SflGtt ik't {tod DAMRUBRIEK. Voor slechts 10 cent Nationale Vlaggen „Squash-racquets" wordt ook in ons land populairEen sport, die veel van het uithoudingsvermogen eischtSport- balans over 1937 voor het rayon Haarlem; Hockey en bil jarten aan de spits Voetbal en waterpolo in mineur Coventry trof het slechtBradman scoort runs Het cricket probleem. „Squash", de Engelsche indoor-sport, die tot voor kort hier onbekend was, wordt thans ook m ons land populair. In Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amsterdam zijn reeds banen aangelegd en het aantal beoefenaren neemt gestadig toe. Squash, ook wel genoemd „racquets" is een zeer snel spel, waaraan slechts twee spelers tegelijkertijd kunnen deelnemen. Het her innert eenigszins aan het Baskische „pelote", waarbij de tegenstanders eveneens trachten elkaar uit positie te spelen door den bal met een bepaald effect van de muren te doen terug stuiten. Tevens heeft het eenige over eenkomst met lawn-tennis, doch het vereischt veel meer inspanning en uithoudingsvermo gen; zelfs de best getrainde sportsman is na een kwartier spelen zeer vermoeid. Amerika kiest aan het eind van elk jaar zijn teste athlete. Deze onderscheiding is voor 1937 na spannende verkiezing ten deel gevallen aan de 18-jarige zwemster Katherine Rawls. De „Server" staande in een service-vak, slaat met een racquet van kleinen omvang, doch met in verhouding langen steel en met zeer hard gespannen snaren, een kleinen zwarten bal via èèn of meer muren, die door lijnen onderverdeeld en begrensd zijn, in een volgend groot vak. Daaruit moet de tegen stander den bal terugslaan en het komt er dan slechts op aan, door gebruik te maken van het effect, dat de muren en hoeken veroor zaken, het elkaar zoo moeilijk mogelijk te maken. Het is dus niet alleen de snelheid, maar vooral het onverwachte terugkaatsen, naarmate de hoek van in- en uitval grooter of kleiner is, die van de spelers de uiterste concentratie en anticipatie eïschen. Hoe lager de bal geplaatst wordt, doch steeds boven de lijn, die 30 centimeter van af den vloer op de muren is aangegeven, hoe moeilijker het wordt, terug te slaan. De spelers moeten zoo snel mogelijk trachten de voordeeligste po sitie in te nemen, zoodra de tegenstander zijn slag plaatst, en het vereischt veel berekening om op het juiste moment den caramboleeren den bal te kunnen bereiken en dezen zoo listig mogelijk buiten reikwijdte van den anderen speler te slaan. Men is dus voortdurend in beweging en de rivalen mogen elkaar daarbij niet hinderen; het is een der grondregels van het spel, dat men elkaar plaats moet geven om den bal te kunnen slaan. Wellicht zal het niet lang duren, of ook in onze stad zal deze sport, die een maximum aan lichaamsbeweging in zeer korten tijd geeft, worden beoefend. Voor het algemeen sportbelang kan men er nuttiger resultaten van verwachten dan van ijshockey, dat nu eenmaal een hooge gevaarsfactor in houdt. Mogelijk zou men beide takken van sport in één gebouw kunnen onderbrengen. Haarlem is op het gebied van sportfaciliteiten gedurende den winter allerminst verwend. R.C.H. en Bloemendaal degradeerden naar een lagere klasse en geen enkele voetbalclub wist het tot een kampioenschap te brengen. De cricketvereenigingen hadden al evenmin een goed seizoen, want noch Rood en Wit, noch Haarlem, noch C.V.H. bereikten meer dan een zeer bescheiden plaats op de rang lijst. Slechts Bloemendaal kan met tevreden heid op haar prestaties terugzien, want