BEVERWIJK Deensche rats. CASTRICUM HEEMSKERK WIJK AAN ZEE Ouderavond van de Zeewijkschool. Lezing van Ds. J. D. van Calcar. Maandagavond werd in school 3 een ouder avond gehouden, waarin Ds. van Calcar het onderwerp „Het verwaarloosde kind" behan delde. Na een inleiding van het hoofd der school, den heer D. Dangermond, was er een verkiezing van een lid van de oudercommissie Gekozen werden Mevr. Vis en Mevr. Meier! Hierna was het woord aan Ds. van Calcar. Spr. was van meening, dat hij zich met het onder werp „Het verwaarloosde kind" te beperkt had uitgedrukt, waarom hij dit veranderde in „Kinderen, die onbeschermd zijn". Kunnen wij ons. aldus spr., wel een kind in zijn onkunde en onervarenheid, onbeschermd voorstellen? Zijn niet de ouders de natuurlijke beschermers van het kind? En idealiseeren wij ons niet, naarmate wij ouder worden, het ouderhuis? Er zijn echter veel kinderen, die deze natuur lijke bescherming missen, b.v. ouderlooze kin deren, verlaten en te vondeling gelegde kin deren. Er is een tijd geweest, dat deze drie groepen van kinderen werden beschouwd als verwaarloosde kinderen. Het eenige. wat men deed om deze kinderen te beschermen, was hen op te bergen in inrichtingen, waar ook zieken en ouden van dagen werden onderge bracht. De hervorming bracht eenige verande ring want er werd toen onderscheid gemaakt tusschen weezen en vondelingen. Men richtte toen weeshuizen op, maar ook deze inrichtin gen waren niet ideaal. Want de kleeding en de lichamelijke straffen, die op het kind werden toegepast, doodden al de persoonlijk heid, die er nog in deze kinderen was. De be scherming van het verwaarloosde kind is van een nieuweren tijd, want pas in de tweede helft van de negentiende eeuw werd de toe stand beter. Toen in dien tijd, ook mede door de armoede die er heerschte, steeds meer kinderen maatschappelijk verongelukten werd het geweten wakker en probeerde men nog te redden, wat er te redden viel. De huizen, die toen werden opgericht, waren beter dan die van vroeger, maar hier was ook nog steeds het uniforme in de kleeding. Langzamerhand begon men te begrijpen, wat het gemis was, in deze huizen, n.l. het zich zelf kunnen zijn. Het gevolg was, dat tal van kinderen in een pleeggezin werden ondergebracht. Zelfs tot 1850 werden de door hun ouders verlaten en te vondeling gelegde kinderen gelijk gesteld met misdadigers. Men stelde deze kinderen verantwoordelijk voor hun doen en laten. Zelfs in 1890 waren er nog 4000 kinderen boven de 10 jaar in de gevangenis. Omstreeks 1900 begon men te begrijpen, dat ook deze kinderen rechten hadden. Men richtte opvoedingsge stichten op en sprak van voogdijkinderen en regeeringskinderen. Ook begon de regeering de ouders, die door armoede niet in staat wa ren hun kinderen op te voeden, uit de ouder lijke macht te ontzetten. Naast de opvoedings gestichten kwamen de observatiehuizen. Ook de alcoholbestrijding en het uitzenden van kinderen naar vacantie-oorden achtte Ds. van Calcar van groot belang, omdat een eerste ver- eischte voor een gezonden geest een gezond lichaam is. Vervolgens gaf spreker nog een overzicht van het werk van de Stichting Zandbergen, waarin niet alleen ouderlooze, maar ook voogdijkinderen van alle gezindten en standen opgenomen worden. De beste op voeding is de zwakken met de sterken te