Japanners rukken op langs de spoorlijn Tsinan—Tsingtau. IN ALGERIE. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Voor slechts 10 cent Parijsche gemeentepersoneel in staking. RABSC WOENSDAG 29 DECEMBER 1937 De strijd in het Verre Oosten Aanval op Kiangsi voorbereid. Reuter meldt uit Hankau, dat de troepen van Han Foe Tsjoe, den gou verneur van Sjantoeng, die uit Tsi nan zijn teruggetrokken, thans een stelling in de Pai Ma Shan, of Witte Paardenbergen ten zuiden van Tsi nan, hebben ingenomen. De hoofd macht heeft zich geconcentreerd bij Taien, 25 mijl ten zuiden van Tsinan. De Japansche troepen rukken op langs den spoorweg Tsinan-Tsingtau. Gevechten werden geleverd bij Tsjingtsjau, 95 mijl van Tsinan en 35 mijl van Weisjen. een stad met een vreemdelingenwij k in het midden van Sjantoeng. De Chineesche troe pen uit Tsingtau, die vroeger onder bevel van maarschalk Tsjang Sjoe Liang stonden, trekken naar het westen om de Chineesche linies bij Weisjen te versterken. Het Chineesche Telegraaf Agentschap Central News meldt: De Japansche troepen, die in Tsjekiang strijden, zouden zich gereed maken op drie punten Kiangsi, de eerste provincie in het zuidwesten aan te vallen. Hevige gevechten zijn reeds ontbrand langs de Toejang, op 40 K.M. ten zuidwesten van Hangtsjau. Generaal Sjihaihissoeng, de gouverneur van Kiangsi, heeft verklaard vastbesloten te zijn tegenstand te bieden tot het einde aan het Japanschen inval. Hij zeide o.m.: „De soldaten van Kiangsi, de Kwomintang en de regeering zullen de provincie niet verlaten". Aan het front van Sjansi schijnen de Ja panners na een rustperiode de krijgsverrich tingen te zullen gaan hervatten. De streek ten zuidwesten van Wei in Hopei zou bevrijd zijn van Japanners, dank zij her haalde successen der Chineesche luchtstrijd krachten» i Wang Tsjing Wei uit de Kwomintang. Naar Havas uit Tokio meldt is Wang Tsjing Wei, de vroegere minister-president van China afgetreden als voorzitter van de Kwomintang. De incidenten met „Lady Birden Bee Het persbureau van de legerafdeeling van het keizerlijk hoofdkwartier te Tokio heeft gisteravond een verklaring uitgegeven betref fende het incident van de Britsche oorlogs bodems „Lady Bird" en ,,Bee". Deze verkla ring is gebaseerd op inlichtingen, die door een stafofficier van het keizerlijk hoofdkwartier in samenwerking met de Japansche autoritei ten ter plaatse bijeengebracht zijn. De verklaring, aldus het Japansche pers bureau Domei, vormt een uitvoerig document, waarin uiteengezet wordt, dat op 11 December voor de Chineezen in Nanking slechts een uit weg voor terugtrekken bleef. n.l. de Jangtse. Er hing een donkere rook op de rivier. Men had er geen idee van, dat buitenlandsche schepen zich nog op de Jangtse zouden bevin den en had derhalve den indruk, dat de tien groote stoomschepen, die stroomopwaarts voeren, van den vijand waren, weshalve bevel tot vuren werd gegeven. De afstand was toen echter te. groot om trefkans te hebben. In den morgen van 12 December bereikten de Japanners Woehoe. Het was mooi weer, maar mistig. Men ontdekte toen aan den rech teroever van de Jangtse vier groote stoom schepen, die manschappen aan land zetten. Omstreeks negen uur zag men, dat zwarte rook van de schepen opsteeg. Men kreeg den indruk, dat een rookgordijn gevormd werd. Hierop werd bevel gegeven de schepen onder vuur te nemen. Een der schepen voer in de richting der Japanners. Men zag toen de Britsche vlag. Het schip was de „Bee". De verklaring geeft dan een beschrijving van de besprekingen, die gevoerd zijn tusschen den Japanschen bevelvoerder en de Britsche officieren van de „Lady Bird". Herhaald wordt, dat de Britsche schepen niet herkend konden worden door den dikken mist en dat men niet wist, dat er vreemde schepen op de rivier wa ren zoodat de aanval niet gepleegd is in het bewustzijn, dat men voor Britsche schepen stond. Dat het vuur onopzettelijk was, zoo ein digt de verklaring, zal begrepen worden door hen, die weten hoe