VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK De Kerstvergadering van de S. D. A. P. Kerstrede van den heer Ram. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de SJD.A.P. haar gebruikelijke Kerstver- gadering in de bovenzaal van het gebouw „Odeon" aan de Baanstraat. In tegenstelling met vorige jaren was de belangstelling voor deze bijeenkomst dit maal zeer matig. De voorzitter van de afdeeling de heer W. van Dok, sprak een openingwoord, waarin hij er aan herinnerde, dat het Kerstfeest in de laatste jaren een hoogtij was in de soc.-dem. beweging. Hoewel het Kerstfeest de komst is van het nieuwe Licht, is de wereld in de diep ste duisternis gedompeld. Er voltrekt zich een proces van vernietiging. De internationale toe standen zijn ernstiger dan ooit. Nimmer wa ren de gevaren, die de wereld bedreigen, groo- ter dan thans. Alom heerscht de grootste spanning, steeds maar weer opgevoerd door nieuwe voorvallen. De menschheid vergeet spoedig, zij wordt er blind voor. In fragran- ten strijd met het „Vrede op aarde in de menschen een welbehagen", is de strijd in het Oosten, de burgeroorlog in Spanje. Gelukkig ligt in de Kerstsgedachte een be moediging. Het is het groen van den eenvou- digen kerstboom, dat op het nieuwe leven wijst. In de harten van millioenen heerscht wanhoop, maar zelfs in degenen, die in de concentratiekampen en in de kerkers zuchten leeft diep verborgen het geloof in het Licht. Zij volgen als eenmaal de Wijzen uit het Oosten, de Ster, die eenmaal zal blijven staan boven de plaats, waar de rede den waanzin zal overheerschen. Ook zij zullen eenmaal hun fakkels weer kunnen ontsteken aan het vuur van het socialisme. Na dit openingswoord zong de Arbeiders Zangvereeniging „De Daad" onder leiding van den heer P. J. Potgieser „Morgenrood", gevolgd door een tweetal andere frisch gezongen com posities. Hierna was het woord aan den heer Ram uit Amsterdam voor het uitspreken van de Kerstrede, waarvoor het onderwerp luidde: „Het socialisme en de Kerstgedachte". Na her innerd te hebben aan den oorsprong van het Kerstfeest onder het heidendom als een feest ter begroeting van het nieuwe licht. 2000 jaren christendom, aldus vervolgde spreker, hebben een verdwaasde wereld gebracht. 2000 jaar ge leden werd in Betlehem's stal een kindeke ge boren gewikkeld in doeken, thans worden nog duizenden kinderen ontvangen in krotten en holen. De grondgedachte van Christus' leer de naastenliefde, is tot een aanfluiting geworden. De geest der broederliefde, van vrijheid en gelijkheid zal niet komen, zoolang er zooveel ellende wordt geleden. Er is een tekort aan voedsel, omdat er te veel is. Dit moge schijn baar paradoxaal klinken, een feit is het, aldus spr., dat groote hoeveelheden vernietigd wor den en dat vele menschen zich geen brood kunnen koopen. Groote geesten, die arbeidden aan het wereldherstel, werden vernietigd. In dit ver band dacht spr. met eerbied aan Wilson, Stresemann en Briand. Hun werk werd on mogelijk gemaakt en de destructieve politiek in Engeland en Frankrijk heeft den grondslag gelegd voor het fascisme, fascisme, zoo vervolgde spr., beteekent voor de wereld oorlog en roof. Spr. bracht een eeresaluut aan de Spaansche helden, die vechten voor het be houd van de grondwettelijke rechten van het Spaansche volk. In het Verre Oosten laait