HET NIEUWE AVONDBLAD TAXI BRANDWIJK EEN TIP! Onder Parijs. ELZER'S HEERENMODEHUIS IJMUIDEN Visscherij-Snufjes. 23e JAARGANG No. 41 ZATERDAG 18 BÏCEMBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN -EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden 1400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één üd duim f 50.—, alle leden wijsvinger f 60.—. één of twee leden wijsvinger f 25. alle leden anderen vinger 15. één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk f 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz 400/— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van f 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Parijsche politie blijft zich aangenaam bezighouden met het ontdekken van wapen- voorraden onder de stad. In den kelder van een huis aan den boulevard de Courcelles, in het haft van Parijs, heeft zij nu weer 150 K.G. meliniet en 650 geladen granaten gevonden, hetgeen voldoende wordt geacht om een klei ne stadswijk op te blazen. Intusschen verza melt de politie ook arrestanten, verdacht van het lidmaatschap der geheime organisatie die deze collecties zou hebben aangelegd. Zij heeft er nu zevenentwintig en hun vereeniging zou „Csar" heeten, maar sommigen verzekeren dat zijn dien naam zelfs nog nooit hebben ge hoord en dat het doel van de verborgen wa- penvoorraden alleen maar was, ze te gebrui ken in geval van een communistischen putsch. Bij een dergelijke gelegenheid zou het heele gezelschap de politie te hulp snellen, zooals een der gearresteerden, directeur van een binnenscheepvaart-maatschappij, heeft ver klaard. Hij had op de Fransche driekleur ge zworen, dat men op hem rekenen kon en bo vendien een eed van geheimhouding afge legd, dien hij dus nu heeft gebroken. Dit schijnt geen erg aannnemelijk verhaal, maar de andere verhalen klinken ook niet bijzonder aannemelijk. De zaak is nogal duister en herinnert aan vele sensatie-ro mannetjes, die in een tijd van hooger Euro- peesche beschaving door den ontwikkelden mensch met minachting bejegend werden en waarvoor de Duitschers de schoone bena ming „Hintertreppen-Literatur" hadden be dacht. Maar die tijd is voorbij. Komt hij ooit terug? Misschien inspireert de huidige on- dergrondschë samenzweerderij den een of anderen Parijschen schouwburgdirecteur tot een herleving van de oude operette „La Fille de Madame Angot", met dat prachtige koor van samenzweerders met blonde pruiken en zwarte kragen er in. Maar voor de Parijzenaars, althans voor de bedaagden en de schrikachtigen, moet het geen prettige tijd zijn. De bewapenings-ge- dachte heeft een blijkbaar al te groote po pulariteit verworven. Dat begon boven- grondsch in Oostenrijk, waar iedere politicus van beteekenis er een privé-leger op na hield en dat toont zich nu weer in nieuwen vorm. Het zal voorloopig wel niet ophouden ook. Het voorbeeld van de „Csar", wat voor poli tieke organisatie dat dan ook moge zijn, zal allicht een aansporing blijken voor andere politici om zich ook partij sgewijze te gaan bewapenen, allemaal natuurlijk met het no bele doel, in een of ander geval de politie te hulp te komen. Wie denkt aan het aantal politieke partijen in Frankrijk, uit welker onderlinge nuances overigens geen mensch precies wijs kan worden, rilt bij de gedachte aan zooveel wapenvoorraden. Wie denkt aan het hanteeren van meliniet, granaten, mi trailleurs en dergelijke door menschen die van die dingen geen verstand hebben ziet half Parijs al in de lucht vliegen. Den eeni- gen vroolijken kant van de zaak zie ik in de mogelijkheid, dat de regeering zooveel wape nen en munitie vindt die door de burgerij uit eigen zak