de feitelijke toestanden waren op het slagveld, waar gebeurtenissen van onverwachten en buitengewonen aard zoo veelvuldig voorkomen. Desondanks „betreuren wij oprecht, dat de huidige, ongelukkige zaak zich heeft voorge daan". Negus geeft uitdrukking aan zijn ongerustheid Nieuwe regeering rechts georiënteerd. De koning heeft gisteravond den voorzit ter van de Christelijke Nationale Partij, Goga, met de vorming van een nieuw kabi net belast. Goga stelde nog denzelfden avond zijn ministerie samen. De ministers hebben in handen van den koning reeds den eed afgelegd. Zij behooren meerendeels tot de Christelijk Nationale Partij. Vier ministers maakten tot dusver deel uit van den rechtervleugel der Natio nale Boerenpartij. Zij zijn thans echter door die partij geschrapt. De voornaamste portefeuilles zijn als volgt verdeeld: Goga: minister-president. Micescu: Buitenlandsche Zaken. Savoe: Financiën. Calinescu: Binnenlandsche Zaken. Radulescu Mehedinti: Justitie. Antonescu: Landsverdediging. Irimescu: Luchtvaart en Marine. Octavian Goga, de nieuwe minister-presi dent, werd in 1881 te Sibiu (Transsylvanië) geboren. Hij studeerde te Boedapest en te Berlijn. Voor den oorlog ageerde hij in Transsylvanië, dat door Hongarije werd over- heerscht, ten gunste van Roemenië. Hij is een talentvol dichter. Goga heeft deel uit gemaakt van de politieke groep van maar schalk Avarescu. waaruit hij is getreden om de Nationale Boerenpartij op te richten, die samenging met den bond van prof. Cousza. Hieruit is de Christelijk Nationale Partij ontstaan. Goga is voorstander van een ras senpolitiek en van een goede verstandhou ding met Duitschland. „Uitdaging aan de natie". Jules Maniu, de president der Nationale Boerenpartij, heeft tegenover de pers ver klaard. dat de regeering van Goga, na de ver kiezingen, een uitdaging was aan het adres van de natie. De partij van Goga heeft slechts tien percent der stemmen op zich vereenigd en dient zich aan als persoonlijke reegering in anti-parlementairen en anti- constitutioneelen vorm. Maniu zeide, dat zijn partij in de oppositie zou gaan tegen de nieuwe regeering, die een werkelijk gevaar voor de belangen der natie beteekent. Te Berlijn volgt men met belangstelling de ontwikkeling van den politiekén toestand in Roemenië. De missie, door den koning aan Goga toe vertrouwd. wordt als een zeer belangrijke ge beurtenis beschouwd. Men doet voorts uitko men, dat het aantal aanhangers der organi satie van de IJzeren Garde voortdurend toe neemt. Dertigduizend man bij General Motors ontslagen. Werkweek van drie dagen ingevoerd. Het Amerikaansche automobielcon cern General Motors heeft besloten met ingang van 1 Januari 30.000 ar beiders en employé's te ontslaan. Als motief wordt aangevoerd de algemee- ne achteruitgang gedurende het afge- loopen kwartaal in bijna alle takken van het Amerikaansche bedrijfsleven. Na de massa-ontslagen zullen bij de General Motors nog 205.000 menschen werkzaam zijn. Er zal slechts drie dagen in de week gewerkt worden, tot de omstandigheden beter worden. kunt U nu kennis maken met de zoo voor treffelijke kou-, griep- en pijnverdrijvende „Mijnhardtjes" (hartvormige cachets). Tijdelijk proefdoosje 10ct.Bij Apoth. en Drog. (Adv. Ingez. Med.) Tusschen Arabieren en kameelen. België. Uitspraak in de processen van Degrelle. De Eerste Kamer van het Hof van Beroep te Brussel heeft vonnis gewezen in den proces sen, die de Rexleider Léon Degrelle aanhan gig heeft gemaakt tegen de bladen Le Soir. Le Peuple en La Flandre Liberale. Deze bladen hebben indertijd artikelen gepubliceerd, waar in gezinspeeld werd op de herkomst der fond sen van het Rexisme, welke artikelen door De grelle lasterlijk en schadelijk geacht werden Het Hof was van oordeel, dat de gewraakte artikelen niet lasterlijk doch slechts beleedi- gend waren, en veroordeelde de Soir tot pu blicatie van het vonnis, terwijl het tevens de publicatie in drie dagbladen gelastte. Het Hof achtte deze publicatie een voldoende