HET NIEUWE AVONDBLAD De reorganisatieplannen van Bloembollencultuur. Muggenkracht. 23e JAARGANG No. 40 VRIJDAG 17 DECEMBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per weet 10 ets., per maand 40 cents plus 254 cents Incasso, per kwartaal 1120 plus 5 cents Incasso, losse nummer» 3 cent». Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden Telel 5301 verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. uitgave lourens coster, mij. voorcourantuitgaven en alg. drukkerij n.v. directie p. w. peereboom en robert peereboom. ALLE ADVERTENTIeN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN ADVERTENTIeN1—6 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod i-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. kosteloos OPGENOMEN IN de neven -editie het nieuwe avondblad de kennemer courant. postgiro 310791 Si Ol twee leden wijsvingm /a.-?tMS'tedm0Sd«en T?ac.h.U:the.la.1 2a00:_ overlijden /400. bij verdrinkingsdood door ongevni Minor, o 4» t 1D- verzekering verlies van hand, voet ol oog 200.—, belde leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60»—, enz. 400. j no,ctiie ieaen anderen vmn>r 1c; j t«*-«-* uc.uc 'cuui umm iw.wu uu uuuu i *ru.auc icucu wjj^vi verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart tot een mSL,™ anderen dineer f5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk f 15—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen Hog afzonderlijke verzekering voor abonnés od het - ƒ2000.—, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnès mocht tengevolge hebben. Geïllustreerd Zondagsblad. Alles Indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van .dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Een opkomend gevaar voor omV vissclierij. Stem uit de praktijk toont aan dat onze waarschuwing gegrond is. In ons blad van 26 November j.l. wezen wij ln een artikel „Een opkomend gevaar voor onze visscherij" op het feit, dat er in de toe komst een tekort aan geschoolde zeevisschers dreigt te ontstaan, eensdeels omdat vele zee visschers elders emplooi vonden, anderdeels omdat er hoegenaamd geen toevoer van jonge arbeidskrachten plaats vindt, om vele redenen, die de jeugd van thans weerhouden, trawlervisscher te worden. Wij wezen er op, dat hoogstens 10% van de leerlingen der op leidingsklasse voor de visscherij aan de Vis- scherijschool een stee op den een of anderen stoom- of motortrawler vindt. Thans komt er een stem uit de practijk, die aantoont, dat onze waarschuwing gegrond is. In het Orgaan van het O.K. Verbond van Vakvereenigingen bespreekt v. K. (de redac teur de heer van Kleef) de in ons land ge voerde actie tot invoering van een verplichten arbeidsdienst. Hij komt daar tegen op. „Zorg voor de jeugdige werkloozen is niet: hen op te voeden tot „gemeenschapsmenschen" doch opneming in het bedrijfsleven, waarin hun een redelijke kans geboden wordt om voor zich en hun toekomstig gezin een bestaan te ver schaffen. En verder: „Mogen wij eens een enkel voor beeld noemen, waardoor de jeugd geholpen wordt, zonder dat verplichte arbeidskampen nooaig zijn? Op de IJmuider visschersvloot hebben wij 197 leden. Daarvan is het jongste lid 21 jaar. Dit getal van bijna 200 visschers is ongeveer 1/3 deel van het aantal in dat bedrijf georganiseerden. Wanneer het in de andere organisaties ook zoo is, dan komen er in dat bedrijf op de 600 a 700 opvarenden, drie matrozen voor van 21 jaar, en daaronder geen enkele. Waarom komen er in dat bedrijf geen jongeren, een bedrijf dat eeuwen langs van vader op zoon is overgegaan? Dat komt omdat de loon- en arbeidsvoorwaarden thans zoo slecht zijn, dat de ouders ten koste van alles, hun kinderen ervan terug houden om een leven vol van ontbering tegemoet