S* J. de Geede STENO TYPISTE) BOEKH. c A. TALEN INST. PONT HAARLEM WONEN AUTO IN NOORD-HOLLANDSCH KANAAL GEREDEN. Vader, moeder en baby gered. Nieuwjaarsbezoek noodlottig afgeloopen Litteraire Kantteekeningen. Geheel vrij wonen LUIDSPREKERS Lessen Huizen aangeboden Kamers aangeboden Rijwielen Auto's Diversen BEENVERKORTINGEN ZELDZAAM AANBOD Drie kinderen verdronken. Defect in stuurinrichting? Zondagavond omstreeks half acht is onder de gemeente Koedijk een ernstig' auto-ongeluk gebeurd, waarbij drie jonge kinderen den dood hebben ge vonden. De heer J. Bakker, uit Bergen, die per auto met zijn vrouw en vier kinderen van familie bezoek te Sehoorldam huiswaarts keerde, reed onder Koedijk-Noord met geringe snelheid in de richting Bergen. Op een recht gedeelte van den weg zag een voorbijganger, de heer Prins, de auto plotseling den berm van den weg af rijden en in het Noordhollandsch Kanaal ver dwijnen. Hij alarmeerde onmiddellijk een aan tal omwonenden, die met een ladder naar de plaatst van het ongeluk snelden. De auto bleek vlak aan den kant van het kanaal te liggen, terwijl de kap nog boven water uitstak. De bestuurder wist het portier van de auto te openen en zich naar buiten te werken. Door handreiking kon hij op den wal worden ge trokken. De man was volkomen ontdaan en wilde zich opnieuw te water begeven. Men dacht eerst, dat hij dit uit ze- nuwaehtigheid wilde doen, doch even later zeide hij, dat zijn vrouw en drie kinderen zich nog in den wagen be vonden. Men sneed toen de kap open en met vereende krachten werden de drenkelingen uit het voertuig gehaald. Toen men B. vroeg of nu allen gered waren, deed hij de ontstellende mede- deeling, dat er nog een vierde kind in den auto zat. Ook dit kind, dat slechts eenige maanden oud was, werd ten slotte op het droge gebracht. De moe der en de vier kinderen waren bewus teloos. Geneesheeren constateerden, dat drie der kinderen, meisjes van vijf, vier en drie jaar oud, inmiddels wa ren overleden. De heer en mevrouw Bakker en de baby zijn, nadat zij eerst bij omwonenden waren binnen gebracht, per ziekenauto naar een zie kenhuis te Alkmaar overgebracht. Daar zijn de vrouw en het kind bij bewustzijn gekomen. De heer Bakker is in het Ziekenhuis opgenomen, omdat hij in overspannen toestand verkeerde. De verongelukte wagen was een huurauto en vrij oud. Omtrent de oorzaak van het ongeluk staat Berekening van steunbedragen. De minister van sociale zaken heeft aan de betrokken gemeentebesturen geschreven: Nu voor de berekening der netto-bedrijfs- inkomsteh van kleine grondgebruikers alge- nieene normen zijn vastgesteld, aangevuld met de door de gewestelijke commissie be paalde normen, acht ik het wenschelijk, dat voortaan van die normen ook- uitgegaan wordt bij de berekening van de netto inkomsten uit een bedrijfje van arbeiders, die steun ingevolge de steunregeling voor werk- looze arbeiders ontvangen of die bij een, werkverschaffing zijn geplaatst. De aftrek op het steunbedrag zal gelijk aan het bedrag van aldus bepaalde netto-inkomsten dienen te, zijn. Bij de plaatsing in de werkverschaffing, zal geheel dienovereenkomstig worden ge-, handeld. Alle regelingen, welke te dezer zake vroeger zijn getroffen, komen hiermede te vervallen. Mr. J. E. AMESHOFF VERLAAT DE NED. BUURTSPOORWEGMAATSCHAPPIJ. Na ruim 51 jaren het vervoerwezen te heb ben gediend, is mr. J. E. Ameshoff Vrijdag op eigen verzoek afgetreden als directeur der N.V. Nederlandsche Buurtspoorwegmij., welke in 1900 door hem werd opgericht. Hoe wel