Motie—v. Houten verworpen. TWEEDE KAMER Onderwijspolitiek is Kabinetspolitiek" zegt Mr. Oud. Minister Slotemaker mag niet de zondebok zijn. BEVERWIJK CASTRICUM IJMUIDEN HAARL. VOETBALBOND Volgende weekkomt de leerlingenschaal aan de orde den HAAG Vrijdag. De minister van Onderwijs moest vanmiddag verder onder het mes, nadat de Kamer eerst de motie-v. Houten inzake ongedaan maken der pensioenkorting van 't spoorwegpersoneel met 58—25 verworpen had (alleen sociaal democraten, communisten, christen-democra ten en nat. socialisten stemden voor) en na 'n korte discussie de vereeniging van Stompwijk en Veur had goedgekeurd. Intusschen is het Minister Slotemaker heden bepaald heel wat makkelijker gemaakt dan gisteren. Mr. Oud hielp hem heel aardig en de heer Til an us (c.h.) zei hem zelfs voor. Laatstgenoemde toch deed het Kabinet voortdurend onderstreepte hij, dat het om 'n zaak ging, die het gansche Kabinet raakt en daarmee den Minister van Onderwijs meer dan één oplossing aan de hand met betrek king tot de kwestie van de leerlingenschaal, dat zoo langzamerhand hèt punt in heel het debat was geworden. Spr. somde een aantal factoren op, welke de psychologische uitwer king zouden hebben gehad, dat er zulk een sterk verzet tegen handhaving van den hui- digen leerschaal was gegroeid. Twee elemen ten bovenal hadden duchtig gewerkt. Ten eerste de nood van de jonge werklooze onder wijzers en in de tweede plaats de moeilijke toestand in sommige wel zeer talrijk bevolkte scholen. Omtrent dien nood van de jeugdige acte-houders zijn we het allemaal eens, zoo zei de heer Tilanus. De vraag is alleen maar: lioe kunnen we hen helpen? Misschien ver diende het aanbeveling om tijdelijk den toe gang tot de kweekscholen voor een beperkt aantal gegadigden open te stellen. Wat nu de school- en klasse-overbevolking betreft was deze afgevaardigde het eens met Mr. Terpstra (a.r.), dat er wel wat overdrijving gepleegd wordt. Hier en daar echter zit men dusdanig in de knel, dat wellicht een soepelere toepassing van art. 56 van de L.O. wet, waar door uitzonderingen op de voorschriften in zake het normaal toelaatbaar getal leerkrach ten mogelijk zijn, raadzaam zou wezen. Het liefst zou de heer Tilanus met den heer Suring zien een wijziging in de leerlingenschaal overeenkomstig de wenschen door den woord voerder der R.K. fractie voorgedragen. Wan neer het Kabinet daartoe om financieele rede nen niet zou kunnen overgaan, beval hij zijn denkbeeld aan, betreffende een royaler gebruik maken van de bevoegdheden om extra-leer krachten aan te stellen. En mocht dat ook nog te duur zijn, dan moest de Regeering zich eens afvragen of het tenminste niet mogelijk ware, zich tijdelijk te behelpen voor die gevallen waar 't dringend noodig zou. zijn, met kwee- kelingen-met-acte tegen een vergoeding van bv. f 50 per maand, want dat kon toch zeker geen extra-uitgaven van beteekenis veroor zaken. Zullen de kweekelingen-met-acte tegen f 50 per maand den reddingsplank vormen voorJa, voor wie? Eigenlijk eer voor de R.K. fractie om een dusdanige concessie van de zijde der Regeering aan te grijpen ten einde te trachten haar figuur te redden, dan voor het Kabinet, welks positie, vooral ook na de later op den middag gehouden rede van Mr. Oud bepaald nog versterkt is. En fin het Kabinet heeft nu een paar dagen den tijd om eens in alle kalmte te overwegen wat het zal, tevens ook wat het kan doen. Zeer vele sprekers lieten zich nog hooren. De belangstelling was echter weg. Toen tegen half vijf Mr. Oud (v.