HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN 5|e JAARGANG NO. 216 MAANDAG 13 DECEMBER'37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 234 cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct- Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. POSTGIRO 310791 ^XledeST^"; ^eschtohew 2000.- „verben 400.-. verlies van hand. voet ol oog 1200.-. belde leden daim 1100.-, een Ud duim 50, vmger 15.—een of twee leden anderen vinger ƒ5.-, arm- of beenbreuk ƒ30.-, enkelbreuk ƒ15.-, polsbreuk f 15.-. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnès mocht tengevolge hebben, Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles Indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. alle leden wijsvinger f 60.—, Opvarenden van visschers-, marinevaartulgen enz. 4Q0< R.-K. Tooneelvereeniging Zij Ons Streven". Kunst Anton Coolen's „De Vier Jaargetijden". Aan K. Z. O. S. komt in onze gemeente de eer toe, het aan te durven op het gebied van het dilettantentooneel werken uit te voeren, waarvoor de meeste dezer ensembles eenigs- zins „huiverig" zijn, omdat aan een experi ment in dit genre immer groote financieele risico's verbonden zijn. Gedreven door den drang naast vermaak in de eerste plaats kunst te brengen, komt K. Z. O. S. (haar naam ge trouw) van tijd tot tijd met werken, waar de herinnering nog langen tijd levendig aan blijft en voor welker vertolking men met het meest mogelijke respect vervuld is. Wij denken b.v. aan Anton Coolen's Kinderen van ons Volk. Van denzelfden Brabantschen auteur zagen wij Zondagavond in een uitverkochte Patro- naatszaal De vier Jaargetijden ten tooneele *evoerd. De belangstelling voor dit in het ka tholieke milieu spelende werk was terecht zeer groot en welverdiend. De speciaal voor het tooneel geschreven handeling is in de eerste drie bedrijven (Lente Zomer en Herfst) een zeer sterke, ook al reeds uit hoofde van dien. De première er van ring in '34—'35 bij het Nieuwe Sohouwtooneel "directie nu wijlen Ko van Dijk en Frits Bouwmeester). Het stuk, geheel in smeuïg Braobantsoh geschreven, speelt izich af in den herd van boer van den Eerden en heeft in zich al de typische emoties en aspiraties, die aan de diepere roerselen van den boeren- ziel eigen zijn. Het spreekt van de stille veete tusschen de bewerkers van den grond hunner vaderen, ieder hakende naar grooter grond bezit; het verraadt de gehechtheid aan den bodem, de 'koppigheid, de boerentrots. Of zij jonker dan wel boer zijn het land bindt hen die er op geboren zijn, of een enkele al tijde lijk afdwalen zou, de roep van den Grond, hun Grond, wordt uiteindelijk toch zoo sterik, dat hij weer huiswaarts keert. Van dit spel van de aarde, van het graan, van het brood dat door de gebedsvervulling geeft ons heden.den boer heüig is, zagen wij van K. Z. O. S. een vertolking, die eerbied afdwong. Zeker, er waren fouten en er bleven nog wenschen, daarvoor is men dilettant, maar een krachtig pleidooi voor een gezonde, natuurlijke volkskracht, die èèn van de Leit- motiven van Anton Coolen's werk is ging zeker van deze spelers uit. Boer van den Eerden, een markante figuur, die den speler echter voor het weergeven der vele fijnere stemmingsmomenten groote eischen stelt werd door den heer J. van Baar, die deze rol als het ware „op 't lijf