BERICHT De sou. BEVERWIJK Het nieuwe programma van het Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Men gaf hem een geweer' met Spencer Tracy, Gladys George en Fran- chot in de hoofdrollen. Wij ontleenen aan den inhoud: In 1917 begonnen de Vereenigde Staten van Noord-Amerika deel te nemen aan den we reldoorlog. In één der opleidingskampen ma ken twee recruten, Fred Willis en Jimmy Da- vis kennis met elkaar. Laatstgenoemde is een goedmoedige bangelijke jongen en Fred Willis, flink en wereldwijs, heeft medelijden met hem en treedt in vele opzichten als zijn beschermer op. Langzamerhand wordt het boertje ontgroend en na korten tijd ontpopt hij zich als zeer bekwaam scherpschutter. Hij is zoo in zijn schik met zijn nieuwe vaardig heid, dat hij zijn oorspronkelijken weerzin tegen het moeten dooden van menschen over wint en er naar verlangt naar Frankrijk te kunnen gaan om deel te nemen aan den strijd. In het hospitaal maakt Fred kennis met Rose Duffy, een verpleegster van bijzondere kwaliteiten. Het jonge meisje draagt er door haar groote toewijding veel toe bij, dat Jiirjmy herstelt. Fred en Rose voelen zich in hooge mate tot elkaar aangetrokken en weldra be kennen zij elkaar hun liefde. Als zijn bescher meling bijna hersteld is, trekt Fred mee met de anderen naar het front. Tegen den tijd van den Wapenstilstand wordt Jimmy, die twee Fransche ridderorden gekregen heeft, gevierd om zijn heldenmoed. Hij wordt gefotografeerd en de fotograaf blijkt te zijn: de doodgewaande vriend. Fred. Fred verhaalt hoe hij krijgsgevangen werd en pas is ontsnapt. Als Jimmy hem mededeelt, dat hij en Rose binnenkort in het huwelijk zullen treden en erbij voegt, dat het leven elke aantrekkingskracht voor hem zou verlie zen, als het jonge meisje hem zou worden ont nomen, offert Fred zich op. Doch Rose ver neemt van Fred's terugkomst en ijlt hem met vreugde tegemoet. Zij wenscht haar verlo ving te verbreken, doch de edelmoedige jonge man wil in geen geval het leven van zijn boe zemvriend vernietigen. Derhalve vertelt hij, dat hij reeds getrouwd was. Rose, wier hart is gebroken, keert zich met walging en woede af van den man, dien zij bemint, doch die in haar oogen een verrader is. Eenige jaren later, in Amerika terugge keerd, betreedt Fred Willis, die thans eigenaar is van een reizend circus, in een zekere stad een hotel, en hij is er getuige van hoe een man op straat wordt vermoord. Eenige oogenblikken later verlaat Jimmy Davis het hotel en de beide vrienden zijn in extase el kaar te hebben weergevonden. Een oude krijgsmakker thans detective bij dc politie, deelt Fred mede, dat de moord, waarvan hij zooeven getuige was, moet zijn gepleegd door een scherpschutter, die een machinegeweer gebruikt heeft, mikkend uit een raam van het hotel. Hij weet zeker, dat de moordenaar in Frankrijk moet hebben ge diend, gezien de groote vaardigheid waar mede van het gevonden machinegeweer werd gebruik gemaakt. Fred begrijpt onmiddellijk, dat Jimmy waarschijnlijk de schuldige moet zijn geweest en thans wil hij meer weten van de omstandigheden, waarin zijn oude boe zemvriend en diens vrouw zich bevinden, Bij dit eerste bezoek ontdekt Rose, dat Fred nooit getrouwd is geweest en zich heeft opge offerd voor zijn kameraad. Op een wandeling deelt Fred Jimmy mede, dat hij om Rose een luxe-leven te kunnen laten leiden, voor