NANKING GEEFT ZICH NOG NIET GEWONNEN. E! Rusland aan den vooravond der verkiezingen Verlaat Italië den Volkenbond? THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Italië. PONDERDAG 9 Dj:CEMBER 1937 Japanners ontmoeten krachtigen tegenstand. ;EN Japansche afdeeling is er, naar Reuter uit Sjanghai meldt, in geslaagd door de Chineesche verdediging heen te breken en den Lioesjoesjan-heuvel, vijftien kilometer ten Zuiden van Nanking, te bezetten. De Japansche troepen ontmoeten krachtigen tegenstand van de Chineezen. Het schijnt, dat de eerste teekenen van een ineenstorting hebben plaats gemaakt voor den vasten wil de over winning op Nanking voor de Japansche troepen zoo duur mogelijk te maken. Volgens nog niet bevestigde geruchten is de Japansche voorhoede door een van de poorten van den buitenmuur binnengedrongen. Voor zoover tot dusverre blijkt, is het bericht omtrent een aftreden van Tsjang Kai Sjek ongegrond. Geruchten over Tsjang Kai Sjek onjuist? De woordvoerder van het Japansche leger heeft aan de pers verklaard, dat de omsin geling van Nanking thans een feit is. In werkelijkheid bestaat deze omsingeling uit een halve cirkel ten zuiden van de stad, aan gezien deze in het noorden begrensd wordt door de Jangtse, waarvan de linkeroever nog door de Chineesche troepen bezet wordt. De Japansche militaire autoriteiten heb ben een nota gepubliceerd, waarin zij de buitenlandsche autoriteiten verzoeken alle schepen en voertuigen, welke aan hun on derdanen toebehooren uit de gevechtszone te verwijderen. De Japansche autoriteiten wei geren eenige schadeloosstelling toe te ken nen, wanneer eventueel schade aan buiten landsche eigendommen wordt toegebracht, welke tegen hun waarschuwing in, in de ge vechtszone worden achtergelaten. De Chineesche autoriteiten te Hankau hebben van het front van Nanking verno men, dat sedert gisteren niets is gewijzigd. De Chineesche troepen hebben den Japan- schen opmarsch ten oosten en ten zuiden van de stad opgehouden en de Chineezen gaan door de voorsteden plat te branden om de Japansche soldaten van dekking te beroo- ven. Hankau wordt op het oogenbük gereed ge maakt om het hoofd te bieden aan Japan sche vliegtuigaanvallen. Den geheelen dag cirkelden Chineesche vliegtuigen boven de stad. De Internationale Kamer van Koop handel heeft het vertrek van de vreemdelin gen voorbereid. Japansche vliegtuigen hebben opnieuw Oehoe bestookt, waardoor vele slachtoffers zijn gevallen. Bij het Tai-meer hebben de Chineezen een plaatselijk succes behaald en de Japansche aanvallers teruggeslagen in de richting van Oesing. Te Sjanghai is de gemeenteraad van de Internationale nederzetting voornemens een vrijwilligerscorps op te richten. Dit corps moet iederen nacht driehonderd mail leve ren om in samenwerking mét de politie te patrouilleeren. Het doel hiervan is de .golf van diefstallen en gewapende overvallen, Attlee's Spaansche reis. „Hulp aan het republikeinsche Spanje een plicht." C. R. Attlee, de leider der Engelsche Lab our par tij. De leider van de Britsche Labourpartij, Attlee, miss Wilkinson en Noel Baker, die een bezoek hebben gebracht aan Spanje zijn gis teravond te Toulouse aangekomen. Zij weigerden iets te zeggen. Vanmiddag worden zij te Parijs verwacht. Tijdens een lunch, welke de Labourdelegatie, vóór haar vertrek uit Barcelona werd aange boden door het uitvoerend comité van de so cialistische partij, heeft Attlee gezegd, dat hij aan de Britsche arbeiders zou mededeelen, dat „hulp aan het republikeinsche Spanje voor hen een plicht was". Spaansche regeeringsluclitmacht bombardeert Palma de Majorca. Elf toestellen der aanvallers neergeschoten. In een officieel communiqué van het recht- sche hoofdkwartier te Salamanca wordt mede gedeeld, dat verscheidene regeeringsvliegtui- lgen Palma de Majorca hebben gebombar deerd, waarbij enkele slachtoffers zijn