BEVERWIJK Sneeuw. Rustig Winkelen? Oom Lurk zegt; HEEMSKERK VERGOEDING VOOR HET GEBRUIK VAN GYMNASTIEKLOKALEN. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. aan den gemeenteraad tot herziening van de tarieven voor het gebruik van gemeen telijke sportterreinen en gymnastieklokalen hebben de besturen van onze plaatselijke gym- nastiekvereenigingen Turnlust, N.A.S.B. er Hercules een adres aan den gemeenteraad ge zonden, waarin er op wordt gewezen, dat de contributies niet kunnen worden verhoogd. De vereenlgingen achten de door haar gege ven gymnastieklessen van het grootste be lang, temeer, omdat op de scholen geen of in elk geval onvoldoende gymnastiekles gege ven wordt. Overwegende, dat de vereenigin- gen, waar het hier geldt, de lichamelijke op voeding van de schoolgaande jeugd, met het geven van deze lessen de taak van de over heid vervullen, verzoeken zij den raad drin gend de voorgestelde tarieven niet te doen gelden voor de afdeelingen, die gevormd, wor den door de schoolgaande jeugd, teneinde het voortbestaan der vereenigingen mogelijk te doen blijven. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20, telef. 3636. In de week van 1219 December is de Duin- wijk Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, belast met den Zopdags- en nachtdienst. VERGADERING VAN DEN LUTHERKRING. De „Lutherkring" van de Evangelisch Lu- thersche Gemeente houdt op Woensdag 15 December een vergadering. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: J. de Munck en J. Rademakers. Bevallen: O. BrantjesBroekema, z.; G. de VilderBoshoff, z.; E. G. SemeinsGeerling, d.; E. C. Eijkingv. d. Kolk, d.; M. L. Zonjee Smit, z.; A. van NoortDekker, d.; J. E. Ol denburg—Heiloo, d.; M. Rolvan Velthuijsen, d.; A. H. van Bugnumde Groen, d.; G. Boon straGorgol, d.; J. P. Schuitvan der Meij, d.; G. M. E. BolteSnep, z. Overlueden: M. Numan, 71 jaar. wed. van J. Eijking, alhier, Alkm. weg 98; H. Rothe, oud 47 j., echtgenoot van C. den Bakker, alhier, Strick van Linschotenstraat 54; L. Muller, oud 72 j., echtgenoote van J, M E. Keijzer, alhier, Duin- wijklaan 27; E. de Groen, oud 46 j., ongeh. al hier, Baanstraat 84; A. S. Verbeek, oud 62 j., weduwe van J. Kamp, alhier, Peperstraat VOORLOOPIGE VRIJSTELLINGEN WEGENS BROED ERDIENST. De burgemeester van Beverwijk maakt be kend, dat bij besluit van den Commissaris van de Koningin in deze provincie van 7 Decem ber 1937 de hieronder vermelde ingeschre venen van de lichting 1939 uit deze gemeente voorloopig vrij gesteld zijn van den dienst plicht wegens broederdienst: P. J. Beumer, P. Blom, C. de Boer, T. Booker, L. Brantjes, A. Commadeur, G. Dekker, H. J. Duin, M. van Eist, L. J. van Etten, F. B. A. Fenger, J. Gel derman, Th. C. Groeneveld, C. Haak, J. ter Hoeve, A. Hoogeland, W. T. Los, G. Massee, G. H. C. van der Midden, B. van der Oute- naar, Jac. Peekei, P. Schellevis, F. Schipper, C. H. Schram, W. Snijders. J. G. S'teyn, A. G. Ter Voort, G. H. Tesselaar, C. A. Vessies, Jac. Vessies, J. H. Vessies, A. Vinke, J. van Vliet, A. J. Weterings, J. Woortman en A. van Wijngaarden. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. In den dienst van de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden van Zondagavond 7 uur, waar Ds. G. Westmij se uit Rotterdam zal voorgaan, wordt het 10-jarig bestaan van het kerkgebouw herdacht. KERKELIJKE VERKIEZING. In de vergadering van den Kerikeraad der Evangelisch Luthersche Gemeente werden de aftredende leden, de heeren J. W. D. Schmitz en C. Wit herkozen, respectievelijk als Kerkrentmeester en diaken. Beiden heb ben hun benoeming aanvaard. KERSTGAVEN VOOR DE ARMEN. Op Dinsdag 21 December zullen in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat de goederen te bezichtigen zijn, die de Hervormde Vrouwenkrans in het afgeloopen jaar heeft vervaardigd. Deze kleedingstukken zijn bestemd als kerstgave voor de armen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. 