de oorlogsfakkel op met de dreiging van naar West-Europa over te slaan. De bewapening wordt tot het krankzinnige opgevoerd en onder de dreiging van het fascisme moest Rusland en thans ook Nederland dezen weg volgen. Het geluid tegen den oorlog mag desondanks nimmer verstommen, zoo betoogde spr. De heer Ram ging hierna in op de gedachte van het fascisme en meer in het bijzonder op den toestand in Duitschland. Hoewel men daar de menschen dood, stond het voor spr. vast, dat de socialistische gedachte zal blijven voortleven. De demonstratienoemde spr. de eenige wijze, waarop de arbeiders deel kunnen hebben aan het maatschappelijke en cultu- reele leven. Een onwrikbaar geloof en de hechte aaneensluiting van de arbeiders geven spr. vertrouwen op de toekomst. De heer Ram eindigde zijn betoog met een citaal uit den brief van P. J. Troelstra aan zijn zoon bij diens meerderjarigheid. Na deze Kerstrede, die met applaus beloond werd, droeg de heer K. Groot voor „Kerstmis 1937", „Liefde" en de „Vlucht". Na de pauze heeft de heer Ram zijn Kerst rede vervolgd, waarbij hij dieper inging op de beteekenis van het socialisme, dat vrede en welvaart aan de wereld kan brengen. De heer W. van Dok sprak een slotwoord, waarin hij een woord van dank sprak tot den heer Ram voor diens Kerstrede. BENOEMING AANGENOMEN De heer W. C. Huisman heeft zijn benoeming als diaken bij de Ned. Hervormde Kerk aan genomen. POSTDIENST OP HEEMSKERK IN 1853. De Keimemer Oudheidkamer kreeg ten ge schenke van den heer F. J. Hamers het af schrift der resolutie van den minister van Fi nanciën dd. 20 Junij 1353 waarbij J. Hamers werd aangesteld tot postbode van Beverwijk naar Heemskerk. Deze resolutie bevat eenige merkwaardig heden over bezoldiging en verplichtingen van toenmalige postboden. DE VLAGGEN UIT. Met betrekking tot de viering van de aan staande blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis hebben B. en W. aan de hoofden van de gemeentelijke bedrijven en diensten, de hoof den van de scholen en aan de heeren pastoors en predikanten het volgende medegedeeld: 1. Terstond na het bekend worden van de geboorte of bij het aanbreken van den dag, indien de geboorte in den avond of in den nacht heeft plaats gehad, zal van de ge meente-torens en alle gemeentelijke gebou wen, die over een vlag beschikken, de natio nale vlag met oranjewimpel, indien aanwezig, worden uitgehangen. Deze vlag blijft han gen gedurende den daaropvolgenden dag. S. Alle ingezetenen worden uitgenoodigd zich, voor wat hun woningen, gebouwen (ker ken, scholen, fabrieken, kantoren enz.) auto's en vaartuigen betreft, daarbij aan te sluiten. 3. In de gemeentetorens zullen de klokken worden geduid van 9.3010.00 van 12.15 12.45 uur of van 15.00—15.30 uur met dien verstande, dat gekozen zal worden het eerste van de genoemde drie tijdstippen, volgende op het bekend worden der geboorte. Alle kerk genootschappen, die daarvoor in aanmerking komen, worden uitgenoodigd op denzelfden tijd eveneens hun klokken te doen luiden. Indien het voormelde uur op een Zondag- mocht vallen, zal het klokluiden plaats vin den op den onmiddellijk daarop volgenden Maandag van 9.3010 uur. Franehot Tone, Gladys George en Spencer Tracy in „Men gaf hem 'n geweer". (Kennemer Theater, Beverwijk). Kerstwijdingsavond in de Ned. Herv. Kerk. Rede van