geschre ven" was en den boer stug en hard in al zijn koppigheid weergaf. Voor zijn doordachte cre atie gul ons compliment. De jonker, moralist en filosoof, heeft een rol, die zeker onder de belangrijkste gerekend mag worden al volgt Coolen terecht geen „star"-systeem. Om den drang boersch te willen zijn en daarbij toch heer te blijven juist weer te geven moet de speler van deze figuur heel wat in zijn mars hebben. Coolen schiep hem ongetwij feld als een sympathieke verschijning, al slaat hij in den aanvang van 3 wel eens wat al te veel aan het filosofeeren. Ook van hem wordt een weergave, onderhevig aan varieerende ge moedsuitdrukkingen, gevergd. De heer J. Olst- hoorn speelde hem in eigen opvatting en die was o.i. aan den al te jeugdigen kant. Al mocht de Jonker gehoord worden en gaf hij zich in deze rol geheel en had hij er veel werk van gemaakt. Speciaal van de stemmin gen, waar deze man aan onderhevig is. De andere manlijke personen treden niet zoo op den voorgrond. Zoon Jan (de heer H. van Kuijeren) een soort Verloren Zoon had zich den huid van dezen Brabander prach tig eigen gemaakt en gaf hem keurig weer; Meulendijks (Ger. Zwanenburg) de .boer, die v. d. Eerden's .grond en hoeve bezitten wil, was niet kwaad noch als boer noch als figuur maar vrij oppervlakkig. De heer J. v. d. Kolk had met zijn rol weinig moeite en gaf een pracht van een type van den ietwat simpelen en daardoor zoo droog komieken knecht; de notaris en de postbode droegen het hunne tot het succes bij. Het tempo van dit 5-'bedrijvige stuk was te langzaam; het was middernacht toen het einde kwam. De damesrollen waren ln handen van mevr. C. VrijhoefZwanenburg (vrouw v. d. Eerden) mej. Ali Zwanenburg (Hanna), mevr. C. v. Laer—'ZiWanenburg (Anne Marie, mej. J. van Leeuwen (Martha) en mej. Fr. Scheerman (Ciska). Eerstgenoemde was een uitstekend type, in dezen rol zeer sterk; Ciska de meid paste in 't milieu zich vrij aan; Hanna had met haar taak niet de minste moeite, maar zij denke om haar stem te nuanceeren en niet zoo sterk de zinnen af te bijten. Anne Marie haalde haar eerste groote scène met de routine haar eigen en was ook later een groote kracht, waar K. Z. O. S. op steu nen kon; het onderhoud van Martha met den jonker in 3 is een tafereeltje rijk aan teere nuances en zij was een frissche, vlotte ver schijning waar K. Z. O. S. nog veel genoegen als jonge kracht aan beleven kan. Het slottooneel is belangrijk minder sterk geschreven dan het voorgaande en in het begin van 4 komen daar reeds de voorboden van. Het dialect werd aardig volgehouden; decor (zelf vervaardigd) voldeed goed; de rol- kennis was vlot; het licht in 1 had helderder kunnen zijn. Met de keuze en de wijze van uitvoering mogen wij ongetwijfeld K. Z. O. S. gelukwen- schen; zij zal velen aan zich verplicht hebben. Er zijn dezen avond tal van goede tooneeltje? te observeeren geweest. De volgende auteur die door het ensemble Vertolkt zal worden is de bekende schrijver Henri Ghéon met het kerstspel Kermisgasten op Kerstmis. Sneeuwstormen hebben in Zuid-Engeland een Avare ravage aangericht. Op den weg van Southampton naar Bournemouth moesten speciaal de telefoonleidingen het ontgelden. De entre-acte's werden weer met muziek- in-natura gevuld door een trio en deze ver dienstelijk klinkende attractie