-d.) aan ihet woord kwam, begon de op dat oogenblik vrij slecht bezette zaal zich langzamerhand weer te vullen. Spr. stelde voorop de financieele moeilijk heden van het Kabinet te kennen. Daarom moest hij toegeven, dat bij het vragen van inwilliging van allerlei verlangens, de Kamer zich de uiterste zelfbeperking moet opleggen. Derhalve acht hij het plicht zich te concen- treeren op de vraag i.z. de leerlingenschaal. Zonder eenig verwijt aan dezen Minister te willen maken, wat hoogst onredelijk ware, meent de afgevaardigde, dat de tegenwoor dige toestand zoowel voor het onderwijs als voor de jeugdige acte-bezitters onbevredi gend is. De toestand is hoogst ernstig en zeker dient men te trachten er wat aan te doen. Hoofdzaak is de leerlingenschaal, een bij komend voordeel ware verruiming van werk gelegenheid. Het allerbelangrijkste is, te beginnen met een maatregel om de uitwassen van al te groote klassen weg te nemen en nu zijn er ongetwijfeld veel te groote klassen. Laat de Minister nu eens onderzoeken waarom be paalde klassen zoo ver boven het gemiddel de hebben en ook nagaan hoe, alsmede met welke kosten daarin verbetering aan te bren gen ware. De v.-d. afgevaardigde bleek der halve lang niet zoover te willen gaan als de heer Suring. Gehinderd heeft het den heer Oud bepaald, dat de woordvoerder van de R.-K. fractie zich tegen dezen Minister van Onderwijs keert. Want het bezwaar van den heer Suring treft de Kabinetspolitiek in het hart. Als men die Kabinetspolitiek verkeerd vindt, hadden dan de 4 katholieke ministers niet moeten trachten die politiek te wijzigen? „Samen uit, samen thuis", hoort de leuze te zijn. Grondoorzaak van de moeilijkheid is, dat het Kabinet 't defensiebelang als een uniek belang heeft gezien, waarmee de heer Suring en z'n fractie accoord zijn gegaan blijkens hun stemmen voor de defensievoor- stellen. Daarvan hebben ze nu de consequen tie te aanvaarden. Spr. weigert er toe mede te werken dezen Minister te laten bloeden voor de zonden van het Kabinet. Wat de heer Suring met de zijnen zal doen, weet spr. niet. Het zal, zoo denkt hij, vermoedelijk wel bij booze woorden blijven. In elk geval hoort het Kabinet zich achter dezen bewindsman te stellen, ook het „kloeke katholieke vier span". plicht is hier te handelen naar de leuze „Hou en trouw, in nood en dood". De rede van den heer Oud was den R.-K, afgevaardigden, blijkens verschillende inter rupties, verre van aangenaam. Reeds kort na de vorming van het Kabinet beeft de Minister zoo deelde hij in zijn rede mee met zijn ambtgenooten de vraag be sproken inzake de verhouding tusschen openbaar en bijzonder lager onderwijs. Het voorbereidend- of kleuteronderwijs is ten slotte een voorportaal voor de lagere school en daarom gevoelt de Minister uit 't oogpunt van loyaliteit tegenover openbaar en bijzon der lager onderwijs meer, voor de op dit punt door de heeren Suring en Tilanus ontwikkel de gedachte, dan Mr. Oud bleek te doen, n.I. dat de gemeenten dergelijke scholen finan cieel gelijkelijk behooren te behandelen. Op de vraag van den heer Tilanus hoe 's Ministers houding inzake de gehuwde on derwijzeressen klopt met de kabinetspolitiek wijst de heer Slotemaker de Bruine, dat ook in 't voor-ontwerp inzake arbeidsverbod voor de gehuwde vrouw, vrijheid wordt gelaten om gehuwde vrouwen-kostwinsters toe te staan haar taak te blijven vervullen. Met kracht verdedigt de Minister het door hem gevolgde beleid ten aanzien van ontslag (of handha ving) van gehuwde onderwijzeressen. Naar aanleiding van Dr. Vos' (lib.) opmer king dat we met 't resultaat van het onder wijs gezien ook het Lager Onderwijsrap- port toch niet erg tevreden kunnen zijn, verklaart de Minister te hopen, dat er straks nog meer dan tot dusverre kan gebeuren