het elftal werd kampioen van den Haarlemschen Cricket Bond. Ook bij het waterpolo vielen er slachtoffers; Haarlem kon na een kortstondig verblijf in de eerste klasse haar positie niet handhaven en eenzelfde lot onderging Zignea, dat thans als aparte vereeniging heeft opgehouden te bestaan. De athletiek, die in vroegere jaren in onze stad een belangrijk steunpunt vond, werd in 1937 maar matig beoefend en resultaten van beteekenis werden niet behaald, terwijl de honkballers en voornamelijk de Nederland- sche kampioensclub van 1936, H.H.C., min of meer teleurstelden, al speelde E.D.O. enkele fraaie partijen en al promoveerde R.C.H. naar de eerste klasse. Aan de andere zijde van deze sportbalans vinden we dan allereerst het kampioenschap en de daarop volgende promotie van B.M.H.C., dat sindsdien ongeslagen bleef en een prach tige kans maakt op verovering van den na- tionalen titel. Een dergelijke eer viel ook een biljartspeler ten deel, n.l. P. Kobus van de B. C. Haarlem, die het kampioenschap tweede klasse groot biljart behaalde. De Haarlemsche Voetbal Bond boekte met haar vertegenwoordigend elftal een groot, succes, want voor de eerste maal slaagde het team er in het bondentournooi te winnen. Voorts hebben verschillende vereenigingen een jubileum herdacht, o.a. vierde E.D.O. haar 40-jarig bestaan met een uitstekend geslaagd tournooi, waaraan mede Ajax, H. B. S. en Haarlem deelnamen. En als we dan tenslotte den wielrenner: Henk Ooms en zijn Neder- landsch sprintkampioenschap hebben her dacht kunnen we 1938 ingaan met de hoop, dat de diverse sportclubs in het Haarlemsche rayon meer successen zullen behalen dan in het afgeloopen jaar. Hoofdzaak is echter, dat zulke successen worden verkregen in fairen strijd en met een goede sportopvattlng. De Engelsche beroepsvoetballers, die in den regel gedurende de Kerstweek een zwaar programniS. hebben af te werken, hadden ditmaal geluk, doordat de Tweede Kerstdag op een Zondag viel en derhalve in het Brit- sche Rijk op Maandag gevierd werd. Na de Zaterdagsche matches volgde dus een rust dag en in de returnwedstrijden op Boxing- day zooals de tweede feestdag wordt ge noemd, kwamen de spelers dus frisscher en beter uitgerust, in het veld dan gewoonlijk het geval is, als twee dagen achtereen moet worden gespeeld. Op den eersten wedstrijddag heeft de mist alom roet in het eten geworpen; niet min der dan 14 van de 44 League-matches wer den uitgesteld of gestaakt. Voor de clubs, die lang in het beker-tournooi, dat 8 Januari begint, aanblijven, brengt dit gedwongen uit stel van competitie-matches groote moeilijk heden mede. daar nu verschillende wedstrij den in het midden der week moeten worden ingehaald, zoodat niet slechts het program ma overladen wordt, doch tevens groote schade in de recettes wordt geleden. Op Tweeden Kerstdag wordt het tweede gedeelte van de competitie ingezet; de meeste clubs hebben dan precies de helft, nl. 21 matches achter den rug en het Kerstpro gramma vermeldt dan ook uit- en thuiswed strijden tegen denzelfden tegenstander. Dat kan mee- en het kan tegenvallen, in de eer ste plaats, wat de lengte van de heen- en weer reizen betreft en bovendien is het mo gelijk, dat juist een der sterkste clubs., als tegenstander fungeert.. Dat lot trof Coventry City, de leider van de tweede divisie, die tot Zaterdag 1.1. slechts één nederlaag had ge leden. Thans moest toevallig tweemaal te gen den ernstigsten promotie-concurrent wor den aangetreden, en deze club, Sheffield