te gaan, waarvan zij zelf zoo ruimschoots hun deel hebben gehad. Daarom ziet men in de visschersplaatsen tal van jonge, sterke jongemenschen rondloopen. niet omdat zij niet willen werken, maar omdat zij met al hun werken geen redelijk stuk brood kunnen verdienen. Daarom blijven zij liever in de omgeving werkzaam op fabrieken dan naar Gee te gaan, ook al zijn de loon- en arbeidsvoorwaarden in die fabrieken al even slecht. Daar is ten minste hun arbeidstijd beperkt, en het gevaar minimaal. Daarom zei onlangs een oudere visscher tot ons „indien men in de toekomst in ons land visch wil eten, zal men die zelf moe ten gaan vangen, want onze jongens doen het niet meer." Al moge nu de maatstaf van den heer van Kleef niet geheel juist zijn, uit het feit, dat zijn organisatie alléén leden telt van 21 jaar en ouder blijkt duidelijk, dat wanneer de re serve van werklooze zeevisschers, die hier en elders hoogstens 250 man zal bedragen, uit geput is, we vrij zeker aan het eind van ons Latijn zijn. STAND DER EERSTE KLAS DAM- COMPETITIE. Nu D. C. IJ. 2 in deze competitie is uitge speeld laten wij hieronder den stand volgen. Deze week zullen de laatste wedstrijden ge speeld worden. gesp.gew.rem.verl.pnt. v.-t. Oosterkwartier 1 7 5 1 1 11 79—61 IJmuiden 2 8 5 0 3 10 8159 H. D. C. 2 6 4 1 1 9 69—47 Beverwijk 1 4 4 0 0 8 4733 D. K. Z. 1 7 4 0 3 8 76—72 Zaandam 2 7 2 1 4 5 6965 Wormer 2 6 1 0 5 2 3684 Haarlem 2 7 0 1 6 1 5181 Castricum 1 3 0 0 3 0 1743 Beverwijk heeft wel de mooiste kansen en de beslissing voor het afdeelingskampioen- schap zal wel vallen in den wedstrijd Bever wijk—Oosterkwartier. Comité voor Kleediiig en Dekking. Morgen Collectedag. De secretaris van het Comité voor Kleeding en Dekking schrijft ons: Het Comité voor de verstrekking van klee ding en dekking aan behoeftige ingezetenen, houdt met goedkeuring van Burgemeester en Wethouders van Velsen. een collecte op mor gen, Zaterdag 18 December. Er zijn in deze gemeente nog een vrij groot aantal gezinnen, waarin dringend behoefte bestaat aan kleeding en dekking. Wij rekenen er op, dat ieder naar vermogen zal geven, opdat mede daardoor nog in een aantal gezinnen hulp kan worden geboden. Bedenk wat het beteekent om in deze gure en koude wintermaanden onvoldoende ge kleed te zijn. geen voldoende dekking te heb ben. Met zekerheid weten wij. dat velen hun kerend uitzien naar den datum waarop de verstrekking van goederen zal plaats^ hebben. Indien even mogelijk zal dit nog vóór Kerst mis geschieden. Zorgt, dat wij niemand moeten teleurstellen. Geeft wat gij kunt, om de ellende te verzach ten. Giften kunnen ook worden gestort of over geschreven op gironummer 18905 van den Directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. De collectanten worden er aan herinnerd, om zich morgenochtend te 8 uur te melden. EEN HEERLIJKE KERSTSTAAF (i pond) van 55 cent voor 45 cent. ALLEEN ZATERDAG a.s. HAZENBERG's 1ste klas BANKETBAKKERIJ - ZEEWEC 227 - IJm.Oost -f Adv. ingez. Med.) (Volgèns een ivetenschappelijke beschouwing kan een mug zes weken zonder eenig voedsel leven.) Zes weken lang geen „steek" te eten, Is niet bezwaarlijk voor een mug. Dit is belangrijk om te weten, Daar heeft een mensch niet van terug. Merkwaardig toch, aan wat problemen, De wetenschap zich al niet wijdt, Om muggen bij den kop te nemen, Is op zichzelf geen kleinigheid. Ik zou er niet mee durven spotten, Men bestudeert de mug terecht, Geen dierlijk wezen is tenslotte Zoo (dikwijls) aan den mensch gehecht. Dat nietig adderengebroedsel Blijkt heel wat ja zelfs super mans, Zes lange weken zonder voedsel En nog gaat het verheugd ten dans. Jawel, het kan zes weken vasten, Maar als het ondier mij maar ziet, (En dat vind ik het ongepaste) Dan wil