voor de paedagogische en praktische opleiding van de onderwijzers. Wat voorts de gedachte van differentiatie betreft, geeft de Minister te kennen, dat bij 'n goede regeling de selec tie noch aan de ouders noch aan de kinderen 'n minderwaardigheidsgevoel zal behoeven te geven. In elk geval is het de moeite waard een proef met selectie te nemen. Tot besluit van dezen middag besprak de Minister de tuchtkwestie. Dat de tuchteloos heid 'n gevolg van de leerlingenschaal zou zijn, gelijk de heer Truyen (R.K.) had be toogd, meende minister Slotemaker te moeten ontkennen. Het tuchtrecht van de onderwijzers is vol gens dezen bewindsman niét voor betwisting- vatbaar. En daarom gelooft de Minister, dat het voorshands beter is niet met een wet te komen, maar liever te werken met nadere instructie ten aanzien van wat de onderwij zers op het gebied van tuchtrecht mogen doen. De eigenlijke positie van den hoofd onderwijzer met betrekking tot het tucht recht zal niet van een of anderen administra tieven maatregel afhangen, maar van wat hij zelf is en kan. Hier mocht de Minister z'n rede afbre ken om haar Woensdagavond voort te zetten. Aan tijd 'voor rustig beraad is dus geen ge brek! E. v. R. BAKKÜM'S BELANG. Vrijdagavond heeft de Buurtvereeniging „Bakkum's Belang" haar algemeene vergade ring gehouden in café Borst. De voorzitter de heer J. Smit herinnerde aan het zoo goed geslaagde St. Nicolaasfeest, dat dank zij het werk van mevr. Streuli in recordtijd georganiseerd werd. De bevolking- van Bakkum heeft getoond, dat zij de buurt vereeniging niet in den steek laat. Spr. hoop te, dat in de toekomst nog grootere feesten georganiseerd zullen kunnen worden. Bij de ingekomen stukken waren mededee- lingen van de Algemeene St. Nicolaasvereeni- ging en van de buurtvereeniging Bakkummer- straat, dat zij liever zelfstandig bleven voort bestaan. Algemeen hoopt men evenwel, dat zij op dit standpunt nog eens zullen terugkomen, om dat zij met de B.B.B., die nu getoond heeft recht van bestaan te hebben, zullen kunnen samenwerken aan den bloei van Bakkum. Met algemeene stemmen werden de heeren A. de Zwart en B. Butma tot bestuursleden benoemd. In de commissie voor de ledenwerfactie werden benoemd de dames Streuli, v. d. Kooy en Van Beek, die door huisbezoek leden zullen trachten te winnen. De vergadering vond het niet juist van de Oranjevereeniging om de buurtvereenigingen buiten de actie voor het te stichten monument te houden. Gezamenlijk hadden deze vereeni- gingen een feest kunnen organiseeren. Uit het overzicht van den financiëelen toe stand bleek, dat er nog een klein batig saldo was, hoewel de zoo geslaagde feestweek in den afgeloopen zomer veel geld heeft gekost. De vereeniging beschikt echter nu ook over veel versieringsmateriaal, dat ieder jaar zal wor den uitgebreid en als- het ware het reserve kapitaal vormt van de vereeniging. De jaarvergadering, die in de maand Maart gehouden wordt zal een feestelijk karakter dragen, waarvoor de heer Jaap Smit reeds toe zegde het humoristische gedeelte van dien avond voor zijn rekening te zullen nemen. De heer Twisk was voor de vorming van een reservekas, zoodat hij van oordeel was, dat deze avond de vereeniging geen geld moet kosten. De vergadering, die zich kenmerkte door een prettig verloop werd hierna gesloten. CASTRICUM. DE PONDSACTIE. Namens de pondsactie-commissie kunnen nen wij nog het volgende mededeelen: Donderdagmiddag kwam een 81-jarige karig gepensioneerde weduwe eigenhandig een groot pakket levensmiddelen afgeven bij de voorzitster der ponds-actiecummissie mevr. B. Le ClercqoPels. Een voorbeeld ter navolging. Aanstaande Maandag zal de groote in zameling plaats vinden die in een groot aan tal arme gezinnen eenige Kerstvreugde zal brengen. Het is haast niet noodig, de be volking nogmaals aan te sporen aan de be zoekende commissieleden één of meerdere ponden levensmiddelen mee te geven. De stempelbureaux zullen voro een billijke en discrete distributie zorg dragen. Woensdag of Donderdag zal de uitdeeling plaats vinden op het gemeentehuis. