HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT 23e JAARGANG No. 45 DONDERDAG 23 DEC. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 ^weeV rede^wifsvineS 75? b0im?' LevenslanSe ongeschiktheid J 2000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, belde leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger f 60.- vprdrinkinesdood dnnr mcrpvni aderen vinger 15.—, éen of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.—enkelbreuk 15.—, polsbreuk S 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartulgen enz. ƒ400.- 5? Vaa^I t0teen maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnês mocht tengevolge hebben. Nog aizon ij ermg voor abonnes op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Bemanning van tie „Eveline" gehuldigd. Voor de redding van de opvaren den van het Noorsche s.s. Aarsten. Schipper Blok en zijn mannen gaven vlag vertoon van de beste soort te zien. Zondag 24 October j.l. redde de be manning van den stoomtrawler Eveline IJM 115 acht opvarenden van het Noorsche s.s. Aartsen, dat op de Noordzee in nood verkeerde. Zon dagavond kwam de trawler met de schipbreukelingen in. Umuiden binnen. Wij hebben in ons blad van Maan dag 25 October een uitvoerig verslag geplaatst.dat wij opteekenden uit den mond van schipper Blok, uit welk verslag duidelijk is gebleken, dat de Eveline hier een kranig stukje zee manswerk heeft verricht. Het hoofdbestuur der Noord- en Zuid-Hol- landsche Redding Mij. heeft er klaarblijkelijk ook zoo overgedacht en derhalve gemeend, dit feit niet zonder meer aan de vergetelheid prijs te geven. En daarom waren, zooals wij gisteren reeds in het kort hebben medegedeeld, schipper Blok en zijn mannetjes opgeroepen in het kantoor der Reedersvereeniging, om aldaar een welverdiende huldiging in ontvangst te nemen. Behalve de kloeke redders waren daar aan wezig de heeren H. de Booy Jr., secretaris van het hoofdbestuur der N. Z. H. R. M., R. Rut ten, W. A. Dolleman, C. Oud en J. Seyffert, leden der plaatselijke commissie, J. H. F. Eer man, adj. inspecteur van de Scheepvaart, P. C. van 'Huizen, 'vice-consul van Noorwegen, D. Groen, reeder van de Eveline, het bestuur der Reedersvereeniging en namens de zeelieden bonden de heeren H. Krijger en J. v. d. Veer. De heer Rutten, voorzitter der plaatselijke commissie dankte allereerst de opvarenden van de Eveline, dat zij zich eenige oogenblik- ken hebben vrijgemaakt om deze bijeenkomst bij te wonen. Het geldt hier, woorden van waardeering uit te spreken voor de redding op 24 October bij noodweer, van de beman ning van de verongelukte Aartsen. De Noord en Zuid-Hollandsche Redding Mij. organiseert met de Zuid-Hollandsche Mij. tot Redding van Drenkelingen het reddingwezen aan de Nederlandsche kust, dat zij onderhoudt door liefdegaven van het Nederlandsche volk. Zij zorgt, dat het reddingsmateriaal op peil blijft en ook voor een passende vergoeding voor de redders. Later is het terrein uitgebreid met behulp van de motorbooten, zoodat ook ver der in zee geholpen kan worden. Maar de N. Z. H. R. M. heeft ook open oog en oor voor andere reddingen. De Maatschap pij zorgt voor het materiaal, maar het red dingswerk geschiedt door de kustbewoners. Het is eigenaardig, dat bij de ramp van de Aartsen dezelfde kustbewoners hebben gehol pen en de bemanning, die een zekeren on dergang tegemoet gingen, hebben gered. Daarvoor wil de Maatschappij den redders hulde brengen. Spreker releveerde het rap port van schipper Blok, waaruit blijkt, hoe moeilijk de redding is geweest. Spreker bracht ook hulde aan den Noorschen zeeman, die door over te zwemmen, de