Voed de vogels. De gemeentebegrooting voor 1938. BEVERWIJK Ledenvergadering van het Roode Kruis. Gisteravond heeft de afdeeling Beverwijk van het Nederlandsche Roode Kruis een leden vergadering in het Kennemer Hotel gehouden. De voorzitter, ir. A. H. Ingen Housz, sprak een kort openingswoord waarna de notulen werden gelezen, die onveranderd werden goed gekeurd. Hierna werd de begrooting 1938 behandeld. Na de behandeling van de af deelingen wijst de voorzitter bij de indiening van de begrooting van het ziekenhuis voor 1938 er op, dat deze begxooting onder ongunstiger omstandig heden moest worden gemaakt, dan verleden jaar het geval was. Toen werd de begrooting namelijk opge maakt op grond van de rekening van 1936, in welk jaar het aantal verpleegdagen een maxi mum had bereikt. Er werden vorig jaar 13600 verpleegdagen genoteerd. De begrooting voor 1937 kon toen ongeveer sluitend worden ge maakt, aannemende, dat dit groote aantal verpleegdagen zou blijven gehandhaafd. Daar bij werd er destijds reeds op gewezen, dat de bedrijfskosten van het ziekenhuis langzamer hand zeer waren gestegen, met name door de veel uitgebreidere service, die het ziekenhuis gaf. Thans echter, aan het einde van 1937 moet worden geconstateerd, aldus de voorzitter, dat aan de genoemde verwachtingen niet is vol daan en dat het aantal verpleegdagen belang rijk is gedaald. Ongetwijfeld is hierop van in vloed het feit, dat de algemeene economische toestand onder de burgerij nog allerminst goed is te noemen en dat de ziekenfondsen en de publieke kassen, voor zoover zij voor zieken verzorging opkomen, met hun middelen moe ten woekeren, hetgeen tengevolge heeft gehad, dat het aantal verpleegdagen belangrijk is achteruitgegaan. Op grond van dit feit heeft het bestuur de begrooting voor 1938 ontworpen, gebaseerd op "een aantal verpleegdagen, dat 10% lager is dan voor 1937 was geraamd. Tegenover deze belangrijke derving aan inkomsten staat slechts zeer geringe vermin dering van uitgaven, terwijl alle vaste lasten, die het grootste deel van de uitgaven vormen, gelijk blijven. Die begrooting sluit dan ook met een tekort. In deze begrooting is onder de lasten opge nomen een bedrag voor afschrijvingen der in stallatie, dat naar de overtuiging van het be stuur aan den lagen kant is. Deze afschrijving vormt geen contante uitgave en daarom zal het ziekenhuis niet terstond voor kastekorten komen, wanneer de afschrijvingen niet worden verdiend. Alleen om deze reden heeft het bestuur ge meend, de bergooting toch met een tekort te mogen indienen. De practijk is echter, dat regelmatig uitgaven op de kapitaal-rekening voor verdere verbeteringen en uitbreiding van de installatie van het ziekenhuis noodig zijn, welke voor snelle afschrijving in aanmerking komen, zoodat naar de overtuiging van het bestuur, het werken met een tekort op de begrcoting slechts tijdelijk kan worden vol gehouden. Mocht daarom in het eerste halfjaar van 1938 geen verbetering blijken, dan zal het be stuur tegen den zomer nadere maatregelen tot dekking van het tekort overwegen. Verbetering zal vanzelf kunnen ontstaan, in dien de toevloed van patiënten weer grooter wordt. Stijging van inkomsten zou anders moeten worden verkregen door verhooging van de verpleegprijzen, hetgeen bij de algemeene stijging van de kosten van levensonderhoud, die in ons heele land merkbaar is, aldus de voorzitter, op zichzelf geheel logisch zou zijn. Aan den anderen kant van de rekening zou een vermindering van lasten in de eerste plaats verkregen moeten worden door vermin dering van de salariëering van het personeel. Het bestuur heeft zich steeds op het stand punt gesteld, dat, gezien de groote toewijding, waarmede het personeel zijn werk verricht, deze maatregel de laatste zou moeten zijn, waartoe zou