Beverwijker terug uit Spanje. BERICHT Kerstfeest in d" romanUsfh^Jmgevtag"van he^ aIJt0?rb.edieiulen vierden het kerk. De Heems- BE VER WIJK Een avontuurlijk reisverhaal. Een voetreis vol ont beringen. Een jongeman, wonende te Beverwijk, die op 26 Augustus zijn woonplaats verliet om in Spanje avonturen tegemoet te gaan, is dezer dagen na een tocht vol gevaren en ontbe ring, in Beverwijk teruggekeerd, veel ervaring rijker. Deze jongeman is naar Spanje vertrok ken met de zekerheid, dat hij naar het Spaan- sche front zou worden gezonden om aan de zijde van de regeeringstroepen te strijden. Dat hij het front niet heeft gezien was alleen hieraan te danken, dat hij er den brui aan gaf en in het verre Spanje visioenen kreeg, waarin de aloude Wijkertoren een belangrijke rol speelde. Het verlangen naar huis werd sterker en sterker en tenslotte kon hij er geen weer stand méér aan bieden. Op 22 October vluchtte hij uit Spanje en kwam eerst dezer dagen in Beverwijk aan. Zijn kameraad, een jongeman uit Heemskerk, werd in Zuid-Frankrijk ziek van ontbering. Hij wordt thans nog in een hospitaal verpleegd, maar waarschijnlijk zal hij nu spoedig naar huis kunnen terugkeeren. Wij hebben den Beverwijkschen jongeman een bezoek gebracht en hem gevraagd ons iets van zijn avontuur te vertellen. Bij den bemiddelaar. Op den voorgrond wilde hij stellen, dat hij geen communist was en dan ook niet naar Spanje wilde gaan uit overtuiging. Het is weer het oude liedje, ook deze sterke jonge kerel was werkloos. Met twee kameraden, een Beverwijker en de zooeven genoemde jongeman uit Heemskerk, zocht hij verbinding met een persoon die voor de uitzending naar Spanje tusschenkomst ver leende. Bij den bemiddelaar werd er met na druk op gewezen, dat zij, eenmaal in Spanje, bij de regeeringstroepen zouden worden inge lijfd en naar het front zouden worden ge zonden. Het drietal wist dus, wat het te wachten stond. Desondanks besloten zij door te zetten. Reisgeld tot Parijs werd hun verstrekt en op 26 Augustus was het uur van vertrek aange broken. Maar nog voor de Parijsche trein ver trok had een van de Beverwijkers spijt van zijn voornemens gekregen. Hij verdween met het hem verstrekte reisgeld en zag nooit het land van de sinaasappelen en citroenen. Naar Spanje. Den volgenden morgen, aldus vervolgde onze zegsman zijn verhaal, arriveerden wij in Pa rijs, waar wij met nog 25 anderen in een café van voedsel werden voorzien en van de ver moeienissen van de reis konden uitrusten. Wij waren op een bewijs van Nederlander schap in Frankrijk gekomen, waarmede wij natuurlijk de Fransch-Spaansche grens niet konden overschrijden. Des avonds vertrokken wij naar Garcaconne en van hier bracht men ons naar Perpignan. In dit plaatsje aan den voet van de Pyre neeën bleven wij drie dagen. In den naoht werden wij per autobus heimelijk over de grens gebracht, naar Peuguras aan de Spaan- sche zijde van het grensgebergte. Als een voorproefje van datgene, wat nog in de toekomst verborgen lag, konden wij con- stateeren, dat het eten om te beginnen slecht was. Bij de opleiding. Per trein werden de toekomstige regeerings- soldaten over Barcelona naar Valencia ver voerd en vandaar naar Albaceta, waar zij ge dwongen werden een uniform aan te trekken. Toen vertrokken zij naar de opleiding in Madrugeuras. De Beverwijker en zijn vriend begonnen nu meer en meer te beseffen, dat zij weldra naar het front zouden vertrekken en de lust om terug te gaan werd steeds sterker. Dit gevoel werd in niet geringe mate aangewakkerd, doordat