BEVERWIJK SCHAAKCLUB „WEENINK". Heden, Dinsdagavond spelen de twee tien tallen van de Schaakclub „Weenink" in het clubgebouw „De Harmonie" voor de compe titie van den Noord-Hollandschen Schaak bond tegen Heemstede 1 en 4. ONDERHOUD VAN GEMEENTE-EIGEN DOMMEN. Het onderhoud van de gemeentelijke ge bouwen hebben B. en W. voor 1938 opgedra gen aan de volgende personen: Timmer en metselwerk aan C. Nells; te Wijk aan aan Chr. de Goede; lood- en zink werk aan C. Smit; stucadoorswerk aan C. Krommenhoek, te Wijk aan Zee aan M. Klein; schilderwerk aan D. van Dijk; te Wijk aan Zee aan A. Smit; smidswerk aan J. Verhorst en zoon; te Wijk aan Zee aan de firma Bo- dewes. VEERTIGJARIG AMBTSJUBILEUM. Maandag herdacht de heer T. W. Postema, ontvanger der directe belastingen en accijnzen alhier, zijn veertig-jarig ambtsjubileum bij den dienst der belastingen. De jubilaris werd met zijn familie op het belastingkantoor ontvangen en door de ambtenaren gehuldigd. Dit geschiedde ln tegenwoordigheid van het vrijwel voltallige personeel en van den in specteur, den heer J. S. Koopman, den heer P. G. Visser te IJmuiden en van den heer C. v. d. Duin, die namens den buitendienst aan wezig was. Namens de ambtenaren sprak de heer F. W. Hoogkamer een woord van gelukwensch en hoopte, dat de jubileerende ontvanger zoowel tijdens zijn laatste dienstjaren als daarna een goede gezondheid zou mogen blijven genieten. Spr. bood den jubilaris namens de ambte naren een bloemenmand aan, terwijl mevr. Postema een tuil roode anjelieren in ontvangst had te nemen. Namens den buitendienst overhandigde de heer v. d. Duin den jubilee renden ontvanger een bloeiende plant. De jubilaris dankte voor de hem gebrachte hulde en sprak de verwachting uit, dat de goede onderlinge verstandhouding zou mogen blijven voortduren. Het verdere gedeelte van den dag werd in den familiekring doorgebracht, waar den ju bilaris eveneens talrijke gelukwenschen be reikten. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Waschpeen per kilo 3QV2 ct. Boerenkool per kilo 24Y2 ct. Andijvie per kist 45 ct. Peterselie per bos 23% ct. Selderie per bos V/2%V2 ct. Prei per kilo 25 ct. Bloemkool le per stuk 6—7 ct. Bloemkool 2e per stuk 24 c*- Tomaten per kilo 714 ct. Uien per kilo 610 ct. Witlof per kilo 14—22 ct. Wortelen per kilo 3 ct. Bieten per kilo 34 ct. Nero per kilo 38 ct. Knollen per stuk 2—4 ct. Roode kool per kilo 35 ct. Gele kool per kilo V/22Vz ct. Groene kool 23 1/2 ct. Appelen per kilo 614 ct. r DE OMZETTEN LN DECEMBER. In de maand December was de omzet van de Vereenigde Veilingen f 13.691.47 en van de B.E.T.-veiling f 17,212,09, totaal f 30.903,56. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Donderdagavond zal het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in de kleine zaal van het gebouw „Odeon" een cursusavond houden. In deze bijeenkomst zal de heer Z. Stokvis uit Den Haag spreken over het onderwerp: „Spanje", land van luchtkasteelen". De lezing zal worden toegelicht mèt een uit gebreide collectie lantaarnplaatjes. WIJK AAN ZEE NED. HERV. ZONDAGSSCHOOL. Zondag 23 Januari zullen de catechisatie lessen onder leiding van mevrouw Vlietstra- Terol wederom hervat worden. FEESTAVOND MUZIEK VEREENIG ING „ARION". LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen A. H. M. van Midden, z. ber., van Brussel, Bloemhofstraat 2 inw. R. Bakker, winkeljuffrouw, van Egmond aan Zee, Breestraat 125 inw. H. Brauer, z. ber., van Laren (N.