de heer Ameshoff den wensch te kennen had gegeven dit afscheid in alle stilte te doen verloopen, heeft het personeel gemeend den scheidenden directeur een blijk van waardeering te moeten aanbieden, waartoe men des middags bijeen kwam ten kantore der maatschappij te Zeist. Daar sprak de heer J. Janssen, hoofdboekhouder en oudste in dienstjaren den heer Ameshoff toe. Tot opvolger van den heer Ameshoff is de heer Paap benoemd. HOOFDCONDUCTEUR TUSSCHEN TREIN EN PERRON BEKLEMD GERAAKT EN GEDOOD. De 54-jarige hoofdeonducteur M. A. Kraan uit Rotterdam zou Zondagmorgen den elec- trischen trein 2120, welke om 9 uur 28 uit Schiedam naar Maassluis vertrekt, geleiden. Toen de stationschef het vertreksein had ge geven en de hoofdconducteur wilde instap pen, kon hij blijkbaar het portier van de wagon niet gemakkelijk open krijgen. Hij kwam te vallen en geraakte tusschen trein en perron beklemd met het gevolg, dat hem de borstkas werd ingedrukt. De man was vrijwel op slag dood. KRANSLEGGING BIJ DE URN VAN WIJLEN DS. A. S. CARPENTIER ALTING. Donderdag is de 100ste geboortedag her dacht van ds. A. S. Carpentier Alting, stichter van de groote inrichtingen van onderwijs te Batavia, die zijn naam dragen. In het columbarium te Westerveld waren verscheidene dames en heeren aanwezig, die bij die stichting werkzaam zijn geweest. Prof mr. Jb. Zeijlemaker legde een krans bij de urn en schetste in een treffende rede de groote verdiensten van dien mensch, die diep- doordrongen was van den eisch mede te wer ken aan de ontplooiing van de gaven van den mensch, welke hem kunnen brengen tot be wustzijn van de eeuwigheidswaarden en in ieder mensch aanwezig zijn. Ook schetste spreker zijn belangrijke ver diensten voor de vrijmetselarij in Indië. De heer E. H. Carpentier Alting, oud-notari? te Batavia, dankte den spreker. Eenige dame? legden nog bloemen bij de urn. Het hoofdbestuur der orde van Vrijmetsela ren was eveneens vertegenwoordigd. nog niets vast. Wel is het zeker, dat de wagen slechts een geringe snelheid heeft gehad. De heer Prins verklaarde namelijk, dat deze hoog stens 20 tot 30 K.M. bedroeg Het wegdek was ter plaatse niet glad en de sporen der wielen wijzen in het geheel niet op slippen. Men vermoedt, dat er iets aan de stuurinrichting gehaperd heeft. Dit zal eerst kunnen blijken, wanneer de wagen zal zijn opgehaald. Tilbury door den trein gegrepen. Echtpaar op slag gedood. Op Nieuwjaarsmorgen wilde de 46- jarige veehouder C. de Bruin uit de buurtschap Linschoten onder de ge meente Snelrewaard een Nieuwjaars bezoek brengen aan de moeder van de vrouw te Lange Ruige Weide. Het echt paar ging daar per tilbury heen, doch het wagentje is op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen, waarbij beide menschen op slag zijn gedood. Het ongeluk gebeurde nabij de voormalige halte Hekendorp op een onbewaakten overweg in de spoorlijn UtrechtGouda Het is een gevaarlijk punt, deze Ruige Weid sche overweg, op zeven en een halve kilometer van Gouda. Uit de richting Oudewater, van waar de tilbury kwam, loopt de weg parallel met de spoorbaan om dan in helling scheef over de lijn te gaan. De uit Utrecht komende treinen rijden het wegverkeer als het ware achterop. Deze situatie heeft ongetwijfeld een rol ge speeld bij het. ernstige ongeluk en voorts is van invloed geweest de omstandigheid, dat de tilbury 'door de overkapping van zeildoek ge heel omsloten was en alleen een uitzicht naar voren had. Toen de wagen den overweg opging, na derde gelijktijdig een stoomtrein die