d' ellendeling het niet. P. GASUS. Kunstavond Papyrus en Gietcling. Solisten: Jaap Stotijn, hobo, e.a. De personeelsverenigingen van de Papier fabrieken en de Hoogovens resp. Papyrus en Gieteling, hadden in het gebouw Concordia een kunstavond georganiseerd, waarvan het gehalte op hoog peil stond. De medewerkende solisten waren Jaap Stotijn (hobo), Martin Zagwijn (cello), Jacoba Heuckeroth (harp) en Katinka Kuster (piano), die met een voor naam programma van erkende kunstwerken den bezoekers een prachtigen avond geboden hebben. Het programma was van een "zeer respec tabele lengte en die langademigheid is dan ook de eenige objectie die wij kunnen aanvoe ren. De heer C. Pels, voorzitter van Papyrus, opende en kon slechts een bescheiden aantal bezoekers welkom heeten; de anderhalf hon derd man toch was immers voor zulk een kunstavond een veel te geringe belangstel ling. Een sonate van Corelli voor cello en piano droegen de heeren Zagwijn en Stotijn als eerste nummers voor, waarin de cellist zich deed kennen als een solist met een weldoor dachte voordracht, behoorlijke toon en dege lijke techniek. De oorspronkelijke harpiste, de heer Sto- tijn's dochter, was plotseling verhinderd en Jacoba Heuckeroth, de harpiste van 't Resi dentie-orkest verving haar; haar was de be geleiding van Krumpholtz' hobo-sonate veilig toevertrouwd. Het spel van Stotijn, tot in de hoogste perfectie verfijnd, is van een te bekende re putatie, dan dat we dit nog tot in détails zouden bespreken. Het was volmaakt en su bliem. Zonder uitzondering zullen allen ge noten hebben van het spel van dit kwartet musici. Noemen we bijv. de verrukkelijke Pastorale van Vivaldi (voor hobo, cello en harp), Allegretto van Saint Saëns (voor hobo en harp) en Le Cygne, van denzelfden com ponist (voor cello en harp). Van den Haag- schen musicus Koeberg blies Stotijn een drie tal herdersliedjes (voor hobosolo) die wat voordracht, toon en techniek betreft, in één woord: af waren. Peter van Anrooy's 18 Variaties voor piano is zijn nieuwste compositie en eenigszins een navolging van Siegfr. Ochs' humoristische compositie Es kommt ein Vogel geflogen, maar dan in een eenvoudiger vorm. Dit zijn variaties over het schoone Nederlandsche lied: Aan den oever van een snelle vliet, en heeft hij zich gedacht geïnspireerd te zijn door verschillende grootmeesters der compo- neerkunst. Stotijn heeft dit humoristische werk bij zijn publiek ingeleid, waarbij bleek, dat hij de kunst van doceeren en expliceeren ook verstond en een gezellig causerietje over dit geesteskind ten beste gaf, dat tusschen haakjes prachtige vondsten van humor in de muziek bezit. Stotijn droeg het daarbij op amusante wijze voor en dit was al 50 pet. van het zeer groote succes. Ook de fantaisle voor harpsolo van Saint Saëns deed er niet voor onder; mej. Heucke roth toonde zich een ware meesteres po dit instrument en haar optreden dwong allen tot gespannen luisteren. Over de Schubert-solo van mevr. Trui Sto- tiin—Molenaar zijn we niet enthousiast, al werd ze dan achter de coulissen gezongen. Papyrus en de Gietelingf kunnen op dezen avond, die zich door de superieure kwaliteiten van het gebodene onderscheidde van vele ge bruikelijke uitvoeringen in een winterseizoen ongetwijfeld met genoegen terugzien, want het is voor de bezoekers 'n waardevolle avond geweest, waaraan men nog lang met erkente- liikheid zal terug denken. De heer Pels heeft dit reeds bij het einde onder woorden en bloemen gebracht. twee honden zoeken om hun baas. Aan het hoofdbureau van politie zijn in lichtingen te bekomen betreffende twee op- ?eSêmenf van hond no. 1: zwart-bonte terrier, heeft bij de sluizen rondgezworven en van hónd no. 2: type fox. reu. kleur wit en bruin, voorzien