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jantien, dochter van H. de Mol en J. Nijmeijer; Matthijs, zoon van M. Ooster huis en C. Janneman; Wilhelmus Antonius Maria, zoon van W. Groot en C. van Dongen. Ondertrouwd: Jan van der Trorren, oud 29 jaar, bloemist, wonende alhier en Johanna Wilhelmina Hoek, oud 26 jaar, zonder be roep, wonende alhier. KERKELIJKE VERKIEZING. In de gehouden bijeenkomst van het kies college der Ned. Herv. Gemeente werden de aftredende leden van den Kerkeraad de hee ren F. de -Jong en C. W. M. Koch, diaken, her kozen, Het nieuwe raadslid A. Wernke (S.D.A.P.) die in den Beverwijkschen raad de opvolger zal zijn van den heer H. Rothe. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 17 Dec. 1937. Spinazie per kist 0.60—1.—. Andijvie 100 st., 0.90—1.90. Koolrapen per zak 0.75 Wortelen per bos 0.070,10. Bieten per K.G. 0.04y2. Aardappelen, klei, p. K.K. 3Vs5y2. Spruitjes per K.G. 911, Boerenkool per K.G. 24. Roode kool per K.G. 23V2. Savoye kool per K.G. 2—3. Bloemkool per 100 f 15. Uien per K.G. 0.09 Prei per K.G. 34V2. Sla per 100 krop 2.103. Pieterselie per bos 0.04. Selderie per bos 0.02. Appelen per K.G. 1020, Peren per K.G. 720. Druiven per K.G. 2840. Brusselsch lof per K.G. 20—22. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 3: Verblijdingssa- menkomst. Nam. 8: Verlossingssamenkomst. Maandag nam. 2.15: Gezinsbond. Donder dag nam. 8: Heiligingsdienst. Vrijdagmiddag Kerstuitdeeling. Een zilveren jubilaris op de secretarie. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk regen- of sneeuwbuien, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: afnemende neerslagkans. De verkiezingen voor de Kamer van Koophandel. Groote opkomst van kiezers. Bij de verkiezingen voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken in dit district werd te Haarlem althans een buitengewoon groote opkomst van kiezers geconstateerd, grooter dan verwacht was. Te Haarlem werden uitgebracht 1382 stemmen, (hierbij behooren ook Bloemendaal, Haarlemmerliede Spaarnwoude en het buitendistrict). Velen hebben lang moeten wachten, vóór ze konden stemmen. Te 4 uur werden de deuren gesloten en de laatste kiezer verliet tien mi nuten vóór 5 uur het bureau. AANVOER VERSCHE HARING. De aanvoer van versche haring bedroeg jl, Donderdag 2212 kisten en gisteren 256 kisten, Gebrek aan schepen, De Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Mij. te Amsterdam heeft op het oogenblik zooveel lading te vervoeren, dat het aantal harer schepen niet toereikend is. Daarom huurde zij tijdelijk het Duitsche stoomschip Taurus, dat gisteren in ballast van Grimsby naar Amsterdam passeerde. Herstellingen uitgevoerd. Het Grieksche stoomschip Elise, dat twee maanden 'geleden met een lading hout te Zaandam aankwam, heeft deze gelost daarna te Amsterdam in het droogdok eenige belangrijke herstellingen uitgevoerd. Giste ren vertrok het schip in ballast naar Rotter dam om aldaar in lading te worden gelegd. SIMUTAANSEANCE EN BLINDPARTIJ B. DUKEL. Onze damredaeteur B. Dukel gaf gisteren op uitnoodiging van de Damclub „Aalsmeer' aldaar een blindpartij en tevens een simul- taanséance. De blindpartij werd na 60 zetten remise. De uitslag der simultaanséance was: '13 gewonnen, 9 remise en 4 verloren. De gemiddelde duur van elke partij was 3j/2 minuut. BESOMMINGEN. Naar het A. N. P. verneemt heeft de wereldkampioen Dr. Aljecliin de. uitdaging van den officieelen F.I.D.E.