deed het toch maar beter dan de mechanische. In de pauze heeft pater Cyprianus een korte propaganda-rede gehouden. W. De sleepboot „Amsterdam'' te water gelaten. Vaartuig met buitengewone capaciteiten. Wordt gestationneerd in Den Helder; de „Utrecht" komt naar IJmuiden. Het was een opgewekt gezelschap, dat j.l. Zaterdagmorgen om 6 uur per autobus den tocht aanvaardde naar Alblasserdam ten einde getuige te zijn van het te water laten van de sleepboot Amsterdam", die aldaar op de scheepswerf der firma J. Smit Czn. ge bouwd is. Nu is het van stapel loopen van een schip altijd een gebeurtenis, waarbij opge wekte gezichten te zien zijn, maar ditmaal had zulk een feit voor sommigen van hen die aan dit uitstapje deelnamen een diepere be- teekenis; voor de mannen van Bureau Wijs muller ging een lang gekoesterde wensch in vervulling. „De nieuwe boot!" Jarenlang is het een ijaele gedachte geweest, ijdel omdat het in verband met den economischen toestand toch onmogelijk was een sleepboot te bouwen die aan alle eischen, welke de moderne tijd en met hem de huidige bergingsservice stelt, te voldoen. Want zulk een schip kost altijd nog twee en een half tot drie ton. Voorwaar geen kleinig heid. Einde Juli werd de kiel van het nieuwe schip gelegd en al spoedig was de belemmerde aanvoer van materiaal uit en door het bui tenland oorzaak van een afbouw in langzamer tempo dan men zich gedacht had. Wanneer het schip geheel gereed voor den proeftocht (dit zal minstens wel einde Fe bruari 1938 worden) zal aan de vloot van blauw-wit-zwart-pijpers een schip toegevoegd kunnen worden, dat het mogelijk zal maken, dat Bureau Wijsmuller bij noodgevallen op zee niet alleen het bekende woordje, maar een „hartig" woordje meespreekt. Met het in gebruiknemen van de Amster dam zal het rayon van de kust van Noord- wijk tot de Haaks door deze boot bestreken kunnen worden en schepen, die om de een of andere reden assistentie verlangen, in veilige haven gebracht kunnen worden. De tewaterlating. Onder hen, die zich op de werf te Alblas serdam bevonden, merkten we o.m. op: de heeren J. P. Boon, dir. van Bureau Wijsmuller, j. van Leeuwen, kassier bij dit bergingsbe drijf, kapitein Joh. v. d. Graaff, van de sleep boot Hector met 5 leden van het personeel, D J van Mourik, chef van het machinekamer- personeel, W. P. Mets Jr. namens de bevriende relatie fa. van Vliet en Co. te IJmuiden, A. Prins van de Arnhemsche Stoomsleeperij (de bouwers der machines), ir. Kn. Benson van de Nederl. Scheepsbouw Mij., te Amsterdam, (een der ontwerpers), Jan Smit van de werf der fa Smit, scheepsbouwers Alblasserdam, de heeren L. Goedkoop, D. Goedkoop, J. Goedkoop Sr en B. Goedkoop Jr., van de Ned. Scheeps bouw Mij. te Amsterdam, commissarissen van Bureau Wijsmuller. Ook mevr. Boon en mej. Gr Boon bevonden zich met de dames Goed koop onder de belangstellenden. De doopplechtigheid werd verricht door de dochter van den directeur, mej. Gr Boon Toen tegen half tien de laatste beletselen we^enomen waren zocht de „Amsterdam op vlotte wijze haar element waar spoedig een tweetal riviersleepbooten haar groote zuster opvingen en langszijde van de werf meerden. De eerste indruk is een prachtig schip vlug gelijnd maar met een duidelijke uitdrukking "an kracht. Dit wordt des te meer onderstreept door den