zij de gevolgen van de oorlogsver schrikking voor hun oogen zagen. Want in het kamp liepen ook jonge kerels rond, die af schuwelijk verminkt warenEn altijd was er maar het eten, dat slecht was en onvol doende. De jongens trokken de stoute schoenen aan en zij vroegen den commandant of zij terug mochten. Daar kwam natuurlijk niets van in. Ze waren nu eenmaal gekomen om te vech ten. Twee dagen bedenktijd was het resultaat van het onderhoud en in die twee dagen zagen de Hollanders kans om er vandcor te gaan. Zij waren evenwel in uniform, zoodat zij ieder oogenblik gevaar liepen te worden ingerekend. Dit gebeurde dan ook inderdaad. Zij werden gearresteerd en onmiddellijk overgebracht naar een strafkamp in Albaceta. Zij moesten hier werken en in ruil daarvoor kregen zij weinig- en slecht eten. Cognac was er echter des te meer. Het kampleven zou eentonig ge weest zijn, wanneer onderlinge vechtpartijen niet wat leven in de brouwerij gebracht zou den hebben. Daarbij ging men niet zachtzinnig te werk. Soms vielen er zelfs dooden. Hier waren veel frontsoldaten, die niet meer terug wilden. De Beverwijker en zijn lotgenoot ontwierpen een plan om weg te komen, waar aan zij een begin van uitvoering gaven door te vragen naar het front te worden gezonden. Een inspecteur, toevallig een landgenoot, stond hun in ruil voor dit goede voornemen 4 dagen rust en tevens wat meer vrijheid van beweging toe. Deze laatste gunst was de be langrijkste, want wederom zagen beiden kans om te ontsnappen. Toen begon een zwerftocht door de bergen naar Valencia. Nog steeds droegen zij het uni form en wanneer zij opnieuw ingerekend zou den worden, had dat onherroepelijk den kogel beteekend. Vier dagen en vier nachten vol angst en spanning duurde deze tocht. Over dag hielden zij zich schuil in de bosschen. Bij gebrek aan levensmiddelen voedden zij zich meteikels, die zij in de bosschen verza melden. Eerst in de omgeving van Valencia konden zij zich te goed doen aan sinaas appels. Van Valencia wist het tweetal naar Barcelona te komen, waar zij tot hun groote geruststelling van kleeding konden verwisse len. Ook werd hun hier een pas verstrekt, waarop zij naar Marseille konden vertrekken. Zwervend naar het Noorden. Het tweetal heeft toen een 550 K.M. lange voetreis gemaakt. Op dezen tocht vroegen zij hier en daar wat eten. Het ontbrak hun na tuurlijk aan iedere verzorging. Ongeschoren, met lange haren en een vrij havelooze plunje zagen zij er als vagebonden uit en het ver wonderde hun zelf zeker het minst toen zij in Nevers werden gearresteerd. Op dezen tocht hebben de jongemannen vreeselijke ontberin gen geleden. Wegens landlooperij werden zij tot 20 dagen gevangenisstraf veroordeeld. De Heemskerker werd ziek van de doorstane el lende en emoties. Hij werd naar het hospitaal overgebracht. Zij toestand was zelfs zoo ern stig, dat hij 11 dagen tusschen leven en dood heeft gezweefd. Toen de Beverwijker zijn straf had uitge zeten hielp de commissaris van de stad hem aan een baantje bij een timmerman. Deze pa troon, die wel begreep, dat zijn knecht niet zou rusten alvorens hij naar Holland zou kunnen vertrekken, gaf hem geld om tot Parijs te komen. De man voorzag hem ook van kleeren. En zoo verscheen hij dan in het hospitaal om afscheid te nemen van zijn lotgenoot. Zoo kwam hij nog juist voor het Kerstfeest weer in Beverwijk terug, waar een gelukkige moeder hem verwelkomde. En wat nu?Geen werk, geen steun en dusEn dan volgt een breede armzwaai. Ergens werk zoeken en hopelijk vinden. Maar in Holland. BRIDGECLUB „SANS ATOUT". De uitslagen van de gespeelde onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Afdeeling A. Noord-Zuid-lijn: 1 Bosde Boer 48 matchp., 2. Kramer— R. Kee 52 matchp., 3. SpruitBoom 63'.k? matchp.. 