-H.), Peper straat 17 inw. A. G. van den Hoogen en gezin, reiziger in vleeschwaren, van Heemstede, Munniken- weg 86. M. van Eerden, dienstbode, van Noordwij- kerhout, San. Heliomare. L. A. Sillevis, koopman, van Heemstede, Breestraat 72 A. Risselada, hulp i. d. huish., v. Wonseradeel Bankenlaan 73 inw. Wed. H. E. Bieren—Reijs, hulp in de huis houding, van Bussum, Breestraat 105 inw. A. de Zee, z. ber., van Amsterdam, Zeestraat 69 inw. A. Koersvelt, dienstbode, van Zaandam, Peperstraat 17 inw. P. Klom en gezin onderwijzer, van Assen delft, H. Burgerstraat 49. C. M. Erkes, dienstbode, van Amsterdam, San. Heliomare inw. P. Breebaart en gezin, timmerman, van Limmen, Hoflanderweg 52. L. A. Keus, leerl. verpleegster, van Soest, Rijkert Aertzweg 5 inw. H. Bruinenberg en gezin, timmerman, van Rotterdam, Noorderwijkweg 108. Vertrokken: G. F. Legebeke en gezin, arbeider, naar Heemskerk, Heemsk. Relweg 1. A. Wegman en gezin, loodbrander, n. Breda, Oudebaanstraat 7. A. Brouwer, huishoudster, naar Oosterhout, Bredascheweg G 68. M. M. Boom, z. ber., naar Velsen, Wijk aan Zeeërweg 184 inw. A. van Zadel en gezin, z. ber., naar Koog aan de Zaan, Anemonenstraat 46. H. J. van Zadel en gezin, crisis-controleur, naar Koog a. d. Zaan, Anemonenstraat 46. M. C. Schelvis, z. ber., naar 's-Hertogen- bosch, Choorstraat 7. A. J. Becker en gezin, z. ber., n. Velsen, Wij- kerstraat 250. J. E. C. v. Duivenvoorde, huish., n. Amster dam, Magelhaenplein 33 huis. G. C. Spanjaard en gezin, waschbaas, Magel haenplein 33 huis. Zondag 9 Januari a.s. zal de muzlekver- eeniging „Arion" een feestavond in „Sonne- vanck" organiseeren. Het programma, dat zeer aantrekkelijk is, zal zeker velen een genoegelijken avond schenken. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG A.S. Tweede klasse A. I. V. C. B. V.V.E.Lisse; D.E.M.—Teylingen, D.O.S.— A.D.O WAAR ZULLEN DE BADGASTEN HET KOMENDE SEIZOEN VANDAAN KOMEN? Het nieuwe jaar is aangebroken en onwil lekeurig gaan de gedachten der dorpsgenoo- ten uit naar het komende badseizoen en de badgasten. Over het algemeen wordt het contingent badgasten steeds door dezelfde centra in ons land geleverd, met kleine variaties in het aantal. Zoo kwamen in het vorige seizoen bij V. V. V. 1343 aanvragen uit de onderstaande plaat sen binnen: Amsterdam 426, Amersfoort 21, Arnhem 42, Het Gooi 77, Twente 38, Utrecht en omgeving 117, Groningen 36, Leeuwarden 20, Rotterdam 68. De overige kwamen uit plus minus 180 verschillende plaatsen en 15 uit het buiten land. Inmiddels vernemen wij uit betrouwbare bronnen, dat de eerste verhuringen voor het komende seizoen reeds, zij het dan ook offi cieus, gesloten zijn. Moge Wijk aan Zee een goed seizoen tege moet gaan. VENT- EN MUZIEKVERGUNNINGEN. B. en W. hebben ter openbare kennis van belanghebbenden gebracht, dat de vergun ningen voor het venten of voor het maken van muziek langs den openbaren weg voor 31 Januari schriftelijk moeten worden aange vraagd. Dit geldt zoowel voor inwoners als voor niet-inwoners van de gemeente. Wij vernemen, dat ditmaal slechts eén beperkt aantal vergunningen zal worden afgegeven. Bij de aanvraag moet worden opgegeven, waar-mede men wil venten of met welk in strument muziek gemaakt zal worden. C. S. V.