gevallen. Jachtvliegtuigen der recbtsche troepen, aldus het communiqué hebben acht vijandelijke vliegtuigen neergehaald, terwijl het afweerge schut er drie neerschoot. Rechtsche vliegtui gen hebben volgens hetzelfde communiqué gisteren met succes militaire doelen te Barce lona gebombardeerd. Uit deze stad verneemt Havas, dat gister middag een escadrille rechtsche vliegtuigen, begunstigd door den mist. plotseling boven Barcelona verscheen. Het vuur der luchtaf- weerbatterijen noodzaakte de aanvallende vliegtuigen, zich in de richting van de zee te verwijderen, doch niet dan nadat zij op een der buitenwijken eenige bommen hadden ge worpen. Jachtvliegtuigen der regeering stegen daarna op om de aanvallers te achtervolgen. Het. is tot nu toe nog niet bekend of de bom men nog slachtoffers hebben gemaakt. welke verontrustende vormen heeft aange nomen, het hoofd te bieden. Bovendien wordt hierdoor den Japanschen autoriteiten het voorwendsel ontnomen in de internationale nederzetting in te grijpen. Men weet, dat de Japansche autoriteiten den gemeenteraad verweten hebben, dat de huidige politie macht niet voldoende was. Versperring in de Jangtse opgeruimd. Uit Sjanghai, 9 December. Vijf maanden na het leggen van de versperring in de Jangtse is zij vanochtend door de Japansche troepen uit den weg geruimd. Een flotille Japansche torpedojagers is de rivier opge- stoomd. Duitschland. De Ansi iff smaalt op het politieke Katholicisme" De „Angriff" wijdt een beschouwing aan den laatsten herderlijken brief van den bis schop van Berlijn, Konrad von Preysing. waarin deze de bekende beschuldigingen je gens den staat herhaalde en dien hij besloot met er op te wijzen, dat door de beperkingen, die in Duitschland opgelegd worden aan het openbare optreden van het katholicisme de „Angriff" merkt op, dat het hier alleen het „politieke katholicisme" betreft „de een heid van de Duitsche natie ten zeerste be dreigd wordt". De „Angriff" vraagt nu, of bisschop von Preysing en de andere Duitsche bisschoppen het voornemen hebben hun geloovigen op te roepen tot tegenstand tegen de eenheid van de Duitsche natie, omdat het de hoogere gees telijkheid onmogelijk gemaakt wordt onrust onder het volk te wekken. „Wij zijn", zoo merkt het blad op, „in staat duizendvoudig aan te toonen, dat de Room- sche prelaten niet voor het Christendom, maar voor politieke voorrechten strijden en dat zij bereid zijn voor deze rechten den vrede van een volk op te offeren. In plaats van hentelsche genade en sacramenten en het is'nog geen geloovige in Duitschland verbo den die in ontvangst te nemen trachten zij de Pauselijke staatsleerstellingen te pro- pageeren en een „politiek katholicisme" te ver spreiden, dat de eenheid van het Duitsche volk in gevaar brengt. Het heeft geen plaats in Duitschland", aldus besluit het blad. Het bezoek van den Joego- Slavischen premier. Over het bezoek van den Joego Slavischen minister-president Stojadinowitsj is een offi cieel communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat bij besprekingen met Mussolini en den minister van buitenlandsche zaken, Ciano, op grond van het onderzoek der bijzondere en algemeene vraagstukken, die beide staten be treffen, duidelijk gebleken is, dat zich de be trekkingen tusschen Italië en Joego-Slavië in volledige overeenstemming met de overeen komsten van Belgrado blijven ontwikkelen. Vastgesteld werd, dat de politieke werkzaam heid der beide bevriende buurstaten volkomen beantwoord heeft aan den wil tot vriendschap pelijke en vertrouwelijke samenwerking, waar aan in de overeenkomsten van Belgrado uiting is gegeven en die berust op de vele gemeen schappelijke belangen. De overeenkomsten hebben reeds zeer goede resultaten gehal. Derhalve is het besluit bevestigd, de samen werking op ieder gebied steeds nauwer en har telijker te maken in het belang van beide