de verleiding bezweek een misdadig gebruik te maken van zijn schietcapaciteiten. Tevens vermeldt hij, dat zijn vrouw zich nimmer be klaagd heeft over zijn levenswijze, zoodat Fred wel denken moet, dat zij op de hoogte is van haar man's bedrijf. Hij verwijt haar hefitig, dat zij van Jimmy een misdadiger heeft gemaakt. Weldra is hij ervan overtuigd, dat zij volkomen onwetend is van de bron van inkomsten van haar man. Zij begeeft zich naar Jimmy's kantoor en luistert een gesprek af, waarin hij zijn hel pers tot een misdaad aanzet. Rose stelt de politie met dit feit in kennis en Davis wordt gearresteerd. Zij tracht hem over te halen schuld te bekennen en deze te boeten. Aan vankelijk wil Davis hiervan niets weten, doch bij het geding voor de Rechtbank behaalt zijn betere ik de overwinning ên accepteert hij de drie jaar gevangenisstraf, waartoe hij veroordeeld wordt. In de gevangenis komt Jimmy onder den invloed van een medegevangene, die op zijn jaloerschheid speculeert en hem tot een ont vluchtingspoging overhaalt. Intusschen heeft Rose werk gevonden in Fred's circus en zij weten heel goed, dat zij elkaar oprecht lief hebben. Doch zij willen Jimmy niet verraden. Plotseling verschijnt de ontvluchte echtge noot en vriend. Hij kondigt aan, dat hij zich bij een nieuwe bende wil voegen en verwacht, dat Rose met hem mee zal gaan. Thans openbaart Fred hem, dat hij Rose altijd heeft liefgehad, maar haar aan zijn vriend, dien hij niet ongelukkig wilde maken, heeft afgestaan. Doch nu, waar Davis haar neer wil halen tot het niveau van de mis daad, weigert hij dit toe te laten. Jimmy ver onderstelt nu, dat zijn vrouw hem heeft aan gezet de straf te accepteeren, teneinde van hem bevrijd te zijn. In zijn woede richt hij zijn revolver op zijn ouden vriend. Deze neemt dit zeer kalm op en met striemend sarcasme vertelt hij Jimmy, dat diens moed zetelt in zijn vuurwapen, doch dat hij in zijn hart even lafhartig is als vóór den oorlog. Jimmy ziet de waarheid van deze woorden in en begrijpt thans welk offer hem gebracht Werd. Als de politie hem in het circus komt zoe ken, geeft hij zich vrijwillig over. (In Frankrijk denkt men er ernstig over de „sou" als munt af te schaf fenomdat de kosten van aanmaak bijna 2 sous bedragen.) Gaat straks de Fransche sou verloren? Dat is een tijding, die verrast, Wie had gedacht, dat ooit te hooren, De sou, die zoo bij Frankrijk past. Maar het wordt nuchter voorgerekend, Het land legt er teveel op toe. Het maken van de sou beteekent Per stuk een kostprijs van twee sous. Als leek waag ik het niet te zeggen, Dat men daar wat op vinden kan, Maar ik hoef het niet uit te leggen, Zoo heeft de Staat er nadeel van. Verdwijnt de sou, dan lean men spreken Van wel twee paradoxen hier, Want als de sou gaat, welbekeken Wordt dan die sou tot sou-venir. En nog een komt er aan de orde, Als Frankrijk dit besluit beleeft, Het land zal beter ervan worden, Wanneer het straks geen sou meer heeft. P. GASUS. Beverwijk—Zeemeeuwen. Tot besluit van de eerste helft van het com petitie-programma speelt Beverwijk op Zon- tweeden Kerstdag een thuiswedstrijd tegën Zeemeeuwen. Deze wedstrijd was oor spronkelijk vastgesteld op 12 December, doch door het niet verschijnen van den scheidsrech ter vond de wedstrijd geen doorgang. Was de stand tusschen beide ploegen 14 da gen geleden nog gelijk, thans