Amerika aanvaardt Japansche verontschuldigingen. B! WEK DE GAL IN UW LEVER OP THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN PROGRAMMA MAANDAG 27 DECEMBER 1937 Doch waarschuwt tegen herhalingen. E regeering der Vereenigde Staten heeft besloten de Ja pansche verontschuldigingen in verband met den onder gang der „Panay" te aanvaarden. Zij waarschuwt echter krachtig tegen herhalingen. De Amerikaansche ambassadeur te Tokio, Grew, heeft Zondag- de ant- woord-nota zijner regeering aan de Japansche regeering overhandigd. Na aan de incindenten op de Jangste herinnerd te hebben, zegt de nota: „de regeering der Vereenigde Staten heeft met tevredenheid den spoed gadegeslagen, waarmede Japan de nota van 14 December heeft beant woord, terwijl het zijn verantwoorde lijkheid voor het incident met de iPanay" bekende, uiting gaf aan zijn leedwezen en schadevergoeding aan bood. De regeering der Vereenigde Sta ten is van meening, dat het Japan sche verslag over de getroffen maat regelen beantwoordt aan den Ameri- kaanschen eisch, uiteengezet in de nota van 14 December. Wat de oor zaken en de omstandigheden van het incident betreft: de Japansche re geering heeft in de nota van 14 De cember mededeeling gedaan van de slotsom, waartoe zij gekomen is. In dit opzicht handhaaft de Amerikaan sche regeering de conclusie van haar onderzoek, waarvan een copie naar Tokio is gezonden. De regeering der Vereenigde Staten spreekt de hoop uit dat de door Japan genomen maatre gelen voldoende zullen zijn om nieuwe aanvallen of onwettige inmengingen door de. Japansche autoriteiten of strijdkrachten tegen Amerikaansche burgers, belangen en goederen te voorkomen". Ontspanning. De Amerikaansche nota, aldus meent men te Washington, maakt een einde aan de Amerikaansch-Japansche diplomatieke span ning zonder evenwel het incident te sluiten. Daar de door Japan te betalen schadever goeding nog vastgesteld moet worden en het vertrouwen der Amerikaansche regeering in de Japansche beloften beperkt blijft, zooals uit de laatste zinsnemde van de nota blijkt, zal Washington het Japansche optreden in China met de grootste aandacht blijven vol gen. Niettemin zal de nota bijdragen tot kal meering der gemoederen in de Vereenigde Staten, althans voor enkele dagen, hetgeen van belang is in verband met de aanstaande vertooning van de film, die het publiek met alle bijzonderheden van het bombardement den„Panay" bekend zal maken. Men is ver der van meening, dat de nota beschouwd kan worden als de eerste stap op den weg naar versterking der diplomatieke samenwerking tusschen Amerika en de andere onderteeke naars van het negenmogendhedenverdrag, zoodat men een gemeenschappelijk standpunt zou kunnen voorbereiden voor het geval Japan zich aan nieuwe incidenten zou schul dig maken. Het Japansche blad Nitsji Nitsji Sjiboen be schouwt de regeling van het incident met de „Panay" als een teeken, dat de regeering van Fransch zwakzinnigengesticht door brand verwoest. Vijf patiënten in hun cellen verbrand. In een gesticht voor zwakzinnigen te Montredon bij Le Puy heeft Zondag avond een felle brand gewoed. Het geheele gebouw werd door het vuur vernield. Vijf verpleegden kwa men in de vlammen om. Op het oogenblik dat de brand uitbrak be vonden zich 135 personen op de slaapzaal van het paviljoen voor de mannen. Het ge heele personeel hielp direct mede aan de eva cuatie. Toen de brandweer arriveerde, be gonnen de vlammen reeds de gebouwen te be dreigen. Tegen tien uur de brand was te gen half negen begonnen waren de ge zamenlijke brandweercorpsen uit de buurt er m geslaagd het vuur te beperken. De ernstige patiënten, die in de cellen waren opgesloten, heeft men niet tijdig kunnen redden, zoodat vijf personen om het leven zijn gekomen. Nog tegenstand te Teruel. De belegeraars