betaald zijn, dat zij haar eigen aankoopen verminderen en hiermee de fan tastische oorlogsuitgaven verlagen kan. Het is bekend dat de Franschman zeer gevoelig is op het punt van directe belastingen, maar de indirecte vrij gewillig slikt. Als hij zijn aandeel in de defensie-lasten liever in gra naten, mitrailleurs en meliniet betaalt dan in francs komt men er ook. Als de politie maar geregeld zijn belasting-in-natura ont dekt. Ik zou haast geneigd zijn aan den Pa rijschen prefect van politie te schrijven: „Laat mevrouw Klein Sprokkelhorst eens ko men". Als zoo'n wichelroede-loopster haar gedachten concentreert op water, vindt zij ergens water, als zij denkt aan kelders of gangen vindt zij ergens kelders of gangen. Welnu, waarom zou zij geen succes hebben als zij aan bommen en granaten ging den ken? In Nederland, bedaard en nuchter als het is, zijn de belastingbetalers er niet toe geneigd zich met mitrailleurs en zware munitie te bewapenen. Al moge de gedachte wel eens bij iemand zijn opgekomen, hij zal ze verworpen hebben en liever een nieuwe winterjas of een nieuwe autoped voor zijn jongsten zoon hebben gekocht. Wij hébben geen fantaisie genoeg voor de moderne prac- tijd van de litteratuur-van-de-achtertrap. Mevrouw Klein Sprokkelhorst zou dus moe ten antwoorden: „Ik kan hier niets van dien aard vinden, er zijn hier alleen maar histo rische grafkelders, wateraders, kelders, gan gen en aardstralen, maar ik zal het met ge noegen eens bij u komen probeeren". Een der eerste wapenvoorraden die men in Parijs vond, zat onder een oude dames-pension in Auteuil. De oude dames wisten er natuurlijk niets van en bibberden van ontzetting. Ik kan ine voorstellen hoe sindsdien in alle oude ZEEWEG 78 HEEFT DE HOED DIE U ZOEKT! (Adv. ingez. Med.) dames-pensions van Parijs gebibberd wordt. En het is dan ook niet alles! Stel u eens voor dat gij iederen avond naar bed moet gaan in de gedachte, dat gij wellicht boven een voor raad explosieven gaat rusten die, als de een of andere onverschillige rat er wat achteloos over heen kuiertJa, je hebt toch maar geen verstand van die dingen en je kunt nooit weten wat er mee gebeurt. Natuurlijk weet niemand hoeveel wapenen en munitie er nog meer onder Parijs verbor gen zitten. En het voorzichtige oude rentenier tje, de secure kruidenier van-den-hoek, de directrice van het meisjespensionaat, in de stille, rustige straat,zij en vele anderen zullen 's avonds huiverend in bed liggen en den slaap niet kunnen vatten bij de gedachte dat als het niet onder hun huis is, dan mis schien drie huizen verderdaar woont zoo'n rare mannet een samenzweerderwat was dat daar voor een rare slag?Jasses wat een nare tijd toch!" Een rare tijd is het zeker. R. P. Klachtzaken tegen schippers van visschersbooten. Zaken voor den Raad voor de Scheepvaart. De lamp aan boord van de SCH. 132. De Raad voor de Scheepvaart behandelde Vrijdagmiddag eenige door den inspecteur-ge neraal voor de Scheepvaart ingediende klachten tegen twee schippers van visschers- vaartuigen. De eerste klacht betrof den schipper van den Scheveningschen motorlogger „Marjana" SCH. 42, die dekwacht had laten doen door een matroos, in het bezit van een certifi caat, bedoeld in artikel 117 van het schepen besluit, en door een lichtmatroos, zonder dit certificaat en zoon van den schipper. De schipper verklaarde, niet te hebben geweten dat artikel 117 eiseht, dat de dekwacht wordt verricht door twee in het bezit van dit certi ficaat zijnde matrozen. Ze waren met 7 kop pen aan boord, en als hij aan deze voorwaar de wilde voldoen zouden de menschen met cer tificaat permanent wacht moeten loopen. Op alle loggers