hebben de rood- broeken een voorsprong van één punt op haar tegenpartij. Zondag j.L behaalde Zeemeeuwen n.l. ter nauwernood een gelijk spel tegen haar plaats- genoote Zandvoort, terwijl de club van Maen- hout een verdienstelijke 30 overwinning boekte op D.E.C. Niettemin is het verschil heel klein, zooals onderstaande stand laat zien: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Beverwijk 9 5 1 3 11 2821 1.22 Zeemeeuwen 9 4 2 3 10 1819 1.11 Hieruit valt alleen op het verschil van de gescoorde doelpunten en lijkt het dat onze plaatsgenooten over een meer productieve voorhoede beschikken. Beverwijk heeft echter intusschen haar spelwijze veranderd, waar door dit voordeel onmiddellijk wegvalt. In de verslagen in ons blad heeft men kunnen lezen dat de roodbroeken in de laat ste wedstrijden zonder.... middenvoor spelen en alle critiek ten spijt over een dergelijke misschien zonderlinge speelwijze, heeft zij juist met dit systeem gezegevierd. Th. Kuyer, die hierin als stopper-spil fimgeert, doet dit op een wijze, zooals alleen hij dat kan en mocht het hem ook nu weer gelukken, datgene te presteeren als tegen D.E.C., dan gelooven we niet, dat het Zeemeeuwen zal gelukken ook maar één doelpunt te maken, temeer daar ook de anderen zich wonderwel aanpassen aan deze geheel nieuwe methode, hetwelk men in navolging van het K.F.C.-systeem het Bever wijk-systeem zou kunnen noemen. Een gang naar het Beverwijkterrein is juist daarom al de moeite waard om zich persoon lijk van één en ander te overtuigen. Zeemeeuwen is eep wispelturige tegenpartij, welke wel eens voor een verrassing zorgen kan, doch wanneer Maenhout het noodige enthou siasme in zijn ploeg weet te brengen, vertrou wen we erop, dat de punten in Beverwijk blij ven, waardoor Beverwijk weer kampioenspre tendent wordt. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: L. B. DoetsPolte, z.; M. Tervoort ^Modderman, z.; M. C. VerkerkBax; z.; J. Koopmans—Veenstra, d.; H. M. van 't Hoff Jansen, z.; E. GonnermanGoedendorp, z. Overleden: J. Prijs, 70 j., echtgen. van J. Richter, alhier, Creutzberglaan 35; Ch. M. Beenen, 74 3., echtgenoote van J. B. Schol- tens, alhier, Breestraat 6. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Wasehpeen per kilo 36 ct. Sla (100 st.) f 1.10—f 3.90 Boerenkool per kilo 23y2 ct. Andijvie per kist 3080 ct. Wortelen per bos 710 ct. Peterselie 2y23 ct. Selderie per bos ly2—3 ct. Prei per bos 233/2 ct. Bloemkool le per stuk 7—8 ct. Tomaten per kilo 726 ct. Uien per kilo 69 ct. Witlof per kilo 1220 ct. Spruiten per kilo 6—14 ct. Wortelen per kilo 23 ct. Bieten per kilo 33]/2 ct. Nero per kilo 23/28 ct. Knollen per stuk 2—6 ct. Roode kool per kilo lJ/2Wz ct. Gele kool per kilo 23 ct. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. Haitsma en gezin, fabrieksarbeider van Velsen, Noorderwijkweg 74. M. G. Haitsma, dienstbode, van Velsen, Noorderwijkweg 74 inw. C. E. J. Vergouw, echtgen. van H. C. Groe- neveld, zonder beroep, van Velsen, Tulpen laan 6. J. Kraake, dienstbode, van Zaandam, Toren straat 5 inw. G. A. van Eerden, dienstbode, van Amster dam, Velserweg 12 inw. M. C. Atterna, kantoorbediende, van Bussum, Populierenlaan 16 inw. J. W. Ph. Stappa, kantoorbediende, van Vel sen, Baanstraat 78 inw. C. P. M. Duijn en gezin, kruideniersbediende van Amsterdam, Gr. Houtweg 250. A. M. Quist en