genoeg doening en heeft Degrelle derhalve geen scha deloosstelling toegewezen. In eerste instantie had Degrelle 25.000 frank schadevergoeding gedregen. Ten aanzien van La Flandre Liberale gelast te het Hof de publicatie van het vonnis in dit blad en in een Belgisch dagblad, terwijl de Peuple veroordeeld werd tot publicatie van het vonnis in dit blad en drie andere Belgische bladen. Métro- en autobusverkeer ligt stil. Het personeel van de openbare diensten van Parijs en het Seine- departement heeft in den afge- loopen nacht besloten in staking te gaan uit protest tegen de niet- inwilliging van een aantal loon- eischen. De staking omvat het perso neel van gas en electriciteit, de transportarbeiders en het perso neel van de Métro. Te middemaocht is de staking van het per soneel van de autobusdiensten in werking ge treden. Bij het aanbreken van den dag werd de sta king op grooter schaal merkbaar, de métro en de autobussen reden niet. Het publiek, dat niets wist van de beslissing, welke in den nacht is genomen, wachtte bij de halten ver geefs op de bussen en treinen, doch deze toe stand duurde niet lang. Al spoedig werd het publiek door de stakingsposten in de Métro stations en bij de autobushalten ingelicht. Aangezien de taxi's niet aan de staking meedoen, maakten zij goede zaken, zij ver voerden de passagiers gemeenschappelijk. Ook de auto's van de stadsreiniging verlie ten de garages niet, terwijl ook het huisvuil niet zal worden weggehaald. De minister van binnenlandsche zaken heeft maatregelen genomen om de orde te hand haven. Op verscheidene punten in Parijs zijn afdeelingen van de mobiele garde geplaatst, vooral bij de garages van de autobussen en bij sommige stations van de Métro. Po-pulairekeurt de staking af. Ten aanzien van de staking schrijft de „Po pulaire"; „Wij hebben steeds de salariseischen verdedigd, doch wij achten de methode, welke bij deze gelegenheid door de verantwoordelijke personen van de vereenigde bonden van per soneel in overheidsdienst wordt toegepast, niet juist. De stakingsorder werd uitgegeven, op het oogenblik, dat de leiders van de vakver- eenigingen onderhandelden met minister Marx Dormoy. Bij het einde van dit onderhoud zag de minister zich voor een voldongen feit ge plaatst. Dit kan hem slechts hinderen in zijn taak verzoenend op te treden tusschen de ar beiders en de gemeenteraden. Wij vreezen, dat een staking, welke onder dergelijke omstandigheden wordt uitgeschre ven, in de oogen van de bevolking niet ge rechtvaardigd zal zijn en dreigt de geheele vakbeweging te schaden." Een beroep op de hoofden der Oslostaten. Naar aanleiding van de berichten dat de staten, leden van de overeenkomst van Oslo, de verovering van Ethiopië door Italië „de jure" zouden erkennen, heeft de negus Haile Selaissie, naar Havas meldt tot de staats hoofden van deze mogendheden het volgende telegram gezonden: „Ik ben ongerust door het vernemen, dat op uitnoodiging van de Nederlandsche regeering de staten, lid van de overeenkomt van Oslo, in overweging zullen nemen de bezetting van Ethiopië door Italië „de jure" te erkennen, De Volkenbond, die onmachtig is geweest de annexatie tegen te houden, heeft toch ten gunste van den vrede het beginsel van niet er kennen van de bezetting kunnen handhaven Het volk van Ethiopië blijft weigeren zich te onderwerpen aan de Italiaansche overheer- sching. Namens mijn volk doe ik een beroep op Uwe Majesteit, opdat haar regeering zal volharden in de traditioneele politiek van be scherming van het internationale recht". Erkenning van den feitelijken toestand. 