verbinding tus- schen de beide schepen tot stand bracht. Dit was een staaltje van heldenmoed, waardoor het mogelijk was, dat de andere leden van de bemanning" aan boord van de Eveline geno men konden worden. Voor dit mooie werk wil de N. Z. H. R. M. schipper en bemanning een herinnering ge ven. Spreker weet, hoe in de gezinnen der zeelieden prijs wordt gesteld op deze erken ningen, die men dikwijls in lijstjes aan den wand ziet hangen. Hierna overhandigde de heer.Rutten schip per Blok een prachtigen scheepskijker met inscriptie en aan de overige leden der beman ning een enveloppe met inhoud. Dat alles ging vergezeld van een getuigschrift en een stevigen handdruk. De heer Rutten sprak de verwachting uit, dat als het weer noodig mocht zijn, allen weer klaar zouden staan om hulp te verleenen. Schipper Blok dankte mede namens de be manning voor de hulde. Hij wees er op, dat hij op zijn schip en op zijn bemanning kon ver trouwen. Daardoor was het gemakkelijk, het schip in een goede positie te brengen. Het was voor de opvarenden van de Eveline een groote voldoening toen men alle schipbreu kelingen van droge kleeren had voorzien. Zij waren zeer dankbaar voor hun redding. Ten slotte sprak de heer Oud nog eenige woorden. Deze zeide, dat toen schippen Blok bij hem verslag van de redding uitbracht, deze steeds wees op het werk van de Noren en van zijn eigen werk niet sprak. Spr. meende, dat de redding te danken was aan de voorzichtige navigatie. Dit siert den trawlersehipper. De Raad voor de Scheepvaart heeft dikwijls op merkingen, maar hier is gebleken, dat alles gedaan is, wat van een navigateur verwacht mag worden. Schipper Blok heeft gezegd, dat de Noren dankbaar waren, maar de Engel sehen, die ooggetuige van de redding waren, zullen wel hun petje voor het werk van schip per Blok afgenomen hebben. Deze heeft vlag vertoon van de beste soort te zien gegeven. Hiermede was deze eenvoudige doch indruk wekkende plechtigheid geëindigd. Men bleef nog even bijeen om te genieten van een kopje koffie en een sigaar. GESLAAGD. Bij het te Amsterdam gehouden examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren slaagde de heer C. C. Hamers Jr. te IJmuiden- Oost. school den heer A. Verhoeff. Hierop kwam ,Het huisje van Tom-Tim" door de 2e klasse leidster mevr. A. v. d. Wart. en reciteerden enkele meisjes en jongens gedichten. Al deze nummers getuigden van ernstige studie en werden zeer verdienstelijk ten gehoore ge bracht en luid door de aanwezigen toegejuicht. Gedurende de pauze werd thee geserveerd. Na de pauze werd het oorspronkelijke pro gramma gewijzigd en volgde een causerie door den heer A. Verhoeff, waarbij spreker aan de hand van vele voorbeelden besprak de z.g. zwakke blik waaraan vele kinderen, doch ook vaak oudere menschen lijden. Deze verhan deling werd door de aanwezigen met groote belangstelling gevolgd. Deze in alle opzichten uitstekend geslaagde ouderavond werd na ge- meenschappelijken zang op de gebruikelijke wijze gesloten. LUDENDORFF'S DOOD. De overbrenging van het stoffelijk overschot van den generaal naar het gebouw van het opperbevel te München. Mooie propaganda voor eet-meer- viscli. Visscherij-film vertoond in Krasnapolsky, Amsterdam. Gistermiddag waren in de groote tooneel- zaal van Krasnapolsky in Amsterdam eenige honderden hoofdstedelingen bijeen, als gast van de Vereeniging van Visch win keiiers, ter bijwoning van de vertooning van de Visscherij- film van de heeren Bakels te Zandvoort en A. de Graaf te IJmuiden. De bezoekers werden welkom geheeten door den voorzitter der vereeniging, den' heer Rien- stra, die in zijn