gezin, z. ber., van Amsterdam Beecksanghlaan 54. E. M. H. A. Maaten, z. ber., van Amsterdam, Beecksanghlaan 54 inw. J. O. Sweeris, dienstbode, van Bloemendaal, Narcissenweg 63 inw. J. van Soest en gezin, fabrieksarbeider, v. Velsen, Gladioienlaan 63. C. E. Dierx, z. ber., van Velsen, Creutzberg laan 6a inw. H. St. L. Conner, z. ber., van Ned. West Indië, St. Martin, Bissch. Kweekschool. Vertrokken: Wed T. van Leijden—Kaper en gezin, zon der beroep, naar Amsterdam, Noor der Am- stellaan 41 II. P. H. W. van Schooten, z. ber., naar Rotter dam, Oudedijk 291. A. Straatman, koopman, naar 's-Graven- hage, Bierkade 24. P. L. Justman Jacob,employé Hoogovens, n. Amsterdam, Jan Luijkenstraat 22 boven inw Ph. J. Harbers, capitulant wachtmeester, naar Bergen op Zoom, Groot Arsenaal 17, Reg. Veldart. A. Beentjes, metaalbewerker, n. Castricum, Bakkummerweg 10 inw. M. Bruijn en gezin, z. ber., naar Velsen, Vel- serduinweg 63 inw. B. A. Thedinga, uitvoerder, n. Oud-Karspel, Laanweg 15. H. D. Schippers, z. ber., naar Amsterdam, Valeriusstraat 98 boven. J. Kaaijk, dienstbode, naar Velsen, Driehui- zerkerkweg 36 inw. C. van Oorschot en gezin, spoorwegbeambte, naar Haarlem, Voormalige Oudeweg 8 b. N. P. Ruiter en gezin, lithograaf, naar Uit geest, Lage dijk 23. A. Dekker, dienstbode, naaf Eindhoven, Stratum, Pioenroosstraat 91. Mevr. de Douairière A. A. C. v. Dedem van Drieberg geb. Foest, zonder ber., naar Bus sum, Brediusweg 16. W. J. Schoots, winkelbediende, n. Amers foort, Oude Soesterweg 73. J. Wolters, arbeider, naar Norg, B H. Doopsgezind Gemengd Zangkoor. Zeer mooi Kerstconcert. Het Doopsgezind gemengd zangkoor, waar de heer H. van Dijk den dirigeerstok over zwaait, heeft met het kerstconcert van vorig jaar bewezen, dat het hem ernst is met het streven aan het feest van het Licht meerde ren luister bij te zetten. De herinnering aan dien fraaien avond is nog levendig, al wordt zij weliswaar thans overschaduwd door de uitsteekend geslaagde uitvoering van Donder dagavond j.l., toen in het Doopsgezind kerk gebouw voor een buitengewoon groot aantal belangstellenden de heer van Dijk met zijn schare zangers en zangeressen, benevens een viertal solisten, wederom optrad. De pastor-loci, Ds. J. D. van Calcar, heeft het concert met een inleidend woord geopend, Averkamp's Englen komt, een kerstlied in 14den eeuwschen stijl, frappeerde reeds in de openingsstrofe door den prachtigen klank en samenzang. Welk een kostelijk materiaal heeft het D. G. Z. staan. En hoe heeft dir. van Dijk het getraind. Wij gelooven niet, dat we er naast zijn, als we de veronderstelling uiten, dat dit genre uitvoeringen zijn groote liefde heeft. Want in de verklanking van liederen in kerkstijl hooren we den leider altijd op zijn best. In volkomen harmonie zong men eveneens „Kerstnacht" van Wagenaar,, dat door bas sen en sopraan fraai gekleurd werd; de an dere registers sloten zich er waardig bij aan en verrieden door het detailwerk, dat er aan de partituur door de leden alle aandacht be steed was. Mede door de uitstekende ac- coustiek van het kerkgebouw, die elk onder deel nauwkeurig hoorbaar maakt en recht doet aan de klankvorming, waren deze twee liederen een goede inzet. De heer Corn, van Munster, leeraar solo zang aan het conservatorium te Rotterdam, gaf een tweetal tenorsoli ten beste, die kwa liteiten hadden; technisch