laten omgaan en zoo heeft men daar bij de oudere kinderen zelf-bestuur, waarbij de een den ander helpt. Het resultaat van dit alles is, dat de woestijn van een 60 jaar geleden een schoone, bloeiende tuin is geworden. De heer Dangermond dankte Ds. van Calcar voor zijn lezing. Nadat er thee geserveerd was, hadden de ouders gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen en zich met het personeel van de school te onderhouden. INZAMELING VOOR DE ARMEN. In de beide katholieke (kerken alhier is Zondag onder alle diensten gecollecteerd ten bate van de armen in deze parochies. In totaal werd een bedrag van ongeveer f 1325 ingezameld. Vorig jaar was de opbrengst van deze collecte ruim f 900. LEDENVERGADERING VAN ,,'T KARPERTJE". Het Vischcollege ,,'t Karpertje" heeft in het clublokaal, café „De Vriendschap" aan den Alkmaarschenweg, een goed bezochte ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Maenhout opende de vergadering met een welkomstwoord. Uit het verslag van de feestcommissie bleek, dat evenals vorig jaar weer heel wat werk moest worden verricht om den feest avond tot een groot succes te maken. Nadat de voorzitter daarvoor een woord van dank had gesproken werd de feest commissie ontbonden. De voorzitter deelde hierna mede, dat het bestuur in onderhandeling is getreden met een beroepsvisscher over den aankoop van uitzetvisch. Ook had het bestuur een aanbod ontvangen voor 200 pond bovenmaatsche baars. Het bedrag werd niet bezwaarlijk ge acht, zoodat besloten werd het aanbod te aanvaarden. De heer De Wildt was bereid gevonden vergunning te verleenen op zijn land langs het vischwater te loopen. De door de vereeniging uit te geven kaar ten zullen daartoe van zijn handteekening worden voorzien. Het bestuur zal daaraan nog enkele vergunningen, welke voor de vis- scherij nocdig zijn, toevoegen. Ter verge makkelijking van de controle zullen deze vergunningen van een pasfoto worden voor zien. De heer N. Grapendaal werd als nieuw lid aangenomen. Nadat van de rondvraag nog een druk ge bruik was gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. (In Denemarken constateert men, dat de matrozen op de vloot door het overvloedig eten in geioicht toenemen, waardoor bijv. officiëel ïs vastgesteld, dat de ivaterver- plaatsing van den pantserkruiser Niels Juel met een ton is toege nomen.) De Deensche matrozen zijn hartige eters Die degelijk worden gevoed, Hun omvang neemt toe in (rond) T-. strekkende meters, JJe Deensche matroos heeft het goed Hij s zoogezegd niet onbe„middeld" Q- gebleven, binds kortlings zijn diensttijd begon, Aan boord van de Niels Juel maakt hem rr het leven, Zoo dik en zoo rond alseen ton. De Deensche matrozen zijn vreedzame ,m menschen, (Te lezen met d en met t) Zij kunnen geen beter bestemming zich t-, wenschen, Dan met de Niels Juel in zee. Alkrijgen zij daaglijks de dekken te dweilen. En klimmen z' als ratten in 't want, Al werken zij harder, bij tijd en bij wijle. Dan menige lubber aan land; Al doen ze ook iederen dag weer gymnastisch, Van ochtend tot avond en hoe. De rats en de kuch werken toch nog meer drastisch. Steeds neemt hun tonnage weer toe. Er zijn in de wereld gewichtiger zaken. Dan dat van die Jantjes op zee. Maar 'k hoop, dat ze lang nog zich dik zullen maken, Door eetlust in tijden van vrêe. P. GASUS. HET