4. Doodzand—Th. Braam 65 matchp. 5. de heer en mevrouw Van der Linden ll1/: matchp. Oost-Westlijn: 1. Berlee—Nijman 50 matchp., 2. Blokdijk— mevr. Blokdijk 55 matchp.. 3. Amse—A. Tabak 571/* matchp., 4. Van Amstelmevr. Van Am- stel 68Va matchp. 5. C. Nijmanmevr. Kok 69 matchp. Afdeeling B. Noord-Zuidlijn, 1. Hoen—Gel derman 78'/_- matchp., 2. Dil—Tabak 78>/2 matchp., 3. KokMouton 80 matchp. 4. Man- te—H. Bruinenberg 86'/* matchp. 5. G. C. Ta bakW. Kleine 89J/2 matchp. 6. BloemendaalL. Kieyne 91 matchp. Oost-Westlijn: 1. KluftVan der Wal 67V2 matchp.. 2. Daalhuizenmevr. Dil 83 matchp., 3. De heer en mevrouw Tand 83 matchp., 4. Van Gronin gen— N. N. 8712 matchp., 5. Brandenburg Broekhuis 89 matchp., 6. J. de VriesVan de Berg 94 matchp. VEREENIG1NG VAN JONG-HERVORMDEN. De Vereeniging van Jong Hervormden houdt op Donderdag 30 December een Oudejaars- bijeenkomst in het Ned. Hervormd Vereeni- gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. BEVERWÏJKSCHE DAMCLUB. Het eerste tiental, dat voor de competitie in een uitwedstrijd Castricum I ontmoette kwam met een fraaie 182-overwinning uit Castri cum terug. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: CastricumBeverwijk. P. de Ruiter—J. Oussoren 0—2 G. SprenkelingL. Kluft 02 P. SchenkJ. Hoogewerf 20 W. KoomanD. Kikke 02 A. de Zeeuw—W. Spanjaard 0—2 R. Stet—A. Peekei 0—2 C. Ory—S. D. Hoogvorst 0—2 R. HuismanC. Peekei 02 Th. v. d. HimstP. v. Staalduinen 02 G. Grobbe—Th, Kloes 0—2 van den hulpprediker de heer M. Foeken, die tevens de Kerstgeschiedenis en het vrije verhaal vertelde. Nadat mevrouw Vlietstra in haar welkomst woord de aanwezigen op de waarde van het Kerstfeest gewezen had. werd de Kerstlitur gie „De Heiland aller Volken" van Ds. J. Ph. Eggink ten gehoore gebracht. De leiding der samenzang berustte bij me vrouw Vlietstra, die daarbij uitstekend ge assisteerd werd door den organist den heer G. de Boer. Tijdens de pauzes werden aan de kinderen versnaperingen aangeboden. Nog spraken mevrouw Vlietstra en de heer Foeken woorden van afscheid tot de jongens en meisjes, welke de school dit jaar verlieten en brachten zij warmen dank aan de Kerk voogdij, het bestuur van Egbertduin voor de vele toegezonden cadeaux voor de kinderen, alsmede den organist voor zijn medewerking. DE NED. HERV. ZONDAGSSCHOOL OP „EGBERTDUIN". Den eersten Kerstdag heeft de hoogste klasse der Zondagsschool, ten einde haar dank te demonstreeren voor de vele cadeaux, welke zij voor het Kerstfeest mocht ontvan gen, een bezoek gebracht aan het herstel lingsoord „Egbertduin". Onder leiding van mevrouw Vlietstra Terol brachten de zestien jongelui een 5-tal liederen ten gehoore. Totaal 2—18 Het tweede tiental speelde vriendschappe lijk tegen Castricum 2 en verloor met 104. De resultaten waren: Castricum2Beverwijk 2 W. BaarsC. Rietkerk 2—0 C. Peperkamp—M. Kemper 1—0 C. KerkmeerC. Snel 02 C. Boot—Th. Wentink 2—0 BakkerF. Hommes 1J C. Deen—A. Hofland 2—0 Jb. Bos—C. Kluft 2—0 Totaal 10—4 WEDSTRIJDEN OP HOME-TRAINERS. De rennersclub „Kennemerland" nam op den tweeden Kerstdag' deel aan wedstrijden op home-treiners te Zaandam om den groo- ten prijs van Noord-Holland voor de best ge plaatste vereeniging. D. Neyzing van „Ken nemerland" maakte den snelsten rit over 1K.M in 28 1/5 sec. H. Ooms, de sprintkampioen van Nederland, maakte den snelsten tijd over 3 K.M. in 1 min. 32 1/5 sec. De afstanden waren 2x1 K.M. en 2 x 3 K.M. De uitslag werd: I. „Alcmaria" te Alkmaar 13 min. 18 sec. 2. „De Bataaf", Halfweg 13 min. 27.4 sec. 3. D. T. S. Zaandam. 