ging het trouwens precies zoo. Gedurende de wintermaanden zou hij echter zijn zoon naar school sturen, opdat ook deze het certificaat zou verkrijgen. De president prof. mr, B. M. Taverne, con stateerde, dat inderdaad in Scheveningen 60 procent van de visschers zich niet aan deze bepaling houden, zulks in tegenstelling tot IJmuiden en Katwijk. De Raad zal later uit spraak doen. De volgende klacht was gericht tegen den schipper van den Katwijkschen motorlogger „Katwijk III", KW. 161, die op 1 October j.l. door den politiekruiser „Nautilus" op de Noordzee er op was betrapt, dat het schip met het dagmerk geheschen, hoewel er niet gevischt werd, een vaart liep van ongeveer 3 mijl, zonder dat zich menschen aan dek be vonden. De „Nautilus" naderde tot op 50 me ter en zag noch uitkijk, noch roerganger. Pas toen de „Nautilus" een stoot op de fluit gaf, kwamen er menschen aan dek. De schipper gaf toe, dat iedereen beneden aan het eten was, doch ontkende, dat de log ger 3 mijl liep. Volgens hem lag de „Katwijk III" stil en kon er niets gebeuren omdat er geen enkel schip in den omtrek te zien was. De schipper vond zijn handelwijze niet erg, zei dat alle visschers hetzelfde deden en nam de voorschriften niet zoo serieus. Dat laatste vond de inspecteur-generaal, de heer Van 't Haaff, nog erger dan de over treding zelf. De voorschriften waren er om nageleefd te worden en hij sprak de hoop uit, dat de raad een zoodanige uitspraak zal doen, dat de schipper van den ernst hiervan overtuigd zal worden. Tenslotte onderzocht de raad de zaak van den trawler „Clasina" SCH. 132 aan boord waarvan, terwijl de trawler in de visschersha- ven te Scheveningen voor de visscherij gereed werd gemaakt, op 28 September j.l. bij het aanzetten van een kleinen gloeikopmotor,. waarmee men lucht wilde pompen voor het op gang brengen van den grooten motor, brand was ontstaan, waardoor de tweede monteur, G. Rog zoodanig werd gewond dat hij aan de ge volgen overleed. Gehoord werd de kapitein, die de door den tweeden monteur afgelegde verklaringen be vestigde. Voor het voorverwarmen van den gloeikop van den kleinen motor gebruikt men een blaaslamp, die wordt aangemaakt met spiritus maar gevoed werd met benzine uit een kleine, onder druk werkende tank. Na afloop van het ongeval bleek het kraantje in de benzineleiding los te zitten, terwijl de pak king gedeeltelijk was verbrand. De tweede monteur meende, dat dit de oorzaak van het ongeluk was. De hulpmotor was pas drie maanden oud. Tegenwoordig wordt voor het voeden van de blaaslamp olie gebruikt. Ook in deze zaak zal de raad later uitspraak doen, DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake vrijstelling. De burgemeester van Velsen brengt ter al gemeene kennis, dat eenige uitspraken op aanvragen om vrijstelling van den dienst plicht, welke uitspraken zijn gedagteekend 7 December 1937, ter secretarie van deze ge meente voor een ieder ter inzage zijn ge legd. Tegen elke uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag van deze bekend making in beroep worden gekomen: a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettelijken ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven per sonen of door diens wettelijken vertegen woordiger. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij den B-urgemester, ter secretarie van deze gemeente. De burge meester zorgt voor de doorzending van het verzoek schrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur. Indien de ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft, kan, voor zoover het door dezen in te stellen beroep betreft, met overschrijding van den termijn van 10 dagen genoegen worden genomen Zoolang omtrent zoodanige over schrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het' verloop van den termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. DE WERELDVLOOT DER WALVISCHVAART De wereldvloot der walvischvaart, die in het seizoen 19361937 30 moederschepen en 196 jagers telde, is in het seizoen 1937—1938 samengesteld uit 31 moederschepen en 258 jagers. De vloten der verschillende landen, die deelnemen aan de walvischvaart in de Zui delijke IJszee tellen de volgende eenheden (19371938): Noorwegen 14 (v. j. 11) moe derschepen en 83 (v. j. 83) jagers; Engeland 10 (v. j. 10) moederschepen en 91 (v. j. 71) jagers; Japan 4 (v. j. 2) moederschepen en 30 (v. j. 13) jagers; Duitsehland 4 (v. j. 1) moederschepen en 30 (v. j. 6) jagers; Ver- eenigde Staten 1 (v. j. 0) moederschepen en 9 (v. j. 0) jagers; Panama 1 (v. j. 2) moeder schip en 9 (v. j. 13) jagers; Argentinië 1 (v. j. 1) landstation en 6 (v. j. 6) jagers. Denemarken, dat het vorige seizoen met 1 moederschip en 5 jagers aan de walvisch vaart deelnam, is dit jaar uitgevallen. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Zondagnamiddag 19 December a.s. geeft de Haarlemsche Orkest-Vereeniging in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem een volksconcert. Dirigent is Frits Schuurman; solisten zijn Gerard van den Arend (zang), Hans Bijvanck (viool), Louis van Maanen (cello), Anton Daems (hobo), en Henk de Wit (fagot). Het uit te voeren programma vermeldt: Haydn's symfonie concertante voor viool, cello, hobo, fagot en orkest; Haendel's Aria uit „Otto en Theophano", Bretonsche suite van v. Brucken Fock; twee liederen van Ffitzner met orkestbegeleiding en Wage- naar's ouverture „Cyrano de Bergerac". LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN. Hoofdbureau van politie. Spaarzegels; jon gensjas, vulpen, broche, bril, bankbiljet, snel binder, linker heerenhandschoen, rech ter wollen handschoen, grijze mantel- riem, ketting van doublé, rijwielbelasting- merk, blauwe kinderhandschoen. Bureau ÏJmuiden-Oost: handschoen, grijs jasje, melkbus, doublé ketting, portemonnaie zak cement, kindermofjes, Y.O.V.-bordje, kinderhandschoen, kinderschoen, sleutel, haakpen. Bureau Velsen-Noord: dekzeil, twee porte- monnaies, handschoen, rijwielbelastingplaat- je, alpino-muts, oorbel, mondorgel. Driehuis: rijwielbelastingmerk 19371938, étui met pen en vulpotlood. Santpoort-Station: aetetasch, dameshand schoen, sleutel, fox hondje. Santpoort-dorp: portemonnaie. kinder handschoen, vulpen. AANRIJDING. Dinsdagmiddag te ongeveer half een vond op den hoek van de TrompstraatKorte- naerstraat een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van de grossiersfirma S. Rei- nalda te Haarlem en een motorrijder. De motorrijder, welke van de richting Vel sen kwam botste, waarschijnlijk tengevolge van het niet voldoende signaal geven, tegen den uit de Kortenaerstraat komende auto, daarbij met zijn motor de linkervoorzijde van de bestelauto rekend. De motorrijder, die gelukkig weinig vaart had, bekwam slechts eenige lichte ontvellingen aan de handen, welke bij omwonenden werden verbonden. Ook de motor was slechts licht aan het voor wiel beschadigd, terwijl van de bestelauto het voorspatbord een lichte deuk bekwam. Eenigen tijd na het ongeval kwam de Com missaris van Politie zich van den toestand overtuigen en een onderzoek naar de schuld vraag instellen. BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM. Uitreiking der prijzen van den schiet wedstrijd. In „De Griffioen" vond Vrijdagavond de uitreiking plaats van de prijzen van de jaar- lijksche schietwedstrijden. Hierbij