omsingeld? Het ministerie van nationale verdediging te Barcelona deelde gisteren mede, dat de re- geeringstroepen aan het Oostelijk front van Teruel, de oude infanterie-kazerne hadden veroverd. De twee eenige gebouwen, waarin de tegenstanders nog steeds weerstand boden waren het seminarie en het paleis der burger lijke regeering. Deze gebouwen stonden gis teravond in brand. Te Salamanca werd gisteravond bekend ge maakt dat de collonnes der rechtsche troe pen, die opereeren bij de onmiddellijke toe gangswegen van Tenuel tengevolge van een „zegevierenden tegenaanval", dien zij den dag tevoren hadden ondernomen, hun stellingen aanzienlijk hebben verbeterd. De groote om singelingsmanoeuvre tegen de regeerings- troepen, die Teruel aanvallen, zou zich op een voor de rechtsclien bevredigende wijze ont wikkelen. De toestand der regeeringstroepen zou steeds moeilijker worden. Het officieele communique van het groote rechtsche hoofdkwartier deelt mede „De held haftige verdediging van 'Teruel wordt voort gezet. De vijand werd opnieuw teruggeslagen, na zware verliezen te hebben geleden, terwijl onze troepen hun zegevierenden opmarsch voortzetten. Twee vliegtuigen der regeeringstroepen wer den neergeschoten. Zij kwamen in onze linies terecht". Tsjang Kai Sjek spoedig ineen zal storten. Tsjang moet de hoop op de mogelijkheid van een langdurig tegenstand bieden, welke ge grond zou zijn op een eventueel gemeenschap pelijk optreden van Engeland en de Vereenigde Staten een verdekte waarschuwing aan Japan ten aanzien van de toekomstigen toestand in China. Amerika. Oud-minister Newton Baker overleden. Newton Baker, minister van oorlog in het oorlogskabinet van president Wilson, is te Cleveland in Ohio op 66-jarigen leeftijd overleden. Ru slant! Nog steeds doodvonnissen. De provinciale bladen melden, dat in het district Leningrad weer veertien doodvonnis sen zijn uitgesproken, twee vonnissen zijn al voltrokken. Japanners trekken Hangtsjau binnen. Uit Chineesche bron verluidt te Sjanghai, dat de Japansch voorhoede Hangtsjau, de hoofdstad van Tsjekiang, is binnengerukt om twee uur Zaterdagmiddag. De terugtrekknde Chineesche troepen hebben de voornaamste brug over de rivier Tsiengtang met dynamiet in de lucht laten vliegen. Officieel wordt medegedeeld, dat alle bui tenlanders te Hangtsjau, ongeveer dertig in getal, veilig en ongedeerd zijn. Japanners dringen schoolgebouw der Engelsche zending binnen. Chineescli hoofd gearresteerd. Reuter meldt uit Peking 26 December: Vanochtend zijn Japansche soldaten met geweld de woning binnengedrongen van het Chineesche hoofd der school van de Angli- caansche zending, waar zij particuliere pa pieren in begslag namen. Vervolgens drongen zij, eveneens met geweld, het schoolgebouw binnen, waar bij ook particuliere papieren in beslag naimen. Daarna vertrokken zij weer, doch namen het hoofd der school met zich mede. Deze bevindt zich thans in arrest. Het is niet bekend waarvan hij wordt beschuldigd. TOESTAND VAN KONINGIN MARIA VAN ROEMENIë ACHTERUITGAANDE. In tegenstelling tot de optimistische offi cieele berichten uit Boekarest melden te Wee- nen ontvangen berichten, dat koningin Maria van Roemenië langzaam zwakker wordt. Fransch vliegtuig in Bohemen verongelukt. De drie inzittenden omgekomen. Een vliegtuig van de Air France, de F.A.-M.Y.D., dat Vrijdag om 3 uur 55 uit Wee- nen naar Praag was vertrokken is in Zuid Bohemen bij Kasperske Hory in een mistbank uit de koers geraakt en verongelukt. De be stuurder, een Tsjech, de marconist, een Franschman, en een passagier, een advocaat uit Praag, zijn bij het ongeluk om het leven gekomen. Pas Zaterdagmiddag om twaalf uur heeft men de plaats van het ongeluk kunnen vaststellen. Per radio had men al dien tijd getracht verbinding met het Fran- sche toestel te krijgen. Ernstig gevecht in Noord- Palestina. 