Ds. C. J. Hoekendijk. Gisteravond is in de Ned. Hervormde Kerk een Kerstwijdingsavond gehouden, waarvoor de belangstelling zeer groot was. Na het zingen van Gezang 228: 1 en 2 speelde de heer H. Amse „Heerlijk klonk het lied der Engelen" op het schitterende orgel. Vervolgens opende Ds. C. M. Krijger den wij dingsavond op de gebruikelijke wijze, waarna hij de aanwezigen een woord van welkom toeriep, waarin hij speciaal Ds. Hoekendijk betrok, die voor de eerste maal sinds het onge luk, dat hem trof weer buiten Bussum op trad. Het Kerstfeest heeft in de laatste jaren, aldus spr., zoo'n omvang aangenomen, dat men zeer terecht vreest, dat het innerlijke van het feest niet meer in het middelpunt van de belangstelling staat. Het Kerstfeest staat meer in het teeken van Kerstboomen en rood pa pier. Alleen als Hij in het middelpunt van het Kerstfeest staat kan het goed zijn. Spr. hoopte dan ook, dat deze avond er toe zou mo gen bijdragen, dat er een innerlijk Kerstfeest gevierd zou worden. Hierna zong de Christelijk Gemengde Zangvereeniging „Vox Humana" onder leiding van haar directeur, den heer P. J. Potgieser Stille Nacht" en „Er is een rijsje ontsproten" beide van Gruber. De gevoelvol gezongen kerstliederen kwamen in het oude kerkge bouw uitstekend tot hun recht en vooral het laatste met de sopraan-soli verhoogde de Kerststemming. Nadat nog gezamenlijk „Daar ruischt langs de wolken" gezongen was, hield Ds. C. J. Hoekendijk een rede over het on derwerp Wat moet aan Christus' Komst in ons leven voorafgaan". Na een korte inleiding, waarin spr. het hem onlangs overkomen on geval betrok, vroeg Ds. Hoekendijk zich af, of het werkelijk wei noodig ls, dat deze avon den dienen als voorbereiding om in de Kerst stemming te komen? Als dit zoo was, was deze avond niet noodig, want dan is het fran je en dat is er al genoeg volgens spr. Christus comt alleen maar in de volheid des tijds en als je dan moet getuigen in het doodgepreekte Nederland, wordt het koud om het hart, om dat de volheid des tijds nog niet gekomen is. En wat is de volheid des tijds voor ons? Dit is, als de zondaar zich waarachtig zon daar voelt, maar zoo slecht kan een mensch niet zijn, als Christus in zijn leven komt, kan Hij den mensch redden. Als het de volheid des tijds wordt, zal Jezus Christus zich in ons openbaren. Na het eerste gedeelte van zijn rede zong „Vox Humana": „De Herdertjes lagen bij nachte" van Jos. Vrancken en „Alzoo lief heeft God de wereld gehad", van Palestrina. In het tweede gedeelte van Ds. Hoeken- dijk's rede wees hij er op dat er in de we reld twee geesten rondgaan, nl. de geest van den anti-Christ en de Geest van God, die rond gaat om de wereld klaar te maken voor den komst van God. Christus zal komen in een wereldnacht, waarvan nu reeds de avond schemering zichtbaar wordt. Dan mag men Christus nog eenmaal verwachten als we- reldrechter. Echter alleen in de volheid des tijds komt Christus als de wereldrechter. Hij komt geen minuut te vroeg en geen secon de te laat. Het kan wel zijn dat men lang moet wachten, maar men kan op Hem reke nen, want Hij komt gewis. Het kookt en bruist en sist in de wereld en alles schijnt ten onder te gaan, maar door al deze stormen heen zal Christus komen en spr. hoopte, dat dit jaar geen Kerstmis met franje gevierd zal worden, maar dat het een Kerstmis