waren o.a. aanwezig de heeren J. P. Weyburg com missaris van politie, E. Tuinstra inspecteur, S. Boerema brigade-commandant der Rijks- veldwacht enz. De avond werd geopend door den heer J. H. A. M. Anten, die wees op de prettige sa menwerking tusschen de B. V. L. en de politie Voorts sprak hij zijn vreugde uit over de goede opkomst. Hierna was het woord aan den algem.ee- nen secretaris van het gewest Kennemerland van den B.V.L., overste Hartogh Heijs van Zouteveen, die o.a. een beknopt overzicht gaf hoe de B.V.L. georganiseerd is. Hij sprak zijn vreugde uit over den groei der plaatselijke commissie. Voorts wekte hij de aanwezigen op, zich te abonneeren op het orgaan van den B.V.L., het Lantiistormblad. De heer Hartogh Heijs van Zouteveen gaf daarna een uiteenzetting over de beteekenis van het in stituut der contractanten bij de tweede ban Waar het aantal contractanten door af vloeiing van ouderen is ter-uggeloopen zou spreker gaarne zien, dat een aantal nieuwe contractanten zouden toetreden. Ook zette hij het doel van den B.VjL.die thans 90.000 leden telt, uiteen. Hij wekte allen op, niet alleen een plichtbewust B. V. L.'er te zijn maar ook als propagandist het instituut te steunen. Nadat men het Wilhelmus had gezongen ging de commandant van, het gewest Ken nemerland, majoor A. M. Borren over tot het uitreiken der prijzen, waarvoor hij door den heer M. J. Koelemeijer bedankt werd. Aan de heeren v. d. Steen, Teijl en Zorgdrager werd het brevet van scherpschutter uitgereikt. Na het officieele gedeelte werd de avond verder gezellig doorgebracht. KERSTVERGADERING DER S.D.A.P. De afdeeling IJmuiden der S.D.A.P. houdt op den morgen van den Tweeden Kerstdag een Kerstvergadering in „Ons Huis" aan den IJmuiderstraatweg. Spreker is de heer J. J. Stokvis, lid dei- Tweede Kamer. De Arbeiders Mandolineclub „Excelsior" verleent haar medewerking. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende or ganisaties voor de week van 20 tot en met 25 December zijn vastgesteld als volgt: IJmuider Transport Federatie (NA.S.) 9—9.15 uur. Algemeene Nederlandsche Metaalbewer- kersbond 9.20—9.40 Algemeene Nederlandsche Bouwarbeiders- bond 9.5010.10 Werkloozenvereeniging 10.1010.40 R.-K. Bonden 10.5011.30 Kleine Bonden 11.40—12. Ongeorganiseerden 910. IJmuider Federatie 10.2511.10 Chr. Bond van Fabrleks- en Transportar beiders IJmuiden 11.1511.45 Oud-Katholieke Vakverbond 11.5512.10 DENNENSTRAAT 12 - TELEF. 5563 (Adv. Ingez. Med.) CCCXXXIV. Het bedrijf eens vischhandelaars is rijk aan wisselvalligheden en vol verrassingen. Het is zoo heel anders als dat van een gros sier in koloniale waren of iets dergelijks. Dat komt in de eerste plaats, doordat visch een artikel is, waarvan je geen groote voorraden kunt opslaan vanwege de „onhoudbaarheid". Ten tweede zijn er vele factoren die het ver bruik beïnvloeden, zoowel stimuleerende als remmende en ten derde is de aanvoer zoo weinig stabiel, dat den eenen dag een bepaal de vischsoort bijna niet aanwezig is, terwijl den volgenden dag dezelfde soort overvloe dig kan zijn, De koelhuizen hébben hierin wel eenige verandering gebracht, vooral wat de duur dere vischsoortep betreft. De gelegenheid, om wat visch „weg te zet ten" heeft een nivelleerenden invloed op de prijzen uitgeoefend. Maar desondanks komt een vischkoopman voor feiten te staan, die een koopman in lapjes of grauwe erwten de haren te berge zouden doen rijzen. Deze groote prijsverschillen vormen het Groote Avontuur van den vischhandelaar. Zij bezorgen hem stroppen maar ook wel eens extra'tjes; meer stroppen dan extra'tjes? Ik weet het niet, maar wel weet ik, dat men in den vischhandel