United, maakte van de gelegenheid gebruik om Coventry drie punten plus de eerste plaats te ontnemen. Vijftig duizend toe schouwers waren te Sheffield getuige van het eerste treffen, dat met de rust in het voordeel van Coventry beslist scheen, want de City leidde toen met 20, doch na de pauze keerden de kansen en de thuisclub ze gevierde met 32. De returnmatch eindigde in een gelijk spel en de stand aan den kop luidt thans als volgt: Sheffield United 23 14 3 6 39—27 31 Aston Villa 22 13 4 5 39—18 30 Coventry City 21 10 9 2 3521 29 De Villa rekende eveneens met een ernsti- gen concurrent af, want zij won te Bradford met 21, terwijl de returnmatch moest wor den uitgesteld. Dinsdag werd Barnsley daar op verslagen. Bovenstaande cijfers geven een goed beeld van de spanning, die nog ver hoogd wordt, doordat Manchester United sterk komt opzetten en in achtereenvolgen de matches vier punten bemachtigde. Don Bradman heeft in een wedstrijd tegen Queensland te Brisbane 246 runs gescoord; dit was de 25e maal, dat hij in een innings meer dan 200 runs op zijn naam bracht. In Te Londen heeft bij groote kunstrijioedstrijden op schaatsen voor het eerst in internationaal gezelschap meegedrongen Marit Henie, een jeugdiger nichtje van de beroemde Sonja. Men ziet haar hier rechts, in gezelschap van de tegenwoordige wereldkampioene Cecilia Col- ledge. onder leiding van B. Dukel. NA DEN OPLOSSERSWEDSTRIJD. Over den pas geëindigden oplosserswed strijd mochten wij vele 'bewijzen van instem ming ontvangen. Vooral de prachtige vraag stukken van den heer G. Zonneveld werden nog al eens naar voren gebracht. Van twee IJmuider problemisten mochten wij moeilijke vraagstukken ontvangen, om deze, aan onzen medewerker Zonneveld op te dragen. Wij plaatsen twee vraagstukken waarvan wij één opdragen aan den prijswinnaars en de moei lijkste aan den heer Zonneveld ter verplichte oplossing. Allereerst dan het vraagstuk van vriend Laros die dit ter verplichte oplossing op draagt aan de 5 prijswinnaars. Zwart: Wit: Stand Zwart: 7, 8, 10, 14, 17, 18, 22, 24, 26, 27 en 28. Wit: 31, 33, 37, 38, 39, 40, 42, 44, 45, 46 en 47. Wit speelt en wint. Het vraagstuk is gebouwd op een originee- len slotstand. In eiken probleemwedstrijd zou dit vraagstuk bekroond worden. Vriend Laros onzen dank voor zijn fraai probleem. No. 2 is een vraagstuk van den D. C. IJ.'er B. Schouten. Wij staan met dit vraagstuk voor een verrassing. Wij vragen ons af, hoe deze pas beginnende problemist tot zulk een groot werk in staat is. Een vraagstuk waarin 40 schijven dienst doen en waarvan de oplos sing 16 zetten diep is, zullen zelfs proble misten als P. Kleute, D. Klein, Geo van Dam, G. Zonneveld, enz. versteld doen staan. En wij weten het, het is een écht vraagstuk van vriend Schouten. Den auteur onze hulde voor deze fantasie compositie. Met dergelijke vraagstukken als thahs in deze rubriek opgenomen, doet IJmuiden een gooi naar de supprematie der problematiek. Het vraagstuk wordt ter verplichte oplos sing opgedragen aan den heer G. Zonneveld. Auteur: B. Schouten, IJmuiden III. Wanneer dit overzicht onder de oogen van onze lezers komt, dan scheiden ons nog maar enkele uren van het nieuwe jaar. Het is dus te begrijpen, dat we willen beginnen met allen lezers dezer rubriek een gelukkig 1938 toe te wenschen. Wat zal dit nieuwe jaar aan onze clubs brengen. Kampioenschappen of het spelen van degradatie-wedstrijden? Met zekerheid is natuurlijk nog niets te zeggen, maar een feit