beheerseht, wel luidend en warm van toon. Was het een vrien dendienst, dat hij van den Rotterdamschen musicus Jos. Holthaus dit, o.i. wat onbetee- kenend aandoend Kerstliedje zong? Het Kerstnacht van v. Antwerpen had door in houd en opbouw meer waarde. Op het programma stonden twee groote koorwerken met tenor-, sopraansoli en piano begeleiding-. De solisten waren de dames SuykSchik, KistKuyt en de heeren Corn, van Munster en R. Ripshagen, de laatste aan den vleugel. Met zoo'n koor en solisten combinatie moesten deze composities, v. d. Kaay's Kerstcantate en Mendelssohn's Lobge- sang, wel een vertolking genieten, welke er wezen mocht. De verzorgde nuanceeringen, het zorgvul dig afwegen der klankverhoudingen, zoodat de leidende stemmen der sopranen zich ten volle konden geven, het fluweelige karakter van het mannenkoor maakten den kqorzang tot het muzikaalste van de vertolking. Het duet voor sopraan en tenor in eerstge noemd werk slaagde niet geheel en al; de te nor bleef qua geluid beneden het solistisch gepresteerde en de sopraan had zich nog niet ingesteld op de toonhoogte. Het pièce de sésistance was Mendelssohn's Lobgesang, geïnspireerd op het oud-Testa- mentisehe „Alles wat adem heeft, love den Heer". Markant was de introductie van den musicus Riphagen (directeur van Dijk liet de langademige orkestrale inleiding weg). Le vendig en vol wisseling van kleur als even zoovele facetten aan den edelsteen, die deze compositie van den Melodiker Mendelssohn is, liet de directeur het zingen. Mevr. Suijck zong zeer verdienstelijk van voordracht de solo „Lobe den Herrn, meine Seele", keurig door het respondeerende koor bijgestaan. (De hooge bes was een gevaarlijk momentje!) De tenor maakte een voortreffelijken indruk met het „Saget es", dat volkomen beheerseht van ademhaling en sterk- van dictie was. De tenoren waren in het „die erlöset seid", evenals de bassen zwak; even het zelf vertrouwen bij den inzet kwijt. Rythmisch had ook het dameskoor even scherper mogen reageeren in dit volgend gedeelte. De twee sopraan-solisten hadden een moei lijke opgave te verwerken met het bekende duet „Ich harrete des Herrn", waarvan het „der seine Hoffnung" nog niet geheel vlekke loos van intonatie was. De tweede sopraan moest er wel de min dere in zijn van zulk een welluidend orgaan als waarover de eerste de beschikking heeft, maar gaf niettemin verdienstelijk partij. Een uitstekend staaltje zang werd door sopraan en koor geleverd in het gedeelte „Die Nacht is ver gangen", al waren er nog wenschen wat het rhythme betreft in het slot van het mannenkoor „die Waffen des Lichts". Het a capella gezongen „Nur danket alle Gott" was harmonieus en op toon. Wat ons ook getroffen heeft, was dat alle koren „ston den" om in de vaktermonologie te blijven. De directeur mag met voldoening op dit concert terugzien; het heeft zijn kwaliteiten als lei der van dit kerkkoor weer eens bevestigd. En eveneens kan het D. G. Z. tevreden zijn, want het was „im groszen Ganzen" een geslaagde uitvoering. Het geen ds. van Calcar terecht in zijn slotwoord, nadat de damessolisten bloemen hadden ontvangen, mocht memo re eren. w. SANTPOORT Een straat in het centrum van Hongkong, de kolonie in China, waar thans de gezamenlijke verdedigingstroepen zich op alle eventualiteiten hebben voorbereid. R. C. BREDERODE. Voor a.s. Zondag zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: Brederode 1Vliegende Vogels 1, 2 uur. Erederode 2—D.I.O. 2, 10 uur. Brederode Jun.