E HANGTSJAU HET NIEUWE STRIJDTOONEEL. Welvaart of schijnwelvaart Rotsblok verplettert arbeiderswoningen. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN RADII, PRDERAMMA PONDERDAG 23 DECEMBER 1937 De strijd in het Verre Oosten Chineezen in het offensief. Het D.N.B. meldt uit Sjanghai 22 December: Het zwaartepunt der krijgsverrich tingen aan het front Woehoe- Hangtsjau ligt thans in de omgeving van Hangtsjau. De Chineezen heb ben daar, naar beweerd wordt, 100.0.00 man samengetrokken en een aanval gedaan op de Japansche stellingen ten noorden en noord oosten van Hangtsjau. Volgens Japansche berichten zijn de Japanners er in geslaagd den hevigen Chineeschen aanval te weerstaan en de aanvallers terug te drijven, doch niet zonder veel moei te. De Japanners melden verder, dat hun rechtervleugel Mokansjan, 50 K.M. ten noordwesten van Hangtsjau, heeft genomen en dat hun linker vleugel Tsjangan, 30 K.M. van Hangtsjau aan den spoorweg gele gen, belegert. Voorts wordt gemeld, dat de Japansche troepen ten noorden van de Jangtse opruk ken langs den spoorweg Poekau-Tientsin en het beleg voor Tsjanpoelin, 55 K.M. ten noordwesten van Poekau, hebben geslagen. De Chineezen leggen uitgebreide verdedi gingswerken aan ten 2uiden van het belang- rij ke^spoorwegknooppunt Hsoetsjaufoe. Nieuwe brandstichtingen te Tsingtau. Uit Tsingtau meldt Reuter: De meeste Japansche eigendommen, die nog ongerept waren gebleven, zijn thans in brand gestoken. Zoo ook de slaapverblijven voor de arbeiders der Japansche fabrieken. Aan de plunderingen is een einde gemaakt door de terechtstelling van negen onverla ten. Tweehonderd personen zijn in hechte nis genomen. Ontstellend groote sterfte ander Chineesche vluch telingen. De felle koude te Sjanghai veroor zaakt groote sterfte onder de vluch telingen. In de afgeloopen drie we ken stierven dagelijks gemiddeld 443 Chineesche vluchtelingen, waarvan 371 kinderen. Sommige slachtoffers worden op straat doodgevroren ge vonden. In de afgeloopen vier maanden zijn meer dan veertigduizend Chi neesche vluchtelingen gestorven. Het gebeurde met de „Panay". De woordvoerder van het Japansche de partement van buitenlandsche zaken heeft een tusschentijdSch rapport bekend gemaakt van de Japansche militaire autoriteiten be treffende de beschieting met machinege weren der „Panay" door Japansche motor booten van het leger. In den aanvang van het rapport wordt verklaard, dat de Japansche militaire autori teiten alles in het werk hebben gesteld om de feiten na te gaan, maar dat verschillende legereenheden inmiddels over een breed ge bied verspreid zijn, zoodat het onderzoek ver traagd wordt. Voor zoover tot dusverre is vast- Locomotief op trein ingereden. Twintig gewonden bij spoorwegongeluk in Duitschland. Op het station Kottbus is gisteren een lo comotief van een goederentrein op een stil- staanden personentrein ingereden. Ongeveer twintig persorjm werden door glassplinters gewond. Kellogg's nagedachtenis geëerd. Telegrammen van den president van het Permanente Hof aan de Amerikaansche regeering en mevr. Kellogg. In verband met het overlijden van Rrank B. Kellogg, die rechter in het hof is geweest van 1930 tot 1935, heeft de heer Guerrero, pre sident van het Permanente Hof van Interna tionale Justitie, het volgende telegram gezon den aan den minister van buitenlandsche za ken der Ver. Staten te Washington. „Het Permanente Hof van Internationale Justitie, dat met diep leedwezen, van het over lijden van den heer Kellogg kennis heeft ge nomen, wenscht uitdrukking te geven aan zijn deelneming met het verlies, dat de Ver. Sta ten van Amerika en de wereld treft door dit verscheiden van een staatsman, wiens naam onafscheidelijk is verbonden aan de pogingen om een blij vend en vrede te vesti gen tusschen de naties. Als rechter in het Hof streefde hij ditzelfde ideaal