moeten worden overgegaan. Zou echter de kans op een blijvend tekort zich openbaren, dan zou het bestuur noodgedwon gen dezen maatregel onder oogen moeten zien. Het hoopt echter hartgrondig, dat de uitkom sten van het eerste halfjaar van 1938 zich beter zullen toonen, dan thans wordt begrooot. Onder dit voorbehoud diende het bestuur thans de begrooting bij de ledenvergadering in. Hierna werd de begrooting behandeld. Op de hegrooting van het ziekenhuis is een tekort van 4000 geraamd. Voor voeding is 9840 uit getrokken, maar deze post is volgens de mee ning van het bestuur moeilijk te beoordeelen. In deze begrooting is voorts opgenomen 5000 voor afschrijving der installatie. In het vorige jaar werd 6280 afgeschreven. De uit getrokken post voor salarissen bedraagt 25275. Het rusthuis, dat in 1936 druk bezet is ge weest, is in 1937 slecht bezet geweest en daar om is ook in de begrooting op een geringe be zetting gerekend. In 1936 bedroeg het gemid delde 3y2 persoon en in 1937 slechts 2 personen. Er is echter een ingezetene van Beverwijk, die het nadeelig saldo aanvult. Aan inkomsten werden voor 1938 geraamd 3660 met een uitgave van 4400. Er ontstaat dus een na deelig saldo van 740. De begrooting werd al dus vastgesteld. Na de rondvraag, die niets opleverde, sloot de voorzitter de vergadering. DE BEGROOTING VAN HET GASTHUIS. De regenten van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis of Gasthuis te Wijk aan Zee hebben ter goedkeuring aangeboden hun be grooting van inkomen en uitgaven voor 1938. B. en W. stellen den Raad voor, deze be grooting, welke tot geenerlei opmerking aan leiding geeft, goed te keuren. Subsidies aan R.-K. Scliolen. Uitbreiding: van het aantal leerlingen. Op 28 Augustus jl. is ingekomen een adres tan het Bestuur van de Sancta Mariaschool voor uitgebreid lager onderwijs aan den Arendsweg no. 61, alhier, houdende verzoek om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden, ingevolge artikel 72 e.v. der Lager- onderwijswet 1920, voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve zijner school, zulks m verband met een belangrijke toeneming van het aantal leerlingen dier school. Van dezelfde school is een verzoek ingeko men om beschikbaarstelling van de benoo digde gelden ingevolge artikel 72 e.v. der La ger-onderwijswet 1920, voor het betegelen van de bij de school behoorende speelplaats. Van het bestuur van het Zedelijk Lichaam van Vrouwen: „In Omnibus Oharitas". Choorstraat 7, te 's-Hertogenbosch, zijnde het gevolmachtigd Bestuur der Bijzondere Meisjesschool, Peperstraat 42, te Beverwijk, is een verzoek ingekomen om beschikbaar stelling van de benoodigde gelden, ingevolge artikel 72 e.v. der Lager-onderwijswet 1920, voor het aanschaffen van schoolbanken en leermiddelen ten behoeve zijner school, zulks in verband met eene belangrijke toeneming van het aantal leerlingen der school. Tenslotte is ingekomen een adres van het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van Katholiek bijzonder onderwijs, gevestigd te Beverwijk, houdende verzoek om beschik baarstelling van de benoodigde gelden, voor het aanschaffen van 30 schoolbanken ten behoeve van de Roomsch-Katholieke school voor uitgebreid lager onderwijs voor jongens aan den Keesdelfsweg, alhier, zulks in ver band met een belangrijke toeneming van het aantal leerlingen der school. Aangezien deze aanvragen voldoen aan de bij de Lager-onderwijswet 1920 gestelde eischen. stellen B. en "W. den Raad voor de gevraagde medewerking te verleen en. ROODE KRUIS ZIEKENHUIS. Naar wij vernemen zal in de leiding van het Roode Kruis-ziekenhuis door de ontslag-aan vrage van de hoofdzuster Traas verande ring komen. Het bestuur heeft de besturende zuster tegen 1 April eervol ontslag verleend. VEREENIGING VAN AMATEUR FOTOGRAFEN. Gisteracond heeft de Beverwijksche Araa- teurfotografenvereeniging in het Vereni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een werkavond gehouden. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer G. Broertjes, werden ver scheidene proeven genomen met opnamen en vergrootingen, gemaakt onder leiding van den heer P. Kleyne uit Assendelft. Tevens werden eenige papiersoorten geprobeerd, ter wijl zeer geslaagde proeven genomen zijn met een samenstelling van een Metol-Hydro- chinon, waarmede schitterende resultaten be reikt zijn. De proeven worden op Dinsdag 28 December in het Vereenigingsgebouw voort gezet. Bovendien zal er dan ook een ander soort ontwikkelaar worden geprobeerd. Aan het slot van den avond werden nog een serie fraaie lantaarnplaatjes van de Bondscol- lectie vertoond MAATSCHAPPIJ ZIEKENFONDS. Gisteravond werd in Hotel „Ter Burg" een vergaderins gehouden van verzekerden van het Maatschappij Ziekenfonds „Beverwijk en Omstreken". De voorzitter, Dr. W. W. Muijs v. d. Moer, opende de vergadering met een woord van welkom. Na goedkeuring van de notulen stel de hij aan de orde de verkiezing van 10 ver tegenwoordigers en 10 plaatsvervangende vertegenwoordigers der verzekerden. Bij acclamatie werden als vertegenwoordi gers herkozen de heeren Broeksma, G. v. d. Linden, S. Davidson, G. Driessen, M. Kort, W. J. Knapen, G. Langendijk, W. Niesten, J. Groot en M. van Lieshout. Als plaatsvervangers werden benoemd de heeren D. van Dijk, N. J. Zuurbier, Smaal, Vis ser, Rademakers, J. Honig, J.'Kee, Th. Smit, D. de Ouden en J. H. Hollander. De voorzitter sloot hierna de vergadering. KERSTWIJDINGSAVOND VAN DEN NED. CHRISTEN VROUWEN BOND. Dinsdagavond hield de Nederlandsche Christen Vrouwen Bond, afdeeling Bever wijk een Kerstwij dingsavond in de bovenzaal van het Nederlandsch Hervormd vereenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat. Na het zin gen van Psalm 81 1 ging de presidente, me vrouw van Katwijk, voor in gebed, waarna zij een gedeelte voorlas uit Genesis 3. Vervol gens heette mevrouw van Katwijk de aanwe zigen hartelijk welkom. Hierna kwam de be stuursverkiezing aan de orde. Aftredend wa ren mevrouw Carres, leidster van den pro- pagandadienst en mevrouw Krijger. Mevrouw den Otter werd bij acclamatie als leidster van d,en propagandadienst gekozen. Na het ge meenschappelijk zingen van het bondslied las mej. G. Lyesen een gedeelte voor uit „Met de wijkzuster op pad" van Zuster Son ja. Na de pauze, waarin thee geserveerd werd, sprak mevrouw van Katwijk de Kerstwijding uit aan de hand van Lucas 2,. Als er ook maar één kerkelijk feest is, dat door de wereld wordt aangegrepen om te vieren, aldus spreekster, dan is het wel het Kerstfeest. De wereld viert het kerstfeest door de huiskamer te versieren met rood papier en sparregroen en zelfs ge lagkamers worden op dergelijke wijze ge tooid. Maar de mensch, die bij God leeft, denkt met Kerstfeest aan het Kindje in de kribbe van Bethlehem's stal. God gaf ons dit kind. dat de Verlosser der wereld is en dat reeds aan Adam en Eva in het Paradijs be loofd werd. Vervolgens las de secretaresse mevrouw Frölich een kerstverhaal voor geti teld „Het beeldeke" van W. G. van der Hulst, dat door de aanwezigen met aandacht werd gevolgd. De avond werd door mevr. Frölich op de gebruikelijke wijze gesloten. Als wij in den zomer buiten Alom vogels hooren fluiten. Zeggen wij soms met een zucht; Alle kwaad zou zijn genezen, Als ik ook zoo vrij kon wezen, Als een vogel in de lucht. Het moet heerlijk zijn, te leven Als je vroolijk rond kunt zweven Zonder zorg of ongemak; Waar 't verveelt pak je je biezen, Je hebt overal voor 't kiezen, Uit de plaatsjes op een tak. Maar ook zomer heeft zijn morgen, Voor den vogel vol van zorgen, Als de kille winter komt; En de vogels die hier blijven, Voelen 't bitter aan den lijve En hun blij gezang verstomt. Zie, dan vragen deze vrienden, Die hun winterkost verdienden Met hun zomersche gezang, Ons om aan hun nood te denken, Door hun nu wat voer te schenken, In den winter, lang en bang. 