imposanten opbouw van het bruggedek. dat als een geschuttoren van een moderne jager fier en zwaar uit het casco oprijst. Deze indruk van kracht wordt gestendigd wanneer men een rondgang aan boord maakt, zooals de gasten dit onder leiding van den heer Van Mourik, die bij den afbouw aanwezig is, de den. Dubbele deuren en patrijspoorten, extra ver stevigde stuurhut en bruggeschermen, water dichte afsluiting van logiezen en machine kamer, een brugopbouw in stroomlijn, com municatiemiddelen „binnenshuis" verraden enkele der moderne snufjes waar het nieuwe schip zoo rijk aan is. Twee 18-duims stleep- trossen krijgt de oliestoker mee; de roer koning heeft een dikte van 20 c.M., zoodat men na enkele staaltjes van constructie van het schip aanschouwd te hebben, wel mag concludeeren, dat de bouwers niets onbenut of vergeten hebben om de boot zoo zeewaardig mogelijk te maken. Het schip zal te Den Helder gestationneerd worden omdat men daar meer practisch nut verwachten kan en zal dus de Haaksgronden „bewaken". De thans dn die haven gesta tioneerde sleep boot „Utrecht" komt dan te IJmuiden, zoodat ook deze haven niet zonder groote zeesleepboot meer zal zijn. Dat de nieuwe boot den naam van de hoofd stad des lands met eere zal mogen voeren be hoeft aan geen twijfel onderhevig te zijn. Er zal veel van de Amsterdam gevergd worden, want aller oogen zullen op haar gevestigd zijn als in noodgevallen haar hulp ingeroe pen wordt. Geleid door de bekwame hand van den Helderschen kapitein Jan Kuiper, zal zij de verwachtingen niet beschamen. Tenslotte volgen hier nog enkele bijzon derheden. De afmetingen. Vakmenschen hebben het bouwplan ont worpen, vakmenschen hebben het model in de Wageningsche sleeptank uitgeprobeerd en menschen uit de praktijk van het bergings wezen hebben hun waardevolle adviezen bij den bouw gegeven. Het schip is 45 M. lang, 8.25 M. breed en 5 M. hel en overtreft de sleepboot Nestor in lengte met 16 M. De twee ketels worden met olie gestookt; de capaciteit is 1400 I.P.K. Aan boord zullen zijn een brandbluschpomp een electrisch gedreven bergingspomp, twee ster ke zoeklichten, een volledige radiotelegrafie en telefonie-intsallatie, een radiozoeker, kort om alles wat een bergingsvaartuig voor de uitoefening van zijn bedrijf noodig heeft. De inrichting der logiezen is zeer practisch; zij zijn alle vooruit en binnendoor te berei ken evenals machinekamer, brug en Marconi- hut. De zes olietanks hebben een totale bunker capaciteit van 320 ton. AANGEHOUDEN De politie heeft een IJmuidenaar aange houden, die verdacht wordt van diefstal. Hij werd. na voor den commissaris van politie te zijn geleid, op transport gesteld naar Haarlem. OM DEN MEESTERTITEL. Het pleit is beslecht. Laros is, doordat de laatste partij remise werd, uitgeschakeld van deelneming aan de wedstrijden om den meestertitel. Bijna gelukte het den D.C.IJ'er nog in het vergevorderde middenspel de beslissing te forceeren, maar Metz herstelde zich fraai, zoodat Laros het niet verder dan tot remise bracht. In den eindstrijd zijn geplaatst de Amster dammer J. Metz en de Hilversummer van Amstel, die met de twee gegadigden uit Zuid- Holland zullen spelen om den meestertitel. De eindstand van dit voortournooi luidt: Spelers gesp. gew. rem. verl. pnt. J. Metz 5 3 i 1 7 v. Amstel 5 2 3 0 7 