen woordige bewindhebbers. De oude oproerige geest der vrijheidslievende Sjoemadija kwam weer los. Men heeft den minister rotte eieren naar het hoofd geworpen. De vensters in het lokaal een groot café-restaurant, waar ik ontbeten heb werden kapot geslagen. De minister moest de vlucht nemen. In het nieuwe kabinet van Stojadinowitsj is hij geen minister meer. Vreemde toestanden Omtrent het totstandkomen van de nieuwe regeering doen allerlei grappige verhalen de ronde. In dit land plegen de ministers er niet met elkaar over te beraadslagen wie zijn por tefeuille neer zal leggen en wie niet. Neen, alles gaat heel rustig en kalm in zijn werk. De regent prins Paul is de groote man. Hij besloot, dat die en die heeren maar Excellen tie-af moesten worden, hij benoemde ook de opvolgers en alles was in orde. Een van de ministers van het vroe gere kabinet-Stojadinowitsj wist niet eens, dat er wat veranderd was. Hij verscheen des morgens als gewoonlijk in zijn departement en moest daar tot zijn stomme verbazing vernemen, dat hij geen minister meer was en wel weer naar huis kon gaan! Erg veel aanhangers schijnt het tegen woordige regime niet te hebben. Men klaagt er ook in het Servische gedeelte van den Joego-Slavischen staat over, dat er geen de mocratisch stelsel meer bestaat. Een gewezen beroeps-officier, een overste, die van 1912 tot 1918 bijna onafgebroken in het veld heeft ge staan en die als jongeman zoowel in Frank rijk als in Engeland gestudeerd heeft, een man, van wien mij gezegd werd, dat hij een absoiuut neutralen en positieven blik op de toestanden heeft, vertelde mij, dat hij wel dacht, dat het niet lang zou duren, of er zou een revolutie in het land uitbreken, welke hoofdzakelijk tegen prins Paul gericht zou zijn, die trouwens wel weet, hoe weinig popu lair hij ook zelfs in de Servische hoofdstad van het Joego Slavische land is. Vandaar dat hij zich bijna voortdurend in Slovenië ophoudt, waar hij zich veiliger acht. „Deze revolutie" zoo vertelde mij mijn zegsman, „zal wel nier, van langen duur zijn. We zullen hier geen tweede Spanje krijgen. In een week is alles afgeloopen!" De kabinetsverandering, zoo werd mij van verschillende zijden verzekerd, heeft in wer kelijkheid niet veel om het lijf gehad. Er zijn een paar ministers weggegaan en er zijn een paar nieuwe voor in de plaats gekomen, maar in hoofdzaak is alles hetzelfde gebleven. Maar wel traoehtten de bewindhebbers de officieren van het leger en de ambtenaren en beambten, zoowel in staats- als in gemeentedienst, aan zich te binden, doordat zij al hun salarissen, die enkele jaren geleden bekort werden, thans weer verhoogd hebben. De werklieden verdienen over het algemeen maar heel weinig. Arbeiders in het bouwbedrijf ontvangen tien a vijftien dinar per dag, d.i. een kwartje of iets meer. Veel luxe kunnen zij zich daarvan niet pennitteeren. Geen won der, dat hun kleeren vol scheuren en gaten zitten. Zij leven hoofdzakelijk van brood en uiensoep. En dan drinken zij wijn. Wijn is hier spotgoedkoop, voor drie dinar, dat is iets meer dan een dubbeltje, krijgt men op som mige plaatsen al een heelen liter. Ergens an ders betaalt men, ook in de hoofdstad Belgra do, weer zes dinar, maar nog altijd goedkoop genoeg, vergeleken met Holland zeer zeker. En toch kon de wijn nog veel goedkooper zijn, zei een dokter tegen me, die zeker niet uit egoïstische gevoelens sprak, want de man is geheelonthouder. Het volk heeft wijn noodig om zich gelukkig te voelen' en de narigheid te een of anderen beruchten heidoek, zonder datvergetenVino, wijn, is een volksdrank, pivo, men