De Bevrijde Journalist r?van aen Justi- Van oud naar nieuw. Eén dag nadat de Haagsche Rechtbank be sloten had de gijzeling van den journalist C L Hansen die op 1 Januari formeel eindigde, van dien datum af nog eens met twaalf dagénte verlengen, tam zij opnieuw bijeen en stelde Nyslng' 111 "Mbeid. Blijkens den tekst van de genomen beschikking is dit geschied omdat „de gijzeling in het belang van het on derzoek tegen den verdachte N. N. niet meer dringend noodzakelijk moet worden geacht" De verdachte N. N, is, z00als men begrijpen zal, het onbekende Haagsche raadslid tegen wien de burgemeester een aanklacht heeft in gediend wegens het doen van mededeelingen uit een geheime raadszitting. Zoo is dus deze geruchtmakende gijzeling ook weer afgeloopen. Zij heeft drieëntwintig dagen geduurd en de heer Hansen is hardnek kig blijven weigeren, op grond van het jour nalistieke beroepsgeheim, zijn zegsman te noemen. Het journalistieke beroepsgeheim be zit geen specifieke wettelijke erkenning en de journalist kan zich dus alleen beroepen op de algemeene wettelijke bepalingen betreffen de het verschooningsrecht van den getuige die, zooals herhaaldelijk gebleken is, zijn op vatting van zijn beroepsgeheim niet voldoen- de dekken. Waarom de heer Hansen nu zoo plotseling in vrijheid is gesteld weten we niet. Hijzelf verklaarde bij het verlaten van de gevangenis, in gezelschap van zijn raadsman, dat hij het ook niet goed begreep. Maar intusschen heeft de instructie in de zaak tegen N. N. zich voort gezet en de veronderstelling ligt dus voor de hand dat zich daarin een of ander feit heeft voorgedaan dat de dringende noodzakelijkheid van 's heeren Hansen's gijzeling heeft opge heven. De instructie is geheim en er worden geen mededeelingen uit gedaan zoodat men niet anders kan doen dan veronderstellen. Dezer dagen berichtte een der bladen dat alle 45 Haagsche raadsleden in de instructie werden gehoord. Welnu wie weet - mis schien is men daarbij wel op het spoor van N. N. gekomen zoodat men den heer Hansen niet meer noodig heeft om hem van zijn pseu doniem te bevrijden. Misschien heeft hij zich zelf wel bekend gemaakt, hetgeen menschelijk verklaarbaar zou zijn, want zijn nachtrust zal toch ietwat gekweld zijn door de gedachte aan den man in het Huis van Bewaring. Het blijft evenwel slechts veronderstelling. De journalist Hansen heeft natuurlijk met ongeveinsde blijdschap de Casuarisstraat den rug toegekeerd en is, als volbloed krantenman, eerst naar „Het Vaderland" gereden en daar na pas naar huis, waar zijn vrouw den Kerst boom opnieuw in lichtglans bracht en hij in de bloemetjes gezet werd. Blijkens een mede- deeling in de Tel. deed niets hem zooveel ge noegen als de gedachte aan de (openbare) gemeenteraadszitting op 3 Januari a.s., die hij natuurlijk weer zal bijwonen om zijn overzicht voor de krant te maken. Maar hoe moet het nu verder met ons be roepsgeheim? De Nederlandsehe Journalistenkring heeft een commissie ingesteld die zal onderzoeken in hoeverre het wettelijke bescherming kan krijgen. De vice-president van de Rotterdam- sche Rechtbank, mr. van Viersen Trip, heeft er het voorzitterschap van aanvaard. Ik wensch deze commissie het beste, niet alleen in het Nieuwe Jaar maar voor alle zekerheid ook maar vast voor eenige volgende Nieuwe Jaren. Want de materie is ongetwijfeld ont stellend moeilijk en aangezien ik niet geheel zonder ervaring ben ten aanzien van commis sies, die problemen trachten te ontwarren die men steeds-maar-niet wettelijk heeft kunnen oplossen, is mijn sympathie volledig. Zooiets is in ieder