IJmtiider Stoom- Wasch- en Strijk Inrichting VERWACHT WORDENDE SCHEPEN PREDIKBEURTEN Helder! Geen slijtage! CASTRICUM HET JAAR IN VOGELVLUCHT. Het jaar 1937, dat zich thans snel ten einde spoedt, is voor onze gemeente in menig op zicht een belangrijk jaar geweest. Reeds vroeg in het jaar kreeg Castricum een nieu wen burgemeester als opvolger van den heer P. Lommen, die in het najaar van 1936 was overleden. De nieuwe burgemeester heeft zich snel ingewerkt en kreeg reeds aanstonds legenheid zijn capaciteiten te ontplooien. De toenemende vestiging van nieuwe inwoners en in verband daarmede de bouw van nieuwe woonwijken, het zeer drukke badseizoen, de bouw van een bioscooptheater, de finan- cieele positie der gemeente, het waren zaken, die de volledige werkkracht van den burge meester en de overige leden van het gemeen tebestuur opeischten. De belangrijke gebeurtenissen van het af- geloopen jaar zullen wij de revue laten pas seer an. 8 Jan. Onthulling van de Julianabank naast het raadhuis en planting van den Juliana- boom op het Pernéplein, 9 Jan. Eerste lustrum van den Bouwvak arbeidersbond. 9 Jan. Mevr. Benders, echtgenoote van Dr. A. M. Benders, geneesheer-directeur van „Duin en Bosch", overleden. 20 Jan. De loco-burgemeester, wethouder H. Hemmer, herdenkt in de eerste raadsverga dering van het nieuwe jaar het overlijden van burgemeester P. Lommen en houdt een Nieuw jaarsrede. 30 Jan. De ijsbaan „Eensgezindheid" ge opend. 1 Febr. Mr. C. A. F. H. W. B. v. d. Clooster baron Sloet tot Everlo tot burgemeester van Castricum benoemd. 15 Febr. Feestelijke intocht van den nieu wen burgemeester. Castricum beleeft een vreugde vollen dag. 22 Febr. De Anti-Revolutionnaire Kieskring opgericht. 6 Maart. Burgemeester Sloet aanvaardt het eere-voorzitterschap van de V. V .V. „Castri cum Vooruit". 10 Maart. De Buurtvereeniging Bakkum's Belang opgericht. 12 Maart. Mevr. van Poelgeest overleden. 17 Maart. De burgemeester benoemd tot eere-voorzitter van de Oranjevereeniging. 1 April. De Nederlandsche Bioscoop Bond verleend den heer Wefers Bettink vergunning tot het exploiteeren van een bioscoop in Castricum. 3 April. De burgemeester viert zijn 39sten verjaardag. Belangrijke Districtsvergadering van den L. T. B. 8 April. De heer D. Aukes bedankt als raadslid. In zijn plaats wordt benoemd de heer C. J. Brouwer. 9 Mei. Derde lustrum van de R.K. S. V. „Vitesse". Serie wedstrijden. 13 Mei. Wethouder P. de Vries 12y2 jaar raadslid. Hij jubileert tevens als voorzitter van de plaatselijke af deeling van den R.K. Volksbond. Hij wordt voor zijn belangrijk so ciaal werk hartelijk gehuldigd. 21 Mei. Na een 40-jarige ambtsvervulling neemt Dr. A. M. Benders afscheid van zijn functie als geneesheer-directeur van „Duin en Bosch". 31 Mei. De C. S. V.-veteranen worden kaïn pioen van hun afdeeling. 1 Juni. De bevolking van Castricum telt 7000 zielen. 12 Juni. B. en W. verleenen vergunning voor den bouw van een bioscooptheater onder be ding, dat het R.K. Jeugdhuis bipnen zes maanden moet worden afgebroken. 22 Juni. Buurtvereeniging Dorpstraat opge richt. 30 Juni. De heer C. J. Brouwer als raadslid geïnstalleerd. 11 Juli. Eerste lustrum van de Gymnastiek- vereeniging D. O. S. Succesvolle demonstratie op een terrein aan den Zeeweg. 15 Juli. Zilveren jubileum van den gemeen te-secretaris, den heer N. A. van Lunen. 