lan den en ter bevestiging van vrede en orde. Weer een Engelsch vliegtuig verongelukt. Piloot en Egyptische bisschop gedood. Een bombardementsvliegtuig van het te Khartoem gestationneerde Engelsche eskader is in het dal van den Witten Nijl neergestort. De piloot en een passagier, de Egyptische bis schop Herbert Guy Bullen, kwamen om het leven Vliegongelukken in Frankrijk. Een doode en vier gewonden bij Saint Sauveur. Nabij Saint Sauveur is een vliegtuig van de lijn Lyon—Marseille ten gevolge van den mist tegen een berghelling gevlogen. De radio-tele grafist vond den dood, terwijl de bestuurder ernstig en de hofmeester en drie passagiers licht gewond werden. Een tweede ongeluk geschiedde nabij Vil- lacoublay. Hier vloog een vliegtuig bestuurd door den Litauschen officier-vlieger Mikenas, bij het landen tegen een boom. Het toestel werd totaal vernield, de piloot liep slechts lichte kwetsuren op. Instorting in Italiaansche marmergroeve. Uit Porto Venere wordt gemeld, dat nabij La Spezia in een marmergroeve nabij de be roemde Byongrot een instorting heeft plaats gevonden. Vijf arbeiders werden onder mar merblokken bedolven. De zesde bleef onge deerd. Tot dusver heeft men slechts van een der arbeideres het afschuwelijk verminkte lijk geborgen. Terreur woedt voort iu Palestina. Tal van arrestaties. Uit Jeruzalem, 8 December: De daden van terreur nemen in aantal toe. Op het huis van sjeik Ansari is een bomaanslag gepleegd. Een der personen, die bij den aanslag betrokken is. is gearresteerd. Bovendien is een gedeelte van de olieleiding opnieuw door brand vernield. Onbekend gebleven personen hebben den spoorweg tusschen Jaffa en Jeruzalem ver sperd. Het verkeer moest gestaakt worden. In de buurt van Nabloes zijn tal van arres taties verricht van personen, die in het bezit van wapenen werden bevonden. Het plan tot de verdeeling van het land. Te Tel Aviv is een door 5000 personen bij gewoonde vergadering gehouden, welke een onderdeel vormde van een campagne tegen het plan tot verdeeling van Palestina. Gematigde Arabische kringen probeeren een organisatie in het leven te roepen, die de taak van het Hooge Arabische comité zou moeten overnemen. Zij zouden voornemens zijn binnenkort het achtste congres van Arabische Palestijnen bijeen te roepen. De autoriteiten zouden aan dit voornemen geen moeilijkheden in den weg leggen. Witte neushoorn dreigt uit te sterven. Niet veilig buiten het Afrikaansche reservaat. De witte Rhinoceros, die nergens anders ter wereld meer wordt gevonden dan in Zoe- loeland, dreigt uit te sterven. Een kudde van veertig dezer neushoorns heeft, naar uit Jo hannesburg aan de Daily Telegraph and Morning Post wordt gemeld, tot voor kort geleefd in de wildreservaten tusschen de Zwarte en de Witte Oemfolosi-rivier. De Rhinoceros beschouwt men evenals andere in het wild levende dieren als drager van de Tsetsevlieg, die de nagana overbrengt, een ziekte, welke groote schade aan den veesta pel toebrengt. De neushoorns beginnen thans de natuur lijke grenzen van het reservaat te over schrijden, waardoor zij ten prooi vallen aan de kolonisten, die al het wild, dat in de na bijheid van het vee komt, doodschieten. De strijd tegen de Tsetsevlieg wordt met ver dubbelde kracht voortgezet en de kolonisten dringen er bij de regeering krachtig op aan, al het wild in de omgeving, ook de Rhino- cerossen, uit te roeien. De witte neushoorns zijn inheemsch in het gebied van de Oemfo losi-rivier en elders zou er naar men gelooft, geen kans zijn op hun voortbestaan. Besluit zou nog deze week vallen. In diplomatieke kringen te Rome is het gerucht in omloop, dat Italië zich er op zou voorbereiden het voor beeld van Duitschland en Japan te volgen en zich officieel uit den Vol kenbond zou terugtrekken. Het is evenwel onmogelijk geweest van officieele of officieuze zijde be vestiging van deze