w Ook Engeland roert zich. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Balkanstad met Europeesch aspect. PROGRAMMA DONDER DA G 16 DECEMBER 1937 De incidenten in China. Garanties van Japan verlangd. In de Britschc nota aan de Japan- sche regeering wordt o.m. gezegd, dat de aanvallen door Japansche luchtstrijdkrachten en troepen op Britsche oorlogs- en koopvaardij schepen te Woehoe en nabij Nanking op 12 December jl. duidelijk ernstige problemen opwerpen. Na vervolgens de bijzonderheden van deze aanvallen te hebben opgesomd gaat de nota als volgt verder: De Britsche regeering heeft met voldoe ning de Japansche nota ontvangen van 14 December, waarin diep leedwezen der Ja pansche regeering werd betuigd op grond van de aanvallen op de Britsche oorlogssche pen en verklaard werd, dat terstond maatre gelen genomen zijn om een herhaling van dergelijke incidenten te voorkomen, terwijl hieraan werd toegevoegd, dat op passende wijze opgetreden zal worden jegens de ver antwoordelijke personen en dat de noodige schadevergoedingen betaald zullen worden. De Britsche regeering merkt echter op, dat in deze nota geen melding gemaakt wordt van aanvallen op de Britsche koopvaardij schepen en vraagt derhalve de verzekering, dat al hetgeen in de nota gezegd is gelijkelijk van toepassing geacht zal worden op deze aanvallen. In het bijzonder neemt de Britsche regee ring nota van de verklaring, dat op passende wijze zal worden opgetreden tegen hen, die verantwoordelijk zijn voor de speciale aan vallen. waar het thans over gaat. Een vol doende bestraffing van hen, die verantwoor delijk zijn voor de thans behandelde aanval len, lijkt inderdaad de Britsche regeering de eenige methode toe, waardoor verdere ge welddaden kunnen worden voorkomen. De Britsche regeering kan niet na laten de vorige incidenten in herin nering te roepen, waarbij de Japan sche regeering leedwezen betuigde voor aanvallen, die gepleegd waren op Britsche onderdanen en eigen dommen en verzekeringen gaf, dat passende stappen gedaan waren ter voorkoming van iedere herhaling. Zij herinnert aan den aanval op den Brit- Nieuwe Chineesche verdedigings linie. Militaire concentraties voor Hankau Vluchtelingenzone in de stad. Uit Hankau wordt aan Havas gemeld, dat de Chineesche troepen na hun vertrek uit Oehoe een nieuwe verdedigingslinie hebben gevormd, die haar middelpunt heeft in Loe- kang op 20 K.M. ten westen van Oehoe, waar zij contact hebben gekregen met versche Chineesche troepen. Belangrijke militaire concentraties zijn voor Hankau ten uitvoer gelegd. Belangrijke verdedigingswerken, o.m. tegen luchtaanvallen zijn terstond opgewor pen in Hankau en de tweelingstad Oetsjang. Talrijke Chineesche vliegtuigen patrouil leeren in de lucht. Talrijke burgers hebben de stad reeds ontruimd. Men heeft voorne mens om eventueel een vluchtelingenzone in Hankau in te richten met de Fransche con cessie als centrum. Tsjang Kai Sjek geeft het niet op. De Chineesche ambassade te Londen deelt mede, dat Tsjang Kai Sjek een verklaring heeft gepubliceerd, waarin hij bevestigt, dat China vastbesloten is den tegenstand tegen den vijand voort te zetten, ondanks de ont ruiming van Nanking. „De terugtocht uit de hoofdstad", zoo heeft Tsjang Kai Sjek in deze verklaring gezegd, „wijzigt in niets de politiek van weerstand der regeering tegen den Japanschen aanval, maar versterkt de vastberadenheid der natie tot voortzetting van den strijd. Sinds de verplaatsing van den zetel der regeering heeft Nanking geen politieke of militaire beteekenis meer. Ik heb derhalve bevel gegeven, aan de troepen uit de hoofd stad op andere linies terug te trekken, vol gens de tevoren opgestelde plannen, die be oogen terug te trekken telkens wanneer de bewapeningsovermacht van den vijand on- noodige te zware offers noodig zou maken". Een telegram, dat door de Chineesche am bassade uit Hankau is ontvangen, meldt, dat „de