13 min. 49.3 sec. 4. „Kennemerland", Beverwijk, 14 min. 48.3 5. „Flevo", Medemblik, 14 min. 3.2 sec. 6. „De Germaan", Amsterdam 15 min. 12.4 sec. De renners van „Kennemerland" waren J. Lsguit, W. Koome, A. Drenth, S. Hollander, D. Molenaar en D. Neyzing. WIJK AAN ZEE DS. HOVY WEDEROM OP DEN KANSEL. De eersten Kerstdag heeft Ds. Hovy weder om voor het eerst na zijn ziekte sinds Augus tus j.l. te Wijk aan Zee gepredikt. MUSEUM „ONTWIKKELING ZIJ ONS DOEL" De inhoud van het museum van „Ontwik keling zij ons Doel" heeft inmiddels een be langrijke uitbreiding ondergaan. Naast een cassette, waarin o.m. een pracht exemplaar van een zeekreeft, geflankeerd door heremietkrabben in verschillende ont wikkelingsstadia prijkt, vindt men een klein stranddiorama, hetwelk zich in een groot aan tal kijklustigen mag verheugen. FEESTELIJKHEDEN IN VERBAND MET DE BLIJDE GEBEURTENIS IN HET VORSTELIJK GEZIN. Dinsdag 28 December a.s. zal in „Sonne vanck" op uitnoodiging en initiatief van de „O.ranjevereeniging" alhier een gecombi neerde bestuursvergadering plaats vinden, aan Zeesche vereenigingen zullen aanzitten, waarbij de besturen van verschillende Wijk Een en ander houdt verband met eventueel te organiseeren algemeene dorpsfeestelijkhe den betreffende de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. KERSTFEEST NED. HERV. ZONDAGSSCHOOL. Zondagmiddag den tweeden Kerstdag heeft de Ned. Herv. Zondagsschool, welke onder leiding van mevrouw Vlietstra—Terol staat een zeer geslaagd Kerstfeest gehouden. Het liturgisch gedeelte stond onder leiding Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Over een aantal bebouwde perceelen van ongeveer 1000 stuks zou dit komen op f 1873: 1000 is gemiddeld f 1.87 per gebouwd perceel per jaar. Het Ingenieursbureau had aanvankelijk de totale jaarlij ksche kosten geraamd op f 9000 resp. f 6000 met een gemiddelde rioolbelas ting van f 9. resp. f 6 per gebouwd perceel per jaar. Indien normale uitvoering zou plaats heb ben. zou gedurende 40 jaren het gemeentelijk budget jaarlijks met een bedrag van f 5000 worden bezwaard, hetgeen ontoelaatbaar moet worden geacht. B. en W. meenen goed te doen er tenslotte op te wijzen, dat Gedeputeerde Staten inder tijd nadrukkelijk te kennen hebben gegeven, dat het rioleeringsplan op de goedkoopste wijze moest worden uitgevoerd. Zonder eeni- gen twijfel zullen Gedeputeerde Staten hun goedkeuring onthouden, Indien de Raad als nog zou besluiten het plan op minder goed- koope wijze uit te voeren. Het lijkt het college overbodig, zelfs scha delijk voor het prestige van den Raad een besluit te nemen, zooals door adressanten ge vraagd, waarvan meix tevoren weet, dat het nimmer zal worden uitgevoerd. SCHAAKCLUB „DE PION". Voor de onderlinsrp competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Groep A: Tr. de SmalenT. Santifort 10 C. W. Heeck Sr.