31 Juli. Opening van de versierings- en verlichtingsweek te Bakkum. 2 Aug. Burgemeester Sloet opent in tegen woordigheid van vele autoriteiten de ver nieuwde Dorpsstraat. Een feestdag, die met een vuurwerk wordt besloten. 15 Aug. Dr. P. E. M. Teenstra benoemd tot geneesheer-directeur van het Provinciaal zie kenhuis „Duin en Bosch". 22 Aug. Voor de eerste maal wordt een af sluitboom van den overweg in den Rijks straatweg aangereden. Dit gebeurde in den loop van het jaar nog zeven keer. 28 Aug. Wij boeken de 4200ste abonné. Het is de heer M. Oosterhuis, Schoutenbosch 39, die in het bezit komt van de Uitgeloofde premie. 31 Aug. De jonge Oranjevereeniging orga niseert voor de eerste maal een Koninginne- feest, dat uitstekend slaagde. 14 Sept. Opening van de Algemeene Han dels Tentoonstelling 16 Sept. Feestelije opening van het Corso Theater. 21 Oct. Harddraverij op den Zeeweg. Burge meester Sloet reikt de prijzen uit. 5 Nov. De P. T. T. geeft vergunning aan de radio-centrales voor het aanleggen van een derden lijn en tot het uitzenden van gramo- foonplaten. 21 Nov. Het motorschip „Henka" bij paal 47 gestrand. Blijde tijding voor Castricum. De gemeente- begrooting voor 1938 vermeld een voorstel om de opcenten voor de Personeele Belasting met 25 opc. te verlagen. Conversie van geldlee- ningen geeft een jaarlijksch voordeel van f 5000,—. 24 Nov. Afdeeling opgericht van het Cen traal Genootschap voor Kinder-, Herstel- lings- en Vacantiekolonies. 150 leden treden toe. 30 Nov. Afscheid van Zuster A. Plas als di rectrice van „Duin en Bosch". Zuster B. M. Vos tot haar opvolgster benoemd. 3 Dec. De Oranjevereeniging besluit naar aanleiding van de komende blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin een klok-monument te stichten op het v. d. Mijleplein naar een ont werp van C. de Groot Jr. 9 Dec. De Pondsactie-commissie opgericht. Zij bezorgt 270 gezinnen een welkome Kerst- gave. 18 Dec. Het bestuur van de Versieringsver- eeniging besluit tot fusie met Bakkum's Be lang met ingang van 1 Januari 1938. 22 Dec. Oprichting van een vereenïging van middenstandei's, die met de V. V. V. en de Fo- rensenvereeniging de gemeenschappelijke be langen van de ingezetenen van Castricum en Bakkum wil dienen. 27 Dec. De laatste raadsvergadering van het jaar. Prettige taak voor den raad: vaststel ling van de gemeenterekening over 1936 met een batig saldo. VEILING „ONS BELANG". Spruiten le soort per K.G. 812 cent. Spruiten 2e soort per K.G. 4—7 cent. Groene kool per K.G. 2—3 cent. Boerenkool ptr K.G. 34 cent. Gele kool per K.G. 34 cent. Andijvie per K.G. 68 cent. Witlof per K.G. 14—20 cent. Knolselderie per stuk 23 cent. Sla per -kist 35—50 cent. Woningbouw en de bouwvak arbeiders. De meening van deskundigen. Onlangs hebben wij een artikel geplaatst over de bouwnijverheid in onze gemeente, waarin wij de plaatselijke bouwers opwekten niet aan vreemdelingen het initiatief te laten, maar het zelf te nemen, waardoor onze werk- looze bouwvakarbeiders meer kans zouden krijgen om aan den arbeid te gaan. Thans rui men wij een plaats in om de meening weer te geven van deskundigen. De heer Turks tra, die hier reeds 125 wo ningen bouwde, schrijft ons onder meer: Wat het tewerkstellen van vakmenschen uit de gemeente betreft, deel ik u