geval zeer belangwekkend en leidt tot waardeering van huidige en vroegere juridi sche scherpzinnigheid. Ook van vroegere de commissie zal zeer zeker moeite hebben overwegingen en argumenten te vinden, die door de vorige onderzoekers van het raadsel nog niet te berde zijn gebracht. Het hapert bij den mensch wel eens aan waardeering voor het verleden, dat een ietwat andere taal voer de. Maar als hij het vorm-verschil terzijde moet zetten en de innerlijke waarde van het geschrevene beoordeelen, gaat het hem als met de critieken van Conrad Busken Huet. Hij bewondert en vraagt zich af: wie kan dit ver beteren? Ik ben dus niet al te optimistisch gestemd omtrent het vinden van een nieuwe oplossing door de nieuwe commissie, ondanks de schran derheid, in haar thans verzamelde breinen bijeengebracht. Er zijn vraagstukken die zóó ingewikkeld zijn en zooveel „imponderabilia" opleveren, dat men na grondig en herhaald onderzoek beter doet ze maar niet aan wette lijke regelingen vast te leggen en ze daarmee in hun verdere ontwikkeling te remmen en misschien te verwringen, maar integendeel ze in haar (gedeeltelijke) vrijheid te laten. Wel licht behoort het Journalistieke beroepsgeheim daartoe. De kans schijijnt groot. En de prac- ijk heeft tot dusver wel bewezen, dat gijze lingen zeer zeldzaam zijn. R. P. BEVERWIJK de wedstrijden van zondag. KennemersO.S.V. hcnf?rj eer-sten Zondag in het nieuwe jaar neeft de competitieleider een volledig pro- Z00L onze Plaatselijke clubs samen- t,esceia. De Kennemers ontmoeten voor den tweeden keer in dit seizoen O.S.V. Als regel was deze wedstrijd een van de meest spannen de gebeurtenissen in het voetbalseizoen, die wï°r.. de sRPPorters altijd met „angst en wo/dt tegemoetgezien. Ongetwijfeld neeft de forsche Oost-Zaansche ploeg aan sterkte ingeboet. In 9 wedstrijden werd slechts eenmaal een overwinning behaald en met 6 punten uit 9 wedstrijden staat O.S.V. nog luist boven den hekkesluiter Z.V.V. Dat beteekent voor de Kennemers, dat zij op zeer feilen tegenstand zullen stuiten, want O.S.V. zal in ieder geval krachtige pogingen in het werk stellen om uit de gevaarlijke zone te komen, wet zal den rood-zwarten in het Sportpark dan ook niet gemakkelijk worden gemaakt, ioch kunnen de Kennemers dezen wedstrijd wel winnen, al zullen zij zich daarvoor van €erste tot de laatste minuut moeten geven. Trouwens, de rood-zwarten zullen de beide punten zeer noodig hebben willen zij in den lellen strijd om den eeretitel een woordje blijven meespreken. De beide concurrenten, D.W.V. en W.F.C. hebben het weliswaar resD. tegen Spartaan en Z.V.V. in uitwedstrijden ook niet gemakkelijk, maar verwacht mag worden, dat zij zich wel voor een misstapje zullen hoeden. Voor den strijd om de leiding is ook van belang de wedstrijd West-Frisia—Alcmaria Victrix. Het elftal van de Kennemers is: Van Urk, Dinkla, v. d. Bos, Veenstra, Steeman, v. d. Wal, Horeman, Boom, Groot, Heideman, Brethouwer. zeemeeuwen—beverwijk. In afwijking van de gewoonte vangt de tweede helft der competitie aan met de return match van den laatst gespeelden wedstrijd. Onze plaatsgenooten gaan dus thans een bezoek brengen aan de badplaats, maar of zij met deze spoedige herhaling in hun schik zijn, betwijfelen we. Zeemeeuwen heeft blijk gegeven tot de sterke tegenstanders te behooren en wat zeer prijzenswaardig is: zij weet van volhouden. Dat hebben de roodbroeken de vorige week ondervonden. Het had zelfs weinig gescheeld, of de wedstrijd was in een gelijk spel geëindigd. En hoe zal het Zondag zijn? Zal Beverwijk weer zegevieren met haar