LIDMAATSCHAP VAN DE HARDDRAVERIJVEREENIGING. Op gemakkelijke voorwaarden. Het bestuur van de Beverwijksche Hard draverij vereeniging „Prins Bernhard" heeft besloten, nadat daartoe van vele zijden aan drang was uitgeoefend, voor nieuwe leden, die daarvan gebruik wenschen te maken, een regeling in te voeren voor de betaling van de jaarlijksche contributie. Deze bedraagt, zooals bekend is, slechts f 2.40 per jaar. waarvoor de leden dan op de harddraverij toegang hebben tot het eerste terrein met twee dames. Dit bedrag zal nu in het vervolg in maan- delijksche termijnen kunnen worden vol daan. Deze termijnen worden bij de leden in ontvangst genomen door den heer K. Jur- riëns, Koningstraat 137. Gelet op de ervaring, dat zich ieder jaar vele leden aanmelden, nog als het ware op het laatste oogenblik voor de harddraverij, heeft het bestuur de verwachting, dat van deze nieuwe regeling zeer velen gebruik zul len maken. Het lidmaatschap van de Harddraverij vereeniging behoeft op deze wijze voor niemand meer een bezwaar te zijn. omdat men zich reeds tegen de geringe be taling van een kwartje per maand van drie plaatsen op het eerste terrein kan verzeke ren. Met deze nieuwe regeling is het bestuur aan veler verlangen tegemoet gekomen en verwacht wordt dat daarvan een zeer druk gebruik zal worden gemaakt. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering; Waschpeen per .G. 2%5 Spinazie per kist 5070 Sla per 100 stuks 240280 Boerenkool per K.G. 1V23 Andijvie per kist 1545 Wortelen per bos 610 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Prei per K.G. 24 Bloemkool le per stuk 45 Tomaten per K.G. 831 Uien per K.G. 6—9 Witlof per K.G. 8—20 Spruiten per K.G. 815 Wortelen per K.G. 23 Bieten per K.G. 34 Nero per K.G. 2%—10 Knollen per stuk 26 Roode kool per K.G. IV23 Gele kool per stuk IV24 Groene kool per stuk 23 Appelen per K.G. 814 HET NIEUWE RAADSLID. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft Maandag den heer A. Wernke benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad. De heer Wernke zal de plaats innemen van den heer H. Rothe, die vorige week is over leden. TENTOONSTELLING VAN WERKSTUKKEN. Gisteren hebben de Christelijke Vrouwen- vereeniging Draagt elkander in de Liefde", de Meisjesvereeniging en de Zondagsschool uit Wijk aan Duin een tentoonstelling gehou den in het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw aan de Populierenlaan van de door haar leden vervaardigde kleedingstukken. Des middags heeft de hulpprediker, de heer M. Foeken den bazar op de gebruikelijke wijze geopend. Reeds direct na de opening mochten de stands zich in een druk bezoek verheugen. Vooral de fraaie handwerken trokken de aandacht. Ook het houtsnijwerk van de jongensclub „Benjamin" had ieders bewondering. Des avonds hebben de leden van de Meis jesvereeniging voor een groot aantal aanwe zigen eenige kleine tooneelstukjes opgevoerd, waarna de onverkocht gebleven goederen op het „rad van avontuur" aan den man werden gebracht. De vereenigingen kunnen zeker op een ge slaagde tentoonstelling terugzien. VERGADERING JONGEMANNEN VEREENI GING „EXCELSIOR". De Christelijke Jongemannenvereeniging „Excelsior" heeft gisteravond in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een ledenvergadering gehouden. Na het zingen van lied 67 vers 1 en