mede, dat daar naar steeds in overleg met den ambtenaar van de plaatselijke Arbeidsbemiddeling is ge streefd. Hoewel de gemeente den bouwers wat dit betreft geen verplichtingen kan opleggen, meen ik, dat dit toch in goede banen kan worden geleid. Dat niet alle menschen aan het werk kunnen is zeer begrijpelijk, want er is werk tekort voor alle vakmenschen. En wat het initiatief van de andere pa troons hier ter plaats betreft, het bouwen van woningen voor den handel is een riskante on derneming, waarbij de winst zeker niet voor het grijpen ligt, al wordt dat dan wel eens ge dacht. Wanneer het maar even tegen loopt, gaat men ten gronde en dat willen lang niet alle bouwers riskeeren. Ook in Castricum zijn woningen gebouwd, die nooit werden ver kocht. Menige patroon weet uit ervaring dat dit in de meeste gevallen het einde beteekent. Het is dus zeer gemakkelijk gezegd: neem ini tiatief en er komt werk. De heer Turkstra meent voorts, dat een en ander zeer naar wensch gaat van de plaatselijke overheid. De patroons stellen hun onderaannemers zelfs de verplichting om arbeiders uit Castricum te werk te stellen. Tot zoover de heer Turkstra. Wij hebben ook de meening gevraagd van den heer J. Borst. Deze wees er in de eerste plaats op, dat een eigen baas niet kan gaan stempelen en ook geen steun ontvangt. Noch tans moet hij hooge lasten opbrengen, zijn werkplaatsen en gereedschappen blijven ren teloos en dit heeft tot gevolg, dat hij tegen een te laag tarief gaat werken, soms ook bij anderen. Nog onlangs boden zich twee volslagen ar beidskrachten aan, die tezamen voor 25 in de week aan het werk wilden gaan. De heer Borst zei voorts, dat hij er wel veelal in slaag de Castricummers aan het werk te houden, ook buiten de gemeente. Eens heeft hij zelfs aan het vroegere gemeentebestuur een ver goeding van de reiskosten gevraagd om 26 mannen aan het werk te kunnen houden. He laas werd dit geweigerd. Bij het beoordeelen van den toestand mag men ook niet uit het oog verliezen, dat er nog een groot verschil bestaat tusschen zooge- naamden eigenbouw en massa-bouw. Het is alweer een apart vak om zulke huizenblokken aan den man te brengen. En wat het bouwen in de plaats betreft, zoo vervolgde de heer Borst, 100 a 150 huizen per jaar zullen Castricum voorloopig geen kwaad doen, maar wanneer nu eens eenige groote bouwondernemers er elk 100 voor hun reke ning nemen en wij bouwen er zelf ook 100, dan zou dat 300 woningen per. jaar zijn. Dat moet leiden tot faillissementen. Tenslotte betreurde onze zegsman het, dat. door de zoogenaamde onder-aannemerij de loonen gedrukt worden. In een volgend artikel zullen wij het stand punt van de organisatie der bouwvakarbeiders omtrent deze aangelegenheid uiteenzetten. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van heden zal worden gedistri bueerd over het 53e tijdvak: Onvermengde margarine en bak- en braadvet zullen ver krijgbaar zijn bij den lieer S. Stuifbergen, Mient te Castricum; gehakt in blik bij Mej. de wed. Jenster, le Groenelaan té Bakkum. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Matthea, dochter van L. J. Stuifbergen en A. D. Scholten; Jacobus, zoon van Jac. Zonneveld en C. M. Bakker; Huibert Pieter, zoon van P. van der Woude en T. ten Wolde; Johanna Catharina, dochter van C. Tol en C. Kortekaas. Overleden: Antje Hovenier, oud 66 jaren, wonende te Oude Niedorp; Gijsbert van Ree, oud 67 jaren, wonende te Rotterdam. r* DE VOORNAAMSTE EISCHEN ONS BEDRIJF BEREIKT DIT VOOR UI Snelliusstraat 39, Telefoon 4371 (Adv. Ingez. Medj Schip Amstelland (Ned.) Altona (Duitsch) Alkmaar (Ned.) Ajax (Ned.) Aurora (Ned.) Auris (Eng.) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) x Bloemfontein (Ned.) x) Boskoop (Ned.) x) Boulderpool (Eng.) Cordiliera (Du.) x) Cassel (Du.) Colombia (Ned.) x) D. G. Thermiotis (Gr.) Deucalion (Ned.) Essen (Du.) Enggano (Ned.) x) Euryades (Eng.) x) Estella (Noor) Flintshire (Eng.) Fauna (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Glenfinlas (Eng.) x) Gaasterkerk (Ned.) x) Gleniffer (Eng.) x) Helder (Ned.) - Hanau (Du Harpenden (Br.) Hébé (Ned.) Istok (Joeg. SI.) Irene .(Ned.) Juno (Ned.) J.v. Oldenbarnevelt x) Julia (Griek) Meliskerk (Ned.) x) Mars (Ned.) Magdeburg (Du.) x) Mentor (Eng.) x) Montferland (Ned.) Nic. Maersk (Deen) x Palatia (Du.) Poelau Bras (Ned.) x) Polyphemus (Ned.) Phoenica (Du.) Pluto (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x) Rhea (Ned.) Rhein (Du.) Reggestroom (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Robert L. Holt Stonegate (Eng.) Sembilan (Ned.) Sardinian Prince (Eng Springfontein (Ned.) x Sesostris (Du.) Souliot.is (Gr.l Streonshalh (Eng.) Superga (Eng.) x) Singkep (Ned.) x) Temple Mead (Eng.) Tarakan (Ned.) x) Telamon (Ned.) Theseus (Eng.) x) Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Tawali (Ned.) Tiberius (Ned.) Tafna (Eng.) Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Venezuela (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerb (Ned.) x) Zijpenberg rNed.) Zuid Amerika Ned. Indië Chili Mid.. Zee (via Londen) Midd. Zee Curasao Chili Chill Batavia Chili Z. Afrika Chili New Orleans Pto Barrios Ned. Indië Hamburg- Buenos Aires Alexandrië Ned. Indië Batavia Batavia Casablanca Japan Midd. Zee Japan Japan Japan Japan Chill Ned Indië Ibicuy Nuevitas Buenos Aires West Indië Bourgas Ned. Indië Buenos Aires Zuid Afrika Stamboul Ned. Indië Batavia Hamburg Ned. Indië Mexico Batavia Batavia Tampico Danzig Batavia tfed. Indië Midd. Zee W. Afrika Z. Afrika West Afrika Macassar Ned. Indië Buenos Aires Z. Afrika Pto. Barrios Rio de Janeiro Rosario Houston Batavia Macassar Batavia Midd. Zee Batavia Susa Stettin Batavia Hemburg La Goulette (v. IJm.) Midd Zee Midd. Zee West Indië Buenos Aires Japan Buenos Aires Verm. aankom6t 7 Jan. 9 Febr. 5 Jan. 31 Dec. 8 Jan. 2 Febr. 1 Jan. 4 Jan. 12 Jan. 19 Jan. 8 Jan. 23 Jan. 31 Dec. 15 Jan. 6 Jan. 9 Jan. 8 Febr. 14 Jan. 11 Jan. 8 Febr. 2 Febr. 9 Jan. 10 Jan. 28 Dec. 19 Jan 25 Jan. 24 Jan. 3 Jan. 2 Jan. 22 Jan. 1 Jan. 29 Jan. 4 Jan. 6 Jan. 10 Jan. 8 .Tan 1 Febr. 10 Jan. 10 Jan. 8 Tan 8 Jan. 19 Jan. 2 Jan. 3 Jan. 1 Jan. 5 Jan. 4 Jan. Laatste bericht 20 Dec. van Bahia 28 Dec. van Batavia. 27 Dec. van Iquique. 28 Dec. van Sete. 23 Dee. van Livorno. 30 Dec. v. Londen. 21 Dec. te Londen. 18 Dec. van Curacao. 27 Dec. van Triëst. 28. Dec. v. Paita. 28 Dec. van Dakar. 23 Dec. van Valparaiso in lading. 29 Dec: van Barbados 26 Dec. van Soerabaja. 31 Dec. vertrokken. 28 Dec. v. Madeira. 24 Dec. van Beyrouth. 24 Dec. van Colombo. 28 Dec. te Oran. 19 Dec. vertrokken. 23 Dec. vertrokken. 30 Dec. van Londen. 26 Dec. van Bari. 23 Dec. van Penang. 