- candidaat Saio Flohr, om met hem een titelkamp te spelen, van de hand gewezen. Dr. Aljechin heeft den Tsjechischen groot meester Vrijdagavond een brief overhandigd, waaraan wij het volgende ontleenen: „In antwoord op uw uitdaging voor een wed strijd om den wereldtitel in 1940 kan ik u mededeelen, dat ik van plan ben mijn titel in 1939 op het spel te zetten; ik heb alle reden aan te nemen, dat dit plan zal worden ver wezenlijkt. Ik kan in dit verband op het oogenblik uw uitdaging voor een match in 1940, een jaar dat nog zoover weg ligt, niet aannemen. In het geval dat ik mijn titel zal behouden in de match van 1939 zal ik gaarne daarna een uitdaging van u tegemoet zien. Om elk misverstand voor de toekomst te ver mijden, bevestig ik hierbij datgene, wat ik reeds meermalen heb verklaard: wat het we reldkampioenschap betreft, gevoel ik mij in geen enkel opzicht gebonden door de beslui ten van de F.I.D.E. en in het bijzonder, die van Stockholm 1937 immers dit lichaam, dat niet alle belangrijke schaaklanden van de we reld omvat, heeft inzake de organisatie van matches om den wereldtitel geen rechten. Hieruit volgt, dat alle détails voor een even- tueele match tusschen u en mij direct dienen te worden geregeld op een basis welke ook bij vorige matches hebben gegolden". Trawlers:' Uiver IJM 384 Rijnstroom LJM 86 Zeehond IJM 70 Loggers: R.O. 9 f 167.0; 204 f1140; KW 114 f920; KW 24 f 960. manden 360 f 2780 70 f 2170 60 ft"2400 Verwachting IJM KW 132 f 1020 De heer J. van Kempen 25 jaar in gemeentedienst. Maandag 27 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. van Kempen, bode ter secretarie in dienst der gemeente Velsen trad. De a.s. jubilaris, die 6 October 1890 in Ooltgensplaat werd geboren, kwam op 27 De cember 1912 als voerman in dienst van de Gemeentereiniging. Dat was dus in den tijd, dat deze instelling nog ressorteerde onder het bedrijf van Openbare Werken, ook in den tijd dat autotractie nog toekomstmuziek was. Op 1 Januari 1914 kreeg de heer van Kem pen zijn vaste aanstelling; 15 November 1919 werd hij benoemd tot chef-voerman, tevens belast met de controle van den staldienst. Na bijna 8 jaar bij de Gemeentereiniging te zijn geweest kreeg de heer Van Kempen 18 October 1920 een heel andere functie; immers op dien datum werd hij benoemd tot bode aan het gemeentehuis, welke functie hij thans dus ruim 17 jaar bekleedt, met den titel van concierge-bode. De heer Van Kempen heeft in de jaren, dat hij als bode werkzaam is, heel wat men- schen den weg gewezen en velen op allerlei wijze de behulpzame hand geboden. En dit deed hij steeds met de grootste mogelijke wel willendheid, om welke reden hij dan ook ge zien is bij allen, die wel eens bij hem hebben aangeklopt. En dat zijn er velen. Sinds 1921 is de heer Van Kempen bode voor het Hoogheemraadschap Noord-Hol- land's Noorderkwartier te Alkmaar in de ge meente Velsen. Van 1919 af is hij commissaris in het be stuur van het ziekenfonds „Velseroord" te IJmuiden-Oost en voorts was hij vroeger lid van het bestuur der coöperatie „Velseroord", die later is overgegaan aan de coöperatie „De Eendracht" te Velsen, waarvan hij sinds eenige jaren commissaris is. De laatste Maandag van 1937 zal zeer ze ker een buitengewone dag voor den a.s. ju bilaris worden. Want ook bij zijn superieu ren staat hij in hoog aanzien. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Atlanta IJM. 19, vangst: 600 manden diver sen en 180 stuks stijve kabeljauw, t Maria IJM. 95, vangst: 24 m. tong, 21 m. tar bot, 20 m. groote schol, 20 m. kleine schol, 25 m. gul en wijting. Totaal 110 m. benevens 30 stuks stijve kabeljouw. Gerberdina Johanna, IJM. 38, vangst: 70 m. schelvisch, 170 m. braadschelvisch, 60 m. gul, 350 m. koolvisch, 15 m. hake, 110 m. rog en poon, 70 m. varia. Totaal 845 m. benevens 150 stuks kabeljauw en 50 st. leng. Sumatra IJM. 253, vangst: 250 m. diversen, benevens 100 st. stijve kabeljauw. Derika 7, IJM. 417, vangst: 260 m. diversen, benevens 400 st. stijve kabeljauw. Zwarte Zee, IJM. 94, vangst: 18 m. tarbot, 17 m. tong, 24 m. groote schol, 25 m. kleine schol, 100 m. gul en kabeljauw, 10 m. varia. Totaal 194 m. benevens 60 st. stijve kabeljauw. VERTROKKEN TRAWLERS. 1 Heden vertrokken naar zee: En Avant IJM. 8, Alma IJM. 44, Emma IJM. 17J, Norma Maria IJM. 6, AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 18 DECEMBER Thalia Theater: „Charlie Chan in de Ope ra" en „Hollywood zoekt een Prinses", 8 uur. Theater de Pont: ,De Geheimzinnige Gast" en „Tarzan's gevaarlijkste avonturen", 8 uur. ZONDAG 19 DECEMBER Thalia Theater: „Charlie Chan in de Ope ra" en „Hollywood zoekt een Prinses", 8 uur. Matinée 3 en 5 uur. Theater de Pont: „De Geheimzinnige Gast" en „Tarzan's gevaarlijkste avonturen", 8 uiur, Matinée 3 uur. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordit Zondag waargenomen door de Kennemer apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week. De apotheek Vel- sen-Noord is morgen gesloten. Deze apotheek is in de komende week ook 's nachts geopend. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 18 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De stad der verlorenen" en „Ik zal je temmen", 8 uur, Kennemer Theater, Zeestraat: „90 minuten oponthoud" en „Sea Devils", 8 uur. ZONDAG 19 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De stad der verlorenen" en „Ik zal je temmen", 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „90 minuten oponthoud" en „Sea Devils", 2.307 uur en 8 uur., MAANDAG 20 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De stad der verlorenen" en „Ik zal je temmen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „90 minuten oponthoud" en „Sea Devils", 8 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duter- loo, Zeestraat 29, telef. 3838. In de week van 19—25 December is de apo theek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, be last met den Zondags- en nachtdienst. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 18 DECEMBER La Gaité: Nachtfeest 83 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Soiree-Dan sante „Die Raeckse". Rembrandt Theater: Grazige Weiden, 2.30, 7.15 en 9 uur. Luxor Sound Theater: De Privé Secretaresse met Renate Müller, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Goede Aarde, 7 en 9.15 Frans Hals Theater: Mariene Dietrich in „Angel". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 19 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „De arme millionnair", door het gezelschap Saalborn- Parser, 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: door het Gezelschap „Het Tooneel". Gemeentelijke Concertzaal: Zondagmiddag concert H. O. V. Bioscoopvoorstellingen avonds. Rembrandt Theater: Films over Zwitser land. 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Waarheen, China?' 