Verkoudheid en hoest direct tot staan gebracht. BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN PREDIKBEURTEN de stempeltijden voor de werkloozen. Voor de week van 20 tot en met 24 Dec. zijn öe stempeltijden voor de georganiseerde werk- loozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond van 11,15- 11.45 en 22.15 uur. Christelijke Besturenbond 10.30—10.45 en 2—2.15 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 99.30 en 2.30—2.45 uur. R.K. Volksbond 10.3011 en 2.30—2.45 uur. Wijk aan Zee 9—9.30 en 33.15 uur. op hoop van zegen in lüxor theater Het Luxor Theater zal van Dinsdag 21 tot en imet 23 December een reprise brengen van „Op Hoop van Zegen" met de onvergetelijke rol van wijlen mevrouw Esther de Boer-Van Rijk als Kniertje. Algemeen wordt aangenomen, dat „Op Hoop van Zegen" van Herman Heijermans de beste 'Nederlandsche geluidsfilm is die tot heden werd vervaardigd en die dan ook op één lijn gesteld kan worden met de grootste producties uit het buitenland. Ongetwijfeld zullen velen nog van de gele genheid gebruik maken om de thans ontsla pen actrice mevrouw Esther de Boer-Van Rijk nog eens van nabij te zien in haar meestercreatie als Kniertje. „Op Hoop van Zegen" zal ook Woensdag middag- worden vertoond. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. A. P. DeegenaarKramer, d.; A, M. van den BosSchoo, z.; H. Hoogewerf Bakker, d.; C. C. van 't Hoff—Ettema, d.; J. van ider Doesvan den Outenaar, z.; A. Tromp—Spek, d.; A. W. F. Harmeijer—Lub bers, z.; J. J. MelchiorKremers, z.; S. Bou- anans—v. d. Wiel, z.; F. Hoogeboom—Kleijne, z.; Getrouwd: J. van Dieren en J. A. den Ot ter. Ondertrouwd: N. J. van der Lee en A. de Wit; G. de Wit en K. M. Th. v. d. Lee L. Adri- chem en H. W. van Doorn. Overleden: g. Duineveld, oud 74 jaar, ongeh., alhier, Peperstraat 36; C. Heiman, oud 80 jaar, wed. van J. Rixel, alhier, Perperstraat 36. OP HOOP VAN ZEGEN. Van 21 tot en met 23TDecember wordt in het Luxor Theater vertoond de Nederlandsche film „Op Hoop van Zegen", naar het tooneel- stuk van dien naam van Herman Heijermans. Mevr. Esther de Boer-van Rijk speelt in deze film haar beroemde rol als Kniertje. De film wordt ook op Woensdag 22 Dec. in een middagvoorstelling vertoond. DE OOGST VAN HET DEKEN-COMITé. Het deken-comité verzoekt ons opneming van het volgende: De stem eens roepeinde in de woestijn, Ondanks dat zijn wij dankbaar, dat u ons in de gelegenheid stelde enkele arme gezin nen te helpen aan een warme deken. Wij blijven voortschreeuwen„Er is nood aan dekking, helpt ons". Geeft uw adres op voor één of meerdere dekens, of belt u ons op, het dekencomité no. 3303. Wat hebben we een blijde gezichten gezien en ook de kinderen zijn u zoo dankbaar. Hieronder volgt de verantwoording over de maand November: Firma R. 7 molton en 1 wollen deken. Mevr. v. L. 1 wollen deken. Van V. 1 watten daken. Door bemiddeling van mevr. O. f 15 gaf de firma S. 5 prachtige dikke watten dekens* U ziet wel, een druppel in een emmer water. Het is koud, wij blijven roepen. Het deken-comité, H. van der Hoek, Populierenlaan 66. J. C. Koelman, Berkenlaan 16. A. J. van der Ploeg, Deken Waarestr. 