25 Dec. van Colombo. 27 Dec. van Kobe. 27 Dec. te Chingwangtao. 25 Dec. van de Azoren. 24 Dec. van Pt. Said in lading. 19 Dec. vertrokken. vertrekt 6 Jan. 25 Dec. van Pto Barrios. 27 Dec. te Patras 22 Dec. van Colombo, vertrekt 7 Jan. 30 Dec. te Hamburg. 29 Dec. te Piraeus. 22 Dec. te Batavia, vertrekt 1 Jan. vertrekt 3 Jan. 27 Dec. van Pt. Said. 10 Dec. van Trinidad. 27 Dec. van Colombo. 27 Dec. van Belawan. 28 Dec. van Cristobal. 31 Dec. vertrokken, in lading. 29 Dec. v. Finisterre. 11 Dec. v. Macassar. 31 Dec. v. Havre. 29 Dec. v. Zanzibar. 18 Dec. van Takoradi. 17 Dec. 29 Dec. 24 Dec. 17 Dec. 22 Dec. 7 Dec, 31 Dec. 22 Dec. 27 Dec. 24 Dec. 26 Dec. 30 Dec. 22 Dec. 28 Dec. 31 Dec. 27 Dec. 31 Dec. 27 Dec. van Colombo, van Gibraltar, van St. Vincent, van Mozambique, van Trinidad, vertrokken vertrokken, vertrokken, vertrokken. Van Pt. Said, van Pt. Said, van Algiers, van Padang. te Queens b oro vertrokken, van Singapore, vertrokken, vertrokken. 29 Dec. van Canea. 28 Dec. van Gibraltar. 29 Dec. v. d. Azoren. 30 Dec. van Santos. 29 Dec. te Rotterdam in lading xi Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 brum register con Hoogovens VISSCHERIJ TE [JMU1DEN Noorsch ss. EN SCHEEPVAART AANGEKOMEN SCHEPEN Karen Antwerpen laden VOETBALUITSLAGEN. Voetballiefhebbers maken wij er op attent, dat de uitslagen van de voor de competitie van den K.N.V.B. gespeelde wedstrijden reeds des Zondagsmiddags te ongeveer 4.15 uur ge publiceerd worden bij onzen agent den heer Luc. Schmidt te Bakkum. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: B. C. Koning en br. van Amsterdam, Brakenburgstraat 31: P. Groen van Nijmegen, Overtoom 24 inw.; A. W. H. Thien van Winterswijk. Oude Haarlemmer weg 57 inw. Vertrokken personen; J. Wijmans en gez. naar Amsterdam, Pieter Aartsstr. 87 I; Wed. LuteLiefting, naar Heiloo, Rinsputtenweg L. 189; M. W. Liefting naar Amsterdam, 2e Oosterparkstraat 50; A. Stolk naar Koog aan de Zaan, Karl Marxstraat 16. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 paar handschoenen; 1 kerk boek; 1 portem. met inh. Verloren: 1 kmderhandschoentje; 1 bel. merk in br. étui; 1 handwarmer; 1 Engelsch paspoort IJMUIDEN Concert „Hallelujah'' Geslaagde uitvoering oratorium Christus. Vóór het scheiden van het jaar heeft het Chr. Gem. koor „Hallelujah" onder leiding van Theo van Zutphen met een concert in het gebouw voor Chr. Belangen getoond, dat er door de leden geijverd wordt goeden koor zang in te studeeren en uit te voeren. Een gelukkige gedachte van de organisato ren is het geweest daartoe deze uitvoering te geven in een zaal, waar muziek zoo uit muntend tot haar recht komt. Het geheel won daarmede aan kwaliteit. Medewerking verleenden de dames Hannie Verhoef-van Zutphen (viool) en Jeannette van Wielink-Berg (piano) alsmede de hee- ren B. Teyl (zang) en A. Verschoor (bege leiding), de laatsten, beiden leden van het koor. Door den voorzitter van Hallelujah, de heer Jurriaan Visser, werd het openings woord gesproken, nadat hij in gebed was voorgegaan. Spr. betreurde het, dat de be langstelling niet grooter was en heette in het bijzonder den eere-voorzitter ds. Van der Meulen welkom, die dezen avond voor het laatst bijwoonde. Twee Bach-koralen fungeerden als inzet van het concert. Vooral het Nun ruhen alle Walder was