HET NIEUWE AVONDBLAD Onze Abonnementsprij s. „Ruiterlijke Bekentenissen." NEDERLAND 23e JAARGANG No. 50 DONDERDAG 30 DEC. 1937 JMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus S cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wilsvlneer f 60 één °f twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuiaen enz 400^ bi] verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Wij zijn genoodzaakt den abonnements prijs van dit blad met ingang van het Nieuwe Jaar te verhoogen van 10 tot Viy2 cents per week. Per maand geïncasseerd zal de prijs f 0.55 worden, per drie maanden f 1.65. On danks deze verhooging blijft dit dagblad het goedkoopste dat men lezen kan. En omdat wij weten dat dit onzen lezers welgevallig zal zijn zullen wij een aanmerkelijke uit breiding geven aan den omvang van de cou rant. Gemiddeld zal die uitbreiding een pa gina per dag bedragen. Onze abonnés blij ven dus het goedkoopste dagblad lezen en de inhoud wordt vergroot. Niettemin zijn wij ons wel bewust dat wij een afdoende verklaring voor de verhooging hebben te geven. Die is zeer eenvoudig. In gaande eveneens met 1 Januari wordt de prijs van het courantenpapier met vijftig procent verhoogd. Als wij in die omstandig heden den abonnementsprijs van tien cents per week handhaafden de laagste des lands zou het onmogelijk zijn de exploi tatiekosten van dit dagblad te dekken. Geen enkel bedrijf kan zich zooie'ts veroorloven; wij kunnen het ook niet. Het feit dat wij het goedkoopste dagblad blijven bewijst op zichzelf dat wij onze me thoden, welker juistheid trouwens wel ge bleken is uit den zeer snellen groei van ons abonnementen-tal, blijven voortzetten. Wij beseffen tenvolle dat in dit district groote vraag bestaat naar een goed neutraal dag blad, dat zich tenvolle voor de locale belan gen interesseert en dat tegen lagen prijs verkrijgbaar moet zijn. Een jarenlange on dervinding heeft ons in die meening ver sterkt. Voortdurend hebben wij er naar ge streefd, ons aan de omstandigheden en den gang van zaken in dit district nauwkeurig aan te passen ook wat de advertentie-tarie ven betreft en wij zullen dit blijven doen. Wij hopen en verwachten dat deze open hartige uiteenzetting onzerzijds u, de ruim 4400 abonnés van dit dagblad, de noodzaak der omstandigheden tenvolle zal doen erken nen. U kent onze houding en onze opvattin gen en weet dus dat wij u geen knollen voor citroenen verkoopen. U begrijpt natuurlijk ook zeer wel, dat wij dezen maatregel niet dan na lang en ernstig overleg en allesbe halve voor ons genoegen hebben genomen. Wij zijn er toe overgegaan uitsluitend omdat het moest. Het ware ons inderdaad heel wat aangenamer geweest als de geheele situatie onveranderd had kunnen blijven. Daarom vragen wij uw blijvende sympathie voor ons blad, dat door zijn nog steeds zeer lagen prijs ik herhaal het: de laagste door zijn weiverzorgden en veelzijdigen in houd en door zijn strikte objectiviteit zijn belangrijke plaats in het leven van dit district onveranderd blijft innemen en dat daarin een steeds groeiende factor van be- teekenis is geworden. R. P. IJMUIDEN NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Evenals vorige jaren zal door de afdeeling Velsen-IJmuiden van het Nederlandsche Roode Kruis een cursus worden gehouden in Eerste Hulp bij Ongevallen, waarbij heeren kunnen worden opgeleid tot helper en zich kunnen aansluiten als lid der transportcolonne, ter wijl de dames tot helpsters worden opgeleid. De cursussen worden gegeven door dr. W. van Haselen en dr. Blees. Aan het volgen van deze cursussen zijn geen