't Is zoo weinig, wat zij vragen, Korstjes, kruimpjes alle dagen En wat water neergezet, Pinda's dat 's een lekkernijtje, Aan een touwtje, op een rijtje. Of, als 't kan. een beetje vet. 't Vergt geen kosten en geen krachten, 't Vraagt alleen om de gedachte Aan de vogels en hun lot; Straks, als 't voorjaar is gekomen, Juichen zij weer in de boomen, Ons tot vreugde en genot. P. GASUS. ONDERWIJZERSOVEREENKOMST MET UITGEEST. De gemeente Uitgeest heeft zich blijkens besluit van den Raad dier Gemeente d.d. 17 November j.l. bereid verklaard met de ge meente Beverwijk een gemeenschappelijke regeling aan te gaan, omtrent de toelating van leerlingen uit de gemeente Uitgeest op de openbare school voor uitgebreid lager onder wijs, alhier. Deze regeling is vrijwel in overeenstem ming met die, aangegaan met andere meenten. B. en W. stellen den Raad voor daartoe te be sluiten. DE CAPITULANTENVERORDENING Bij raadsbesluit van 30 Nov. 1936 werd, ter uitvoering van art. 179, 2e lid, der Gemeente wet, vastgesteld een verordening tot aanwij zing van de ambten en betrekkingen in dienst der gemeente Beverwijk, welke, met uitslui ting van andere gegadigden slechts kunnen worden vervuld door militairen of gewezen militairen, die ingevolge een wettelijke rege ling aanspraak hebben op benoeming tot ambtenaar in dienst van één der lichamen, genoemd in de artikelen 3 en 4 der Pensioen wet 1922. De bedoelde verordening is onderworpen aan de goedkeuring van de Gedeputeerde Sta ten. Bij brief van 29 October j.l. berichtte dit College aan B. en W., zich vereenigende met de wenschen van den Directeur van het Cen traal Capitulantenbureau, dat tegen goed keuring van de vastgestelde verordening be zwaren bestaan omdat het aantal aangewe zen ambten en betrekkingen moet worden uitgebreid. Bij een met genoemden Directeur gevoerde bespreking is deze op zijn aanvankelijke wenschen ten aanzien van enkele functies te ruggekomen. De Directeur handhaafde even wel zijn wenschen ten aanzien van de func ties van: klerk bij de Arbeidsbeurs, bij het gas- en electr. bedrijf en bij den dienst openbare werken; hulpmonteur; hulpstraatmaker concierge der scholen; slachthuisknecht. Aangezien B. en W. de overtuiging hebben, dat het capitulantenbureau met de belangen der gemeente voldoende rekening zal houden en geen personeel zal worden opgedrongen, dat aan de te stellen eisehen niet ten volle kan voldoen, en voorts, dat verdere beperking in de voormelde opsomming naar onze over tuiging niet te verwezenlijken zal zijn, bestaan bij het coliege tegen de gevraagde aanvulling geen bezwaren. B. en W. stellen den Raad voor, met intrek king van de verordening van 30 November 1936, deze opnieuw vast te stellen met aan vulling van de bovengenoemde functies. VEREENIGING „KONINGINNEDAG". Vrijdagavond zal in het Witte Kruisgebouw op initiatief van de Vereeniging „Koningin nedag" een vergadering worden gehouden met afgevaardigden van de daarvoor in aan merking komende plaatselijke vereenigin- gen teneinde van gedachten te wisselen over eventueel te organiseeren feestelijkheden bij de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Besturen van vereenigingen die door onbe kendheid van hun adressen geen uitnoodiging ontvingen, worden verzocht dit bericht als een uitnoodiging te beschouwen. DE JAARVERGADERING VAN DE HARD- DRAVERIJ-VEREENIGING. Een belangrijk voorstel. Naar wij vernemen zal in de hedenavond in het Kennemer Hotel te houden jaarver gadering van de „Beverwij ksche Harddrave rij vereeniging „Prins