nieuwe methode of hebben de badmenschen het antwoord er op gevonden? We weten het niet en dienen het dus af te wachten. Zeker is, dat Maenhout c.s. een zware strijd wacht, welke alleen gewon nen kan worden, wanneer de eenheid in het elftal tot het laatst toe bewaard blijft. Ver trouwen hebben in elkanders capaciteiten is een moreele steun, die in dergelijke wed strijden niet gemist kan worden. De eenheid en geestdrift gepaard met den vasten wil om te winnen zijn er en daarom vertrouwen we er op, dat de roodbroeken zegevierend uit den strijd zullen komen, wat de spanning voor de ko mende wedstrijden niet weinig zal verhoo- gen. Wij gaan weer alien met elkaar. Tezamen in een gloednieuw jaar: De jongen en de ouden, De vurigen, de kouden, De leelijken. de knappen, De ruigen en de slappen, De ruwen en de fijnen, De montren. de sjagrijnen, De mageren, de vetten, De slordigen, de netten, De dommen en de wijzen, De zwarten en de grijzen De eerlijken, dc boeven. De vroolijken, de droeven, De valschen en de echten, De bazen en de knechten, De wijzen en de dwazen, De durvers en de hazen. De geestigen. de flauwen De trouwen en ontrouwen, De wreeden en de weeken De blozenden, de bleeken, De rijken en de armen. De killen en de warmen, De korten en de langen, De zonnigen, de wrangen, De zwijgers en de sprekers, De makers en de brekers, De vijanden, de vrienden, De meesters, de bedienden. De langzamen, de snellen, De rustigen, de feilen. De dwergen en de reuzen, De kalmen, de nerveuzen, De sterken en de zwakken, Strijdlustigen en makken, De nemers en de gevers, Voortvarenden en bevers De tammen en de wilden, De harden en de milden. De lachers en de tobbers. De deugdzamen. de schobbers, De heerschers en de stakkers, De haters en de makkers, De kalen en de blonden. De zieken en gezonden, De norschen en de lieven, De lauwen, de sportieven, Voorzichtigen en wagers, Tevredenen en klagers. De laters en de vroegers, De luiaards en de zwoegers, De blanken, de verweerden, De suffers, de geleerden, De kwaden en de goeden, De frisschen en de moeden, De buigzamen, de stuggen, De tragen en de vluggen, De grooten en de kleinen, De vuilen en de reinen, De krenten en de gullen, De slimmen en de nullen, De vluchtigen, de peinzers, D'oprechten en de veinzers, De lagen en de hoogen, De sappigen, de drogen De luchtigen. de zwaren, Ja, ook de rijmelaren Zij allen, allen met elkaar, Gaan samen in het nieuwe jaar, En als de klok straks twaalf gaat slaan, Bied ik in mijn gedachten aan Die zeer verscheiden medemenschen, Mijn zeer oprechte beste wenschen, Voor voorspoed en geluk in 't jaar En beterschap zoo hier en daar.. P. GASUS. De nieuwe lïïoscoopprogranmia's. Wij vernemen tevens nog, dat er van de zijde der supporters voor dezen wedstrijd veel belangstelling is, zoodat het Maenhout c-s. niet zal ontbreken aan aanmoedigingen. Luxor Theater. Het Luxor-Theater vertoont van Zaterdag Nieuwjaarsdag! als hoofdnummer „Bran dende1 i Dollars" met Barbara Stanwyck en Joel Mc Crea in de hoofdrollen. Een film met als hoofdthema een wanho pige moeder, die haar kind zoekt. Bovendien een rolprent-vol sensatie, die ons achter de schermen van de geheime en wonderbaarlijke gangsterorganisaties van Amerika brengt en die een suggestief kijkje op het leven, de pro blemen en de avonturen van een dokter geeft. Al deze opgesomde elementen vereenigt deze film harmonisch in zich, zonder dat het moederliefde-motief ook maar een moment te sentimenteel wordt, en zonder dat de gang ster-sensatie ook maar een moment ontaard in redeloos gepaf. Het verhaal is