kosten verbonden. Heeren die dezen cursus wenschen te volgen kunnen zich aanmelden bij den secretaris der af deeling, den heer L. Dijiksen, Kennemerlaan 76 te IJmuiden en de dames bij de leidster dei- helpsters mevrouw van Haselen, Kanaal straat 51 te IJmuiden. CONCERT „HALLELUJAH'. Aan het concert dat hedenavond door de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Hallelujah' dir. Theo van Zutphen in het Gebouw voor .Chr. Belangen gegeven wordt, verleenen mede werking de dames Hannie Verhoefvan Zutphen (viool) en Jeannette van Wielink- Berg (begeleiding) en de koorleden, de heeren A. Verschoor (begeleiding') en B. Teijl (zang). De violiste speelt o.m. Vivaldi's Vioolconcert, Kreisler's Praeludium, Solvegslied van Grieg, Gavotte van Rameau en Reverie van Theo van Zutphen. Hallelujah zingt- twee Bachkoralen, het Lentekoor uit „De Jaargetijden", Bonset's Van de gheboorte Christi en als hoofdschotel de recitatieven en koren uit het onvoltooide oratorium ..Christus" van Mendelssohn Bartholdv. Terug naar station. De Duitsche sleepbooten Fairplay V en XVm. welke in de afgeloopen weken eenige reizen met baggermateriaal, resp. van Duin kerken en Temeuzen, naar hier maakten, Rijn thans naar haar station Cuxhaven te ruggekeerd. De Naclitkoniiigin in Thalia. Frits Schakels. Zooals wij reeds hebben gemeld, zal op Zaterdag 1 en Zondag 2 Januari in Thalia het gezelschap van Frits Schakels de operette „De Nachtkonipgin" van Max Gabriel voor het voetlicht brengen. Frits Schakels en zijn gezelschap zijn in IJmuiden overbekend en zij hebben in Thalia menig „daverend" succes geboekt. En ook nu weer zal het bij deze uitvoeringen daveren van den lach, want het gezelschap is bekend om zijn kostelijken humor, waarbij de leider steeds aLs gangmaker fungeert. En daarbij komt nog, dat „De Nachtkoningin" meer brengt dan komische scènes, het geeft ook een mooie levensschets. Met deze operette-avonden zet de directie van Thalia het nieuwe jaar goed in. En dit zal ongetwijfeld door het uitgaande publiek gewaardeerd worden. DRANKWET. Bij B. en W. van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van J. de Wit, van beroep ijscoventer, wonende te Santpoort, om een Verlof B, voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrije drank in de benedenvoorlocaliteit en de benedenachterlocaliteit van het perceel Hoofdstraat no 212 te Santpoort. Vóór 11 Januari 1938 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij B. en W. voornoemd, inbrengen. KERKELIJKE VERKIEZING. Bij de verkiezing van ambtsdragers der Nederl Hervormde Kerk alhier werd tot ouderling in plaats van den heer P. Blad ge kozen de heer F. Walthuis. De heer Dijkstra werd als diaken herkozen, De bevestiging vindt Zondag 2 Januari a.s. plaats. Jan van Kan overleden. Een van de beroemde redders van onze kust overleden. In den ouderdom van 67 jaar is te Noord- wijk aan Zee overleden de heer Jan van Kan, secretaris van de plaatselijke commissie dei- Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij. Jan van Kan, die ongeveer een halve eeuw nauw aan het reddingwezen was verbonden, maakte van 1887 tot 1902 deel uit van de be manning van de reddingboot te Noordwijk aan Zee. Na 1902 werd hij lid, tevens secre taris van de plaatselijke commissie der Noord en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij. Op 1 Juli 1937 werd hij gehuldigd in verband met het feit, dat hij 35 jaar lid-secretaris van de plaatselijke commissie was. In de 15 jaar, dat hij actief aan het red- dingswezen deelnam, heeft hij zeer vele red dingen meegemaakt. Hem werden