openingswoord wees op het belang van het eten van visch. Minstens eens per week visch op den disch moet het parool zijn; dit kan slechts de volksgezondheid ten goede komen, zeide spreker. De heer Th. Meyering. voorzitter der propa- ganda-commissie, die daarna het woord ver kreeg, sprak zijn voldoening uit over het ini tiatief der Vereeniging van Vischwinkeliers, om deze propagandavergadering te organisee- ren. Het zal velen verwonderen, dat pas in de laatste jaren een actie wordt gevoerd voor meer vischverbruik. Dit komt. doordat vroe ger 80% van de in Nederland aangevoerde visch naar het buitenland ging, waar men veel waardeering voor het Nederlandsche product had uit hoofde van de goede kwaliteit. Maar de laatste jaren is er heel wat veranderd. De buitenlandsche grenzen zijn geheel of gedeel telijk voor de Nederlandsche visch gesloten. Werd in 1931 31 millioen K.G. uitgevoerd, in 1936 bedroeg dit nog slechts 5 a 6 millioen. Ook met de haringvisscherij was het niet an ders. In 1931 werd 40van den aanvoer naar Duitschland uitgevoerd, in 1936 nog slechts En ook de oesterteelt en de garnalen- visscherij ondervond de nadeelige gevolgen van den beperkten uitvoer. De gevolgen waren zoo funest, dat indien de regeering niet steunend was opgetreden, menig bedrijf ten gronde was gegaan. Onder die omstandigheden werd het oog ge richt op het binnenland. Er werd een com missie samengesteld, bestaande uit vertegen woordigers van reeders, vischhandel en den voorzitter der Visscherij Centrale. Deze com missie kwam tot de verrassende ontdekking, dat in vele plaatsen van ons land geen visch verkrijgbaar was. Amsterdam geeft een goed voorbeeld, maar in verhouding tot Engeland, Duitschland en België is het gebruik hier nog gering. De propaganda-commissie tracht op allerlei wijze de belangstelling van het publiek voor de visch op te wekken. Niet alleen voor het bedrijf is het noodig, dat het vischverbruik wordt verhoogd. Spre ker wees op het belang voor ons land, dat het visscherij bedrijf, een oud nationaal bedrijf, in stand wordt gehouden. Hij deed een beroep op de aanwezigen om dit bedrijf te steunen. De heer de Graaf vertoonde daarop eerst een serie lantaarnplaatjes van de Visschers- haven, vervolgens de stormfilm en daarna de gekleurde film. Na de pauze werden de aanwezigen geboeid met de vertooning van de Visscherijfilm. Alle werden reeds eerder door ons besproken. De heer de Graaf die een en ander toelichtte kreeg menig applausje. PERSONALIA. Voor het Esperanto-examen B is geslaagd mevr. M. Duyn—Broerse, te Velsen. BOND VAN BAKKERSGEZELLEN. De heer J. A. Zuidam heeft na jarenlan' de functie van penningmeester van de afdee ling IJmuiden c.a. te hebben bekleed deze neergelegd. In zijn plaats is door het bestuur voorloopig aangewezen de heer D. Spits. Door het bedanken van den heer Zuidam verliest de afdeeling een zeer actief bestuurs lid die veel werk verrichtte ook voor den uit bouw der afdeeling en in het bijzonder voor de verzorging der werklooze leden. ONDERLINGE COiMPETITIE D. C. IJ. De uitslagen der deze week gespeelde par tijen voor de onderlinge competitie van D. C. IJ. (hoofdklasse) luiden: J. Smit—C. Suijk 0—2 F. Basstra—C. Bais 0—2 H. de Boer—A. Ligthart 1 Mertens—T. Postma u G. Postma—Mertens aigeor. VELSEN Is uw achterlicht in orde? Goed werk van „Veilig Verkeer". In verband met het feit, dat op 1 Januari „.s. in werking treedt het artikel der Motor en Rijwielbeschikking, betrekking hebbende op de verlichting der rijwielen, stelt de Ver eeniging voor Veilig Verkeer Velsen en Om streken allen, die hun rijwiel door een des kundige willen