gebed heette de waarnemende voorzitter, de heer J. Dalmeijer, de aanwezigen welkom. Vervolgens hield de heer K. Wilgenhof een bijbelinleiding over Exodus 14, waarop een uitvoerige be spreking volgde. Bij de ingekomen stukken, die hierna werden behandeld, was o.m. een afscheidsbrief van den voorzitter. Binnenkort zal een bestuursverkiezing moeten worden ge houden. Met het zingen van lied 25 vers 1 werd het eerste gedeelte van den avond be sloten. Na de paif^e heeft de eere-voorzitter, Ds. C. M. Krijger een inleiding gehouden over: de Profeet Micha. Ds. Krijger sloot na het zin gen van lied 67:1 op de gebruikelijke wijze de vergadering. VEREENIGING VOOR NATUURGENEES WIJZE. Donderdagavond houdt de arts IJ. Hettema uit Rotterdam voor de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging voor Na tuurgeneeswijze een lezing over het onder werp: „Infectie-ziekten". Dze lezing wordt gehouden in het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat. BOND VAN GEHEELONTHOUDERS- TOONEELVEREENIGINGEN. In de te Enschedé gehouden algemeene vergadering van den Bond van Geheelont houders Tooneelvereenigingen in Nederland, is de heer J. P. Schelvis, voorzitter van de Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" alhier, tot Bondsvoorzitter gekozen. HET SCHILDERIJ VAN JAN VERMEIJEN. Voor ae leden van het Historisch Genoot schap „Midden-Kennemerland" werd Maan dagmiddag het schilderstuk „Madonna met het Kind" van den in 1500 te Beverwijk gebo ren schilder Jan Corneliszoon vermeyen in de Kennemer Oudheidkamer geëxposeerd. Het paneel, dat, zooals wij reeds bericht ten, uit een Engelsche particuliere verzame ling afkomstig is, muntte na bijna vier en een halve eeuw nog uit door een bijzondere frischheid van kleur. Een merkwaardigheid is, dat dit kunstwerk voor zoover tot nu toe be kend is, het eenige gesigneerde werk van den Beverwijkschen meester is. De leden van het Genootschap hebben veel belangstelling voor het schilderstuk aan den dag gelegd. Van het bestuur van het Historisch Ge nootschap waren aanwezig de heeren J. W. A. C. van Loenen, voorzitter, Ir. K. L. Moens. secretaris en F. R. C. Rijkens. Onder de vele belangstellenden merkten wij o.m. op burgemeester H. J. J. Scholtens, Jkvr. A. J. Baronesse van Ittersum—Röell, Jkvr. G. Boreel—Gevers, dames v. d. Hijden, mevr. J. F. Telders-de Fremery en de heeren C. Maters, dr. Royaards, G. K. de Bie, A. A. Post en verscheidene anderen. Het is nog niet bekend of het kunstwerk in Beverwijk zal blijven al wordt daarvoor vooral in het Historisch Genootschap de har telijke wensch gekoesterd. ST. NICOLAASFEEST VAN PLAN WEST. Woensdagmiddag wordt in het Kennemer Theater het jaarlij ksche St. Nicolaasfeest ge houden voor de kinderen. Dit feest, waarmede de Winkelierscombinatie „Plan West" haar St. Nicolaas-campagne pleegt te besluiten, mag zich nog steeds in een stijgende belang' stelling verheugen. I-Iet aantal kinderen is zelfs zoo groot, dat twee feestvoorstellingen noodig zijn. De eerste voorstelling, die te 2 uur aanvangt is toegankelijk voor de houders van kaarten tot en met no. 250. Voor de nummers van 251 en hooger is het aanvangsuur op half vijf bepaald. Het programma vermeldt een film- vertooning en het optreden van den geheim- zinnigen mr. Lawoe. Ook St. Nicolaas zal voor zijn vertrek nog even