er ook maar in slaagt meneer bij zijn bier. is voor hei volk doorgaans te duur. kraag te pakken. j Des avonds zitten de lieden van allerlei Drie weken geleden nog heeft men eindelijk standen in lokalen Zij houden hier van mu- op een plaats, waar wij met de auto langs ziek. In Belgardo zijn er over de vierhonderd zijn gekomen, een van de meest vermaarde eet- en drinkgelegenheden, waarin des avonds heidoeken gevangen genomen. Hij werd ter muziek gemaakt wordt! dood veroordeeld. Lachend hoorde hij hetTegen het vallen van den avond wordt de doodsvonnis uitspreken en met een onverschil- j heele omgeving van Belgrado in diepe duis- lig, grijnzend gezicht liet hij zich naar de galgternis gehuld. In de Sjoemadija zijn niet eens brengen. de hoofdverkeersstraten verlicht. Ei- wordt Vaak voelt de bevolking veel meer sym- overdag wel overal aan de wegen gewerkt om pathie voor den heidoek dan voor de dienaars ze in een betere conditie te brengen, maar zij der gerechtigheid, die toch niet meer dan hun bestaan voor een groot deel toch nog ook plicht doen en waarvan men zou moeten aan- de autowegen uit ongeplaveide landwegen nemen, dat zij toch betere vrienden van het met veel putten en kuilen. Wanneer het wal volk zijn dan de bandiet. Dit ziet men aan flink geregend heeft, spat het vieze brume enkele gedenksteenen, die hier en daar ter modderwater aan beide zijden van den wagen herinnering aan een gesnapten en ter dood tot op anderhalf a twee meter afstand. Voet- gebrachten heidoek zijn opgericht. „Gevallen gangers maken dat zij opzij komen, door de misdadige hand van den gendarm" I Wij zijn van des morgens zes tot des avonds staat erop! I acht bijna onafgebroken op pad geweest. Ge lukkig, dat de chauffeur zijn vak zoo goed verstond, want het leek vaak heel erg gevaar lijk. Den heelen dag zijn we slechts twee an dere personenauto's tegengekomen, en die nog wel vlak in de buurt van de hoofdstad. Op sommige plaatsen waren de ossen met hun breede gekrulde horens, die hier doorgaans de wagens trekken, zoo ontzet door den aanblik van onzen benzinewagen zonder trekdier er voor, dat zij holderdebolder den weg verlie ten en dwars de heuvelige velden inliepen of op een berm terecht kwamen. Ook paarden sloegen op hol. Ossen zijn hier de trekdieren bij uitnemendheid-Voortaurend komt men hen tegen. Steeds twee aan twee gespannen voor doorgaans bontbeschilderde houten wagens. Met deze karren wil men de spoorwegen con currentie aandoen. Ossen trekken nun vracht jes langzaam, maar zeker voort. Met een „vaart" van zegge en schrijve drie kilometer het uur „doorklieven" zij het land. Des avonds hangt er een naargeestig brandende petro leumlantaren onder den wagen heen en veer te bengelen. Pas daar, waar de eerste huizen van de hoofdstad beginnen, begint ook de :erste straatverlichting weer, bestaande uit een paar electrische lampen aan ruwe houten palen. Achter ons ligt de Sjoemadija in volslagen duisternis, met haar slechte wegen en haar heuvels en haar struikgewas, haar uit elkaar verspreid liggende boerenhuizen en haar hei doeken oftewel struikroovers. In Belgrado zien we weer de reusachtige pa leisachtige nieuwe ministeries en andere staatsgebouwen, die als hooge witte en grijze gevaarten omhoog rijzen. Het nieuwe Belgra do van na den oorlog. W. M. BEKAAR marktbericht. PURMEREND 7 December 1937 Gemeentel, kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 27000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 23. 4 Kleine Boeren f 23; 394 Boter 1.44— .1.49, per Kilo; Weiboter 1.39—1.41 per Kilo; 519 stuks runderen. 