zal worden van komen tot Hem en geven aan Hem. Nadat de organist zich nog eenmaal had laten hooren zong „Vox Humana" achtereen volgens „Nu zijt wellecome" van Jos. Vrancken, en „O, Herder Israëls" van Bort- nianski. Hierna heeft Ds. C. M. Krijger een slot woord gesproken, waarin hij dank bracht aan Ds. Hoekendijk, den heer H. Amse en de Christelijk Gemengde Zangvereeniging, die op voortreffelijke wijze kerstliederen ten ge- hoore heeft gebracht. Spr. vertrouwde er op, dat ook in de toekomst „Vox Humana" ze ker wel haar welwillende medewerking zou verleenen. Voorts werd nog dank gebracht aan degenen, die den Kerstwijdingsavond heb ben voorbereid. Ds. Krijger sprak den wensch uit, dat mede door dezen avond er goede Kerstdagen zouden zijn. Met het zingen van Gezang 229 vers 7 werd de goedgeslaagde samenkomst gesloten. Rest ons nog te vermelden, dat de netto opbrengst van den avond is bestemd voor de Diaconie der Ned. Hervormde Gemeente Beverwijk. te IJMUIDEN DE ERIN NAAR GRIMSBY. Naar wij vernemen heeft de schipper van den stoomtrawler Erin IJm. 12, die zooals reeds werd gemeld met 3500 a 4000 kisten visch van de visscherij in de Barentszee terug komt, order gekregen naar Grimsby te gaar. markten. De Erin zal vermoedelijk heden o.' morgen in Grimsby arriveeren, zoodat de vangst a.s. Maandag verkocht wordt. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Met versche visch was hedenochtend aan de markt 1 kustvisscher. Met versche haring kwam binnen de motor- logger SCH. 72, J. Westerduin, met 80 kis ten versche haring welke f 2.20—2.50 per kist deden. Tarbot (klein) 60—70 et. per K.G. Griet 70 ct. per K.G. Schar f 55.60 per 40 K.G. Schelvisch f 1012 per 40 K.G. Kabeljauw f 2 per stuk. Teraardebestelling E. Bron. Indrukwekkende plechtigheid op de Algemeene Begraafplaats. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden vond Donderdagmiddag op de Algemeene Begraafplaats de teraardebe stelling plaats van wijlen den heer E. Bron, schipper van den Poolschen stoomtrawler „Barbara" die dezer dagen in Gdynia was overleden. Wij zagen vele trawlerschippers en andere zeelieden. De eenvoudige plechtigheir heeft op allen een diepen indruk gemaakt. Wie zou niet be gaan zijn met de weduwe en de kinderen, die hun man en vader in den vreemde verloren. De baar was gedekt met de vlag van de ree- derij, waaronder schipper Bron helaas slechts korten tijd heeft mogen varen. Onde- de vele bloemstukken bevond zich een groote krans van de reederij F. Pomorze en van de beman ning van de Barbara, die hiermede een tref fende hulde brachten aan hun overleden schipper. Nadat de baar in de groeve was neergelaten en de familie bloemen in het graf had ge strooid wenschte de heer L. Parlevliet, verte genwoordiger der reederij, mede namens di rectie en personeel en de kameraden in Polen een „rust in vrede". Een familielid dankte de aanwezigen voor hunne belangstelling. Hij verzocht den verte genwoordiger den dank van de familie aan de directie in Polen over te brengen. Hierna sprak Ds. L. W. Erdman. Deze schetste het groote leed der familie. Gij hebt zelf gezien, hoe de overledene met moed en opgewektheid zijn lange reis naar Polen aan vaardde. Toen kwam de teleurstelling door zijn ziekte. De weduwe heeft nog zijh lijden mogen verzachten. Spreker hield een indruk wekkende rede, die alle aanwezigen deed ont roeren. PROGRAMMA DER STRAWBERRIES. Op tweeden Kerstdag wordt gespeeld. 