3 Tevens onzen hartelijken dank voor de ge vers en geefsters van de één- en tweepersoons ledikanten en spiraal matrassen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DE DAMCLUB. De uitslagen van de door de Beverwijksche Damclub gespeelde onderlinge wedstrijden luiden als volgt: 1ste Groep: D, KikkeP. v. Staalduinen 11 S. D. HoogvorstW. Spanjaardt afgebr. K. Kikke—Th. Kloes 2—0 J. A. OussoreriA. Peekei 2-^0 J. BakkerC. Peekei 11 J. BakkerP. v. Staalduinen 11 2e Groep: C. Kluft—C. Rietkerk 1—1 J. HoogérwerfB. Reimes 02 J. HollenbrandH. de WaarÖ 02 F. HommesM. Kemper 02 L. Kluft—A. Hofland 0—2 C. Snel—M. Hoogvorst 2—0 L. Kluft—J. Hoogerwerf 11 A.s. Donderdag speelt het eerste tiental voor de competitie tegen Castricum 1 te Castricum. Voor de overige leden worden de onderlinge wedstrijden op den clubavond voortgezet. kijkmiddag van den chrjstelijken vrouwenkrant. De Christelijke Vrouwenkrans houdt op Dinsdag 21 December van 3—5 uur in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat den traditioneelen Kijkmid- dag". De goederen kunnen dan bezichtigd wor den, die de krans in het afgeloopen jaar heeft vervaardigd. GESLAAGD. Voor het te Amsterdam gehouden Esperan- to-examen van de Federatie van Arbeiders Es perantisten (F.L.E.) en de Neutrale Esperan tisten (L.E.E.N.) slaagde voor diploma A mevr. M. Duin—Broerse, lid van de Beverwijksche Esperantisten Vereeniging. bridgeclub „sans atout". De uitslagen van de onderlinge wedstrij den van de Bridgeclub „Saus Atout" lulden als volgt: N.-Z.-lijn: 1 Brandenburg—T. Romïjn 56 m.p. 2 G. J. SteenbergenJ. de Vries 57^ m.p. 3 Mevr. Dil—P. Daalhuizen 58^4 m.p. 4 de heer en mevr. v. Amstel 63K m.p. 5 A. Tabak—J. v. d. Berg 64^ m.p. O.-W.-lijn: 1 P. v. GroningenN. N. 49 m.p. 2 de heer en mevr. Tand 52y2 m.p. 3 Mevr. Kok—C. Nijman 54 m.p. 4 Mevr. TabakJb. Broekhuis 71 m.p. 5 de heer-en mevr. v. Essen 73y2 m.p. jeugddienst. Zondag 19 December zal door de Vereeni ging van Jong-Hervormden een jeugddienst worden gehouden, waarin zal voorgaan de heer M. Foeken, hulpprediker te Wijk aan beverwijk—d. e. c. In verband met de te verwachten drukte, zullen voor den voetbalwedstrijd Beverwijk D. E. C. de toegangskaartjes voor werkloozen Zondagmiddag van 11.30 uur aan de loketten van het terrein aan den St. Aagtendijk ver krijgbaar zijn. SOCIALE GEDACTTEN BIJ EMIL BRUNNER. Lezing voor Patrimonium. Het Christelijk Werkliedenverbond Patri monium hield een ledenvergadering in de consistorie van de Gereformeerde Kerk op het C. H. Moensplein. De tweede voorzitter, de heer Koger, ging voor in gebed waarna hij een gedeelte uit I Timotheus 4 voorlas. Nadat de secretaris, de heer Van Eek de notulen had voorgelezen, deelde deze mede, dat voor de ontspanningshuizen van Patrimonium in de werkverschaffingen een bedrag van f 51,56 was bijeen gebracht. Hierna was het woord aan den heer Passchier, die sprak over het on derwerp: „Sociale gedachten bij Emil Brun- ner". Spr. zette uiteen, dat zoowel Barth als Brunner in hun strijd tegen het Pantheïsme, dat de grens tusschen mensch en God verdoe zelde, zeer sterk op den voorgrond plaatste: dat God en schepsel onderscheiden zijn. Maar zij trokken daarbij de scheidingslijn zoo ra