van halsband met penning uit Den Haag, no. 11982-1937. Kerstpaketten en werkloozensteuii Waarde wordt niet in mindering gebracht. In verband met het verstrekken van een Kerstgave aan de daarvoor in aanmerking ko mende leden heeft het Oud-Katholiek Ver bond van Vakvereenigingen toestemming ge vraagd aan den Minister van Sociale Zaken om te voorkomen, dat geheele of gedeeltelijke aftrek van den steun zou plaats hebben. De gevraagde toestemming is bereids ver kregen en aan de betrokken gemeentebestu ren is namens den Minister de volgende cir culaire verzonden. „Het Oud-Katholiek Verbond van Vakver eenigingen deelde mij mede, dat het voorne mens is aan de leden een z.g. Kerstpakket te verstrekken inhoudende levensmiddelen, en verzocht mij te willen bevorderen, dat de waarde daarvan niet geheel of gedeeltelijk op den steun voor de werklooze leden in minde ring zal worden gebracht. In verband hiermede heb ik de eer u te be richten dat er mijnerzijds geen bezwaar tegen bestaat, dat bedoelde Kerstgave bij de vast stelling van het steunbedrag buiten beschou wing wordt gelaten. w. g. A. L. Scholtens". Hieraan zij nog toegevoegd, dat alle leden van deze organisatie, welke in de Kerstweek een pakket ontvangen, zulks op hun steun- formulieren behooren te vermelden. Alsdan zal overeenkomstig de ministerieele beschikking geen steunaftrek kunnen plaats hebben. ST. JOSEPHGEZELLEN. Woensdagavond nam in tegenwoordigheid van de St. Josephgezellen en hun ouders in het Vereenigingslokaal aan de Kerkstraat de Senior, H. Visser afscheid van de afdee- ling IJmuiden I. Hij werd o.a. toegesproken door den vice-praeses, kapelaan Jac. Betjen en door de heeren van Hoogen en Lagenberg. leden van den Raad van Bestuur, Van allen mocht hij een woord van dank ontvangen voor het zeer vele en moeilijke werk dat hij voor de Josephgezellen heeft ge daan. De nieuw benoemde Senior. J. Beek bood den heer Visser namens allen een mooie passerdoos als blijvend aandenken aan. Na een dankwoord van den oud-Senior, benoemde de vice-praeses hem als lid van den Raad van Bestuur: een erkenning voor alles wat hij heeft gedaan voor de Gezellen van IJmuiden. Tevens werd medegedeeld dat a.s. Zondag avond een Kerstavond zal worden gehouden voor en door de gezellen, waarbij alle ouders worden verwacht. Declamator voor dezen avond is de heer Kruyver uit Haarlem. LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPN Hoofdbureau van politie: doos met vet, re genpijpen, geel zeil, kinderbroekje, heerenrij wiel, huissleutel, heerenrijwiel, rijwielbelas- tingmerk in étui, handschoen, kindermutje, Bureau Vel sen-Noord: zakdoeken, muts, on derbroek, kinderwantje, stuk bruin dekzeil, kinderportemonnaie. Santpoort-Dorp: das, jongensriem, das. Bureau IJmuiden-Oost: heerenhoed, alpino muts, ring, huissleutel, vulpen, hond, kinder handmofje, zelfbinder. sigarenkoker. Santpoort-Station: Lipssleutel, dameshand schoen, overall,, bankbiljet, boodschappentasch kinderwantje, kat. AANVOER VERSCHE HARING. De aanvoer van versche haring bedroeg jl. «Woensdag 3300 kisten. De gestrande President Hoover. De toestand van het op de Amerikaansche kust gestrande wereldbekende passagierschip „President Hoover" schijnt door de assura deuren donker te worden ingezien. De premie aan de herverzekeringmarkt is tenminste van 70 op 80 procent gestegen. Het schip, waar van de bouwkosten 8 mill, dollar bedragen hebben, is voor 5 mill, dollar verzekerd, waar van één vijfde deel voor de Ver. Staten en vier vijfde deel op de Londensche beurs. Gemeld wordt, dat de lading een waarde van één kwart mill, dollar bedraagt. Dr. Verhage acht ze van zeer groot belang. Verwerping zou tot niet voor ziene consequenties kunnen leiden. De vergadering van