3—6. Spinazie per kist 6590. Boerenkool per K.G. 2V2—4Va. Andijvie per kist 3075. Wortelen per bos 812. Peterselie per bos 23Vs. Selderie per bos 2 yz4. Prei per K.G. 2—5. Bloemkool le per stuk 710. Bloemkool 2e per stuk 24. Tomaten per K.G. 10—32. Uien per K.G. 69. Witlof per K.G. 16—20. Spruiten per K.G. 9—18. Capucijnders per K.G. 2—3. Bieten per K.G. 2y24. Sjalotten per K.G. 15. Nero I 8—11. Nero II per K.G. 34. Knollen per stuk 26. Roode kool per K.G. IV22Vi, Gele kool per K.G. 23. Groene kool per K.G. 3J4. Appelen per K.G. 714. Peren per K.G. 610. De sneeuw ligt op het land gespreid, Als jongste winterbode, De jeugd aanschouwt het met jolijt, De ouderdom maar noode. De jeugd laat zich als altijd blij. Weer door de leuze leiden: Waar sneeuw is, is het ,.bal" voor mij, Of: kom jö, we gaan glijden. Ik kan ook nog in zulk een tijd In de verleiding raken, Om langs een weg vanglijdlijkheid, Een jeugdgenot te smaken. Door, met het eene been vooraan, En d' armen uit te strekken, In snelle vaart een gladde baan Op 't sneeuwtapijt te trekken. Maar ach, hoe gaarne ik nog doe Zooals wij vroeger deden, Men laat mij op de baan niet toe Ik ben te stram van leden. Er zijn ook mensehen hier en daar, Die 'k graag eens in zou wrijven, Mijn handen jeuken er soms naar. Maar daar zal 't wel bij blijven. Een kleine kleuter op een slêe, Kan ook mijn afgunst wekken, Die roept wel vroolijk: doe je mee? Maar 'k mag alleen maar trekken. De sneeuw ligt op'het land alom. Als jongste winterbode, Al ben 'k dan nog geen ouderdom, Ik zie de sneeuw maar noode. P. GASUS. Stalt uw rijwiel Begijnestraat 10. 5 cent (Adv. Ingez. Med.) WIJDINGSAVOND IN DE HERV. KERK. Op Donderdag 23 December zal in het kerk gebouw der Ned. Herv. Kerk een Kerstwij- dingsavond worden gehouden. In deze bijeen komst spreekt Ds. Hoekendijk over het onder werp: „Wat moet aan Christus' komst in ons leven vooraf gaan?" LEDENVERGADERING N. C. G. O. V. De plaatselijke aldeeling van de Nationaal Christelijke Geheelonthouders vereeniging houdt Woensdagavond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een ledenvergadering. In deze bijeenkomst, die ook voor niet-leden toegankelijk is, houdt mevrouw Stikkel uit Alkmaar een lezing over: „Op reis naar Rome". LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. de Nijs, los arbeider, van Haarlem, Nar- cissenweg 15a, inw. W. Berkhout, z. ber., van Uitgeest, Bree- straat 142 inw. R. A. Visser, liefdezuster, van Wychen, Sa natorium „Heliomare" M. Rijk, religieuse, van Goes, Sanatorium .Jleliomare". J. Griek, bakker, van Zaandijk, Toren- straat 5. C. M. van Amersfoort, z, ber., van Velsen, Meerensteijnstraat 12 inw. W. J. Thelen, opzichter teekenaar Hoogovens van Velsen, C. H. Moensplein 20 inw. H. Mooij, dienstbode, van Velsen, Gasthuis straat 12 inw. E. S. van Herwijnen, apoth. assistente, van Rotterdam, Koningstraat 160162 inw. Wed. C. NukoopKunst, z. ber., van Velsen, Koningstraat 102. M. J. J. C. van Haastert, religieuse, van Rijckholt, Sanatorium „Heliomare". K. van der Kooi, student, van Groningen, Sanatorium „Heliomare". Th. van der Logt, religieuse, van Zwolle, Sanatorium „Heliomare". C. L. M. Driessen, z. ber., v. Voorschoten, Sanatorium Heliomare. A. RodenhuisDijkstra, z. ber., van Amster dam, H. Burgerstraat 44. N. Limmen, timmerman, van Heemskerk, Graafwijkstraat 1. C. Limmen-Fatels, z. ber., van