is dat we in ons rayon zoowel clubs hebben, die voor de eere-plaats als voor het spelen van degradatiewedstrijden in aanmer king komen. En wat deze laatste groep betreft, gaan onze gedachten natuurlijk in de eerste plaats uit naar V.S.V. Inderdaad de roodwitten gaan een-zwaar en moeilijk 1938 tegemoet. Ze zit ten den laatsten tijd leelijk in het hoekje, waar de slagen vallen; het zal hun niet ge makkelijk vallen, daaruit te komen. Des te moeilijker zal hun dit vallen, als Fortuna zich van hen blijft afwenden, want al willen we toegeven, dat de V.SV.-ploeg dit seizoen niet sterk is, een feit is het evenzeer, dat het den IJmuidenaren in de thuiswedstrijden tegen D.W3., A.D.O., V.U.C. en niet te vergeten R. F. C., geducht tegen -zat. Toch is er nog een kansje, dat V.S.V. aan het spelen van degradatie-wedstrijden ont komt. In de eerste plaats hopen we nog steeds dat de defensie der roodwitten het geschokte zelfvertrouwen terugkrijgt en dan is daar nog Excelsior, dat ook ernstige aanspraken doet gelden op de onderste plaats. totaal heeft de Australiër thans 6187 runs in Sheffield Shield-matches (wedstrijden om het provinciale kampioenschap) bijeen ge slagen en hij benadert nu het record van den beroemden Clem Hill, die 6274 op zijn naam bracht. Laatstgenoemde had daar 25 jaar voor noodig, maar destijds waren de omstan digheden moeilijker en het aantal matches per seizoen was veel geringer. Ons cricketprobleem heeft zelfs den ex perts moeilijkheden bezorgd en toch is de oplossing zeer eenvoudig. Het luidde aldus Een batsman speelt den bal naar cover-point, de fielder pikt den bal op, werpt dezen naar den wicketkeeper, welke de bails afwerpt onder den uitroep: How's that"? Ofschoon de batsman zijn crease niet ver laten heeft en zelfs -geen poging tot runnen heeft ondernomen, geeft de umpire hem uit, omdat de substitute-runner, niet zoo erva ren als de gewonde batsman, meende een run te kunnen stelen. Hier volgt een tweede probleem. Vier „not- outs" op één bal, zonder dat er een run ge scoord wordt. Hoe kan dat? Dit is wel erg gemakkelijk, nog eenvoudiger dan het eerste probleem. kunt U nu kennis maken met de zoo voor treffelijke kou-, griep- en pijnverdrijvende ,,Mijnhardtjes" (hartvormige cachets). Tijdelijk proefdoosje lOct.Bij Apoth. en Drog. (Adv. Ingez. Med.) Zwart: W 9 W f ipi MÈ w m 9 m ggg m üP ÉS 9 S w 9 gjg §g§ 8 fRK 8 8 8 8 8 8 8 HP HP j§§ HP m 8 8 Wit Stand in cijfers luidt: Zwart: 2, 4. 5, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 22, 24, 27 (4 dammen op)17, 21, 26 46. Wit 20 schijven op: 6, 11, 19, 23, 25. 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 42r 45, 47, 48, 49. Wit speelt en wint in 16 zetten. Of- de slotstand waarop dit probleem ge bouwd is, origineel is, is ons niet bekend, doch misschien weten oudere oplossers hier over meer. Met belangstelling zien wij verdere cor respondentie tegemoet. UIT DE OPENING. In den wedstrijd Haarlemsche Damclub IJmuiden op 13 December j.l. te Haarlem ge speeld, kwam aan bord twee tegen J. B. Slui ter Jr., de volgende leerzame opening voor. B. Dukel. Wit: J. B. Sluiter Jr., Zwart. 1. 33—29 18—22 Wit's opzet met 33—29 is, om gecompli ceerd te spelen. Met 1822 verhindert Zwart den positiezet 39—33 met 2227 enz. 2. 31—26 20—25 3. 39—33 22—27! 4. 32x21 16x27 O.i. wordt de voorpost 27 wel wat te vroeg ingenomen. Het kan gespeeld worden, maar Zwart moet veel moeilijkheden overwinnen. 5. 39—33 17—22 Om directe moeilijkheden te voorkomen vrijwel gedwongen 6. 