—Haarlem Jun. a, 12 uur. EVEN TIJD VOOR EEN GRAPJE. Ons dorp is het eenige deel van de gemeente Velsen, waar elk jaar nog zoo'n beetje kermis wordt gevierd. Het is wel niet meer zoo als vroeger, maar een zweef- of draaimolen, een oliebollenkraam en een. hoofd-van-Ju? maken, dat de herinnering aan de kermis van vroeger nog levendig blijft. Maar nu gaat het gerucht, dat het met de kermis voorgoed uit is. Ze is niet meer noodig, want in de Hoofd straat heeft men thans zulk een fraaie Rutsch baan als er op de grootste kermis niet te vinden is. Dit is natuurlijk een onschuldig grapje, dat bewijst dat men in de Hoofdstraat ondanks de bestratingnarigheden den zin voor humor nog niet verloren heeft. CASTRICUM BURGERLIJKE STAND. 1 Getrouwd: Jan van der Torren en Johan na Wilhelmina Hoek. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: C. Rumphorst naar Uitgeest, Langebuurt. H. N. van Amersfoort naar Haarlem, Vel- serstraat 34. H. de Winter en echtg. naar Limmen, Die- seldorperweg A 53. W. L. Blom-de Vries naar Alkmaar, Spoor straat 81. W. M. C. Blaauw naar Harencarspel, Sloot- HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, Vanc. n. Rott. 22 te Portland (O.) Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 22 v. Liverpool. Nebraska, Vanc. n. Rott. 21 v. Las Angeles. Lochmonar, Rott. n. Vanc. 21 v. Cristobal. Spaarndam, 23 v. Rott. n. N.-Orleans. Spaarndam, Rott. n. N. Orleans, 23 te Antw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontem, 23 v. Beira n. Rott. Nijkerk (uitr.) p. 22 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 22 v. Mormugoa. Heemskerk (thuisr.) 23 v. Port Natal. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 23 te Madras. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, 23 v. Rott. n. Pepel. Vredenburg, 22 v. Vlaardingen te Narvik, yoor Rott./Vlaard. Maasburg, 23 v. Narvik te Rott. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Odysseus, 23 v. Amst. n. Rott. Triton, 23 v. Amst. n. Rott. i Venus, 23 v. Amst. n. Rott. I Pluto, 23 v. Amst. n. Danzig, Aurora, 22 van Genua n. Livorno. Baralt, 18 v. Curacao naar Bovenw. Eil. Bennekom, Vancouver n. Amst. 22 te Ldn. Euterpe, 22 v. Amst. te Bordeaux. Hermes, 22 van Piraeus naar Thessalonika, Irene, 21 van Belize naar Pto. Barrios. Merope, 22 v. Lissabon n. Amst. Orion, 22 v. Amst. n. Hamburg. Rhea 22 v. Patras te Tunis. Tiberius, 22 v. Amst. te HamJburg. Trajanus, Zante n. Amst. p. 22 Gibraltar. Ceres, 22 v. Amst. te Malta. Boskoop, 21 v. Talcahuano n. San Antonio. Alkmaar, Amst. n. Chili 21 v. Callao. Costa Rica, 21 v. Kingston (Ja.) n. Pt. Limon Oberon, Zgihi n. Pernïs 22 250 m. Z. v. L. End Ganymedes, Haifa n. Rott. p. 23 Ouessant. Vesta, 22 v. Calamata n. Amst. Oberon, Zighi naar Pernis p. 23 Ouessant. Stella, Constantza n. Amst. 23 van Algiers. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (uitr.) 23 te Southampton. Tapanoeli, 23 van Batavia te Rott. Garoet, verm. 24 van Brest n. Rott. Buitenzorg (thuisreis) 23 v. Sa-bang. Kedoe, 23 v. Batavia te Rott. Soekaboemi (uitr.) pass. 22 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat (uitr.) 22 te Buenos-Ayres. Alphacea, 23 v. B-Ayres te Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Enggano (thuisr.) 