na en mijn medeleden en ik zullen steeds zijn bekwamen arbeid in eere houden." De president heeft voorts aan mevrouw Kellogg een telegram gezonden van den vol genden inhoud: „Uit naam van het Permanente Hof van In ternationale Justitie wensch ik diepgevoelde sympathie te betuigen met uw onherstelbaar verlies en hulde te brengen aan de nagedach tenis van rechter Kellogg. Zijn aandeel als staatsman in de bevorde ring van het recht tusschen de naties zal nim mer worden vergeten, en mijn medeleden zul len met mij zijn werk voor het Hof in herin nering houden." gesteld, zijn wel Japansche soldaten aan boord gekomen van de „Panay", maar met vriendschappelijke bedoelingen en er zijn geen bewijzen gevonden, dat de „Panay" doelwit is geweest van opzettelijk vuur. Het rapport geeft dan in een uitvoerig relaas een beschrijving van wat naar de meening der Japansche autoriteiten gebeurd is bij het incident met de „Panay". Het vuur dat van de motorbooten was geopend, was niet bestemd voor de „Panay", maar een vluchtend Chineesch schip met Chineesche soldaten aan boord. Er is echter nooit op de „Panay" gevuurd. Dat Japansche militairen aan boord van de „Panay" gekomen zijn, vóór het schip zonk, is geschied met het doel zoo noodig hulp te verleenen aan achtergebleven personen. Toen ze echter zagen, dat het schip zonk en ze niemand aan boord vonden, ver lieten zij spedig de „Panay". Kortom, aldus besluit dit tusschentijdssc.he rapport, de daden der Japansche militairen militairen hadden geen enkele vijandelijke bedoeling jegens de Amerikaansche schepen en onderdanen. De la Rocque veroordeeld wegens weder-oprichting der strijdhonden. De la Rocque is gisteren wegens weder oprichting van de ontbondei? strijdhonden tot 3000 francs boeteveroordeeld. De rechtbank is tot de conclusie gekomen, dat de Parti Social Francais het karakter heeft van een strijdorganisatie en van een particuliere militie. De andere leiders der partij, Ybernegaray. riche, Ottavi, Valin en Verdier zijn tot 1000 francs boete veroordeeld. De veroordeelden moeten bovendien de kos ten van het geding betalen. Paraguay Weermacht verijdelt een complot. Een communiqué van het hoofd bureau van politie te Asuncion deelt mee, dat een aanslag der communis ten op het ministerie van oorlog ver ijdeld is. Het leger en de marine heb ben de poging doen falen en in het geheele land heerscht weer rust. Nader wordt gemeld, dat de com munisten, die onder leiding stonden van Estigarribia, in den nacht ge tracht hebben zich meester te maken van den militairen Intendancepost van het ministerie van oorlog. Zij wer den na een hevige schietpartij terug geslagen en Estigarribia werd ge- dood. Regeeringspartij boekt verlies Hoewel het officieele resultaat van de ver kiezingen nog niet bekend is schijnt het toch, dat de Liberale Partij niet meer dan 37Vfe pet. van het aantal stemmen heeft behaald. Officieel wordt dit late bekend worden van den uitslag toegeschreven aan de langzame tellingsmethode, doch de oppositie schrijft het toe aan het verlies van de regeerings partij. Wel is waar hebben de liberalen een stem- mencijfer behaald, dat veel grooter is dan dat van eenige oppositiepartij, doch zij heeft niet de 40 procent bereikt, welke haar de mo gelijkheid zouden hebben gegeven over ten minste 70 procent der zetels in de nieuwe Kamer te beschikken. Pas Maandag zal de consequentie, welke de partij uit de verkiezingen trekt, kunnen be kend worden, doch het is wel duidelijk, aldus Havas, dat de liberale regeering reeds nu voor onoverkomelijke moeilijkheden zal komen te staan. PROLETARISCHE PARTIJ IN JAPAN VERRODEN. Uit Tokio, 22 December. Naar thans blijkt is niet de Partij der Sociale Massa ver boden, doch de Proletarische Partij. De Partij der Sociale Massa heeft drie leden uit haar rijen gebannen n.l. Yoshika, die fascistisch