dicaal, dat de gemeenschap met God in Chris tus, zooals de Bijbel ons teekent, in het ge drang komt. Van een Christelijke ethiek, die leiding zou geven voor het leven in zijn ver schillende openbaringen, wil Brunner niets weten. Als gevolg daarvan wil Brunner even min weten van een Christelijk politiek partij- leven of een Christelijk sociale actie. De in vloed op het leven van de wereld ziet hij sterk individueel. God openbaart den mensch, wat hij onder bepaalde omstandigheden heeft te doen of na te laten. Een Christelijke ethiek die richtlijnen geeft voor gezins-, maatschap- eelijk- en staatsleven, wijst hij af. Hij wil een relicliting van uit het centrum van het evan gelie. De Cristus heeft dit licht laten schij nen, maar dit is altijd weer voor beqaalde ge vallen en onder bepaalde omstandigheden. Waar Brunner ontkent dat in de Christelijke ethiek ons gegeven is een regel voor het le ven, volgt daaruit, dat voor Christelijke so ciale actie geen plaats is. Den economischen strijd kan men, volgens de opvatting van Brunner, zelfs strijden in de gelederen van hen, die opposant tegenover het Christendom staan. Men strijdt dien strijd als burger, zegt Bruinier, niet als Christen. Dit dualisme is een gevolg van zijn openbaringsgedachte. Hij aanvaardt den klassestrijd en pleit tevens voor een ruimere opvatting van de huwelijks moraal. Spreker komt tenslotte tot de con clusie, dat de opvattine van Brunner, den toets van den Bijbel niet kan doorstaan. De in zonde gevallen wereld herschept God door zijn Woord en Geest. Hij geeft den geloovige in die wereld een plaats en taak, leert hen Zijn Wil betrachten om in al de verhoudingen van het leven Hem ter eer en tot heil van den naaste te leven. Een leerzame discussie volgde, waarna de heer Passchier den avond met gebed sloot. KERSTFEESTVIERINGEN. Maandagavond wordt het Kerstfeest met de inwonenden van de Westerburcht" ge vierd. Op Woensdag 22 December wordt het Kerstfeest van de Meisjesvereenigingen ir het Vereenigingsgebouw gevierd en op Za terdag 25 December wordt het Kerstfeest met de meisjes- en klemtjesafdeeling gehouden, terwijl het feest voor de juniores en oudsten op Zondag 26 December is vastgesteld. De Kerstfeestviering van de Hervormde Naaischool is op Maandag 27 December. In Wijk aan Duin zal op de Christelijke School aan den Noorderwijkweg op Dinsdag 21 December om 6 uur door de hoogere klas sen en op Woensdag 22 December om vier uur voor de lagere klassen Kerstfeest gevierd worden. De meisjesvereeniging onder leiding van freule Boreel heeft haar Kerstwijding op Vrijdagavond en de Zondagsschool te Wijk aan Duin zal op 25 December des namiddags het Kerstfeest vieren. De heer M. Foeken zal de liturgie, die de kinderen ingestudeerd hebben leiden en het vrije verhaal vertellen. Te Wijk aan Zee heeft de kleinere meis jesvereeniging haar Kerstfeest op 21 Decem ber, waarbij de dames Raales en Ottovangers de leiding hebben. Op Woensdag 22 Decem ber heeft de Vrouwenvereeniging haar Kerst avond in de consistoriekamer. De Christe lijke Jongelingsvereeniging heeft op dienzelf- rlpn n vrmd het, Kerstfeest in de „Tuinberg". den avond het Kerstfeest in de „Tuinberg' De