—OUDORP 4—0. Hoewel C. S. V. dezen wedstrijd heeft ge wonnen, stemt het spel niet tot tevredenheid. C. S. V. was voortdurend in den aanval, maai de voorhoede maakte slechts een matig ge bruik van de haar zoo kwistig geboden kansen. Na 18 minuten scoorde Kossen het eerste doel punt en twee minuten later bracht De Beurs den stand uit moeilijke positie op 20. Na de rust duurde het nog 25 minuten, vóór van Straten er in slaagde een pass van Grob- I ben in te schieten. Kossen pingelde er lustig op los. Toch maakte hij tenslotte nog een vierde doelpunt, zoodat het einde kwam met 40. Stemde het spel dezen middag niet tot te vredenheid nog minder was dit het geval met de houding van het publiek, dat zich met de leiding ging bemoeien. Is dit altijd en onder alle omstandigheden te veroordeelen, het is nog erger, wanneer ook een grensrechter dat op hinderlijke en demonstratieve wijze gaat doen. De arbiter zag zich zelfs genoodzaakt den man uit het veld te zenden. In 1937 veel meer Amerikanen in ons land dan in 1936. HEEMSKERK VERGADERING ORANJE COMITé. Onder voorzitterschap van burgemeester Vreugde vergaderde Maandagavond het Oranje Comité in het raadhuis. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom en maakte tevens van de gelegenheid gebruik allen een voorspoedig 1938 toe te wenschen. Hierna werd uitvoerig de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis besproken en de feestelijk heden die daaruit zullen voortvloeiën. Het gemeentehuis zal worden versierd, terwijl het tevens geïllumineerd zal worden in oranje verlichting. Een commissie welke de zorg voor de versiering op zich zal nemen werd be noemd. De burgemeester en de heeren P. I. d. Ploeg, G. Schoehuis en P. G. Henneman maken van deze commissie deel uit. Op den feestdag zullen de schoolkinderen twee be schuiten bestrooid met „muisjes" benevens een sinaasappel ontvangen, terwijl tevens waarschijnlijk een blijvend aandenken zal worden uitgereikt. In het R.K. Vereenigingsgebouw zal de Oranje-film worden gedraaid. Hiervoor werd een commissie benoemd bestaande uit de hee ren C. Tijms, Chr. v. d. Outenaar en A. Zuurbier. CASTRICUM VITESSE—O.I.V. (0—6) Wederom heeft Vitesse een zware nederlaag moeten incasseeren. De thuisclub stelde zich op met een invaller voor Res, wiens plaats werd ingenomen door Koomen. In het begin gaat de strijd gelijk op. O.I.V. is voor doel gevaarlijker, zoodat Bleyen- daal volop werk krijgt. Na 20 minuten neemt O.I.V. de leiding. In de tweede helft is de thuisclub direct in den aanval en eenige keeren ontsnapt het doel van de gasten aan een doorboring. Wanneer O.I.V. er echter in slaagt den stand tot 03 op te voeren, is het met den tegenstand van Vitesse gedaan. Geleidelijk wordt de stand tot 06 opge voerd, waarmede het einde aanbreekt. AANGIFTTE VOOR HONDENBELASTING. Het gemeentebestuur verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat houders van honden verplicht zijn voor 20 Februari 1938 hiervan aangifte te doen ten