—L. v. Leeuwen 1—0 In de neven-competitie behaalde de heer J. v. Hoeve een mooi resultaat door van een fout van zijn tegenstander, den heer Ligt- hart, te profiteeren en een gelijk spel af te dwingen Gpoii (loodloopemle straten. CASTRICUM De uitvoering van het rioleerings plan. Op spoetl aangedrongen. Van de raadsleden J. de Nijs, Th. Berlee en F. Hellinga is bij den raad een voorstel inge komen om het rioleeringsplan in vrije aan besteding met spoed te doen uitvoeren en in te trekken het raadsbesluit tot uitvoering van het plan in werkverschaffing. B. en W. hebben hun standpunt ten aan zien van dit voorstel uitvoerig kenbaar ge maakt. Indien het voorstel van de raadsleden in gang zou vinden, zou dit naar de meening van het college in het kort samengevat beteekenen: I. Dat Castricum heeft een ^3er spoedig tot stand gekomen rioleeringsplan; n. Dat Castricum gedurende twee jaar aan 50 arbeiders werk heeft kunnen geven voor een looix, dat niet bijster veel hooger is dan dat in werkverschaffing; m. Dat Castricum heeft uitgegeven een bedrag van niet minder dan f 150.000, waar van zij bij geen enkele instantie iets kan terugvorderen; IV. Dat Castricum de plaatselijke werk- gevers heeft genoodzaakt zich van elders wonende werkkrachten te voorzien, met als gevolg, dat de omliggende gemeenten zul hebben -geprofiteerd van de in Castricum ge boden werkgelegenheid. Zij dus uitsluitend winst en Castricum een hooge schuldenlast V. Dat Castricum overhoudt een groot aan tal arbeiders, die van hun patroons zijn ver vreemd en die grootendeels uit hun werk kring verdrongen zullen zijn door anderen. Tegenover schijnbare voordeelen staan dus wel degelijk tastbare nadeelen, hetgeen B. en W. de overtuiging geeft, dat men de arbeiders niet van dienst is met de uitvoering van een dergelijk werk in vrij bedrijf. De werklooze arbeiders ter plaatse zijn aan gewezen op het werk in de plaatselijke be drijven en die in de omgeving. Dat deze plaatselijke bedrijven nog geen voldoende werk kunnen geven om voor een ontlasting van het aantal ingeschreven werkloozen zorg te kunnen dragen is een niet te ontkennen en niet gexxoeg te betreuren feit. Doch dat in het talgemeen over het afgeloopen jaar meer werk is geboden is al evenzeer een feit. dat moeilijk kan worden weersproken. Het belang van den arbeider is dan ook enkel en alleen hierin te zien, dat hij paraat wordt gehouden om in het vrijebedrijf te worden ingeschakeld omdat deze bedrijven alleen in staat zullen kunnen zijn den arbei der een bestendigd weekloon te verzekeren. Elk middel om de menschen dan ook van dit doel en streven af te houden, ze te ver vreemden van datgene, wat bij uitsluiting van alle andere hun levenspositie beteekent, daarom uit den booze. B. en W. kunnen het standpunt niet deelen dat de financieele toestand aanmerkelijk gun stiger is geworden; er is eenige verbetering, welke echter geenszins rechtvaardigt thans met volle handen geld uit te geven. Alvorens hier nader op in te gaan, meenen B. en W. goed te doen op te merken, dat de verbetering der financiën hoegenaamd niet te danken is aan opbloei van het bedrijfs leven. Thans de hoogere kosten bij normale uit voering van het werk. Deze zullen zijn verhooging van het loonbe- drag van f 42.000 met pl.m. 25 pet. d.i. onge veer f 10.000 en f 30.000 wegens gederfde rijkssubsidie. Totaal f 40.000. Indien nu het benoodigde bedrag geleend moet worden tegen een rentevoet van ZV2 pet. dan zullen de jaarlijksche meerkosten aan rioolbelasting zijn f 1873; Een optimistisch adres. Naar aanleiding van een afwijzende be schikking van B. en W. op een verzoek voor het aanleggen van een straat, heeft de N V. Grondexploitatie-Maatschappij „Op Hoop van Zegen" een request gezonden aan den gemeen teraad. B. en W. merken daarover o.m. op: Het verleenen van een vergunning voor den aanleg van een straat behoort niet tot de com petentie van ons college, doch tot die van den Raad. In eerste instantie zal derhalve door den Raad beslist moeten worden over den aanleg. Ons college is zich er van bewust, dat be doelde straat aansluit op het geprojecteerde uitbreidingsplan. Het betreft hier slechts een gedeelte (doodloopend) van een ontworpen straat. Het zal nu wel niet in de bedoeling liggen, dat het plan zoodanig wordt uitgevoerd, dat de talrijke ontworpen straten slechts gedeel telijk en doodloopend worden uitgevoerd.