georiënteerd is en twee linksch ge- oriënteerden, Koeroda en Onishi. Deze beide laatsten zijn gearrestered. Hieruit blijkt, dat krachtige invloeden in de partij zich verzetten tegen de radicale sociale hervormingen. De partij heeft in het voorjaar een voorstel tot het vormen van een volksfront van de Proletarische Partijaf gewezen en sindsdien is de partij meer in fascistische richting ontwikkeld. DE GRENS BIJ HENDAYE WEER OPEN De Fransch-Spaansche grens, welke sedert het begin van de voorbereiding tot het reóht- sche offensief gesloten was, is weer geopend Ei* wordt evenwel nog een strenge controle uitgeoefend. Vuurzee verwoest een Roemeensch theater. Brand brak uit tijdens première. In het grootste variété-theater van Boeda pest, het Vox-Erforia-Theater, is Woensdag avond tijdens een première van een revue brand uitgebroken. De brand was op het too- neel ontstaan, doch deelde zich direct mede aan de zaal waarin zich 3500 toeschouwers be vonden en sloeg vervolgens over naar de be lendende perceelen, van welke drie in de asch werden gelegd. Onder de toeschouwers brak een paniek uit. Niettegenstaande het krachtige optreden van de brandweer is het theater geheel in vlammen opgegaan. Vijftien personen werden gekwetst, waarvan verscheidene ernstig. Teruel nog niet geheel bezet. Verdedigers hebben zich in het seminarie teruggetrokken. Het ministerie van landsverdediging te Bar celona heeft vannacht te half een officieel medegedeeld, dat die regeeringstroepen bij Teruel verder zijn opgerukt en verscheidene punten in het centrum de rstad hebben bezet. De burgerbevolking begint de stad te ver laten, in den avond trokken duizenden in de richting van Sagunto, geholpen door de man schappen van de regeeringstroepen, In de straten der stad werden meer dan vierdui zend gewonden gevonden. De geest van de re geeringstroepen, aldus het communiqué, is bewonderenswaardig. De artillerie en de luchtmacht namen geen deel aan den strijd. De werkzaamheid van den vijand beperkte zich tot een aanval op de Pic Zorro, welke gemakkelijk werd afgeslagen, De correspondent van Havas bij het leger der regeering heeft een bezoek gebracht aan Teruel en heeft geconstateerd, dat alle pun ten,welke gisteren in het officieele communi qué werden genoemd, zooals de arena, het sta tion en de buitenwijken, in handen van de regeeringstroepen waren. De verdedigers van de stad hebben zich teruggetrokken in het seminarie, dat een natuurlijke vesting is. Het gebouw wordt door de artillerie van de regee ring onder vuur genomen. De strijd om de Castralvo-kluis en Cerro Mansueto werd ge leverd in een sneeuwstorm. Het weinig tal rijke garnizoen van de rechtschen werd door den aanval van de regeeringstroepen overrom peld. In de rijen van de rechtschen strijden wel requetes en guardia civil, doch geen Moo- ren. Alle tegenaanvallen van de rechtschen worden afgeslagen. De regeerings-autoriteiten hebben medege deeld, dat tijdens den strijd om Teruel meer dan vijftienhonderd gevangenen zijn gemaakt. „Bij Teruel de victorie". De correspondent van Havas is door den leider van het centrale leger, generaal Miaja ontvangen, die met name verklaarde: „Teruel is, naar men kan zeggen, de eerste en belang rijkste stap van ons leger op den weg naar de definitieve overwinning. De bedreiging, welke de stellingen, die de vijand te Teruel bezette, voor de provincie Le vant beteeken de, heeft zwaar gedrukt op alle bedoelingen, welke onze generale staf bij de operaties kon hebben. Thans is niet alleen het gevaar opgeheven, maar de verovering van dit gebied vormt thans voor den vijand een bedreiging, welke in haar gevolgen ernstig kan zijn." Verdediging wordt voortgezet. Het officieele communiqué van het hoofd kwartier vermeldt, dat de rechtschen aan het front van Teruel den tegenstand van den vijand, die zware verliezen heeft