Roosevelt gelooft in herstel der democratie. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN VRIENDEN IN DE NIEUWE WERELD. P U RO L PROGRAMMA D IN S D AG 4 JANUARI 1938 Wereldvrede bij haar het veiligst". Koopkracht der natie dient verhoogd. In zijn jongste boodschap tot het Amerikaansche Congres zegt president Roosevelt o.a. De huidige feiten en de toe komstige mogelijkheden eischen, dat ik duidelijk en ernstig spreek over de oorzaken, die ten grond slag liggen aan de gebeurtenis sen, die ernstige bezorgdheid wekken. Ondanks de vastbeslo tenheid van deze natie ten op zichte van den vrede wordt het duidelijk, dat de daden en de politiek van volken in andere deelen der wereld verstrekkende gevolgen hebben, niet alleen voor hun onmiddellijke buren, maar ook voor ons. Ik ben er dankbaar voor, dat ons volk rustig gebleven is, on danks de provocaties, die in andere tijden door haar ernst zeer wel een oorlog zouden hebben kunnen verwekken. Het is onze traditioneele politiek in vrede te leven met de andere volken. Wat meer is, wij hebben een leidende rol gespeeld bij het bepleiten van het gebruik van vreedzame methodes van bespreking en verzoening bij in ternationale geschillen. Wij hebben gestreefd naar beperking der militaire strijdkrachten, maar in een wereld van hoogspanning en wanorde, waar de stabiele beschaving thans bedreigd wordt heeft iedere natie, die naar vrede streeft de verantwoordelijkheid in het binnenland sterk genoeg te zijn oon de inacht neming te verzekeren van die fundamenteele eischen voor een vreedzame oplossing van conflicten, die de eenige basis van een ordelijk bestaan vormen. Vastberaden m onzen wil om de rechten van anderen te eerbiedigen en eerbied af te dwingen voor onze eigen rechten, moeten wij ons evenredig sterk houden in de zelfverdediging. Er is een neiging in de wereld tot verwijdering van de inachtneming van letter en geest der verdragen. Wij stellen ons voor onze eigen verdragsverplichtingen na te komen, zooals wij dit in het verleden hebben gedaan. Wij kunnen echter niet zeker zijn van wederkeerigheid van den kant der anderen. Het niet in acht nemen van verdragsver plichtingen schijnt gevolgd te zijn op de op pervlakkige neging zich af te wenden van den democratischen, vertegenwoordigenden regee- ringsvorm. Daaruit zou men kunnen afleiden, dat de wereldvrede door middel van interna tionale overeenkomsten het veiligst is in han den van de democratische, vertegenwoordi gende regeeringen met andere woorden, de vrede wordt ten hoogste in gevaar gebracht in en.door die naties, waar de democratie op zijde gezet of nooit tot ontwikkeling gekomen is. Ons volk gelooft, dat in den loop der jaren de democratie hersteld of ingesteld zal worden bij die volkeren, die haar thans niet kennen. Roosevelt gaf vervolgens een overzicht van de maatregelen, die ondernomen zijn om ver betering te brengen in den landbouwtoestand, waarbij hij de regeerings-politiek van oogst- controle verdedigde. De Agrarische bevolking zou spoedig zeker zijn van een betrekkelijk constante koopkracht, wanneer een even wichtige landbouw verkregen zou kunnen worden en bovendien zou de consument daar door beschermd worden tegen buitensporige prijzen voor voedingsmiddelen en textielpro ducten, terwijl de industrieën en de arbeiders een gestadiger vraag zouden krijgen naar hun goederen, die verkocht worden aan het derde deel van de bevolking, dat zich met den land bouw bezig houdt, maar ook de koopkracht van hen, die hun inkomen trekken uit in- dustrieele beroepen, moet vergroot worden. Loonen en werktijden. In dit verband sprak Roosevelt over den tegenstand tegen verhooging van loonen en vermindering van werktijden voor de in dustriearbeiders. Niemand heeft getracht volledige gelijkheid te verkrijgen van de loo nen in het geheele gebied der Vereenigde Staten. Het eenige waarnaar gestreefd is, al dus Roosevelt, zijn wetten, die een einde zou den maken