22 rebellen gedood. In Noord-Palestina is het tot een ernstige botsing gekomen tusschen een groep terroris ten en geregelde troepen. Bij dit incident kwa men 22 rebellen om het leven. De politie heeft in het Noorden vele huis zoekingen verricht. Militairen hebben ver scheidene huizen bezet. In het begin van den avond werden giste ren schoten gelost op een autobus van den dienst JeruzalemTel Aviv. Een reiziger werd aan het hoofd gewond. Te Caiffa zijn sjeik Add Atris en zijn zoon, beschuldigd van het verwekken van agitatie, in hechtenis genomen. Bij Safed zijn gisterochtend terroristen, die een aanval pleegden op Britsche strijdkrach ten teruggedreven. Zij hebben zware verliezen geleden. In Toelkarem is het de laatste dagen zeer onrustig. Herhaaldelijk vinden hier overval len op politieposten en -agenten plaats. Havas meldt verder, dat de Britsche regee ring de regeering van Libanon officieel heeft gevraagd het toezicht aan de grens te verze keren om te verhinderen, dat terroristen zou den kunnen vluchten. Hunnerzijds hebben de Britsche autoriteiten de grenspolitie versterkt om gewapende ben den, die probeeren Palestina binnen te komen om er de opstandelingen te steunen, terug te zenden. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herste® Een plantaardig, zacht,, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bü apo thekers en drogisten in flacons van 0.75. (Adv. Ingez. Med.) De Paus verheft zijn stem. „In Duitschlaud bestaat een ver- schrikkelijfce geloofsvervolging." De Paus heeft Zaterdagmiddag 29 leden van het college van kardinalen in audiëntie ont vangen, die hem een zalig Kerstfeest kwamen wensehen. Kardinaal Granito di Belmonte hield een toespraak, waarin hij herinnerde aan de ziekte van den paus. Vervolgens sprak hij over de werkzaamheid van den Paus, in het bijzonder over de encyclieken, welke hij heeft uitgevaardigd om het heidendom in al zijn vormen te veroordeelen. In zijn antwoord zeide de Paus o.a.: Wij voelen ons gedrongen voor de geheele wereld plechtige en nauwkeu rige woorden te spreken over een feit en over een-beginsel. Het eerste bestaat in het vaststellen dat er in Duitschland een werkelijke geloofsvervolging bestaat, niettegen staande sommigen het tegendeel be weren. De Paus ontkende ten sterkste de be schuldiging, welke door sommigen te gen de kerk wordt geuit, dat zij zich niet bezig houdt met den godsdienst, doch met de politiek. Hij protesteer de krachtig tegen deze beschuldiging en bevestigde, dat de actie van de kerk geen politieke actie is, dat zij niets met politiek te maken heeft en uit sluitend godsdienstig is. Sedert langen tijd houdt men niet op de feiten te ontkennen en te verdraaien. Er is wel degelijk sprake van feiten en vooral van een treurig' feit, wat betreft de moreele beteekenis. Wij spreken hier over het smartelijke feit van de geloofsvervolging in Duitschland, want wij willen de dingen bij hun naam noemen. Er bestaat in Duitschland een vervolging, een vervolging, zooals er nog zelden is geweest, verschrikkelijk en ernstig in haar kwade ge volgen. Er is een vervolging en het is treurig te moeten zeggen, dat hierbij noch geweld noch hinderlaag en leugen ontbreken. Het is een van de ergste gedachten, dat men zooveel eerbiedwaardige broeders in het episcopaat en kardinalaat beschuldigt den godsdienst te misbruiken voor politieke doel einden, zeide de Paus. Ook is het een van de ergste gedachten, dat deze beschuldiging wordt geuit tegen zooveel priest.ers en zooveel goede geloovigen, die steeds bereid zijn de wetten van God te gehoorzamen en het leven van een goed Christen te leiden en zelfs het leven van een goed burger, want zij zijn overtuigd, dat zij hun burgerlijke en sociale plichten moeten vervullen, niet alleen tegenover