's GRAVENHAGE, 28 December. Naar aanleiding van het bericht, dat de Negus Haile Selassie in een tele gram aan de staatshoofden der Os- lolanden er zijn ongerustheid over heeft uitgesproken, dat op uitnoodiging van de Nederlandsche regeering deze staten in overweging zullen nemen de bezetting van Ethiopië door Italië de jure te erkennen, wordt van bevoeg de zijde erop gewezen, dat het Neder landsche voorstel betrekking heeft op een erkenning de facto, doch dat van een erkenning de jure nimmer sprake is geweest. Toestand te Teruel nog onduidelijk. Het seminarie in handen der republikeinen. Het ministerie van nationale verdediging te Barcelona deelt mede: .Dinsdag heeft de vijand weinig activiteit aan den dag gelegd. Aan het oostelijk front hebben wij een Junkervliegtuig te Tortajada omlaag gehaald. Aan den ingang van Teruel ontspon zich een luchtgevecht tusschen vier van onze jachtescadrilles en vijandelijke bommenwerpers-escadrilles. Vier bombarde mentsvliegtuigen werden door ons neergescho ten, terwijl wij een toestel verloren. Bij het vallen van den avond hebben wij in een stormaanval met handgranaten het semi narie veroverd. De bezetting vluchtte in den hof naast het klooster St. Clara, waar de te genstand niet lang kan duren. Seminarie en klooster staan beide in vlammen." De rechtsche zender Radio-Nacional zond gisteravond het volgende bericht uit: „Aan het front van Teruel blijven de colon nes van generaal Aranda oprukken. Zij komen niet alleen den belegerden snel te hulp, doch brengen den vijand bij haar opmarsch ook ge weldige verliezen toe. De vijand verdedigt zich wanhopig en trekt met achterlating van vele dooden terug." DOODEN EN GEWONDEN BIJ AUTOBUS ONGELUK IN MEXICO. Bij Vera Cruz in den staat Mexico is een autobus tegen een boom opgereden. Zeven inzittenden kwamen om het leven, zestien werden gewond. Het ongeluk is toe te schrij ven aan breuk aan de stuurinrichting. us was ik in Algerië: wat een ver schil met ons lage, kleine Holland! Daar had je de sierlijk opschietende palmen, de hooge witte huizen, de hellende, witstoffige straten, de brandende zon die alles zoo kleurig deed schijnen. Maar wat juist dien echt Oosterschen aanblik gaf waren de Arabieren. De mannen met de gebronsde, soms zwarte huidskleur, de fez op het hoofd, de witgesluierde vrouwen, waarvan slechts de twee donkere oogen zichtbaar zijn, oogen vol geheimzinnige raadselen voor ons, nuchtere, zakelijke menschen uit het jachtige leven. Van Oran uit, waar ik eenigen tijd door bracht, werd een tocht gemaakt naar een kleinere stad, uitsluitend door Arabieren be woond, die daar nog absoluut volgens eigen zeden en gewoonten leven, zonder dat de Fransche invloed daar schade aan gedaan heeft. Het was ongewoon warm; er woei een heete, droge wind, die je haren als stroo, je huid strak, je oogen branderig en je mond als leer maakte de siroccowind uit de woestijn. De auto vloog langs den weg: aan weerszijden dorre velden, waarop kleine, ma gere geiten graasden, afgewisseld door stuk ken land, bebouwd met zwaarbeladen druiven- struiken, of een droogliggend meer. Het is on gelooflijk hoe dor en stoffig hier het land schap is, in geen maanden valt er een druppel regen. Af en toe passeeren we een troepje Arabie ren, vergezeld door de traditioneele, zwaarbe laste ezeltjes of „bourricos": menschen die zwijgend en langzaam verder gingen no maden, zooals er nog heel veel zijn in deze streek. Plotseling in de verte een kudde kameelen; scherp staken hun coutouren tegen de lucht af, kalm en fier vervolgden ze hun weg, be geleid door enkele drijvers. Dit is zelfs in deze streek geen alledaagsch schouwspel, daarvoor moet men nog meer naar het Zuiden toe. Met de auto zijn we ze zoo dicht mogelijk genaderd moesten het laatste eind te voet afleggen en hebben toen gevraagd eenige foto's te mogen nemen. Er werd ons genadig toestemming ver leend, in de hoop natuurlijk met een flinke fooi beloond te worden, de Arabieren zijn soms gewiekste kooplui! Nadat het schouwspel ver eeuwigd en onze fotografiewoede bevredigd was, werd met één van de kameelbazen afge rekend, die ons in een gewichtig gesprek mee deelde, hoe arm hij wel was en die scheen te meenen, dat die rijkaards wel wat missen konden. Verder ging het, van tijd tot tijd een Ara bisch gehuchtje, bestaande uit een troep ar moedige hutjes, omgeven door manshooge cacteeën en agaven; een