de Alge- meene Vereeniging voor Bloem bollencultuur die Maandag a.s. gehouden zal worden, is ditmaal wel van meer dan gewone be- teekenis. Op die vergadering zullen namelijk ingrijpende reor ganisatievoorstellen worden be handeld, die een geheele wijzi ging in de structuur van „Bloem bollencultuur" zullen brengen. Dr. A. Verhage. Een scène uit de film Charlie Chan in de Opera, met Warner Oland en Boris Karloff. (Thalia Theater, IJmuiden). Over deze voorstellen is in den vak-pers reeds veel geschreven en ook in verschillende afdeelingsvergaderingen zijn deze plannen al besproken. Daar er van verschillende zijden nog al heftige oppositie tegen deze reorganisatie wordt gevoerd hebben wij Dr. A. Verhage de voorzitter van „Bloembollencultuur" bereid gevonden ons nog eens zijn meening over deze voor het geheele bloembollenvak zoo be langrijke kwestie uiteen te zetten. De heer Verhage wees er allereerst op dat hoewel er tegen deze plannen vooral door de Vereeniging tot behoud van het bloembol lenvak in Nederland veel geageerd wordt, nog nooit een steekhoudend argument naar voren is gebracht Waarom reorganisatie men nu tot deze reorganisatie ge komen? Het is uit de practijk van de laat ste jaren gebleken, aldus de heer Verhage. dat er in de Alg. Vereeniging toestanden konden voorkomen die hoogst ongewenscht waren. Zoo waren bijvoorbeeld de bevoegdhe den van de drie onderscheiden groepen de „Hyacint", de „Tulp" en de „Narcis" niet nauwkeurig omschreven wat tot de malle situatie leiden kon dat de Alg. Vergadering zich over een bepaalde kwestie uitsprak waarna door een bepaalde groep b.v. de „Hyacint" een uitspraak in een anderen geest werd gedaan. Ieder weldenkend mensch voelt dat dit een scheeve verhouding is waar door het optreden der vereeniging naar bui ten sterk verzwakt wordt, maar waardoor ook in de vereeniging zelf verwarring ontstond. Vooral in dezen tijd waarin elk vak en het bloembollen vak zeer zeker onder den druk van een nog steeds hevige economische crisis staat is een krachtige centrale organisatie een gebiedende eisch. bloembollencultuur" wordt thans geleid door een bestuur bestaande uit tien leden en een voorzitter. Daar deze leden over het ge heele gebied waar bloembollen geteeld wor den verspreid zijn is het wel te begrijpen dat er niet ieder moment bestuursvergaderingen kunnen worden gehouden, daardoor wordt de voorzitter dikwijls genoodzaakt beslissingen te nemen zonder daarin vooraf het bestuur te kennen. Ook dit is natuurlijk een onge- wenschte toestand Bezwaren worden ondervangen. Al deze bezwaren nu worden bij de ^reorganisatie ondervangen. De leiding zal dan namelijk bestaan uit een dagelijksch bestuur van vier leden met den voorzitter. Dit dagelijksche bestuur wordt aangevuld met 2 leden uit iedere groep (ge kozen door de ledenvergaderingen der groe pen), vormend tezamen het hoofdbestuur Het dagelijksch bestuur kan dan regelmatig bij eenkomen, terwijl het hoofdbestuur toch de groote lijnen, blijft bepalen. Bovendien zal elk lid van de Algemeene Vereeniging dat minstens 7 are van een be paald artikel teelt, automatisch lid worden van een groep. Dus alle tulpenkweekers ko men in de groep de „Tulp", alle narcissen- kweekers in de „Narcis" en we zouden kunnen schrijven alle hyacintenkweekers in de „Hyacint" indien dit niet reeds het geval was. Bovendien wordt nu de bevoegdheid van deze drie groepen zóó geregeld dat elke groep slechts over haar specifieke groepsbelangen kan oordeelen, de algemeene belangen worden dan door de centrale organisatie in casu Bloembollencultuur behartigd. Door deze reorganisatie wordt dus de zoo noodzakelijke eenheid verkregen, aldus be sloot de heer Verhage zijn enthousiast betoog, waaraan momenteel zoo'n