God, doch ook tegenover de menschen. Wij willen hieraan niets toevoegen, doch alleen ons protest her halen, dat niet nadrukkelijker en niet plech tiger kan zijn voor de geheele wereld. SCH. 81 nabij Dieppe gestrand. ROUAAN, 26 December. (ANP.) Tenge volge van den dichten mist is de SCH 81 uit Scheveningen op eenige kilometers afstand van Dieppe op een zandbank gestrand. De leden der bemanning bleven aan boord. Daar het getij op het oogenblik zwak is, zal het vaartuig niet voor Woensdag, den dag waar op de getijstroom sterker za 1 zijn, kunnen vlot komen. Na de stranding van de SCH 81 is een sleepboot uit Dieppe ter assistentie uitgeva ren. Aan boord bevindt zich een schipper van een der Nederlandsche loggers, welke in de haven liggen. De SCH 81, de „Maria" is een motorlogger van de N.V. Reederij v. h. Frank Vroolijk te Scheveningen. Het schip meet bruto 122 en netto 77 ton.Het aantal opvarenden be draagt veertien. Schipper is P. van der Zwan. Het schip is Vrijdag van Scheveningen ter vischvangst vertrokken en was op het oogen blik der stranding met een groote vracht ha ring onderweg naar Havre. De „Maria" is in 1918 gebouwd op de werf van J. Boot te Woubrugge. Algemeene Nederlandsche Zuivel- bond. GROOTHERTOGIN KIRA VAN RUSLAND VERLOOFD MET LITDWIG FERDINAND VAN PRUISEN. Binnenkort zal groothertoging Kira, doch ter van groothertog Cyril van Rusland, zich verloven met prins Ludwig Ferdinand van Pruisen, den tweeden zoon van den ex-kroon- prins. Officieel zal de verloving pas bekend worden gemaakt, als de ex-keizer zijn toe stemming zal hebben gegeven. De groothertogin is 28 jaar. Jaarvergadering te Utrecht. De Algem. Nederlandschen Zuivelbond kwam Donderdag in algemeene vergadering bijeen in het jaarbeursrestaurant te Utrecht onder voorzitterschap van den heer L. F. Britzel. Als buitengewone leden werd met accla matie toegelaten de heer K. J. Terpstra, Heemstede en de Federatie van Vereenigingen van Directeuren van Coöperatieve Zuivel fabrieken m Nederland. Professor ir. B. van der Burg werd als be stuurslid herkozen. De secretaris, de heer J. A. Geluk, deed daarna o.a. mededeelingen over den afzet der producten. De maanden Sep tember en October hebben een sterke ver hooging van den boterprijs te zien gegeven. De kaasprijzen hebben zich in Seotem"hc>r en het begin October ook in stijgende lijn bewogen. Hier kwam de daling echter vroe ger dan bij de boter. De melkpoederprijzen vertoonden vrijwel hetzelfde beeld. Wat de gecontingenteerde export betreft werd opgemerkt, dat de clearingregeling met Duitschland zich in zoodanigen zin heeft ont wikkeld, dat er den laatsten tijd van een achterstand in de betalingen voor onzen export geen sprake meer is. Van verschillende kanten werd aangedron gen nogmaals het verzoek te richten tot den minister tot wijziging van de kalverteeltbe- perking en als het eenigszins mogelijk is deze op te heffen. De volgende conclusies werden aan de ver gadering voorgelegd ten aanzien van de al gemeene kwaliteitsverbetering der melk. 1. Het is noodig, dat er een algemeene regeling tot verbetering der kwaliteit van de melk komt. hieronder dient zoowel industrie- melk als consumptiemelk te vallen. 2. Hoewel met de verbetering der melkwin- ning en melkbehandeling door voorlichting on onderwijs, zooals dit thans bij de coöpera tieve fabrieken in vele gevallen plaats vindt, moet worden doorgegaan zal het toch noodig 'zijn om tot een algemeene betaling der melk naar kwaliteit te komen, teneinde, de achter lijke en nog niet medewerkende bedrijven er ook toe te brengen, aan de kwaliteitsverbete ring mee te doen. 3. om tot een algemeene betaling naar kwa liteit te komen en verdere regelingen in te voeren, die met het oog op de onderlinge verhoudingen algemeene toepassing zullen moeten vinden, zullen de grondslagen van overheidswege moeten worden vastge steld .Dit zal in overleg met de directie van den landbouw moeten geschieden en het toe zicht op de uitvoering zal bij het met de land- bouwaangelegenheden belaste departement moeten berusten. 