- In deze gemeeixte bevindt zich de door het plan bestreken grond in handen vaxx talrijke verschillende eigenaars. Indien een exploitant niet tot overeenstemming kan komen met den eigenaar van den grond, waarover een deel van een aan te leggen straat loopt, zou hij in de lijn van het adres, kunnen volstaan met een gedeelte aan te leggen. Wordt dit nu regel, dan zal zonder eenigen twijfel binnen afzien- baren tijd de gemeente „verrijkt" zijn met vele doodloopende straten. Men zal, de gevraagde vergunning verlec- nende, dergelijke aanvragen in de toekomst niet kunnen afwijzen. Het gevaar is niet denk beeldig, dat de aanleg van straten van hon derden meters lang, zooals thans b.v. de Cie- weg, wordt gevraagd, welke eventueel dood kunnen loopen, omdat de eigenaars van het verbindingsstuk met een volgende straat ver koop van hun perceel zouden weigeren. Het is duidelijk dat dan uiteindelijk de gemeente de kosten zal moeten dragen om tot een behoor lijke oplossing te geraken. Zonder alle argumenten in het adres in het bijzonder te behandelen, meenen wij er toch de aandacht op te moeten vestigen, dat de opmerking, „dat door het weigeren van ge noemde vergunning, verdere uitbreiding van de geprojecteerde straten niet mogelijk is", wel heel zonderling is. De uitvoering van het uit breidingsplan, berekend voor 40 jaren heeft nauwelijks een aanvang genomen, en thans zou door het weigeren van den aanleg van een doodloopend straatje van 50 meter de uitbrei ding stop staan! Wij vreezen echter, dat dit gedeelte van het betoog van adressanten te optimistisch is! Aangezien B. en W. van meening zijn, dat het verleenen van de vergunning niet in het belang van de gemeente is zouden zij inwilli ging van het verzoek betreuren. R.K. SCHAAKVEREENIGING „ST. THOMAS". De R.K. Schaakvereeniging „St. Thomas" speelde in het Vereenigingsgebouw te Velsen- Noord een wedstrijd tegen D.D.O. II. De uit slag was een niet verwachte, groote overwin ning voor St. Thomas. Het verloop van den wedstrijd was: D.D.O. n St. Thomas P. Beentjes—E. Sprenkeling V2—V2 P. Oudendijk—W. Briefjes 1—0 R. v. d. BosJo Lute 01 F. VosA. Toepoel 01 R. Borst—C. de Winter 01 P. Kabret—G. Cornelisse 0—1 J. PasmaL. Res 01 A. v. d. LemN. Steeman 01 C. ValkJ. Rozing 0—1 C. Hageman—S. Lute 0—1 Totaal iy2_8i/2 Dinsdagavond wordt in het clubhuis, Café „Duinzicht" aan den Beverwijkschenstraatweg een sïmultaan-seance gespeeld door den heer P. van Ros. Ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen en hebben dan tevens gelegenheid met de vereeniging „St. Thomas" kennis te maken. aangekomen. 23 December: Vliestroom s.s. Huil Tynefield m.s. Middlesbro 24 December: Flandria s.s. Rotterdam Prins Bernhard m.s. Oranje m.s. Klaipeda Hamm s.s. Macassar Pan Gothia m.s. Baytown Hontestroom s.s. Loonden Queenworth s.s. Sunderland Wim m.s. Danzig Hernodia s.s. Sundsvall Fairplay XVIII sl.b. Duinkerken Fairplay V sl.b. Duinkerken Beverwijk XXI sl.b. Duinkerken Beverwijk VIII bagger Duinkerken Minister Wedel m.s. Corpus Christi Liberty m.s. Fowey Montferland s.s. Buenos Aires 25 December: Schokland s.s. New Castle Triton s.s. Rotterdam Igarka s.s. Leningrad Zaanstroom s.s. Fowey Coen m.s. Ipswich Vechtstroom s.s. Londen Mira m.s. Fowey Amstelstroom m.s Huil Trito s.s. Fowey Finland s.s. Gent 1 L. N. Concylis s.s. Rosario Abel Tasman m.s. Dieppe 26 December: Ariadne s.s. Aarhus Sallnad s.s. Hamburg Orpheus s.s. Danzig Vulcanus s.s. Hamburg Tiberius s-s. Hamburg Varmdö s.s. Oxelösund VERTROKKEN. 