vereeniging voert een Kerstspel op, ter wijl daarna de heer Foeken een vrij verhaal zal vertellen. Donderdag 23 December heeft de Christe lijke Mannenvereeniging haar Kerstfeest in de consistoriekamer. De heer B. Schelvis zal bij de liturgie zijn muzikale medewerking verleenen, terwijl de hulpprediker daarna een vrij Kerstverhaal zal vertellen. De Zon dagsschool te Wijk aan Zee heeft haar Kerst feest op den tweeden Kerstdag. De kinderen hebben een liturgie ingestu deerd. De leiding hiervan, evenals het vrije verhaal, is bij den hulpprediker. De groote Meisjesvereeniigng heeft Maandagavond haar Kerstfeest, onder leiding van mejuf frouw Smidt. In de Kerstwijdingsavond op Donderdag 23 December in de Ned. Hervormde Kerk te Be verwijk hoopt als spreker op te treden Ds. C. J. Hoekendijk uit Bussum met als onderwerp „Wat moet aan de Christu-s-komst in ons le ven voorafgaan?". Medewerking aan dezen wijdingsavond verleenen de Christelijk Ge mengde Zangvereeniging „Vox Humana", directeur P. J. Potgieser en den heer H. Amse, orgel. De netto-opbrengst is bestemd voor de diaconie der Ned. Hervormde Gemeente te Beverwijk. Het Kerstfeest van den Vrijzinnig C'hr. Jongeren Bond is bepaald op 21 December in het kerkgebouw van de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden aan de Parklaan. uitvoering van den n. a. s. b. Voor de gymnastiekuitvoering van de turn- groep van den N. A. S. B. is het programma als volgt samengesteld 1. Opmarsch, opening. 2. Les, kleuters. 3. Vrije oefeningen, meisjes. 4. Springen, jon gens. 5. Laagbrug, meisjes. 6. Oefeningen, kleu ters. 7. Springrietoefeningen, meisjes. 8. Knodszwaaien, dames. 9. Les laagrek, jon gens. 10. Hoogrek, dames en heeren. 11. Vrije oefeningen, dames. 12. Vrije oefeningen, hee ren. 13. Brug, dames. 14. Hoogbrug, heeren. 15. Springen, gemengd. 16. Wals-fantasie. MARKTBERICHT. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Waschpeen 36 Vz cent. Spinazie per kist f 0.50f 1. Sla 100 stuks f 1.20—f 2.90. Boerenkool per kg 13 cent. Andijvie per kist 1550 cent. Wortelen per bos 4y28V2 cent. Peterselie per bos 2 cent. Selderie per bos IV22y> cent. Prei per K.G. lJ/23J/2 cent. Bloemkool le soort per stuk 5—6 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 23 cent. Tomaten per K.G. 1023 cent. Uien per K.G. 59 cent. Witlof per K.G. 514 cent. Wortelen per K.G. 22V2 cent. Bieten per K.G. 21/23 cent. Ner0 per K.G. 2y29 cent. Knollen per stuk 27 cent. Roode koo! per K.G. iy22V2 cent. Gele kool per K.G. 22V2 cent. Groene kool per K.G. 2—3 cent. Appelen per K.G. 618 cent. Peren per K.G. 6—20 cent. De feestelijkheden in Januari. Initiatief van „Koninginnedag". Op uitnoodiging van de Vereeniging „Ko ninginnedag" werd Vrijdagavond in het Witte Kruisgebouw een vergadering gehouden van afgevaardigden van verscheidene plaatselijke vereenigingen ter bespreking van eventueele feestelijkheden in de maand Januari a.s. Blijkens de mededeeling van den voorzitter, den heer H. A. J. J. v. d. Bergh was de Ver eeniging „Koninginnedag" voornemens de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin te herdenken in de hal van de veiling Kennemer- land met muziek, zang en redevoeringen. Na