om 9.36 uit Utrecht vertrokken was en om 10.03 te Gouda moest aankomen. De voerman is zich blijkbaar van het ge vaar niet bewust geweest en heeft zich in elk geval niet voldoende overtuigd of de weg vrij was. Het gevolg was catastrofaal. Juist toen de wagen, na het spoor Gouda-Utrecht gepas seerd te zijn, op het spoor UtrechtGouda reed, stormde de sneltrein voorbij. Hij greep de tilbury precies in het midden. De machinist zette onmiddellijk de remmen aan. Vijfhonderd meter verder stond de trein stil en toen was het mogelijk de situatie te overzien. De botsing was ontzettend geweest; de til bury was totaal vernield en het echtpaar bleek op slag te zijn gedood. Men heeft nog eenigen tijd in de veronderstelling' verkeerd, dat ook het eenig kind der slachtoffers, een meisje van zes jaar, bij het ongeluk was gedood, doch later bleek dit ziek thuis te liggen. Het paard is bij de botsing slechts licht gewond. BELANGRIJKE LEGERPLANNEN IN INDIë. De „Java Bode" schrijft: Voorstellen tot uitbreiding van het Indische Leger stuiten altijd af op gebrek aan geld. Hoewel een soldaat hier veel minder kostbaar is dan in Nederland (ruim- 1.000 tegen 2000 ginds), is uitbreiding der legersterkte om financieele redenen niet mogelijk. Thans worden twee plannen overwogen om die uitbreiding toch mogelijk te maken. Het eerste ziet er, ruw geschetst, aldus uit. Aanneming van Inlanders met een kort ver band, vermoedelijk voor drie jaar. Men hoopt aldus op weinig kostbare wijze de beschikking te krijgen over een beduidend aantal nieuwe soldaten. Het tweede voorstel gaat een andere rich ting uit: Thans kan een Inlandsch militair eerst na 23 jaren pensioen krijgen. Men zou hen, die hiervoor in aanmerking komen, reeds na 15 jaren willen laten uittreden, en hun dan, in den vorm van soldij, maandelijks het bedrag uitkeeren dat zij anders als pensioen zouden genieten. Zij nemen dan echter de verplichting op zich, acht jaren in reserve te staan, voor herhalingsoefeningen op te komen, enz. Nadat met de acht reservejaren de ver- eischte 23 jaren zijn volgemaakt, blijven zij in het genot van hun pensioen. Beide plannen liggen op ander terrein; er schijnt een strooming te bestaan om invoering van beide voor te stellen. EEN VERGETEN KUDDE OLIFANTEN. Bij Kisaran op Sumatra. In de nabijheid van Kisaran leeft een kudde olifanten in het oerbosch die slechts een klein gebied tot haar beschikking heeft en geen mo gelijkheid kan vinden om naar de uitgestrekte bossen van Midden-Sumatra uit te wijken, lezen wij in de „Deli Courant". Nu en dan probeeren de reuzen van het woud wel eens om naar buiten uit te breken, maar zij stuiten dan op cultuurgronden of op de kampongs en worden weer terugge dreven in hun isolement. De dieren bevinden zich in een stuk oer bosch tusschen Kisaran en het Batoe Bahra- sche, ter lengte van veertig kiometer en ter breedte van ongeveer tien kiometer. Rondom is dit gebied omgeven door ondernemingsgron- den of door kampongs. De kampong Tebing Tinggi krijgt wel eens bezoek van de kudde en daarbij worden dan inheemsche aanplantingen vernield. Dit was echter nog nimmer van dusdanigen aard dat door de bevolking een krachtdadig optreden tegen de olifanten gevraagd werd. Het ziet er dan ook naar uit, dat de olifanten voorloopig wel m het bosch zullen blijven, maar bijzondei gunstig is hun positie niet, omdat de beschik bare hoeveelheid grond zich niet leent voor uitbreiding van het aantal, dat momenteel naar schatting ongeveer vijftien bedraagt. Wilhelm Uhde. Von Bismarck