Bernhard" een belang rijk voorstel aan de orde komen, dat van plaatselijk belang is te achten. Nadere mededeslingen omtrent dit voorstel waarvoor de medewerking en de goedkeuring van de leden verlangd wordt, zullen door den voorzitter tijdens de vergadering geschie den. In verband hiermede verwacht het bestuur de opkomst van een groote aantal leden MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Maandagavond houdt de plaatselijke af deeling van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadering in het Veilinggebouw „Centrum" aan de koningstraat. De agenda vermeldt o.m. de verkieking van twee bestuursleden wegens periodieke aftre ding van de heeren Broese en Ewouts, die zich niet herkiesbaar stellen en van één bestuurs lid ter voorziening in een vacature. Ook zal een keuring worden gehouden van inzendingen Kerst-bloemwerk, waarvoor het bestuur eenige prijzen beschikbaar stelt. De andere inzendingen worden volgens het pun- tenstelsei beoordeeld. DE JUBILEUMVOORSTELLINGEN VAN „KINDERGELUK" Revue „Ga je ook kijken?" Morgen, Donderdagavond wordt in het Ken nemer Theater de eerste opvoering gegeven van de revue „Ga je ook kijken?", waarvan de Geheelonthoudersvereeniging „Kinderge luk" ter gelegenheid van haar zilveren jubi leum een drietal oorstellingen zal geven. In ons blad van Zaterdag hebben wij reeds een en ander medegedeeld omtrent de talrijke voorbereidingen, die voor deze opvoeringen moesten worden getroffen voor zoover het de décors en de costumes betreft. Dit vraagt van de dames en heeren, die daaraan hun tijd en krachten geven, reeds een zeer omvangrijken arbeid, maar in niet mindere mate is dit ook het geval met de instudeering. Maandenlang repeteert de leider van de club, de heer G. Berghuis met ongeveer 90 kinderen en wat dit zeggen wil weet ieder, die zich wel eens met jeugdwerk heeft beziggehouden. Liedjes, teksten, dansen, groepen instudeeren is een moeizaam werk, dat gelukkig verlicht wordt door het enthousiasme, waarmede de assisten ten van den leider en de kinderen zelf zich aan hun taak wijden. De revue, die geschreven werd door den heer Berghuis, is samengesteld uit 3 afdeelingen en 29 tafereelen. Het spreekt vanzelf, dat wij omtrent den in houd van de revue geen uitvoerige mededee- lingen kunnen doen. Dat moet een verrassing blijven. Wel hebben wij kunnen constateeren, dat de revue een aaneenschakeling is van bonte tafe reelen, die den bezoekers een genotvollen avond waarborgen. Er is ook heel veel werk gemaakt van de groote scènes, demi- en eind- finales, waarvan wij b.v. noemen de propa- ganda-scène voor de geheelonthouding, de Vredesgroep, de vlaggenparade, luilekkerland, opoe en opa uit de vroeger opgevoerde revue „O, o, die jeugd", de Ohineesche finale van de tweede acte, Oud-Beverwijk, de automaten en tenslotte de hulde aan de geheelonthouding, waaraan alle optredenden deelnemen. Al bij al beloven het genotvolle avonden te wor den. De muzikale begeleiding is toevertrouwd aan de Kennemer Boys en mej. Schelvis. Het kap- werk is van den heer IJ. Veenis. De voorstellingen worden gegeven op Don derdag 16 en de Woensdagen 22 en 29 Decem ber, telkens des avonds te half acht in het Kennemer Theater. Leeningsschuld der gemeente gestegen. WIJK AAN ZEE SCHAAK- EN DAMCUB „DENK EN ZET". Wegens de snelle toeneming van nieuwe le den heeft het bestuur zich genoodzaakt ge zien tot een verdeeling der spelers in groepen over te gaan. Zoo zullen de schakers in twee groepen en de dammers in drie groepen ingedeeld wor den. De leden dezer groepen zullen onderlinge competitiewedstrijden spelen; na afloop zullen promotie of degradatiewedstrijden gespeeld moeten worden. Het bestuur, dat kleine wijzigingen onder gaan heeft, werd als volgt samengesteld: W. v. Klaveren, voorzitter, D. de