afloop van deze bijeenkomst dacht men een stoet te formeeren en eventueel een défilé te houden. Ten aanzien van dit laatste punt werden bezwaren aangevoerd, omdat de tijd van het jaar het niet mogelijk maakt, dat leden van sportvereenigingen in uniform uitkomen. Na eenige besprekingen werd besloten een werkcomité te vormen, dat zal bestaan uit het bestuur van „Koninginnedag", aangevuld met eenige bestuursleden van andere organisaties. Het ligt in het voornemen op den avond van den geboortedag zoo mogelijk een fakkel optocht met daaraan verbonden wedstrijd voor transparanten te houden en voorts door mu ziek en zang uiting te geven aan de spontane feestvreugde. Zoo mogelijk zal daarna een feestdag wor den gehouden, waarvoor het programma zoo mogelijk zou bevatten kinderspelen, ringste ken, eventueel voetbal, mastklimmen met als nieuwe attractie een verlichte mast en zoo mogelijk een vuurwerk. Het spreeekt vanzelf, dat deze plannen nog slechts een zeer voorloopig karakter dragen en dat zij afhankelijk zijn van de financiëele en daadwerkelijke medewerking van de bur gerij en de vereenigingen. Deze plannen zullen door het gevormde comité nader worden uitgewerkt. CASTRICUM de omvang der werkloosheid. Bij het plaatselijk correspondentschap van de Arbeidsbemiddeling waren deze week als werkzoekende ingeschreven: 14 grondwerkers, 16 timmerlieden, 5 metselaars, 1 opperman, 4 schilders, 2 stucadors. In de tewerkstelling van arbeiders bij plaat selijke bouwwerken is eenige verbetering ge komen. Bij de firma Kortekaas en Turkstra werden 7 grondwerkers en bij Gebrs. Dienaar 2 timmerlieden geplaatst. schaakclub de pion. De laatstgespeelde onderlinge wedstrijden hadden de volgende resultaten: Groep A: A. H. van Kleef-Th. de Smalen 01 C. W. Heeck Jr.-P. Bosch 10 J. C. LigthartG. W. Koch 1—0 D. KeetbaasL. v. Leeuwen 10 In Groep A is de stand thans: 1. J. C. Ligthart 9J/2 (uit 10) 2. H. A. v. Kleef 7 (uit 10) 3. Th. de Smalen 6 (uit 8) 4. D. Keetbaas 6 (uit 10) 5. Dr. Ds. Westendorp-Boerma 5Vz (uit 9) In Groep B is de stand thans: 1. K. A. Nijssen 7 (uit 8) 2. W. van Leeuwen 5y2 (uit 8) 3. J. Zaal 5 (uit 8) 4. J. v. Hoeve 4 (uit 6) 5. A. Nonnekes 4 (uit 6) veiling „ons belang" Spruiten le soort 813 cent per K.G. Spruiten 2e soort 48 cent per K.G. Boerenkool 23 cent per K.G. Groene kool 24 cent per K.G. Andijvie 5—6 cent per K.G, Prei 21/2—3V2 cent per K.G. Sla 3045 cent per kist. Veldsla 2030 cent per kist. Knol selderie 23 cent per stuk. gemeenteavonden van de herv. gemeente. De secretaris van de commissie voor lezin gen en gemeenteavonden deelt ons mede, dat de bei'de in dit seizoen nog te houden gemeen teavonden zijn vastgesteld op l'l Januari en 11 Februari. Op den eersten datum spreekt Dr. Westen dorp Boerma over Gösta Berling en op 11 Februari Ds. H. W. Bloemhoff uit Heilo over een nader aan te kondigen onderwerp. Schip Alcinous (Eng.) x) Amstelland (Ned.) Altona (Duitsch) Baden (Du.) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Bameveld (Ned.) Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Boskoop (Ned.) x) Boulderpool (Eng.) Baron Murray (Eng.) Caithness (Eng.) Chr. Huygens (Ned.) 2 Colombia (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Carabia (Du.) x) Crijnssen (Ned.) Venn. aankomst D. G. Thermiotis (Gr.) Douro (Ned.) Essen (Du.) Enggano (Ned.) x) Euryades (Eng.) x) Europe (Noor) x) Ella (Zw.) Flintshire (Enj Fauna (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Glenfinlas (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gro (Noor) Helder (Ned.) Hamm (Du.) Hanau (Du.) Jagersfontein (Ned.) x Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) .v. Oldenbarneve.lt x) l. N. Condylis (Gr.) Montferland (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) x) Maaskerk (Ned.) x) Merope (Ned.) Nic. Maersk (Deen) x Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) Orion (Ned.) Palatia (Du.) Poelau Bras (Ned.) x) Pres. Sergent (Belg) x) Pluto (Ned.) Pan Gothia (Zw.)x) Polyphemus (Ned.) Poseidon (Ned.) Rhea (Ned.) Rhein (Du.) Reggestroom (Ned.) Randfontei-n (Ned.) x) Stonegate (Eng.) Sembilan (Ned.) Sardinian Prince (Eng. Springfontein (Ned.) x Sesostris (Du.) Stella (Ned.) Souliotis (Gr.) Sunetta (Ned.) Salland (Ned.) Temple Mead (Eng.) Tiberius (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) x) Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Telamon (Ned.) Theseus (Eng.) x) Trajanus (Ned.) Taurus (Du.) Uckermark (Du.) Vulcanus (Ned.) Waterlan-d (Ned.) x) Wild Rose (Br.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zijpenberg (Ned.) Batavia Zuid Amerika Ned. Indië Ned. Indië Chili Chili (vla Londen) Chili Batavia Chili Z. Afrika Chili New Orleans Tunis Rosario Batavia West Indië Pto Barrios Hamburg Hamburg Buenos Aires Oporto Ned. Indië Batavia Batavia Pt. Arthur Hernösand Japan Midd. Zee Japan Japan Alexandrlë Buenos Aires Chili Ned. Indië Ned. Indië Beira West Afrika Bourgas Ned. Indië Buenos Aires Buenos Aires Zuid Afrika West Afrika Midd. Zee Ned. Indië Alexandrlë Danzig Levant Mexico Batavia Batoum Danzig Houston Batavia Hamburg Midd. Zee Ned. Indië W. Afrika Z. Afrika Macassar Ned. Indië Buenos Aires Z. Afrika Pto. Barrios Bourgas Rio de Janeiro Rotterdam Hamburg Macassar Bourgas Batavia Ned. Indië Mid-d. Zee Stettin Midd. Zee Batavia Midd. Zee Hamburg Batavia Midd. Zee Buenos Aires Swansea Japan Buenos Aires 1 Jan. 1 Jan. 18 Dec. 26 Dec. 22 Dec. 23 Dec. 21 Dec. 19 Dec. 8 Jan. 19 Dec. 19 Dec. 4 Jan. 18 Dec. 19 Jan. 13 Jan. 21 Dec. heden 22 Dec. 25 Dec. heden 24 Dec. 8 Jan. 24 Dec. 25 Dec. 31 Dec. 29 Dec. heden 20 Dec. 19 Dec. 24 Dec. heden 19 Dec. 21 Dec. 25 Jan, 17 Dec. 27 Dec. 20 Jan. 29 Jan. 27 Dec. 6 Jan. 6 Jan. 23 Dec. 8 Jan. 25 Dec. 20 Dec. 17 Dec. 8 Jan. 30 Dec. 25 Dec. 21 Dec. 19 Jan. 26 Dec. 22 Dec. 17 Dec. 21 Jan. 18 Dec. Laatste bericht 6 Dec. van Colombo. 16 Dec. van Santos. 15 Dec. van Bintang. 13 Dec. van Gibraltar. 16 Dec. van Liverpool. 6 Dec. van Curacao. 15 Dec. van Cristobal. 2 Dec. van Padang. 12 Dec. van Valparaiso, 13 Dec. van Pt. Natal. 14 Dec. te Valparaiso, in lading. 16 Dec. van Gibraltar. 21 Nov. van Buenos Aires. 16 Dec. van Algiers. 14 Dec. van de Azoren. 18 Dec. vertrokken. 18 Dec. vertrokken. 18 Dec. vertrokken. 3 Dee. van Montevideo. 13 Dec. vertrokken. 16 Dec. van Padang. 9 Dec. van Colombo. 11 Dec. vertrokken. 30 Nov. vertrokken. 