HET NIEUWE AVONDBLAD TAXI BRANDWIJK VELSEN IN 1937. Visscherij-Snufjes. 23e JAARGANG No. 51 VRIJDAG 31 DECEMBER 1937 IJMUIDER COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS ADVERTENTIëN15 regels S 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod i-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. OPGENOMEN £N DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. POSTGIRO 310791 i Ongevallenverzekering overlijden bij verdrinkingsdood No, afzonderlijfee vermin, jSKÏSML ÏÏKÏ voorwaarden. 7an 1937 kenmerkte zich ook in S?o tln^le€n ,e.d00r een opgewekte stemming, 2ïSSktWer^.?00r het °P tonden zijn de Piinsehjke huwelijk. In alle deelen der ge meente zijn verschillende feestelijkheden op touw gezet, waartoe de diverse Oranjevereni gingen den stoot hebben gegeven. Natuurlijk vinden we bij het doorbladeren van ons krantenboek in de eerste dagen van het jaar verschillende berichten over onder handelingen over de contracten. „De" con tracten zijn natuurlijk die welke zoo ongeveer elk jaar opnieuw worden afgesloten tusschen Reedersvereeniging en organisaties van vis- schers. vlschlossers en kolenwerkers. Daar zit altijd heel wat aan vast en deze onderhande lingen veroorzaken altijd een zekere spanning in IJmuiden. Ook nu wij dit schrijven wach ten we met spanning op nieuws uit de Mid denhavenstraat of van de Trawlerkade. De IJmuider Courant van 4 Januari maakt melding van de oprichting in verband met de vergroote maaswijdte van de Coöp. Vischmeel- fabriek „Noordzee" U.A., die zich ten doel stelt de verwerking tot vischmeel der door de leden-visschers gevangen visch. Nooit meer iets van gehoord. In den nacht van Maandag 5 op Dinsdag 6 Januari noteerden wij den eersten brand. Het was een groentenwinkel in de Kennemer- laan, waar de roode haan heeft gekraaid. Er was veel schade. Op 6 Januari wordt iets bekend over de nieuwe contracten. Het blijkt, dat de reeders tot eenige verbeteringen bereid zijn. Zaterdag 9 Januari werd IJmuiden bezocht door Willem de Zwijger. Hij werd op het Ti- beriusplein toegesproken door Burgemeester Kwint. Het was een waardig slot van de huwelijksfeesten, die voor wat IJmuiden be treft. zich voornamelijk afspeelden in de groote tent op het Kennemerplein, die gedu rende eenige avonden door duizenden werd bezocht. Donderdag 14 Januari vond de oprichting plaats van het Comité voor Kleeding en Dek king. Mevrouw Kwint gaf den stoot tot de oprichting en zij werd daarbij terzijde gestaan door den heer Bordewijk, toen tijdelijk direc teur van M. H. Zooals men weet is de heer Bordewij k inmiddels overleden als slachtoffer van een auto-ongeval. Op Dinsdag 19 .Januari kon ons blad melden, dat de zeevisschers de nieuwe voorwaarden der Reedersvereeniging hebben aangenomen. Een week later verklaarden ook de reeders zich daarmee accoord, zoodat voor 1937 althans de rust m het bedrijf verzekerd was. In de raadsvergadering van Dinsdag 26 Januari werd besloten tot opheffing van de Algemeene Burgerlijke en R.K. instellingen van Maatsch. Hulpbetoon en tot stichting van een Gemeentelijken dienst van M. H. Zooals men weet zal dit besluit 1 Januari a.s. in wer king treden. Woensdag 10 Februari kreeg IJmuiden zijn derden meester-dammer. Het was de 16-jarige C. Suijk, die door zijn overwinning op den heer Vos te Bussum den titel behaalde. Voor- loopig blijft het nog bij drie want Laros is dit jaar uitgeschakeld. Maar er komt zeker nog wel eens een vierde bij, want D.C.IJ. telt nog wel eenige candidaten voor den meestertitel. Donderdag 18 Februari was een groote dag voor IJmuiden; immers dien avond was heel kunstminnend IJmuiden aanwezig in de Ned. Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat om te genieten van de uitvoering van het oratorium „De Schepping" door „Looft den Heer". Voor ons blad had deze schitterende uitvoering een bijzondere beteekenis. Wij namen 400 plaats- kaarten voor onze rekening en stelden die tegen halven prijs ter beschikking van onze abonnés. Reeds dagen vóór de uitvoering wa ren wij uitverkocht. „Looft den Heer" gaf een sublieme vertolking van het meesterwerk. Vrijdag 19 Februari van de muziek naar de visch is in IJmuiden maar één stap wer den de eerste diploma's uitgereikt aan de leerlingen van den cursus in het fileeren van visch. Zaterdagmorgen 20 Februari raakte de Vel- ser spoorbrug defect door het breken van een as. Des nachts 12 uur werd de brug met hand kracht opengedraaid, zoodat toen de schepen weer konden passeeren. De brug bleef open tot Zondagmorgen 8 uur en eenige uren later was de schade hersteld. Is het wonder, dat men deze brug in scheepvaartkringen zoo gaarne zou zien verdwijnen? We mogen in geen geval in dit overzicht de rioleeringsmisère vergeten. Deze kwam o.a. ter sprake in de raadsvergadering van Don derdag 4 Maart in verband met een adres van winkeliers aan den Zeeweg. Er was veel kri tiek op de wijze, waarop het werk werd uit gevoerd. In dezelfde vergadering werd behandeld het voorstel tot het vaststellen van een Zieken fondspremieregeling. Het werd in deze verga dering aangehouden. Maandag 16 Maart overleed op 69-jangen leeftijd een onzer bekendste plaatsgenooten de heer B. G. Schuitenmaker. „Een burger is heengegaan, aan wien velen met eerbied zul len terugdenken Een burger in den besten zin des woords". Met deze woorden besloten wij zijn necrologie. Zijn teraardebestelling vond plaats Vrijdag 19 Maart op de Algemeene Be graafplaats te IJmuiden onder zeer groote belangstelling. Donderdag 1 April was het 35 jaar geleden, dat dokter de Groot zich in Santpoort vestig de. En op Vrijdag 2 April hield, de gemeente raad een vergadering, die 5 minuten duurde. Het ging om een voorstel tot verlaging van het rentepercentage van eenige leeningen Donderdag 8 April werd op de Noordzee de stoomtrawler Liesbeth Betty IJM 183 van de reederij „Mercurius" tijdens een dikken mist door het Engeische s.s. Leo in den grond ge boord. De tweede machinist Spek kwam hierbij Saterdag6?!) April won D.C.IJ. haar eersten wedstrijd om het clubkampioenschap van Ne derland. Het slachtoffer was Utrechts Dam- genootschap. Slechts één D.C.IJ. er verloor zijn partij. B. Dukei klopte in dezen wedstrijd den oud-wereldkampioen H. Hoogland. Donderdagmiddag 15 April bracht de t°en- jnalige minister van Sociale Zaken Mi, M. Slingenberg een bezoek aan de rioleringswer ken. Hij was vergezeld van den heer Draaijer, directeur-generaal van de werkverschaffing en Meyer de Vries, inspecteur van de werkver schaffing. De gemeenteraad, die op 2 April een verga dering hield van 5 minuten, hield Dinsdag 20 April een vergadering, die 5 u u r duurde. In deze vergadering werd o.a. behandeld de contributieregeling voor ziekenfondsen. Donderdag 22 April was de gala-première van „De Czardasvorstin". opgevoerd door de IJmuider Operette Vereeniging. Het werd een groot succes, waartoe vooral de vertolkster der hoofdrol mevr. Dora AriszSchrama veel bijdroeg. Zondag 25 April veroverde D.C.IJ. het club kampioenschap van Nederland. Vrijdag 30 April zegden de havenarbeiders het contract per 31 Mei op. En op denzelfden dag beleefde IJmuiden een andere sensatie: minister Colijn hield voor-3000 menschen in een groote, voor dit doel gebouwde tent een verkiezingsrede. Zaterdag 15 Mei werd onder groote belang stelling het openluchtbad „De Heerenduinen" door burgemeester Kwint geopend. Een week later genoot IJmuiden de eer van het bezoek van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De belangstelling was overweldigend; tienduizen den stonden langs den weg, waar de Prinse lijke auto voorbijkwam. Woensdagavond 26 Mei mogen we in dit overzicht niet voorbijgaan. Dat was de avond van de Tweede Kamerverkiezingen en alles wat belang stelde in den uitslag en dat waren duizenden stroomde naar ons bureau in de Kennemerlaan om te luisteren naar onze mededeelingen, waarvoor een luidspreker installatie op het dak was geplaatst. 