Heemskerk, Graafwijkstraat 1. J. Rol, bakkersknecht, van Wormerveer, Po pulierenlaan 7 inw. P. Kempe en gezin, fabrieksarbeider, van Velsen, Gladiolenlaan 33. A. M. Nijrolder, religieuse, van Groesbeek, Sanatorium „Heliomare". M. L. Q. van Ledden Hulsebosch en gezin, autohandelaar, van Naarden, Velserweg 22. Vertrokken: Chr. Weller en gezin, bankwerker-monteur PEN, naar Velsen, Ladderbeekstraat 72. W. van der Laan, dienstbode, naar Lisse, Julianastraat 111. G. Jeurink, z. ber., naar Egmond a. Zee, Trompenbergstraat 4. J. de Haan, electricien, naar Haarlem, KI. Heiligland 71 zw. J. A. Tjaden en gezin, vertegenwoordiger, n. Amsterdam, Amstelkade 52 huis. A. Schalkwijk, dienstbode, naar Heemskerk, Rijksstraatweg 16. E. H. Soesman, boekhouder, n. Rotterdam, Calandstraat 24 b. A. Keepers en gezin, koopman, naar Roosen daal, Hendrikstraat 21. E. C. Joor, dienstbode, naar Bloemendaal, Platanenlaan 14 inw. D. L. Boulogne, onderwijzer, n. Heiloo, Laar manstraat J 194. E. G. Wessel—Levasier, z. ber., naar Den Helder, Middenstraat 95. J. B. de Winter, dienstbode, naar Heemstede, Const. Huygenslaan 21. A. C. Peters, huisknecht, naar 's-Graven- hage, de la Reyweg 522. H. J. Voorderhaak, handelsreiziger, naar Haarlem, Jan Stuijtstraat 11. A. Celi en gezin, grondwerker, n. Utrecht, Nic. Ru ij gha verstraat 5. K. Wolter, dienstbode, naar Uitgeest, Mid delweg 9 inw. Een schilderstuk van Jan Vermeijen. Geëxposeerd in de Oudheidkamer. Een toevallige omstandigheid bracht ons deze dagen in aanraking met een kunsthan delaar, die ons- de verrassende mededeeling deed, dat hij in het bezit was van een origi neel schilderstuk van den kunstschilder Jan Corneliszoon Vermeyen, die in 1500 te Be verwijk werd geboren. Het schilderstuk, voorstellende de Ma donna met het Kind met op den achtergrond de beeltenis van Jozef, en daarom in Enge land „De heilige Familie" genoemd, is afkom stig uit een particuliere verzameling in de omgeving van Londen. Het is het eenige schilderstuk van Ver meyen, dat gesigneerd is. Is dit op zichzelf reeds een bijzonderheid, die de aandacht ver dient, het is zeker niet minder merkwaardig, dat het kunstwerk 11a wie weet welke om zwervingen tenslotte, zij het dan ook voor? loopig zeer tijdelijk, terecht komt in de ge boorteplaats van den schilder. Het bestuur van het Historisch Genootschap Midden Kennemerland heeft namelijk den bezitter bereid gevonden het schilderstuk voor de leden van het Genootschap te exposee- ren. Dit zal Maandagmiddag van 2 tot 4 uur in de Kennemer Oudheidkamer geschieden. Dat men hier niet met een copie, maar met een origineel kunstwerk van den Bever wij kschen schilder te doen heeft, is komen vast te staan uit de onderzoekingen van den kenner van de oud-Nederlandsche kunst bij uitnemendheid Prof. Friedlander en van Dr. Schneider 'van het Rijksbureau te Den Haag. De werken van Jan Vermeyen, die naast schilderstukken ook talrijke kunstzinnige ta pijten gewrocht heeft, zijn her- en derwaarts verspreid. Voor zoover ons bekend is bevindt zich slechts één van zijn schilderijen in ons land. doch dit is niet van de signatuur, de handteekening van Vermeyen voorzien. Ongetwijfeld zullen Maandagamiddag vele leden van het Historisch Genootschap van de zeldzame gelegenheid om een kunstwerk van Jan Vermeyen te kunnen aanschouwen gebruik maken. CHRISTELIJKE MEISJESVEREENIGING. In de gisteravond gehouden vergadering van de Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et Labora" is mej. N. Veerbeek tot secreta resse benoemd. Zij heeft de benoeming aanvaard. CENTRALE BOND VOOR TRANSPORT ARBEIDERS. Gisteravond hield de plaatselijke af deeling van den Centralen Bond van Transportar beiders een ledenvergadering in het lokaal van den Beverwijkschen Bestuurdersbond. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, de heer C. B. Meyer, herinnerd aan het plot selinge overlijden van den heer H. Rothe, voorzitter van den Beverwijkschen Bestuur dersbond. De aanwezigen verhieven zich van hun zetels en hebben eenige oogenblikken dezen ijverigen strijder voor de beginselen van de moderne arbeidersbeweging herdacht. De voorzitter deelde hierna mede. dat het lid van het hoofdbestuur, dat dezen avond over de actie voor het aanwerven van nieuwe leden zou spreken, verhinderd was. Na de benoeming van eenige leden der kas- commissie werd overgegaan tot een bestuurs verkiezing. In de plaats van den heer R. Norden werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer J. Stadt. De heer Spielstroom, twee de penningmeester, zal thans de functie van eersten penningmeester waarnemen. Op verzoek van den voorzitter gaf de heer P. Ruyter nogmaals een uiteenzetting van de in de te Utrecht gehouden landelijke ver gadering besproken plannen voor de aan werving van nieuwe leden. Een tiental werkers voor deze actie gaf zich op. De voorzitter spoorde deze werkers, die met de heeren Spielstroom en Ruyter de actie zullen voeren, aan met alle krachten mee te bouwen aan de versterking van het aantal leden. Nadat nog was medegedeeld, dat a.s. Woensdag opnieuw wordt vergadert met het lid van het hoofdbestuur, die in dit district de werf actie leidt, sloot de voorzitter de vergadering. STAATSPENSIOEN. Het Bestuur van de plaatselijke afdeeling van den Bond van Staatspensionneering ver zocht ons opneming van het volgende: In de laatste vergadering van de federatie Waterland van den Bond voor Staatspension neering kwam sterk tot uiting een gevoel van bittere teleurstelling en verontwaardiging over de houding van het" nieuwe kabinet inzake het Staatspensioenvraagstuk. Na ons prachtig ge slaagd demonstratief congres, na de verkie zingsbeloften in woord en geschrift van schier alle, ook van de kerkelijke partijen, had men althans in het belang van de 70.000 uitgeslo- tenen eenig resultaat mogen verwachten. Het protest van onzen voorzitter in zijn artikel „De Troonrede en ons Antwoord" in het Oc- tobernummer van de Nederlandsche Pensioen partij was dan ook door alle afgevaardigden met instemming gelezen. Gelukkig echter bleek de teleurstelling niet te leiden tot moedeloosheid; integendeel de houding der regeering is voor ons een prik kel om met nieuwen ijver den strijd voort te zetten. Nu kwam ter sprake: hoe hebben wij den strijd verder te voeren? Zullen we op den ouden weg voortgaaneiken winter een of twee avonden met een kort propagandistisch woord en verder wat amusement? En dan over 4 jaar ons weer met een kluitje in het riet laten stu ren? De gebruikelijke propaganda-avonden zijn noodig' en nuttig, maar onze vergadering was van oordeel, dat daarnaast andere, fel ler strijdmiddelen noodig zijn. Wij vroegen ons af: zou het niet gewenscht zijn. het vol gend jaar een groote landelijke protestmeeting te houden? Het doel, waarvoor wij nu al bijna 40 jaar strijden, is toch waarlijk niet onrede lijk. Wij verlangen, dat alle werkers op hun ouden dag tegen gebrek gevrijwaard zullen zijn. En wij weigeren te gelooven, dat dit in het rijke Nederland niet mogelijk zou zijn. Is 1938 te vroeg voor een groote meeting? Dan '39? Of ieder jaar een samenkomst van duizenden bondsleden bij voorbeeld op het ijsclubterrein in de hoofdstad? Maar dan zou al van nu af aan onze actie, onder leiding van het Hoofdbestuur, daarop gericht moeten zijn. Zou het niet mogelijk zijn van