logisch van bouw en knap van compositie, en die de on ontbeerlijke liefde van man tot vrouw al enzeer bevat, als de bovenomschreven the ma's. Aan den inhoud is het volgende ontleend: Dr. Kildare verricht met zeer gebrekkige, hulpmiddelen een operatie, omdat hij het niet over zijn hart kan krijgen de gangster leider Hanlon te laten sterven. Een paar da gen later ontvangst hij in een café duizend dollar, ongetwijfeld bedoeld als honorarium voor de behandeling van Hanlon. De duizend dollars die dokter Kildare daar opeens in han den krijgt beteekenen voor hem een massa geld, maar tegelijk staat voor hem vast, dat hij ze terug moet brengen. Hij zet dit uiteen tegenover Jane Haley, bij wie hij dien avond het avondeten gebruikt. Het verhaal maakt diepen indruk op Janet, omdat zij toevallig juist duizend dollar zoo mooi zou kunnen gebruiken. Innes weigert haar namelijk inlichtingen te geven over haar dochtertje, dat reeds eenige jaren verdwenen is, tenzij zij duizend dollar betaalt. In haar wanhoop kan Janet later op den avond de ver leiding niet weerstaan het geld uit Kildare's jaszak te nemen, maar hij ziet dit. neemt het, geld terug en vertrekt, diep teleurgesteld. Zij geeft Kildare dan een brief met het verzoek die pas 's avonds te openen. Janet is pas kort weg, als hij het couvert al openscheurt, en wanneer hij dan leest dat zij met Innes mee zal gaan en dat het alles gaat om haar kind, stormt hij naar haar huis. maar Jane is al verdwenen. Als laatste middel snelt hij naar Hanlon en roept diens hulp in om te voorko men dat Janet met Innes de stad verlaat. Hanlon zet onmiddellijk zijn wonderlijke en uitgebreide boevenorganisatie in werking en zij slagen er in Janet op te sporen. Hanlon weet dan tenslotte de mar.ier om uit den kop- pigen Innes de inlichtingen te krijgen waar iet omgaat: de verblijfplaats van het kind. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Oproer in San Antonio" met Richard Dix in in de hoofdrol. Kennemer Theater. C. S. V. ontmoet Zondag voor de tweeéW maal Oudorp, waarvan met. 51 werd ver loren. Wanneer C. S. V. echter speelt, zooals tegen Beemster, dan kan deze wedstrijd ge wonnen worden. O. F. C. speelt tegen Vrone en nu de concurrenten wat uit vorm zijn (10 tegen de hekkensluiters) is een verras sing niet uitgesloten. Zaandijk 4 zal ook moeite hebben om van Alcmaria Victrix 4 te win nen zoodat het een goede dag voor C. S. V. kan worden. KLEEDING-. DEKKING- EN SCHOEISEL- FONDS. Bij de deze week gehouden verdeeling der beschikbare gelden uit het Kleeding-, dekking- schoeiselfonds bleek, dat in sommige ge zinnen behoefte bestaat aan mans-pakken en inter jassen. De beschikbare middelen waren niet toerei kend. om in deze behoefte te voorzien. Moge lijk zijn er echter lezers van ons blad. die een pak of winterjas over de hand hebben en dit voor het genoemde doel ter beschikking wil len stellen. De kleedingstukken zullen gaarne in ont vangst worden genomen ten Raadhuize (afd. Sociale Zaken). DE EERSTE ONDERLINGE BEGRAFENIS- EN CREMATIEVEREENIGING. Op den Oudejaarsavond dringt zich meer dan ooit de beteekenis van het Latijnsche woord: „Fugit hora" (vluchtig zijn de uren) aan de menschen op en zoo is het eigenlijk niet eens zoo heel erg vreemd om in dit num mer iets te moeten schrijven over een begra- fenisvereeniging. Maar tenslotte is een goede gemeenschap ook weer niet denkbaar zonder instellingen, die er hun werk van maken onze dooden op piëteitvolle wijze de laatste eer te bewijzen. Het was vooral onder de nieuwe ingezetenen nog niet van algemeene bekendheid, dat de Eerste