Boer, secretaris, C. de Boer, penningmeester, Damcommissaris H. Witteveld; een schaakcommissaris zal nog gekozen worden. Het ligt in de bedoeling van het bestuur, binnenkort simultaanspelers uit te noodigen. HEEMSKERK B. V. L. Dinsdag 21 Dec. zullen de schietwedstrij den, z.g. prijsschieten voor de leden der afd. Heemskerk van den Buitengewoon Vrijwilli- gen Landstorm een aanvang nemen. Vervol gens Donderdag 23, Dinsdag 28 en Donder dag 30 Dec. In de maand Januari zullen de prijzen wor den uitgereikt. NIEUWE VEREENIGING OPGERICHT. Maandag waren de besturen van drie standorganisaties tot een bespreking uitgenoo- digd, op initiatief van den R.K. Middenstands bond, om te komen tot een R.K. Vereeniging welke het geven van ontwikkelings-, doch te vens ontspannings-avonden zal beoogen. Na uiteenzetting door den heer Jac. Castri- cum werden diverse besprekingen gevoerd en uiteindelijk met algemeene stemmen tot op richting besloten. Het bestuur zal bestaan uit 7 leden, name lijk twee uit elke standsorganisatie en een uit „Ons Genoegen". Voor den R.K. Middenstand werden aange wezen de heeren Jac. Castricum en S. Zonne veld, voor „Ons Genoegen" de heer Jac. Meij- land, terwijl de beide andere vereenigingen hunne vertegenwoordigers zullen aanwijzen vóór 1 Jan. a.s., waarna onmiddellijk met de werkzaamheden een aanvang zal worden ge maakt. Een bedrag van 62.000 noodig om de begrooting sluitend te maken. Aan de gemeentebegrooting 1938. welke heden (Woensdag) in den Raad wordt behan deld, ontleenen wij het navolgende. Evenals in de 4 voorgaande jaren kan ook de begrooting 193<8 niet sluitend gemaakt wor den zonder de extra bijdrage in de kosten van steunverleening en werkverschaffing, de be lastingbij drage alsmede een bijdrage in de kosten der gemeentehuishouding. Het totaal ontbrekende bedrag voor 1938 wordt rond f 62.000 geraamd. Hierin is een bedrag van f 47.500 als bijdrage In de kosten der gemeente huishouding. De door het Rijk te verleenen uitkeering per inwoner uit het Gemeentefonds, welke gelei delijk terugloopt van f 11,04 tot f 8.46 per in woner, bedraagt voor 1938 in totaal f 45.885,33, terwijl in de jaarwedden van Burgemeester en Secretaris tot een bedrag van f 3000 wordt bij gedragen. Van de diverse belastingen, waaronder tevens is begrepen een bedrag van ongeveer f 8400 van de z.g. belastingbijdrage, wordt een opbrengst verwacht van f 42000. In de kosten van ondersteuning aan werk- loozen, w.o. werkverschaffing welke ruim f 50.000 beloopen, wordt een bijdrage van het Rijk verwacht van ruim f 44.000, waaronder is begrepen de reeds eerder genoemde extra bij drage van plus minus f 6000, zoodat een be drag van f 6000 ten laste der gemeente blijft. De kosten van armenzorg, uitsluitend ten laste der gemeente komende, worden geraamd op ruim f 45.000. Openbare veiligheid, w.o. politie, brandweer en straatverlichting kost de gemeente rond f 6200. Volksgezondheid, waaronder subsidies voor t.b.c. bestrijding, Wit-Gclc en Witte Kruis. Kraamverzorging en Klndervacantiekolonies, vordert een uitgaaf van f 2150. De uitgaven voor Openbare Werken beloo pen f 30.700. Hieronder is begrepen een be drag van ongeveer f 14.000 voor herstellingen en onderhoud van wegen en f 9000 aan renten en aflossingen van geldleeningen. Het Lager Onderwijs belast de gemeente met een bedrag van f 29400 waaronder is begre pen een subsidie voor het Vervolgonderwijs alsmede voor het Bewaarschoolonderwijs, terwijl het Uitgebreid en Hooger Onderwijs een uitgave vordert van f 2900. Landbouw, waaronder de subsidie voor Glas- cultuur, alsmede Handel en Nijverheid, waar onder de subsidie aan werklozenkassen, vor deren een bedrag van f 3200. De jaarlijksche winst van het G.E.B. is thans in verband met de overneming door het P.E.N. vervallen, waarvoor in de