afscheid komen nemen. De schietwedstrijden van den B. V. L. Prijsuitreiking in het Kennemer Hotel. Gisteravond werden in het Kennemer Hotel de prijzen uitgereikt van de door den Vrij- willigen Landstorm gehouden schietwedstrij den. De voorzitter van de plaatselijke afdeeling, de heer P. van Eek, sprak een openingswoord, waarin hü herinnerde aan de vreugdevolle ge beurtenissen in het Koninklijke Huis en aan den politieken strijd van het afgeloopen jaar. Het Nederlandsche volk heeft de dictatuur afgewezen, maar toch zal waakzaamheid ge boden zijn. De B.V.L. is een machtig instituut om de verworven vrijheden van het volk te handhaven. Daarom wekte spr. op steeds propagandisten te zijn voor het instituut van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Spr. hoopte, dat volgend jaar de prijsuitreiking van den Gewestelijken wedstrijd in Beverwijk zal kunnen geschieden. Overste Hartogh Heyst van Zouteveen sprak een enkel woord over de propaganda die plaat selijk met assistentie van den heer P, Nielen zal worden ter hand genomen. Het eigen or gaan, het Landstormblad aanmelding voor de tweede ban voor Landstormers boven 40- jarigen leeftijd, die in geval van nood hand langersdiensten moeten verrichten en het werk van de propaganda-commissies werden door den overste uitvoerig besproken. Hij wees daarbij ook op de beteekenis van het werk der plaatselijke commissies. De plaatselijke commissie wordt voor Beverwijk gevormd door de heeren P. van Eek. P. Hoogeveen en P. Nie len. Spr. vestigde er voorts de aandacht op, dat het Instituut van den B.V.L. niet gemist kan worden. Nog steeds zijn er in ons vaderland reactionaire stroomingen, die het voortbestaan van het anti-revolutie-instituut noodzakelijk maken, hetgeen trouwens ook tèn opzichte van de buitenlandsche verwikkelingen noodzake- lijk is. Overste Hartogh Heyst van Zouteveen wees tenslotte nog op den innigen band tusschen het vorstenhuis en het Nederlandsche volk en verzocht een driewerf hoera uit te brengen op HM. de Koningin, aan welke uitnoodiging de aanwezige Landstormers gaarne gevolg gaven. De spreker voegde hieraan den wensch toe, dat Prins Bernhard spoedig geheel hersteld in zijn gezin zou kunnen terugkeeren. Majoor Borren reikte hierna met een toe passelijk woord de prijzen uit aan de winnaars van de gehouden schietwedstrijden, na even eens een kernachtig woord te hebben gespro ken ter propageering van het instituut. De overste deelde vervolgens mede, dat op 25 Ja nuari as. in het gebouw „St. Bavo" te Haarlem een landstormavond wordt gehouden met ver tooning van de Nederlandsche film „Je Main- tiendrai". Spreker is dien avond kapitein Van Riessen over de luchtbescherming. Op 26 Januari wordt dezelfde film vertoond in het patronaatsgebouw te Heemskerk. In deze bijeenkomst spreekt de vlootaalmoe- zenier Bangert uit Den Helder. Deze avonden zijn voor de landstormers en hun dames toe gankelijk. De heer P. van Eek sprak een slotwoord, waarin hij den voorzitter en den secretaris van de Gewestelijke Commissie dank bracht voor him tegenwoordigheid. VEILING „ONS BELANG". Spruiten le soort per kilo 813 ct. Spruiten 2e soort per kilo 38 ct. Groene kool per kilo 23 ct. Boerekool per kilo IV22 ct. Andijvie per kilo 35 ct. Breekpeen per kilo 24j^ ct. Sla per kist 2545 ct. DE PONDSACTIE. Het comité