12.30 uur: Strawberries IAlliance I. De opstelling is als volgt: Pleijler, doel; Ferment en Frekenhorst ach ter, van Randtwijk, Heimig en Rodenberg, midden, v. d. Bliek, Stada, v. d. Werf, Erdman en Sluiters, vóór. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties voor de week van 27 December 1937 tot en met 1 Januari 1938 zijn vastgesteld als volgt: IJmuider Federatie 9—9.45 uur. Chr. Bond van Fabr. en Transportarbeiders IJmuiden 9.5010.20 uur. Oud Katholiek Vakverbond 10.3010.45 uur. IJmuider Transport Federatie (N.A.S.) 11 11.15 uur. Algemeene Nederlandsehe Metaalbewerkers- bond 11.2011.40 uur. Algemeene Nederlandsehe Bouwarbeiders- bond 11.5012.10 uur. Kleine Bonden 99.20 uur. Ongeorganiseerden 9.2510.25 uur. Werkloozenvereeniging 10.4011.10 uur. R.K. Bonden 11.2012 uur. Leerlingen der Vissclierijschool in uniform. Schip Alcinous (Eng.) x) Amstelland (Ned.) Altona (Duitsch) Alkmaar (Ned.) Ajax (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Bameveld (Ned.) Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Boskoop (Ned.) x). Boulderpool (Eng.) Cordillera (Du.) x) Cassel (Du.) Circé (Fr.) D. G. Thermlotis (Gr.) Douro (Ned.) Deucalion (Ned.) Essen (Du.) Enggano (Ned.) x) Euryades (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Flintshire (Eng.) Fauna (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Glenfinlas (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Helder (Ned.) Hamm (Du.) Hanau (Du.) Hemodia Harpenden (Br.) Hébé (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x Juno (Ned.) J.v. Oldenbarnevelt x) L. N. Condylis (Gr.) Montferland (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) x) Merope (Ned.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) Nic. Maersk (Deen) x Oberon (Ned.) Orpheus (Ned.) Orion (Ned.) Palatia (Du.) Poelau Bras (Ned.) x) Pan Gothia (Zw.)x) Polyphemus (Ned.) Phoenica (Du.) Poelau Laut (Ned.) x) Rhea (Ned.) Rhein (Du.) Reggestroom (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Stonegate (Eng.) Sembilan (Ned.) Sardinian Prince (Eng.' Springfontein (Ned.) x Sesostris (Du.) Stella (Ned.) Souliotis (Gr.) Salland (Ned.) Svir (Rus) Temple Mead (Eng.) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) x) Telamon (Ned.) Theseus (Eng.) x) Trajanus (Ned.) Taurus (Du.) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venezuela (Ned.) Varmdö (Zw.) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x) Zijpenberg (Ned.) Batavia Zuid Amerika Ned. Ihdië Chili Midd. Zee Chili Chili Chili Batavia Chili Z. Afrika Chili New Orleans' Pto Barrios Ned. Indië Caen Buenos Aires Oporto Alexandrië Ned. Indië Batavia Batavia Bordeaux Japan Midd. Zee Japan Japan Alexandrië Chill Ned. Indië Ned. Indië Stugsund Ibicuy Nuevitas Beira Bourgas Ned. Indië Buenos Aires Buenos Aires Zuid Afrika Midd. Zee Hamburg Stamboul Ned. Indie Alexandrië Danzig Hamburg Mexico Batavia Houston Batavia Tampico Hamburg Midd. Zee Ned. Indië W. Afrika Z. Afrika Macassar Ned. Indië Buenos Aires Z. Afrika Pto. Barrios Bourgas Rio de Janeiro Hamburg Leningrad Macassar Batavia Ned. Indië Midd. Zee Batavia Midd. Zee Stettin Hamburg Susa Midd. Zee Midd. Zee Hamburg West Indië Oxelösund (v. IJm.) Buenos Aires Japan Buenos