vrouw ervoor, den met water gevulden dierenhuidzak torsend, een paar kinderen, die de auto naschreeuwden, enkele kaartende of slapende mannen aan den kant van den weg, en voorbij was het weer. Op regelmatige afstanden verhieven zich de „marabous", graftomben der Arabische hoof den, in den vorm van kleine, helwitte tem peltjes. En toen eindelijk stopten we op een door palmen omzoomd pleintje, het centrum van de stad Tlemsen, waar dadelijk de auto door half naakte joggies omzwermd werd, die aanboden er op te iLJ'agen waren er noodig om alles te bekij ken, jaren zouden er noodig zijn om dit tot je eigendom te maken, om iets te gaan begrij pen van het zieleleven van dit moeilijk te doorgronden volk. Daar had je de Arabische winkeltjes, door kralen gordijnen van de straat afgesloten; binnenin was het halfdonker en er heerschte een stille weldadige rust. Met de grootste be leefdheid werd alles ten toon gespreid en moesten we de moeilijke keuze doen uit: sier lijke meubeltjes, prachtig bestikte kussens, sierlijke thee-, koffie- en rookstellen, tasschen, portefeuilles en de echt Arabische sieraden, allemaal handwerk uit deze streek. Met een onbewogen gezicht worden fantastisch hooge prijzen genoemd, daarna wordt met veel ernst onderhandeld en meestal verlaat het voorwerp voor de helft van den prijs den winkel. Een tapijt wilt U koopen? Voor het kleine winkeltje zit een heele Ara bierenfamilie op straat, zooveel mogelijk een schaduwplekje zoekend. Eerbiedig gaat alles op zij, als de koopers naderen. Zwijgend wor den de opgerolde tapijten te voorschijn ge haald en ter keuring in de heete zon op de stoffige straat uitgerold, aangezien de ruimte dit binnen niet toelaat. Nu wilden we ook wel eens zien hoe de tapijten gemaakt werden huisarbeid, zooals men ons zei, door vrouwen en kinderen verricht. Door een wir-war van smalle steenen gangetjes liepen we nu, hoog boven ons een streepje blauwe lucht; af en toe een scheef verzakte deur, of alleen een paar latten, waarachter een donker hol je tege moet gaapte: de woningen der Arabieren. We stuitten op een wingerd van pl.m. 1000 jaren oud, stille getuige van al het lief en leed dat zich daar iin de duistere gangen, in den loop der eeuwen afgespeeld heeft. Daar zagen we ze bezig aan de weefgetou wen: de jonge vrouwen, die hard en zwijgend werkten, de heele oudjes met trillende handen en tranende oogen, de kleine kleuters van 4, 5 jaar, wier teere vingertjes met behendige vlugheid de wol door het werk trokken. De echtgenooten van deze vrouwen brengen hun tijd luierend door: slapen, of zitten heel den dag in koffie- en theehuizen te kaarten en te praten. Dit zijn de domme, onwetende Arabie ren, slecht voor hun vrouwen; ruziezoekers en. onruststokers. Maar daar heb je de anderen, hoogstaande, ontwikkelde menschen, harde werkers, goed voor de van hen afhankelijke vrouwen. Welk een verschillend leven hebben deze laatsten, die niet meetellen in de maat schappij, die lezen noch schrijven kunnen, ver geleken bij hun zusteren in de andere landen, die haar plaats als gelijken naast den man hebben ingenomen. Dé VAN VUURE. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Je moet het zelf weten, hoor. Kan je zeilen? vroeg Baars, toen ze bij de boot stonden. Een beetje, zei Thijs. Maar ik MOET weg, snap je? De boot krijg je natuurlijk zoo gauw mogelijk terug! Het waait nogal, zei Tom Baars. Je zult wel last van zeeziekte krijgen. Ga dan maar buiten boord hangen, hoor!! Tom Baars lachte, dat de tranen hem in de oogen stonden. Ga dan maar buiten boord, hangen!! Hahahahaü Thijs trok er zich niets van aan en probeerde weg te komen. Om al dat geharrewar met het zeil moest Tom Baars weer schudden van het lachen, maar na veel moeite was Thijs dan eindelijk op weg, of liever gezegd, op zee. Nu is het maar zaak. koers te houden, gromde hij in zichzelf. Dag, Tom!! Dag, Tom!! Bedankt voor de moeite, hoor! Het gaat best!! Tom Baars keek hem lachend na. Hij trok aan zijn pijp, zoodat