bij ko ninklijk besluit resp. de bronzen, de zilveren en gouden medaille voor menschlievend hulp betoon toegekend. Hij was na Dorus Rijkers de eerste, die de groote gouden medaille van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij verkreeg Deze hooge onder scheiding verdiende hij in November 1919, voor zijn zeer moedige optreden bij de red ding van de KW 47. De reddingboot, welke was uitgevaren bij den eersten tocht naar den gestranden logger, sloeg om en drie leden van de 'bemanning van de reddingboot verdronken. Daarop nam Jan van Kan het initiatief voor een tweeden tocht, waarbij hij het bevel over de boot had en ver gezeld werd -door zijn zoons, die later ook roeiers zijn geworden. Als lid-secretaris van de plaatselijke commissie schroomde hij niet zelf de riemen ter hand te nemen. Den eersten keer dat Van Kan zich bij het reddingwezen onderscheidde, was hij smids knecht van beroep en 19 jaar oud. Hij was toen nog geen lid van de bemanning van de reddingboot. Een paar visschers, die op een bomschuit in nood verkeerden, redde hij met behulp van een paard. Hij begaf zich hier mee te water en bereikte, met het dier zwemmende, de visschers. Op honderd meter afstand van het strand haalde hij de vis schers uit de branding. Zij grepen zich aan het paard vast en zoo bracht Van Kan hen naar den wal. Voor deze redding ontving hij de bronzen medaille voor menschlievend hulpbetoon van Koning Willem III. Dit was de eerste medaille van een lange reeks. Na deze redding werd Van Kan lid van de be manning van de reddingboot. 1 Jan van Kan was een zeer bekende figuur aan de Hollandsche kust en leefde met hart en ziel met het reddingwezen mee. Vele malen toonde hij grooten moed en volharding. Tot zijn dood toe leefde hij met volle belangstel ling voor alles wat op het reddingwezen be trekking had en aan zijn functie te Noord- .wjjk gaf hij zich met yolle toewijding. Een nieuwe serie in ons blad. Op Dinsdag a.s., 4 Januari, zullen wij de publicatie aanvangen van een nieuwe reeks stukken van de hand van onzen hoofdredac teur in het opgewekte genre van de indertijd verschenen series „Een Hondenleven" en „Het Snelle Ding''. „Ruiterlijke Bekentenissen" zal de erva ringen beschrijven van een beginnenden ruiter. De paardensport heeft in de laatste jaren zeer veel nieuwe beoefenaars tot zich getrokken en vele anderen staan ongetwij feld gereed om hun voorbeeld te volgen, zoo dat wij verwachten dat onze lezers veel be langstelling zullen hebben voor de vaak pe nibele, maar niettemin in vroolijken trant weergegeven ondervindingen van den leerling- te-paard. Teekeningen van George Gussen- hoven zullen de tekst illustreeren. „Een Hondenleven, Fragmenten uit het Dag boek van een Teckel" en „Het Snelle Ding" zijn na de publicatie in ons blad in boekvorm verschenen. Van „Een Hondenleven" zal in het voorjaar de tweede druk uitkomen bij den uit gever Andries Blitz te Amsterdam. De post op Meuwjaarsdag. Verbeterde opgaaf. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te IJmuiden maakt bekend, dat het hoofdkantoor te IJmuiden en het hulpkan toor te Velsen op 1 Januari a.s. voor de post-, telegraaf- en telefoondiensten zullen zijn opengesteld als op Zondagen, met dien ver stande, dat op dien dag tijdens de openstel ling voor den postdienst ook gewone postwis sels worden behandeld. Het hulpkantoor te IJmuiden-Oost is op 1 Januari geopend van 89 uur; de postagent schappen aan Kennemerland, en Zeeweg te IJmuiden. alsmede dat te Driehuis-gem. Velsen blijven op Nieuwjaarsdag gesloten. Op 1 Januari vindt één brief- en