aan hongerloonen en ondrage lijke werktijden. Deze wetten vormen een probleem, dat thans definitief voor het con gres behandeld moet worden. Het vormt een essentieel gedeelte van het economische her stel der Vereenigde Staten en heeft den steun van de overweldigende meerderheid des volks, Waaneet de koopkracht van. de boeren 'en de industriearbeiders toegenomen is, zal de koopkracht van hen, die de producten van boerderij en fabrics vervoeren als gevolg hier van grooter worden. „Wij hebben het nationale inkomen verhoogd tot 68 milliard dollar in 1937. Ons doel is het te doen stijgen tot 90 of 100 milliard. De begrooting, die ik binnenkort naar het congres zal zenden, zal een verdere vermindering toonen van het deficit, ofschoon er geen evenwicht bestaat tusschen in komsten en uitgaven". Roosevelt wenscht de begrooting zoo spoe dig mogelijk in evenwicht te brengen. Dit is echter afhankelijk van drie voorwaarden 1. Er moet werk verschaft worden aan iederen Amerikaan, die behoeftig is en wil werken. 2. Ieder onnoodige federale activiteit moet zoo veel mogelijk besnoeid worden. 3. De koopkracht van de natie moet ver hoogd worden, zoodat de daaruit voort vloeiende belastingen voldoende zullen zijn. Om het hoofd te bieden aan de noodzake lijke regeeringsuitgaven, die zoo zeide Roosevelt niet veel onder de 7 milliard dollar per jaar gebracht zullen kunnen worg den zonder essentieele functies te vernieti gen of het volk te doen verhongeren. De president legde den nadruk op de noodzakelijkheid van samenwerking tus schen kapitaal en arbeid en zeide, dat er, indien het kapitalistische stelsel niet vernie tigd wil worden door zijn eigen dwalingen, een einde moet komen aan machtsmisbruik van het kapitaal en het egoïstisch opschor ten van het kapitaalsgebruik. Roosevelt voegde hieraan toe, dat hij het Congres een speciale bood schap zou doen toekomen ten aan zien van de herziening van zekere wetten in zake de houding der regee ring tegenover zekere zakenpraktij- ken. Hij sprak de hoop uit, dat de zakenwereld de regeering zou helpen bij haar pogingen de zakenwereld te helpen. Wat den arbeiders aangaat, zeide de pre sident het te betreuren, dat er onder hen een ongelukkige verdeeldheid heerscht, welke de productie in zekere industrieën heeft ver traagd. Hij betoogde de wenschelijkheid, ter stond tot een'loonsverhooging voor de laagst betaalde groepen in alle takken van nijver heid over te gaan en hij hoopte, dat meer gedacht zou worden aan het totale jaarlijk- sche inkomen van den arbeider dan aan zijn geldelijke belooning per uur en per dag. OuitscMancL Pasvisa voor Russen geëischt. Bij beslissing van den minister van Bin- nenlandsché Zaken moeten alle onderdanen van de Sovjet Unie, die Duitschland willen verlaten, op hun pas een visum van de Duit- sche politie hebben, in welingelichte kringen wordt verklaard, dat dit een maatregel van wederkeerigheid is. Ook voor onderdanen van andere mogend heden wordt door Duitschland dit visum ge- eischt als maatregel van wederkeerigheid. vrijspraak. Sampaix en de „Humanité" wer den tot boete en schadevergoeding veroor deeld. De zaak tegen Zevaes en de „Oeuvre' eindigde met vrijspraak, evenals die tegen Hermann en de „Populaire". Girard, redac teur van de „Populaire" en de administrateur van dit blad werden tot boete en schadever goeding veroordeeld. In -de vijf processen, die tegen de „Action Francaise" aanhangig waren gemaakt, wer den drie veroordeelende vonnissen geveld te gen Daudet, Delest, administrateur en Pujo, hoofredacteur van het blad. In de beide andere processen werden Daudet, Maurras en Delest vrijgesproken. Maryse Hilsz blijft onvindbaar. Nasporingen op groote schaal. Een Reuterbericht uit Boesjir meldt, dat men nog steeds niets gehoord heeft van Maryse Hilsz, die sinds Zaterdagmiddag, na dat zij Djask gepasseerd was, vermist wordt. De Engelsche en-Irakeeschë autoriteiten zet ten op groote schaal de