50—44 14—20 7. 29—24 20x29? Door dezen slag verliest Zwart den voor post 27. Gedwongen spel was 19x30 35x24 20x29 33x24 waarna Wit o.i. iets beter spel heeft. Het geheel blijft echter voor beiden kansrijk. 8. 34x14 10x19 9. 33—28 22x33 10. 39x28 5—10 Als men thans de stelling aan een theore tische beschouwing onderwerpt, merkt men dat Wit met de zes stukken: 37, 41, 42, 46, 47, 48, over veld 32 den voorpost kan aanvallen en Zwart- slechts 5 maal kan verdedigen met destukken 11, 7, 6, 2, 1. Het stuk 27 staat dus verloren. 11. 37—32 11—16 12. 32x21 16x27 13. 41—37 6—11 14. 46—41 Op 11—17 volgt 37—31 7—11 31x22 12—18 28—23 18x29 44—39 17x28 39—33 met dam. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22 23. 24. 25. 26. 37—32 41—37 47—41 37—31 31x22 28x19 44—39 38—33 33en22 42—38 38—33 33x22 1—6 11—16 611 beter is 7- 11—17 7—11 19—23 13x24 17x28 12—17 17x28 8—12 12—17 17x28 VOETBAL. OVERZICHT. Wat het terugwinnen van het zelfvertrouwen betreft, daartoe doet zich o.i. Zondag een spede gelegenheid voor, daar D.F.C. op bezoek komt. Weliswaar mag D.F.C. niet onderschat worden, maar een feit is het, dat de aanval van D.F.C. niet al te productief is: In 10 wedstrijden scoorde de Dordtsche voorhoede slechts 12 doelpunten; in 5 wedstrijden werd geen enkel doelpunt gemaakt! Er moet echter bij vermeld worden, dat Mijnders c.s. tegen V.S.V. 4 doelpunten scoorden en dit bewijst weer, dat de VB.V.-verdediging Zondag heel wat beter moet spelen dan in Dordt. Laten we er het beste van hopen! Wij hebben goeden moed, dat er minstens één punt op IJmuiden blijft. Heel wat opgewekter gaan de Kennemers het nieuwe jaar in. Zeker, ze zijn nog lang geen kampioen, maar wie zegt, dat D.W.V. en W.F.C. een goede kans op de bovenste plaats hebben, zal moeten erkennen, dat die van de Wijkers zeker niet minder is. W.F.C. hebben ze al tweemaal ontmoet, D.W.V. krijgen ze nog op eigen terrein, en verder staan nog tal van ontmoetingen op hun programma, die ze kunnen winnen. Inderdaad, wij slaan de kansen der Kennemers hoog aan. Zondag krijgen ze O.S.V. uit Oostzaan op bezoek. Dit is een van de ontmoetingen, waarvan we verwachten dat ze de Wij kers twee punten zullen opleveren. Weliswaar brachten Groot c.s. het in Oostzaan op 26 September slechts tot een gelijk spel, docht, deze ontmoeting dateert uit den tijd, dat de Kennemers nog niet op dreef waren. Met 6 punten uit 9 wedstrijden, waarvan één ver overd werd in de 4 uitwedstrijden, maakt O. S. V. zeker geen sterken indruk, onderschat Kennemers haar tegenpartij niet, dan kan het niet anders, of de punten blijven in Be verwijk. Een vereeniging, welke het midden houdt tusschen V.S.V. en Kennemers, is Stormvogels. De blauw-witte IJmuidenaren komen dit seizoen niet voor de onderste plaats in aan merking, maar ook behoeven zij er niet meer op te rekenen, dat de bovenste plaats voor hen bereikbaar zal zijn. De hun nog restende 8 wedstrijden kunnen zij dan ook onder vrij rustige omstandigheden spelen. Zondag spelen zij uit tegen C.V.V. Het spe len op eigen terrein schijnt voor de Char- loische voetballers van geen overwegend be lang te zijn, want hun 5 thuiswedstrijden le verden 5 punten op en hun 5 uitwedstrijden 6. Merkwaardig genoeg verloren zij „uit" al leen van Stormvogels (2—1). Thans gelooven we niet, dat de Vogels het tot een overwinning zullen brengen. We reke nen hoogstens op een gelijk spel en stellen daarbij dan nog als voorwaarde, dat de ver dediging der blauw-witten