groote behoefte bestaat Gegronde tegenwerpingen Wij meenden echter nog niet van den heer Verhage afscheid te mogen nemen zonder hem nog eens op enkele bezwaren te hebben gewezen die vooral door de anti-saneerders naar voren worden gebracht. Men Ls namelijk van deze zijde bevreesd dat het hoofdbestuur bij deze reorganisatie voor geruimen tijd uit saneerders zal blijven bestaan. De heer Verhage deelde ons hierop mede dat dit geenszins vaststaat. Het hoofdbestuur zou dan worden gekozen ten eerste door de leden der afdeelingen (dagelijksch bestuur) en ten tweede door de leden der groepen (aanvullend hoofdbestuur). Hoe deze verkiezing dus uit zal vallen is nog met geen mogelijkheid te zeggen; het is echter bepaald onjuist te beweren dat het uitsluitend saneerders zullen worden. Het saneeringsvraagstuk kan dus bij deze kwestie gevoegelijk buiten be schouwing blijven. Op het verkeerde spoor. T angzamerhand komen wij. aldus Dr. JL Verhage. in het bloembollenbedrijf op een verkeerd spoor. De tegenstelling saneerder anti-saneerder wordt steeds scherper en neemt afmetingen aan die iedereen die het goed met het bloembollenvak meent soms de schrik om het hart doet slaan. Er heerscht een animositeit tusschen bepaalde leden en groepen die niet anders dan nadeelig op het geheele bloembollenbedrijf kan werken. Men verliest al te dikwijls uit het oog dat het algemeen belang van het bloembollen vak samenwerking en eenheid naar buiten elscht, ook al zijn er diepgaande meeningsverschillen. Deze reorganisatie die mij zeer na aan het hart ligt, verklaarde de heer Verhage verder, is dan ook van bijzonder belang. Laat ieder een die het wel met het bollenvak meent zich ernstig beraden alvorens hij zijn stem hierover uitbrengt. Een overijld en later mis schien betreurd besluit zou tot consequenties aanleiding kunnen geven die niet te overzien zijn. Een ernstige poging om uit den benarden toestand te geraken waarin de vereeniging thans verkeert mag door niemand lichtvaar dig verworpen worden. Groote belangen staan op het spel, aldus besloot de heer Verhage en het is noodzakelijk dat iedereen die het wel met het bloembollenbedrijf meent ter dege van deze belangen doordrongen is. Effectenmakelaar heeft twee ton tekort. Vader en zoon in arrest gesteld. ROTTERDAM, 15 December. Ver gezeld van den officier van Justitie mr. J. S. Loke en den Rechler-com- missaris mr. G. R. W. Kymmell, heb ben de Rotterdamsche commissaris van politie in de afdeeling centrum, de heer P. J. Roszbacli, en een inspec teur van den justitieelen dienst van dal bureau een huiszoeking gedaan in het kantoor van de firma V. en S. aan de Wijnhaven te Rotterdam, makelaars in effectten, die sedert ecnigen tijd in staat van faillissement verkeeren. Het archief en de geheele administratie zijn in beslag genomen, terwijl de directeur J. J. V. en zijn zoon D. J. V., die op het kantoor de functie van procuratiehouder be kleedde, zijn aangehouden en opgeslo ten. Nadat eenige maanden geleden de zaak failliet was verklaard, heeft de curator in samenwerking met een accountantskantoor een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij een tekort van ruim twee ton is vastge steld, zonder dat op voldoende wijze kon wor den aangetoond waar het grootste gedeelte van dit passief was gebleven. De administratie was op zeer gebrekkige wijze bijgehouden en noch de directeur noen zrn zoon kon eenige opheldering geven Dit heeft geleid tot het indienen van een klacht, welke op haar beurt weer aanleiding is geworden tot een inval. Reeds sedert 1930 bleek de administratie in de grootste wanorde te zijn. Vast staat dat er in dat jaar reeds een tekort van ruim f 60,000 bestond. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1