nasporingen naar de Fransche aviatrice vorot. VIER KINDEREN LEVEND VERBRAND. Te Newcastle zijn bij een brand vier kinde ren, resp. 5 en 3 jaar en 16 en 3 maanden, om het leven gekomen. De ouders waren tijdens het verschrikke lijke ongeluk afwezig. „Het juk der blanken moet verdwijnen.' Fraimlkrijk. Vonnissen in de processen van De la Rocque Pozzo di Borgo, een der voornaamste be klaagden in de vijftien door De la Rocque aanhangig gemaakte processen, wien het las terlijk karakter van een artikel in het week blad „Choc" ten laste was gelegd, is vrijge sproken, evenals de directeur van genoemd blad, Guillaume. Laatstgenoemde werd even wel voor een ander artikel tot een boete ver oordeeld. Op het proces van De la Rocque tegen Baily, directeur van de „Jour" volgde Japansch minister verwacht het einde van den Europeeschen en Amerikaanschen invloed in het Verre Oosten. Het Japansche politieke tijdschrift Kiaizo publiceert een interview met admiraal Soet- soegoe, waarin de Japansche minister van binnenlandsche zaken de Japansche plannen onomwonden uiteenzet. Op het oogenblik wordt de minister als een der leidende perso nen in de regeering beschouwd. De minister verklaarde in antwoord op de vraag of de radicale elementen van het leger bezetting van Noord-China verlangd-en, dat in Noord-China een regeering met een bijzonder karakter noodzakelijk is. Deze regëering zal anders zijn dan die van Mand-sjoekwo, zij zal rekening houden met de Chineesche zeden en de welvaart van de -bevolking. Natuurlijk zal deze regeering anti-communistisch zijn. Ver volgens zullen de regeeringen van Peking en Nanking worden samengevoegd tot een regee ring van Ohina. De Britsche minister-presi dent heeft verklaard, dat Japan een regeering naar zijn smaak in China wil invoeren, dat is miskennen van de Japansche bedoelingen. Japan wil een duurzamen vrede in het Verre Oosten vestigen. De handelsbelangen van de blanken moe-tën verbleeken voor de zon van Japan. Soetsoegoe zeide verder, dat m, China en Mandsjoekwo een politiek, economisch en ideologisch blok moeten vor men. Ten aanzien van een eventueele ver wijdering- van dev blanken uit het Verre Oosten zeide hij, dat men op het oogenblik een tijd meemaakt, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. De minister is vast overtuigd, dat het gele ras hét geluk zal verwerven, dat de hemel voor, dit ras heeft weg gelegd, dat' het einde van de hege monie, waarvan de Europeanen en Amerikanen steeds spreken, aanstaan de is. 't Juk der blanken op de schou ders van de gele rassen moet verdwij nen. Dit zal een algemeenen strijd tengevolge hebben. Op d-e vraag over de Engelsche en Russische hulp aan China en de Japansche expansie naar 'het Zuiden zeide de minister, dat om den tegenstand van China te breken, de hulp van Engeland noodzakelijk moet ophouden, zelfs wanneer dit een oorlog tengevolge zou' hebben. Hij vraagt zic-h af, waarom Engeland niet de nutteloosheid van zijn actie in China wil inzien en hij gelooft niet, dat Amerika zich door Engeland in een oorlog zal laten meeslepen. Tenslotte verklaarde Soetsoegoe, dat China en de blanken zich de economische kracht van Japan niet kunnen voorstellen. Japan zal nooit in een tijdperk vallen als Duitschland na den oorlog. Bij het bovenstaande zij nog aange teekend, dat Soetsoegoe als de toekomstige minister president wordt beschouwd. ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC Hap!! zei het monster en met een groote beet was de heele mast van de boot verdwenen. Thijs gilde harder en harder, want hij begreep, dat het monster met de volgende hap hèm zou opeten! Ga weg, leelijk beest. Ga je weg! schreeuwde hij in zijn doods angst. Ga je weg!! Maar het monster keek hem kwaadaardig aan. Maar wat is dat daar? Daar bij Thijs' hand?? Is dat een tweede monster??? Thijs, als je nu oppast.en ja, hoor, het monster kreeg zijn mede dinger in de gaten. Grrrrrrrr!brulde hij tot den ander. Maak, dat je weg komt. Hij is van mij, dat kleine wezen!!! Brrrrrrrrbulderde zijn vijand. Hij is van hij!!!! Van mijVan mijGrrrrrr!Brrrrrr Het was een spektakel van heb ik jou daar en waar. Dé monsters vlogen elkaar in hun woede aan. Thijs-, maak nu gebruik van de gelegenheid en neem de beenen ,of liever de zeilenof nee, dat gaat ook niet meer. Maar hoe dan ook, GA NU GAUW WEG!J De „schrijverij-aan-onbekenden Amerika koestert groote be langstelling voor de toe standen in Nederland. P het dek van een der mailbooten van de Holland-Amerika-Lijn heerscht groote bedrijvigheid. De reis loopt ten einde. New York met zijn Vrijheids beeld en hemelhooge huizenstapels doemt op uit den morgennevel. De Nieuwe Wereld is in zicht. In een der vele postzakken, die het schip vervoert, ligt een brief, -geschreven door een Hollandsch meisje aan een haar totaal onbekende Amerikaansche. De brief is ge richt tot een der vele meisjesstudenten, die de Alfred-University bezoeken en heeft ten doel te trachten "door middel van regelmatige correspondentie onderling vriendschap te sluiten en de leefwijze en gewoonten der Amerikaansche meisjesstudenten te leeren kennen, Soortgelijke brieven komen tegenwoordig in grooten getale Amerika binnen en worden daar door de leerlingen der diverse scholen en Universiteiten altijd met vreugde begroet. Aan de Alfred University werd een dergelijk spontaan vriendschapverzoek nog nooit on beantwoord gelaten, hetgeen wel bewijst, dat voor dit streven ook aan de overzijde van den Oceaan groote animo, bestaat. Dit schrijven van brieven aan onbekende jongelui van ge lijken leeftijd in andere'1 landen wordt op het oogenblik behalve op de middelbare scholen ook door verschillende jeugdvereenigingen en organisaties gepropageerd. Behalve het leeren kennen van wederzijd- sche gewoonten en gebruiken, het sluiten van vriendschap en bevorderen van den vredes wil, is deze correspondentie ook van groot be lang voor wat betreft het bevorderen en ver- grooten van de kennis der vreemde taal. Dik wijls heb ik in deze kwestie de meening hoo- ren verkondigen: „Ik vind het nutteloos en volkomen overbodig om mijn heele doen én laten te gaan vertellen aan iemand, die ik hoogstwaarschijnlijk nooit zal ontmoeten en die mij geheel onbekend is. Wat zal zoo iémand zich nu interesseeren voor mijn leven en werken hier in dit kleine land!" Het tegendeel is waar. Het veelzijdig nut van deze „schrijverij-aan-onbekenden" heb ik reeds aangetoond. Daarbij komt, dat het ge voel van „onbekende" direct verdwijnt, zoo dra het antwoord op den brief, meestal ver gezeld van eenige foto's ter 'kennismaking, ontvangen is. En de veronderstelling, als zou men zich niet interesseeren voor wat hier ,in ons „kleine landje aan de zee" gebeurt, is ten een-en male onjuist. Vooral in Amerika blijkt groote belangstelling te bestaan voor de toe standen, zooals die thans hier in Holland zijn. Op verzoek van 'mijn overzeesche vriendin heb ik de meest verschillende onderwerpen tot in de finesses moeten beschrijven. Vooral ook de Jamboree-belevenissen en de Frans Halstentoonstelling waren een bron van vele vragen. Reeds in haar eersten brief vroeg zij mij uitvoerige inlichtingen betreffende het onderwijs hier te lande zoowel op de Lagere en Middelbare Scholen als op de Universi teiten. Zelf woont mijn Amerikaansche vriendin Nelda Randall met nog 16 andere studiege- nooten in een zoogenaamd „Sororityhouse", waarvan een „housem-other" aan het hoofd staat. Zij hebben een speciale Memorial-Hall, waar de godsdienstoefening gehouden wordt en een Social-Hall voor het houden van spreekbeurten, vergaderingen, feesten, tea's, e.d. Deze Sororitiesdragen, evenals de Frater nities, (waar alleen jongens-studenten i nen) volgens een oude traditie, alle eenige letters voor den naam, die de woorden aan duiden, die het kenmerk van een bepaald Sorority zijn. Van Sigma Chi Nu-Sorority bijvoorbeeld, zijn de eerste