jaar tot jaar een indrukwekkende en steeds groeiende mas sa van betoogers bijeen te brengen tot ten slotte de volkswil duidelijk genoeg spreekt om het premievrij staatspensioen te veroveren? Een ander idee kwam in de vergadering ter sprake: zou het niet mogelijk en gewenscht zijn om in den zomer van 1938 propaganda- autotochten te organiseeren en daarbij vooral ook streken te bezoeken, waar onze Bond be droevend weinig leden telt? De vergadering achtte deze ideeën van ge noeg belang om ze alvast ter tafel te brengen op de eerstvolgende vergadering van het Co mité uit de federaties in Noord-Holland. In de vergadering van dit Comité, gehouden 27 November te Alkmaar, vonden de denkbeel den van Waterland algeheele instemming. Daar kwam tevens een andere zaak in bespre king. Ter bereiking van ons groote doel in het algemeen en voor het slagen van eventueele meetings in het bijzonder is het noodzakelijk, dat onze Bond steun en samenwerking onder vindt van andere organisaties. De federatie Hollands Noorden wees er daarom op, dat de duizenden van onze leden, die ook lid zijn van andere bonden en vereenigingen, vooral niet mogen verzuimen in die organisaties aan te dringen op samenwerking met den Bond voor Staatspensioneering. Boeren, tuinders, midden standers, allen kunnen eendrachtig strijden voor het doel: een onbezorgden levensavond voor ieder. Onze Bond staat buiten de politiek: hier kunnen Links en Rechts samenwerken, wat gelukkig meer en meer wordt ingezien. Wij wenschen deze gedachten voor te leg gen aan allen die belang stellen in het pen sioen vraagstuk, in het bijzonder aan alle af deelingen van den Bond en aan ons Hoofdbe stuur, in de hoop, dat zij aanleiding mogen geven tot overweging en bespreking. Allicht dat aan de wisseling van gedachten dan iets goeds ontspringt in het belang van onze ouden van dagen. Het Comité uit de Federaties in Noord-Holland. Een overzicht van den voorraad luiermanden, door het Comité „Oranjevreugde- Volksvreugde" verzameld en ondergebracht in een der vertrekken van het Haarlemsche Stadhuis. Als q' Uw fu/fv uitqMopi ZW wtw tnel ,,Sska" qestapt N.V. v.h. P Schuckink-Kool Beverwijk (Adv. ingez. Med.) AQUARIUMVEREENIGING „KENNEMER LAND". De aquarium- en terrarium vereeniging „Kennemerland". houdt Maandagavond in hotel „Ter Burg" haar maandelijksche bij eenkomst. Deze avond is uitsluitend voor liefhebberij-bespreking. Voor de gebruike lijke verloting zijn o.a. aanwezig drie paar tjes Rasbora Heteromorpha. KNAPENVEREENIGING OPGERICHT. OpWoensdag 22 Dec. zullen de leden van dekna penvereeniging een oogenblik bijeenkomen, terwijl op Maandag 27 December de oprich tingsvergadering officieel plaats vindt in een gecombineerde bijeenkomst met de Jonge- mannenvereeniging. JONGEMANNENVEREENIGING „EXCELSIOR". De Christelijke Jongemannenvereeniging „Excelsior" houdt Maandagavond in het Ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. een inleiding van den heer K. Wilgenhof, een onderwerp van Ds. C. M. Krijger en een voor dracht van den heer M. Akse. KERSTFEESTVIERINGEN. De kerstfeestviering van de inwonenden van de „Westenburcht" zal dit jaar op Maan dag 20 December geschieden. De Hervormde Meisjesvereeniging „Ora et Labora" viert het Kerstfeest op Woensdag 22 December. Het j aarlij ksche Kerstfeest van de klein tjes-af deeling van de Herv. Zondagsschool is op den eersten Kerstdag in het Herv. Ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat, dat van de juniores en de oudsten op Zon dag 26 December in de Herv. kerk. Al deze Kerstvieringen zullen door Ds. C. M. Krijger worden geleid. BEVERWIJK—ZEEMEEUWEN. Hoewel de K.N.V.B. reeds gisteren alle voet- balwedstrijden heeft afgelast is op verzoek van Beverwijk de wedstrijd Beverwijk—Zee meeuwen gehandhaafd, omdat het Beverwijk- terrein zeer goed bespeelbaar is. Het geldt hier een belangrijke wedstrijd, omdat de winnaar zich weer bij den kopgroep schaart en eventueel een rol van beteekenis kan spelen voor de bezetting van de bovenste plaats. Dat het een wedstrijd is tusschen vrijwel ge lijkwaardige ploegen blijkt wel uit den stand. Beverwijk 8 4 1 3 9 2521 Zeemeeuwen 8 4 1 3 9 16—17 Uit deze cijfers zien we. dat de voorhoede van de roodbroeken iets productiever is, doch daar staat direct tegenover, dat de achter hoede van Zeemeeuwen zich een minder aan tal malen heeft laten passeeren. Doordat alle overige wedstrijden werden af gelast heeft Beverwijk het rijk alleen en kan dus een flinke belangstelling verwacht wor den. Het actieve bestuur zal zeker alle pogingen in het werk stellen om het veld bespeelbaar te houden. De opstelling lui til: V N. Hoogerwerf, C. Vessies, J. Kuyer, W. Kuyer, G. de Ruiter, A. de Ruiter, C. Koning, Th. Kuyer, A. Markx, J. Maenhout, P. Markx. ZENDINGSSAMENKOMST. De eerstvolgende zendingssamenkomst is bepaald op Dinsdag 1 Februari. De zendings filmavond is, door omstandigheden, uitge steld tot een nader te bepalen datum. VERGADERING VAN DEN NED. HERV. KERKERAAD. In de vergadering van den Kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente is de heer J. W. Vremdenberg als kerkvoogd herkozen. Dï heer J. Blaauw is herkozen als bestuurslid van „De Westerburcht". De heer G. Molenaar, die periodiek moest aftreden als regent van het Weezenfonds, had medegedeeld voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te willen komen. In zijn plaats is door den Kerkeraad de heer A. J. van der Waa gekozen BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS, De Centrale Bond van Transportarbeiders houdt op Woensdag 15 December een leden vergadering in het gebouwtje van den Bever wijkschen Bestuurdersbond. De rayonleider zal in deze bijeenkomst de ledenwerfactie be spreken. KERSTFEEST VAN DE MEISJES VEREENIGING. De Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et Labora" en de kleintjesafdeeling zullen op Woensdag 22 December hun Kerstfeest in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat houden. HOLL-AMEREKA LIJN. Lochgoil (u.) 9 v. Cristobal n. Vancouver. Veendam, N.-York n. Rott., 11 (5 v.m.) te Plymouth verw. Spaarndam, N.-York n. Rott., 9 te Londen. Beemsterdijk, 10 v. Sluiskil te Rott. Blommersdijk, 10 v. N.-Orl. te Rott. Binnendijk, 8 van Galveston n. N-.Orleans. Nebraska, Vanc. n. Rott. 7 van Seattle. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (u.) 10 v. Vlissingen. Randfontein (u.) 10 v. Dar-es-Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (u.) 10 van Kotonou. Maaskerk (t.) 9 van Dakar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (t.) 9 van Aden. Gaasterkerk (u.) 10 te Manilla. Grootekerk (t.) 8 te Hongkong. Meerkerk (u.) p. 10 Gibraltar. HALCYON LIJN. Stad Maassluis, 9 v. Narvik n. Rott./Vlaard. JVIaasburg, 10 van Narvik te Vlaard. Vredenburg, 8 van Vlaard. te Narvik, voor ftott./Vlaard. Stad Arnhem, 10 y. Vlaard. n. Port Said. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Simon Bolivar, 10 v. Amst. n. W.-Indië. Cottica, 10 v. Amst. te W.-Indië. Nereus, 10 v. Amst. n. Kopenhagen. Berenice, 10 v. Amst. n. Guatemala. Euterpe, 10 v. Bordeaux n. Amst. Ceres, 10 v. Amst. te Rott-. Hermes, Rott. n. Algiers p. 10 Gibraltar. Fauna. 10 v. Messina n. Catania. Poseidon, 10 v. Amst. te Hamburg. Helder, Chili n. Amst. 9 van Cristobal. Hercules, 10 v. Hamburg te Amsterdam. Merope, 9 v. Savona n. Livorno. Trajanus. 