geleden, heeft gebroken. De rechtsche troepen rukken op naar Villastar. Het door de vijandelijke radiozenders ver spreide bericht, dat Teruel in handen der re publikeinen zou zijn gevallen, is volkomen on juist. Teruel biedt heldhaftigen tegenstand en het garnizoen is vastbesloten de verdediging voort te zetten. Radio Nacional heeft medegedeeld, dat het garnizoen van Teruel aan de aanvallers tegen stand biedt en dat ontzettingsafdeelingen in contact met den vijand zullen treden. Hedenochtend vroeg hebben drie •rechtsche vliegtuigen bommen gewor pen op Sagunto, waardoor vijftien personen werden gedood en een twin tigtal werd gekwetst. Pessimisme in Engeland Onze Londensche correspondent schrijft ons: EN inheemsch gezegde wil, dat de Britten plezier maken met een treurig gemoed. Zuivere vreugde is hun vreemd. Als hun feeststemming haar hoogtepunt heeft bereikt kunnen zij zich nog niet verlossen van de gedachte, dat er geen afstand van tijd en ruimte is tusschen geluk en ongeluk, een lach en een traan. Daarmee schijnt te zijn verklaard, dat men hier, in het volle besef van de herleefde wel vaart, reeds is begonnen zich ongerust te maken over een naderende malaise, niet de mogelijkheid van een malaise, neen, men ziet haar reeds aankomen. De geaardheid, die zulke zorgen brengt, is niet uitsluitend Engelsch. Ook wij loven im mers den dag niet voor den avond. Zuidelijker in ons werelddeel plukt men den dag zooals men er de citroenen plukt, zonder zich om den avond te bekommeren. En Lode wijk XIV maakte als de geschiedenis het juist heeft opgeteekend geen slapelooze nachten door met beangstigende gedachten aan een zond vloed, dien hij in zijn leven niet behoefde te verwachten. Daarin ligt het verschil tusschen Lodewijk XIV en Sir Archibald Sinclair, die de leider van het Liberaal verzet is in het Lagerhuis. Sir Archibald is een verbeeldin; rijk man, die het volk van Engeland reeds ziet zuchten en kreunen onder de .slump", die even zeker in aantocht is als Kerstmis en misschien even dichtbij is. Daarom spoort hij de regeering aan en in de aansporing ligt het gewone Oppositie-verwijt haar maat regelen te nemen om het effect er van te ver kleinen, ja, zoo mogelijk geheel op te hef fen. Het is, vindt Sir Archibald en vinden zijn medestanders, allemaal goed en wel zich be schermend voor te bereiden voor de eventuali teiten van den luchtoorlog (en dat doet de regeering volgens hen niet al te best), maar dat verlost de regeering niet van de ver plichting die andere bedreiging, van een an dere bestaanszekerheid der burgerij, tegemoet te treden. De maatregelen tegen de „slump" moeten het complement zijn van de maat regelen voor de bescherming van den vader- landschen grond en al het Rritsche erfgoed, dat er op staat of dat er aan is ontspro ten, over zulk wijd gebied, dat de zon nooit ondergaat voor het Britsch spruitsel in zijn totaliteit. jtlT ET zijn niet eens alleen de onvervalschte Liberalen, die de narigheid zien aan komen. Ook de menschen, die het politiek den met "eville Chamberlain, met Sir John Simon en met MacDonald hebben het gevoel, dat de welvaart, waarvan het land geniet, van precairen aard is. Zij vertrouwen echter op de uitzonderlijke bestuurscapaci- teiten van hun leiders, die naar hun oordeel zooveel meer baat voor hun land hebben gehaald uit het universeel herstel van handel en prod- -tiebedrijf dan de regeeringen in andere iden. Er is een merkwaardig ver schil tusschen Conservatieven en andere „na tionale" politici aan den eenen en Liberalen aan den anderen kant in de diagnose van het welvaartverschijnsel. Zooals hier juist is aan gegeven zijn de eerstgenoemde groepen ge neigd' het toe te schrijven aan het algemeene wereldherstel, waarbij dan de begaafde heêren van Downing Street het zoo hebben weten aan te leggen, dat het leeuwenaandeel van dit herstel