veldslag, die aan de poorten van Nanking is geleverd, begonnen is op 5 December en negen dagen geduurd heeft, in welken tijd de Chineesche troepen heldhaftige offers brachten en den vijand zware verliezen de den lijden. Het aantal slachtoffers aan beide kanten was aanzienlijk, de gevechten in de straten duurden tot Maandagmiddag. Op dat oogenblik gaven de Chineesche autoriteiten hun troepen bevel, terug te trekken, aange zien alle verdedigingsmiddelen vernield wa ren door het hevige Japansche bombarde ment". schen ambassadeur in China, den daarop ge volgden aanval op auto's, waarmede Brit sche ambtenaren reisden, de aanvallen op Britsche burgers en militairen, die verdedi- gingsdienst deden aan de grens van Sjanghai zoowel aan andere incidenten en aan de her haalde verzekeringen der Japansche regee ring betreffende haar voornemen om volledig de belangen van derde mogendheden in het huidige conflict in China te eerbiedigen. Het is duidelijk, dat de tot dusverre door de Japansche regeering geno men stappen ter voorkoming van dergelijke aanvallen hierin gefaald hebben. De Britsche regeering moet thans vragen ervan in kennis gesteld te worden, dat werkelijk stappen ge daan zijn van zoodanigen aard, dat daardoor definitief einde gemaakt wordt aan de incidenten, waarover zij zich beklaagt. Geen vlootactie der Ver. Staten. In een persconferentie heeft mi nister Huil naar aanleiding van ge ruchten verklaard, dat de Ameri- kaansche regeering nooit een ge meenschappelijke demonstratie of eenige andere vlootactie in verband met de incidenten op de Jangtse heeft overwogen. Van gezaghebbende zijde werd later nog verklaard, dat de algemeene po litiek, door middel waarvan de Ver- eenigde Staten van den aanvang af hebben gestreefd naar een oplossing van het conflict in het Verre Oosten, nooit geweld heeft ingehouden. Tsjecho' Delbos ook hier enthousiast ontvangen. Gistermiddag is de Fransche minister Delbos te Praag aangekomen. Een dichte menigte bereidde hem een enthousiaste ontvangst. De geheele stad was versierd. Op zijn reis naar de Tsjecho Slowaaksche hoofdstad werd de Fransche minister ook te Bratislava geestdriftig toegejuicht door groote menigten belangstellenden. De Fransche en Tsjechische 'volksliederen werden hier ge speeld en de burgemeester van Bratislava sprak een woord van begroeting. Jonge meis jes in nationaal costuum boden bloemen aan. Frankrijk. De arrestatie van Budai. Uit Valenciennes: De rechter van instruc tie heeft opnieuw den Honigaarschen terro rist Budai ondervraagd. In verband met deze zaak zijn verscheidene verzoeken om arresta tie naar het buitenland gezonden. De politie heeft.een, diepgaand onderzoek ingesteld naar het verblijf te Duinkerken van den te Praag gearresteerden Tsjech Haval. Deze is in Juni 1931 te Duinkerken aangeko men, hij wilde dienst nemen bij het vreemde lingen-legioen, doch hij werd spoedig weer ontslagen. Hij keerde hierop naar Duinkerken terug en bleef daar tot April 1934. Kort daarna werd hij uitgewezen. Emgi Atltee spoort aan tot het zenden van levensmiddelen naar Spanje. Bij de opening van een nieuw algemeen hoofdkwartier van de Labourparty te Chelsea, heeft Attlee o.a. gezegd: „Wij moeten druk uit oefenen op de regeering opdat zij haar hou ding ten aanzien van Spanje wijzigt en tege lijk moeten wij de openbare meening van dit land trachten te wijzigen. Ook moeten wij aandacht schenken aan het vraagstuk van het zenden van levenmiddelen naar Spanje, onze regeering beschouwt dit niet als een overtreding van de niet-inmengingsbepalin- gen". Garage als arsenaal. Parijsche politie ontdekt mitrailleurs en geweren. Havas meldt uit Parijs, dat de Sureté een lid van de C. S. A. R., Remy Durieux, ge arresteerd heeft. De huiszoeking in de garage aan den boulevard Picpus, waarmede gistermorgen om 9 uur een aanvang was gemaakt, duurde den geheelen dag voort. Behalve 80 geweren 6 mitrailleurs, heeft