pakket- postbestelling plaats, welke te circa 9 uur zal aanvangen. „DE MILLIOENEN-ERFENIS". Vrijdagavond, Zaterdag- en Zondagmiddag wordt in Thalia vertoond de film „De Mil- lioenen-erfenis", waaromtrent wij de volgende bijzonderheden kunnen vermelden: „De milllioenen-erfenis" is de vierde film, die door United Artists in Holland wordt uit gebracht. Zij is in hetzelfde genre als haar voorgangsters (,,'t Is voor den bakker!" „Kid from Spain" en „Roman Scandals") gemaakt: een kluchtig verhaal met een aantal groot- sche muzikale scènes en balletteneen productie, waaraan geld noch moeite ge spaard zijn. Het verhaal speelt zich ditmaal gedeeltelijk in Brooklyn en gedeeltelijk in Egypte af zooals „Kid from Spain" in Mexico en „Roman Scandals" in het oude Rome. Cantor vertelt weer een ontelbaar aan tal grapjes, de Goldwyn-girls (onbetwist de mooiste meisjes van Hollywood) dansen dat het een lust is, er zijn pittige songs en gran dioze décors terwijl Ann Sothern en Ethel Merman in de vrouwelijke hoofdrollen be wijzen, dat zij niet alleen spelen, maar ook zingen kunnen. De film eindigt-met een grootsche ice-eream- finale, die geheel gekleurd is volgens het pro cédé der befaamde Silly Symphonies van Walt Disney. De gekleurde slotacte maakt een geweldigen indruk. Het is de eerste maal, dat men in ons land deze kleuren in een speelfilm kan zien. ER VERDWEEN WEER BEN RIJWIEL. Een inwoner van Velsen-N. heeft aangifte gedaan van vermissing van zijn rijwiel, dat hij eenigen tijd onbeheerd voor zijn café heeft laten staan. GEEN BIOSCOOPVOORSTELLING OP OUDEJAARSAVOND. De directie van Theater de Pont verzoekt ons er op te wijzen, dat op Oudejaarsavond geen bioscoopvoorstelling wordt gegeven. Om ons personeel gelegenheid te geven de feestdagen te vieren, zullen onze zaken VRIJDAG (Oudejaarsavond) om 6 uur sluiten. Ook ZATERDAG (Nieuwjaarsdag) zijn zij gesloten. Wilt U zoo goed zijn met Uw inkoopen hiermede rekening te houden? Bij deze wenschen wij U tevens een Voorspoedig en Gelukkig 1938. IJMUIDEN-OOST. VELSEN-NOORD. (Adv. Ingez. Med.) Goud-Eiland iit „De Pont''. Met Wallcae Beery, Jackie Cooper. Lionel Barrymore, Lewis Stone en andere sterren. Het nieuwe programma van ,,De Pont" vermeldt als eerste hoofdfilm „De Lustige Vagebonden" met Stan Laurel en Oliver Hardy De tweede hoofdfilm is „Goud-Eiland" met de hierboven genoemde filmgrootheden. De inhoud van laatstgenoemde film is als volgt: Op zekeren dag komt er in de -herberg „De Admiraal Benbow" aan de eenzame Engelsche kust, 'n oude zeeschuimer met een lang wit litteeken op z'n gelaat, een vroolijk man, als hij een paar maatjes rum opheeft, maar een hondsch en vreesaanjagend heerschap, als hij nuchter is. Maanden lang blijft de oude kapitein in deze herberg en angstvallig kijkt hij uit naar zee lieden, in het bijzonder naar een, die een houten been heeft. Deze zeelui zijn zijn vijan den, zeeroovers, die hij bedrogen heeft. Hij vreest hun verschrikkelijke waarschuwing, de Zwarte Stip. Tenslotte drinkt hij zich dood, maar voor hij sterft, vertelt hij Jim Hawkins, den zoon van den overleden herbergier, van den schat die zich in zijn scheepskist bevindt. Vóór de bandieten terug kunnen komen om den „Kapitein" af te maken, doorzoeken Jim en zijn moeder bedoelde scheepskist. Zij vinden maar weinig goud, maar wel een kaart be treffende een begraven schat op een afgelegen eiland van den beruchten boekanier, Kapi tein Flint. De landheer van het dorp en de dokter be sluiten dezen schat te gaan opgraven. Zij nemen Jim Hawkins als scheepsjongen en tevens een ouden zeeman met één