4 Dec. vertrokken. 16 Dec. van Gibraltar. 16 Dec. te Triëst. 14 Dec. van Manilla. 15 Dec. van Singapore. 15 Dec. van Malta. Dec. van St. Vincent. 13 Dec. van Curacao. 11 Dec. van Pt. Said. Dec. van Colombo. 16 Dec. te Antwerpen. 15 Dec. te Rotterdam. 16 Dec. te Stamboul. 15 Dec. van Batavia. 11 Dec. van St. Vincent. 7 Dec. van Bahia. 14 Dec. van Marseille. Dec. van Dakar. 15 Dec. van Palermo. 11 Dec. van Colombo,, 15 Dec. van Bona. 17 Dec. vertrokken. 15 Dec. van Lissabon. 10 Dec. van Trinidad, in lading. 10 Dec. van Gibraltar. 18 Dec. van Hamburg. 3 Dec. vertrokken. vertrekt 24 Dec. 16 Dec. vertrokken. 14 Dec. van Bari. 12 Dec. van Takoradi. 12 Dec. van Takoradi. 16 Dec. te Lorenzo Marques. 16 Dec. te Colombo. 6 Dee. te Odessa. 12 Dec. van Rio de Janeiro. 13 Dec. van Zanzibar. 18 Dec. van La Guayra. 0 Dee. te Izmir. 7 Dee. vertrokken. 15 Dec. te Rouaan. vertrekt 24 Dec. 8 Dec. van Colombo. 11 Dec. van Gibraltar. 13 Dec. van Sabang. 14 Dec. van Pt. Said. 17 Dec. van Ouessant. 18 Dec. vertrokken. 12 Dec. te DikilL 18 Dec. vertrokken. j 16 Dec. van Messina, in lading. 14 Dec. van Gibraltar, 16 Dec. van Ouessant, vertrekt 23 Dec. 15 Dec. vertrokken. 14 Dec. van Port Said, in lading. De ouderwefsche maraiier nog de beste. Jarenlang hebben duizenden menschen hoest, verkoudheid en alle bronchiale aandoeningen (bestreden met een recept, dat zij zelf thuis klaar maken. Dit is hun beproefde middel. Koopt bij Uw apotheker of drogist 30 gram' Vervus dubbel geconcentreerd)Vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, tafelstroop of honing. Als resultaat verkrijgt U een groote flesch medicijn, zoo doeltreffend van kwaliteit, dat een eetlepel U verlichting brengt, terwijl na korten tijd Uw verkoudheid geheel verdwijnt. Vervus is samengesteld uit geconcentreerde essence van Siberische pijnboomen, echte Japansche pepermuntolie en 10 andere, waardevolle, medische bestanddeelen. Het verzacht de ont stoken slijmvliezen en reinigt de verstopte kanaaltjes van neus en keel. Het is buiten gewoon geschikt voor kinderen, omdat zij den heerlijken stroopsmaak zoo lekker vinden ook bij volwassenen is de werking afdoend. Neemt vandaag zelf een proef met dit uit stekende recept. Vervus is bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: H. J. de Smit-Koppen, d., Har- toghstraat 36. IJmuiden. M. J. M. Ver schoor-Slikker, z., Kennemerlaan 11:5, IJmui den. H. H. van Gerven-v. d. Hooft, z., Fa zantenlaan 39, IJmuiden. C. Stoltenborg- Groeneveld, d., Zeeweg 312, IJmuiden. M. J. Peereboon-Boon, z., Hagelingerweg 109, Santpoort. M. M. Korthals-Sijforant, d., Hagelingerweg 105, Santpoort. C. G. Ha ver-Dekker, d., Princestraat 8, Velsen-N. a. Koster-Warmerdam, d., Schulpweg 77, Velsen-N. F. a. Heyungs-van Groen, z,, Kievitlaan 13, IJmuiden. Overleden: H. Bloem, 45 jaar, ongehuwd, Stephensonstraat 53, IJmuiden. J. Schuit, 68 jaren, echtgenoote van D. Duinmeijer, Westerwijkstraat 12, Velsen-N. Ondertrouwden: J. de Vries en G, A. Kenny, Geelvinckstraat 47, Velsen-N. Melk- laan 20, Velsen-N. J. Akkerman en G. C. Beentjes, Haarlem. A. Vennik en M. van der Horst, Haarlem. B. Maagdelijn en A, L. Schaap, Alex. Bellstraat 24, IJmuiden, D, Haïtoghstraat 