geruchten te ver krijgen, terwijl voor het oogenblik evenmin bijzonderheden bekend zijn geworden. Het schijnt, dat Italië, na met Duitschland en Japan van gedachten te hebben gewisseld, besloten heeft het voorbeeld van deze mogendheden te volgen. Het besluit zal vermoede lijk nog voor het einde van deze week openbaar worden gemaakt. De voornaamste oorzaak schijnt te liggen in het aarzelen van den Vol kenbond om het Italiaansch-Ethiopi- sche keizerrijk te erkennen. Organisatoren staan voor een zware taak Verrassingen niet uitgesloten (Van onzen Russischen correspondent.) SNEL nadert thans de dag der verkiezin gen, 12 Decemberin Rusland. En te gelijkertijd is de terreur toegenomen, waarbij duidelijk het doel nagestreefd wordt alle personen, die zich in een zekere populariteit verheugen en die wel eens de op positie in het aanstaande parlement zouden kunnen vormen, buiten gevecht te stellen. In den laatsten tijd bijv. zijn 22 priesters, waar onder vijf bisschoppen, gearresteerd: een uitvloeisel van de vrees, dat de geestelijkheid invloed op de verkiezingen zou kunnen uit oefenen ofzelf gekozen zou worden. Tot nu toe heeft de regeering zich haast nimmer om de oude secten bekommerd. Deze waren er nog wel, vooral langs de Wolga en in Sibe rië. Men zag er echter een element in ter ver nietiging van de orthodoxe kerk. Nu echter de algemeene verkiezingen voor de deur staan, zouden de Baptisten. Evangelischen, Adven tisten, Duchobaren, enz. enz. wel eens ge vaarlijk kunnen worden. Daarom vinden mas sa-arrestaties van sectariërs plaats. Hierbij heeft men, te Smolensk, een verborgen kloos ter, met een ondergrondsche kerk, ontdekt. Verscheidene bewoners van dit klooster, be staande uit vroegere monnikenen uit boe ren, werden gearresteerd en van een gehei me samenzwering beschuldigd. De aanstaande verkiezingen hebben voorts ook den stoot gegeven aan een nieuwe misdaad: verkiezings- sabotage geheeten. Vooral in de gouverne menten Kiew en Tula saboteeren de organi satoren de verkiezingen. Zij hebben de stem lokalen elegant gemeubeld en beleggen er zeer gezellige bijeenkomsten in, die meestal in woeste drinkgelagen ontaarden.. Een andere moeilijkheid bij de verkiezingen is het volkomen gebrek aan geschoold perso neel. De beter ontwikkelde bevolkingsklasse, waaruit ten tijde van den Czaar, degenen wer den gerecruteerd, die de stemming voor de Rijks Doema moesten organiseeren, is voor en deel geëmigreerd, gedeeltelijk een natuur lijken dood gestorven en voor een groot ge deelte terechtgesteld. Hoe hulpeloos men in zulke kwesties thans is, bewijst het schan daal ten aanzien van de volkstelling van 6 Januari 1937. Het bleek dat er 20 millioen inwoners te veel geteld waren. De organisato ren werden gearresteerd en het resultaat ge annuleerd. Men meent te weten, dat nieuwe commis sies gevormd zullen worden en dat in Ja nuari 1939 de volkstelling opnieuw plaats zal hebben. Deze blamage is overigens geen g voorteeken voor een bevredigenden gang van zaken op 12 December. De „Prawda", heeft onlangs in een artikel over de fouten en ge breken in de voorbereiding van de stemming, verbijsterende onthullingen gedaan over de naïveteit van de Russen. In Saratow bijv. dacht men, dat algemeen kiesrecht betee- kende, dat ook kinderen en zelfs zulgelin- genU), in de kieslijsten opgenomen moesten worden. In het Noord-Westelijk deel van Gdow zijn een groot aantal overleden inwo ners als stemgerechtigd aangewezen. Dit laatste herinnert aan den beroemden roman van Gogol „Die toten Seelen", waar in de zwendelaar Tschitschikow de namen van gestorven lijfeigenen opkocht, om deze: als nog in leven zijnde, bij de Staatsbank te beleenen. Thans na een eeuw na de publi catie van dezen roman verstreken ennu figureeren „die toten Seelen" op de lijsten van stemgerechtigden voor het Russische parle ment. Consessies van Stalin. En