voor de zoogenaamde Pondsactie heeft de werkzaamheden als volgt verdeeld: De heer Eikelenboom zal de „ponden" in ontvangst nemen van Beverwijkschestraatweg, Duinstreek, Dorpsstraat (West), Burgemees ter Mooystraat, Mient, Ruiterweg en Klei- broekenveg De heeren Baai en De Mooy van Ooster straat en zijstraten, Schoutenbosch, School straat, Overtoom en Dorpstraat (Zuid); Zuster Vos verzamelt de ponden, beschik baar gesteld door het inwonend personeel van Duin en Bosch, terwijl de heeren Schmidt en Van Welzenes het werk voor geheel Bakkum voor hun rekening nemen. De commissie ontvang hulp van eenige werkloozen, die zich voor dit mooie werk be schikbaar stelden. De heer C. de Groot zorgt, eveneens belange loos, voor het transport. BLOEMBOLLENCULTUUR. Op Woensdag 15 December houdt de afdee ling Heemskerk van Bloembollencultuur een ledenvergadering in Café H-enneman. De agenda vermeldt o.a. belandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering. ST. RADBOUDSTICHTING. In het gebouw der K.S.A. heeft Vrijdag avond 18 December een ledenvergadering plaats van de plaatselijke afdeeling van de St. Radboudstichting. De arrestatie van YVeidmann, de Duitsche emigrant, die te Parijs in vijf maanden tijds, verscheidene moorden pleegde, heeft in heel Frankrijk groot opzien ge baard. Onder de slachtoffers van Weidmann bevond zich de Amerikaansche danseres Jean de Koven. „ONTWIKKELING ZIJ ONS DOEL". Dinsdag 4 Januari zal de heer J. Tolud Jr., Surinamer van geboorte, voor de leden van .Ontwikkelen zij ons Doel" een causerie hou den over Suriname. Hij zal vertellen over de staalkaart van rassen, welke zijn geboorteland te zien geeft, het leven der Boschnegers uit de Surinaamsche jungle, de armoede, welke er onder de lagere bevolkingsklassen heerscht, de Surinaamsche producten en dierenwereld. Het belooft een zeer interessante lezing te worden. VOETBAL PROGRAMMA R.K. VOETBAL BOND. Het programma van den I.V.CJB., tweede klasse A luidt voor a.s. Zondag als volgt: Santpoort 2—V.V.E., A.D.O.—Lisse, D.E.M.— Vitesse en D.O.S.—O.I.V. In den D.H.V.B. zal V.V.E. 2 een uitwedstrijd tegen Oranje Wit 2 spelen WIELRIJOEIN. Het Wereldkampioenschap van Van der Vijver. De meening va» Jhr. Van den Bcrch van Heemstede. Het besluit, dat de Union Cycliste Interna tionale te Zürich heeft genomen en waardoor aan den Nederlander Van der Vijver het we reldkampioenschap als sprinter is ontnomen, was voor het A. N. P. aanleiding aan jhr. Van den Berch van Heemstede, voorzitter van de Nederlandsche Wielren Unie en bestuurslid van de U. C. I„ zijn meening over deze beslissing te vragen. „Mijn persoonlijke meening is." zei hij, „dat het bestuur de bevoegdheid mist deze zaak te behandelen en een beslissing er over te ne men. De U. C. I. is alleen bevoegd zaken in be handeling te nemen, die de statuten en het reglement haar opdragen. Of Van der Vijver terecht of ten onrechte wereldkampioen sprin ter is, daarover heeft de U. C. I, niet te oor- deelen. De voorzitter van de U. C. I. verde digde een ander standpunt in de vergadering te Zürich. Hij meende, dat al wat niet in sta-, tuten of reglement verboden is, ter beoordee- ling van het bestuur staat". Ter verduidelijking van zijn standpunt zei de heer Van den Berch, dat de beslissing over den wedstrijd te Kopenhagen uitsluitend bij de