zich in Engeland kon openbaren. De invloed van de bewapenings-industrie, waarin eenige honderdmillioenen aan staatsinkom sten en -kapitaal worden verbruikt, wordt aan dien kant onbeduidend geacht. De Li beralen daarentegen houden zich overtuigd, dat de „boom" grootendeels gemaakt is dooi de bewapeningsindustrie. Daarom zijn zij zoo Ontzettend ongeluk in Italiaansch dorp eischt 22 dooden Uit Forli, 22 December: Een gewel dig rotsblok is plotseling uit den berg losgeraakt en neergestort op het plaatsje Cusercoli di Civitella. Drie arbeidershuizen werden bedolven. Het aantal slachtoffers bedraagt 22 Negen lijken en een gewonde zijn te voorschijn gehaald. zwartgallig. Zij vreezen een onvergelijkelijke slump", wanneer het bewapeningswerk vol tooid is en zij zijn er zelfs niet zeker van dat dit werk de inzinking lang zal kunnen tegenhouden. Overigens vinden zij in den _:unstigen economischen toestand van het oogenblik de bevestiging van de juistheid van hun politieke theorieën. De behoefte van de bewapeningsindustrie aan grondstoffen en machinale werktuigen hebben een ruimeren internationalen handel bevorderd. De wel vaart vaart in het zog van het internationaal handelsverkeer. Gaat dus, zoo dringt Sir Archibald bij de regeering aan, nu reeds plannen beramen om den internationalen landel vrijer te maken. Dan hebben wij vast wat om welvarend mee te zijn wanneer het werk van de weermacht klaar is. Ziet, roept hij verder uit, wat er aan voorspoed is ver kregen door kapitaal uit te geven voor productie, een productie die overigens nooit vruchten kan geven. Gezondere voorspoed kan worden verwacht van het besteden van kapitaal aan openbare werken, aan wegen- en havenaanleg, aan verbetering en uitbreiding van telefoon-, telegraaf- en elec- triciteitssystemen voor het land. Want zulk werk draagt wel vruchten. Dat is geen kapi taal verteren maar kapitaal beleggen. l VER Labour is in dit verband nog niet gesproken. Dat kon niet, want Labour is van meening, dat er nauwelijks van wel vaart sprake is. Wat schijnwelvaart treedt aan den dag maar de groote massa is er, volgens deze partij, even slecht aan toe als altijd. Er zijn wel wat loonsverhoogingen geweest, maar bij de verontrustende verhooging van de prijzen van alle of nagenoeg alle levens middelen kan de werkman die zijn loon heeft zien rijzen voor zijn shillingen niet meer koopen dan hij kon doen in den malaise- tijd. De meeningen over het gehalte en de hoe danigheid van de welvaart loopen dus wel zeer uiteen. Alleen op één punt zijn menschen van verscheiden politieke tinten het eens: haar bestendiging is erg onzeker. LUDENDORFF'S STOFFELIJK OVERSCHOT NAAR TUTZING OVERGEBRACHT. Na de plechtigheden te München is de kist met het stoffelijk overschot van generaal Lu- dendorff naar Tutzing overgebracht. Daar bracht een bataljon infanterie de eerbewijzen Officieren droegen de kist naar de werkkamer van den generaal, waar mevrouw Ludendorff afscheid van den doode man. Gedurende bijna twee uur trok een menigte toen langs het stof felijk overschot, dat daarna naar het kerkhof werd gedragen en daar begraven. De plechtig heid werd gesloten met drie salvi en het spe len van „Ik had een wapenbroeder". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Juist, dit potje moet ik hebben voor verdwijningen, zei Alasius. Ja, je moet weten, ik heb voor alles potjes. Die voor verdwijningen. Die andere daar voor diefstal van juweelen, die daar voorwel, wel, wel, het begint al te werken. Alasius had een paar slokken uit het potje genomen en stond nu met gesloten oogen te wachten. Thijs keek gespannen toe. Wat zou er nu gebeuren? Ik zieik zieik ziewel. wel, wel, ik zie een boot, een groot waterik zie een gevechtdan een strandeen huisja, ja, wel, wel, wel, daar zie ik Dickie. Boeh! schreeuwde Thijs eensklaps. Hij had met Alasius afge sproken, dat als deze het woord Dickie uitsprak, hij heel hard „Boeh!" moest gillen, om Alasius te wekken. Boeh! brulde Thijs nogmaals en nu deed Alasius verbaasd de oogen open. Wel, wel, wel, nu weet je zeker alles, hè? Ik weet niks, stamelde Thijs. A. K. VAN R. (Nadruk verboden) VRIJDAG 24 DECEMBER HILVERSUM I 1875 M. (Tevens over de Jaars veldzender op 415.5 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie. 12.Berichten 12.15 De KRO-Melodisten en solist 1Gramofoonmu- ziek 1.20 KRO-Orkest 2.