men nog een dertigtal kartonnen doozen gevonden, die elk drie machinegeweren bevatten, een Duitsch, een Italiaansch en een van tot dusver onbekenden oorsprong. Voorts ontdekte men 28 kisten met geladen handgranaten en een groote partij patronen, afkomstig van wapenfabrieken te Toledo. Het is voor het eerst, dat men bij het onderzoek munitie van Spaanschen oor sprong heeft gevonden. WORDT DEL VAYO SPAANSCH AMBASSADEUR TE PARIJS? In welingelichte Madrileensche kringen ver luidt, dat bevestigd schijnt te zullen worden, dat de Spaansche regeering het voornemen heert Alvarez del Vayo te benoemen tot Spaansch ambassadeur te Parijs. De tegen woordige ambassadeur, Ossorio y Gallardo zou dan te Buenos Aires benoemd worden. SMOKKELAARS IN LAWINE OMGEKOMEN. In het Zwitsersche kanton Wallis zijn vier Italiaansche smokkelaars door een lawine overvallen. Drie van hen zijn om het leven gekomen, de vierde wist te ontkomen. Tiber bereikt een recordhoogte. Verkeer om Rome gestremd. Havas meldt uit Rome, dat het peil van den Tiber gestegen is tot 14 meter, een record hoogte. Voor de poorten van het Vaticaan is de weg ingestort. De bewoners der huizen na bij den Vaticaanschen zender beginnen te verhuizen, aangezien gevaar voor grondver schuivingen is ontstaan. De vlakte om Rome is overstroomd op verscheidene plaatsen, het verkeer op alle wegen is verbroken. Ook de brug Milvius, de eerste brug van Rome stroomopwaarts, kan niet gepasseerd worden. Overigens is het in geheel Italië slecht weer. Sneeuw is gevallen in Piemont en Li- gurië. De spoorlijn en de weg van den Bren ner waren verscheidene uren lang onbegaan baar. Richtingaanwijzers op de Brusselsche trams. Gecompliceerd tramnet veroorzaakt verwarringen. De burgemeester van Brussel Adolphe Max, heeft een voorstel ingediend, om de Brussel sche trams te voorzien van richtingaanwijzers waartoes overgegaan dient te worden wegens het dichte en ingewikkelde tramnet van Brus sel, dat automobilisten, die niet volkomen op de hoogte zijn, dikwijls voor het raadsel plaatst, welke richting de tram zal inslaan. Op sommige belangrijke kruispunten leidt dit op de spitsuren vaak tot ernstige opstop pingen en verwarringen in het verkeer. Alleen de automobilisten, die door het nummer dei- tram weten, welke richting deze inslaat, kun nen aan dergelijke opstoppingen ontkomen. Techniek der vernietiging schrijdt voort. Vechtwagen, die 96 K.M. per uur kan halen. NEW-YORK, 15 December (Havas-A.N.P.) De New-York Herald bericht, dat een zekere Walter Christie een nieuwe vechtwagen op rupswielen heeft uitgevonden. De vechtwagen weegt zes ton en is uitgerust met een vliegtuig motor van twaalf cylinders met een vermogen van 435 paardekracht. Tijdens proeven in tegenwoordigheid van officieren van het Ame- rikaansche leger werd een snelheid van 9( K.M. per uur behaald. Christie deelde mede, dat zijn fabriek het recht heeft gekregen eenige duizenden van deze vechtwagens te bouwen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Met veel moeite was Steelgraag eindelijk uit den kuil getrokken en jullie zien op het plaatje wel, jongens en meisjes, dat er van ont snappen niets kan komen. Thijs kan goed iemand binden, hè??? Vooruit, doorloopen een beetje, bromde Thijs, toen Steelgraag langzamer ging loopen. Vooruit, vlugger! Het is al zoowat weer heelemaal licht geworden tusschen die bedrijven door! Zoo liepen ze een tijdje voort, totdat ze eindelijk bij het politie bureau waren aangekomen. Hier zal je spijt van hebben, manneke, bromde Steelgraag. Hier zal je spijt van hebben! Of jij, lachte Thijs. Doe de groeten aan de muizen en de ratten in de gevangenis. Ze zullen je niet opeten, daar ben je te vies voor. Dag, hoor, veel plezier! Thijs ging lachend heen, maar toen werd zijn gezicht weer ernstig. Het was nu maar zaak, Dickie te vinden. Nu Steelgraag in de ge vangenis zat, was dat tenminste zoover in orde. Maar