been als kok mede. Zij weten niet, dat deze kok, Lange Jan Silver genaamd, de vijand is, die de „Kapitein" 't meest vreesde. Deze Lange Jan Silver is de geslependste en bloeddorstig ste piraat van allen. Eenmaal aan boord, wordt Jim met langen Jan de beste maatjes. In den nacht, voorafgaande aan hun landing op het eiland, luistert Jim een gesprek af tusschen zijn vriend Langen Jan en eenige andere matrozen, waaruit blijkt, dat de kok aanvoerder is der zeeroovers en het voornemen koestert den dokter en den landheer te ver moorden, zoodra de reis terug naar Engeland met den schat aan boord zal zijn aangevan gen. Natuurlijk deelt Jim alles den Kapitein mede en men maakt zich gereed tot verzet tegen de moordenaars Zij zoeken een toe- vucht binnen de palissade, die Flint op het eiland heeft gebouwd, maar het aantal hun ner belagers is te groot. Bovendien is er een kanon aan boord, dat hun fort in elkaar zal schieten, als de bandieten het aan land weten te brengen. Jim ontmoet in het woud een zeeman. Ben Gunn genaamd, die door Flint jaren geleden op het eiland is achtergelaten en verneemt van dezen, dat er een bootje, van dierenhuiden vervaardigd, in een inham ligt Onze wakkere scheepsjongen weet in dit bootje het schip te bereiken, waar twee der zeeschuimers als wachten zijn achtergelaten. Hij klimt aan boord, kapt het ankertouw en de „Hispaniola" drijft zeewaarts af .De twee wachten hebben zich bedronken en een van hen, Israel Hands, heeft zijn makker gedood, terwijl hijzelf een wonde heeft opgeloopen, welke hem het sturen belet. Jim beveelt hem aanwijzingen te ver strekken, ten einde het schip in een verbor gen inham op het strand te zetten. Als deze inham bereikt is, ontstaat een gevecht in het want, doch de dappere jongen slaagt er in zich van zijn vijand te ontdoen. Thans spoedt Jim zich naar zijn vrienden terug, doch vindt, dat Silver en zijn mannen bezot hebben genomen van de palissade. De roovers verzetten zich tegen het gezag van Langen Jan en het scheelt weinig, of Jim had er het leven bij ingeschoten, Lange Jan geeft hun de kaart van Flint, welke hij van den dokter heeft ontvangen en omdat- Jim zijn woord houdt en niet naar zijn vrienden vlucht, als hij er een kans toe krijgt, besluit Lange Jan hem te beschermen. Den volgenden dag gaan de piraten naar de plek. waar de schat werd begraven, maar vinden zij, dat de kisten met geld verdwenen zijn. Zij keeren zich tegen Langen Jan en den jongen en zouden ze hebben gedood, indien niet schoten waren ge lost op het fatale oogenblik. Men begeeft zich naar de grot van Ben Gunn, die daarin het geld heeft geborgen en thans wordt de schat naar de „Hispaniola" overgebracht. Een ge deelte der muiters wordt op het eiland ach tergelaten, maar men neemt Langen Jan mee, om hem in Engeland voor het gerecht te brengen. Doch het jeugdige en onbedorven gemoed van den knaap kan de gedachte niet verdragen, dat zijn „maat" zal moeten ster ven en hij helpt hem bijtijds ontvluchten. Door de stijging met vijftig procent van den prijs van het couranten papier zien wij ons genoodzaakt, met ingang van 1 Januari a.s. den abonnementsprijs van ons blad te wijzigen en te brengen op I2V2 cent per week 55 maand 165 kwartaal Voor het incasseeren van geen dezer gelden zullen voortaan incassokosten worden berekend. Onze courant zal inmiddels steeds verbeterd worden en blijft ook thans het goedkoopste dagblad in het district. DE DIRECTIE. SANTPOORT NEWTON BAKER, die van 1916 tot 1921 minister van oorlog der Vereenigde Staten was, is op 66-jarigen leeftijd overleden» Opgevoerd zal