— Orgelconcert 3.05 Gramofoonmuziek 4.15 Kamermuziek (gr.pl.) en Declamatie. (Opn.) 5.15 De KRO-Melodis ten en solist (Om 6.— Gramofoonmuziek) 7.— Berichten 7.15 ,De huidige stand van het vreemdelingenvraagstuk", causerie 7.35 Musica catholica 8.Berichten ANP 8.15 KRO-orkest 9.„Het werk voor Moeder en Kind" causerie 9.15 Het KRO-orkest 9.45 KRO-koor, decla matie en carillonspel 10.30 Berichten ANP. 10.4012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Viool en piano 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.— Gra mofoonmuziek 12.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 2.Muzikale causerie (met gr.pl.) 3. Gramofoonmuziek. 3.15 Orgel en viool 4. Gramofoonmuziek 5.Voor de kinderen 5.30 „The L-ucky Birds" en solist. 5.55 Amateurs uitzending 6.30 Politiek Radiojournaal 6.50 Hammond-orgelconcert. 7.— „Het geld en zijn koopkracht", causerie 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP. 7.30 Toespraak over Wel dadigheidspostzegels 7.35 „De ezel en de hei lige stal", causerie 8.Orgelconcert 8.30 Lite raire lezing. 9.Gramofoonmuziek 9.30 Radio- tooneel met muziek 10.Socialistisch wij dingshalfuurtje (gr.pl.) en toespraak. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.— So praan en piano 11T30—12.— Gramofoonmuziek. 11.55—12.Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 De Wessex Players 12.05 Orgelconcert '12.50 Henry Hall's Band. 1.35 Het Kutcher-Trio 2.20 „The lost treasure of the .Incas", cause rie 2.40 Het MacArthur-kwintet. 3.05 Gramo foonmuziek. 3.45 Kerstdienst. 5.05 „No Room. A preface for Christmas", causerie. 5.20 Zang 5.35 Mario de Pietro's Mandoline-orkest 6.20 Berichten 6.40 BEC-Schotsch ork. 7.20 Radio- tooneel. 8.20 Cabaret 8.50 Het Cava-Strijkkwar- tet 9.20 Berichten 9.40 BBC -Empire - Or kes t en sprekers 10.20 BBC-Theaterorkest. 11.00 Ra- diotooneel 11.35 Joe Loss en zijn Band 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek 12.20 F. Bouillon-orkest, en zang 3.05 Zang 5.20 Ca- pelle-kwartet en solisten 8.35 Vioolvoordracht 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 Noyon-koor en solisten 1.203.20 Visciano- dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert 7.50 Omroep-Amuse mentsorkest 11.20 Landes-Symphonie-orke-st Saarpalts 1.35 Vroolijk concert 2.50 Gramo foonmuziek 4.20 Kerstconcert 6.20 Bielefelder Kinderkoor 7.20 Kerstrede (Rijkszending) 7.40 Kerstliederen 8.10 Solistenconcert 9.10 Omroep koor en solisten 10.10—11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepor kest en Gramofoonplaten 6.20 Pianokwintet 7.20 Zangvoordracht 8.20 Kamerorkest, Mar- tenot-ensemble en Vocaal kwartet 10.30—11.20 Omr oepdansor kes t BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.40 Zang 12.50 Om- roepsalonorkest 1.30 Gramofoonmuziek 1.50 Zang 2.002.20 Gramofoonmuziek 5.20 Decla matie en Gramofoonplaten 5.40 Klarinetsoli 6.Gramofoonmuziek 6.50 Pianovoordracht 7.35 Zang 8.20 Omroepsymphonie-orkest en so listen 10.30 Gramofoonmuziek 11.20 Omroep- salonorkest en solisten 12.20 Middemachtmis. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Kerstrede (Rijkszending) 7.40 Omroep- Amusementsorkest en Declamatie. 9.20 Fehse- kwartet. 9.45 Militair programma 10.05 Weerbe richt. 10.2011.20 Barnabas von Geczy's orkest en solisten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7