4. Uitvoering der wettelijke maatregelen zal elke fabriek naar eigen inzicht moeten kun nen regelen, mits voldaan wordt aan de dienaangaande door de overheid gestelde richtlijnen. De coöperatieve zuivelbereiding zal in de gelegenheid moeten worden gesteld, eigen diensten in te stellen, die aan de wet telijke voorschriften voldoen. De begrooting voor het dienstjaar 1938 werd z.h.s. goedgekeurd. Nederlandsche Vereeniging voor speciale autowegen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNG Paardje, paardje, hop, hop, hop! zong Thijs opgewekt op zijn wandeling naar de kust. Alle zeedraken kunnen me gestolen wor den, als ik Dickie maar terug vind. Het zal me benieuwen, waar oom Mopperniet en Sim zullen zitten. Ze zullen wel weer leelijk m de be nauwdheid over mij zitten!! Hop, hop, hop! zong hij. Hé, ik geloof, dat ik daar iets zie. Ja, hoor, het zal wel het huisje zijn van Tom Baars, de visscher. Thijs liep vlug naderbij en keek even om zich heen. Hm. Ik zie niemand. Zou Baars niet thuis zijn? Dat zou leelijker zijn, want wie weet, hoe lang ik dan moet wachten! En je kunt nooit weten, wat er in dien tusschentijd met Dickie gebeurt! Ik zal maar eens kloppén. En zoo tikte Thijs eerst heel zachtjes op de deur van het hutje. Daarna, toen hij niet opengedaan werd, nog harder. Maar toen hij hoe langer-hoe harder ging kloppen, werd de deur nog steeds niet geopend. Daar heb je het, bromde Thijs. Nu is Baars niet thuis en nu kan ik hier gaan zitten wachten, tot hij er is. Leuk is dat! Hij ging misnoegd zitten en keek over de zee. Brrrr, als ik aan die zeedraken denk, dan word ik beroerd, zei Thijs bij zichzelf. Tienjarig bestaan herdacht. De Nederlandsche Vereeniging voor spe ciale autowegen (Nevas) heeft Donderdag te 's-Gravenhage een algemeene vergadering gehouden ter herdenking van haar tienjarig bestaan. In zijn openingswoord heette de voorzitter, mr. dr. Kappeyne van de Coppelo, in het bij zonder welkom prof. dr. Westra, voorzitter van de Alg. Ned. Verkeersfederatie, den heer Van der Molen, oud-voorzitter van Nevas, en mr. Bomans, lid van Ged. Staten van Noord- Holland. De voorzitter richtte zich met een bijzon deren gelukwensch tot den heer S. ten Bok- kel Huinink, secretaris-penningmeester der vereeniging, op den grondslag van wiens oorspronkelijke plan voor een specialen auto weg Amsterdam—Den Haag—botterdam de vereeniging werd opgericht, en die thans na jarenlangen strijd, de speciale autowegen of ficieel erkend mag zien. Nevas mag tot haar groote voldoening con- stateeren, dat haar volharding, met de be scheiden middelen, welke haar voor de pro paganda ten dienste stonden, succes heeft gekregen. In de volgende jaren zal de Nederlandsche vereeniging voor speciale autowegen haar actie voortzetten tot haar doel volledig zal zijn bereikt. Hierna was het woord aan ir. M. de Wolff, van de Alg. Ned. Verkeersfederatie, die een rede over de economische beteekenis in spe ciale autowegen hield. Deze werd gevolgd door gedachtenwisse- ling. Mr. Bomans zeide gaarne de medewerking van Nevas in te roepen namens Gedep. Sta ten van Noord-Holland om de totstandbren ging van een rechtstreek1"'"ben specialen autoweg AmsterdamRotterdam aan te moedigen. Spr. is hierover inmiddels met den minister van Waterstaat in overleg ge treden, met het resultaat, dat de dreigende afvoering van dien rechtstreekschen weg voor het oogenblik is ingét-okken. Beide centra, die met onmiddellijke omgeving elk een millioen inwoners tellen, dienen ten spoedigste aldus te worden verbonden, daal de tegenwoordige weg een