wedstrijdcommissarissen berust. Zij hebben uitgemaakt, dat Van der Vijver overwinnaar was en overeenkomstig deze beslissing heeft de vice-voorzitter der U. C. I. den Nederlandschen renner als wereldkampioen gehuldigd. Tegen deze beslissing kunnen alleen rij ders protesteeren. Er is geen protest van die zijde geuit. Dus: de beslissing te Kopenhagen was onherroepelijk geworden. Blijkens het resultaat van de vergadering der U. C. I. heeft deze zich met het standpunt van haar voorzitter vereenigd. De heer Van den Berch van Heemstede heeft zich van stemming onthouden. Hij heeft een korte verklaring afgelegd, waarin hij protes teerde tegen het feit, dat het bestuur zich een bevoegdheid toekende, welke uitsluitend aan het congres toekomt. „Had ik tegen gestemd," aldus de heer Van den Berch, „dan zou ik door aan de stemming deel te nemen den indruk hebben gewekt, dat het bestuur wèl de bevoegdheid had deze zaak in behandeling te nemen. Nu ik van tegenover gestelde meening ben, meende ik door ont houding aan de stemming den Juisten weg te bewandelen". Verder deelde de voorzitter der N. W. U. mede. dat hij de zaak op het congres te Pa rijs aan de orde zal stellen. Het congres is souverein en kan, volgens den heer Van den Berch, een beslissing nemen ten gunste of ten nadeele van Van der Vijver. „Op het oogenblik, denk ik er niet aan als bestuurslid der U. C. I. mijn ontslag te ne men", aldus besloot Jhr. van den Berch van Heemstede. SCHEEP/ f T JMNCEW HOLL.-AMERIKA LIJN Rotterdam, Rott. n. N.-York p. 12 Lizard. Lochmonar, Rott. 11. Vancr. 16 te Curasao verwacht. Binnendijk, Galvest n. N.-Orleans 11 te Tampa. Delftdijk, 11 v. Rott. te Vancouver. Maasdam. N.-York n. Rott. 11 v Boston. Nebraska, Vanc. n. Rott. 9 te portland (O.) Beemsteraijk, Rott. n. Baltimore, pas. 12 Dungenes. Lochkratine. Vanc. n. Rott. 11 te Glasgow. Veendam, 12 v. N.-York te Rotterdam. Volendam 11 v. N.-York n. Rotterdam. Rotterdam. Rott. n. N.-York 11 v. Souhptn. Di-echtdijk, Rott. n. Vancouver 12 te Lün. Breedijk. Rott. n. Tampico 11 te Vera Cruz. Delftdijk 11 v. Rotterdam te Vancouver. Spaarndam 12 v. New-York te Rotterdam. HALCYON LIJN. Vredenbur° 10 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Flensburg, 11 v Rott. te Kirkeness voor Rotter da m-V laar dingen. Stad Schiedam, Morphoub. n. Rott. pas. 12 Gibraltar, Stad Amsterdam 11 v. Vlaard. te Casablan ca voor Benisaf. Stad Zaandam 11 v. Vlaard. te Gothenburg voor Vesteras. Rozenburg 13 v. Vesteras te Vlaardmgen. Stad Maassluis, Narvik n. Vlaard. 14 (5 v.m.) Hoek van Holland verw. Stad Arnhem, Vlaard. n. Port Said p. 12 Prawle Point. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Algorab (u.) 11 van Dakar. Nijkerk 13 van Hamburg te Amsterdam. Meliskerk (th.) 12 te Genua. Bloemfontein (th.) 12 te Port Natal. Jagersfontein (th.) pas. 12 Ouessant. Boschfontein (u.) pass. 12 Ouessant. HOLLANDWEST- AFRIKA LIJN Alchiba 13 (n.m.) v. West-Afrika te Amst. Amstelkerk Ou.) pas. 13 Dakar. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (11.) 12 van Manilla. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 13 van Hamburg te Amsterdam. Waterland (u.) 10 v Santos. Zaanland (u.) 11 v. as Palmas. KON NED. STOOMBOOT MIJ Bodegraven, Chili n. Amst. via Lvp., 12, 180 m. W. v. Land's End. Nereus, 13 v. Amsterdam te Odense. Perseus, Stettin n Amsterdam pas. 13 3runsbuttel. v. Rensselaer, Param, n; Ams,. 