hij grooteblauwe wolken uitblies. Dag, jong. Hou je maar goed! Hij draaide zich om en liep zijn hutje weer binnen. Nou maar weer lekker slapen, bromde hij. Abessyniscli kerklioofd geëxcommuniceerd. Koptische Kerk verklaart Italiaansch besluit voor ongeldig. Uit Kairo: De Heilige Synode van de Kopti sche Kerk heeft Amba Abraham geëxcommu niceerd en verklaard, dat zijn benoeming tot patriarch van Addis Abeba door de Italiaan sche autoriteiten ongeldig is. Amba Kyrillos blijft het eenige erkende hoofd van de kerk van Ethiopië. proeramma DONDERDAG 30 DeECEMBER. HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramofoon platen. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.16 Viool en piano. 6.20 Gramo foonplaten. 6.30 Land- en tuinbouwhalfuur. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekover zicht. 7.45 Reportage of gram. muziek. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Jongedameszangclub „Con Amore", het HEMO orkest, piano en orgel. 9.00 Reportageflitsen uit 1937. 10.00 Berichten ANP. 10.05 All Round Sextet. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.30—12.00 Gramofoonplaten. Hier na: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest en solist. In de pauze: Declamatie. 12.30 AVRO dansorkest. 1.00 Gramofoonplaten. 1.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gra mofoonmuziek. 4.00 Voor zieken. 4.30 Orgel spel. 4.50 Radiotooneel voor de jeugd. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Rostova en haar Zigeunerorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Om roeporkest en solist. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.00 Omroeporkest en Amsterdamsch Vocaal kwartet. 10.20 Cabaret-programma. 11.00 Be richten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.40 —12 Orgelspel. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gramofoonplaten. 12.05 Trocadero Cinema orkest. 12.50 Radiotooneel. 1.20 BBC- Schotsch-orkest en viool. 2.20 Gr. pl. 3.103.30 Things I cannot explain", causerie. 3.35 Stede lijk Orkest Bournemouth en solist. 5.05 Cause rie: Building a house". 5.20 Jack White en zijn band. 6.20 Berichten. Boekbespreking. 7.00 Pianorecital. 7.35 Gram. muz. 8.10 BBC-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 „The sinking of H.M.S. Audacious, causerie. 10.00 Hobo-recital. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Variété-orkest orgel en zang. 11.20 Literaire causerie. 11.35 Joe Kaye en zijn band 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonplaten. 12.50 Giardino-orkest en zang. 3.05 Pianorecital. 3.20 Zang. 4.20 Zang. 4.50 Viool en harp. 5.20 Ra diotooneel. 7.35 Zang. 8.35 Pianorecital. 8.50 Nationaal orkest en solisten. 10.50 Gramofoon platen. KEULEN, 456 M. 5.50 Plietzsch Marko-orkest. 7.50 Omroep orkest. 8.50 Pianorecital. 11.20 Rhein-Maini- sche Landesorkest. 1.35 Omroepsextet. 3.20 Omroeproeporkest en -schrammelensemble. 5.30 Gramofoonplaten. 6.30 Gramofoonplaten. 7.20 Jaaroverzicht. 8.20 Viool, cello, piano en declamatie. 10.1011.20 Om roep kleineor kest, Stuttgarter Volksmuziek en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Zang en piano. 1.00 Omroepsalonorkest. 1.30 Omroepdansor- kest. 1.50 Zang en piano. 2.002.20 Gramo foonplaten. 5.20 Omroepsalonorkest en gram. muz. 6.50 Gramofoonpl.. 8.20 dito. 8.35 Zang koor De Welkom en gram. muz. 9.20 Omroep- symphonie-orkest en solist. 11.00—11.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 1.30 Omroepsalonorkest. 1.50 —2.20 en 5.20 Gram. pl. 6.20 Reportage. 6.35 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.35 „Das Land des Lachelns", operette. 10.3011.20 Zang, piano en het Gertler-kwartet. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Barnabas van Geczy's orkest. 8.20 Cau serie. 8.35 Gevarieerd programma, solisten en een bazuinkwartet. 9.20 Berichten. 9.50 Piano, viool en cello. 10.05 Scheepsweerberichten. 10.20 •11-20 Barnabas von Geczy's orkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3