kantore van den gemeente-ontvanger. HeD kantoor is geopend Dinsdags en Don derdags van 9—12 uur. Het nalaten van deze aangifte Is straf baar. Toeneming van bijna 100 procent. De Nederlandsch-Amerikaansche Kamer van Koophandel te Amsterdam drukt in haar maandverslag over 1937 haar tevredenheid uit over het touristenverkeer van Amerika naar Nederland in het afgeloopen jaar. Hoewel de jaarcijfers nog niet zijn opge steld, schat zij het aantal Amerikaansche be zoekers aan Amsterdam en aan Nederland dus minstens hetzelfde aantal in 1937 op 14.000. Indien men dit cijfer vergelijkt met het totaal van 6500 Amerikaansche bezoekers aan Amsterdam gedurende 1936, dan zou deze vermeerdering van ruim 100 pet. „buitenge woon" genoemd mogen worden. Aangezien echter het afgeloopen jaar ongeveer 350.000 Amerikanen den Atlantischen Oceaan naar Europa overstaken, is het aantal Amerikaan sche touristen, dat Nederland jaarlijks be zoekt, toch wel zeer gering. Deze cijfers wijzen wel zeer sterk op de noodzakelijkheid alles in het werk te stellen voor een krachtige propa ganda in Amerika, teneinde te trachten in de komende jaren tot betere verhoudingen te ko men. Temeer ook, omdat de Amerikaan verre aan het hoofd staat van de buitenlandsche touristen, die Nederland bereisden en daarin ligt volgens de kamer weer het bewijs, dat Nederland een grooten „goodwill" in Amerika geniet, doch dat deze propaganda door gebrek aan middelen ontoereikend is. De Kamer con stateert, dat het particulier initiatief gedu rende 1937 tekort geschoten is, zoodat de door de regeering te betalen subsidie belangrijk zal blijven beneden de als maximum toegezegde 100.000 gulden. DEPARTEMENT VAN DEFENSIE KRIJGT MEER PERSONEEL. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men de personeelsbezetting van het departe ment van Defensie in verband met de aan staande legeruitbreiding met origeveer vier honderd man uit te breiden. Ongeveer 150 personen zullen werkzaam ge steld worden op de zevende afdeeling (dienst plicht) TAFELTENNIS. HET R.-K. TAFELTENNISTOURNOOI. Dit tournooi van „Winfried" had plaats Zondag 2 Januari in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat. De heer Jos. de Ridder opende het tour nooi met een kort openingswoord, waarna begonnen werd met de volgende klassen: Heeren-enkelspel 2e en 3e klasse, dames klasse enkelspel en enkelspel junioren. Opvallend was het goede Spel van de 2de en 3de klasspelers. Nadat de eerste ronden in een snel tempo waren afgespeeld, werd begonnen met heeren-enkelspel 1ste klasse. Ongeveer halfdrie werd een begin maakt met het dubbelspel; de overige klas sen werden tot aan de demi-finale afge werkt. De stand voor de demi-finales was toen Heeren-enkelspel 1ste klas: G. Zalme Jr. te gen W. Schumacher (Winfried) en v. Galen (Jong Leven A'dam) tegen Verdiese (D.S.B. Den Haag). Heeren-dubbelspel 1ste klasse: Knor (Jong Leven) en Bellovics (Treffers, H'sum) tegen W. Schumacher (Winfried) en G. v. Horick (Winfried). Weiier (J.L. A'dam) en v. Galen (J.L. A'dam) tegen Strang (T.A.K. Den Haag) en Lorsheid (D.S.B. Den Haag). Heeren-enkelspel 2de klasse: W. Sweerts (Winfr.) tegen J. Braak (VD.O. Delft) A. Petersen (O.Z. H'lem) tegen J. Specht (O.Z. H'lem). Heeren