Onderlinge Begrafenis- en Crematie- vereeniging „De laatste Eer" zich speciaal bezig hield met het verzorgen van uitvaarten voor onze niet-Katholieke ingezetenen. De heer Beintema deelde ons mede. dat er op dit gebied heel wat veranderd is. want voor 1924 beschikten de dragers zelf niet over uni formen. Men vei-sc.heen in een blauwe kiel zoo van het land. een ander verliet in zijn werkplunje zijn werkplaats om een doode naar zijn laatste rustplaats te brengen. Natuurlijk was dit allemaal goed gemeend, maar men voelde toch wel, dat aan deze manier van „laatste eer" bewijzen wel wat mankeerde. Zoodoende werd de vereeniging „De laatste Eer" opgericht en na verloop van jaren kan thans worden geconstateerd, dat dank zij de eensgezinde medewerking van het niet-Katho lieke deel der bevolking, een goede organisatie is verkregen met vaste tarieven en een prima uitvoering, zelfs reeds voor f 49. een tarief, dat zeker een unicum in ons land mag heeten. Een en ander is niet zonder invloed gebleven en thans komt het zelfs veel voor, dat transpor ten naar elders door „De laatste Eer" moe ten geschieden. Een nuttige instelling alzoo. die onder de niet-Katholieke nieuwe inwoners mag worden aanbevolen. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer „In Chineesche wateren", met George O'Brien ,n Constance Worth in de hoofdrollen. Op den vooravond van de Honolulu-race geeft Selby een feest aan boord van zijn jacht ..Lady Betty", Bruce probeert het feest bij te wonen door voor te geven een vriend te zijn van Selby's dochter, maar Betty zegt, dat zij den man niet kent. Bruce wordt van het jacht gezet voor hij gelegenheid heeft ge had zijn dagvaarding te overhandigen. Bruce weet dan tijdens de race aan boord van het jacht te komen en overhandigt de dagvaarding. Selby weigert terug te keeren. Hij gaat naar Honolulu en Bruce moet mee of hij wil of niet. Betty geeft hem de meest vernederende werkjes, maar tot haar verwon dering accepteert hij alles. Na veel lotgevallen wordt het kleme 1 schap gevangen genomen door zeeroovers. Als zij in de nabijheid van een haven komen we ten zij te ontsnappen na een hevig gevecht van Bruce met den zeerooverskapitein. Een Amerlkaansche kruiser pikt hun op, doch Bruce en Betty besluiten hun tocht voort te zetten op hun huwelijks reis en Selby gaat naar Californië terug om aan zijn dagvaar ding gehoor te geven. Het tweede hoofdnummer is Zoologica met Heinz Rühraann in de hoofdrol. De rol prent is een bijzonder amusant filmgeval, waarin geen meter film voorbij gaat zonder lach. Heinz Rühmann is in deze film een ge niale filmkomiek, waarin hij zichzelf over treft. beverwijk 2t.h.b. 2. De wedstrijd Beverwijk 2—T.H.B. 2, die aan vankelijk was vastgesteld op Zondag 2 Januari zal nu op Nieuwjaarsdag des middags om 2 uur op het terrein aan den St. Aagtendijk worden gespeeld. arbeidsvergunningen voor buitenlanders. Vele werkgevers schijnen nog onbekend te zijn. dat vreemdelingen, voor zoover het bui tenlanders zijn, in het bezit moeten zijn van een door de wet geëischte arbeidsvergunning. En toch zijn de werkgevers daarvoor aan sprakelijk. Aangezien binenkort een strenge controle op de naleving van dit voorschrift is te verwachten, wordt in overweging gege ven deze zaak te regelen. De daartoe strekkende formulieren zijn ten kantore van de Arbeidsbeurs in de Raadhuis straat verkrijgbaar. üet progra^ima van vitesse. Voor a.s. Zondag is het programma als volgt vastgesteld: Vitesse—O.I.V. 2 uur. Oranje Wit II—Vitesse II, 2 uur. Vitesse a—E.S.V. a, 2.30 uur. Vitesse b—H. S. V. d. 12.30 uur. Het