11.30 uur. MAANDAG 20 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: ,De arme millionnair", door het Gezelschap Saalborn- Parser, 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. „De witte Non". Amsterdamsche en des SCHSKm WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 19 DECEMBER 1937. IA Kinheim 2Heemstede, 10 u„ J. F. Ploeg. EDO 3—VI. Vogels, 10 u„ H. Scholts Hz. Schoten 2—IVODWO, 10 u., H. Sikman Jr Stormvogels 3—EDO 4, 12 u., J. Joostcn. RCH 3—Haarlem 3, 10 u„ J. v. d. Ven. IB EDO 5—DeCeO, 10 uur, M. Seubring. Bloemendaal 2—Spaarnestad, 10 uur, J. Fortgens. Haarlem 4—RCH 4, 10 uur, J. Weber. RCH 5—Haarlem 3A, 10 uur, J. A. van Gemerden. DrosteZandvoort 2, 10 u„ A. v. Dam. 2A Kennemers 3—Beverwijk 2, 10 uur, J. H. Martens Jr. THB 2—HFC 3, 10 uur, H. M. Philips. BrederodeVSV 3, 12 uur, J. D. Rigbers Jr. RCH 6Ripperda 2, 10 u„ J. N. Spierdijk Schoten 3—Kinheim 3, 10 uur, H. H. Kraneveld. 2B Zandvoort 3Zeemeeuwen 3, 10 uur, G. F. Born. DSK—Haarlem 5, 10 u., J. G. C. Scheffer. Hillinen 2—THB 3, 10 u„ H. C. v.'t Land. ETON.-Vennep, 2 u„ Th. v. Kampen. Kenau—Hillegom 2, 12 u„ J. M. P. Giebels 2C Kennemers 4EDO 6, 10 u„ W. Kaestner Spaarndam—Stormvogels 4, 10 uur, F. J. Wallekers. VOG—DIO 2, 10 uur, G. IJ. Mulder. HFC 4—VSV 4, 10 uur, R. Honijk. 2D Zeemeeuwen 4Zandvoort 4, 10 uur, D. Baas. HFC Vet.—Kennem. 5, 10 u„ W.Bouwens IVODWO 2Bloemendaal 3, 10 uur, J. van Aalst. Halfweg 2Spaamevogels 2, 10 uur, J. C. van Tol. Kinheim 5WH, 10 u„ L. Bonkerk. 3A EHS 4Bloemendaal-Vet., 10 uur, J. Hafkenseheidt. VSV 5Kennemers 7, 12 uur, E, van Milligen. RCH 10—Haarlem 8, 10 u„ H. F. Henskes. Kenau 3Hillinen 4, 10 uur, S. Koning. 3B Swastika—IVO-DWO 3, 10 u., G.H. Wille Zandv. 5RCH 8, 10 u„ K. Bergmann. Spaarnestad 2DIO 3, 10 uur, F. J. Wempe Jr. EHS 2—Hillegom 3, 10 uur, A. Bras. 3C Beverwijk 3—Heemstede 2, 12 uur, W. H. Korevaar. Kemphaan—Ripperda 3, 10 uur, J. H. van Mechelen. EDO 7—IVODWO 4, 10 urn-, J. Keur. Kennemers 6—VVB 2, 12 u„ H. J. Jore. 3D Haarlem 7RCH 9, 10 u„ L. Menist. (Gem. Speelterrein Noorder Sportpark) DeCeO 2DKT, 10 uur, I. Noteboom. DamiatenHillinen 3, 10 u„ C. Drayer. (Gem. Speelterrein Vergierdeweg) 3E Brederode 2Ripperda 4, 2 u„ A. Kuijper 3F HFC 6—DOA, 12 uur, J. Kerkman Jr. VL Vogels 2—Swastika 2, 10 uur, F. Hendriks. WB 3Brederode 3. 10 uur, S. Duin. 3G Halfweg 3—EHS 3, 10 uur, G. de Raadt. Hillegom 4—Schoten 5, 10 uur, J. Otten. Spaamevogels 3—DIO 5, 12 uur, Th. J. de Wilde. 4A Kemphaan 2—EDO 9, 2 uur, W. Lubbers. Zandvoort 7Kennemers 9, 12 uur, Th. Portegies. DeCeO 3SV 34, 2 u„ A. G. Peperkoorn. WaterlooWH 3, 10 u„ W. de Groot Jr. 4B VI. Vogels 3—DeCeO 4, 12 u„ G.v.Dijk. VOG 3—RCH 13, 12 u„ G. C. Houtzager. Nieuw-Vennep 2SV '34-2, 2 uur, Chr. F. Möhlman. 4C Ripperda 5Stormvogels 5, 10 u„ J.Post. Swastika 3Kemphaan 3, 12 uur, L. de Boer SV 34-3—DSK 3, 10 u., J. A. v. Bakkum. 4D Beverwijk 5Heemstede 4, 12 uur, J C de Graaf. Waterloo 2EHS 6, 12 uur, W. Kelder. DOA 2DSK 4, 10 uur, L. van Halem. Junioren- competitie. A VSV a—HFC a, 12 u„ A. C. J. Crombeen. Stormvogels a—Kennemers a, 12 uur, C. van der PoL Bloemendaal a—Haarlem a, 12 uur, W. F. le Fèbre. RCH a—EDO a, 12 uur, C. A. de Feber. B VSV b—HFC b, 12 uur, H. Bakker. Kennemers bHaarlem b, 10 uur, J. J. L. Houttuin. C Zeemeeuwen—Zandvoort, 10 uur, F. Keerwolf Jr. Bloemendaal bRCH d, 10 uur, W. P. Koedooder. RCH e—HFC c, 12 il, J. Steffens. HillegomHaarlem c, 2 u„ G. Kerkman. D EDO bKinheim, 12 u„ J. van Dongen. Haarlem d—DeCeO a10 uur, J. Wartenhorst. RCH fSpaarndam, 12 uur, A. C. Slobbe. WHWB a, 10 u„ W. G. v. Leeuwen. IS HeemstedeBloemendaal c, 10 uur, F. H. Seljee. Hillinen—Halfweg, 12 u„ J. C. Luiten. HFC dEDO c, 10 uur, B. van Dijk. DOA—DeCeO b, 12 uur, C. J. Scheffer. F DSKHFC e, 12 uur, S. J. de Vries. WB bEHS, 10 uur, G. van Slooten. Spaameyog.RCH g, 10 il, g. Winkelaag.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3