9 v. Kymassi naar Calamata. Triton, 9 van Malaga te Cadix. Vesta. 9 van Volo n. Thessalonika. Vulcanus. Catacolo n. Amst. 9 v. Algiers. Amazone, 10 10 v. N.-York n. Port-au-Prince. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 10 v. B.-Ayres te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (th.) p. 10 Kaap del Armi. Indrapoera (u.) 10 (2 n.) v. Marseille. Kota Baroe (t.) 10 v. Liverpool. Soekaboemi (u.) p. 10 Sagres. Willesden (gech.t.) p. 10 Gibraltar. Marken (t.) p. 9 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 10 v. Port Said. Enggano (thuisr.) 9 van Colombo. Poelau Laut (t.) 10 van Genua Tawali (uitrJ 9 van Sa bang, FEESTAVOND A.D.O. Op Zondag 9 Januari zal A.D.O. haar jaar- lijkschen feestavond geven. Tegelijkertijd zal er een verloting worden gehouden. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Glengarry, Dairen n. Rott. 9 v. Penang. Flintshire, Dairen n. Amst. 10 Pt. Said. Laertes, Amst. n. Java p. 9 Gilbraltar. Agamemnon, Japan n. Rott. 10 te Penang. Medon, Java n. Amst. p. 10 Gibraltar. Benderan, Japan n. Rott. p. 10 Gibraltar. Glenfinlas, Dairen n. Amst. 8 v. Hongkong. Menestheus, Kobe n. Rott. p. 10 Dungeness. Melampus, Batavia n. Hamburg 10 v. Amst. WIJKLIJN Naaldwijk, 10 v. Riga te Huil. Stolwijk, Boucau n. Newcastle, p. 9 Dover. Randwijk, La Goul n. Boucau p. 10 Gibr. Zonnewijk, Savann. n. Manch. p. 10 K. Race. Katwijk, 10 van Lissabon te Antwerpen. Haulerwijk, 10 v. Melilla te Rott. Bijlegger. De Finsche viermastschoener „Gullkrona" liep gisteren alhier binnen op weg van Groole naar Hernösand ten einde de water- en pro- viandvoorraad aan te vullen. Het schip heeft ligplaats genomen in de Binnenhaven en zal heden de reis naar de haven van bestemming voortzetten. IJzerverscheping. Zooals wij dezer dagen reeds berichtten heeft het Hoogovenbedrijf weer een aanvang ge maakt met ijzerverscheping naar Engeland. Zoo vertrok gisteren het Joego-Slavische s.s. „Trsat" met een dergelijke lading uit de Hoogovenhaven naar Swansea, AANGEKOMEN. 9 December: Skagen s.s. Pernoviken Audacity s.s. Hamburg Hontestroom s.s. Londen 10 December: Vechtstroom s.s. Huil Nordsee (tank) s.s. Kopenhagen Gateshead s.s. Newcastle Sambre m.s. Rotterdam Agility s.s. Hamburg Prima m.s. Swansea Salland s.s. Buenos Aires Enid Mary s.s. Goole Hercules s.s. Hamburg Schieland s.s. Newcastle Bera s.s. Gent Gullkrona m.s. Goole Baron Ardrossan s.s. Huelva Menes s.s. Batavia VERTROKKEN. Granta s.s. Newcastle Odysseus s.s. Gdynia Rijnstroom m.s. Plymouth 10 December: Texelstroom s.s. Liverpool Trsat s.s. Swansea Sambre ms. Parijs Justi s.s. Bergen Costa Rica s.s. West Indië Borneo m.s. Gr. Yarmouth Jantina m.s. Londen Rheinland s.s. Odda Meryl s.s. Middlesbr» Aanvoer steenkolen. Met een lading steenkolen kiwam gisteren het Nederlandsche s.s. „Schieland" van New castle aan de Hoogovens aan. Vlootuitbrciding. Naar gemeld wordt heeft de Droogdos Maatschappij „Soerabaja" van de Koninklij'- ke Paketvaart Maatschappij een order ont vangen tot den bouw van een 500 tons, d.w. metend palmolieschip. Het schip wordt voorzien van een 350 as P.K. dieselmotor, die geleverd wordt dooi' Werkspoor te Amsterdam. De opleveringstijd is gesteld binnen twaalf maanden. IJs- en Weerberichten» Volgens bericht uit Oulu (Finland) is de haven wegens sterken ijsgang thans voor de scheepvaart gesloten. Gearresteerde Spanjaarden naar Gorinchem overgebracht Naar wij vernemen heeft de regeering Donderdag alle Spanjaarden, die dezer dagen in verzekerde bewaring zijn gesteld, over la ten brengen naar de citadel-kazerne in Go« finchem.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6