fraai van klank en kleur; warm klonken de bassen. Onder de sopranen is er een, die graag den boventoon voeren wil. Op- passen daarvoor! De aeoustiek van de zaal, die elk geluid ook het geringste weergeeft als door een versterker, liet hier en daar hooren, dat er losse stemmen te haastig bij het inzetten zijn. Ja, dat wordt in Chr. Be langen niet verdoezeld Voornaam van gehalte en keurig op toon voerde van Zutphen de koralen uit; het evenwicht tusschen de 4 stemmen onderling bleek goed bewaard. Uit het oratorium De Jaargetijden zong men het Lentekoor en deed dit met een frischheid en vaart, dat het een genoegen was dit aan te hooren. Mooi was hét man nenkoor. stevig en sonoor; 't vrouwenkoor sloot zich er waardig bij aan. De heer Ver schoor zorgde voor vlotte tussclienspelen. Bohset's Van de gheboorte Christi is een zeer dankbai-e eii goed-klinkende composi tie, die Hallelujah alle recht deed wederva ren, vooral in de volle-koren. De polyphoni- sche moeilijkheden in het tweede gedeelte werden glansrijk overwonnen; voornaam di rigeerde van Zutphen dit werk, dat door den stevigen samenzang der sopranen een extra goede uitvoering genoot. Het werk. waar extra op gestudeerd was geworden, was Mendelssohn's onvoltooide oratorium Christus, waaruit men de recita tieven en koren zong. De heer Teijl fungeerde alleszins verdien stelijk als recitativist en deed dit met be hoorlijke uitspraak van het Duitsch en flink stemgeluid. Het solo-mannenkwartet in I slaagde goed; het koor „Wie schön leuchtet" had kwaliteiten al waren er stemmingszwe vingen. Uitstekend was het „Hlnweg mit diesem", scherp van rhythme en raak van treffen, evenals het „Kreuzige", waarin Hallelujah een formidabel forte ontwikkel de. We mogen zeggen, dat het koor zich aan de vertolking geheel gegeven heeft en er tevreden over kan zijn. De wegblijvers heb ben ongelijk gehad, al was het alleen maar om den f raaien zang van Hallelujah in Bonset en de koren van Mendelssohn. Behalve aan van Zutphen, die zich weer als van ouds een geroutineerd vakman toon de, komt een woord van lof toe aan den pia nist, den heer Verschoor, die zijn partij ste vig onder de knie had en daarbij de beschik king had over een goedklinkende Wiersma- piano. De violiste opende met het Allegro uit Vivaldi's Vioolconcert in D-groot en Kreisler's Praeludium, waarmede zij bewees meesteres te zijn over een stevige stokvoe- ring en een vlotte techniek. Tusschen forte en piano hebben we echter geen onderscheid kunnen hooren; de voordracht zal er zeker aan winnen wanneer de soliste zich toelegt op een verzorgen der dynamische teekens en het brengen van expressie in haar spel, De pianiste liet zoo hier en daar wel eens een nootje liggen in Vivaldi en Kreisler. We gelooven nooit, dat de notatie der vin- gerzetting van het bekende Solvegs Lied zoo was als de violiste ons voor speelde; van waar die huilerige glissandi? De Gavotte van Rameau was het beste nummer van de beide musiceerenden en slaagde in voordracht en samenspel evenals het melodieuze Rêverie van Theo van Zut phen, zoo verdienstelijk en kreeg zooveel bij val, dat beiden met een toegift dankten. De pianiste toonde zich een zorgzaam be geleidster in de laatste drie werkjes. Beide dames kregen bloemen als blijken van appreciatie voor haar optreden. De heer Visser heeft