toch schijnt het, dat ondanks alle hinderpalen, de verkiezingen, die reeds eenmaal verschoven wer den, ditmaal in elk geval zullen plaats hebben. Stalin heeft, in de laatste jaren, zeer veel moeten toestaan, dat hem niet welgevallig was. Hij is bijv. gedwongen geweest het loon van de arbeiders weer in baar geld uit te be talen, in plaats van levensmiddelenbonnen te verstrekken'. Hij heeft ook niet kunnen verhinderen, dat de herdenking van den honderdsten sterfdag van den dichter Alexan der Poesjkin die van alle Russische dichters het meest Europeesch dacht en het meest ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs was na verloop van tijd op de plaats aangekomen, waar hij de boeven het laatst had gezien. Hij ging maar dadelijk aan het werk. Na eenigen tijd rustte hij even, maar dadelijk daarop ging hij weer verder met spitten. Zoo gaat het best, dacht hij bij zichzelf. Zoo gaat het best. Als het nu uitkomt, wat ik denk, maak ik een mooie kans, dat ik een van die boeven te grazen neem. En reken maar, dat hij dan niet meer ontsnapt! Hij groef snel door en eenigen tijd later was er een prachtige kuil. Nu nog een touw bij de hand en dan is alles dik in orde. zei Thijs luidop. Hij had het mooi voor elkaar gebokst. Hij -zette den buidel met geld achter de kuil en posteerde zich ach ter een boom. Het was inmiddels al erg donker geworden. En nu oppassen, Thijs, zei hij. de vrijheid bezong, tot grootsche betoogingen, in alle steden, uitgegroeid is. De Russische dictator heeft het ook moeten beleven, dat de Staatsoperagezelschappen in Moskou en Pe tersburg de echt-Russlsche opera van Glinka „Het leven voor den Czaar". weer op het pro gramma hebben gezet en hij heeft moeten toezien hoe het publiek door „dit prachtig» staaltje van vaderlandsliefde en offervreugde van de Russische boeren medegesleept werd!" En dan te bedenken, dat Glinka's opera steeds opgevoerd werd tijdens de nationale feestda gen in het Czarenrijk. Al deze symptomen wijzen er op, dat er in Rusland veel veran derd is. en dat Stalin, of hij wil of niet, de verkiezing van een parlement doorzetten moet. Van Duitschland heeft Stalin kunnen lee- ren, hoe men een verkiezing moet uitschrij ven, waaraan 99 pet. der bevolking deelneemt, maar waarvan de uitslag toch een overwel digende meerderheid voor de regeering ople vert. Doch in de eerste plaats heeft Rusland's dictator niet de beschikking over zulk een uit stekend geschoolde verkiezingsorganisatie als Hitler en in de tweede plaats bestaat er een roote tegenstelling tusschen het nationalis tisch karakter van Duitschers en dat van Rus sen. De Duitscher is iemand, die discipline het hoogste goed acht en die dolgraag in het gelid marcheert; de Rus daarentegen is de geboren anarchist, die zich niet graag onder werpt aan het gezag en aan voorschriften en die het liefst handelt, zooals zijn gemoed het hem op een bepaald oogenblik ingeeft. Op 2 Maart 1937 heeft Stalin in een rede, gehou den tijdens een vergadering van het Commu nistische Centrale Uitvoerende Comité ver klaard, dat het aantal van zijn partijgenoo- ten rond twee millioen bedroeg. Na de exe cuties, juist van de oud-bolsjewiki en de hooge functionarissen van het Roode Leger, zal dit aantal wel beduidend geslonken zijn. Door het uitroeien van werkelijke en vermeende verraders en saboteurs, is men in Rusland nu zoover gekomen dat men in de diplomatie en in het leger op partijlooze, jonge, onervaren menschen aangewezen is. Een voorbeeld? Wel, als vertegenwoordiger van Rusland te Reval is, in de plaats van Ustinows, die zelfmoord heeft gepleegd, een jonge man, Kusma Nikitin, benoemd. Deze heeft zich nimmer met de politiek ingelaten en is ook geen lid van de Communistische partij. De drastische zuiveringsacties hebben tot gevolg gehad, dat de Communistische oude-garde, geslonken is tot een aantal, dat men op