dubbelspel 2de klasse: J. Liss en A. Petersen (beiden van O.Z. Haarlem) te gen H. Kriek en v. Galen (beiden van O.Z.) en v. d. Berg (V.D.O. Delft) en Elshof (VX>. O. Delft) tegen Lamers en Putman (beiden van J. L.) Heeren-enkelspel 3de klasse: Molhoek (D. S. B. den Haag) tegen J. Lips (van O.Z.) en A. Korfage (O.Z.) tegen Fr. de Ridder (Win fried). Heeren-enkelspel Junioren: J. Schiet tegen J. Plessen en Warmerdam (S.S.S.) tegen S. Bruyn (K.J.C. Lidw.) Dames-enkelspel iste klasse: mej. E. Pel len (J.L.) tegen mej. M. Cornelissen (Winfr.) en emj. J. Schavemaker tegen mej. A. Cor nelissen (beiden van Winfr.) Heeren-enkelspel 1ste klasse: v. Galen (J. L.) en W. Schumacher (Winfr.) Heeren-dubbelspel 1ste klasse: Strang (T. A.K.)Lorsheid (D.S.B.) en W. Schumacher en G. v. Horick (beiden van Winfr.) Heeren-enkelspel 2de klasse: J. Braak (V. D.O.) en J. Specht (O.Z.) Heeren-dubbelsDel 2de klasse: J. Lips (O. Z.)Petersen (O.Z.) en v. d. Berg (V.D.O.) en Elshof (V.D.O Heeren-enkelspel junioren: J. Schiet en S. Bruin (K.J.C. lidw.) Dames-enkelspel: mej. E. Pellen (J.L.) en mei. M. Cornelissen (Winfr.) Ook in de finales bleef het hooge tempo gehandhaafd. Ongeveer kwart voor 10 waren de wedstrij den afgeloopen. Een mooi resultaat van dit goed geslaagd tournooi. Er waren ruim 160 inschrijvingen. De einduitslag is als volgt: Hèeren-enkelspel 2de klasse: 1ste prijs J. Galen (J.L. A'dam), 2de prijs W. Schumacher (Winfried) 3de prijs Verdiese (D.S.B. den Haag). Heeren-dubbelspel 1ste klasse: 1ste prijs Strang (T.A.K. Den Haag en Lorsheid (D.S.B. Den Haag). 2de prijs W. Schumacher (Win fried) en K. v. Horick (Winfried). Heeren-enkelspel 2de klasseê 1ste prijs J. Specht (O.Z. H'lem), 2de prijs Braak (V.O.O. Delft), 3de prijs Petersen (O.Z. H'lem). Heeren-dubbelspel 2de klasse: 1ste prijs v. d. Berg-Elshof (beiden van V.D.O. Delft), 2de prijs J. Lips-Petersen (beiden van O.Z. Haarlem). Heeren-enkelspel 3de klasse: 1ste prijs J. Lips (O.Z. Haarlem), 2de prijs A. Korfage (O.Z. H'lem), 3de prijs Fr. de Ridder (Win fried). Heeren junioren: 1ste prijs J. Schiet, 2de prijs S. Bruyn (K.J.C. Lidw.), 3de prijs J. Plessen. Dames-enkelspel: 1ste prijs mej. E. Pellen (J.L. A'dam), 2e prijs mej. M. Cornelissen (Winfried), 3de prijs mej. A. Cornelissen (Winfried) SCHAKEN. De strijd om het wereldkampioen schap. Aljechin naar Zuid-Amerika. Een speciale verslaggever van het AN.P. heeft te Hastings, waar dr. Aljechin op het oogenblik in verband met het aldaar plaats hebbende tournooi vertoeft, een onderhoud met den wereldkampioen gehad. Dr. Aljechin was in een zeer opgeruimde stemming. Hij deelde mede, dat hij een te legram uit Uruguay ontvangen heeft, waarin stond, dat het geld voor zijn aanstaande match tegen Capablanca op een bank gestort is, waardoor eigenlijk deze titelkamp als ze ker mag worden beschouwd. Op onze vraag of hij al een uitdaging van den Cubaan ontvangen had, deelde Aljechin mede, dat hij Capablanca wel te Parijs ont moet had, terwijl deze in café „De la Re- gence" bridge zat te spelen, doch geen con tact met hem heeft kunnen vinden. „De vrienden van Capablanca vertelden mij echter", zei Aljechin, ..dat de Cubaan wel bereid is met mij te spelen, doch niet van plan is mij uit te dagen, voordat ik in Zuid- Amerika geweest ben, opdat daar alles eerst geregeld kan worden. Hij weet toch dat het van mij afhangt, of ik met hem spelen wil of niet en daarom laat hij alles op zijn beloop. Over een maand vertrek ik naar Argentinië, .6 Februari ga ik scheep en ik hoop. dat de onderhandelingen te Montevideo tot een goed einde zullen worden gebracht". „Wat zijn uw verdere plannen?" „Er bestaat veel kans op, dat het A.V.R.O.