worden een tooneelspel in vier bedrijven van Jos Smits, getiteld ,,'t Ver leden spreektHet stuk, dat in den he- dendaagschen tijd te Leiden speelt, heeft de volgende bezetting: Bankier Stenker (A. G. R. Kappers), zijn zoon Jozef (Bob Kochx), zijn dochter Irma, (Bep Balm), zijn schoon dochter Agnes (Jo Jasperse), haar 8-jarig kind Greetje (Annie Kochx), dokter Donkers (John Meijer), kamerverhuurster vrouw Roe- lofs (Tini Oudendijk), theaterdirecteur van Dalen (Theo Huiboom). DE KINDERMIDDAG VAN „SANTPOORTS BLOEI". Groote belangstelling. Woensdagmiddag had het bestuur van „Santpoorts Bloei" in samenwerking met Jan van Dommelen een kindermiddag in „De Weyman" georganiseerd, waarvoor de belang stelling zoo groot was, dat niet alleen de zaal tot in haar uiterste hoeken gevuld was, maar dat zelfs nog tientallen kinderen tot teleur stelling èn van deze kinderen zelf èn tot die van het bestuur van „Santpoorts Bloie" moes ten worden afgewezen. De middag werd geopend door den 2den voorzitter van „Santpoorts Bloei", den heer G. F. I-Iempel. Het kindertooneelspel, dat opgevoerd werd, heette „Pietje Moedig". Zooals uit dezen naam reeds valt op te maken, was de hoofdpersoon niet voor een klein geruchtje vervaard. En wat reageerde onze Santpoortsche acteur, die, wat je noemt, een „type" van een dorps agent was, daar koddig op! Pietje Moedigi en zijn kameraden hebben zich kranig geweerd. Jammer was het, dat door een onjuist inzetten van een hunner de zang niet altijd tot zijn recht kwam. Het laatste bedrijf werd in hoofdzaak door „grooten" gespeeld. In dit bedrijf traden o.a. op mevr. BoereeKarreman, mevr. Roza Peek en de heeren Jan van Dommelen Sr., Franken en Ligtvoet, zoodat het welslagen hiervan bijvoorbaat verzekerd was. Aan het slot zongen de meisjes en jongens spontaan het Pietje Moedig-lied met alle acteurs(trices) mede. Zij nog vermeld, dat Annie Schoen, piano- leerares alhier, de liedjes had ingestudeerd en voor toepasselijke entre-acte-muziek zorgde, de heer P. Visser had een aardig winter- décor vervaardigd. De heer Hempel dankte namens „Santpoorts Bloei" allen hartelijk voor hun medewerking. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat deze geslaagde middag voor vele ingezetenen aanleding zou zijn lid te worden van „Santpoorts Bloei". Mrs. Paiikhurst richt zich tot Koningin Wilhelniina. LONDEN, 29 December (Reuter). De oude strijdster voor de rechten van de vrouw, Sylvia Pankhurst, heeft een brief gezonden aan H.M. de Koningin, waarin zij uitdruk king geeft aan haar ontsteltenis over de be richten, dat de Nederlandsche regeering stap pen heeft gedaan bij de Belgische regeering om een voorstel te steunen, dat de Volken bond de bezetting van Ethiopië door Italië zal erkennen. Schrijfster vertrouwt, „dat H.M. de Konin gin haar grooten invloed zal aanwenden om een dergelijk verraad aan de beginselen van het handvest van den Volkenbond, welke zoo noodzakelijk zijn voor het welzijn van alle landen, te voorkomen". UITVOERING „V.O.O.T.A.G.". In ..De Weyman" geeft de R.K. gemengde tooneelvereeniging „V.O.O.T.A.G." Zondag avond a.s, een uitvoering. NOG EEN RUSSISCH GEZANT SLACHT OFFER VAN DE „ZUIVERING". BOEDAPEST. 29 December (D.N.B.) De Sovjet-gezant alhier, Beksadian, die eenigen tijd geleden met verlof is gegaan, is tot dus ver nog niet teruggekeerd. In politieke krin gen alhier vermoedt men, dat hij in het ge heel niet meer op zijn post zal terugkeeren en slachtoffer is geworden van de „zuive ring" van het Sovjet-Russisch diplomaten- korps.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1