Aires Verm. aankomst 1 Jan. 7 Jan. 9 Febr. 5 Jan. 26 Dec. 8 Jan. 2 Febr. 26 Dec. 4 Jan. 25 Dec. 12 Jan. 19 Jan. 8 Jan. 23 Jan. 28 Dec. 30 Dec. 15 Jan. 24 Dec. 6 Jan. 21 Dec. 30 Dec. 10 Jan. 11 Jan. 26 Dec. 24 Dec. 27 Dec. 27 Dec. 29 Dec. 13 Jan. 29 Dec. 25 Dec. 27 Dec. 25 Dec. 24 Dec. 19 Jan. 24 Dec. 25 Jan. 24 Jan. 30 Dec. 20 Jan. 29 Jan. 7 Jan. 7 Jan. 10 Jan. 31 Dec. 8 Jan. 25 Dec. 28 Dec. 20 Dec. 8 Jan. 30 Dec. 2 Jan. 19 Jan. 27 Dec. 28 Dec. heden 2 Jan. 5 Jan. 5 Jan. 24 Dec. 4 Jan. 26 Dec. 21 Jan. Laatste bericht 18 Dec. van Port Said. 20 Dec. van Bahia 15 Dec. van Bintang. 21 Dec. van Callao. 21 Dec. te Sete. vertr. 25 Dec. v. Hamburg. 21 Dec. te Londen. 18 Dec. van Curasao. 21 Dec. van Pt. Said. 20 Dec. van Tocopilla. 18 Dec. van Kaapstad. 21 Dec. van Talcahuano. in lading. 24 Dec. van Pto Colombia. 18 Dec. te Batavia, vertrekt 25 Dec. 3 Dec. van Montevideo. 20 Dec. van Vigo, in lading. 24 Dec. van Colombo. 23'Dec. van Port Said. 19 Dec. vertrokken. 24 Dec. vertrokken. vertr. 29 Dec. v. Londen. 19 Dec. te Fiume. 19 Dec. van Singapore. 20 Dec. van Penang. 23 Dec. van Ouessant. 13 Dec. van Curasao. 18 Dec. van Oran. 20 Dec. van Port Soedan. 15 Dec. vertrokken. in lading. 19 Dec. vertrokken. vertr. 29 Dec. v. Hamburg. 20 Dec. te Jerakini. 22 Dec. van Colombo. 18 Dec. van Madeira. 18 Dec. van Las Palmas. 22 Dec. te Antwerpen. 22 Dec. van Lissabon, vertrekt 28 Dec. 21 Dec. vertrokken. 11 Dec. van Colombo. 23 Dec. van Ouessant. 24 Dec. vertrokken. 24 Dec. vertrokken. 10 Dec. van Trinidad. 21 Dec. te Belawan. 3 Dec. vertrokken. 24 Dec. vertrokken. 21 Dec. vertrokken, in lading. 22 Dec. te Tunis. 12 Dec. van Batavia. 21 Dec. van Dakar. 23 Dec. van Beira. 17 Dec. 22 Dec. 12 Dec. 17 Dec. 20 Desc. 23 Dec. 7 Dec. 24 Dec. 24 Dec. van Colombo, van Stamboul. van Rio de Janeiro, van Mozambique. van Trinidad, van Algiers, vertrokken, vertrokken, te Antwerpen. 8 Dec. van Colombo. 13 Dec. van Sabang. 22 Dec. van Gibraltar. 18 Dec. van Izmir. 18 Dec. vertrokken. 22 Dec. van Gibraltar, vertrekt 25 Dec. 23 Dec. vertrokken. 20 Dec. te Leith. 22 Dec. van Samos. 22 Dec. van Calamata. 23 Dec. vertrokken. 21 Dec. van Barbados. 22 Dec. vertrokken. 23 Dec. vertrokken. 21 Dec. van Genua. 18 Dec. te Diamante. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. De troep aan den Burgemeester gepresenteerd. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds hebben gemeld, was besloten, aan de leerlingen van de visscherij klas der Visscherij school een uniform te verstrekken. Aan de firma Van Praag werd de opdracht verleend, de „pakjes" voor de jongens te maken en gisteren was het zoover, dat ze voor het eerst in hun keurige kleedij konden wor den gestoken. Na tuurlijk gebeurde dat niet zonder meer. De jongelui zouden ter gelegenheid van de invoering van de officieele school-uni form aan den burge meester worden ge presenteerd. In twee gelederen werden ze opgesteld in het ver trek waar de plech tigheid zou geschie den. De directeur der school, de heer P. Verwaijen, richtte zich allereerst tot den burgemeester. Het verheugde spreker dat hij door de hulp van 't gemeentebestuur, de Reedersvereeniging de directie van de Vem en de ouders der leer lingen, de jongens in hun keurige uniform kon voorstellen. De burgemeester prees de keurige uniform en zeide, dat het college van