eerste elftal zet het nieuwe jaar in met een wedstrijd teegen O.I.V. en het laat zich aanzien, dat er hard gewerkt moet worden om een puntje thuis te houden. Het tweede gaat naar Oranje-Wit en kan op een warme ont vangst rekenen. De veteranen hebben een vrijen Zondag, omdat A.D.O. uitstel heeft ge kregen. De A-junioren zullen tegen E.S.V. a alle krachten inspannen om hun fraaie positie te handhaven. Van de B-junioren wordt ver wacht, dat zij H. S. V. d. met een nederlaag naar huis sturen. CASTRICUM De gegijzelde Haagsche journalist, de heer c. L. Hansen (met bril) temidden van zijn huisgenooten na zijn invrijheidsstelling door de Haagsche Rechtbank. c. s. v.-nieuws. Het programma voor Zondag-luidt' C. S. V.—Oudorp Assendelft IV—C. S. V. II Alkmaar CC. S. V. a 2 uur 10 uur 12 uur Spaansche regeeringstroepen op den terugtocht? Aanzienlijke verliezen zouden bij Tcrucl zijn geleden. Havas verneemt van het front van Teruel: Gisterochtend negen uur zijn de troepen van Franco overgegaan tot den aanval op de stellingen van de regeeringstroepen ten noordwesten en zuidwesten van Teruel. De linkervleugel drong van Cerro Gerbo op en maakte zich meester van de voorste linies van de regeeringstroepen aan heb kruispunt der wegen van Teruel naar Daroca en Albar- racin, waar de vijand zich krachtig versterkt had. De troepen van Franco rukten verder op langs den weg. Niettegenstaande de heftige tegenaanvallen, gesteund door vechtwagens en artillerie, handhaafden de troepen van generaal Davila hun stellingen. Gisteravond ging de strijd nog voort in het voordeel van de rechtschen. Ver scheidene vechtwagens van de regeerings troepen werden buiten gevecht gesteld door, de bombardementsvliegtuigen van Franco, die op twee honderd meter hoogte vlogen. Een andere rechtsche colonne viel uit het zuiden aan. Deze colonne ondervond minder tegenstand en kon verscheidene kilometers oprukken. De regeeringstroepen leden hierbij zware verliezen. Het schijnt, dat de regeeringstroepen zich thans voornamelijk op den linkervleugel van de rechtschen concentreeren om hun aftocht te dekken, doch reeds zijn de troepen van Franco meester van de hoogten, welke den weg naar Teruel beheerschen. De bevelhebber van het rechtsche garni zoen te Teruel, luitenant-kolonel Barba Ba- dosa, heeft verklaard, dat het garnizoen het nog lang kan uithouden. Hij heeft gevraagd dit voor het oogenblik aan zijn lot over te laten en zich eerst met meer dringende ge vallen bezig te houden. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 30 te Bremen vertr. 3 n. ROtt" HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Rett. 11. Vanc. 27 v. Bermuda. Binnendijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen 29 1350 m. ZW v. Valencia. Maasdam, 30 v. Philadelphia te Rott. Lochgoil, 28 v. San Francisco HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.)) 29 v. Zanzibar. Springfontein (t.) 30 te Suez. Jagersfontein. 30 v. Hamb. te Amst. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisreis) 29 te Havre verti 31 n. Amst HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 29 v. Colombo. Grootekerk (uitr.) 28 te Colombo. HALCYON LIJN Vredenburg, 30 v. Narvik te Vlaard. Stad Amsterdam, 29 v. Benisaf n. Ro yiaard. Rozenburg, 29 v. Lissabon n. Stad Zwolle 26 te Rouaan voor Rott. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 30, 30 v. Amst. n. B.-Ayres. Waterland (thuisr.) 30 v. Santos. Zaanland (uitr.) 27 v. Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Breda, 28 v. Paita n. La Libertad. Ceres, 29 Piraeus in Thessaloniki. Mars, 29 v. Yerakini te Piraeus. Orion, 30 v. Hamburg n. Amst. Tiberius, 30 v. Hamburg n. Amst. Ulysses, 29 v. Candia n. Malta. Triton, Rott. n. Tanger 28, 203 m. Z. van L s End. Agamemnon, 30 v. Genua te Palermo. Telamon, 30 v. Algiers n. Lissabon. Stella, Constantza 11. Amst. 30, 80 m. W. v. Wight. Midas, 30 v. Cristobal n. Curasao. Barneveld, Chili n. Amst. via Liverpool 29 24 mijl N. van Azoren. Odysseus, 30 v. Rott. te Bilbao. Hermes, 30 van Stamboul te Bourgas. Vulcanus, 30 v. Amsterdam 11. Rotterdam ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Gede (uitr.). 30 v. Port Said. Brastagi (thuisr.) vertr. 30 v. Londen. Baloeran «uitr 30 te Marseille. Kedoe. 30 v. Rott. te Hamburg. Sitoebondo (uitr.) p. 29 Perim. Indrapoera, 30 v. Rott. te Batavia. Alcyone (thuisr.) 29 v. Rio Janeiro. ROTTERDAM—ZUID-A MER IK A LIJN. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Gleniffer, Dairen n. Amst. 27 te Chinwangtao Patroclus, 27 v. Yokohama n. Rott. Calehas, Japan n. Rott. 21 v. Colombo. Agamemnon, Japan n. Rott. 30 te Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. v. Oldenbarnevelt (th.) 30 v. Suez. Enggano (thuisr.) 23 v. Oran. WIJKLIJN. Randwijk, 29 v. Newcastle n. Bousau. Stolwijk, 29 v. Bousau te Newcastle. Haulerwijk, vertr. 1 v. Melilla n. Rott. Winterswijk, 30 v. Rott. te Sundsvall. Zonnewijk, 30 v. Manchester te Antwerpen. Aangekomen: 29 December: Euterpe s.s. Bordeaux. Hilda m.s. Kiel. Maaskerk s.s. Hamburg. £0 December: Sambre m.s. Rotterdam. Velta's.s. Riga. Borthwick s.s. Leith. Queenworth s.s. Newcastle. Gateshead s.s. Newcastle. Kare s.s. Antwerpen. Jagersfontein m.s. Hamburg. Mailand s.s Grangemouth. Vertrokken: 29 December 1 Wim m.s. Rotterdam. Trito s.s. Rotterdam. Montferland s.s. Hamburg. Hamm s.s. Londen. Hernodia s.s. Rotterdam. 30 December: Prowess m.s. Huil. Groote diepgang. Het Panameesche tankmotorschip „Nore" passeerde gisteren het Noordzeekanaal, ko mende van Curacao met een lading petro leum en benzine, met een diepgang van 8,7 Meter. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip Karen is in bal last van Antwerpen bij de Hoogovens aange komen om te laden. Scheepsbouw voor het buitenland. Een voor Braziliaansche rekening op de werf der firma Bole te Bolnes gebouwd dub- belschroefmotorschip heeft met goed gevolg zijn proeftocht gehouden. Het schip komt met den naam Inconfidente in de vaart en zal voor de regeering van Brazilië het bedrijf uitoefenen. Anker en ketting verloren. Het van hier naar Londen vertrokken Duit- sche stoomschip Uckermark heeft op de Theems een anker met zeven vadem ketting verloren. Een sleepboot zal trachten het ver lorene weer te bergen. BILJARTEN. kampioenschap van nederland. 3e klasse klein-biljart. In de finale van 8 spelers om het nationaal kampioenschap der derde klasse op de kleine tafel cadre 35 c.M., dat do volgende week Vrijdag, Zaterdag en Zondag onder leiding van de biljartclub „Wilhelmina" te Amster dam zal gehouden worden, is o.a. geplaatst onze stadgenoot W. Houtkooper van de „b.c. Haarlem". zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen zijn belast met den Zon dagsdienst de geneeshoeren Nieuwjaarsdag: Dr. O. J. R. Lappöhn, Dr, Schuitstraat 8, telef. 3652. Zondag 2 Januari: Dr. Muys van der Moer, Zeestraat 96, telef. 3450. De Zondags- en nachtdienst van de apo theken wordt vervuld op Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag door de Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150; op Zondag 2 Januari en de daarop volgende week door Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5