bis Picasso. (Zürich Verlag). Een titel voor een levensbeschrijving, die bizar lijkt en tegelijkertijd de nieuwsgierig heid opwekt, is voor dit geval niet slecht ge kozen, doch blijkt eveneens verantwoord als men het boek heeft doorgelezen. Wat Bis marck met Picasso te maken heeft zal niet dadelijk ieder duidelijk zijn; een zeldzame levensloop als die van Wilhelm Uhde alleen is in staat tusschen een groot staatsman en een groot schilder eenig verband te leg gen en daar Uhde in ons land slechts weini gen hekend zal zijn is de verwondering over de samenvoeging van twee groote namen verklaarbaar. Uit de vóór-oorlogsjaren was het bestaan van Wilhelm Uhde mij bekend. Hij leefde toen in Parijs en was in de kringen van schil ders en kunstliefhebbers zeer bekend als de propagandist van een bepaald soort moder nisme in de kunst, dat het best wordt aan geduid, als men de namen noemt van de schilders voor wier werk hij propaganda maakte: voor Rousseau, den gewezen douane man, voor Bracque, den meest consequenten cubist, voor Picasso, den genialen Spanjaard, die van alle markten thuis zou blijken. Uhde ontving in dien tijd, zoo tusschen 1905 en 1912 in zijn appartementen bij de Seine, de Duitsche en Amerikaansche en verdere rijke relaties die hij bezat, toonde hun daar het werk van zijn vrienden en ook wel werk van anderen, die toen „en vogue" waren of kwamen en dreef daar een geregel- den handel in waarbij hij door zijn lands lieden Kahnweiler en Flechtheim sterk on dersteund werd. De laatsten zonden hem soms hunne cliënten, die het interessanter vonden bij een particulier, in een artistiek milieu, waar ze vaak schilders en andere in teressante persoonlijkheden konden ontmoe ten, hun aankoopen te doen dan in de ma gazijnen der kunsthandelaren, waar boven dien ook die „sfeer" ontbrak van den kunst- zinnigen Herr Doktor, dien men eigenlijk dankbaar wezen moest, als hij iets.van zijn bezit wel wilde afstaan. Uhde was „het" type van den in kunst- werkenhandel drij veilden particulier, den marchant-amateur of zooals hij in Londen heet, den gentleman-dealer, in de meeste gevallen meer dealer dan gentleman, die voor den bona-fide koopman, die zich voor zijn beroep niet schaamt en het zoo behoor lijk mogelijk poogt uit te oefenen, een voor werp van verzwegen verachting is. Verzwe gen.... omdat de gentleman soms tot zijn afnemers behoort, vaker nog hem diensten als tusschenpersoon bewijst. Zijn gemis aan achting spruit voort uit het besef eener un faire concurrentie die de gentleman hem aandoet, daar deze zich' aan alle lasten van het bedrijf ontrekt, en de lusten er van zon der persoonlijke verantwoordelijkheid poogt tot zich te nemen. Mijn tegenzin tegen het „type" is oor zaak dat ik in vroeger jaren nimmer met Uhde eenig contact heb gezocht, hoewel mijn vrienden onder de Parijsche schilders mij vaak aanspoorden hem te bezoeken. Zoo kon het gebeuren dat ik hem nimmer zag of sprak en dat mijn voorstelling van hem door het lezen vanzijn levensverhaal, belangrijk gunstiger kon worden. Uhde blijkt meerdan een gelukzoelcend scharrelaar, blijkt eéii idealist te, zijn ge weest, een man van groote en uitgebreide kennis en van een zeker wijsgeerig inzicht in het leven en de verschijnselen van zijn tijd. Ik wil u daarom de lezing van zijn hoek aanbevelen. Het eerste gedeelte zijner mémoires zal verklaren wat Bismarck er mede té maken heeft gehad. Wilhelm Uhde komt uit een voorname Duitsche familie; zijn vader is in verschillende rechterlijke posities op onder scheiden