- tournooi doorgaat. I": hoop evenwel, dat het wat later in het jaar worden gehouden, in September b.v. Daarna ben ik van plan, naar Noord-Amerika te gaan en dan volgt mis schien een kleine wereldreis, zooals ik in 1932 gemaakt heb, naar Nederlandsch-Indië, Br.- Indië, Australië en misschien ook Japan. Ik heb reeds uitnoodigingen ontvangen. Weet u, dat mij. toen Ik den titel heroverde, bloe men uit Indië werden gestuurd? Het meest verraste mij een groote krans, dien ik te Am sterdam ontving van de Batakkers. Ik zal verder probeeren op tijd in Europa terug te zijn om aan de uitnoodiging van Margate gevolg te geven. Mocht ik verhinderd zijn, dan zal Capablanca wel gevraagd wor den". „Hebt u nog iets uit Rusland gehoord?" „Ik geloof niet. dat het grootmeester-tour- nooi te Moskou in de eerstkomende maan den zal worden gehouden. Alle informaties hieromtrent zijn tevergeefsch geweest. Men schijnt inderdaad te Moskou nog geen beslis sing te hebben genomen, doch zooiets komt vaak onverwacht. Ik veronderstel, dat het tournooi pas tegen het einde van het jaar zal worden gehouden. Zooals mij te Parijs nog werd medegedeeld, heeft Capablanca met Moskou telefonisch gesproken. Ook aan Capablanca kon Rusland nog geen definitief antwoord geven". Hiermee was het gesprek afgeloopen. De Lincolntunnel, die onder de Hudsonrivier doorloopt en New-York met New- Jersey verbindt, is op plechtige wijze in gebruik genomen. De kosten voor den bouw bedroegen bijna 75 millioen dollar. Nog veel onzekerheid in het bedrijfsleven. Jaarrede van den heer Crone in de Amster- damsche Kamer van Koophandel. De Voorzitter van de Amsterdamsche Ka mer van Koophandel, de heer Gottfried H. Crone, heeft in zijn jaarrede o.m. gezegd, dat hij in verschillend opzicht van verbetering herstel van rentabiliteit kan gewagen, maar dat hij desondanks niet kan zeggen, dat op dit oogenblik de gunstige factoren overheerschten. Daartoe bestaat er, zoowel op staatkundig s op economisch gebied te veel onzekerheid, waarbij hij geneigd was den klemtoon op het staatkundige element te leggen. Een blijk baar te snel herstel in de eerste maanden van het jaar stagneerde daarna en maakte zelfs plaats voor achteruitgang, telkens wan neer politieke factoren van uiteenloopenden oorsprong de economische ontwikkeling schaadden. De vraag, hoe de vooruitzichten voor het internationale bedrijfsleven zijn, kwam na tuurlijk hoe langer hoe meer in het brand punt van de belangstelling te staan. De mee ningen daaromtrent loopen ver uiteen. Er is echter geen sprake van, dat ons de economi sche fundamenten onder de voeten zijn weg slagen, zooals in 1929 het geval was. Breedvoerig behandelde, de heer Crone vervolgens den economischen toestand van de verschillende landen. Wat Nederland