in meer normalen vorm moet spelen dan tegen Xerxes. Vol verwachting klopt ook het hart van Kinheimers en Beverwij kers. Zeker. Bloemen daal heeft twee verliespunten minder dan zij, maar in de resteerende ontmoetingen kan nog van alles gebeuren. Om te beginnen komen zoowel Kinheim als Beverwijk nog tegen Bloemendaal in het veld; verder be vatten ook nog anders ontmoetingen lastige opgaven voor de Witten. Natuurlijk zullen ook de Wijkers en Velsenaren nog wel een paar verliespunten moeten boeken, maar uit alles blijkt, dat de sctrijd om de bovenste plaats nog volkomen „open" is. Kinheim omzeilde Zondag een lastige klip door Meteoor met 21 te kloppen. Na het eenigszins teleurstellende gelijke spel tegen Schoten, houdt deze overwinning weer een belofte voor de komende ontmoetingen in. Ook Beverwijk boekte een 21 overwinning op Zeemeeuwen. De punten kwamen daardoor binnen, maar er blijkt uit, dat Maenhout c.s. Zondag a.s. als zij in Zandvoort de Zee meeuwen wederom te bekampen krijgen, met hen nog niet klaar zijn. Het zou ons zelfs niet verwonderen, als de Wijkers zich met één puntje minder tevreden moeten stel len. Voor Kinheim is geen wedstrijd vastge steld. De vierde gegadigde voor een bovenste plaats zetelt eveneens ten noorden van het Noordzeekanaal. Het zijn de kranige V.V.B.'ers voor wie het nieuwe jaar ook nog mooie perspectieven geopend houdt. We weten wel, dat de Breesapers er niet zoo gunstig voor staan als Kennemers, Kinheim en Beverwijk, doordat zij reeds 3 verliespunten meer heb ben dan Ripperda, maar dat neemt niet weg, dat V.V.B. nog een kansje heeft. Ze krijgt Ripperda nog op bezoek en als dit eens een overwinning werd Inplaats van de leiders krijgen de V.V.B.'ers echter morgen de hekkensluiters, D.I.O. te bekampen. Op eigen terrein won V.V.B. des tijds met 62. D.I.O. dat op haat eigen ter rein uit 5 wedstrijden slechts één winstpunt distillerde, zal ook nu wel weer verliezen. De reserves van Stormvogels gaan het nieuwe jaar in met de gedachte, dat er hard gewerkt moet worden om van de onder ste plaats af te blijven. Dat wordt een zware tweede helft voor de blauw-witten. Zondag krijgen ze Ajax 2 op bezoek. In Amsterdam won rood-wit met 7—1. Voeg daarbij, dat de Amsterdammers nog niet geslagen zijn en het is te begrijpen, dat we een IJimuider neder laag verwachten. De V.S.V.-reserves zijn mèt hun 14 punten uit 10 wedstrijden tegen Ajax 3 en Blauw Wit 3 resp. 17 en 16 nog niet kansloos te noemen, vooral daar zij beide clubs nog op bezoek krijgen en thuis nog niet verloren hebben. Zondag ontmoeten Ajax 3 en Blauw Wit 3 elkaar en trekt V.S.V. 2 naar Zeeburgia 2. Een kansje voor de IJmuidenaren om op een of beide clubs even in te loopen. De Kennemers-reserves staan met 12 pun ten uit 11 wedstrijden er niet zoo voor,, dat we nog op een kampioenschap rekenen maar anderzijds behoeven we ook niet be vreesd te zijn voor de onderste plaats. Zondag a.s. zijn de Kennemers, die ons met de Kerstdagen verrasten door een 54 over winning op O.V.V.O. 2, vrij. Zwart wendt nog pogingen aan om schijf 28 te behouden, doch moet dit opgeven. Wel had Wit hier den voorpost eerder moe ten winnen. 27. 43—38 10—14 28. 38—33 28—32 29 39—34 en Zwart gaf na stuk verlies met eenige zetten op. EEN FRAAI EINDSPEL. In aansluiting op onzen eindspelcursus een prachtig eindspel uit de partij H. LarosJ. W. v. Dartelen, voorgekomen in den zelfden wed strijd. Stand na den 45en zet van Wit: luidt: Zwart: Wijnands van Rensen 1 Medaillehuis. Schoterw. 