Stahlberg 5 2 2 1 6 Laros 5 13 1a B. May 5 12 2 4 Vos 5 0 14 1 LOODSDIENST GESTAAKT. Zondagmiddag twee uur werd wegens het tormacht-ige weer uil het W..W. de loods- dienst gestaakt evenals op andere posten langs de Nederlandsche kust. Nationale- en kampioenswed strijden in het Velserbad. Mooie tijd van Alie Stijl Een goede maand voor de spaarders. Moolenaar klopt op de 100 M. schoolslag den kampioen van Nederland, maar hij wordt gedisqualificeerd. A. D. Z. behaalt vier kampioenstitels. Zoo groot was gisteravond de belangstelling voor de door V.Z.V. georganiseerde nationale- en kampioenswedstrijden, dat velen moesten worden teruggezonden. Alhoewel het program ma vlot werd „afgedraaid" was het bijna middernacht toen de heer G. Blitz het eind signaal floot voor het laatste nummer, de polowedstrijd V.Z.V.—Dolfijn. De jury was samengesteld als volgt: P. H. J. Dogger, voorzitter-kamprechter, G. Blitz, star ter, Mevr. S. W. de DoodKoenen P. Borst, W. A. Coerenengel en Corn. Janus tijd opne- mers, A. H. de Bruijn Jr. en Joh. Rol keerpunt commissaris. De jury voor het schoonspringen bestond uit de dames mevr. S. W. de Dood- Koenen en E. Biet en den heer G. Blitz. Al gemeen-secretaris was de heer P. Visman. Het aantal deelneemsters en deelnemers be droeg ongeveer 200 van 16 vereenigingen. Begonnen werd met een wedstrijd water polo (dames) tusschen een Haarlemsch Zeven tal en A.D.Z. De uitslag was 0—1, De verdere uitslagen waren als volgt; Schoonspringen 1 M. plank dames-juniores: 1. V. Botteman (De Alkm. Waterratten) 22.12 punten. Schoonspringen 1 M. plank heeren-juniores: 1. C. Haven (D.W.R.) 42.95 p., 2. B. Jansen (D.J.K.) 42.15 p. 100 M. borstcrawl dames-juniores: 1. C. Arts (A.D.Z.) 1 min. 19.3 sec. 2. en 3. R. Hordijk (A.D.Z.) 1 min. 20.4 sec. en M. M. Prent (zelf de tijd). 100 M. borstcrawl dames Nationaal: 1. Alie Stijl (A.D.Z.) 1 min. 9.2 sec., 2. D. Hüsken (A.D.Z.) 1 min. 17. 4sec. 100 M. borstcrawl heeren-juniores: 1. M. Maurits (H.P.C.) 1 min. 4.8 sec., 2. J. Merken- stein (Dolfijn) 1 min. 4.9 sec., 3. J. Stroeve (Het IJ) 1 min. 6.8 sec. 100 M. borstcrawl heeren Nationaal: 1. Moolenaar (Het IJ) 1 min. 2.5 sec., 2. A. H. Sipkema (H.V.G.B.) 1 min. 4 sec., 3. H. Boven- schen (Dolfijn) 1 min. 7.1 sec. 100 M. rugslag dames-juniores: 1. C. Schim- mei* (A.D.Z.) 1 min. 19.1 sec., 2. A. Sevensma (A.D.Z.) 1 min. 29.2 sec., 3. C. Albers (A.D.Z.) 1 min. 30.6 sec. 100 M. rugslag dames Nationaal: 1: I. van Feggelen (Het IJ) 1 min. 17.7 sec., 2. A. Zwaan (A.D.Z.) 1 min. 29.9 sec. 100 M. rugslag heeren-juniores: 1. J. Bais („Haarlem") 1 min. 17.6 sec. 2. F. Polak (id.) 1 min. 22.4 sec., 3. F. Franken (D.J.K.) 1 min 22.6 sec. 100 M. rugslag heeren Nationaal: 1. J. C. Scheffer (D.JJEC.) 1 min. 13.9 sec. 2. A. J. v. d. Meer Jr. (Haarlem) 1 min. 15.2 sec., 3. J. P. Metman (Het IJ) 1 min. 15.4 sec. 100 M. schoolslag dames-juniores: 1. D. Zwiers (H.D.Z.) 1 min. 35.2 sec., 2. C. de Vos Burchart (D.A.W.) 1 min. 36 sec. 3. A. van Loenen (Het IJ) 1 min 38 sec. 100 M. schoolslag dames Nationaal: Hiervoor had alleen Jopie Waalberg ingeschreven. Zij werd daarom ingedeeld bij de laatste serie 100 M. schoolslag heeren-juniores: 1. G. G. Gerkens (Nereus) 1 min. 20.9 sec., Waalberg 1 min. 23.6 sec., 2. L. v. d. Brom (Dolfijn) min. 28.3 sec. 3. en 4. F. Mais (D.A.W.) 1 min, 28.9 sec. en P. Vissink (V.Z.V.) 1 min. 28.9 sec. 100 M. schoolslag heeren Nationaal: 1. H. Smitshuyzen (A.Z.) 1 min. 17.2 sec., 2. B. J Faddegon (D.J.K.) 1 min. 21.4 sec., 3, J. Lewis Jr. (Dolfijn) 1 min. 23 sec. (S. Moolenaar van Het IJ zwom dit nummer in 1 min. 17 sec., zoodat hij een beteren tijd maakte dan de landskampioen Smitshuyzen. Hij werd echter gedisqualificeerd wegens on reglementair zwemmen. 