het Groote Avontuur niet zou willen missen. Exhorbitante prijsver schillen van vandaag een rijksdaalder, mor gen een tientje zijn natuurlijk in den regel niet welkom, maar zoo'n beetje muziek wil men er toch wel graag inhouden. Want die muziek klinkt soms wat aardig. Nog dezer dagen werd er een aardig wijsje gespeeld. Luistert u maar eens: Een knecht van een handelaar kocht 50 kisten haring voor de somma van elf stuivers per kist. De haring ging naar het pakhuis, maar de baas had er geen emplooi voor. Ze bleven dus staan. Dit gebeurde Donderdag. Vrijdagmorgen wist men -er nog geen weg mee en dus werd de heele partij weer in de markt gezet, om voor rekening van den koopman in kwestie te worden -verkocht. Het resultaat was verbluffend. De haring, den vorigen dag voor 55 ets. per kist gekocht, bracht nu gemiddeld f 3,50 op en zoo ver diende de vischkooper, die zijn knecht mis schien wel een standje had gegeven omdat hij visch had gekocht, die hij niet noodig had, in een slag f 150. Zooiets gebeurt alleen in de visehmarkt te IJmuiden en natuurlijk ook wel eens op de Amsterdamsche beurs. Het omgekeerde komt ook voor, zoowel in IJmuiden als in Amster dam. Er zijn vischkoopers genoeg, die daar van mee weten te praten. Er kwamen deze week aan den afslag 51 trawlers, 22 trawlloggers en een 100-tal log gers met versche haring. Er was dus nog heel wat versche haring, ongeveer 15250 kisten, maar nu zal het wel afgeloopen zijn want 15 December is de teelt geëindigd. Dan eindigen de contracten met de haringvisschers en wat er na dien datum nog komt is toegift. Er is dit jaar een enorme hoeveelheid ver sche haring geweest. Het juiste cijfer van den aanvoer is natuurlijk nog niet bekend, maar naar mijn idee komen we dit jaar dicht bij de 15 millioen K.G. Verleden jaar was het 11.6 millioen en daar komen we nu -ongetwijfeld een heel eind overheen. Over 14 dagen komen we hierover wel meer te weten. Dus nu hebben we drie trawlers voor de arctische visscherij. De Norma Maria zou vandaag, de Alkmaar zou Maandag vertrek ken. Het zal mij benieuwen hoe deze schepen het maken. Zullen ze ook met 2500 manden visch thuiskomen? Thuiskomen? Of naar Engeland gaan? Ik verwacht, dat de vangsten wel op onze markt terecht zullen komen, want in Engeland wordt de markt al overvoerd met visch uit de Barentszee, zoodanig, dat men daar, d. w. z. in Hull en Grimsby 20 pet. van de groote booten gaat opleggen en men dus op de komst van buitenlandsche schepen wel niet gebrand zal zijn. PIETERMAN. UW HAARVERZORGING VOOR DE KERSTDAGEN TIJDIG BESPREKEN BIJ: PULLER'S KAPPERSHUIS (Adv. Ingez Med.) Eenige Parijsche warenhuizen hebben gedurende een dag moeten sluiten ten gevolge van een conflict met het personeel. Politie surveilleert voor een der zaken, die door het personeel „bezet" is. KERSTWIJDINGSDIENST C. J. M. V. Maandagavond zal, vanwege den Ring Kennemerland der C. M. J. V. in het gebouw voor Chr. Belangen Meervlietstraat, een Kerstwijdingsdienst in Ringverband plaats hebben KERSTSAMENKOMST VOOR WERK- LOOZEN. De Herv. Evangelisatie-Commissie te IJmui- den-O. is voornemens aan de door het leed der werkloosheid getroffenen en hun vrou wen een genotvollen avond aan te bieden in den vorm van een Kerstsamenkomst op Woensdag 22 Dec. des avonds acht uur, in het Vereen.gebouw, Kalverstraat. Medewerking is toegezegd voor muziek, zang en declama tie. Spreker is de heer I. Kuiper, van Bilt- hoven. In de pauze worden ververschingen aangeboden. Kaarten gratis verkrijgbaar, op vertoon van stempelkaart, bij den heer H. Porck, Ver- eenigingsgebouw Kalverstraat.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1