laten onderzoeken, daartoe in de gelegenheid. Dit onderzoek, dat koste loos is kan geschieden Dinsdag 28 en Woens dag 29 December des avonds van 7 tot 9 uur en wel: Velsen-Noord: garage Melkinrich ting Velsen, Wijkerstraatweg no. 9; IJmuiden-Oost: garage Openbare Werken, Velserduinweg; IJmuiden: polit.iegarage. Willemsplein; Driehuis: garage A. Mooi. P. C. Hooftlaan 2 Santpoort: garage Jak, Hoofdstraat. De lokalen zijn door de resp. eigenaars welwillend afgestaan. Ongetwijfeld zullen de duizenden rijwiel- bezitters in onze gemeente deze mooie geste van V.V.V.V. zeer on prijs stellen en de ge boden gelegenheid, de verlichting van hun fiets door een deskundige te laten nazien, niet ongebruikt laten voorbijgaan. Zij kun nen zich hierdoor veel onaangenaamheden besparen TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kenis, dat het Spekken- wegje te Santpoort van den Biezen weg tot den Rijksweg van Donderdag 23 December as. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. De blijde gebeurtenis in liet Prinselijk gezin. Het voorloopige feestprogramma der Oranjevereeniging. In verband met de te verwachten blijde ge beurtenis in het Prinselijk gezin heeft de Oranjevereeniging een voorloopig programma voor de feestelijke herdenking daarvan sa mengesteld. Dit omvat le. bekendmaking der geboorte door herauten, 2e. indien de tijd het toelaat, nog denzelfden avond het organiseeren van een lichtstoet, 3e tractatie der schoolkinderen ook die der bewaarscholen, op den dag vol gende op de blijde gebeurtenis, 4e. vergadering voor de leden en huisgenooten in Concordia, met sprekers, zang en muziek en 5e. twee bonte avonden, eveneens in Concordia. Voor den eventueel te formeeren lichtstoet rekent de vereeniging op aller medewerking. OUDERAVOND CHR. SCHOOL AAN DE VAN LANGEVELDSTRAAT. Dinsdag 21 December vond in de gymnas tiekzaal der Chr. School aan de van Lange veldstraat een ouderavond plaats, welke zich in een zeer goede opkomst mocht verheugen. Van 7—8 uur waren de ouders der leerlingen in de gelegenheid het werk hunner kinderen in de leslokalen in oogenschouw te nemen waar het onderwijzend personeel de noodige inlichtingen verstrekte. Te kwart over acht, riep de voorzitter der schoolvereeniging, de heer M. van Geelen, de aanwezigen een har telijk welkom toe en sprak zijn vreugde uit over de goede opkomst. Want samenwerking tusschen onderwijzend personeel en ouders noodzakelijk. Kennis en wetenschap alleen niet voldoende, het gaat ook om hoogere din gen en het stemt tot groote gerustheid, de kinderen onder het licht van het Evangelie te weten, zegt spreker. Hiema ging de heer van Geelen voor in gebed waarna de aanwezi gen gemeenschappelijk een lied zongen^ Vervolgens deed de voorzitter der school vereeniging mededeeling dat de heer van Bruggen, een der onderwijzers van de school was geslaagd voor Middelbare acte Wiskunde, voorwaar op 25-jarigen leeftijd een prachtig succes. Daarna volgde zar;g door leerlingen der 7e klasse onder leiding van het hoofd der JUNIOREN-TOURNOOI VAN R. C. H. Op Tweeden Kerstdag te Heemstede. de gestadige vooruitgang van het turnpeil in het noordelijk gebied van den kring. Zooals gezegd: Noord won, maar dan ook met de uiterste inspanning, vooral bij de dames (waar zoowel bij Noord als bij Zuid, de beste turnster ontbrak). Vrijwel beurtelings wonnen de ploegen een onderdeel en tot de laatste oefeningen was 't onzeker, welke ploe gen zouden winnen. Bij de dames won Zuid met ringen en brug en Noord met paard- sprong en rek. Dit laatste onderdeel besliste den strijd voor Noord met 201.5 p. tegen Zuid 199.5 p. Voor