310 vette koeien 58—68 per Kilo; 130 gelde koeien 160—205 per stuk; 56 melkkoeien 150—295 per stuk; 23 stieren 50— 62 per Kilo; 21 paarden 80—150 per stuk; 71 vette kalveren 30—60 per Kilo; 210 nuchtere kalveren voor de slacht 8—16 per stuk; nuch tere kalveren voor de fok 10—17 per stuk; 171 vette varkens voor de slacht 6264 per Kilo; 48 magere varkens 26—40 per stuk; 294 biggen 16—24 per stuk; 693 schapen 17—36 per stuk; 31 bokken 411 per stuk; kipeieren 5—5.50 per 100 st.; eendeieren 3 per 100 st. piepkuikens 0.65—D.72V2 per Kilo; konijnen 0.502 per stuk; oude kippen en hanen 0A7J/20.55 per Kilo; eenden 0.30—0.50 per stuk; duiven 0.40 per paar. Brandkasten met dynamiet bewerkt. Meisje door autobus gegrepen. Aanrijding met doodelijken afloop Gecompliceerd verkeersongeluk onder Haarlemmerliede. HAARLEM Dinsdag. Hedenmorgen ongeveer kwart voor negen heeft Op den Nieuwen Weg, ge meente Haarlemmerliede bij den ouden spoorwegovergang van de Haar lemmermeerlijn een ernstig auto- ongeval plaats gehad, dat aan een veertienjarig meisje het leven heeft gekost. Uit de richting Schiphol naderde een passa giers auto van de K.L.M., bestuurd door den ongeveer 30-jarigen V. uit Amsterdam. Op den Nieuwen Weg liepen drie meisjes met de fiets aan de hand op weg naar school. Te voren waren zij door E. v. d. V. gewaarschuwd dat de weg zeer glad was. Ook verscheidene automobilisten had v. a. V. reeds op dit ge vaar opmerkzaam gemaakt. Uit de richting Haarlem naderde een taxi uit Vijfhuizen, de K.L.M.-auto trachtte de meisjes te passeeren. hetgeen echter niet ge lukte. De auto reed tegen het spatbord van de fiets van de 14-jarige Wilhelmina van Brug gen uit Zuid-Schalkwijk. Het meisje werd naar den linkerkant van den weg gesleurd, tengevolge waarvan zij door de uit de richting Haarlem komende taxi overreden en op slag -edood werd. De K.L.M.-wagen slipte op het moment van de aanrijding, botste daarna met zijn rechter zijkant tegen een links van den weg staanden boom en kwam met het voorstuk in de sloot terecht. De politie uit Haarlem was spoedig ter plaatse. De hevig geschrokken chauffeur van de K.L.M. auto werd in overspannen toestand bij een boerderij binnengebracht. De taxi werd licht beschadigd. Volgens de verklaringen van den taxi chauffeur was zijn snelheid 20 a 25 K.M. De K.L.M. auto moet 30 a 40 K.M. gereden heb ben. De schuldvraag is met het oog op de glad heid van den weg nog niet vastgesteld. Om half één was de zwaar beschadigde K.L.M.-wagen nog niet weggesleept. Mooi werk van de Bloemendaalsche recherche. HAARLEM Dinsdag. Dank zij het ijverig speuren van den Bioemendaalschen recher cheur H. Smit, is men op het spoor gekomen van een wijdvertakte misdadigersbende, die voorna melijk het Gooi en de gemeente Bloemendaal heeft bewerkt, doch ook ver daarbuiten haar operaties verrichtte. Thans heeft men reeds v erschil- lende arrestaties gedaan, zoodat een drietal „zware jongens" uit Amsterdam thans in het Huis van Bewaring vertoeft, waar zij waar schijnlijk spoedig gezelschap zullen krijgen van hun trawanten Enkele maanden geleden slaagden bewoners van de Zonnebloemlaan er in, na een sensa- tioneele achtervolging, een man te grijpen, die in een der villa's gestoord werd door de komst van den bewoner. De man bleek in het bezit te zijn geweest van vuurwapenen en verschil lende inbrekerswerktuigen, die later in den tuin werden teruggevonden. Op 9 November j.l. werd deze zaak voor de Haarlemsehe rechtbank behandeld, waarna de man, de koopman Van der H. uit Amster dam, die bij de politie bekend stond als een zgn. „zware