3 x 50 M. wisselslag dames-juniores: 1. T. Boorsma (H.D.Z.) 2 min. 23.4 sec., 2. B. Duijf („Haarlem") 2 min. 34.8 sec., 3. H. Willems (Het IJ) 2 min. 42.3 sec.) 3 x 50 M. wisselslag heeren-juniores: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 59.7 sec., 2. A. J. v. d Meer Jr. („Haarlem") 2 min. 4.8 sec. 3. H. Bo venschen (Dolfijn) zelfde tijd. 10 x 50 M. estafette borstcrawl dames-junio res: 1. A.D.Z. 6 min. 1.5 sec., 2. H.D.Z. 6 min. 30.7 sec. 10 x 50 M. estafette borstcrawl heeren- juniores: 1. Dolfijn 5 min. 13 sec., 2. D.A.W. 5 min. 25 sec., 3. V.Z.V. 5 min. 30.8 sec. Het IJ gedisqualificeerd. De polowedstrijd V.Z.V. 1Dolfijn 1 werd met 51 door de Amsterdamsche le klassers gewonnen. ZELFS EEN VLOERMAT IS NIET VEILIG. Een inwoner van LJmuiden-Oost heeft aangifte gedaan van diefstal van een vloer mat, die des nachts van een schutting werd weggenomen. VERLOTING KENNEMER PLUIMVEE- VEREENIGING. In ons bureau Kennemerlaan 42 ligt ter inzage de trekkingslijst van de door de Ken- nemer Pluimveevereeni. gehouden verloting. Het rijwiel is gevallen op no. 214. VOOR DE BABY-UITZETJES Vieronder volgt de derde verantwoording van de gelden, die binnengekomen zijn voor de baby-uitzetjes van de behoeftige kindertjes, die in de gemeente Velsen in Januari geboren v/orden. Reeds verantv/oord 201.— Ged. collecte Santpoort 22.50 Mevr. B. v. d. B. 1-50 Ged. collecte IJmuiden 217.5r 442.50 Met vriendelijken dank aan de gevers en geefsters Vijf en twintig moeders kunnen reeds gelukkig gemaakt worden met een uit- zetje. Hun tegoed bij de Rijkspostspaarbank steeg met ruim 75000. NovembePwas een goede maand voor de spaarders bij de Rijkspostspaarbank, want aan alle kantoren hebben de ingelegde gel den de terugbetalingen overtroffen. Buiten- woon groot was de stijging in IJmuiden: meer dan f 50.000 werd hier meer ingelegd, dan terugbetaald. Ook met het aantal nieuw uitgegeven boekjes stond dit kantoor hoog aan de spits. Van de 140 in de gemeente uit gegeven nieuwe boekjes nam IJmuiden niet minder dan 80 voor zijn rekening. Dit wijst er op. dat de maand November een maand is geweest, waarin velen de gelegenheid had den, iets voor den kwaden dag ter zijde te leggen. Stortingen en terugbetalingen waren als volgt: Kantoor IJmuiden: Ingelegd f 111.118.74 Terugbetaald 60.582.68 Meer ingelegd dan terugbetaald f 50.536.06 Kantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd f 27.517.71 Terugbetaald f 21.092.59 Meer ingelegd dan terugbetaald f 6.425.12 Kantoor Velsen: Ingelegd f 13.364.65 Terugbetaald f 9.170.20 Meer ingelegd dan terugbetaald f 4.194.45 Kantoor Velsen-Noord Ingelegd f 14,059.83 Terugbetaald f 10.018.07 4.041.76 Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Santpoort-dorp: Ingelegd f 28.725.37 Terugbetaald f 18.765.02 9.960.35 Meer ingelegd dan terugbetaald i Kantoor Santpoort-Station: Ingelegd f 17.162.82 Terugbetaald f 16.81982 Meer ingelegd dan terugbetaald f 343.