waar was Dickie nou? Het graf van Raditsj een bedevaartsoord. (Van onzen Weenschen correspondent op zijn reis door Joego-Slavië) ANNBER men pas in Belgrado en een stuk ten zuiden er van, in het echte oude Servië, geweest is en men heeft zich een paar dagen in Serajewo 'opgehouden, waar de Mohamme- daansche vrouwen nog gesluierd gaan en de mannen roode fezzen op hun hoofd dragen en ontelbaar veel moskeeën hun spitse witte minaretten ten hemel steken, en men is vlak in de buurt van Montenegro geweest, welks donkere bergtoppen men zich dreigend tegen den azuren hemel heeft zien af teekenen, en wanneer men het bonte en schilderachtige leven in Ragusa (Dubrovnik) en in Spalato (Split) gezien heeft en men een blik ge worpen heeft op de romantische eilanden in de Adriatische Zee langs de Dalmatische kust dan is het. wanneer men het stations van Zagreb of Agram binnenstoomt net alsof men weer terug in Europa is. Verdwenen schijnt de romantiek, men komt in een stad, waar het leven geregelder lijkt te zijn, er wordt hier ook veel meer Duitsch gesproken en de opschriften, die men overal ziet, -zijn voor het grootste deel in Latijnsche, en dus voor ons gemakkelijk leesbare, letters. In de zui delijkere streken van Joego-Slavië waren 'zij zonder uitzondering in het Cyrillisch, waarbij er eens op gewezen moet worden, dat het Cyrillische alphabet der in Joego-Slavië wo nende Serviërs in sommige opzichten sterk afwijkt van de in Rusland gebruikelijke schrijfwijze en dat sommige letterteekens zelfs ook anders zijn dan die van de nabu rige. stamverwante Bulgaren. Wanneer men in Zagreb komt is het net alsof men in een Oostenrijksche stad ver zeild geraakt is. Zagreb heeft zelfs een im posantere en modernere entrée dan de steden in Oostenrijk, ook te Weenen ziet men in de onmiddellijke omgeving van de spoorweg stations niet veel moois. De toegang van het station te Agram tot het centrum van de stad vormt een straat met moderne hooge huizen, die eigenlijk uit drie opeenvolgende parken bestaat. Ik weet niet, waarom ik aan de Keyzer Lei in Antwerpen moest denken. Er bestaat in karakter toch misschien een zekere gelijkenis. Men komt dan op het Jela- citsj-plein en daar ziet men, dat de Balkan toch eigenlijk nog niet heelemaal afgeloo- pen is, al trokken ook al een paar kinderen, blootsvoets en in gescheurde kleuren, vlak bij het station de aandacht, waar zij met een stuk of tien kalkoenen midden op straat stonden, pogende die dieren te verkoopen. Een van de kinderen had een kalkoen in zijn armen, het dier keek diep ongelukkig met zijn kop op den mageren hals alle kanten uit. De andere kalkoenen werden met behulp van een paar kaal geplukte twijgen telkens weer op een hoopje bij mekaar gedreven. Kroatië's vrijheidsheld. Op het Jelaeitsj-plein, genaamd naar den grooten Kroatischen vrijheidsheld graaf Je laeitsj, die in 1848 tegen de Hongaren ge streden heeft en wiens ruiterstandbeeld zich machtig in het midden van het plein ver heft, op dit Jelaeitsj-plein heerscht bonte en drukke bedrijvigheid. Er is markt. Vrouwen met roode hoofddoeken en met veelkeurige jakken aan en wijde witte rokken met heel veel plooien bieden tal van waren te koop aan. Bonte zijden lappen en van kleuren tin telend borduurwerk, kanten, tafelkleedjes, snuisterijen, appelen, peren en ander fruit, groenten en gevogelte. Kippen worden le vend ter markt gebracht, men heeft hun pooten met een tcruwtje bij elkaar gebon den. Huisvrouwen gaan met de ingekochte waren ijlings naar haar woonsteden terug. De kip ligt al in hun boodschappenmand je vlak naast de kropsla, waarmede zij aan tafel op gediend zal worden. Met een rampzalige uit drukking in de kleine zwarte oogjes kijken de kippen naar links en naar rechts. Hun leven spoedt ten einde. Het is alsof zij het weten, dat het mes al op hen wacht, Vlak bij het Jelaeitsj-plein bevindt zich een prachtige collectie van beeldhouwwerken