jongen", op 23 November tot vier jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. In de nabijheid van de villa te Aerdenhout had men twee rijwielen gevonden, waarvan er een van v. d. H. en het andere van den ver- moedelijken tweeden dader afkomstig was. De Bloemendaalsche rechercheur H. Smit heeft daarop, gewapend met nummer en merk der fiets een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat tenslotte heeft geleid tot arrestatie van den tweeden dader, waarbij bovendien nog tal van gegevens aan het licht kwamen, die on getwijfeld tot meerdere arrestaties aanleiding zullen geven. Aan de fabriek, waar het rijwiel vervaardigd bleek te zijn, kon men Smit mededeelen, dat dit geleverd was aan een Amsterdamschen monteur. Deze was aan het opgegeven adres te Amsterdam evenwel niet meer bekend. Men wist slechts, dat hij naar Haarlem verhuisd was. Ook daar liep het spoor aanvankelijk dood, doch al spoedig wist de speurder te ont dekken, dat de monteur opnieuw naar Amster dam verhuisd was. en thans in de Houttuinen woonde. Rechercheur Smit begaf zich daarop op nieuw naar Amsterdam, waar hij den gezoch- ten monteur inderdaad wist op te sporen. Deze verklaarde, enkele jaren geleden wel eens rij wielen verkocht te hebben, doch hij kon zich niet herinneren wie de koopers waren ge weest. Een kistje met verkoopbriefjes bracht ech ter uitkomst. Volgens een der briefjes was de bewuste fiets n.l. verkocht aan een zekeren B. te Amsterdam. Deze vertoefde op dat oogenblik te Apel doorn, waar hij gearresteerd was, onder ver denking van medeplichtigheid aan de inbraak in de houtvesterswoning op het Loo, waar ver schillende sieraden en een vrij groot bedrag aan effecten werden vermist. Men had B. evenwel, wegens gebrek aan bewijs, weer op vrije voeten moeten stellen, doch de Bloemen daalsche politie achtte termen aanwezig, B. eens nader aan den tand te voelen over de inbraak te Aerdenhout. Immers v.d. H. had zich laten ontvallen dat B. eveneens bij deze inbraak betrokken was geweest. B. viel al spoedig door de mand en bekende nu niet alleen de medeplichtigheid aan de in braak te Aerdenhout, doch gaf ook toe, be trokken te zijn geweest bij de inbraak in de houtvesterswoning, waarbij echter nog drie anderen betrokken waren geweest. Aan de in braak in Aerdenhout zou echter ook nog een derde, zekere H. eveneens uit Amsterdam, me deplichtig zijn geweest.Bij huiszoeking in diens woning vond men een grooten voorraad in brekerswerktuigen, wat aanleiding was ook H naar Bloemendaal te transporteeren. B. „slaat door De te Apeldoorn gearresteerde B. was in middels gaan „doorslaan". Zoo bekende hij, medeplichtig te zijn geweest aan de inbraak in een villa aan den i v wo verschillende gouden en zilveren' en juweelen waren ontvreemd, in totüi een waarde van ongeveer „drie ronio^. '°°r (bankjes van duizend). ^ggerr Verder was hij betrokken geweest hi- braken in twee onbewoonde villa's b i}*1' mendaal-, en een inbraak te Heemsted o.a.^een kostbare diamanten ring ontvreemd Operaties in het Ook ten Zuiden van de hoofdstad h0^ de heeren „gewerkt". Bij de firma LanÏÏÏ? Bussum werd een brandkast met behuln dynamietpatronen opengebroken. Verder fe den zij een inbraak gepleegd te Bussum een nachtelijk bezoek gebracht aan de r sche Stoomwasscherij te Naarden waarf belangstelling minder de werking va» y,Di drijf dan wel den inhoud van de gold. Bij een inbraak te Soest waren zi. „csr<1 waarna zij, met achterlating van de buit v den kunnen ontsnappen. Bij al dP7P - w,.ren wa?,rSchljn'tJk nog SÜ'SS a trokken, waarnaar de Bloemendaalsche