— BENOEMING DIRECTEUR MAATSCH. HULPBETOON. Burgemeester en Wethouders hebben be paald, dat de verordening voor den Ge meentelijken Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon in werking treedt op 1 Januari 1938. Volgens art. 3 dezer verordening is aan het hoofd van den dienst geplaatst een directeur die door den Raad wordt benoemd. B. en W. stellen thans voor, met ingang van 1 Januari 1938 als zoodanig te benoemen den heer P. Waardenburg, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, onder toeken ning van eervol ontslag uit laatstgenoemde functie VAN WIEN IS DIE IIOND? Aan het bureau van politie IJmuiden-Oost zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een opgevangen hand. Signalement: tijgerkleu- rig, kortharlg, hoog 60 c.M. reu. PRIJSUITREIKING SCHIETWEDSTRIJD. De prijsuitreiking van den j aarlijkschen schietwedstrijd van den Bijz. Vrijw. Land storm zal a.s, Vrijdagavond plaats vinden in „De Griffioen". ST. NICOLAASFEEST „IN VEILIGE HAVEN" EN „DE MOERBERG" De Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" heeft Zaterdag, in „Het wapen van Velsen". een goed geslaagd St. Nicolaasfeest gehouden. Zoo groot was het aantal kinderen, dat de zaal tweemaal gevuld was. Het was een vroolijk gezicht, al die blijde kinderen, die door St. Nicolaas werden toegesproken en volop ge- tracteerd werden op allerlei versnaperingen; en bij het naar huis gaan kregen allen een zak, eveneens met allerlei heerlijkheden, mee naar huis. De bekende kindervriend „Oome Piet" ontbrak evenmin op 't appèl. Onder zijn regie werd door een aantal kinderen een re- vue'tje opgevoerd: „De vier jaargetijden". Dit was een uitbeelding van het speeltuinwerk zooals dit het geheele jaar door wordt uitge voerd. 's Avonds was het feest voor de leden der vereeniging. Ook dit is in alle opzichten goed geslaagd. Er heerschte een recht feeste lijke stemming. In een kort openingswoord kon de voorzitter, de heer Klut spreken van voor uitgang van het speeltuinwerk. Er werden o.a. opgericht een voetbalclub, een mondaccordeon en een tooneelclub. Verder deelde de heer Klut mede. dat door medewerking van B. en W. men het a.s. voorjaar in het bezit zal komen van een clubgebouw. Hierna kwam de mond- accordeonclub voor het voetlicht. De muzieknummertjes die deze knapen ten gehoore brachten, werden telkens met een welverdiend applaus beloond. Hulde aan de jongens voor hun prestatie. Verder werden door de tooneelclub opgevoerd: „Als de kur ken knallen" en Dagowitz. Een aardige klucht, waarom dikwijls hartelijk werd gelachen. Een gezellig bal was het slot van dit goed geslaagd feest. De Speeltuinvereeniging „De Moerberg" heeft Zaterdagmiddag in Thalia een St. Nico laasfeest met de kinderen gevierd. Hier was. gezien de royale tractatie, van geen malaise sprake. Ruim 400 kinderen waren hier bijeen. Ook bier was was de Sint in eigen persoon aanwezig om aan verschillende kleinen audiën tie te verleenen. De directie van Thalia had gezorgd voor een mooi program kinderfilms. Het was een feest, waarvoor het bestuur een '.voord van lof toekomt. Ook de Moerberg-kinderen kregen een zak lekkers mee naar huis, zoodat ze alle reden hadden, om tevreden te zijn.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1