de vingers kan tellen en dat er niet meer voldoende leden zijn om alle verant woordelijke posten te bezetten. Dit gemis aan geroutineerde partijleden, maakt ook de be ïnvloeding van de verkiezingen door de re geering illusoir. Zij kan wel met machtsmid delen verhinderen, dat bepaalde personen ge kozen worden, zij heeft echter niet in alle kieskringen de beschikking over geschikte candidaten en over een meerderheid onder de kiezers, teneinde den uitslag van de parle mentsverkiezing op 12 December, in positie ven zin te beïnvloeden. De peugd marcheret!, dat is het grootste schouwspel, dat op 12 December in Rusland te zien zal zijn. De jeug, die in vuur en vlam is geraakt voor het prachtige werk en de vrijheidsideeën van Alexander Poesjkin en voor de wonderbaarlijke muziek van Glinka, de jeugd, waaronder er velen zijn die zich graag „Sovjetpatriotten" en „passieve com munisten" noemen, deze jeugd zal een groot deel van het Russische parlement, misschien wel de helft van het totaal-aantal zetels, in nemen. Hiermede zeggen wij niet dat de nieuwe generatie in de oppositie zijn zal. Maarzij zal in veel dingen haar eigen wegen zoeken. Evenals bij de Doema, zullen de verschillende groepen en partijen zich pas afteekenen, wanneer de afgevaardigden be kend zijn en gelegenheid hebben gehad zich imet elkaar te meten. Minderheden een gevaar. ONAANGENAME verrassingen kunnen ook de nationale minderheden Stalin nog be reiden. In de zelfstandige republieken en ge bieden, waar de Russen minder dan 10 pet. van de bevolking uitmaken, zooals bijv. in Kaukasië en Centraal-Azië, zal het zeer moeilijk zijn, Russen te laten kiezen. Volgens de volkstelling in 1926 bestond in de Oekraïne slechts 9 pet. en in Wit Rusland 8 pet. der bevolking uit Russen; of de ver houdingen in de laatste elf jaar veranderd zijn, weten wij niet. maar zoo heel erg best staan de kansen van Stalin, in deze werke lijke deelen van Rusland, niet. Daarom is het geen wonder, dat men al het mogelijke heeft gedaan, om de vooruitzichten der regeerings- partij te verbeteren. Zoo zijn bijv. de Pool- vliegers, die sinds 20 Mei van dit jaar in het Noordpoolgebied verblijven en die als ware helden door het volk vereerd worden, allen op de candidaatlijsten geplaatst, hoewel het zeer onzeker is, op welk tijdstip zij naar Rus land kunnen terugkeeren. De leider van het kamp der Poolvliegers, Papanin, is in pe- trosawodsk, de hoofdzaak van de republiek Karelië, candidaat gesteld. Via de radio heeft hij reeds eenige propaganda-redevoeringen gehouden, die door de Communistische bladen afgedrukt zijn. Allen industrie-arbeiders en staatsambtena ren is medegedeeld, dat men hen als vijanden van het volk zal beschouwen, indien zij niet ter stembus gaan. Ook de zieken in de zie kenhuizen zullen moeten stemmen. In alle steden zullen ambulance- en particuliere auto's klaar staan, om de zieken naar de stemlokalen te vervoeren. Na gestemd te hebben, wordt op de pas van den kiezer een bijzondere stempel gezet, zoodat men precies zal kunnen nagaan, wie zijn stemplicht wel en niet heeft volbracht. Volgens de wet moet de stemming geheim zijn. Mocht echter in een of ander district een candidaat gekozen worden, die een vijand van de regeering is, dan zullen zoowel de gekozene als de kiezers daarvoor ter verantwoording geroepen wor den. De stempel in de pas zal daarbij nog goede diensten kunnen bewijzen. Ondanks deze en nog enkele andere maat regelen, zal Stalin tenslotte tot de overtuiging komen, dat men wel enkele boomen kan vellen, maar dat niemand het natuurlijke oroces van ontluiken en groeien aan banden kan leggen. Endat ieder mensch, al staat hij nog zoo hoog en al is hij nog zoo machtig, met Alexander Poesjkin moet zeggen: „Ik groet u. nieuw en onbekend geslacht!" KARL TIANDER. (Nadruk verboden).

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3