13 v. Ply mouth via Havre. Telamon, 12 v. Stamboul te Dikili. Venezuela. 9 v. W.-Indië te Cristobal. Venus, Venetië n. Amst. 13, 70 m. Z.W. v. Ouess. Titus, Susa n. Granton p. 11 Gibraltar Vesta 11 van Thessalonika n. Cavalla. Vulcanus. Catacolo n. Amstm. p. 11 Gibr. Achilles 12 v. Hamburg n. Amsterdam. Agamemnon Rott. n. Oran p. 12 Dungeness. Ajax Rott. n. Oron p. 11 Gibraltar. Alkmaar Amst. n. Chili 10 te Cristobal. Ariadne Kopenhagen n. Amst. p. 12 Brunsb. Atlas 9 v. Curacao n. Maracaibo. Aurora 11 v. Lissabon n. Genua. Berenice Amst. n. Guatemala p 12 Beachy Head. Ceres Rott. n. Tanger p. 12 Dungeness Cottica Amst. n. N.-Indië p. 11 Beachy Head. Crijnssen 12 v. Amsterdam te Hamburg. Deucaiion Rott. n. Tunis p. 10 Gibraltar. Dido 8 v. Curacao n. Ciudad Trujillo. Douro 11 v. Amsterdam te Oporto. Ganymeaes 11 v. Haifa n. Rotterdam. Juno 11 v. Stamboul te Bourgas. Merone 12 v. Livorno te Catania Midas 5 v. Curasao n. Ciudad Trujillo. Odysseus 12 v. Amsterdam te Gdynia. Orestes 11 v Hamburg n. Antwerpen. Orion 12 v. Algiers n. Lissabon. Orpheus 12 v. Aarhuus n. Amsterdam. Pluto 10 v Odense te Gdynia Rhea 12 v. Susak n. Zari. Saturnus 12 v. Antwerpen te Amsterdam. Theseus 1 v. Amsterdam te Kopenhagen. Sim. Bolivar Amst. n. Barbad. p. 11 Beachy Head. Tiberius Izmir n. Amst. p. 11 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD Indrapoera (u) p. 12 Kaap del Armi. Brastagi (t) p. 12 Perim. Kedoe (t) 12 te Marseille. K. Agoeng (u) 12 te Belawan. K. Baroe 13 v. Batavia te Rotterdam. K. Nopan (u.) p. 13 Pt. de Galle. Sitoebondo (u.) p. 13 Ouessant. Marken 12 v. Batavia te Rotterdam. Blitar 11 v. Batavia n. Rotterdam. STOOMVAART MIJ OCEAAN Laomedon. Batav. n. Amstm. p. 11 Gibraltar. Teucer 12 van Rotterdam naar Yokohama. Melampus 11 van Batavia en Amstm. te Hbg. Calchas Japan n. Rotterdam 12 te Singap. City of Pittsburg, Dairen n. R. 11 te Ldn. Polydorus 11 van Liverpool n. Soerabaja. City of Christchurch Japan n. Rotterdam 11 van Honkong. Nicol. Maersk Macassar n. Amsterdam 11 te Colombo Aeneas Japan naar Rotterdam 12 te Suez. C. of Athens Kobe n. Rott. 10 v. Colombo. City of Christwick Japan n. Rott. 11 v. Hongkong. Glenshill Japan n. Londen p. 11 Gibraltar. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Tarakan (t) 13 van Sabang. Tjikandi (t) 13 van Suez. Poelau Roebiah (u) p. 12 Beachy Head. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhene 12 v. B. Ayres te Rotterdam. Alwaki (u.) 12.40 m. ZZW v. Niton. WIJKLIJN Haulerwijk Rottm. n. Melilla p. 13 B. Heaa. Winterswijk 13 v. Strat. n. Sundsv.-distr. Katwijk 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Beverwijk 12 van Rott. n. Pto. Empedocle. Stukgoed gelost. Het van West Indië komende Duitsche stoomschip Adalia heeft zijn voor Amsterdam bestemde lading stukgoederen in de Buiten haven alhier gelost en is daarna doorgegaan naar Hamburg. AANGEKOMEN. 13 December: Corona ms. Lowestoft Nijkerk s.s. Hamburg IJstroom ms. Leith Vliestroom s.s. Plymouth Eemland s.s. Hamburg K. Ktist-akis s.s. Huelva Insulinde m s. Noordzee Vilma s.s. Hella Adalia ss. West Indië Alchiba s.s. Hamburg VERTROKKEN. 13 December: Insulinde m.s. Antwerpen Unkas ms. Harburg Eva V m.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5