wat de heeren betreft, was de overwin ning aan ringen voor Zuid en aan rek en brug en paard voor noord; Zuid behaalde 199.5 p. Persoonlijk was de volgorde: Dames: 1. T. v. Leeuwen (Olympia), 2. R. Los (Turnlust B.), 3. A. Nol (T.V.S.), en D. Glees (Turnlust B.) Heeren: 1. L. Visscher (Turnlust B.), 2. S. Klees (idem), J. Dibbets (idem), en A. v. d. Zijl (Olympia), 3. A. v. Niekerken (Olympia), G. Boer (idem) en K. Leguit (Turnlust B.) De oefeningen werden beoordeeld door de heeren J. J. v. Doorn, C. Smal, J. Verkes en J. Wagemans, allen uit Haarlem. Na afloop van den wedstrijd werden enkele sportfilms vertoond. Op tweeden Kerstdag (Zondag 26 Decem ber) organiseert R. C .H. een Juniorentour- nooi om een zilveren wisselbeker, uitgeloofd door de directie van de ArtDeiderspers. Deze wedstrijden worden gespeeld onder de bepalingen van den K. N. V. B. en zullen ge leid worden door erkende scheidsrechters. De^ wedstrijden duren 25 minuten. Het aantal deelnemende elftallen bedraagt 12, die in drie groepen zijn onderverdeeld en die ieder afzonderlijk in de morgenuren een halve competitie spelen. Het elftal, dat in zijn groep het hoogst aan tal winstpunten behaalt, wordt geplaatst in de winnaars-groep, welke in de middaguren wederom een halve competitie spelen. Wanneer in een groep twee of meer elf tallen met een gelijk aantal winstpunten eindigen, moeten door de betrokken partijen elk vijf strafschoppen door vlj'f verschillende spelers genomen worden, zoolang tot een dei- partijen hieruit als overwinnaar te voor schijn treedt. De winnaar van dit tournooi komt voor één jaar in het bezit van den beker. Deze wordt definitief eigendom van de ver eeniging, die hem driemaal achtereen of vijf maal in totaal wint. De deelnemers mogen niet ouder zijn dan 18 jaar. De groepindeeling is als volgt: Groep I: A. F. C., Zeeburgia, Kinheim R. C. H. b. Groep H: D. W. S., H. F. C., V. S. V. Bloemendaal. Groep III: Ajax, Stormvogels, Kennemers en R. C. H. a. De prijsuitreiking heeft direct na afloop plaats Het programma luidt als volgt: Groep I: 10 .10.30 u. Kinheim—R. C. H. b 10.30—11.— u. A. F. C.—Zeeburgia 11 .11.30 u. Zeeburgia—Kinheim 11.30—12.— u. A. F. C.R. C. H. b 12 .12.30 u. Zeeburgia—R. C. H. b 12.30—1.— u. A. F. C.—Kinheim Groep II: 10 .10.30 u. H. F. C.—Bloemendaal 10.30—11.— u. D. W. S.—V. S. V. 11 .11.30 U. H. F .C.—V. S. V. 11.3012.— u. D. W. S.—Bloemendaal 12 .12.30 u. V. S. V.Bloemendaal 12.30—1.— u. D. W. S.—H. F. G. Groep EU: 10 .10.30 u. KennemersR. C. H. a 10.30—11.— u. Ajax—Stormvogels 11 .11.30 u. Stormvogels—Kennemers 11.30—12.— u. AjaxR. C. H. a 12 .12.30 u. Ajax—Kennemers 12.30—1.— u. Stormvogels—R. C. Eindstrijden: A. 2.-2.30 u. winnaar groep EL B. 2.303.u. winnaar groep zer A. C. 3.3.30 u. winnaar groep naar A. H. a I—winnaar III—verlie- III—win- GYMNASTIEK. De „Kanaal "-wedstrijd. Noord wint, De opzet van den Kanaalwedstrijd, die voor den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer P. Dijkstra in het gebouw Concordia te Velsen-N. plaats vond, heeft zeer zeker voldaan aan de bedoeling, een kans te geven aan de gymnasten, die vrijwel niet in aan merking komen voor vertegenwoordigende K. T. K.