na afloop allen dank gebracht, waarna ds. v. d. Meulen op de ge bruikelijke wijze den avond heeft gesloten, na zijn erkentelijkheid te hebben uitgespro ken voor de prettige wijze waarop het kooi en z.eerw. steeds hebben mogen samen werken. W. ERNSTIG ZIEKTEGEVAL OP EEN ZANDZUIGER De zandzuiger „Kameleon", welke voor de havenmonding aan het werk was, verzocht Vrijdagmiddag plotseling in verband met een ziektegeval om doktershulp. Tijdens het binnenloopen werd dr. van Ha- selen gewaarschuwd, die zich, nadat het schip aan den toeristensteiger gemeerd was, aan boord begaf en overbrengen van den patient naar het ziekenhuis gelastte. Per ziekenauto werd de man, die een acute blindedarmont steking bleek te hebben, ijlings vervoerd, om dat onmiddellijk operatief ingrijpen noodza kelijk was. R. K. TOONEEL „De kringloop der Belangen" De tooneelgroep Graal en Gezellen gaat voort op den weg, die voor eenigen tijd werd ingeslagen: het dilettantentooneel op hooger peil te brengen. Naar aanleiding van de op voering van „het Harlekijnspel" op Zondag 16 Januari 1938 in de groote zaal van het St. Fi- delio-patronaat meenen wij goed te doen onze lezers hierover nader in te lichten. De beken de Spaansche dramaturg Jacinto Benavento, wiens spelen in geheel Europa bekendheid ver wierven, greep bij het schrijven van de Harle kinade „De kringloop der Belangen" terug naar de motieven van de beroemde Harlekijn- spelen, welke eeuwenlang den tooneestijl heb ben beheerscht. Benavento spot als een echte Harlekijnschrijver met alles en allen, behal vemet de liefde, daarin toont hij zich den ridderlijken, charmanten Spanjaard. Naast een caricaturale parodie, schept Benavento daardoor tevens een brokje fijne romantiek, niet sentimenteel, maar licht en luchtig. Een speciaal voor dit stuk samengesteld orkestje zal het spel ondersteunen en de dansen, die in het spel verwerkt zijn, begeleiden. Het ge heel staat onder leiding van den regisseur Ant. Bruinenberg. De décors zijn geschilderd door pater Herman, terwijl de costuums gele verd zullen worden door 't costuumhuis Ant. Semé en Zn. te Amsterdam. Gezien de voor bereiding belooft het een avond te worden van veel plezier en waar kunstgenot. BEVERWIJK DE STEMPELTIJDEN VOOR DE WERK- LOOZEN Voor de week van 3 tot en met 8 Januari zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 10—10.30 en 2—2.15 uur. Christelijke Besturenbond 9—9.15 en 2.30— 2.45 uur: Plaatselijk Arbeids Secretariaat 9.30—10 en 2.152.30 uur; R.K. Volksbond 11.15—11.45 en 2.45—3 uur. Wijk aan Zee 99.30 en 22.15 uur. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. Bakker en J. C. Hogenstijn; H. J. Heijnen en C. G. Hofland; W. B. Koel man en C. J. de Winter. Bevallen: G. M. RumpingGraaman, d.; M. C. Schotman—van der Putten; R. van Heek—Hübner, d.; H. GrapendaalWalter, z.; A. F. NoordemanBruinenberg, d.; A. M. Mar tensPalmboom, z.; M. M. J. Rossloot Kaandorp, z.; Overleden: H. A. Bouwman 20 j., Populieren laan 17a; J. P. J. Reintjes, 74 j., wedr. van M. A. F. Koop, Peperstraat 17; W. J. Ch. de Mol, oud 2 maanden, Allfcm. weg 207. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. Vrijdag nam. 7.30: Ds. R. H. Oldeman. Zondag v.m. 10: Ds. R. H. Oldeman NED. HERV. EVANGELISATIE. Vrijdag nam. 7.30: Ds. J. C. van Apeldoorn, Leiden. Zondag v.m. 10: H. Heeresma, van Am sterdam. Nam. 5: Ds. M. G. Blauw, van Schoten. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, ge bouw Bethel, Wustelaan. Vrijdag nam. 8: K. v. d. Berg. Zondaig v.m. 10: K. v. d. Berg. IJMUIDEN. LEGER DES HEILS Vrijdag nam. 8: Samenk. Zaterdag nam. 8: Operib. samenkomst. Zondag v. 7.30: Bidstond. V.m. 10: Heiligings meeting. Nam. .8: Verlossingsmeëting. Deze samenkomsten staan onder leiding van Kap. Soeverein. HERV. EVANG. Oranjestraat 8. Vrijdag nam. 8: Leesdienst. Zaterdag v.m. 10: Leesdienst. Zondag v.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade. Vrijdag nam. 7.30: Ds. R. J. v. d. Meulen. Zaterdag v.m. 10: Ds Wesbonk. Zondag v.m. 10: Ds. v. Teylingen, IJm.-O. Nam. 5: Ds. v. d. Loo, Rijnsburg. HULPKERK, Marnixschool. Vrijdag en Zater dag geen dienst. Zondag v.m. 10: Ds. v. d. Loo. Nam. 5: Ds. Teylingen. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND. Helmstraat 9. Vrijdag nam. 7.30: Ds. Milatz. Zaterdag geen dienst. Zondag nam. 7.30: Ds. Westmijse.. OUD-KATH. KERK geen opgave ontvangen. IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV.. Vereenigingsgeb. Stationsweg, Velsen. Vrijdag nam. 7.15: Oudejaarsavondherdenking. Zondag geen dienst. GEREF. KERK, Velserduinweg. Vrijdag nam. 8: Ds. v. Teylingen. Zaterdag v.m. 10: Ds. v. Teylingen. Zondag v.m.TO en nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk, IJmuiden. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Wil- lebrordstraat 22. Geen opgave ontvangen. HERST. APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. Vrijdag en Zaterdag geen dienst. Zondag v.m. 10.15: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP, Stations weg 65. Velsen. Geen opgave ontvangen. BEVERWIJK. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan Vrijdag nam. 7: Ds. W. Banning, Bentveld. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. Vrijdag nam. 7: Ds. J. D. van Calcar. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Koningstraat. Vrijdag nam. 7: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. Zondag v.m. 10: Ds. H. Holtrop. Nam. 5: Dezelfde. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstr. 31. Vrijdag nam. 7: Gedenkavond. Zondag v.m. 10: Bijeenkomst in Odeon. Dinsdag nam. 7: Zangrepetitie. Nam. 8: Naaikrans o. 1. v. mevr. H. Kok. Donderdag nam. 8: Bijbelonderzoek door W. C. F. de Wijs. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Vrijdag nam. 8: Oudejaarsavond Samenkomst. Zaterdag nam. 8: Motto-samenkomst. Zondag v. m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 3.30; Verblijdingssamenkomst. Nam. 8: Verlos singssamenkomst. Maandag nam. 2.15; Gezinsbond. Donderdag nam. 8: Heiligingsdienst. HEEMSKERK. NED. HERV KERK Geen opgave ontvangen, WIJK AAN ZEE. NED. HERV. KERK. Vrijdag nam. 7: J. A. Hoe kendijk Jr., van Heemstede. Zondag v.m. 10: Ds. J. A. L. Hovy. Bevestiging Kerkeraadsleden. WIJK AAN DUIN. NED. HERV. KERK. Vrijdag nam. 7: Ds. J. A. L. Hovy. Zondag v.m. 10: F. Offeringa, candidaat tot den H. Dienst. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZANDVOORT ZANDV. KRING „GODSDIENSTIG LEVEN", afd. v. d. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. Vrijdag nam. 8.30: Oudejaarsdienst. Ds. J* Kal ma. Zondag v.m. 10.30: Ds. J. Kalma.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6