1 Juni was het 25 jaar geleden, dat de IJ.V.V. „Stormvogels" werd opgericht. In de raadsvergadering van Donderdag 10 Juni, die wederom 5 uur duurde, werd aange nomen het voorstel van B. en W. tot verbete ring van het Velserduinplein en werd de heer P. Waardenburg benoemd tot directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Den zelfden dag vond de officieele opening plaats van de uitbreiding van het Koelhuis Frigo. Donderdag 17 Juni werd onder groote be langstelling het Velserbad op het Tiberiusplein geopend. Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Nida Senff en Jopie Waalberg demonstreerden. Vrijdag 25 Juni overleed te Santpoort de bekende schilder L. W. R. Wenckebach. Zondag 27 Juni opende dr. M. de Groot het nieuwe terrein van R.C. Brederode te Sant poort. En omstreeks dezen datum besloot de directie van Hoogovens, haar bedrijf uit te bVeiden met een Siemens Martin staaloven. Dinsdag 29 Juni verbeterde de gemeenteraad een record. De agenda werd afgehandeld m 2 minuten. Ons blad van Woensdag 7 Juli bevatte een belangrijk bericht, n.l. dat de minister van Waterstaat de afmetingen van den tunnel te Velsen had vastgesteld. Dit bericht bracht later vele pennen in beroering, omdat daaruit bleek, dat de tunnel alleen zou dienen voor het wegverkeer en dus niet als spoorwegtunnel. In een op Donderdag 8 Juli gehouden ver gadering werd de kiem gelegd voor de fusie tusschen de winkeliersvereenigingen „Groot- IJmuiden" en „IJmuiden-Oost". Donderdag 15 Juli werd onze gemeente ge teisterd door een zware onweersbui. De Sen- deja sloeg van haar trossen, de tunnels liepen weer vol water en de dag veranderde in nacht. Vrijdag 16 Juli overleed, bijna 85 jaar oud jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. De begrafenis vond plaats Maandag 19 Juli op de familiebegraafplaats alhier, onder zeer groote belangstelling. Zondag 1 Augustus begon de befaamde jachtrace IJmuiden—Solent, die door het Ne- derlandsche jacht Zeearend van den heer G. Bruijnzeel Jr. werd gewonnen. Zondagavond 8 Augustus kwam uit Amster dam het Engeische plezierjacht „Sans Peur" de Zuidersluis invaren. Aan boord bevonden zich Prinses Juliana en Prins Bernhard. Met den op het Sluisplein gereedstaanden auto be gaven beiden zich naar Soestdijk. In de Jamboree-week bezochten vele bui- teniandsche padvinders IJmuiden. Zondag 22 Augustus was een slechte blad zijde in de geschiedenis onzer gemeente. Dien dag werd in de Neethof een knaapje ernstig mishandeld. De dader bleek te zijn een ont vluchte verpleegde van het Provinciaal Zie kenhuis. Een betere dag was Dinsdag 31 Augustus, toen begunstigd door fraai weer op verschil lende plaatsen in. onze gemeente op een op gewekte wijze de verjaardag van de Koningin werd gevierd. Donderdag 2 September geschiedde aan het Hoogovenbedrijf een doodelijk ongeluk. De 48- jarige arbeider P. J. J. Stals uit Velsen-Noord bekwam bij het verwisselen van koelstukken zulke ernstige brandwonden, dat hij aan de gevolgen overleed. In ons blad van Zaterdag 11 September ver scheen onze eerste publicatie over het jaar verslag der IJmuider Vischhandelvereemging, dat ditmaal van een bijzondere samenstelling was, die getuigde van den breeden kijk van den'samensteller. Zaterdagmiddag 11 September was -de re ceptie van „Stormvogels" in verband met