-ploegen. Bovendien ontliepen de ploe gen elkaar bijzonder weinig, zoodat de wed strijd die ook op 't programma voor het volgende jaar voorkomt een geschikt mid del blijkt te zijn voor verbetering van het peil. Daar 't aantal medewerkende afdeelingen niet geheel aan de eischen voldeed, omdat enkele vereenigingen niet konden deelnemen, was de wedstrijd niet van eenzijdigheid vrij te pleiten, bepaaldelijk voor wat de Noord- ploeg betreft, waaraan de B.G.V. Turnlust van de 9 dames er 6 en van de 9 heeren er moest leveren. Wel verrichtten de Beverwijk kers hun taak naar behooren (immers, zij sleepten de overwinning voor Noord in de wacht), maar een verdeeling over meer ver eenigingen ofschoon nu onmogelijk ligt meer in de lijn. Verdere deelnemende vereenigingen waren Sparta (Velsen)Olympia (IJmuiden), Gratia- Plato (IJmuiden-Oost) en T.V.S. (Santpoort). Ook uit deze vereenigingen blijken turnsters vcort te komen, die een aanwijzing zijn voor KORFBAL. NED. KORFBALBOND. OVERZICHT. Door haar overwinning (4—3) op Rohda 1 blijft Oosterkwartier een der leidende twaalf tallen. Allen Weerbaar, dat Blauw Wit met 7—2 versloeg, neemt nu de eerste plaats is. Amster dam-Zuid verloor met 65 van Westerkwar tier 2. Rohda 3 bleef O. K. 2 slechts met 3—2 de baas: het was haar eerste overwinning. BI. Wit 4 won met 6-^ van W. K. 3. De plaatselijke ontmoeting T. H. B. 1N. Flora 1 eindigde in gelijk spel 1—1, wat wel de juiste verhouding is. Swift 2 versloeg Volhar ding 2 met 52. De Wester verloor van District dat nu nummer twee is geworden. W. n B: A. W. I 10 7 2 15 57—29 1.50 O. K. 1 10 7 2 15 50—29 1.50 Rohda 1 10 6 0 4 12 36—27 1.20 W. K. 2 10 6 0 4 12 38—37 1.20 Z. K. V. 1 9 4 1 4 9 37—31 1.— S. V. 1 10 5 0 5 10 29—36 1.— A'dam Z. 11 5 0 6 10 4247 0.91 BI. Wit 3 11 3 1 7 7 37—55 0.64 Oosterpark 9 0 0 9 0 27—62 0.— w. m e W. K. 3 9 7 1 1 15 50—21 1.67 D. T. V. 2 9 6 1 2 13 51—31 1.44 Haarlem 1 8 4 2 2 10 21—21 1.25 BI. Wit 4 10 5 2 3 12 58—34 1.20 A'dam Z. 2 9 2 4 3 8 22—25 0.98 O. K. 2 8 2 1 5 5 16—36 0.63 S. V. 2 8 1 2 5 4 11—51 0.50 Rohda 3 9 i 1 7 1 1848 0.11 Rohda 3 T. H. B. 1 District 5 Amstelodan. Swift N. Flora 1 De Wester 1 Volharding 2 2 verliespunten. W. Ill F: 9 7 11 41—26 1.67 36—26 1.20 36—30 1.29 19—19 1.29 31—26 1.— 34—43 0.60 20—47 0.11 HAARL. KORFBALBOND OVERZICHT In de eerste klasse had Palvu 1 een neder laag te incasseeren, wat zeker een geduchte tegenvaller is. Voor N. Flora 2, dat met 10 won een aardig succes. O. K. 3 gaat ongeslagen haar weg verder; Watervliet 1 verloor nu met 40. Haarlem 2 kan er niet inkomen, Aurora 1 ging met een 30 overwinning strijken. In de 2e klasse bleef O. K. 4 het derde S. V. verreweg de baas; het won met 61. Aurora 3 en Meerlebosch 1 verdeelden de punten 11. Ook Always Ready 2 en Animo 2 namen elk één punt; 44; onder protest van Animo. In 3A wonnen de Zwaluwen 1 met 6—2 van N. Flora 3. In 3B won O. K. 6 van Aurora 4 met 9—1. SCHEIDSRECHTERS CURSUS. In verband met de moeilijkheid om op een bepaalden avond de scheidsrechters bijeen te krijgen, besloot het Bondsbestuur een schriftelijken cursus in te stellen. Deze cursj^s zal tien lessen omvatten en elke week deelnemers toegezonden worden. PROMOTIE-DEGRADATIE #37—'38 De kampioen van de 2e kl. speelt met num mer laatst van de le kl. om één plaats in de le kl. Bij gelijk spel wordt een nieuwe wed strijd vastgesteld. Wordt weer gelijk gespeeld, dan worden onmiddellijk strafworpen geno men; n.l. door elke speler (ster) van beide par tij en. één. De kampioenen van 3A en 3B met nummer laatst der 2e kl. spelen een halve competitie op neutrale terreinen om één plaats in de 2e kl. Bij een gelijk aankomen geldt het doel saldo. Is dit gelijk, dan een hernieuwde vast stelling. De kampioen van de 2e kl. adspiranten speelt met nummer laatst van de le kl. om één plaats in de le kl. Bij gelijk spel dezelfde bepalingen als bij de Seniores. Voor de kampioen der 3e kl. is dezelfde be paling vastgesteld. Zij speelt tegen nummer laatst der 2e kl. enz. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1