3 December: Merel s.s. Londen Odysseus s.s. Rotterdam Themis s-s. Bremen Triton s.s. Rotterdam Venus s.s. Rotterdam Pluto s.s. Gdynia 24 December: Mr. Harm Smeenge m.s. Gdynia Europe m.s. Pt. Arthur Rijnstroom m.s. Bristol Theséé s.s. Antwerpen Henca m.s. Trufo Texelstroom s.s. Liverpool Bastant s.s. Oslo Crijnssen s.s. West Indie Van Renselaer s.s. West Indie Agility s.s. Huil Mavis s.s. Londen Megara m.s. Curacao Akershus ^s.s. Oslo Cedrington Court m.s. Hamburg Medon m.s. Hamburg Ella s.s. Rotterdam Marne m.s. Parijs Caithness m.s. Newport Nereus s.s. Kopenhagen Borthwick s.s. Leith Gateshead s.s. New Castle Poseidon s.s. Curasao Enid Mary s.s. Goole Tor s.s. Malmö Hade m.s. Rotterdam Queensworth s.s. Sunderland Flandria s.s. Gothenburg 25 December: Myrmidon m.s. Swansea Tynefield m.s. Tampico Fairplay XVIII sl.b. Terneuzen aFirplay XVIII sl.b. Terneuzen Jaarstroom s.s. West Afrika Lampas s.s. St. Kitts Uckermark s.s. Hamburg 26 December: Otto Leonhardt s.s. Vlissingen Triton s.s. Tanger Berganger m.s. Rotterdam Colombia m.s. Hamburg Ransdorp m.s. Hamburg Aanvoer houtstof. Het Zweedsche stoomschip Hernodia is van Sundsvall aangekomen met een lading hout stof voor de papierfabriek te Velsen. Haringverscheping. Vrijdag j.l. vertrok uit de Visschershaven alhier het Nederlandsche motorschip „Mr. Marm Smeenge" hetwelk een lading versche haring geladen had met bestemming naar Gdynia. Groote diepgang. Het Zweedsche tank-motorschip „Pan Gothia" passeerde Vrijdagmorgen het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,7 Meter Het schip, geladen met petroleum, ben zine en gasolie kwam van Baytown. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Varmdö is van Oxelösund aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. IJzcrverscheping Na eerst In Rotterdam stukgoederen te heb ben geladen is het Nederlandsche stoomschip Triton naar de Hoogovens gekomen om een partij ijzer bij te laden voor een Middelland- sche Zeehaven, waarheen het inmiddels ver trokken is. Sleepreis. De sleepbooten Fairplay XVm en Fairplay V zijn hier van Duinkerken aangekomen met de baggermolen Beverwijk Vin en de sleep boot Beverwijk XXI op sleeptouw. Deze vaar tuigen waren door de firma Van Hattem voor de havenwerken in Duinkerken verhuurd doch zijn nu teruggegeven omdat het werk voorloopig is afgemaakt. Alkmaar met Nieuwjaar 111 het duister? Conflict met het P. E. N. In de Donderdagmiddag te Alk maar gehouden gemeenteraadsver gadering heeft de heer Bonsema wethouder van de bedrijven, mede- deeling gedaan over den stand van het conflict tusschen de gemeente en de provincie inzake de levering van electrischen stroom. deelde daarbij mede. dat nog lang geen overeenstemming Inzake de verlenging van het leveringscon tract is bereikt. De provincie heeft veel hoogere voorwaarden gesteld en gedreigd, dat bij ni„t-aanvaarding op 31 Decem ber des avonds te twaalf uur Alk maar in het duister zal worden ge- _et. De gemeente heeft de tusschen komst van de regeering ingeroepen en deze zal nu aan Gedeputeerde Staten verzoeken de beslissing nog drie maanden uit te stellen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5