haar 25-jarig bestaan. Er werd zeer druk gecom plimenteerd. Zondag 12 September nam ds. A. A. Wild schut Ned Herv. Predikant te IJmuiden (Oost) afscheid van zijn gemeente in verband met zijn beroep bij de Ned. Herv. Kerk te Rot terdam. Dit afscheid geschiedde onder bui tengewoon groote belangstelling. Op denzelfden dag vond het afscheid plaats van Ds H. Faber, voorganger van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden, bij welke gelegenheid tevens het nieuwe gebouw aan den Stations- weg werd ingewijd. Ook deze dubbele plechtig- heid trok vele bezoekers. Dinsda" 14 September was bet voor :1c dei de maal. dat Prins Bernhard een bezoek aan IJmuiden bracht. Hij begaf zich hier aan boord van H.M.'s Gelderland. Des avonds kwam Z.K.H. weer in IJmuiden aan wal. Zondag 19 September werd de Timor alhier binnengesleept door de Derika 7. na een sleep reis van 200 mijl. Dinsdag 28 September publiceerden wij het jaarverslag van het Hoogovenbedrijf. Dinsdag 3 October nam de derde kerkelijke voorganger in één jaar afscheid van zijn ge meente. Ditmaal was het pastoor Rinkel die was overgeplaatst naar Dordrecht. De nieuwe pastoor Moleman en kapelaan Jans deden hun intrede op Zondag 10 October. Beide malen was het ruime kerkgebouw overvol. In de morgengodsdienstoefening der Gere formeerde Kerk werd dien dag medegedeeld, dat ds. R. J. van der Meulen het door hem ont vangen beroep naar Zaandam had aangeno men. Zaterdag 16 October herdacht de heer M. J. Baak, directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te IJmuiden den dag, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de P.T.T. Woensdag 20 October vond ongeveer 12 mijl van IJmuiden een aanvaring plaats tusschen het Duitsche s.s. Schwalbe en het Duitsche s.s. Westphalia. Laatstgenoemd stoomschip zonk bijna onmiddellijk na de aanvaring. Acht opvarenden verdronken bij deze noodlottige scheepsramp, die het gevolg was van een dik ken mist. Vrijdag 22 October redde tijdens vliegend stormweer de bemanning van den stoomtraw ler Eveline IJM. 115 acht opvarenden van het in nood verkeerende Noorsche m.s. Aarsten. Zondag 24 October bracht 'de Eveline de schip breukelingen in IJmixiden aan. Schipper en bemanning werden eehigen tijd later voor hun mooie redding gehuldigd door de N.Z.H.R.M. Vrijdag 29 October besloot de heer G. D. Heijkoop, zijn eervolle loopbaan bij het Staats- visschershavenbedrijf, met een officiéél af scheid, dat door vele autoriteiten werd bijge woond. In zijn plaats was reeds eerder be noemd de heer A. Tol. Donderdag 11 November overleed plotseling de heer J. E. Sluiters, lid van den gemeente raad. Een algemeen geacht ingezetene ging in den heer Sluiters verloren. Zijn teraarde bestelling op Maandag 15 November werd door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. Op dien 'dag overleed de heer L. Portenaar. directeur van de N.V. IJmuiden Stores, oud lid van den gemeenteraad. De crematie van zijn stoffelijk overschot geschiedde op Vrijdag 19 November, eveneens onder groote belang stelling. Na aan de behandeling daarvan vier zittin gen te hebben gewijd werd op Vrijdag 26 No vember de gemeentebegrooting goedgekeurd. Eind November hebben de organisaties de eischen der arbeiders, werkzaam in het vis- scherijbedrijf aan de Reedersvereeniging voor gelegd. Wij publiceerden deze in ons blad van 30 November. Hetzelfde nummer bevatte een belangrijke mededeeling omtrent den crisis- steun aan de verre ivsscherij. Daags tevoren vond in Amsterdam een be langrijke vergadering plaats, onder auspiciën van het departement Amsterdam van de Ne- derl. Mij. voor Nijverheid en Handel en de Vereeniging „De Industriëele Club", in welke vergadering de heer L. Boogerd, directeur der Handelsinrichtingen