plaatsen in het Duitsche Rijk on der Wilhelm II werkzaam geweest, hij zelf studeert aan verschillende universiteiten, den langsten tijd in Heidelberg, promoveert ten slotte in de rechten, en krijgt-een aan- vangspositie bij een kleine rechtbank in Po sen. Uitnemend vertelt hij van zijn gym nasium-jaren, waarin hij een paa.r malen met den ouden Bismarck van aangezicht tot aangezicht komt te staan. In den kring van het ouderlijk huis wordt Bismarck vereerd en de figuur van den jongen keizer vrij kri tisch bekeken. Ook na de zoogenaamde ver zoening tusschen den keizer en den ouden Rijkskanselier wordt daar de waardeering voor den eerste er niet beter op. In Uhde's omgeving ziet men aan de kim het onweer opkomen, dat zooveel onheil met zich mee zal sleepen. De jonge Wilhelm Uhde heeft nog wel anderen in Bismarck een ideaal gezien, een karakter dat in staat zou zijn een Europeeschen vrede te bevestigen, die duurzaam wezen zou, en gevoelt onder Wilhelm II dat ideaal (dat per slot van reke ning maar dat zegt Uhde niet slechts een Duitsch ideaal wezen kon) aan het wan kelen Daar zijn voor den jongen rechterlijken ambtenaar in Posen honderd en éen rede nen om met zijn leven ontevreden te zijn. Hij vraagt en krijgt van zijn vader verlof de juristerij te mogen laten voor wat ze is en, nogmaals aanvangend, kunsthistorie te mogen s Ij u deer en. Hij vertrekt naar Florence waar een geheel nieuwe wereld van den jeest voor hem open gaat. Later zal hij naar Parijs komen en daar nieuwe geestelijke waarden ontdekken in een kunst die tot dan toe veronachtzaam was om zoo te zeggen op hem lag te wachten om ontdekt te worden. Men gevoelt hetUhde is door alles heen Duitscher gebleven en het is zijn ge luk dat liet Duitsche element in het kunst leven van de metropolis in die jaren zoo roe rig en invloedrijk is. Toch en dat is het sympathieke aan hem is de Europeesche geest die na den oorlog bij de jongeren een tijdlang krachtig doorbrak bij hem al lang te voren aanwezig. Hij is in wezen meer ar tist dan de anderen en dat maakt zijn herin neringen en opmerkingen veelai scherpe kritiek op het gymnasiale en universi teitsleven, dat hij pas achter zich heeft, bui tengewoon boeiend en interessant. Het ont breekt hem niet aan humor, noch aan den moed, waar noodig vivisectie op zichzelf te plegen. Zijn handel begint, als zijn bron van in komsten vader's portenionnaie ver stopt raakt. Dat is tenminste een plausibel motief, dat hij niet schroomt bloot te leggen. Hoe de geldswaarde van een kunstwerk, dat pas ontdekt werd, ontstaatdaarover moge hij eenige zeer fantastische ideëen in praktijk trachten te brengen.de tijd waar in hij zijn operaties volbrengt verontschul digt veel. Hoe en met wat hij als gentleman- dealer naam maakt zullen wij in een vol gend stukje bekijken Het kan den velen in teresseeren wien het vol ven der kunst waar deer ing in het. eerste derde part onzer eèuw ter harte gaat. J. H. DE BOIS. Heden nam God tot Zich onzen kleinen lieveling JANTJE in den jeugdigen leeftijd van 4 jaar. IJmuiden, 1 Jan. 1938 Stephensonplein 13 Zijn diepbedroefde Ouders en Zusjes, J. ANNES M. ANNES-v.d. BERG LENA MARIETJE De Heere heeft gegeven De Heere heeft genomen De naam des Heeren zij geloofd. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag a.s. des namiddags half drie op de Begraafplaats te IJmuiden. Heden ontsliep zacht en kalm, tot onze groote smart, onze geliefde Moe der, Behuwd- en Groot moeder Hendrika van der Zee geb. Wildeman, in den ouderdomvan ruim 76 jaar. Uit aller naam: C. L. VAN DER ZEE IJmuiden, 1 Jan. 1938 President Steynstraat 8 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag a.s. op de Bijzondere Begraafplaats te IJmui den, des namiddags 3 uur. Wil Joukje Hoekstra zich melden Conollyweg 2 Sant poort-station. in gerest, huisje, bev. suite, 4 slaapk., gr. tuin, voor en a. Huur 6.50 p. w. Dag. te bez. Te bevr. ter plaatse, Fultonstr. 13, IJmuiden De pachter van de Koffiezaal federatiegebouw H. Lijnbach en echtgen. wenscht allen een Gelukkig Nieuwjaar. Hulp gevraagd bij oude moeder, liefst Christe lijk. Oranjestraat 41, IJmuiden. Aamw. na 6 uur. DIENSTMEISJE gevraagd, ong. 16 jaar, van 8-4. Loon 2.50. Burg. Rambonnet- laan 177, Aanm. hedenavond tusschen 8 en 9 uur. OPRUIMING OPKLAPBEDDEN Grootste sorteering, alles voor radig. 30 modellen ombouwen, met en zonder kasten. Bed steden, Dekens, ongeloofelijke prijzen. ORIONWEG 8, H.Nrd. Gesloten huis. Tel. 23932 Officieële (Crisis) bekendmaking DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937 De Nederlandsche Akkerbouw- centrale maakt bekend, dat de denaturatievergoeding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijd vak van 27 tot en met 31 De cember 1937, 0.95 per 100 kg. zal bedragen voor groene erw ten, door handelaren gedenatu reerd en voldoende aan het standaardmonster van kwali teitsklasse C> en 0.45 per 100 kg. voor voedererwten, door te lers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veld- boonen, welke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gede natureerd in genoemd tijdvak, zal 2.30 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 31 Dec. 1937 uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Eikeregel meer 10 cf. (oMahiltead bij voornitbemüng m. 9 «sar 'b octo» leads aangeboden, ktmne® niet op deMelfden dag woeden gepfauLtefc, B. z. a. NET MEISJE, 18 jr., als leerl-verkoopster, n. ongen. huish. werk te verr. Br. IJ 1804 bur. van dit blad TE HUUR GEVR. ben.- of bo- ven-étage (m. schuur). Adres: Briniostraat 2, IJm. O. TE KOOP een radiotoestel, ge- lijkstr., geh. compl., m. luidspr. 12.50. Tasmanpl. 7. Te k. HEEREN- EN DAMES FIETS als nieuw. Br. onder no. B 1029 bur. v. d. blad 8 pCt. Gevr. 150 tegen 8 pCt. door Rijks-gepensionneerde- v. 1/2 jaar of 3 mnd. Br. onder no. B 1030 bur. v. d. blad TOEZICHT en HULP BIJ HUIS WERK door erv. ond.es. ƒ15 p.m. Bijlessen 1 p. u. A. Wille, Park- laan 75, Tel. 16391, na 8 u. 's av. PIANOLESSEN aangeb. door erv. gedïpl. muziekleerares. Br. G 9725 bur, van dit blad PIANOLES AGB. d. erv lerares. Beg. en gev. 2 p. m. 1 les p. w. Pr. ref. Br. G 9744 bur. v.d. blad VERLAAGD TARIEF voor Jan. Clubs. 5 en 7 Jan. nieuwe Clubs voor Typen met gratis boek, voll. opl. tot 7.50. Steno, Talen, Boekhouden en Handverb. „Mer- curius", Houtplein 1 rd. Tel. 17764 Gratis prosp. TE HUUR een gelegenheid voor rijwielstalling over het Gem. Con certgebouw. Te bevr. L. Begijne straat 22 rood, HaaiTem VRIJE ETAGE. Mooie kamers (suite), keuken, w.e., 3.50 p.w. Oosterstraat 5. Sleutel Floresstr. 3 Haarlem Nrd. WAGENS te huur vanaf 4 per dag. W. de Rooij, Raamsingel 16 Tel. 17215. BAKKER voor luxe verhuur (zon der chauffeur) alleen Turfmarkt 20, Tel. 15138. Betrouwbare wa gens vanaf 5 per. dag. WILLY AUTO 77 te koop ag'b., Loopt 1-10, in zeer goeden staat. 4 deurs. Bill. Rijksstraatweg 233, Velsen. De STOFZUIGER- en MOTOR SPECIALIST, Kennemerstraat 21 Hrl., Tel. 16990. Reparatie-inrich ting v. Stofzuigers, Motoren, Dy namo's, Starters en Magneten. EVANGELISATIESAMENKOMST op Woensdag 5 Jan. a.s. te S uur in gebouw Pleerenweg 141, Heem stede t.o. Koediefslaan. Spreker: J. Sevensma. PRACHT BUFFET te koop, met theekast voor spotprijs v. 50.