vertraging van 14 K.M. (dus voor den heen- en terugrit 28 K.M.) en derhalve een enorme energiever spilling beteekent. De gedachte, welke de heer Ten Bokkel Huinink reeds 15 jaren ge leden naar voren bracht, was volkomen juist. Zelfs de verbinding beoosten Leiden betee kent nog een omweg van 9 K.M., terwijl zij Den Haag overbelast. Spreker ziet niet in, dat er technische bezwaren bij den Rijkswa terstaat kunnen bestaan om den rechtstreek schen weg door het plassengebied tot stand te brengen. DINSDAG 28 DECEMBER 1937. HILVERSUM 1875 M. en 415.5 M. veldzender op 415.5 M.) KRO-Uitzending. 8.000.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30;' Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-Orkest. 1.Gramofoonmuziek. 1.20 De KRO-Melodisten en solist. 2.Voor de Vrouw 3.05 Modecursus. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.15 Kinderuurtje 5.1-5 KRO-Nachtegaaltjes. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.De KRO-Melodisten m. m. v. solist. 6.40 Esperantocursus. 7.Berich ten. 7.15 „Katholieke Film-Actie", causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest m. m. v. solist. (In de pauze: Een Nederlander over Hongarije, causerie). 9.30 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 K. R. O.-Orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.Gramofoonmuziek. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Pim de la Fuente's Radio Follies. 11.— Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.Kovacs Lajos' orkest én so liste. 2.Omroeporkest en solist. 2.45 Knip- les. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Kinderhalf uur. 5.Kinderkoorzang. 5.30 Het Omroep orkest en solist. 6.30 Causerie „Finale of Ouverture". 7.Voor de kinderen. 7.05 AVRO- Dansorkest. 7.30 Reportage. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Gramo foonmuziek. 11.Berichten A.N.P. Hierna AVRO -Dansorkest. 11.40—12.00 Gramofoon DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 New English Strijkkwartet. 12.35 Radiotooneel. 1.05 BBC- Schotsch orkest en soliste. 1:50 Colombo-Octet 2.35 Gramofoonmuziek. 3.30 Sportreportage 4.20 Actueele causerieën. 4.35 Gramofoon muziek. 4.50 A. Dulay's Kwintet en solisten. 5.20 Gramofoonmuziek. 5:50 G. Parkington's kwintet. 6.20 Berichten. 6.45 Viool, en orgel. 7.20 Fred Hartley's Sextet. 7.50 Radiotooneel 9.20 Berichten. 9.40 Zang. 10.— BBC-Orkest BBC-Mannenkoor en solist. 11.15 Sidney Lip- ton's Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.- platen) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.40 G. Bailly-orkest en zang. 3.05 Pianovorodracht 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Pianovoordracht. 5.20 G. Derveaux-orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Vioolvoordracht. 8.35 Radiotooneel. 10.35 Manvel-trio en soliste. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert. 7,50 Hermann Hage- stedt's orkest. 11.20 N.S.-Franken-orkest. 3.20 Omroepkleinorkest. 4.50 Concert. 6.30 Omroep orkest. 7.20 Cabaretprogramma. 8.20 Stedelijk Oorkest te Munster. 9.5511.20 Omroep kleinorkest en Omroepdansorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Om- roepsalonorkest. 5.50, 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek, 12.50 O.niroepsalon- orkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gra mofoonmuziek. 5.20 Orgelconcert. 5.40 Gra mofoonmuziek. 6.35 Reportage. 7.00 Piano voordracht 7.35 Declamatie met muziek. 8.20 Omroepkleinorkest en solisten. 9.35 „Le maïtre de Chapelle", opera. 10.3011.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Barnabas von Geczy's orkest. 8.20 Poli tiek dagbladoverzicht. 8.35 Het Breronel- kwar tet. 9.20 Berichten. 9.50 Pianovoordraht. 10.05 Scheepsweerbericht. 10,2011.20 Barnabas von Geczy's orkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2