van Amsterdam een voordracht hield over de urgentie van de ver vanging van de spoorbrug te Velsen door een tunnel. Zaterdag 11 December werd in Alblasserdam de sleepboot „Amsterdam" gebouwd voor Bureau Wijsmuller alhier, te water gelaten. Zooals wij reeds meldden wordt de boot ge- stationneerd in den Helder. Donderdag 30 Decemer trof de Nederl. Hervormde Kerk een zwaar verlies door het plotseling overlijden op 43-jarigen leeftijd van haar beminden voorganger Ds. J. W. Swaan. Ruim 7 jaar heeft ds. Swaan de kerk gediend, als opvolger van ds. II J. Dijck- meester. Besluiten we ons overzicht met de mede deeling. dat 193 j nog geen oplossing bracht inzake de nieuwe contracten in het visscherij - bedrijf. En met den wensch, dat het onze gemeente en haar inwoners in 1938 wel moge gaan. S. B. UITVOERING OUD-KATHOLIEKE ZANG- VEREENIGING „CRESCENDO" De Oud-Katholieke Zangvereeniging „Cres cendo", directeur de heer Joh. Tol, zal haar gewone uitvoering dit jaar in „Thalia" geven op Donderdag 13 Januari a.s.. Aan deze uitvoering verleenen medewer king het O.K. Kinderkoor eveneens onder lei ding van den heer Tol en de Tooneelvereeni- ging „Oefening Baart Kunst". „Crescendo" komt met een zeer gevarieerd programma en zal o.a. opvoeren Zondagmor gen en Vertrouwen van Fr. Abt; O Lustig Spel van Cl. Jannequin; Sterrennacht en Woudrui- schen, resp. van A. M. Storch en P. M. Zijdcr- laan en van J. P. J. Wierts het bekende, doch moeilijk werk „De Troubadour in de Mei". Het kinderkoor zal uitvoeren werken van A. Trube, van Egmond, J. Worp, Wierts en J. G van Herwaarden. De tooneelvereeniging O.B.K. zal ten slotte opvoeren „Zijne Excellentie Hein", een klucht in twee bedrijven van Jack Bess. De spellei- ding berust bij Cor v. d- Plas. NED. PROTESTANTENBOND. De afdeeling IJmuiden van de Ned. Protes tantenbond heeft voor het nieuwe jaar haar lijst van voorgangers bij de godsdienstoefe ningen, welke in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat alhier, gehouden worden, weer opgemaakt, waarbij wederom tal van bekende namen van predi kanten herinneringen aan vorige predikbeur ten of lezingen in gedachte terugroepen. We noemen slechts de namen van ds. Aris, ds. Dorgelo, ds. Bloemhoff, die allen in 't begin van 1938 een predikbeurt zullen vervullen. Ds Westmijse van Rotterdam opent de rij van voorgangers in het nieuwe jaar, a.s. Zondag avond. SUPPORTERSVEREENIGING „DE STORMVOGEL". Het bestuur der Supporters Vereeniging ,De Stormvogel" deelt ons mede. dat de autobus a.s. Zondag zal vertrekken van de bekende stopplaatsen te 11 uur v.m. voor den wedstrijd C.V.V.Stormvogels te Rotterdam. NOG EENIGE KALENDERS. Sinds gisteren ontvingen wij nog een fraaie dag-scheurkalender van den heer Joh. de Waard, uitgegeven door de Bleyle-fabrieken Het schild maakt een frisschen indruk. Een practische dagaanwijzer. Duller's Kappershuis zond een handige zak agenda van het bekende practische formaat. DENNENSTRAAT 12 - TELEF. 5563 (Adv. Ingez. Med.) CCCXXXVI. Zoo is er al weer een jaar voorbij en ook dit jaar sluiten we af met gemengde gevoe lens. Wij zijn tevreden, dat de visscherijvloot voor ernstige rampen gespaard is gebleven. De Visscherij is een gevaarlijk bedrijf en als we dit in aanmerking nemen, kunnen we constateeren, dat onze trawlers zich goed ge houden hebben. Eén schip ging verloren n.l. de Liesbeth Betty, die op 8 April na een aan varing zonk. Een der opvarenden, de tweede machinist Joh. Spek, kwam om het leven. Een trawler van dezelfde reederij n.l. cle Eveline verrichtte mooi werk, door het red den van acht schipbreukelingen van dc Aars ten. We zijn ook tevreden., omdat we mogen con stateeren, dat we over het laagtepunt van de crisis heen zijn, hetgeen zich manifesteert in den