burgemeester en wethouders sympathiseerde met het plan, een uniform voor de school in te voeren. Uniform versterkt kameraadschap en saamhoorigheids- gevoel. De uniform is voor deze school op haar plaats. Het dragen hiervan is een propaganda voor de school. Spreker dankte den directeur voor het presenteeren van zijn keurige troep leerlingen. Hierna sprak de heer G. Carst eenige woor den. Hij wenschte de jongens geluk met hun mooie uniform en wees er op, dat het dragen van uniform ook verplichting met zich mee brengt en dat zij door de goede verzorging hiervan de eer der school moeten hooghouden. Hierop volgde een saluut, een rechtsomkeert en werd afgemarcheerd en daarmede hoorde deze gebeurtenis weer tot het verleden. Behalve de burgemeester waren nog aan wezig de heeren Chr. Suverink, commies afd. onderwijs; G. Carst; frater Smit en J. Scha- ger, allen lid van de Commissie van Toezicht, de eerste twee tevens namens de Reedersver eeniging, terwijl bericht- van verhindering was ontvangen van de heeren W. Polderman, inspecteur van het nijverheidsonderwijs; Eer man, adj.-insp. van de Scheepvaart en het commissielid J. P. Boom. De jongeman in uni form, bij dit stukje afgedrukt, is de zoon van den heer Kerkhoff, die zich in het bijzonder beijverd heeft om de noodige gelden voor deze uniformen bijeen te krijgen. CASTRICUM C. S. V. NIEUWS. Het programma voor den tweeden Kerstdag luidt: Uitgeest 3—CSV 2, 10 uur. MEVO a—CSV a, 12 uur. Hoewel CSV 1 a.s. Zondag 'n vrijen dag heeft en ook Zaandijk 2 niet in het veld behoeft te verschijnen, kunnen beide elftallen misschien toch winst behalen, omdat de mede-gegadigde voor de bovenste plaats, O. F. C. tegen R. C. Z. speelt. Hoewel RCZ een degradatie-candidaat is, kan OFC mogelijk juist daarom een veer moeten laten. Het programma voor 2 Januari vermeldt de wedstrijden CSV—Oudorp, Zaandijk 2—Alc- maria Victrix 4 en OFCVrone. Verrassingen zijn dan stellig niet uitgesloten BURGERLIJKE STAND VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Papierfabriek Duitsch Fransch Nederl. Otto Leonhardt Bilbao Thésée Caen Deo Duce Stettin erts erts papier HAARLEM, 23 December. Ondertrouwd 23 December: F. K. Beukema toe Water en J. van Loghem. Getrouwd 23 December: P. Meijer en H. Koene; B. H. Meijboom en L. Broersma; M. Troostwijk en Th. Judels. Bevallen 21 December: H. G. Pool—v. d. Werff, d.; M. DondersSchluter, z.; 22 Decem ber: G. A. HeijermanHagen, z.; E. Blanken- daal—Kraakman, z.; 23 December: J. M. Hee semansPrinsen, z.; C. M. Frenaij—Heester beek, z. GEBOREN, VERLOOFD, ONDERTROUWD? Dan uw drukwerk van DRUKKERIJ GROENEWOUD KALVERSTR. 55, TEL. 4871, IJMUIDEN-O. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 24 DECEMBER Thalia Theater: „The Green Pastures", 8 u. Theater de Pont: „Gravin Alexandra" en ^,'t Was I April." 8 uur. ZATERDAG 25 DECEMBER (Eerste ECerstdag.) Thalia Theater: „The Green Pastures", 3 u. 3 uur: Kindermatinée; 5 uur: „The Green Pastures". Theater de Pont: „Gravin Alexandra" en ,,'t Was 1 April." 8 uur. Matinée zelfde programma. ZONDAG 26 DECEMBER (Tweede Kerstdag.) Thalia Theater„The Green Pastures", 8 u. 3 uur: Kindermatinée; 5 uur: „The Green Pastures". Theater de Pont: „Gravin Alexandra" en ,,'t Was 1 April." 8 uur. Matinée zelfde programma.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7