mi» thans verder zoekt. puuile Ook in den Dolder werden drie inhr,v„ door deze bende gepleegd, evenals In R» ven. In Hilversum werd 470 ontvreemdt deze inbraken werden gepleegd na J" dit jaar Yaa Nieuw arieidsveli Werd aanvankelijk hoofdzakelijk in hetGwn en omgeving gewerkt, in den herfst bedtZ de heeren naar een ander arbeidsveld mi zien. Zij wendden hun blikken naar F' daal, waar zij in den herfst en winter van dit jaar dachten te gaan opereeren. Ook Heem stede zou daarbij zoo nu en dan met een bT zoek vereerd worden, doch de arrestatie vsn v. d. H. te Aerdenhout, bij één der eerste „klussies" in het nieuwe operatie-gebied heeft deze plannen in duigen gegooid. Er zijn door het praten van de thans in het Huis van Bewaring te Haarlem opgesloten ar restanten tal van gegevens aan het licht ee. komen, die een uitgebreid onderzoek noodL kelijk maken. Verschillende leden van deze bende die ee- tuige o.a. de inbraak te Bussum, voor niets terug deinsden, bevinden zich thans no* on vrije voeten, doch de politie zet haar onder, zoek met kracht voort. Ongetwijfeld zal dit onderzoek nog tal van interessante bizonderheden aan het licht brengen, waarop wij te zijner tijd hopen teru» Irnmpn Binnen 30 meter vaa een bron- den de straatlantaarn staande be hoeft uw auto binnen bebouwde kommen geen eigen verlichting te voeren Tsjang; Kai Sjek verlaat Nanking, HANKAU, 7 December (Reuter/A. N. P.) - Het vertrek van maarschalk Tsjang Kai Sjek uit Nanking wordt hier bevestigd. Men ver moedt, dat hij op weg is naar Nan tsjang, de hoofdstad van Kiangsi. „kennemer bridge bond". Bovengenoemde bond heeft de eerste helft van het competitieseizoen achter zich; in de ranglijst der verschillende afdeelingen ont- loppen zich langzamerhand de toekomstige campioenen. Men zie daarvoor den volgenden staat' Hoofdklasse; Afd. 1. wedstr.pnt. Ned. Br. Bond 1 6 Bloemend. Br. Cl. 4 Harl. Br. C. 1 2 Br. Cl. Hrl. Nrd 0 Afd. 2. Br. Cl. „IJmuiden" I 2 Br. Cl. „Beverwijk" 2 Br. Cl. de „Kennemers" I 0 Afd. 3. Br. Cl. „Alkmaar" I 4 C. Hrlm '32 score 164%-123% 150 -133 145 -143 116%-171% 98-94 52-44 42-54 117%- 74 94V2— 97!* 76 -116 Br. Cl. „Santpoort" i Reserveklasse Afd. 1. Berger Br. C. I 4 Br. Cl. Hrlm. Nrd. Gem. Br, Cl. „Rosehaeghe" C Br. Cl. „IJmuiden" II Afd. 2. Hrl. Br. Cl. II 5 Br. Cl.„Santpoort" II 5 Br. Cl. Hrlm. Nrd. II -- Hoewel op dit tijdstip in de competitie bovenste plaats zeer veel waard is, zp kansen bijna voor alle deelnemers vrijwel gelijk. Uitzondering hierop maakt de le ai- deeling hoofdklasse, waar N. B. B. I onbe dreigd bovenaan staat, tenzij de hekkesluiier a.s. Woensdag in „Suise" weet te winnen. 104'/2— 77% 92%- 9712 40%— 55% 40%— 55% 53%— 42% 48%— 47% 90-102 BURGERLIJK. STAND Bij de noodlottige auto botsing op den Nieuwen Weg, bij de Zomervaart, waarbij een meisje om het leven kwam, werd een auto van de K ,L. M. zwaar beschadigd. De wagen kwam in de langs den weg ioopende sloot terecht. HAARLEM, 7 Decern!". Bevallen 4 December: J. T. Röseler—sum mer, d.; C. W. JongKrom, z.; C. J-J-Ja- Putten—Bastiaanse. z.; G. Vellekoop-Teitsma, z.; 5 December: M. Jansen—Breed, Kuijt—Akkerman, d.; 6 December: M G. Aar- i senv. Noort, d.; A. P. de Jong—Duits, z., B. van Heyningen—v. d. Hoeven, d.; C. k. van Vessum—Horsten, d.; M. J. A. van Ga —Vergouw, d.; 7 December: P- M. A. v. Broek—Rhee, z.; ^.„„Kpr- Overleden 5 December: R- Oly-pK'aa^ gen, 69 j., Gasthuisvest; J. H. Pabcnoerm j., Elzenplein: 6 December: H. M. Bouma j„ Wouwermanstraat; T. M. Kensen— I Linden, 32 j., Bantamstraat.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8