23 v. Port Said. Poelau Roebiah (uitr.) 23 y. Port Said. C. J. Kroone naar Amsterdam, le Ooster parkstraat 179. W. F. J. Hoefs naar Uden, Marktstraat A 140. M. A. Bergmans naar Mill en St. Hubert. Ingekomen: C. M. Brink van Obdam, Hee- reweg 33. R. Pronk, van Heiloo van Oldenbarneveld- weg 31. C. M. de Graaf van Amsterdam, Bakkumer straat 9. A. J. J. van den Belt van Vierlingsbeek, Duinenbosch 3. B. A. Vos van Amsterdam, Duinenbosch 3. - M. Roozendaal van Harenkarspel, Zee weg 25. A. Pronk, van Heiloo van Oldenbarneveld- weg 31. M. Stuifbergen van Amsterdam, Kramers weg 22. M. Schuit, van Haarlem, Breedeweg 27. J. Overmars van Haarlem, Tetburgstraat no. 12. A. Beentjes van Beverwijk, Bakkummer- straat 10. C. Breure, van Amsterdam, Ruiterweg 41a J. den Das en gez. van Schagen, Schouten bosch 41. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN 1 br. ceintuur, 1 vulpotlood, 1 handwarmer, 1 Lipssleutel, 1 sierspeld] e. HET GEMEENTEHUIS EN DE FEESTDAGEN In verband met den Eersten Kerstdag en Nieuwjaar zal het Raadhuis Zaterdag 25 December en Zaterdag 1 Januari a.s. den geheelen dag gesloten zijn. VERGADERING VAN DEN MIDDENSTAND. Organisatie in voorbereiding. Op uitnoodiging van een voorloopig comité gevormd door de heeren F. Turkstra, J. Steeman en J. Kuys werd in hotel Bakker een vergadering gehouden van middenstan ders van Castricum en Bakkum. Deze bij eenkomst werd ook bijgewoond door een tweetal afgevaardigden van de V.V.V. „Cas tricum Vooruit". De heer Turkstra sprak een inleidend woord, waarin hij de noodzakelijkheid be toogde, dat de plaatselijke middenstand in georganiseerd verband de forensen moet steunen, hetgeen in het belang van beide groepen zou zijn. De heer Portegies, penningmeester van de V.V.V. „Castricum Vooruit", was van mee ning, dat de V.V.V. de belangen van den mid denstand evenzeer dient en dat de oprich ting van een nieuwe vereeniging het werk van de V.V.V. zou schaden. Dit was de vergadering over het algemeen niet met den heer Portegies eens. Men was van oordeel, dat de op te richten vergadering alleszins reden van "bestaan had, maar dat het niet in de bedoeling lag het verdienste lijk werk van de V.V.V. ook maar op eeni- gelei wijze afbreuk te doen.' Het was integen deel de bedoeling tot nauwe samenwerking te komen met de instanties, die slechts het goede met Castricum voor hebben. De heer Turkstra deelde vervolgens nog mede, dat hij van B. en w. vergunning had voor den bouw van 70 woningen, waarvan 14 winkelhuizen. Spr. was er evenwel van over tuigd, dat er voldoende zaken in Castricum waren, daarom had hij aan B. en W. ver zocht de 14 winkelhuizen in woonhuizen te mogen veranderen, hetgeen was toegestaan. Tevens merkte spreker op, dat Castricum behoefte heeft aan de vestiging van beter gesitueerden, maar dat het helaas ontbreekt aan terreinen, die geschikt zijn voor villa- bouw. Dit is te betreuren, aldus spr., omdat juist deze inwoners voor de gemeente een bron van inkomsten vormen. Hierna werd met op één 'na algemeene stemmen besloten tot oprichting van de nieuwe vereeniging over te gaan en het co mité met twee leden uit te breiden. Een van de comitéleden verklaarde zich bereid de middenstanders van Castricum en Bakkum, die niet ter vergadering aanwezig konden zijn, te bezoeken teneinde hen uit te noodigen tot de vereeniging toe te treden. Het ligt in de bedoeling binnenkort een gecombineerde vergadering uit te schrijven met de V.V.V. en de propagandacommissie van de Forensenvereeniging. In die bijeen komst zal ook het bestuur worden gekozen. Het comité van voorbereiding werd als volgt samengesteld: F. Turkstra, J. Stee man, J. Kuys en Luc. Schmidt. Hieraan zal nog een zakenman uit Bakkum worden toe gevoegd. Sembilan (thuir.) p. 22 Stamboul. Simaloer (uitr.) 23 v. Suez, Poelau Bras (thuisr.) 