van Joego-Slavië's grootsten beeldhouwer Mestrovitsj, van wiens hand men haast over al in de steden van het land monumenten aantreft. Ook vlak bij het plein, aan den anderen kant, is een klein papierwinkeltje, waar ik een blocnote gekocht heb. Het opschrift bo ven den winkel luidt: Knjizara (dat beteekent „boekwinkel") St. i.M. Radic (dat is Stjepan en Maia Raditsj), Papirnica (papierwinkel)In dit kleine win keltje troont Maria Raditsj, de weduwe van den ongekroonden koning van Kroatië, den aanvoerder van de Kroatische Boerenpartij Stjepan Raditsj die in Juni 1928 in de Skoeptschina, het parlement, te Belgrado vermoord werd, in het zwart, achter de kassa. Ik heb Raditsj en zijn vrouw ongeveer twaalf jaar geleden voor de eerste maal in een pension te Weenen gesproken. Hij leefde toen in ballingschap en is eerst jaren later naar zijn vaderland teruggekeerd. Toen vertelde hij mij al, dat hij reeds zeventien maal, ook onder het Oostenrijk-Hongaarsche regime, in de gevangenis gezeten had, omdat hij voor de vrijheidsidealen van zijn Kroatische volk gestreden had en dat er al herhaaldelijk aan slagen op zijn leven gepleegd waren. In Joego-Slavië teruggekeerd heeft hij later ook geen al te prettig leven gehad. In Belgrado wijst elke Serviër u met een zekere trots in zijn stem het gebouw, waarin de Skoeptschina vroeger gehuisvest was en waar de doodelijke kogel Raditsj in 1928 getroffen heeft. Het graf van Raditsj. In Agram is Raditsj Is laatste rustplaats op het op een heuvel buiten de stad gelegen kerkhof een bedevaartsoord voor alle Kroaten Hij rust er met nog vijf anderen, die hun leven voor de vrijheid van de Kroaten gelaten hebben. Aan beide zijden van den hoofdingang tot het kerkhof bevindt zich een hooge roode muur met ontelbaar veel ronde koepels erop. Langs den binnenkant van dien muur loopen arcaden en daar zijn, tusschen marmeren en steenen gedenkteekens in, zes eenvoudige houten kruisen opgericht, die rijk versierd zijn met kransen en palmtakken en bloemen. In vazen en bloempotten staan planten en bloemen er voor. Een kruis is hooger dan de andere en draagt het opschrift Stjepan Ra dic. Er is een doornenkroon op aangebracht en daaronder hangt een door palmtakken om geven foto van den vermoorden boerenleider. Tegen den achtergrond van de kruisen, te- Kleurig marktleven op het Jelacitsj-plein te Agram. gen den muur dus, hangt een zwarte doek en om zes zuilen heen, die de arcaden dragen, zijn zwarte floersen en rood-wit-blauwe ban den gewonden, de kleuren van Kroatië. Steeds worden versche bloemen voor de kruisen van de gevallen vrijheidshelden neergelegd. In den winkel in de binnenstad, waarin Ma ria Raditsj, de weduwe van den gevallen on gekroonden boerenkoning eiken dag zit, kan men die foto's van Raditsj koopen. Onge kleurde kosten zeventig dinar, gekleurde zijn iets duurder. In haast elk huis op het platte land in Kroatië treft men zoo een beeltenis van Raditsj aan. Zijn boerenpartij heeft zich tegenwoordig bij de andere oppositiepartijen in Joego-Slavië aangesloten. Gezamenlijk bestrijden zij nu het systeem van de regeering en gezamenlijk hopen zij nu ook eens een resultaat te be reiken. Op hun pers wordt, voorloopig nog, een uiterst strenge censuur uitgeoefend. Vaak verschijnen de organen met breede, witte, on bedrukte lappen er in. Soms worden de open ruimtes ook met uittreksels uit nieuwe spoor wegdienstregelingen aangevuld. W. M. BEKAAR. Krijgt Amerika een kanonneer boot cadeau? Initiatief van Japanners. TOKIO. 15 December (Domei)Een de legatie van meisjesstudenten heeft een be zoek gebracht aan den Amerikaanschen am bassadeur om namens de Japansche vrou wen en meisjes uiting te geven aan het leed wezen over het incident met de „Panay". Er is hier voorts een beweging gaande, de inschrijving open te stellen op een fonds voor den bouw van een kanonneerboot, welke aan de Vereenigde Staten zou worden aangebo den in de plaats van de „Panay". VRIJDAG 17 DECEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muz. (Gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Geluk - wenschen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Mor gendienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 Bariton en piano. 