—^ Schoterboschstraat 23 TE KOOP GEVR. meubelmakers werkbankje. Dolfijnstraat 24 H.N, WEGGEL. rnuisgr. poesje, wit borstje en pootjes, 1. n, „Petertje"' Terug te bez. s.v.p. Vrouwehek- straat 5. Wie heeft mooie SIERKOOL- PLANTEN en wat is de prijs? Br. G 9764 bur. van dit blad Te koop gevraagd STROOMLIJN KINDERWAGEN in goeden staat. Br. G 9765 bur, van dit biad TE KOOP in prima staat zijnde hand-trapnaaimachine a. n. 30. Br. G 9768 bur, van dit blad l STENO, clubles 3.50 privéles 6.50 p. m. TYPEN 7 en 10 Jai aanv., lesg. 10 totaal Gecombineerd Dagcursus 4 mnd. Avondcursus 6 mnd. Opleid, ex. Mere. e. d., clubl. 4.50 p. maand. Aanvang 10 Jan. ENGELSCH, DUITSCH, FRANSCH, NEDERL. Opleid, ex. Mere. e. d. clubl. 4.50 p. maand. Prosp. gratis. Oude Gracht 71 SCHAATSEN! - SCHAATSEN! SCHAATSEN- SCHAATSEN (ENORME KEUZE.) Alléén ZIJLSTRAAT bij de brug. AMERIKAANSCHE SLI1PINRICHTING. L. v. d. BERG - Alex. Bellstraat 49, BROOD, KOEK, BANKET EN GRON. ROGGEBROOD, wenscht zijn Cliëntèle en Vrienden een GELUKKIG 1938. COMITë VOOR CULTUREELE FILMS TE VELSEN. Secretariaat: NACHTEGAALLAAN 2, IJMUIDEN-OOST. DONDERDAGAVOND 6 JANUARI A.S., 8.15 UUR en ZONDAGOCHTEND 9 JANUARI A.S., 10.30 UUR FILMVERTOONING in de bioscoop „DE PONT", te VELSEN. Een AFRIKA-FILM „VERSCHROEIDE AARDE". „DAVID COPPERFIELD", EEN FILM NAAR HET BEKENDE BOEK. Kaarten uitsluitend aan de zaal ad 0.40 per persoon. Wij raden een ieder aan, die zich nog niet als abonné heeft opgegeven, dit te doen, of indien hij zich van een plaats wil verzekeren, een toegangskaart af te halen aan DE PONT. Deze kaart geeft toegang naar verkiezing voor de Avond- of Ochtendvoorstelling'. HET UITVOEREND COMITë. DE LAATSTE PRESTATIES DER ORTHO- PAEDISCHE TECHNIEK. Beenverkorting wordt door Extension-Aero- zuig-proth.-pat. volkomen gecompenseerd. Gang gemakkelijk, elastisch en licht. Iedere winkelschoen —ook de meest elegante lage schoen te gebruiken. In alle gevallen van Been- en Voetverlamniingen en -deformaties ontvangen moeilijk loopenden grootste ver lichting door het door H.H. Technici en Dok toren aanbevolen BANDOLETT-steun-apparaat. Gouden medaille der med. tentoonstelling Berlijn .Gegarand. beste pas vorm en van langen duur. Opgericht 1903. Gratis brochure no. 102, door EXTENSION, Willem de Zwijgerlaan 114, Amster dam; Frankfurt a. M.; Zürich, Stockholm. Wacht U voor namaak! Denk om Uw gezondheid! Door omstandigheden schitterend HEERENHUIS te koop, te Haarlem, aan plantsoen; bevatt. kamer-suite met serre, vestibule, kelder, keuken, 3 siaapk., badkam. met ingeb, bad en geyser, 2 logeerkam., 2 W.C., 4 schoor steenmantels, 2 balcons, 3 vaste waschtafels, eerste en tweede verdieping zoowel gangen en trap als al de kamers, geheel belegd met eikenh. parketvloer, eigen grond, prijs slechts ƒ8900.vrij op naam. Brieven onder nr. 8280 aan het Bureau van dit Blad. TE HUUR, voor nette familie: een NIEUW HEERENHUIS op zandgrond; bevatt. 6 kamers, zolder, voor- en achter tuin en poort, 6.50 per week. Brieven onder nr. 8281 aan het Bureau van dit Blad. HAARLEM. NOG ENKELE PRACHT HEERENHUIZEN TE KOOP op eigen grond, bev. 6 kamers, zolder, voor- en achter tuin en poort. Schitterend glas in lood, tegel en marmer- werk, 4300vrij op naam. Solide belegging. Brieven onder nr. 8282 aan het Bureau van dit Blad,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 4