woorden de Griek- sche beginletters voor hun leuze: „service, comradeship and nobility!" (dienstvaardig heid, kameraadschap en waardigheid). Deze leuzen zijn natuurlijk voor alle Soro- tities verschillend. Op feestavonden en bij officieele gelegenheden dragen-de meisjes een speciaal Sorority-uniform in den vorm van een paarszijden gewaad met een koord van gouddraad om het middel, dat met twee kwasten afhangt langs de japon. Wat betreft de kleederdrachten hier in Holland, bestaat ook daarvoor in Amerika jroote nieuwsgierigheid. Menige afbeelding van de in ons land bestaande en bestaan hebbende kleederdrachten is reeds in de stu deerkamer der Amerikaansche aangekomen, echter steeds met de vermelding, dat in het overgroote de-el van Nederland deze kleeding niet gedragen wordt. Het was aardig te hooren, welke voorstel ling deze Nelda Randall zich van ons land had gemaakt. „Als ik aan Holland denk", zoo schrijft zij, „zie ik veel weilanden en lange dijken en enorm veel meren en rivieren. Is het waar, dat in de Lente de omgeving van de stad Haarlem één groote bos bloemen is? Is het juist, dat in jullie kleine land zooveel indu strie is op allerlei gebied en dat de Hollan ders zoo'n vredelievend volk zijn? In onze schoolboeken wordt soms zóóveel moois van Holland verteltd, dat het mij heerlijk lijkt in dat land te kunnen wonen." Interessant waren ook de vragen, die zij stelde naar aanleiding van het huwelijk van onze Kroonprinses. „Er wordt hier beweerd", zoo vertelt zij in haar brief, „dat Prinses Juliana 100 houten lepels cadeau heeft gekregen, volgens een be staande gewoonte in Holland. Wat voeren al die pasgetrouwde vrouwen in 's Hemelsnaam met al die houten lepels uit?" Een andere maal gaf zij mij een aardige be- schrijving van de viering en het doel van de „Thanksgiving-day". In een volgenden brief vertelde zij mij de wetenswaardigheden van Olean, haar geboorteplaats en van Alfred en omgeving, waar zij studeert. Alleraardigst is haar beschrijving van de gezellige sfeer, die 4n het Sorority-house heerscht' en de prettige samenwerking van de meisjes-studenten on derling. Kortgeleden vroeg ik haar mij te willen mededeelen wat zij dit jaar voor Kerstcadeau tje zou willen hebben. (Het is namelijk veelal gewoonte, dat met Kerstmis eenige kleine ge schenken over en weer gezonden worden met de wenschen „Merry Christmas" en „Pros perous new Year"). Het antwoord, dat ik verleden week ontving bevatte een klein verlanglijstje, waarop o.a. ook vermeld stondeen paar klompen! Een méér Hollandsch geschenk had zij zich moeiiijk kunnen wenschen! Het zou mij te ver voeren alle voordeelen en genoegens van deze overzeesche corres pondentie hier op te noemen. Deze zijn vele en velerlei. Ik; kan derhalve volstaan met de mededee- ling, dat een dergelijke schrijverij geenszins nutteloos is, doch integendeel juist in vele opzichten van groote waarde kan zijn voor hen, die er iets voor voelen vriendschap te sluiten met de jeugd uit andere landen en we- relddeelen en die belangstelling hebben, ook voor de dingen, die buiten onze landsgrenzen plaats vinden. MONA BOS. Het Amerikaansche Vrijheidsbeeld wordt opgeknapt. 150.000 dollar voor restauratie. Het beroemdste monument in Amerika, het Vrijheidsbeeld, zal binnenkort in handen val len van schoonheidsspecialisten om een be handeling te ondergaan, die het tegen de ver nielende kracht van de natuur zal beschermen. De kosten van deze restauratie worden ge raamd op 150.000 dollar. De nationale dienst voor natuurschoon in de Vereenigde Staten heeft medegedeeld, dat het standbeeld een geheel nieuwe bovenlaag moet hebben ter bestrijding van de uitwerking van regen en wind. De groote toorts, die de vrijheidsfiguur ten hemel houdt, moet van nieuwe draden worden voorzien voor de vijf tien- enorme electrische lampen, die voor de scheep- en luchtvaart dienst doen als aan wijzing van de haven van New York. Het vrijheidsbeeld, dat met de toorts een hoogte bereikt van 46 meter, werd gebouwd in 1885. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist. (Adv. Ingez. Med.) JÉ&ilr—ÊtëËAK WOENSDAG 5 JANUARI 1938. HILVERSUM I, 1875 M. Tevens over den Jaarsveldzender op 415.5 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 De geschiedenis van de ontwikkeling der werk- loozenzorg, causerie, 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 VARA-orkest. 1.15—1.45 Gramofoon muziek. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voorin de kinderen. 5.30 „Fantasia". 6.35 Sportreportage. 7.00 Zang. 7.30 Cyclus: „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-be- richten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 C. Steyn's accordeonorkest en solist. 11.15 Gramofoonmuziek. 11.3012.00 Orgel spel. HILVERSUM n. 301 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing,meditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.), 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek.: 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble van der Horst. 12.00 Bericht ten. 12.1,5 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg concert. 1.30 Gramofoonmuziek. 2:00 Orgel spel. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Hobo, fluit en piano. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jon- gens en meisjes. 5.45 Gramofoonmuziek. 5.55 Land- en tpinbouwhalfuur. 6.30 Taalles eh causerie- over het Binnenaanvaringsregle- ment.. 7.00 Berichten. 1 7.15 De scherts in de muziek, causerie (met gr.) 7.45 Reportage. f 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berich- ten. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en soliste. 9.00 De Wederkomst des Heeren, cau serie. 9.30 Vervolg concert (Om 10.05 Berich ten ANP.) 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmu ziek. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Radiotooneel. 11.50 Het Viani-sextet. 12,35 Het BBC-Welsh-orkest en solist. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.05 Tenor en piano. 2.35 Voor de vrouw. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Carroll Gibbons en zijn orkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 BBC- Harmonie-orkest. en soliste. 7.50 Dialoog „Crabbed age and youth". 8.05 BBC-ork.est en solist. 9.20 Berichten. 9.40 A. talk in the train, causerie. 9.55 Variété-programma. 10.35 Bariton en virginaal. 11.00 BBC-Thea- terorkest. 11.35 Victor Silvester en zijn or kest. 11.50—12.20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.10 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.20 Stafmuziek en Zang. 4.35 Pianovoordracht. 3.20 Zang. 4.20 Zang. 4.35 Pianovoordracht. 5.20 Bailly-orkest. 8.50 St.-Ceciliakoor. 9.20 Zang. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest'. 7.50 Plietzsch Marko-orkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12,35 De Stuttgarter Volksmuziek en solisten. 1.35 Solistenconcert. 3.50 Omroeporkest en solisten. 6.30 Collegium Musicum te Kre- feld. 7.5011.20 Hermann Hagestedt's dans- orkest, en solisten. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 Omroepklein- orkest. 1.502,20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepkleinorkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang. 8.20 Omroëpsymphonie-orkest, -koor en solisten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.50—11.20 Dito. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 Max Alexys' orkest. 6.20 Brusselsch Cellokwartet. 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 dito. 8.30 Ensemble „Pro Musiea Antica" en solisten. 9.05 Zang spel. 10.30 Gramofoonumuziek. 10.4511.20 Omroepdansoi'kest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Declamatie, 7.35 Omroeporkest. 8.20 Berichten. 8.35 Omroeporkest. 9.20 Berich ten. 9.50 Het Fehse-kwartet. 10.05 Scheeps- weerbericht. 10.20-fil.20 Omroep-klein-or- kesfe.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2