plaats de gemeente de beschikking heeft gekregen over een blij- vend kapitaal van ruim f 50.000. Het Woning bedrijf geeft een verlies aan van f 2150. Door het reeds genoemd verkregen kapitaal vorderen de kasgeldvoorzieningen slechts een bedrag van f 750 aan rente. Wegens nadeelige saldi van vorige dienst jaren wordt de Gewone Dienst dezer begroo ting belast met f 3900, terwijl een bedrag van ongeveer f 23.000 naar den Kapitaaldienst is overgebracht. De totale renten en aflossingen bedragen f 32.000. Behalve de reeds genoemde subsidies komt ook nog een subsidie van i' 650 voor wegens het verstrekken van schoolvoeding. De totaalcijfers dezer begrooting zijn; Ge wone Dienst in Ontvangst en Uitgaaf (met inbegrip der Rijksbijdragen) f 241.670,71. Ka- pitaaldienst, waaronder diverse administra tieve posten f 261.757,40. De leeningsschuld der gemeente, w.o. het Woningbedrijf en aanmerkelijk gestegen door de laatst gesloten leening wegens afkoop der vergoeding aan bijzondere scholen, bedraagt per 1 Januari 1938 f 148.193,40 voor gewone leeningen, f 483.717,53 voor annuïteitsleenin- gen en f 17.286,50 wegens rentelooze voor schotten van het Rijk ontvangen. In 1937 is door de gemeente ruimschoots gebruik ge maakt van conversie van geldleeningen, waar door het bedrag der rente voor een gemeente als deze niet onbelangrijk is verminderd. De verschillende te heffen opcenten op de belastingen bedragen evenals vorig jaar 80 20 op de Grondbelasting; 200/225 op de Perso- neele Belasting in de 7e klasse; 38 op de Ver mogensbelasting en 75 op de Gemeentefonds belasting in de 3e klasse van heffing. ROEIEN. ROEIWEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Zondag hebben op het Merwedekanaal te Utrecht roeiwedstrijden plaats gehad, waar aan de roeivereenigingen „Triton", „Viking" en „Het Spaarne" deelnamen. De uitslagen waren als volgt: 100 M. voor heeren skiff, 1. Viking OP. Cre- diet) 4 min. 9 sec. 2. Triton op 3 lengten, 3. Spaarne. 700 M. snelroeien voor dames: 1. Spaarne. 2. Viking, op Vz lengte. Dames skiff stijlroeien: 1. Spaarne (mej. v. Rijswijk). 2. Viking. 700 Meter jonge twee voor heeren: 1. Spaarne 2. Viking. 1000 Meter jonge vier heeren: 1. Spaarne, 4 min. 12 sec.; 2. Viking op 2 lengten. 700 jonge vier voor dames; 1. Viking, 1200 Meter oude vier voor heeren: 1. Viking 4 min. 37 sec.; 2. Spaarne op 1 lengte. I mSEEP/ I TJMNCENÏ HOLL.-AMERIKA LIJN Nebraska (t.) 11 van Portland (O.) Maasdam, 13 v. Rott. te Philadelphia. Binnendijk, New-Orleans n. Rott. v. Tampo. Lochkatrine, Vanc. n. Rott. 13 v. Glasgow. Beemsterdijk, Rott. n. Boston p. 13 Lizard. Lochkatrine, Vanc. n. Rott. p. 14 Lizard. HALCYON LIJN Stad Haarlem, Rott. n. Pto Ferrajo p. 14 Gibraltar. Stad Maassluis, 14 v. Narvik te Vlaard. Vredenburg, Narvik n. Vlaard. 15 (10 n.xn.) Bk v. Holland verw. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (u.) 14 te Kurrachee. HOLLAND Al-K. A LIJN Meliskerk (th.) 13 v. Genua. Jagersfontein (th.) 14 te Duinkerken. Springfontein (thuisr. 13 v. Dar-es-Salaam. Randfontein, 13 v. Rotterdam te Beira. Bloemfontein (thuisr.) 13 v. Port Natal. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Grootekerk (thuisr.) 11 te Manilla. HOI Jaarstroom (thuisr.) p. 13 Ouessant, 15 te Rott. verw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 14 van Amst. n. Hamburg. Waterland, 14 v. Amst. te B. Ayres. Amstelland, 11 v. B.-Ayres n. Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Orpheus, 14 v. Gothenburg te Amst. Perseus, 14 v. Stettin te Amst. Euterpe, 14 van Bordeaux te Amst. Achilles, 14 v. Hamburg te Amsterdam. Ajax, 13 v. Oran n. Genua. Ariadne, 14 v. Kopenhagen te Amst. Barneveld, 11 v. Paita n. La Libertad. Euterpe, Bordeaux n. Amst. p. 14 Lydd. Fauna, 13 v. Bari n. Venetië. Flora, 12 v. Curasao n. Maracaibo. Hebe, 12 v. Pto. Barrios n. Pto Tarafa. Helder, Chili n. Amst. 13 Cu. via Lvp. Hermes, 13 v. Algiers n. Malta. Iris, 13 v. Curacao n. Trinidad. Juno, 13 v. Bourgas n. Varna. Mars, 13 v. Malta n. Piraeus. Merope, 13 v. Catania n. Messina. Nereus, 14 v. Odense n. Stettin. Oranje Nassau, 13 v. Curacao n. Pt. Cabello. Orestes, 14 v. Hamburg te Antwerpen. Orion, Levant n. Amst. pass. 13 Gibraltar. Orpheus, Aarhuus n. Amst.. p. 13 Brunsbut- tel. Stuyvesant, 4 v. Amst. te Paramaribo. Theseus, 13 v. Kopenhagen n. Stettin. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst 14 (12 midd.i v. Havre 15 (11.30 v.m. verw. Colombia, Barbados n. Amst. p. 14 Azoren. Bodegraven, Chili n. Amst. 14 te L'pool. Triton, Palermo n. Amst. 14 65 m. Z.W. van Ouessant. Venezuela, 12 v. Cristobal n. Cartagena. Vesta, 13 v. Thessalonika te Yerakini. Simon Bolivar, Amst. n. Barbados p. 12 Ouessant. Agamemnon, Rott. n. Oran p. 12 Beachy Head. Ceres, Rott. n. Tanger p. 12 Beachy Head. Cottica, Amst. n. W. Indië 12, 30 mijl v. Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, 14 v. Rott. n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD Garoet (uitr.) 13 v. Antw. en p. 14 Vlisss. Tapanoeli (th.) p. 13 Gibraltar. Sibajak (t.) p. 13 Perim. Kota Agoeng (uitr.) 13 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 14 te Genua. Tjikandi (thuisr.) 14 v. Port Said. Poelau Laut (thuisr.) p. 12 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN City of Pittsburg, Japan n. Rott. vertr. 17 v. Londen. Aeneas, Japan n. Rott. 13 v. Port Said. Calchas, Japan n. Rott. 14 v. Singapore. Teucer, Rott. n. Japan p. 13 Dungeness. Benyvis, Hongkong n. Rott. 11 te Manilla. Sarpedon, 11 v. Yokomama n. Rott. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 12 te Singapore. Autolichus, 10 v. Rott. te Osaka. Nicoline Maersk, Macassar n. Amsi. p. 11 Colombo. WIJKLIJN Haulerwijk, Rott. n. Melilla p. 14 Ouessant. Katwijk, 14 v. Rott. n. Lissabon. AANGEKOMEN. 13 December: Ousel s.s. Liverpool Rhein s.s. Hamburg Attendant s.s. Havre Manö s.s. Hamburg Mount Heimos s.s. Esbjerg 14 December: Viborg S.S. Setubal Achilles s.s. Hamburg Fairplay V sl.b. Duinkerken V. H. B. 53 onderl. Duinkerken Orpheus s.s. Gothenburg Tinge s.s. Danzig VERTROKKEN. 13 December: Ferm m.s. Houston Eva V m.s. Hamburg 14 December: Bera s.s. Drontheim Hetton s.s. New Castle Ariadne s.s. Kopenhagen Corona m-s. Haaften Manö s.s. West Indië Tnsulinde m.s. Antwerpen Cabo m.s. Londen Wilbo m.s Londen Depa m.s. Boston Vilma s.s. Gent Zware deklading. Met het motorschip Poelau Roebiah werd als deklading naar Ned. Indië getranspor teerd een voor de Ned. Indische Tankstoom boot Mij. op een binnenlandsche werf gebouw de motorboot .Parsifal". Deze was grooten- deels gedemonteerd om het gewicht zoo laag mogelijk te maken. De onderdeelen waren in het ruim verladen. Reis voortgezet. Het Nederlandsch motorschip Insulinde dat hier beorderd werd naar Antwerpen doch op zijn reis derwaarts wegens storm naar hier moest terugkeeren, heeft gisteren onder guns tiger weersomstandigheden de reis voort gezet. Sleepreis. De Duitsche sleepboot Fairplay V kwam hier gisteren binnen van Duinkerken met den onderlosser V. H. B, 53 op sleeptouw. Deze onderlosser was gedurende den zomer ver huurd geweest aan een Duitsche baggermaat- schappij, welke in de haven van Duinkerken werk had uit te voeren. Om te dokken. Het Grieksche stoomschip Mount Heimos passeerde in ballast van Esbjerg naar Am sterdam om bij de Amsterdamsche Droogdok Mij in het dok te worden geplaatst. Het schip heeft op de laatste reis aan den grond geze ten, er zal nu onderzocht worden of het scha de beloopen heeft aan den bodem. In dat ge val zal tevens de reparatie worden uitgevoerd.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7