aangaat, zeide spr., dat van groote waarde voor het bedrijfsleven was, dat de leiding der regeering in handen kon blijven van den heer Colijn, wiens econo- misch-politieke overtuiging zijn onverzwakte bereidwilligheid waarborgt tot het bevorderen van een vrij handelsverkeer en tot inperking van de bemoeienissen der overheid met het particulier initiatief. Ongetwijfeld rijzen er tegen verschillende onderdeelen van onze economische politiek bezwaren. Op het gebied der actieve handels politiek ontwikkelde zich een steeds beden- celijker werkzaamheid en ook in Nederland bedreigt een voortdurend zich uitbreidende overheidsbemoeienis met het bedrijfsleven steeds meei den scheppingsdrang van den zelfstandigen ondernemer. Maar desniettemin kan gelukkig worden vastgesteld, dat tot dusver onze volkshuis houding niet tot proefkonijn voor al te ge vaarlijke experimenten is gebezigd. De heil- looze gevolgen van kortzichtige conjunctuur- politiek in andere staten vormen een waar schuwing om ons ook in de toekomst hiervan te onthouden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver, 2 te Swansea. Narenta, Southampton n. Vancouver, 31, 300 m. Z.W. van Valentia. London Exchange, Rotterdam n. New-York 2, 45 m. W. van Land's End. Edam, Philadelphia n. Rotterdam 1 te New York. Rotterdam, 2 v. W.-Indië te New-York. Statendam. 2 v. W.-Indië te New-York. Delftdijk, Vancouver n. Rotterdam 31 te Los Angeles. Binnendijk, New-Orleans n. Rotterdam 4 te Londen verwacht. Breedijk. 31 van New-Orleans n. Rotterdam Burgerdijk, New-Orleans n. Rotterdam 31 tn Tampico. Nebraska, Vancouver n. Rotterdam 1 te B. .boa. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, (uitr.) 2 te Antwerpen. Nijkerk, (uitreis) 2 van Suez. Boschfontein, (uitr.) 2 van Port Natal. Randfontein, 2 v. Mombassa. Bloemfontein, (thuisreis) 4 te Southampton verwacht. Algorab. (uitr.) 1 te Port Natal vertr. 5. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, (uitr.) 1 van Duala. Alchiba, (uitr.) 31 te Cape Coast. Maaskerk, (uitreis) pass. 2 Dungeness. HALCYONLIJN Stad Haarlem, 2 v. Napels te Morphoubaai voor Rotterdam Stad Arnhem, 1 v. Port Said te Morphoubaai, voor Rotterdam Rozenburg, 29 van Lissabon te Setubal, voor otterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, (thuisreis), 2 van Yokohama. Grootekerk, (thuisreis) 1 van Colombo. Serooskerk, (uitr.) p. 1 Ouessant. Zuiderkerk, 3 van Amsterdam n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk, 2 van Hamburg te Bremen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, (thuisr.) 31 v. Las Palmas Montferland, (uitr.) 30 v. Amsterdam te Hamburg. Waterland, (thuisreis) 31 v. Rio Janeiro. Zaanland, 31 v. Amsterdam te B.-Ayres. Salland. (uitr.) 1, 100 m. Z.O. v. Land's End. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 3 van Amsterdam te Aarhuus Aurora 31 van Palermo naar Malaga. Breda, Chili n. Amsterdam, 1 v. Cristobal. Ceres, 2 van Stamboul naar Jaffa. Costa Rica, 31 v. Curacao n. Pto. Barrios. Euterpe, Amsterdam n. Bordeaux p. 2 Lydd. Fauna, Venetië n. Amst. p. 1 Gibraltar. Ganymedes, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Hebe, Nuevitas n. Queenstown 30 60 m. Z.W. v. Terceira. Helder, Chili n. Amsterdam 1 te Liverpool. Hercules, 1 van Algiers te Piraeus. Hermes, 1 v. Bourgas te Constantza. Iris, 31 van Curacao n. Pt. Royal. Juno, 30 van Calamata naar Amsterdam. Mars, 2 van Piraeus te Yerakini. Odysseus, 2 van Bilbao te Oporto. Perseus, Amsterdam n. Gdynia p. 2 Holte- nau. Pluto, 3 van Danzig te Amsterdam. Rhea, 3 van Venetië te Amsterdam. Telamon, 2 van Stamboul te Lissabon. Trajanus, 2 van A'dam te Hamburg. Venezuela, Barbados n. Amsterdam 3 te Havre. Vesta, Calamata n.,A'dam p. 2 Ouessant. Bodegraven, Amst. n. Chili p. 1 Dungeness. Vulcanus, Rotterdam n. Vigo p. 2 Dungeness. Oberon, A'dam n. Algiers, p. 2 Dungeness. Barneveld, Chili n. Amsterdam 3 te Liverpool Merope, 3 van Amsterdam te Gothenburg. Triton, Rotterdam n. Midd. Zee p. 3 Gi braltar. Theseus 3 van Stettin te Amsterdam. Venus 3 van Oran naar Genua. Venezuela, Barb. n. Amsterdam 3 v. Havre, 4 (noil.) verwacht. Agamemnon, 2 van Palermo te Venetië Achilles, 2 van Palermo te Genua. Orpheus, 3 van Amsterdam te Odense. Barneveld, Chili n. Amsterdam via Liver pool 1, 330 m. Z.W. van Land's End. Douro, Amsterdam n. W.-Indië p. 2 Dun geness. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, (thuisreis) 31 van Victoria (Braz.) Alpherat, 31 v. Buenos-Ayres n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran, (uitreis) pass. 2 Kaap del Armi. Blitar, (thuisr.) 2 van Port Said. Weltevreden, (thuisreis) 3 van Sabang. Buitenzorg, (thuisreis) p. 3 Perim. Dempo, (thuisreis) p. 3 Perim. Kota Baroe, (uitreis) p. 3 Ouessant. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Singkep, (thuisreis) 1 van Padang. Stonegate, (gech. th.) 3 van Suez. Soemba, 1 van Amsterdam te Batavia. Tawali, (thuisr.) 31 van Sabang. Moena, (uitr.) 1 van Gibraltar. Joh. van Oldenbarnevelt, (thuisr.) 31 v. Pt. Said. Singkep, (thuisreis) 1 van Padang. Poelau Laut, (uitreis) pass. 2 Dungeness. Tarakan, (thuisr.) 31 van Genua. Bin tang (thuisr.) 1 van Algiers. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas, 2 van Dairen te Rotterdam. Benwyvis, Hongkong n. Rotterdam 3 v. Sin-, gapore. Titan, Rotterdam n. Dairen, 1 v. Hongkong. Agamemnon, Japan n. Rotterdam p. 1 Gi braltar. Bengloe, Otaru n. Rott. p. 2 Gibraltar. Philoctetes, Japan n. Rott. 3 te Manilla. Eurymedon, 2 van Batavia n. Amsterdam. Benmacdhui, 30 van Otaru naar Rotterdam .Glengarry, Dairen n. Rott. p. 2 Gibraltar. Melampus, Hamburg n. Amsterdam 2 te Bremen. City of Athens, Kobe n. Rott. 2 te Havre. Benvorlich, China n. Rotterdam, 3 v. Gi braltar. City of Christchurch, Dairen n. Rotterdam 2 v. Singapore. WIJKLIJN. Randwijk, Newc. n. Boucau p. 1 Oussant Winterswijk, Stratoni naar Sundsvall p. 1 Holtenau. Katwijk, Bilbao n. Rotterdam p. 3 Ouessant. Haulerwijk, Melilla n. Rotterdam p. 3 Finis- terre. Naaldwijk, Bilbao n. Rott. p. 3 Dungeness. Zonnewijk, Antw. n. Huelva p. 2 Dungeness. Stolwijk, Tyne n. Boucau p. 2 Dungeness. Leningrad gesloten. Uit Leningrad wordt gemeld, dat de haven voor binnenkomende schepen gesloten Is ver klaard. De enkele booten, welke nog in lading liggen, zullen met ijsbrekershulp naar zee worden geassisteerd. Het Russisch stoom schip Toboll is 30 December van daar naar Amsterdam vertrokken.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6