781. o. kaz., tel. 17256 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 31 DECEMBER Thalia Theater: „De Millioenen-erfenis" 8 u. Theater de .Pont: Geen voorstelling. ZATERDAG 1 JANUARI Thalia Theater: Revue-operette „De Nacht koningin" 8 uur. 3—6 uur doorl. bioscoopvoor stelling „De Millioenen-erfenis". Theater de Pont: „De lustige vagebonden" en „Goudeiland", 8 uur. Matinée 3.15 uur. ZONDAG 2 JANUARI Thalia Theater: Revue-operette „De Nacht koningin" 8 uur. 3—6 uur doorl. bioscoopvoor stelling „De Millioenen-erfenis". Theater de Pont: ,De lustige vagebonden" en „Goudeiland", 8 uur. Matinée 3.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 1 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Brandende Dollars" en „Oproer in San Antonio", 2.30—7 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „In Chinee- sche Wateren" en „Zoölogica", 2.307 uur en 8 uur. ZONDAG 2 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Brandende Dollars" en „Oproer in San Antonio", 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Li Chinee- sche Wateren" en „Zoölogica", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 3 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Brandende Dollars" en „Oproer in San Antonio", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „In Chinee- sche Wateren" en „Zoölogica", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 31 DECEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Drie Wenschen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Bloemen uit Nizza met Erna Sack. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De vlucht voor het Huwelijk, met Joan Crawford en Clark Gable 2.30 en 7. Cinema Palace: Der Letzte Fiaker, met Leo Slezak. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 1 JANUARI Frans Hals Theater: 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: 2, 4.30, 7, 9.15 uur. La Gaité: Jacky Holkers Swing Club. Gem. Concertgebouw: Nat Gonella and his Georgians. 93 uur. ZONDAG 2 JANUARI Stadsschouwburg: Jan Musch in Job heeft geduld. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: H. G. K. Bochcon- cert. Solist: Jaap Stotijn, hobo. 2.30 uur. Frans Hals: „Natuurgeheimen in den Bal kan" van Jan P. Strijbos. Bioscoopvoorstellingen als Zaterdag. MAANDAG 3 JANUARI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 Wit; Wit, H. Laros, 7 schijven op: 28, 29, 33, 35, 38, 41, 48. Zwart, J. W. v. Dartelen: 8, 13, 14, 15, 18. 21. 31. Zwart aan zet speelde 2127 en Wit won hierna altijd schijf met 121—27 2- 41—37 31x42 3. 48x37 8—13 Zwart staat plotseling slecht en tracht met stukverlier remise te forceeren. 4. 37—32 14—19 5. 32x21 19—24 6. 29x20 15x24 7. 21—16 12—17 gedw. 8. 38—33 13—19 9. 32—27 17—21 Er werd tot remise besloten nadat Wit 2722 speelde. Zeer fraai had Wit hier kun nen winnen met: 10. 16—11 21x23 11. 11—7 18—22 of? 12. 7—2 22—27 of? 13. 2—7! Een fraaie zet van den dam, die het spel di rect doet verliezen. Hieronder volgen de va rianten 27—32 17x15 19—24 of? 15x29 32—37 33—28 37—41 2947 41—46 47—24 en wint. Na den 13en zet 27 spelen wij nogmaals: 22—28 7x34 27—31 gedw. 34—48 31—36 48—37 19—23 of? 37x30 36—41 30—24 en wint. Een eindspel, dat het nabespelen waard is. Oplossingen en correspondentie te zenden 1 minuten wereldnieuws, aan den damredacteur B. Dukel, Van Wasse- I Bioscoopvoorstellingen 's middags en des naerstraat 23, IJmuiden-Oost. avonds,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9