stijgenden omzet in den Rijksvischaf- slag. Er zal in dit nummer van de IJmuider Courant wel een berichtje te vinden zijn, dat den omzet vrij nauwkeurig meldt en hieruit zal blijken, dat we 1936 een heel eind voorbij zijn geloopen. Tevreden zijn we ook over de resultaten der trawl-haringvisscherij. Onze trawlers hebben enorme hoeveelheden haring uit de zee opge diept en al waren de prijzen wel wat aan den lagen kant, toch werden flinke besommingen gemaakt, De Erin viel als 't ware met haar neus in de boter. Maar het vat is nu leeg; op de voordeelige haringteelt volgden twee onvoordeölige reizen jnaar de Barentszee. De Erin die ln de haringteelt in een paar maanden 30.000 gulden boven water bracht, bracht het in de twee maanden van zijn visscherij in het hooge Noorden tot onge veer f 11.000. Nu vlsschen er nog de Norma Maria en de Alkmaar. Het zal mij benieuwen, wat het hiermee wordt. In de week, die ditmaal van Vrijdag tot .en met Vrijdag liep, kwamen binnen 40 traw lers, 30 loggers, een 50-tal haringschepen en een enkele kotter. Zoo tegen Nieuwjaarsdag verwacht niemand dikke besommingen, ma.ar met de kustbooten liep het nog lang niet slecht. Prachtige besommingen maakten de loggers, die Woensdag aan de markt waren. De K.W. 159 kwam dien dag zelfs boven de kustbooten uit, zelfs boven trawlers als de Alma en de En Avant. Dit is al weer een bewijs, dat men den „uit bouw" onzer vloot „als maar" in de verkeerde richting zoekt. Ik lieb dat trouwens al meer gezegd en daarom geloof ik, dat de adviseurs van de Nederl. Visscherij Centrale wat te een zijdig georiënteerd zijn. En nu: fire-up en volle kracht vooruit! PIETERMAN. Nieuwjaarsklokkcn, PERSONALIA. Aan de R.K. School te Catrijp gemeente Schoorl is benoemd de heer G. P. Luttikhuizen, vroeger onderwijzer aan de H. Hartschool al hier. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de week van 3 tot en met 8 Januari zijn vastgesteld als volgt: Algemeene Nederlandsche Bouwarbeiders- bond 9—9.20 uur; Werkloozenverzekering 9.25 —9.55 uur; Algem. Ncd. Metaalbewerkersbond 10.00—10.20 uur: Ongeorganiseerden 10.30— 11.30 uur; IJmuider Transport Federatie (N. A. S.i 11.45—12 uur; R.K. Bonden 9—9.40 uur; Kleine Bonden 9.45—10 uur; Oud-Katholiek Vakverbond 10.20—10.35 uur; Chr. Bond van Fabrieks en Transport arbeiders 10.4011.10 uur; IJmuider Federatie 11.1512 uur. HET PROGROMMA VAN DE STRAWBERRIES De Hockeywedstrijd Strawberries neemt op Nieuwjaarsdag deel aan de mixed wedstrijd te Zandvoort. Strawberries II speelt Zondag tegen Kraaien I te Wormerveer. Na den wedstrijd thé dansant en daarna boerenkoolmaaltijd. SAM VLESSING'S MUZIEKSCHOOL. Sam Vlessing's Muziekschool heeft dezer dagen haar nieuwe home betroikken. Zij is thans gevestigd in het perceel Houtman straat no. 26, zoodat zij thans meer in het centrum onzer plaats gelegen is. Op uitnoodiging der directie hebben we gis teren de nieuwe inrichting bezichtigd en we kunnen niet anders zeggen dan dat deze ge heel overeenstemt met de eischen des tijds. De leskamers zijn modern ingericht. Maar bo vendien zijn thans eenige bekwamp leeraren aan de school verbonden, waardoor practisch elk instrument en ook de zang beoefend kan worden; ook jazz- en concertslagwerk staat thans op het programma. Dit alles gevoegd bij de reputatie van 20 jaren, zal het Sam Vlessings Muziekschool, die zooals men weet na den dood van den stichter door diens zoon den heer Ph. Vlessing geleid wordt, ook in haar nieuwe home niet aan leerlingen ontbreken. TERAARDEBESTELLING DS. J. W. SWAAN. Naar wij vernemen, zal de teraardebestel ling van het stoffelijk overschot van wijlen Ds. J. W. Swaan plaats vinden Maandagmiddag 2.15 uur. op Westerveld. 1

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1