70, IJmuiden. Gehuwden: C. van der Steen en C. Plug, Zandvoort. L. W. Noomen en M. H. de Ouster, Berkenstraat 43, IJmuiden. E. de Groot en E. Kramer, Pr. Hendrikstraat 90, IJmuiden. C. H. Pointe en J. Groeneveld, Drieh. Kerkweg 87, Velsen. C. van Leeuwen en M. P. de Jong, Amsterdam. J. K. Schoo en J. J. van Beek, Melklaan 85, Velsen. r- C. Visman en M. Nijman, Groeneweg 37, IJmuiden. B. Zwanenburg en A. Groen, Ahornstraat 14, IJmuiden. GEBOREN, VERLOOFD, ONDERTROUWD? Dan uw drukwerk van DRUKKERIJ GROENEWOUD KALVERSTR. 55, TEL. 4871, IJMUIDEN-O. (Adv. Ingez. Med.) x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Britsch Hederl. Lottie R. Schielanü Londen New Castle laden kolen SANTPOORT. NED. HERV. KERK. V.in. 10: Ds. R. H. Olde- man. Nam. 8: Kerkwijdïng'sdienst. NED. HERV. EVANGELISATIE. Vm. 10? Ds. J. de Wit, Leiden. Nam. 5: H. Heeresma, GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, ge- bouw Bethel, Wüstelaan, Santpoort. V.m. lOf K. v. d. Berg. IJMUIDEN. LEGER DES HELLS. V.m. 10: Heiligingsdienst onder leiding van Kap. Bos. Nam. 3.30: Mu ziek- en zanguitvoering. Nam. 8: Verlossing^- samenkomst. Deze samenkomsten staan on der leiding van kap. de Pree Edelkoort. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5: Ds. R. J. v. d. Meulen HULPKERK, Marnixschool: Vm. 10: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. Nam. 7: Ds. Padt, Zutphen, OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: ft Dienst. Nam. 7: Vespers. IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenïgïngsgeb. Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Ds. G. H. Moll van Charante, Haarlem. GER. KERK, Velserduinweg. Van. 10: Ds. V. Teylingen. Nam. 5: Dezelfde. BAPTISTENGEM., Evang. gebouw J. P. Coen- straat. Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, te Haarlem. HERST. APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15: Godsdienst oefening. Nam. geen dienst. VERGADERING VAN GELOOVTGEN, Wil- lemsbeekweg 22. V.m. 10: Brood-breken. Nam, 5: Evang. samenkomst. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP, Stations weg 65. Velsen. Zaterdag nam. 7.15: Mej. M. C. v. Santen. Zondag vm. 10.30: Tempeldienst. BEVERWIJK. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10: Ds. J. D. van Calcar. 12: Zondagsschool. EVANG. LUTH. GEMEENTE, Koningstraat. Geen dienst. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstr. 31. V.m. 10: James Knight uit Schotland in Ge bouw Odeon, Baanstraat. Dinsdag nam. 7:; Naaikring o.l.v. mevr. H. Kok. Vrijdag nam. 4: Kinderfeest olv. mevr. H. Kok. Nam. 7: Samenkomst met Kerstuitdeeling. STICHTING „IMMANUEL". Woensdag nam. 8i Samenkomst Adrichemstraat 33. HEEMSKERK. NED. HERV. KERK. Geen opgave ontvangen» CASTRICUM. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Dr. Westen dorp Boerma. GEREF. KERK. Beverwij kerstraatweg 32 Vm. 10 en nam. 5: Ds. Krüger. Maandag nam. 8: Meisjesver. 16 j. en ouder Dinsdag nam. 7.30: Kerstfeestviering met jeugdverenigingen. Donderdag nam. 7: Cat. ben. 16 jaar. Nam. 8: Idem 16 j. en ouder. WIJK AAN ZEE. NED. HERV. kerk. Nam. t: m. Foeken, Hulpprediker, 7

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6