21 van Belawan. Tjikandi (gech. th.) p. 22 Gibraltar. Poelau Tello (uitr.) 23 van Sabang. Soemba (uitr.) 22 te Padang. Temple Mead (gech. th.) 23 te Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Laomedon, Bat. n. L'pool p. 23 Lizard. Sarpedon, Japan n. Rott. 23 van Singapore. City of Athens, Japan na Rott. 23 v. Pt. Said Deucalion, 21 van Kobe n. Rott. Maron, L'pool n. Java 23 van Suez. Aeneas, Japan n. Rott. p. 23 Gibraltar. WIJKLIJN. Winterswijk, Stratoni n. Sundsval pass. 22 Gibraltar. Naaldwijk, 22 van Hull naar Bilbao. Randwijk, 23 v. Bayomie naar Tyne. Scheepsbouw voor het buitenland. Maandag j.l. heeft op de Eems de geslaagde proeftocht plaats gehad van het door de scheepswerf „Gideon" J. Koster Hzn te Groningen gebouwde motorschip „John M." Dit schip werd op stapel gezet voor rekening van den heer T. Metcalfe te Londen. Op de proefvaart haalde het schip een snel heid van ongeveer 9y2 mijl. Binnenkort ver trekt het schip in ballast naar Engeland, waar het zijn eerste lading zal innemen. AANGEKOMEN. 22 December: Deo Duce m.s. Stettin Confid m.s. Rotterdam Henriëtte m.s. Dordrecht Jaarstroom s.s. West Afrika Thriantha m.s. Great Yarmouth Mavis s.s. Londen 23 December: Themis s.s. Bremen Bastant s.s. Rouaan Enid Mary s.s. Goole Jenny m.s. Brunsbuttel Otto Leonhardt s.s. Bilbao Thésée s.s. Caen Marne m.s. Middlesbro Borthwiek s.s. Leith Ransdorp m.s. Brussel Agglity s.s. Londen Marpessa s.s. Sharpness Baron Murray s.s. Huêlva Olga m.s. Londen Gateshead s.s. Newcastle VERTROKKEN. 22 December: Bomma s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Britanica s.s. Londen Orion (Ned.) s.s. Hamburg 23 December: Mount Heimos ss.. Gibraltar. Om te repareeren. Zondag j.l. en gisteren arriveerden hier twee Nederlandsche motorschepen om op de werf te Zwartsluis reparaties te ondergaan. Het waren n.l. de „Kemphaan" komende van King's Lynn en de „Henriëtte", die van Dordrecht aldaar aankwam. Papieraanvoer. Het gebeurt niet vaak, dat de papierfabrie ken te Velsen courantenpapier importeeren uit het buitenland. Thans kunnen we melding maken van de aankomst voor de genoemde fabriek van het Nederlandsche motorschip „Duo Duce", dat van Stettin aldaar een lading papier aanvoerde. IJs- en Weerberichten. Naar uit Parnu wordt gemeld is deze haven wegens den zwaren ijsgang voor het scheep vaartverkeer gesloten. Gisteren arriveerden twee schepen r®et ijzererts voor het Hoogovenbedrijf. Het be trof het Duitsche s.s. „Ottö Leonhardt", ko mende van Bilbao en het Fransche s.s. Thésée" van Caen. Parijs-Saigon in recordtijd. SAIGON, 23 December. (Havas). De Fran sche vliegster, Maryse Hilz, is hier te kwart over zeven Greenwich tijd geland. Zij heeft het record ParijsSaigon, dat op naam stond van Japy, verbeterd door den afstand af te leggen in 92 uur en 32 minuten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6