12.— Berichten 12.15 Gramofoon muziek 1.— Ensemble v. d. Horst 2.30 Chris telijke Lectuur 3.— Cello en piano 4.— Gra- mofoonmuz. 4.30 Amsterdamsch Salonorkest. 6.30 Tuinbouwpraatje 7.Berichten 7.15 Lite rair halfuur. 7.45 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten. 8.— Nederlandsche Bachver- eeniging mmv. solisten en het Utrechtsch Ste delijk Orkest (Om 9.10 Causerie „Kerstfeest voorbereiding") 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 Causerie over hand bal. 11.00—12.— Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.— Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.De Palladians 1.Gramofoonmuziek 2.— Cause rie „Versiering van de Kersttafel". 2.30 Orgel en cello 3.15 AVRO-Dansorkest 4.— „The Lucky Birds", en solist. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek 5.55 Amateurs-uitzen ding. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramo foonmuziek. 7.— „Het geld en zijn koop kracht," causerie. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.25 Berichten ANP. 7.30 „Lezen in den Bijbel" cau serie. 8— Collegium Musicum „D. F. Scheur leer" 8.30 Literaire causerie. 9.„Kris-Kras door Nederland", amusementsreportage. 10.— „Fantasia". 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avond wijding 11.Zang en gramofoonmuziek. 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 De Wessex Players 12.05 Orgelconcert 12.50 Henry Hall's Band 1.35 Birminghamsch Philharmonisch Strijkorkest en solist 2.20 Causerie over Kerstliederen (met muzik. il lustratie). 2.40 Jack Hardy's klein-orkest 3.05 Gramofoonmuziek 4.— Declamatie 4.20 Cau serie over jazzmuziek (Met gr.pl.) 4.50 Radio- tooneel met muziek. 5.20 Het Hallis-kwintet. 5.50 Het Berringtonkwartet. 6.20 Berichten. 6.45 Muzikale causerie. 7.05 Orgelspel 7.20 Finsch-Europeesch concert 8.20 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten 9.40 „Miner at home", causerieën 10.20 BBC-Orkest, Brosa- strijkkwartet en solisten 11.30 Lou Preager's Band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.50 en 10.40 Gramofoonmuziek 12.20 Cassard-orkest en zang 3.05 Cellovoordracht 3.20 Zang. 4.35 Duetten. 5.20 Tzipine-Trio. 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gramofoonmu ziek. 11.201.05 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politiemuziekkorps. 7.50 Omroepschram- melensemble en solisten. 11.20 Landessympho- nieorkest Saarpalts. 4.40 Pianovoordracht 5.10 Gramofoonmuziek 6.30 Omroeporkest, instru mentaal kwartet, pianoduo en solisten. 8.30 Solistenconcert 9.50 Parijs Instrumentaal kwintet 10.40—11.20 Nedersaksisch Symphonie- orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepklein- orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Fr. Temmerman's dansorkest 6.20 en 6.50 Gramo foonmuziek 7.20 Finsch-Europeesch concert. 8.50 Gramofoonmuziek 9.20 Radiotooneel 10.30 11.20 Ensemble voor oude muziek en Van de Velde's a cappella-koor. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.40 Zang 12.50 Om- roepsalonorkest 1.30 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang 2.002.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Om roeporkest 6.20 Gramofoonmuziek 6.50 Trio concert 7.10 Gramofoonplaten, 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest en solisten 10.30—11.20 Omroep- dansorkest en solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 „Der Wildschütz", opera (Opn.) 9.20 Be richten. 9.50 Fluit en piano 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Finsch-Europeesch concert (Opn.),

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3